Chamberlain over den gruwel der luchtaanvallen Japanners trekken op langs den Jangste I Overeenstemming te Londen „PROTECTOR" I Het nieuws van heden UITEENZETTING VOOR HET LAGERHUIS DE BAROMETER I INBRAAK-VERZEKERING I VEREENIGDE katholieke pers BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 - GIRO 22884 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) vooi Haarlem 25 cent per weekper kwartaal f3.25. Bij onze Agenten 27Yz ct. per week, per kwartaal f3.58 WOENSDAG 22 JUNI 1938 OCHTENDBLAD VIER EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 21234 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD HAARLEM Plan tot terugtrekking van vrijwilligers met algemeene stemmen aangenomen Iedereen schijnt voldaan De aankomst van de 43ste roode Spaansche divisie in Frankrijk, waar de soldaten werden ontwapend en naar Spanje teruggezonden Overstroomingen hebben den strijd naar West-Anhwei verplaatst Paraguay uit het Hof van intern, justitie Bevreesd voor een behandeling van het Chaco-conflict? Het Int. Roode Kruis Streven naar een conventie over oorlogsrecht öuitsche vliegers in Bulgarije l<wPlA- 21 Juni (Havas) Binnenkort zul- Duitsche vliegers en instructeurs met negen He Valera behaalt 77 zetels De regen valt in stroomen neer Kerkelijke goederen teruggegeven Accoord tusschen den H. Stoel en Polen Flandin verdedigt zich In een radio-rede antwoordt hij op beschuldigingen Het WeeriiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiii| Uitsluitend voor: Kerken, Pastorieën. Kloosters en Kerkelijke Instellingen. De plaatsvervanger van Codreanoe ontsnapt ,Wij ontzeggen aan Franco en aan ieder ander het recht, Britsche schepen te bombard eer en" Thans geen maatregelen mogelijk Voor het bezoek van het Engelsche Koningspaar aan Frankrijk worden groote voor bereidingen getroffen. Overal worden te Parijs straat- en gevelversieringen aangebracht W ereldten toonstelling te New York Amerikanen zijn trotsch op Nederlandsche afstamming Nederlandsche deelneming De aanvallen op Britsche schepen Einde van den oorlog de eenige oplossing Vriendelijkheid Hore Belisha over de Britsche bewapening Engeland beschikt over onuit puttelijke hulpbronnen Berlijn legt beslag op Fransche bladen i-cHwvAVMii uu in in li NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct., Ingez. mededeelingen 50 cent; Idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voot de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek LONDEN, 21 Juni (Reuter). Te Londen wordt officieel bevestigd, dat de subcommissie der niet-inmengings- commissie met algemeene stemmen het geheele ontwerp van het plan tot terugtrekking van vrijwilligers, alsook de bepalingen inzake het ver- leenen van beperkte oorlogsrechten, het herstel van de controle te land en ter zee en de aanwijzing van waar nemers in zekere Spaansche havens, heeft aangenomen. Het plan zal nu voor den laafcsten keer uit technisch oogpunt worden bezien en de ple- 'Mire vergadering van de niet-inmengings- •Mtnmissie zal op de hoogte worden gesteld van hetgeen vandaag is tot stand gebracht. Vervolgens zal een formeele bijeenkomst van plenaire commissie worden gehouden om het plan goed te keuren, dat tenslotte aan beide partjjen in Spanje zal worden voorge- tegd. Ten aanzien van de kwestie der financiering van het plan zullen de vertegenwoordigers der süb-commissie hun onderscheiden regeeringen taadplegen. In officieele kringen te Londen wordt ver bomen, dat de Britsche regeering voldaan is aver het feit, dat de Pransch-Spaansche