Ql WEEK HAARLEM STERK VERLAAGDE PRIJZEN WIM WORM CRAVE NA HENSEN M.T.S. bloeit HOENDERDOS ANEGANG27 CRAVEN PLAIN Haarlem, 21 Juni VACANTIE-SEIZOEN °*utewa>intte pcK mBÊm WERF CONRAD-STORK Natuurlijk, ook voor U! Kort en volledig HEEREN MODEMAGAZIJN ZIET EERST ONZE ETALAGES WIJ BRENGEN NU REEDS EXTRA AANBIEDINGEN DINSDAG 21 JUNI 1938 Ambachtsschool heeft fruim duizend leerlingen 2 K 1ELEF. 11979 14 Vm 20 JUL11935 Gevangene ontsnapt HERWONNEN LEVENS KRACHT VUURWERK IN ZANDVOORT XlVde Katholiekendag HET WILSONSPLEIN AUTO-ONGEVAL IN HEEMSTEDE AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN PAAkLAAto I EÈffla,i2842HMWLI1 AGENDA Bioscopen 22 Juni Bioscopen POLITIE ZOEKT MENSCHEN DIE HET ZAGEN BURGERLIJKE STAND STAD Werkloosheid onder afgestudeer den is gering en wordt steeds geringer In de jaarvergadering van de Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs te Haarlem, onder voorzit terschap van ir. A. G. de Koningh, werd o.m. "ff volgende medegedeeld: De M.T.S. begon in Januari 1937 met 312 leerlingen. De aanmelding voor den nieu wen cursus was dit jaar opnieuw grooter dan het vorig jaar. Ingeschreven waren 336 can- didaten, tegen het vorig jaar 285. Slechts 165 leerlingen konden wbrden toegelaten. 4 Tot het tweede studiejaar extra klasse werden ■Oegelaten 51 leerlingen, op grond van hun di- pttna H.B.S.B. met 5-jarigen cursus. Het aantal "'geschreven en toegelaten practici (candidaten Afkomstig van een A.B.S.) was dit jaar veel footer, zoodat niet allen konden worden toe laten. De afdeelingen Bouw- en Weg- en Wa terbouwkunde waren dit jaar volledig bezet. E>e afdeeling Vliegtuigbouwkunde leverde dit Ikar de eerste gediplomeerde Vliegtuigbouwkun- t"gen af, in totaal 17 afgestudeerden, waarvan reeds een diploma werktuigbouwkunde en 3 diploma scheepsbouwkunde hadden. De be zetting van deze afdeeling was echter voor den hieuwen cursus in het 4e jaar slechts gering, hechts 7 stuks, omdat zij thans in hoofdzaak ge- tecruteerd moeten worden uit reeds gediplomeer de leerlingen, en dezen dit jaar liever dadelijk de practijk gingen wegens de goede vooruit- achten. .Voor de komende jaren is evenwel op een be- rere bezetting van de afdeeling vliegtuigbouw- *^nde te rekenen, aangezien het le jaar 28 ,'iegtuigbouwkundigen telt, het 2e jaar 31 en et practische leerjaar 17. Hoewel de vooruitzichten voor de vliegtuig- °Uwkundigen zeer verbeterd zijn en ook volgens deskundige bedrijfsleiders in de toekomst een soede vraag zal bestaan, meenen wij toch voor- 'chtig te moeten zijn met het afleveren van jhegtuigbouwkundigen, en leggen wij ons eenige ^Perking op, waarbij de besten tot het 4e jaar 0rden toegelaten. De anderen kunnen het di- P'0ma werktuigbouwkunde of scheepsbouwkunde ^halen. Het Steunfonds schonk onze school dit jaar eh zeer moderne waterrem systeem Junkers, °°r beproeving van snelloopende motoren. Van de Fokkerfabrieken ontvingen Wij 3 snelloopende 'Otoren ten geschenke, waarvan nog 2 onge likt waren. He inning van schoolgelden gaf dit jaar min- ,®r aanleiding tot moeilijkheden, ofschoon nog JH leerlingen gedeeltelijk waren vrijgesteld, ter- j'j' het minimum schoolgeld betaald werd door k" leerlingen, en 9 leerlingen een Rijksstudie- eürs ontvingen. tn 1937 Was de vraag naar afgestudeerden van v '2e school zeer groot, zoodat practisch gespro ker j1 ,.eP bijkans alle afgestudeerden een plaats kon eer "bi der J vinden en slechts eenige ouderen, die na ,hi diplomeering een andere richting hadden ,®sozen, in het bedrijfsleven geen plaats meer °hden vinden. Uitstekende vooruitzichten j^an het eind van het jaar 1937 waren van de j,00 