New-Yorksche Beurs faillissementen ZATERDAG 18 JUNI 1938 De verdediging van Frankrijk Organisatie van het land in oorlogstijd Parlement op reces Betoogingen tegen Joden Britsch en Amerikaansch verzoek om opheldering onbeantwoord Joego-Slavisch graan naar Italië? De ontmoeting tusschen Ciano en Stoyadinowitsj Korte berichten Grammens' vrijlating gevraagd Debatten over de taalkwestie in den Belgischen Senaat Het conflict tusschen Peru en Ecuador Beide regeeringen trekken hun troepen van de grens terug KOSTBARE MANUSCRIPTEN GESTOLEN VOOR DUIZENDEN GULDENS GRAAN GESTOLEN De vier daderstwee schippers en hun knechts, in arrest DE AARDBEVINGEN IN BELGIË Het K.N.M.I. te De Bildt ontving talrijke mededeelingen DE „KARIMATA" KOMT WEER IN ACTIE SCHAKEN Landau boekt eerste winstpunt VESTIGINGSEISCHEN VOOR BAKKERS Waarschuwing van de Nederl. Bakkerij Stichting Begin prijshoudend, verder aarzelend; inzinking aan het slot. Academische examens AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 17 Juni Clearing koersen Notarieel examen S taatsonderwijzers-examens Gymnasiumexamens Onderwijzers-examen Machinisten-examen ATHLETIEK Recordpoging van Fanny Koen DE CLEARING MET DUITSCHLAND Stand per 15 Juni WISSELKOERSEN - AMERIK. GOEDERENMARKT STOOMVAARTLIJNEN PARIJS, 17 Juni. (Havas.) De Fransche Se naat heeft vanochtend een wetsontwerp aan genomen, strekkende tot de organisatie van het land in tijd van oorlog. De 297 aanwezigen keurden het ontwerp met eenparigheid van stemmen goed. De ministerraad heeft hedenochtend een aan tal maatregelen aangenomen, bestemd tot aan vulling van het werk tot economisch en finan cieel herstel. De maatregelen hebben o. a. ten doel de stabiliteit van de prijzen te regelen, zonder dat hierdoor de economische activiteit wordt gehinderd; de productie te vergrooten en het nationale inkomen te vermeerderen. Minister-president Daladier heeft van middag in de Kamer voorlezing gedaan van fcet decreet, waarbij de parlementaire zit ting wordt gesloten verklaard. staatslieden onderscheidingen verleend, oV a. prins Konoye en Hirota. Het Roemeensche militaire hof van cassatie heeft het beroep van Codreanoe, den leider van de ontbonden IJzeren Garde, ver worpen, waardoor de veroordeeling tot 10 jaar gevangenisstraf definitief is geworden. Het seismologisch instituut van Florence heeft Vrijdagnacht om 3 uur 28 min. 11 sec. (M.E.T.) een zeer sterke aardbeving geregis treerd, waarvan de haard vermoed wordt op een afstand van 11.300 km. in oostelijke richting. BERLIJN, 17 Juni (Havas) Vandaag zijn te Berlijn betoogingen gehouden tegen Jood- sche elementen. Het gerucht was in omloop, dat de vensterruiten van tal van Joodsche winkel zaken vernield zouden zijn, vooral aan de Frankfurter Allee. Zes Joden zouden naar een ziekenhuis zijn overgeracht. De nieuwe golf van anti-semietisme, welke over Duitschland is losgebroken, wordt geken merkt door de herhaalde invallen der politie in door Joden bezochte gelegenheden. De maatregelen der politie hebben te Berlijn geleid tot tal van arrestaties, in het geheel bijna 2000. Nationaal-socialistische kringen beweren, dat Berlijn dreigde de „Joodsche vuilnisbelt" van geheel Duitschland te worden, en dat tal van Joden te Berlijn woonden, zonder aan de poli- tievoorschriften te hebben voldaan. Joodsche burgers van buitenlandsche natio naliteit, die door het decreet van Goering werden getroffen, waarbij zij gedwongen wor den opgave te doen van hun bezittingen in Duitschland, hebben de bescherming ingeroepen van hun diplomatieke vertegenwoordigers. De verzoeken om opheldering, die tot de Duitsche autoriteiten waren gericht, in het bij zonder vanwege de Vereenigde Staten en Gfoot-Brittannië, zijn tot nu toe onbeantwoord gebleven. De woordvoerder van het Oostenrijksche ministerie van Justitie heeft den correspondent van Reuter medegedeeld, dat hem niets bekend was van de berichten in de Londensche pers, dat baron Louis Rothschild zou zijn gearres teerd in verband met de ineenstorting van de Creditanstalt. Hij voegde hieraan toe, dat geen wettelijke maatregelen tegen den baron zijn genomen in verband met de zaken van