Waar de filmband rolt Laatste Nieuws Zoekt gij betrouwbaar Personeel? Plaats dan een „Omroeper" voor 80.000 gezinnen IJMUIDEN BEVERWIJK A ZATERDAG 18 JUNI 1938 PALACE-F AMILIE-BIOSKOOP Madame X en De Parvenu LUXOR-THEATER „Dracula's dochter" en „De Raaf" REMBRANDT-THEATER Speciaal verlof FRANS HALS-THEATER Vijf millioen zoeken een erfgenaam Gemeentelijke zwem- en bad inrichtingen Onze filmindustrie Vrijheid gevraagd Auto over den kop Beide inzittenden en een wiel renner licht gewond Academische examens Akte-examens L.O. Ongelukkige val Diefstal GOUDEN ECHTPAAR HEEMSTEDE Duivensport VELSEN Schuschnigg toch gehuwd? Reuter zegt een onaantastbare bevestiging gekregen te hebben Een klachtenlijst van Flandin Communistische motie door Fransche Kamercom missie verworpen Instortingsgevaar te Rotterdam Atjehstraat gedeeltelijk afgeslotef CRICKS CRICKET IN ENGELAND Een recordscore in county-cricke*' 50 runs in 11 minuten NederlandZwitserland te Amsterdam MARKTEN |nilllllllllll!lllllllll1l!llllllininilllll!l!ll!ll||ll!lll|||||ll|||||||||||||]||||||||||||||||||||||||lllllllllllllll||||H||i||||[|||g HIIIMIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllIlllllllllllllllllllllllllWIIIlllllllllllllllllllllllllllliiiiiiitilllllllllllllllllllllllllllllllllllllli NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT gglllimillllIIII[|lllllllllllH!llllllllllllllllllMIII[l!llllll!l!llllll!1llllllllllllllllll!ll[lIIIIIIIIIl[l!l!imil!tt!ll)Tmni!lllllJ§ iimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii STAD Twee films, waar volwassenen zeer van kun nen genieten. Vroolijk? Neen, dat zijn ze geen van beide beide eindigen ze met een scheiding, de eene rechtstreeks, de andere zijdelings, door den dood. Niet de gebruikelijke kus dus aan het slot in dit programma en daarom reeds een verademing, om het zoo eens te noemen, iets wat we in de bioscoop niet gewend zijn. Maar al zijn ze dan in dit opzicht ongewoon, deze beide films, ze zijn er niet minder om; beide teekenen ze ons een brok leven, drama tisch, maar echt; ze geven toestanden weer, zooals die wei niet eiken dag zullen voorko men. maar waarvan we ons toch kunnen voor stellen, dat ze waar kunnen zijn onder de omstandigheden, waarin de gebeurtenissen zich afspelen toestanden, die ons aangrijpen, die ons schokken en die ons medelijden opwekken én voor hen, die er het slachtoffer van worden èn voor hen, die er de schuld van zijn. In Madame X is het de vrouw, die door haar eigen schuld door haar man verstooten wordt en dan steeds dieper zinkt, omdat ze niet wil de dat hij, die haar verstiet, zou lijden, hun beider zoon zou wéten. Aangrijpend is het slot, waarin de vrouw, die ten slotte, cok al en alléén om man en kind voor verdriet en schande te behoeden, een moord pleegt, door haar eigen zoon, zonder dat deze weet dat zijn cliënt zijn moeder is, voor de rechtbank wordt verdedigd in een pleidooi, waarin hij haar als de ware moeder, de vrouw, die alles wil verduren en alles wil doen om haar kind gelukkig te weten, eert. Gladys George beeldt de tragische figuur der moeder op onnavolgbare wijze uit alleen om haar te zien is het waard, ook bij het mooie weer dat we nu schijnen te krijgen, een mid dag of een avond in de bioscoop te zitten. In de tweede film is het Harry Baur, die de hoofdrol vervult en wij gelooven niet, dezen buitengewonen karakterspeler ooit beter te hebben gezien. Hij is de van niets tot rijkdom gekomen par venu, getrouwd met een lief jong vrouwtje, dat in armelijke omstandigheden geraakt, hem nam, om zich weer te