afgestudeerde slechts 32 werkloos, waarvan van de nieuwe lichting en de rest van oudere, festal zeer oude lichtingen. Vermeld kan nog j5°rden dat de stand op het oogenblik, Juni 1938, e; 'P totaal 12 werkloozen, of 1 pCt., waarvan 7 c !ctrotechnici, 4 werktuigbouwkundigen, 1 ^"Wkundige. Van deze werkloozen is slechte een o ^elings afgestudeerd, de rest is nog altijd van W(Jere lichtingen. He versterking van het Nederlandsche le- zal maken dat van de nieuwe gediplo meerden een veel grooter gedeelte zal moe- opkomen om hun dienstplicht te vervul- '®n, waardoor de vraag naar afgestudeerde ^•T.S.-ers dit jaar zeker nog grooter zal *'ïh dan in het vorige jaar, en de vraag zeker footer zal zijn dan het aanbod. Reeds thans *°raen verscheidene M.T.S.-ers besproken, ^óórdat zij afgestudeerd zijn. Ofschoon even- "eele moeilijkheden van plaatsing hierdoor ''"ar het volgend jaar verschoven worden, zal nieuwe toestand tot gevolg hebben, dat de bezoldigingen van onze jongelui zullen 5tÜgen. totale bezetting van de M.T.S. was op 1 S^'ember in verband met de klassen-indeeling tn,daarvan 409 op school en 117 in de prac- h0 te zamen nog 5 meer dan verleden jaar, Wel toen reeds het maximum waarvoor de I Inderdaad: brandstoffen van HOENDERDOS zijn geconser veerde zonnewarmte, waar U 's winters van kunt profiteeren. En als U ze NU bestelt, profi teert U óók van de goedkoope voorj aarsprijzen. öERHUISSINGEL 2 a HAARLEM school gebouwd is (400 leerlingen) was over schreden. Resumeerende kan gezegd worden dat evenals in de vorige jaren, de M.T.S. zich in een groo- ten bloei verheugt en goede vooruitzichten biedt aan haar afgestudeerden, ook al mocht de ople ving niet meer stand houden. Het steeds stij gende aantal aanmeldingen ieder jaar wijst op waardeering overal in den lande. Vermeld kan nog worden hoewel feitelijk be- hoorend tot het volgend jaarverslag, dat het be stuur van onze M.T.S. op aandringen van enkele groote instellingen, besloten heeft in te stellen 'n cursus voor M.U.L.N.O., waarbij zij nog wach tende is op de goedkeuring der gemeente Haar- len, en toestemming van H. M. de Koningin. Ambachtsschool Met genoegen kunnen wij constateeren, dat de omzetting van de A.B.S. van een 3-jarigen in een 2-jarigen cursus zoodanig is geschied, dat geen der leden van het personeel ontslagen behoefde te worden en wel omdat door het uitbreiden van het aantal 1ste klassen, het aantal leerling-les uren gehandhaafd bleef. De werkplaats voor de afdeeling autotechniek is gereorganiseerd en voldoet thans goed. Het aantal leerlingen dat onderwijs volgens Titel II der nijverheidsonderwijswet geniet, steeg in 1937 met een 7-tal, doordat bij de fir ma Beynes diverse leerlingen geplaatst konden worden. Op 16 October nam de 16de cursus voor auto bestuurders en bestuursters een aanvang met 24 leerlingen. Aan den cursus voor typografen werd ook in 1337 de gelegenheid geboden om in de lokalen der ambachtsschool onderwijs te geven. Van den voorbereidenden cursus legden 14 leerlingen met goed gevolg het toelatingsexamen voor de M.T.S. af. Van den machinistencursus behaalden 7 leer lingen het voorloopig machinistendiploma. Het aantal gediplomeerde leerlingen der ambachtsschool en avondvakteekenschool bedroeg in 1937: 143. Het totaal aantal leerlingen, dat op 31 December 1937 onderwijs is het gebouw der ambachtsschool ontving, bedroeg: 1074. Het was in 1937 zeer moeilijk het bepaalde schoolgeld van de ouders der leerlingen te in- SPORT Dit is een miniatuur van het affiche, dat iruen straks overal ter opwekking van belangstelling voor de Sportweek zal zien. Het affiche is