de bank, waarvan hij president was tijdens de ineenstorting. Men vermoedt, dat Rothschild op het oogen- blik vertoeft in een kamer van het Métropole Hotel, naast de vertrekken van Schuschnigg. Het Métropole Hotel is thans het hoofdkwartier van de C/istapo. Na de betoogingen, die zich vanochtend tegen Joodsche winkeliers op de Frankfurter Allee te Berlijn hebben afgespeeld, waren van middag alle Joodsche winkelzaken in deze buurt gesloten, waarschijnlijk uft voorzorg. Groote witte aanplakbiljetten zijn op de winkelruiten aangebracht, waarop staat te lezen: „Dit is een Joodsche zaak". VENETIË, 17 Juni (Havas) De besprekin gen van Ciano en Stoyadinowitsj waren tegen den middag begonnen in het hotel, waar beide staatslieden zijn afgestapt. Zij werden voort gezet op het Lido, waar zij het noenmaal ge bruikten. Vooral werd van gedachten gewisseld over den economischen terugslag van den „Anschluss' en over de economische en handelsbetrekkingen tusschen Joego-Slavië en Italië. Men meent te weten, dat er in het bijzonder sprake zou zijn in Joego-Slavië zekere hoeveel heden graan te koopen, Bestemd voor de dek king der behoeften van Italië, waar de oogst niet voldoende heeft opgeleverd. De betaling zcu in producten geschieden. Ciano zal morgenmiddag per vliegtuig naar Rome terugkeeren; morgenavond zal Stoyadi nowitsj naar Belgrado vertrekken. De Duitsche minister van Financiën, graaf Schwerin von Kr.osick, heeft in het administra tief instituut te Kiel een rede gehouden, waarin hij uiteen heeft gezet, dat de Duitsche be lastinginkomsten, niettegenstaande deze zijn toe genomen, niet voldoende zijn om de uitgaven voor bewapening en vierjarenplan te dekken Daartoe zijn groote leeningen bij de spaarders noodzakelijk. De Zweedsche Rijksdag heeft definitief de begrooting voor het jaar 193839 vastge steld. Zij is in evenwicht op een bedrag van 1.294.700.000 kronen, een stijging met 86 millioen, waarvan 66 voor de onmiddellijke versterking der landsverdediging. De wet inzake de landbouwkredieten, waar over Roosevelt zijn veto had uitgesproken, is thans ook door den Amerikaanschen Senaat met 57 tegen 18 stemmen aangenomen, waar door zij van kracht wordt. Donderdagavond is in allerijl politieverster- king gezonden naar twee suikerplantages in Georgetown (Br. Guinea), waar een groot aan tal arbeiders in staking is gegaan. Als blijk van erkentelijkheid voor het toetre den van Italië tot het anti-Komintern-verdrag heeft de keizer van Japan Mussolini, Ciano en 28 andere Italiaansche staatslieden onderschei dingen verleend. De koning van Italië heeft dertig Japansche BRUSSEL, 17 Juni. De Belgische Senaat heeft gisteren besloten, dat de Vlaamsch- Katholieken De Clercq en Orban Dinsdag a.s. in de gelegenheid gesteld zullen worden de regee ring te interpelleeren over incidenten, welke zich bij het gerechtshof te Gent hebben voorgedaan, in verband met de toepassing der taalwetten. Minister-president Spaak verklaarde zelf op de interpellaties te willen antwoorden. Bij de debatten over het toestaan der inter pellaties werd herinnerd aan de zaak-Gram mens. Verschillende Vlaamsche bladen, zooals de „Standaard" en de „Courant", maken mel ding van geheele reeksen adressen aan de re geering, waarin vrijlating van Grammens en amnestie voor hem en zijn medewerkers ge vraagd worden. QUITO, 17 Juni. (Havas). In een officieel communiqué van de regeeringen van Peru en Ecuador wordt verklaard, dat de regeeringen den goeden loop van de onderhandelingen in Washington niet wenschen te storen en over een zijn gekomen gelijktijdig hun troepen van de grens terug te trekken. Bovendien zullen de gevangenen worden uitgewisseld. In officieuze kringen wordt verklaard, dat het protest van Ecuador tegen het schenden van de grens door een detachement van het leger van Peru bij de Rio Napo wordt gehandhaafd. ISTANBOEL, 17 Juni. (D. N. B.) Uit het Fanar-paleis van de synode der orthodoxe kerk te Istanboel zijn drie oude evangelieboeken van onschatbare waarde gestolen. Een daarvan is een Byzantijnsch manuscript uit de twaalfde eeuw. Men vermoedt, dat de daders de boeken naar het buitenland willen