kunnen bewegen in het milieu, waarin zij is opgevoed, maar vooral om het. haar broer mogelijk te maken, zijn studies voort te zetten en zich een positie te veroveren. Langzamerhand gaat zij haar man meer waardeeren, totdat zij, na zeven jaren, den man weer ontmoet, wien zij in haar jeugd haar liefde schonk. Die liefde laait weer fel op en sterft zelfs niet, als het voorwerp ervan in den strijd in Marokko wordt gedood. Dan verlaat zij haar man, die vergetelheid wil zoeken voor zijn grievend leed, in zijn za ken, maar die daarin niets vindt. De omgeving, waarin deze tweede film speelt, Marokko, geeft gelegenheid tot belangwekken de kijkjes op ons vreemde zeden en natuur. Mocht u het deze week wellicht te warm krij gen, dan geeft het Luxor-Theater uitkomst, want de koude rillingen loopen je er over den rug. Twee films trachten er elkaar de loef af te steken in griezeligheid en sinistere sensatie. Liefhebbers van het genre krijgen er dus wel volop waar voor hun geld! „De Raaf" heeft een poëtischen grondslag, n.l. een gedicht van den Engelschen poëet Poe, en Boris Karloff erin toont weer zijn mees terschap in allerlei navrante geheimzinnigheden, bedacht door een gekken chirug, die geholpen door een zotten bediende zijn gasten op een serie avonturen tracteert, te daverend en grie zelig om na te vertellen. De bediende is ten slotte zoo gek nog niet of hij zorgt voor het happy-end, d.w.z. hij redt de gasten en laat den krankzinnigen arts de „genoegens" van zijn eigen technische wonderen ondergaan. Als men in de pauze even op adem is gekomen, dan brengt daarna „Dracula's dochter" nieuwe huiveringwekkende belevenissen. Dracula's doch ter is n.l. een zeer schoone vrouw, die de onaan gename en voor de betrokkenen gevaarlijke eigenschap heeft dat zij het bloed van jonge meisjes drinkt. Haar vader was een vampier en zijn dochter heeft dat van hem geërfd, hoewel ze haar best doet om die lastige erfenis kwijt te raken. Als weer eenige meisjes het slachtoffer zijn geworden en daardoor half Londen overeind staat, komt de vampier in aanraking met een psychiater, aan wien ze verzoekt haar van haar Harry Baur in „De Parvenu" (Cinema Palace kwaal te verlossen, zonder nochtans te durven vertellen wat precies het geval is. Dracula's dochter heeft ergens in Transsylva- nië een spookachtig oud slot staan en om den dokter te noodzaken met haar naar dat kasteel te gaan, ontvoert ze zijn assistente. De psychia ter durft het aan om geheel alleen ook naar het spookslot te reizen en daar stelt de vampier hem voor de keus; bij haar blijven of het meisje gaat eraan. Hij geeft half en half toe in de hoop op een spoedige redding, die ook dra komt, want een jaloersche bediende schiet den vampier dood en wordt zelf te rechter tijd doodgeschoten door eenige vrienden van den dokter, die hem onver vaard achterna gereisd zijn. Het happy-end is een kus van de assistente vice-versa met den psychiater. Een film, die eveneens onmiskenbare kwali teiten bezit om den toeschouwers kippevel te be zorgen en ten berge gerezen haren en de gele genheid geeft om eens echt lekker te kunnen griezelen. Het voorprogramma is van kalmer en vreed zamer aard en bestaat uit lange interessante journaals. De rake milieu-schildering, de goede typee ring der personen en niet het minst het ver haal zelf geven aan deze film 'n speciaal cachet. We zouden niet gaarne willen generaliseeren, door te zeggen, dat deze film er het beste be wijs voor is, dat een normaal fatsoenlijk mensch het in hem gestelde vertrouwen niet zal be schamen; er