ontworpen door H. de Ru nen, veelal ten gevolge van de ongunstige maatschappelijke omstandigheden. Diverse onderhoudswerkzaamheden en veran deringen aan de inrichting der les- en dienst- lokalen werden door de leerlingen zelf verricht. Ook voor eenige andere scholen werden ver schillende schoolmeubelen vervaardigd. Bestuursleden van eenige corporaties, direc teuren van ambachtsscholen en het Rijksinsti tuut tot opleiding van teekenleeraren te Am sterdam, bezochten onze ambachtsschool. De directeuren van de ambachtsscholen te Delft, Utrecht en Gorkum, bezochten onze school om inlichtingen te verkrijgen over het onderwijs volgens Titel II der N. O.-wet, met de bedoeling dit onderwijs in die plaatsen in te voeren. De voorzitter meende, dat de gunstige resul taten voor beide scholen verkregen, voor een groot gedeelte te dankeri*zijn aan de groote toe wijding van directeur en leeraren en verder per soneel van beide scholen, waarvoor hij namens de vergadering hulde bracht. Vrijheid was van korten duur! Hedenmorgen zouden vanuit het Paleis van Justitie aan de Jansstraat te Haarlem 6 gede tineerden naar de strafgevangenis getranspor teerd worden. Vanuit de cellen van het Paleis van Justitie werden zij door den tuin achter het gebouw naar den dievenwagen gebracht. Op het moment, dat een zekere K., die zit'en moest wegens diefstal, in den wagen zou worden opgesloten, haakte hij den hem begeleidenden veldwachter, zoodat deze kwam te struikelen en rende de openstaan de poort uit, de Bagijnestraat in. Eenige t veldwachters holden den man ach terna en losten in de smalle Bagijnestraat een drietal schoten op den vluchtenden gevangene die wonder boven wonder noch dezen noch een der voorbijgangers raakten. Het werd een achtervolgingsrace door de nauwe bochtige straatjes van deze buurt, links af en rechtsaf, tot op een gegeven moment de veldwachters het spoor bijster waren. De ont snapte dief was verdwenen! Zonder resultaat werd bij een café geïnfor meerd, doch bij een meubelzaak in de Jans straat had men meer succes. Boven op de zoldertrap zat de hijgende vluch teling. Met de revolver in de hand ging een der veldwachters op hem, toe, arresteerde hem en bracht hei» weer naar den dievenwagen. Zijn vrijheid was wel van korten duur ge weest. Programma Radio-centrale WOENSDAG 22 JUNI Programma I: Hilversum 1. Programma II: Hilversum 2. Programma III: Keulen 8.00; Diversen 10.20; Parijs Radio 10.35; Radio P.T.T. Nord 12.05; Ned. Brussel 12.20; Keulen 2.20; Parijs Radio 3.20; London Regio nal 3.35; Keulen 4.20; Parijs Radio 5.20; Lon don Regional 6.20; Keulen 7.20; Deutschland- sender 8.05; Pr. Brussel 8.20; Keulen 9.05; Ned. Brussel 10.20; Keulen 10.35. Programma IV: Ned. Brussel 8.00; Diversen 9.20; London Re gional 10.35; Droitwich 12.50; London Regional 1.25; Droitwich 2.50; Diversen 6.40; Droitwich 7.00; London Regional 11.05; Droitwich 11.20. Programma V: 8.007.00 Diversen 7.00 eigen gramofoonpla- tenconcert: 1. Serenade van Tosini; 2. Die Mühle im Schwarswald; Parade der Zinsol daten; 4. Heil Europa, marsch; 5. Geschichten aus dem Wienerwald; 6. Aufzug der Stadtwache 7. On a local train journey; 8. Die frechen Spatzen; 9. Mignon; 10. Sbandchen v. Heykens; Ja, over de heele wereld zijn Craven "A" (met kurken mondstuk) en Craven Plain (zonder mondstuk) bekend als de voortreffelijkste en zachtste Virginia-sigaretten! Gouden Virginia-tabakken, zóó zuiver, zóó zacht, dat deze U schenken het zuiverste rook- genot! MÊfh Sigaretten met 'n wereldreputatie I ïEJall/Ê£E5t 10 stuks 17'/i cent 20 stuks 35 cent 11. soldatenblut; 12. De Neurenberger Speeldoos; 