brengen. De gemeentepolitie van Alphen aan den Rijn is er in geslaagd de daders te ontmaskeren van belangrijke diefstallen van granen, welke reeds sinds 1921 zijn gepleegd. Eenige leden van het personeel van een beurt- vaartbedrijf daar ter plaatse die inmiddels zijn ontslagen hebben zich hieraan schuldig ge maakt. De daders, twee schippers en hun knechts, hebben gedurende al die jaren kans ge'zien om van de ladingen graan, die zij van de importeurs en groothandelaren te Rotterdam naar verschillende kleinhandelaren in de Rijn streek vervoerden, groote hoeveelheden te ont vreemden. Als vaststaand mag wel worden aan genomen, dat daardoor honderdduizenden kilo's de plaats van bestemming niet hebben bereikt. Daar de betrokken handelaren de ladingen niet nawogen, kon het jaren duren voor de diefstal len eindelijk aan het licht kwamen. Anonieme brieven, welke de gedupeerden den laatsten tijd ontvingen, hebben tot de ontdekking geleid. De twee schippers, zekere A. B. en M. H. en de twee dekknechts J. van L. en J. O., allen uit Alphen, z;jn gearresteerd. Zij hebben bekend zich aan de diefstallen te hebben schuldig gemaakt. Öok een groot aantal helers in verschillende plaat sen in de Rijnstreek is hierbij betrokken. De waarde van de gestolen granen loopt in de dui zenden guldens. De K. N. M. I. te De Bilt heeft een hon derdtal telefonische en 266 schriftelijke mede deelingen ontvangen, waarvan één uit België, die vrijwel alle betrekking hebben op de aard beving in Z. W. België van Zaterdag 11 Juni 12 uur 18 min. of de nabevingen van Zaterdag 11 Juni 14 uur 30 min. en Zondag 12 Juni 14 uur 46 min., Nederlandschen tijd. De aardbevingen werden het sterkst ge voeld in Zeeland. De meeste berichten hebben betrekking op de aardbeving van 11 Juni 12 uur 18 min. Gerangschikt naar de provincies werden ontvangen uit Zeeland 33 berichten, uit Zuid holland 126, uit Noordholland 58, waaronder enkele uit Den Helder, uit Noordbrabant 19 uit Limburg 15, uit Gelderland 6, uit Utrecht 5, uit Overijsel 1 (Kampen) en uit Fries land 2. De waarnemingen in Friesland staan ver moedelijk niet met de aardbevingen in België in verband. i Nu er een gunstige wending in de weersom standigheden schijnt te komen, is de „Kari mata" Vrijdag in den namiddag uit het die pere water, waar de baggermolen ligging had genomen, toen het ruw weer dreigde te wor den, weer naar de plaats van het wrak der „Lutine" verhaald. Tegen den avond lag het gevaarte weer boven het wrak, doch de werk zaamheden zijn niet terstond hervat. De zee is nog vrij ruw, doch men verwacht, dat ook de zeegang zou afnemen en men in den loop van den nacht of anders hedenochtend het baggerwerk zou kunnen hervatten. Gisteren zijn de afgebroken partijen uit de vijfde en zesde ronde afgespeeld. De uitslagen hiervan waren: Vijfde ronde; Sir G. A. ThomasBogoljubov A; SchmidtKeres 01. Zesde ronde: LandauSchmidt 10. De stand van het tornooi is thans: 1. Eliskases, 5 pnt.; 2. Keres, 4A pnt.; 3. en dr. Euwe en Pirc, ieder VA pnt.; 5. Sir G. A. Thomas, 3 pnt.; 6. en 7. Landau en Bogoljubov, ieder 2lA pnt.; 8. en 9. dr. Tartakower en Spiel- mann, ieder 2 pnt.; 10. Schmidt, VA pnt. De Nederlandsche Bakkerij Stichting ver zoekt ons nogmaals het volgende onder de aan dacht van het publiek te willen brengen. Ingevolge de zoo juist ingevoerde vestigings- eischen voor het bakkerijbedrijf mag niemand een brooddepót of broodfiliaal beginnen of overnemen, zonder dat hij heeft voldaan aan de daarvoor gestelde vestigingseischen. Voort durend nog worden per advertentie dergelijke depóts en filialen te koop aangeboden. De ad- spirant-kooper betaalt gewoonlijk een handgeld en bemerkt te laat, dat hij ingevolge de wette lijke bepalingen niet vrij is om als filiaalhou der of depothouder te beginnen. De koop moet dan worden ontbonden en het blijkt in de prac- tijk, dat de betrokkene het door hem betaalde bedrag meestal kwijt is. Wij waarschuwen daarom uitdrukkelijk de genen, die een brooddepöt of -filiaal willen overnemen, zich van te voren nauwkeurig op de hoogte te stellen van de wettelijke bepalin gen daaromtrent. Bovendien geldt te Amsterdam de door