zijn waarschijlnijk voorbeelden te over om het tegendeel aan te toonen. Dat echter in vele gevallen een groot vertrouwen als een stimulans kan werken voor bepaalde personen, om hun verantwoordelijkheidsgevoel en plichts besef bij te brengen, daarvan zal ieder wel over tuigd zijn. Voor hen spreekt deze film dan ook rechtstreeks tot het hart. Een jong officier aan het front, die zijn soldaten bij het passeeren van de stad hunner inwoning op eerewoord eenige uren vrij geeft om hun familie, vrouw of kin- Uit de film „Speciaal verlof". De jonge luitenant laat zijn mannen op eerewoord enkele uren met verlof gaan. Het afscheid op 't perron van 'n Berlijnsch station. (Rembrandt Theater) deren te bezoeken, riskeert met die daad een vonnis van den krijgsraad. Hoe al die soldaten het zich als een plicht rekenen hun belofte te houden, en hoe zij door omstandigheden, deels buiten hun schuld, bijna woordbrekers worden, met alle gevolgen van dien, toont deze vlot ge maakte, interessante en spannende film, waarin Ingeborg Theek, Fritz Kampers, Rolf Moebius en Bertha Diews de hoofdrollen spelen en waar van door Karl Ritter de regie is gevoerd. Voor volwassenen een film, welke hen zeker voldoen zal en welke zij zich vanwege den soldatenhu mor en de pit lang zullen herinneren. Interessante journaals, een lollige Popeyefilm met den spinazie-etenden zeeman in de hoofd rol en een subliem geënsceneerd marionetten filmpje in kleur completeeren dit programma, dat boeiend en afwisselend tegelijk is. Marguerite Churchill in „Dracula's dochter" Luxor Theater) Heinz Rühmann heeft het druk. De eene klucht na de andere verschijnt met dezen held- haftigen komiek. Er zijn voor een vakkundig regisseur ondankbaarder objecten denkbaar dan de gemoedelijke en harmlose figuur van Heinz Rühmann. In de film „Vijf millioen zoeken een erfge naam" heet hij Pett, Peter Pett, stofzuiger colporteur en cabaretartist in zijn vrijen tijd. Een armé droomer, die nochtans gelukkig is met zijn vrouw. Deze Peter Pett krijgt op een goeden dag de verrassende mededeeling, dat hij vijf millioen te goed heeft van een overleden oom in Amerika, op voorwaarde dat hij geluk kig getrouwd is. Mocht dit niet het geval zijn, dan heeft zijn Schotsche neef, Patrick Pett, recht op de erfenis. Een gangster en zijn schoone handlangster zijn er echter op uit om de vijf millioen voor zich te winnen en zjj spinnen een intrige, die tot de laatste minuut den ondergang der Petten tracht te bewerken. Het lukt natuurlijk niet. maar een en ander veroorzaakt een onafzienbare reeks vergissin gen, die den lachlust prikkelen en Rühmann volop gelegenheid geven zich onnoozel aan te stellen tot vermaak van den volwassen toe schouwer, die den komiek dubbel ziet en dub bel geniet tot aan het allerlaatste eind. In het voorprogramma vraagt vooral de aan dacht een Ufa-cultuurfilmpje, waarin men het leven van visschen, krabben, kwallen etc. door een vergrootglas beschouwt. De beelden zijn in kleuren en somtijds is het alsof men een of andere rijke finale uit een Amerikaansche showfilm ziet. Dit filmpje is alleen al een gang naar het Frans Halstheater waard. In het tijdvak 116 Juni 1938 zijn in de ge meentelijke zwem- en badinrichtingen 34013 baden genomen,- verdeeld als volgt; Houtvaart Heeren Dames Abonné's 4467 3937 20 ets. baden 207 144 10 ets. baden 398 475 Vereenigingsbaden 101 144 Schoolbaden 1138 744 Kostelooze baden 3748 3643 Delft Abonné's 20 ets. baden 10 ets. baden Vereenigingsbaden Schoolbaden 10059 Heeren 5482 307 428 123 1089 9087 Dames 5762 306 433 