13. Petersburger Schlittenfahrt; 14. A sailor's Adventures; 15. Siamesische Wachtparade; 16 Der Ritter vom Steckenpferd; 17. Frühling- stimmenwalzer; 8.00—12.00 Diversen. Zomeractie De voorbereidingen voor een speldjesdag zijn in vollen gang. Wil zoo'n speldjesdag slagen dan is een groote belangstelling en medewerking noo- dig. Vooral nu Herwonnen Levenskracht zijn 25-jarig bestaan viert en men een feestgave wil aanbieden. Het plaatselijk Comité roept dan hedenavond te acht uur in het gebouw St. Bavo allen op, die daaraan willen medewerken. Komt dus in groote getale naar deze bijeenkomst voor het mooie werk van Herwonnen Levens kracht. Wallfahrt der deutschen Katho- liken Hollands nach Dokkum Sorintag 3. Juli 1938 Programm für Haarlem: 4.30 Uhr: Kommunionmesse in der Kapelle des Kath. Dtsch. Heimes Haarlem, Prederikspark 8. 5.58 Uhr: Abfahrt des Sonderzuges ab station Haarlem. 10.00 Uhr: Ankunft in Dokkum. 10.30 Uhr: Pontificalamt, anschliessend Reli- quienverehrung. 14.00 Uhr: Bekenntnisstunde und Sakraments- prozession. 16.00 Uhr: Abfahrt ab Dokkum, 22.01 Ankunft in Haarlem. Karten für Sonderzug (Preis 3.60 fl.) im Kath. Dtsch. Heim, Haarlem, Prederikspark 8; letzter Termin: 1. Juli. De vereeniging voor vreemdelingenverkeer te Zandvoort laat niets na om de aandacht op de fraaie badplaats te vestigen en organiseert daar om as. Woensdag voor het Zuiderbad aan den boulevard Paulus Loot een grootsch vuurwerk, dat te half elf zal aanvangen. Dit zal dan het eerste vuurwerk zijn in de reeks van tien vuur werken, zJodat bijna geregeld iederen Woensdag van 22 Juni af een vuurwerk zal worden afge stoken. Bij het 70-jarig bestaan van de Hengeloosche fabriek De machinefabriek Gebr. Stork Co te Hengeloo bereikt dit jaar den respectabelen ouderdom van 70 jaar. En in verband daar mede is het „Stork-Conrad Nieuws" in een gewaad verschenen, dat het heuglijke van dit feit sterk accentueert. Het is een prachtig verzorgd nummer, met tal van foto's verlucht, waarin een beeld wordt gegeven van den omvang en het tech nisch belang der onderneming en van de dochterondernemingen, die zij aan haar be drijf heeft toegevoegd. Een van die dochterondernemingen, de gecombineerde bedrijven „Werf Conrad" en „Stork-Hijsch", bevindt zich binnen onze gemeentegrenzen en geeft aan tal van Haar lemmers werk. Over deze bedrijven schrijft het nummer het volgende: De werf Conrad werd in 1883 gesticht en ontving haar naam naar den grooten Neder- landschen Waterbouwkundige, die als ingenieur over de geheele wereld bekend was. In 1889 werd de zaak omgezet in een Naamlooze Ven nootschap. Zij legt zich van ouds speciaal toe op den bouw van baggerwerktuigen, aanvankelijk slechte voor aannemerswerken, havenbedrijven, etc., doch spoedig ook voor ertsen (goud, tin) Ook boorwerktuigen voor het opsporen van ertsen en voor oliewinning en ander materiaal voor erts-exploitatie behooren tot haar fabricage- program. In totaal zijn thans ca. 625 vaartuigen van verschillenden aard afgeleverd. Hieronder zijn emmer-, goud- en tinbaggermolens, hoppers, zuigers, elevatoren, laadbakken, sleepbooten, en zelfs een depotschip en een reddingsschip voor onderzeeërs. De afnemers der werf worden over de geheele wereld gevonden. In Argentinië, Chili, onze eigen koloniën, Frankrijk, Duitsch- land, Japan, Roemenië, Rusland, Spanje, Uruguay, enz. en in alle mijnbouw-centra zijn de producten der werf in bedrijf. De afmetingen en capaciteiten der geleverde baggerwerktuigen in den loop der jaren toonen een geweldigen groei der techniek. In 1889 werd voor Fransch Guyana een baggermolen met waschapparaat voor goudhoudend