den minister van Economische Zaken algemeen- verbindendverklaarde ondernem-ersovereenkomst, krachtens welke het den bakkers verboden is bakkersartikelen te leveren aan wederverkoo pers, die dit op 1 Januari 1936 nog niet waren. Het is derhalve voor Amsterdam uitgesloten dat een persoon, die tot dusverre geen weder- verkooper was, als zoodanig gaat optreden. Ook het overnemen van zoogenaamde loopwijken is in Amsterdam derhalve niet mogelijk. NEW-VORK, 17 Juni (Part.). In navolging van de aangenamer stemming, die Wallstreet in het laatste uur te zien had gegeven, was de opening van de effectenbeurs heden goed prijs houdend. Wel waren de voordeelige verschillen niet groot, doch overwegend in de meerderheid, waaraan het uiteengaan van het Congres niet vreemd was. In het verdere verloop verkreeg de markt echter een aarzelend voorkomen, waarbij de omzetten opnieuw een inkrimping te zien gaven. Moet dit ten deele worden toegeschreven aan de verklaring van Morgenthau inzake het hervormingsplan van Roosevelt? Hierin kwam toch duidelijk tot uitdrukking, dat in de toe komst een verder aan banden leggen van het bedrijfsleven in de bedoeling ligt. Aan den eenen kant zal men trachten de talrijke industrieën door het verstrekken van leeningen weer op gang te brengen, terwijl daar tegenover gesteld moet worden het indienen van wetten, zooals vaststelling van minimum-loonen en verkorting van den arbeidstijd. Wanneer men hierbij voegt de conjunctuur-overzichten van verscheidene officieuze instanties en banken, waarin de mee ning wordt verkondigd, dat een verdere daling der industrieele productie gedurende de zomer maanden tegemoet kan worden gezien er er in de naaste toekomst van het uitgavenprogramma der regeering nog geen zichtbare resultaten te verwachten zijn, dan is het te begrijpen, dat de ondernemingslust van het publiek uiterst gering is, waardoor automatisch toevallig aanbod of vraag de koersrichting in meer of mindere mate bepaalt. Spoorwegshares vormden op de alge- meene stemming een uitzondering en noteerden bij opening meerendeels lager en vertoonden na dien eveneens een koersteruggang. Voorts waren rubber- en oliewaarden verdeeld, hoewel de voordeelige verschillen domineerden. De overige afdeelingen waren, zooals gezegd, na een goed prijshoudenden inzet gedurende het verdere ver loop in de ochtenduren aan eenig aanbod on derhevig, doch de koersverliezen bleven over de geheele linie beneden 1 dollar. De handel be droeg in het eerste uur 130.000 shares, waarbij zich in het tweede uur 60.000 stuks voegden. De affaire was in de tweede beurshelft, n.l. in het derde en vierde uur, nagenoeg geheel tot stilstand gekomen en koersfluctuaties waren zoo goed als niet te registreeren. Het laatste uur gaf weer wat meer vraag dan aanbod te zien, zoodat even een licht herstel intrad, doch laatbeurs volgde weer een inzinking, zoodat het einde van den beurshandel in gemakkelijke houding tot stand kwam. Mededeelingen, die anders nog wel eens van invloed op het koerspeil waren, bleven AMSTERDAM Bevorderd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte, op proefschrift, de heer M. H. Braaksma geb. te Groningen. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde, op proefschrift, de heer A. de Vries geb. te Leeu warden en de heer J. C. Gerrits geb. te Am sterdam. AMSTERDAM (Gem. Un.) Geslaagd candi- daatsexamen geneeskunde de dames E. Smit, E. van Driest, M. A. T. van Hengst, C. J. F. Bruying, C. M. J. Velaeboer en E. Haykens, de heeren M. J. Duysens, A. M. Temmermap (cum laude), A. L. J. Janse de Jonge, H. M. van der Heide, S. Hiemstra, P. G. L. H. Rietra, H. G. Meijer, F. T. H. Grond, L. S. M. van Daal, A. L. C. Mooijen en F. J. van Duinen. NIJMEGEN. Geslaagd voor het doctoraal examen rechten: de heeren G. J. F. Huurman te Deventer, W. Kroese te Oosterhout (Gld.), jhr. L. M. E. von Fisenne te Rijswijk (Z.