1 936 7429 7438 Heinz Rühmann in de film „5.000.000 wachten op een erfgenaam" (Frans Halstheater) Dï redactie van „Het Volk" heeft onder de prominenten van het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf een enquête ge houden over de mogelijkheden en wenschelijk- heden van onze, overigens overleden, Neder landsche filmindustrie. Tot dusver werd o. a. de meening gevraagd van den heer A. de Hoop, directeur van den Ned. Bioscoopbond, den heer Ch. Peereboom, directeur van Para mount, den heer Gaston van La-eken, directeur van Ambio N.V. en den heer A. P. Dumee, di recteur van het Rialto Theater. Na het betoog van den heer Peereboom om vrijheid voor het filmbedrijf, is thans de heer Dumee aan het woord. Het onderhoud volgt hierna. „De heer A. P. Dumee, onlangs officier de l'Académie geworden en bekend (en benijd) om den langen „loop" van zooveel opmerkelijke Fransche films in zijn Rialto-theater, wierp de schuld van den vaak slechten gang van zaken in het bioscoopbedrijf o.a. op de overheid. „Waarom moet men ons den nek omdraaien met twintig procent vermakelijkheidsbelasting?", aldus de heer Dumee. Slechts een heel enkele maal kunnen wij een programma draaien, waarvoor wij vijf procent belasting behoeven te betalen. Bijv. ,,De wereld in vlammen" heb ik tegen die belasting kunnen vertoonen. Wanneer de overheid ook in Nederland het Duitsche systeem van vóór Hitier toe ging passen en de cultureel-waardevolle film min der zwaar belastte dan het gewone amuse mentsproduct, dan zouden de bioscopen meei kunnen wagen, zij zouden meer kunnen be- teekenen voor de cultuur." En zou men op deze wijze ook niet het Ne derlandsche product in de bioscopen effectief kunnen steunen? Zou het vaststellen van een lagere vermakelijkheidsbelasting voor die thea ters, die een bepaald percentage van hun pro gramma's vulden met films van Hollandschen bodem, niet een krachtig stimuleerende wer king hebben op de productie van Hollandsche films? Zou men in elk geval niet de aandrift kunnen wekken om bijv. het bijprogramma, dat nog maar al te dikwijls uit allerlei buitenland- sche flauwiteiten bestaat, te vemederland- schen? Zou het zoo gek zijn, als de tallooze aanbevelingen om het buitenland te bezoeken ook eens onderbroken werden door cultureel- documentaire films, die de aandacht vestigen op de deugden en schoonheid van eigen land? De heer Dumee meent, dat hier een reëele mogelijkheid ligt. De bioscoop-exploitant, zegt hij, is voor alles koopman. Men moet bij de propaganda voor Nederlandsch fabrikaat in de bioscoop, bij pogingen tot werkverruiming in de Nederlandsche industrie, vóór alles op zijn portemonnaie werken. En een regeling waar door bij een kwart Hollandsch programma een kwart van de belasting zou vervallen en bij een half Hollandsch programma de helft, zou een sterke stimulans zijn voor de productie van Nederlandsche films. Wat betreft het copieeren van de films, die noodig zijn voor de roulatie in Nederland; het kan uitstekend, zegt de heer Dumee, als de Bioscoopbond en de overheid medewerken. Ook nasynchronisatie (Nederlandsch spre kend maken) van films, die daarvoor in aan merking komen, acht de heer Dumee mogelijk. Contingenteering? Ook de heer Dumee is van meening, dat Holland veel te veel films importeert. En men moet niet slechts, zooals de Bioscoopbond heeft gedaan, het aantal film verhuurkantoren beperken, maar men moet ook zorgen, dat deze filmverhuurkantoren het aan tal in te voeren films niet maar tot in het on eindige op kunnen voeren. Vooral aan de vele slechte