zand geleverd, met een capaciteit van 50 M3 per uur. Thans is een capaciteit van 400 a 500 M3 geen bijzonderheid. Op de rivier La Plata werkt een door de Conrad geleverde slibzuiger, die 10.000 M3 mengsel per uur verzet. In de jaren 1923-1929 werden niet minder dan 43 tinmolens gebouwd, waarvan 8 voor Neder landsche ondernemingen. Na een inzinking in den malaise-tijd zijn in de laatste jaren weder een aanzienlijk aantal erts-baggermolens en erts-wasschings-installatie geleverd. Een afzonderlijke afdeeling vervaardigt diep- boor-inrichtingen van verschillende systemen, verplaatsbaar of stationnair, de laatste voor ondergrondsch of bovengrondsch bedrijf. De cbntraspoel boorinstallatie, voor het verkennen van olie-houdende terreinen, is een van de nieuwste producten op dit gebied. De Werf Conrad heeft aan haar uitgebreide service op het gebied van den mijnbouw sedert kort een laboratorium toegevoegd, voor het onderzoek van ertsmonsters en het geven van adviezen betreffende de beste methoden om het erts te scheiden. De N.V. Gebr. Stork Co.'s fabriek van Hijschwerktuigen werd in 1912 opgericht pn is de voortzetting van een afdeeling voor de fa bricage van hijsch- en transportwerktuigen, die in 1898 door de Machinefabriek Gebr. Stork Co. te Hengeloo in het leven werd geroepen. In 1900 was deze afdeeling, die zich snel uit breidde en door haar belangrijke leveranties spoedig een goeden naam verkreeg, in een af zonderlijk gebouw op het fabrieksterrein te Hengeloo ondergebracht. Als dochter-onderne ming bleef zij daar gevestigd tot 1932 In dat jaar werd haar bedrijf, om redenen van interne organisatie en bedrijfs-efficiency, naar Haarlem overgebracht en de leiding van Werf Conrad en Stork-Hijsch aan één Directie toevertrouwd. De gecombineerde bedrijven be zitten thans twee fabrieks-complexen, ter weers zijden van het Spaame gelegen. De fabriek van hijschwerktuigen heeft in den loop der jaren naar binnen- en buitenland zeer vele hijsch- en transportinrichtingen voor uit- eenlbopende doeleinden geleverd. Wij noemen electrische loopkranen, electrische en stoom- draaikranen van verschillende constructie (in het bijzonder topkranen), speciale portaal- kranen voor havenbedrijf, drijvende stoorrikra- nen, laadbruggen voor kolen, suikerbieten, aardappelen, etc. etc. Deze werktuigen kunnen worden voorzien van grijpers, systeem Stork- Hijsch, welker zeer goede constructie van groo ten invloed is op de capaciteit der kranen. Voor vervoer over lange afstanden vervaardigt de fabriek hangbanen, verder omvangrijke bandtransport- en cönveyor-installaties; voor toepassing bij den scheepsbouw toren-, mast-, derrick-, armkranen, etc., voor de mijnindustrie electrische ophaalmachines. Voorbeelden van belangrijke leveranties zijl) moderne topkranen in de havens van Amster dam en Rotterdam; bijna alle kolen-transport inrichtingen, welke in de laatste 10 jaren door de groote Nederlandsche electriciteits-bedrijven zijn aangeschaft, en een zestal drijvende stoom- grijper-kranen voor de Zuiderzeewerken, die een groot aandeel hebben gehad in de snelle vor dering van het werk aan de dijken. De veertiende Katholiekendag in het Bisdom Haarlem, welke op 3 Juli a.s. in den fraaien Ste delijken Muziektuin te Alkmaar wordt ge houden belooft nu reeds een succes te zullen worden. Uit alle deelen van het Diocees komen aanvragen om toegangsbewijzen. Ten einde echter het bezoek aan dezen Ka tholiekendag nog gemakkelijker te maken heeft het uitvoerend Comité met de Ned. Spoorwegen een regeling getroffen, waarbij houders van een toegangsbewijs op vertoon van een daaraan ge hechte