-H.). Geslaagd voor het candidaats-examen rechten: mej. C. A. Jansen, Arnhem. UTRECHT. Geslaagd voor het candidaats- examen in de philosophie mejuffrouw B. J. Heijboer. Geslaagd voor het semi-arts examen mejuffr. J. G. Hol, en de heeren E. F. L. Schoen- maeckers en A. H. van Ravesteijn. Geslaagd voor het artsexamen de heeren E. M. Bingen, O. B. A. G. G. Oger en S. R. Ybema. Geslaagd voor het doctoraal examen genees kunde, eerste gedeelte de dames M. H. O'Breen, C. A. Kerpestein en J. G. Buys, en de heeren H. Dekker, J. B. Mullers, D. Willebrand, A. K. Wiersum, G. J. Kloosterman, M. Pannevis, F. H. Risselada, J. D. P. Wolff, F. Wiebenga, F. E. E. Obstvogel, B. J. van der Kley, J. Meyer, J de Vries, A. J. Westerbeek, M. Schuurman, W. K. Schuling, J. Wijchers, R. H. Mullcens, A. J. H. van Spanje, A. P. C. H. Knegtel, E. J. van Blommestein en H. C. M. van Leer. Geslaagd voor het doctoraal examen genees kunde, tweede gedeelte, de heeren J Fros, J. J. Dagevos, J. Debats, G. A. J. Dunselman, G. P. van der Sterre, L. A. Joosse, D. Hoogendoorn en W. van Zeben. Geslaagd voor het theoretisch tandheelkun dig examen, eerste gedeelte de dames mej. J. L. de Bree en F. Boeger en de heer H A. Roode. Geslaagd voor het theoretisch tandheelkun dig examen, tweede gedeelte de heeren J. der Kinderen, J. A. Bruinsma en P. Nelissen. Geslaagd voor het tandarts-examen de hee ren: A. J. E. Quadekker, F. H. Noorderhaven, J van Amerongen en H. C. Sersansie. LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de rechts geleerdheid, proefschrift, de heer L. Erades, gefcbren te 's Gravenhage. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift de heer D. A. Avenarius, geboren te Winkel (N. H.). Geslaagd voor het doctoraal examen rechten de heer N. A. Th. G. Arriëns, Den Haag. Geslaagd vOor het candidaatsexamen rechten mej. D. M. van Randwijk, Dordrecht, en de heeren: J. F. G. Schlingeman, Den Haag; H. M. J. van Baren, Den Haag; M. G. Kooper- berg, Den Haag en W. Briët, Haarlem. Geslaagd voor het taalkundig candidaats- examen Indologie de heeren V. C. Lemmens, Haarlem; J. Th. Drop, Den Haag en S. Het- tinga, Sneek. Geslaagd voor het artsexamen eerste ge deelte mej. J. M. Reys, Den Haag, en de hee ren J. A. M-olhuy.sen, Den Haag en G. in 't Veld, Rotterdam. Bevorderd tot arts de heeren J. H. van Da len, Den Haag en C. W. J. M. de Ruyter, Noordwijk. Geslaagd voor het doctoraal examen ge schiedenis mej. N. H. Schokking, Den Haag. (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie Aku Anaconda Beth. Steel 324 X—324 34% 18 1/16—17 5/8 33 Van 4.305.00 uur Kon. Olie Anaconda 323%—323J4 17% Koersen voor stortingen op 18 Juni tegen ver plichtingen luidende in Reichsmarken f 72.84; Lires f 9.50; Peseta's f 10.50. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor deel 1 J. F. Begbom, Haarlem. Geslaagd voor deel 2: mr. R. j. de Vries, Haarlem en G. Sluiter te 's-Hertogenbosch. 's-GRAVENHAGE Geslaagd de dames: J. H. Benthem, H. C. Bijl, J. M. H. Pieterse, S. M. van der Knoop, allen te Den Haag en F. Kuenen te Leiden; en de heeren W. J. Kasten te Den Haag en J. Kooien te Leiden. 's-GRAVENHAGE. R. K. Lyceum voor meis jes. Geslaagd voor diploma A: de dames J. Da vids. J. van Driel, C. Kuypers, C. de Roo. M. van der Sanden, A. Schouten, E. Smulders, C Verbist. Voor diploma B: de dames M. Gem- meke, A. Koemans, A. Preseun, H. Roebroek, M. van Schalk en L. Taverne ARNHEM. Rijkskweekschool voor Onderwij zers en Onderwijzeressen. Geslaagd: D. Jan sen van Galen, W. Reinders en J. G. Wansink te Arnhem; J. W. van Nes te Velp; J. C. Ploeg te Oosterbeek; J. J. Veenendaal te Ede. 's-GRAVENHAGE. Rijkskweekschool. Ge slaagd: de heeren R. L. Hoogendoorn, J. Jager en A. M. van Loon, allen te 's-Gravenhage. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor diploma A T. Wallenburg te Hilversum. Tijdens de nieuwelingenwedstrijden, welke Zondag a.s. op de Sintelbaan aan het Olympda- plein te Amsterdam zullen worden gehouden, zal de Nederlandsche kampioene, mej. Fanny Koen (Sagitta) een poging doen om het Neder- landsch record over 100 yards, dat met een tijd van 11.2 sec. op haar naam en dien van Rollien Schuurman staat, te verbeteren. Algemeene Clearlngrekenlng 1. Stortingen in Nederland Waarvan bestemd voor: a) Achterstallige vorderingen 15 Juni 1938 f 132.279.900 ta) Rentedienst Dawes- en Youngleenlng en Stillhalte; Rentetransfer f 