buitenlandsche füms is hier geen be hoefte. Quota-film Verplichte productie van quota-films? De heer Dumee meent, dat de Nederlandsche over heid, als op zooveel andere gebieden, ook op filmgebied wat achterlijk is en dat zij al voor jaren had moeten bewerken, dat er een ver plichting kwam, om op de zooveel buitenland sche films, die geïmporteerd worden, zooveel Hollandsche films te doen maken. Ten slotte de zwaarste grief van den heer Dumee tegen „de Amerikaansche broeders": weet men wel voldoende hoe de import van Amerikaansche films is tot stand gekomen? Eerst kochten Hollandsche kooplui op groot risico tegen contant geld Amerikaansche films in Amerika. Toen na jaren werken de Ameri kaansche films er hier „in" kwamen, verander den de Amerikanen echter de transactie en zij leverden hun films op de voorwaarde fifty-fifty (50 pet.50 pet.), waardoor zij voor de helft gingen meedeelen in de winst. En toen dat nog niet genoeg was, kwamen zij zelf hier hun kantoren stichten en de volle winst incas- seeren. En deze winst brachten zij tot 80 pet. onbe last naar Amerika, terwijl Hollandsche zaken lui van hun winsten zw^re belasting moesten betalen! De regeling, die nu onlangs getroffen is, een uitbreiding van de dividend- en tan tième-belasting, noemt de heer Dumee veel te laat, jaren te laat. Bovendien berust de rege ling op een accoord van belanghebbenden. Z.i had men meer deskundigen moeten raadple gen. Ook de Amerikaansche theater-exploitatie vindt geen genade in de oogen van den heer Dumee. Z.i. verliezen uitsluitend Hollanders geld hierbij en gaan de eventueele baten naar Amerika. Voor den bouw van een z.g. Ameri- kaansch theater te Amsterdam zou, naar de heer Dumee verzekert, ook geen stuiver uit Amerika komen, maar wel zou de ev. winst naar Amerika gaan. Maar als de heer Dumee eenmaal over de „Amerikaansche roovers" begint, dan bemerkt men, dat er inderdaad tegengestelde belangen in den Bioscoopbond vereenigd zijn. En dat er Nederlanders zijn die in dezen bond een zeer scherp optreden wenschen tegen de Amerika nen. En die de maatregelen van den Bond, waardoor onlangs de plannen van den heer Sluizer, tot voortzetting van de filmproductie in den geest van Pygmalion, mislukten, scherp verwerpen. Onbeschroomd noemde de heer Dumee, se cretaris van de afdeeling Amsterdam van den Bond, met naam en toenaam den tegenspeler van Cinetone en het Amsterdamsche belang. Men krijgt wel den indruk, uit de mededee- lingen van den heer Dumee, dat de belangen van de twee Nederlandsche studio's hier tegen elkaar zijn uitgespeeld op de wijze zooals de twee honden dat deden: „als twee honden vechten om een been, loopt een derde er mee heen". De lachende derde is in dit geval het buitenland. Men kan het slechts betreuren, dat hier achteraf van „een schandaal" wordt gespro ken en van torpedeering van een plan, dat de investeering van vijf ton in de Hollandsche filmindustrie zou hebben beteekend. Liever zou men hebben gezien, dat de put gedempt zou zijn vóór het kalf verdronken was en dat de geestdrift voor Nederlandschen arbeid in Ne derlandsche studio's eerder tot krachtige uit spraken had geleid en tot krachtig optreden Want dan zouden thans de studio's te Duiven - drecht op volle kracht werken aan de grootsch- opgezette plannen van dir. Ludwig Berger, Meyer en Sluizer. Nu staan ze leeg. En op Pygmalion volgt geen tweede Neder landsche film van denzelfden regisseur!" VINCENTIUS VRAAGT, WAT U NIET MEER DRAAGT, HELP ONS VEEL NOOD TE KEEREN MET UW GEBRUIKTE KLEEREN. NIEUWE GROENMARKT No. 22 OF