strook een zeer belangrijke reductie op den retourprijs naar Alkmaar kunnen verkrij gen. Om van deze reductie te kunnen profitee ren behoeft men niet in groepsverband te rei zen, want zij geldt voor iederen bezoeker indivi dueel De goedkoope retourbiljetten zijn aan elk station te verkrijgen en zijn in alle treinen geldig. Toegangskaarten (10 cent voor leden en 25 cent voor niet-leden der aangesloten organisa ties) zijn te verkrijgen bij de besturen der plaatselijke standsorganisaties. Gevaren door rijbewijs- adspiranten Het Wilsonsplein bij den Stadsschouwburg is sinds eenigen tijd het geliefkoosde terrein voor adspirant-autobestuurders. Herhaaldelijk is reeds door omwonenden gewezen op de ge varen, die aan het manoeuvreeren van de rijbe- wijs-adspiranten zijn verbonden. Gisteren avond omstreeks 9 uur was er bij deze oefenrit- ten bijna een ongeluk gebeurd. Bij een achter- uitrij-oefening reed een wagen plotseling het trottoir op, juist toen een dame passeerde. Op het allerlaatste oogenblik redde zij het veege lijf, dat tusschen den auto en een ijzeren hek te pletter zou zijn gedrukt. Omwonenden vragen zich af of de politie niet kan optreden tegen deze hoogst gevaarlijke toe ren, die ook overdag geschieden, terwijl zich in de nabijheid een school bevindt. Kruidenier krijgt 50 boete Een 19-jarige student te Heemstede werd op 23 December aldaar op den hoek van de Rem- brandtlaan en de Hobbemastraat met zijn motor aangereden door een auto, bestuurd door een 30-jarigen kruidenier uit Haarlem, die den van rechts komenden student geen voorrang ver leende. Deswege heeft de kruidenier zich voor de Rechtbank te verantwoorden gehad en de Offi cier van Justitie eischte twee weken hechtenis tegen hem. Hij werd tot f50.boete veroor deeld. Verdediger was mr. B. Stomps. Het doel van den jaarlijkschen autotocht voor Ouden van Dagen, die vandaag gehouden wordt, is de Artis te Amsterdam. 22 oudjes namen aan do reis deel, die voor het Tehuis voor Ouden van Dagen aan den Schotersingel hedenmorgen een aanvang nam. Om zes uur behoort deze tra- ditioneele autotocht, die immer met blijdschap wordt tegemoet gezien, weer tot het verleden. Ook voor U hebben wij 'n witte jas anders zou Hensen HENSEN niet zijn. Voor elk be roep of bedrijf kunt U bij ons uitstekend terecht. Onze jassen zijn van duurzame kwaliteit en 100% practisch. Ze hebben een prettige pasvorm en kleden vlot. En de prijzenwel, die leggen geen moeilijkheden in de weg. vakkleedingmagazijn Gebouw St. Bavo: Herw. Levenskracht, 8 uur; Pers. Mariastichting, 8 uur; St. Caecilia, 8 uur; Rechtsk. Bureau, 8 uur. Hotel Lion d'Or: Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde, kwart over 8. KI. zaal: „Onze Vloot", half 5. Alg. Secretariaat Nassauplein 5: Ned. Mij. v. Nijverheid en Handel, kwart over 8. Rembrandt: „Speciaal verlof", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema: „Madame X" en „Parvenu", 2 en 8.15 uur. Luxor: „Dracula's dochter" en „De Raaf", 2.30 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Vijf millioen zoeken een erfge naam", 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw Si. Bavo: Graf. Bond, 8 uur; Postper- soneel, 8 uur; Bouwvakbond. 8 uur; Proza, 8 uur. Raadszaal Prinsenhof: Gemeenteraad Haar lem, half 2. Rembrandt: „Speciaal Verlof, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema: „Parvenu" en „Madame X", 2 en 8.15 uur. Luxor: „De Raaf" en „Dracula's dochter", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „5000000 zoeken een erfgenaam", 2.30, 7 en 9.15 uur. De afdeeling Haarlem van de stichting „Noord-NederlandVlaanderen" houdt op Don derdag 23 Juni a.s des avonds om half negen een vergadering in hotel Lion d'Or. Als spreker zal optreden de algem. voorzitter, de heer Wa- temaux, met het onderwerp: „Het 6e Vlaamsch- Nat.