619.000 2.491.200 c) Vrije Rekening Reichsbank d) Nieuwe onder de Clearing vallende vorderingen 2. Stortingen in Duitschland (nieuwe vorderingen) 3. Uitbetalingen in Nederland op nieuwe vorderingen (l.d.) Laatst uitbetaalde nummers van storting: tegen guldensvorderingen: 591.210a tegen Reichsmarkvorderingen44939/84769 Speciale Verrekening Stortingen in Nederland tegen afgegeven relsché ques Uitbetalingen in Nederland Noe beschikbaar f 13.142.200 f 116.027.500 f 130.909.400 f 115.186.600 8 Juni 1938 f 127.209.300 f 575.300 f 2.393.100 f 12.606.400 f 111.634.500 I 126.676.400 f 109.813.000 1.253.600 270.100 983.500 1.176.600 255.200 921.400 nu geheel zonder invloed. Zoo waren de wagon- verladingen met pl.m. 9.700 stuks toegenomen, doch daartegenover stond het feit, dat nog tal van onzekere factoren, w.o. de leeningen, te ver strekken door de Reconstruction Finance Corp.. aan de spoorwegmaatschappijen, voorloopig niet tot oplossing zullen komen, nu het Congres met vacantie is. Ook de vaste stemming voor diverse metalen ging den betreffenden waarden onopge merkt voorbij. Van de automobielwaarden wa ren Chrysler per saldo 1 punt in reactie, evenals Douglas Aircraft, Amer. Car Foundry en Int. Nickel, terwijl Amer. Smelting VA punt moesten afstaan. Voorts zakten Allied Chemical VA en Westinghouse 194 punt in. Public-utilities, olie- waarden en warenhuisfondsen waren bij kleine voor- of nadeelige verschillen verdeeld, terwijl staalwaarden, sporen, koper-, rubberfondsen en ranningshares zich op wat lager niveau stelden. De omzetten bedroegen in totaal slechts 330.000 shares. Slotkoersen Juni 17 16 15 Allied Chemical 147% 149 149 American Can Co. 86% 87 87% Am. Car. F.dry 15 16 16% Amer. Rollins Mills 14% 15 14% Am. Smelt. Ret. 35V. 36% 35% Am. Tel. TeL 129% 129% 129S/4 Am. Tobacco B. 71 70 70 Am. Waterworks 8% 8% 8% Anaconda Copper 23% 24 23% Atchison Topeka 24% 25 25 Baltimore O Ohio 4% 5 5 Bethlehem Steel 44 44% 43% Canadian Pacific 5% 5% 5% Case Treshing 75% 75% 75 Chase National B. 27% 27% 26% Ches. Ohio 22% 22% 23 Chicago Rock lal. Chrysler Motor 41% 42% 41% Cities Service 8% 8% 7% Consol Gas N.Y. 24 23% 23% Continental Oil 271/4 28 27% 7 Dawesl. 31 31 31 5% Young 24% 24% Deleware Huds. 8% 8% 8% Douglas Aircraft 43Vs 441/g 43% Dupont de Nem. 96% 97 95% Eastman Kodak 1S0% 150 149% El. Bond Sh. 6% 6% 6% General Electric 33% 34 33% General Motors 29% 29% 29 Good Year 17% '17% 17% Hudson Motor 5% 5% 5% Illinois Central 7% 7% Intern. Harvester 50 521/4 51% Intern. Nickel 42 43 43% intern. Tel. Tel. 9 8% 87/g Kennecott Copper 29 V4 29% 29 Missouri Pacific 7/8 7/8 Idem pref. 1% 1% 1% Montgomery Ward 31% 32% 31% Nat. City Bank 22% 22% 21% Nat. Dairy Prod. 13% 13% 13% New York Central 10% 11% H Vs North. Amer. Co. 18% 19 19 Norfolk Western 132% 133 133 Pennsylvania 14% 14% 14% Phillips Oil 32% 32% 32% Proctor Gamble 47 471/4 47 Publ. Serv. N. J. 26% 27% 27% Radio Corporation 3% 5% 5% Sears Roebuck 56 56% 56% 12% Shell Union Oil 12% 12% Socony Vacuum 13 13 12% Southern Pacific 10% 10% 10% Southern Railway 6% 67/g 67/g Standard Brands 7% 7 7 Stand. Oil ol N.-J. 46 </4 467/8 46% Tidewater Ass. Oil 12 12 12 Union Pacific 61% 61% 62 United Aircraft 25% 261/s 26% United Corp A. 2% 2% 2% •J. S. Leather 4V< 4Va U. S. Rubber 26% 2 7 Vs 261/8 U. S. Steel 41% 42% 41% Western Union 20% 20% 20% Westingh. Electr. 74 76 76Vs 4,»j xuiiding 42% 42 y4 42% NEW YORK, 17 Juni Slotkoersen Juni 17 16 15 Brussel 16. 9% 17.03 17.02 Rome 5.26 5.26% 5.26% Madrid Bern 22.96 22.96 22.99 Weenen Oslo 24.97 24.97% 24.97% A'dam 55-47 55.48% 55.51 Londen 4-97^ 4.97-k 4.97% Parijs 2.78% 2.78 2.79 Berlijn 40.41 40.42 40.44 16 Juni 12.16-f 12.36- 17 Juni Katoen Juli 8 33- Oct. 8,35 Dec 8.39 Tin Loco 40 85 Rubber Standaard Mei 12.24 f- Juli. 12.38- - Sept 12.4412.41 Oct. 12.5312.50 Suiker Mei Juli 1.78-79 1.80-81 Pept 1.81-82 1.82-84 Oct. 1.84-- 1 86 Koffie (Rio - Nieuw contract) Dec. Juli 4,27 Pept 4.26-- 4.23 4.22-- 4.22-- NEW YORK, 17 Juni 17 Juni 16 Juni 8.29-- Jan. 8.40-- 8.36-- 8,31-— Mrt. 8,43-- 8.38-- 8.35-— Mei 8.468.41-- 39.75 Termijn 40.90 39.80 Dec. 12.59- Jan. 12.70- Mrt. 