TELEFOON 11018 (Berichten reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplaag) Vrijdagochtend twaalf uur is het ver keer op de Lange Coupure te Abcoude ruim een uur gestremd geweest, doordat een vrachtauto na een aanrijding over den kop sloeg, waardoor drie mannen lichte verwondingen opliepen. Uit de richting Utrecht naderde een vracht auto met aanhangwagen. Achter dezen wagen reden vijf wielrenners uit Den Haag. De eerste wielrenner, C. van der Star, wilde den vracht auto passeeren. Uit de richting Amsterdam naderde echter eveneens eerw vrachtauto. Van der Star gooide zijn stuur om, teneinde een botsing te voorkomen. Hij kwam hierop in een zandbak terecht. De Amsterdamsche vrachtauto sloeg over den kop. waardoor de bestuurder en een naast hem zittende persoon licht gewond werden. Van der Star liep eveneens lichte verwondingen op. Nadat geneeskundige hulp was verleend, kon den de gewonden naar huis terugkeeren. De vrachtauto is licht beschadigd. Het verkeer is door deze aanrijding ongeveer een uur gestremd geweest. AMSTERDAM. (Vrije Universiteit) Doctoraal examen rechten C. P. Beukenkamp te Sleeu wijk, P. J. Verdam te Amsterdam en A. G. J. Elkhuyzen te Hillegersberg. UTRECHT. Geslaagd voor het cand. examen rechten H. P. J. Tutein Nolthenius. Cand. ex. theologie K. M. Vogel, H. Roest, M. Wendte, J. van Rossum, J. M. Weddepohl. Cand examen veeartsenijkunde D. W de Groot. HAARLEM. Rijkskweekschool voor Onder wijzers (essen). Geslaagd de heeren C. Rijnders en G. A. de Zwart. Een 10-jarige jongen uit Velsen was aan het spelen op een hoop takkebossen en kwam daar bij van een hoogte van 2 Meter te vallen, waarbij hij zijn linkeronderarm brak. Na ter plaatse door een geneesheer te zijn verbonden, is hij naar het Roode Kruis Ziekenhuis vervoerd. Een bewoner van de Verloren van Themaat- laan te Velsen heeft aangifte gedaan van dief stal van diverse waschgoederen, die aan een lijn hingen achter zijn woning. Zondag 19 Juni herdenkt het echtpaar S. v. Duin en E. van Duin-Nijman, wonende Corn. Arnsestraat 38, den dag, waarop het vóór 50 jaar in het huwelijk trad. „Gevleugelde Vrienden" (Heemstede) wed vlucht van Waver, op Zondag 12 Juni. Afstand 185 K.M. Los 7.30 v.m., wind N.O. In concours 103 duiven. Eerste duif arriveerde 10 uur 37 min. 44 sec., 962.94 m. per minuut. Laatste prijswinnaar 10 uur 53 min. 33 sec., 897.02 m. per minuut. 1. N. Leuven; 2., 5., 9., 11. en 18 A. v. Zadel; 3., 15. A. Verdonschot; 4. J. Groen land; 6. H. Brouwer; 7., 12., 16. en 20. G. Vrugt; 8., 10. G. van Santen; 13. Chr. Boonacker; 14. P. de Jong; 17. G. Vinken; 19., 21. G. Breeuwer; 22. H. v. Dijk. Oranjevereeniging Velsen. In de ledenvergadering der Oranjevereeniging Velsen is besloten de jubileumfeesten te houden een dag vóór den Nationalen Feestdag, om te voorkomen, dat velen naar de groote steden zul len trekken. Volgens het voorloopig programma zijn de ochtenduren bestemd voor spelen der jeugd met waarschijnlijk een ballonwedstrijd. Volksspelen en andere wedstrijden zullen even eens gehouden worden; zoo mogelijk zal film en vuurwerk vertoond worden. (Gedeeltelijk gecorrigeerd WEENEN, 17 Juni. (Reuter.) Na het vol trekken van den „Anschluss" is Schuschnigg in het huwelijk getreden met Vera gravin von CaerninFugger. Reuter heeft thans uit onaantastbare bron desbetreffende mededeelingen gekregen. Dit is de eerste maal, dat de sluiting van het huwe lijk wordt toegegeven. PARIJS, 17 Juni. (Ha.vas.) De commissi® voor Buitenlandsche Zaken der Fransche Ka' mer heeft de communistische motie