-Zangfeest". Verder zullen doel en streven der stichting belicht worden. In de jongste vergadering van de Commk|ie van Toezicht op het M. O. is medegedeeld, dat de heer P. Voogd wegens gezondheidsredenen heeft bedankt als voorzitter. De waarnemende voorzitter, de heer A. M. Boeyinga, en de secretaris hebben in zeer waar- deerende bewoordingen herdacht hetgeen de heer Voogd gedurende bijna 11 jaren als voorzitter van de commissie in het belang van het Mid delbaar Onderwijs in deze gemeente heeft ver richt. In plaats van den heer Voogd is tot voorzitter benoemd het lid der Commissie Dr. J. Weener. Men verzocht ons alsnog de aandacht te willen vefetigen op de voorstelling van „J'accuse" in het Rembrandt-theater. Maandag hebben we reeds verschillende mededeelingen hierover gedaan en ook de advertentie in dit nummer kan nadere inlichtingen verschaffen. Het behoeft wel geen betoog dat luchtbescherming in dezen tijd nood zakelijk is. En daaruit volgt tevens de noodzake lijkheid van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming, die echter haar nuttig werk alleen kan verrich ten met steun van allen. Door het bezoek nu aan de voorstelling van „J'accuse" slaat men twee vliegen in een klap: een prachtige voorstelling en steun aan een nuttig werk. De voorzitter van de vereeniging, de heer Ir. C. Wolterbeek zal een inleidend woord spreken. Gedurende de week dat de film vertoond wordt, is er gelegenheid in 't Rembrandt-theater zich voor het lidmaatschap op te geven. De Overijselsche-Geldersche-Drentsche veree niging „De Oosthoek" organiseert diverse ex cursies: naar het Sportfondsenbad, naar Hilver sum, enz. Op het jaarfeest zal een tooneelstuk worden opgevoerd. Het is voor een nieuwe organisatie altijd moei lijk om „erin" te komen. Niettemin tracht de R. K. Standsorganisatie van den Werknemenden Middenstand te bereiken wat in haar macht ligt. Zij vergadert per brief, waarin tal van nieu we plannen ontvouwd zijn, o.a. inzake propa ganda, voordeelig steenkool koopen, fietstocht-, naar Heiloo op 30 Juli, een serie van 25 tot 30 avonden in den winter voor conversatie in het Duitsch boeken leenen in de R. K. Bibliotheek, retraite en derg. Op 3 Juli gaat men gezar-enlijk naar den landdag te Eindhoven. Nadere inlich tingen verschaft de secretaris, de heer Tel, J. v. d. Bergstraat 77, Heemstede. Wij openen accrediiieven en leveren credieibrieven beiaal- baar in alle grooie Euro- peesche plaaisen. SPAARNE Vrijdagmorgen kwam om vijf voor twaalf in de Koningstraat een wielrijder in botsing met een personenauto. Tengevolge van deze aanrij ding kwam de fietser te vallen, waarbij hij eenige gekneusde ribben opliep. Getuigen van dit onge val worden verzocht zich bij de politie te melden. Geboren: 18 Juni: z. van G. C. v. Leuvenv. Norde; 21 Juni: d. van J. Bouwhuisv. Galen; 20 Juni: z. van H. B. MakkelieKelder; d. van E. D. JoostenSpruijt; z. van M. PillardBan- nink; 19 Juni: z. van A. E. DijkstraVergouw; 18 Juni: d. van A. M. KramerDrogtrop; 19 Juni: z. van W. C. Cohen RodriguesBroek man; 20 Juni: z. van G. v. Luljken—Roosema- len; van M. J. FuijkschotHoogland; 21 Juni: z. van M. A. Massarode Groot; 18 Juni: z. van M. Lagerweijv. d. Stelt; 21 Juni: z. van W. GeelsJanzen; 20 Juni: z. van D. Nouris— Brouwer. Overleden: 19 Juni: Th. Polak, 63 j., Zuidpol derstraat: 20 Juni: C. F. Onland, 69 j., Bad huisstraat.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 5