12.82- Dec. Jan. 1.85-86 Mrt. 1.88-89 Mei 1.90-91 12.53-f 12.62 12,73 1 85-87 1.89-90 1.92-93 (Santos) Dec, Mrt, Mei 4.28- - 4.30-- 4.24 4.23 4,23 Dec. Mei Juli Sept Dec Mei 5 89 5.95 5 98 5.99 601 5.90 5.97 5.99 6.01 6.05- 17 Juni Tarwe Juli 78%-Va Pept. 797/6-% Dec. 81 B/a Maïs Juli 57 -■ oep 59i/8 Dec. 58% Reuzel Juli 8,32 Sept. 8,55 CHICAGO, 17 Juni 16 Juni 17 Juni 16 Juni Haver 79%-% Juli 26%-- 26%- 80%-% sept 26%-- 26% 81%-% Dec. 27%-- 27% Rogge 57'A Juli 54% 55 58% Sept 53Vs 53% 57% i— Dec. 54% 55% -- 8.42% 8,60 Oct. Dec. 8.65 8,55 8.70 8.57 WINNIPEG, 17 Juni 17 Juni 16 Juni 17 Juni 16 Juni Tarwe Gerst 107 Juli 55'A54% 86%Oct. 491/6491//,- - 83% - Dec. 47Vs47% Lijnzaad 547/gJuli 146%147%-- 54%Oct. 1471%-- 148 Juli 107%-- Oct 86% Dec. 841/8 dogge lull 54-1/8- Oct. 54 - Haver 'uli 45%457/gDec. 34% - Oct 38 -- 38% - gedaan en laten t a Dieden S nominaal 34% - - BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN,, aangekomen 16 Juni, Fivel, ms-i Kingslynn (voor Zaandam); Wilbo, m'.s.. Londen; Mary Slessor, m.s„ West-Afrika, laatst Rotter dam; Hontestroom," s., Londen; Enid Mary, s.- Goole. 17 Juni: Flying, Norseman, m.s., Rotterdam; Deucalion, s.. Hamburg; Amstelstroom, m.s., Ply mouth; E. H. Stlnnes 15, s., Gdynia; Eseaut, m.s., Rotterdam; Olga, ms., Yarmouth; Henca- m.s„ Ipswich (voor Wormerveer). Vetrokken 16 Juni: Ladoga, s„ Rotterdam; Beta, m.s., Kingslynn. 1 Juni, Olga, nu, Antwerpen; Hollinside, s.. Archangel; Antye, m'.s. Londen. Aangekomen 17 Juni, Phrontis, m'.s„ Havre; Greenawn, s., Swansea Vertrokken 17 Juni, Mars, s., Tunis via Rot terdam; Efecaut, m.s., Parijs: Oranje Nassau, m.s., West-Indië; Juno, s., Algiers via Rotterdam; Mary Slessor, s„ Hamburg; Breda, s„ Chili; Orpheus, s., Gothenburg; Ek, s., Rotterdam. AMSTERDAM, aangekomen 16 Juni. Wilbo, Lon'cïen, stukgoed. Steiger H. A. L., Kampman; Antje, Meppel, uitklaren, Steiger H. A. L., Wa genborg. 17 Juni, Hontestroom1, Londen, stukgoed. Han delskade, Holl. Stoomboot Mij; Mary Slessor, West-Afrika, laatst) Rotterdam, stukgoed, Bor- neokade. P. A. van Es Co.: Enid Mary, Goole, stukgoed en steenkolen, Handelskade, Gebr. Scheuer; Flying Norseman, Rotterdam, ledig, Zoutkeetsgracht, Scheepvaart Bedrijf Gruno; Am stelstroom, Plymouth, klei. Rietlanden, Holl- Stoomboot Mij; Deucalion, Hamburg, stukgoed, Levantkade, Verg. Cargadoorskantoor; Else Hugo Stinnes 15, Gdynia, steenkolen, J. P. Coenhaven, Ned. Ste.k. Handel Mij; Escaut, Rotterdam, stukgoed, Javakade, Wm. H, Muller Co. Aangekomen 17 Juni, Phrontis, Java. stuk goed, Borneokade, Meyer Co's Scheepvaart Mii: Greenawn. Swansea, steenkolen, Ertskade, Fur- ness Scheepv. en Agent. Mij. MIJ. OCEAAN PHRONTIS, Java naar Amsterdam, 15 Juni te Havre. RHESUS, 16 Juni van Belawan naar Amst. ADRA8TUS, 15 Juni van Batavia n. Amst. PHRONTIS, 17 Juni van Java te Amsterdam- MIJ. NEDERLAND. MOENA, thuisreis, 16 Juni van Aden. BENG KA LISthuisreis, 17 Juni van Port Said. JOHAN DE WITT, thuisreis, 17 Juni vab Singapore. SIMALOER, uitreis, passeerde 16 Juni Bevezief- TABIAN, uitreis, passeerde 16 Juni Gibraltar. VER. NED. SCHEEPVAART MIJ. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN ALMKERK, uitreis, 16 Juni te Newcastle (N. S. W.). ENGGANO, uitreis, 17 Juni van Suez. HOLLAND—AFRIKA LIJN SPRINGFONTEIN, 16 Juni n.m. 5 uur vaB Dar es Salaam naar Port Ameia. BLOEMFONTEIN, 17 Juni des mid'dags vab Port Soudan naar Suez. HOLLAND—WEiST-AFRIKA LIJN. CERES, 16 Juni van Hamburg naar Amsterdam- KON. NED. STOOMBOOT MIJ. HERCULES, 16 Juni van Varna naar Constanza- HERMES, 17 Juni v.m. 1 uur van Amsterdam te Hamburg. TITUS, 16 Juni van Marseille naar Amsterdam- DEUCALION, 17 Juni van Hamburg te A»sl" ORANJE NASSAU, 17 Juni van Amsterdam na&r West-Indië. RKEA, 17 Juni van Middl. Zee te Rotterdam'. HERCULES, 17 Juni van Varna te Constanza- HEBE, Rotterdam naar Middl. Zee, passeerde V Juni n.m. Gibraltar. ULYSSES, 17 Juni van Napels naar Piraeus- MARS, 17 Juni van Amsterdam via Rotterdam naar Tunis. JUNO, 17 Juni tan Amsterdam via Rotterdam naar Algiers. BREDA, 17 Juni van Amsterdam n. Chili. ORPHEUS, 17 Juni van Amsterdam naar G°" thenburg. THESEUS. 