verworpen' waarin de regeering gevraagd werd de con trole aan de Pyreneeën-grens niet te herstel len. Flandin verklaarde voorstander te zijn van een strikte neutraliteit jegens de beide Spaan- sche partijen. Hij betreurde, dat wapenleverin gen naar Spanje gezonden zijn, hetgeen ern stige misverstanden tusschen Frankrijk en En geland ten gevolge kan hebben. In verban® hiermede gaf spr. zeer nauwkeurige aanwij zingen omtrent inbreuken op de niet-inmen- ging in April en Mei, en verzocht zijn dossil ter hand te stellen aan den minister van Bui' tenlandsche Zaken. Ten aanzien van de door hem kortelings af gelegde verklaringen over de buitenlandsch® politiek van Frankrijk, verklaarde Flandin na* der, dat hij nooit voorgesteld heeft de bond' genootschappen en verplichtingen van Frank' rijk te verloochenen. Eischen, dat Frankrijk niet een oorlog ingaat, voordat de arbitrage procedures zijn uitgeput, lijkt spr. een essen' ieelen waarborg voor den vrede. Flandin keerde zich voortgaande tegen kere commentaren van den staatsomroep, dn hij tendentieus achtte. De socialist Grumbach verklaarde vervol' gens, dat de socialisten zich van stemming ®>v® de communistische motie zouden onthoud®"' om het optreden der regeering niet te bel e"1' meren. Vrijdag heeft men ontdekt, dat in de mur^ van de panden 55 en 57 aan de Atjehstraat Rotterdam dusdanige scheuren kwamen, men vreesde voor instorting. Onmiddellijk zijn vanwege de bouwpo}''' de noodige maatregelen genomen. De AÜe' straat is door middel van borden op een paald gedeelte afgesloten voor alle rijverk®® In verband met eventueel gevaar voor ins1® ting is een afzetting in de straat zelf voor panden gevormd, zoodat ook het voetgang®.^ verkeer niet meer rechtdoor kan. De panden, die niet bewoond waren, zullen bin" zeer korten tijd worden gesloopt. In den wedstrijd GloucestershireMiddl®^ welke te Bristol gespeeld wordt, scoorde J Smith 50 runs in den recordtijd van 11 jj, ten. In 18 minuten sloeg hij 66 runs bi)® 4 waarvan 8 x 6 en 3 x 4. Het is de snelste sC ooit in 1ste klasse cricket gemaakt. De Gentlemen of England hebben het AU eSD lische totaal van 397 met 301 beantwoord, zeer goede prestatie. Wilcox (50) en Wyatt 6 scoorden 74 voor het derde wicket, do®- £li wickets waren neer voor 109 runs. Yardle- 0( Valentine brachten echter verbetering beiden een zeer goede 49 te maken. Brown rey) viel het bowlen met succes aan en sCC,jjii de 88 runs in 56 minuten (15 x 4) alvorens o door Waite gevangen werd. Fingleton en zetten daarna een stand van 112 runs v°°r lste wicket op. Brown werd voor 30 door^j- lentine op Hammond's bowlen gevangen- J1 gleton scoorde 100 not out uit 163-1, 31*. esSe* De stand in de overige wedstrijden is: 308 (Wellard 6-124) tegen Somerset 290 .gS' Yorkshire 343 tegen Glamorgan 250, Gl° jd' tershire 209 en 42-1 tegen Middlesex 573 p-e rich 118, Hulme 143) Sinfield 6-184, HarnP 313 en 93-4 tegen Derbyshire 356 (Worthi" £|i 121). Kart 428 tegen Worcestershire 2" e^ 121-1. Oxford University 368 en 38-3 Lancashire 358 (Oldfield 137). Surrey tegen Cambridge University 212 en 75-2- 3-'' 296 en 183 (Butler 5-64) tegen Notts 154 De wedstrijd NederlandZwitserland t> Zaterdag en Zondag 17 en 18 September terrein van D. D. V. te Amsterdam gespe BODEGRAVEN, 17 Juni. Eierenveiliög' voerd werden 12047 stuks. Prijzen: kipeJn^-9 33.40, bruin 3.303.60, eendeieren 2 ,f 100 stuks. 's-HERTOGENBOSCH, 17 Juni. N.V. &°te Aanvoer 21650 kg. Hoogste prijs 1.36, lafs 1.21, middelprijs 1.34 per kg.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 4