17 Juni van Amst. naar Gdynia-. IRIS, Amsterdam naar Kopenhagen, pass. 1' Juni Holtenau. VENUS, Algiers naar Lissabon, passeerde 1 Juni v.m. Gibraltar. ACHILLES, 17 Juni van Messina n. Catania. HEBE, 17 Juni van Tangér naar Malta. DOURO, 16 Juni van Belize naar PuefW Barrios. ROTT. LLOYD BLITAR, uitreis, 17 Juni van Suez. SOEKABOEMI, 17 Juni v.m. 6 uur van Lob* dem te Hamburg. BALOERAN, uitreis, 17 Juni van Marseille. HOLLANDAMERIKA LIJN. BREEDIJK. thuisreis, 16 Juni te Lond'en. DRECHTDIJK, Pacific Kust n. R'dam, 16 JU1" te Cristobal. BEL MSTERDIJKuitreis, pass. 16 Juni Dub" geness. STATENDAM, Rotterdam n. New-York, pass. Juni Lizard. KON. PAKETV. MIJ. TEGELBERG, 16 Juni van Batavia te Kaapstad' RUYS, 16 Juni van Manilla te Kohsichang- SWARTENHONDT, 16 Juni van Sydney Saigon. RANTAUtPANDJANG, 16 Juni van Saigon b Reunion. AMSTERDAM, 17 Juni. Op Zaterdag 25 -Jud. wordt een divisie Ned'erlandsche mijnenvegers h>® in de haven verwacht, bestaande uit de mijbSb_ vegers „Abraham van der Hulst", „Jan van der", „Pietcr Florisz" en „Willem van Ewyck"- Vt schepen krijgen ligplaats aan den steiger van Holland—Amerika Lijn en zullen Maandag Juni onze haven weer verlaten. Opgegeven door V. d. Graaf Co. N.V- AM. Handelsinformaties Surséance van betaling: D.d. 14 Juni 1938 is aan Simon Siegfried mons, zich ook wel noemende Fritz Sieffl°b scheten winkelier, wonende te Amsterdam. Sa!ise Weimarlaan 12 III, aldaar zijn zaak drijveb» aan de Kinkerstraat 307309. (Proc. N. Okm% op het daartoe door hem ingediend verzoekscb''11/ surséance van betaling verleend tot li Nov. I9 e, gerekend' van HMei 1938. Bewindvoerder ml- Sanders, Amsterdam, Keizersgracht 476. Uitgesproken 15 Juni: Leendort Kuijpers, con^trucWeb'a ker, Dordrecht, Wolwevershaven 8 rood. R.c. "g. J. H. van Welsen. cur. mevrouw mr. J. A- Sranbergen de Niet te Dordrecht. Dirk Kerkhof, constructiewefker, DordïeC,f. Singel 12 rood. R.c. mr. J. H. van Welsen, cut0 mevrouw mr. J. A. S. Branbergen de Niet Dordrecht K- Fa. Kerkhof Kuijpers, constructieWt'jj, ster, Dordrecht. Kuipershaven 40. R.c. mr. van Welsen, cur. nvevr. J. A. S. Branbergeb Niet te Dordrecht. ,ep N.V. Eerste Ned. Fabriek van Me* Profielband, Dordrecht, Houttuinen 1. B-c'. 9- J. H. van Welsen, cur, mevrouw mr. J- Branbergen de Niet te Dordrecht. ge' Levie Mozes de Haan, kantoorbediende- Seg woond hebbende te Rotterdam, Mathenesser j 80. R.c. mr. L. van Lookeren Campagne, cura mr. G. de Bakker, Rotterdam. - J. G. Harms, Rotterdam, Oostzeedijk 1 Svej R.c. mr. L. van Lookeren Campagne, cur. mr. G. Goudriaan, Rotterdam. A. Neefjes Jr., Rotterdam, Noordplcib .gt R.c. mr. L. van Lookeren Campagne, cU mr. G. Belzer, Rotterdam. P. Pons Jr.. Rotterdam, Paul Kruger6' 93. R.c. mr. L. van Lookeren Campagne, eur mr. J. C. W. van Dam-, Rotterdam. ge' 16 Juni: W J. Mooij, loodgieter, Heiloo, j{, nelaan. R.c. mr. H. M. Fruin, curator Scholten, Alkmaar. jglk Th. Woudstra, vischhandelaar, Leeuwaf f>- R.c. mr. H. W. A. Schipperijn, curatror b»- H. Okma', Leeuwarden. Si' J. Pechholt, koopman, Maastricht, p>:'- Nlcolaasstraat 10. R.c. mr. Hustinx, curator Ch. van Oppen, Maastricht. pt' H. J. Timmer, Klarenbeek gem. Voorst- mr. H. L. Mees, curator mr. V. N. H. Apeldoorn. ,pe-' 16 Juni: H. J. Diekema. bakovenbouwer. doorn, handelen-de onder den naam „Bak" pjf- bouw Excelsior", v. h. H. J. Diekema. A. H van der Giësen, curator mr. G. Hase Apedoorn. ft-J 16 Juni: A. Bouwmeester, schilder. Gorssei v,<gi mr. H. L, Wilkens, curattor mr. J. A. c' Heusde, Zutphen A. Pijman, Hilversum, Newweg 312 en a y.P' handeldrij\ende onder de firma A. Pijman- J. Libert. R.c. mr. C. J. Heemskerk, curator I. Goudeket, Vondelstraat 33, Amsterdam- Opgeheven wegens gebrek aan actief-' 11 Juni: G. Jeurink, Hoorn. A. Prins, Schagen. 15 Juni: Nalatenschap van M. van Wiet- ledten te Nieuwer-Amstel. J. Kloosterman, Hilversum. K. F. F. van Korlaar, Amsterdam. P. Bladergroen, Amsterdam. E. G- Brandon, Amsterdam. H. Verbeek. Eindhoven. A. W. H. F. Pey, Utrecht. G. v. d. Lagenaat, Zuilen. Vernietigd op grond van verzet: 16 Juni; H. Wierda te Echten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 2