grens 'bans daadwerkelijk gesloten is voor alle wapens etl munitie. Ook in Italiaansche en Sovjet-Russische '■ringen was men voldaan met hetgeen van- Mhtend is bereikt. GENEVE, 21 Juni (Havas) Paraguay heeft den secretaris-generaal .van den Vol kenbond, Avenol, doen weten, dat het be goten heeft uit het „Permanente hof van internationale justitie" te 's-Gravenhage te freden. Men vermoedt, dat de bedoeling van Para- ™ay is de regeering van Bolivia te beletten het ^teagstuk van den Chaco voor te leggen aan het d Londen, 21 Juni (Havasl De Britsche ge- egeerden moeten op de Int. Roode Kruiscon- ^tehtie, die te Londen gehouden wordt, een re- v Mtie indienen tot onmiddellijke byeenroeping b een nieuwe diplomatieke conferentie, die ten ty°e' zou hebben een conventie op te stellen t aarbij de naties verplicht worden, by het voe- >,„tl van oorlog bepaalde regelen in acht te •Men. de Maandag gehouden vergadering heeft t 1 congres twee nieuwe leden van het uitvoe- t,Mi comité benoemd: den voorzitter van het iptesche en van het Joego Slavische Roode Mig. ,es middags is aan de vergadering een voor ts' van de Fransche delegatie voorgelegd over k Maatregelen, die noodig zijn om vrouwen en JMeren tegen luchtbombardementen te be amen. eefvliegtuigen in Bulgarije aankomen om de q Mtraties in het zweefvliegen te geven aan L.teerlingen van de Bulgaarsche aeroclub. De hj teche vliegers zullen een maand in Bulga- j blijven. verband hiermede wijst men erop, dat qMtschland blijkbaar veel waarde hecht aan Sulgaarsche luchtvaart, aangezien onlangs fla Mchtvaart-attaché van Duitschland te So- 's benoemd. INBLIK 21 Juni (Havas) De definitieve t^'Msen der verkiezingen voor den Ierschen k ziin thans bekend. hqT! Partij van de Valera heeft 77 zetels be- M die van Cosgrave 45. de labourparty lij ?lerf negen zetels en de onafhankelyke par- Ven zetels. Hiermede heeft de Valera een aantal zetels behaald, dan alle andere eh by een, SJANGHAI, 21 Juni (DNB). Onder bescherming van de Japansche vloot, die langzaam den Jangtse opstoomt, rukken langs beide oevers Japansche infanterie- afdeelingen naar het Westen op. Zij staan thans in de nabijheid van de stad Taiho, aan den voet van het heuvelland, waar achter Hankau ligt. De regen valt bij stroomen neer. Daar de overstroomingen van de Gele Rivier in Oost-Honan dagelijks grooter afmetingen aannemen, aldus meldt het Chineesche pers bureau, is de strijd voornamelijk verplaatst naar het Westen van Anhweï, langs den Jangtse. De meeste Japansche strijdkrachten zijn van Honan naar West-Anhwei overgebracht. Twee honderd tanks worden van Soetsjau naar den Jangtse vervoerd. Het aantal oorlogsschepen ten Westen van Woehoe wordt op 95 geschat. In het Chineesche legerbericht wordt toe gegeven, dat Tientsjan, 25 K.M. ter. Noord westen van Anking, ontruimd is. Men ver wacht echter, dat de Chineezen na versterkin gen te hebben ontvangen, de stad zullen aan vallen. De Chineesche zaakgelastigde te Tokio is via Honkong te Hankau aangekomen. Hij deelde het Chineesche persbureau mede, dat de Chineesche ambassade te Tokio haar arbeid tijdelijk moet staken, doordat de Japansche autoriteiten herhaaldelijk ingrepen. De Chineesche regeering heeft besloten steunbons tot een bedrag van honderd mïllioen joean uit te geven voor hulpverleningsdoel - einden. De Japansche troepen in het overstroomde gebied in Noord Honan worden met booten naar Kaifeng gevoerd. De woordvoerder van de Japansche marine voegde hieraan toe, dat geen Japansche soldaten zijn omgekomen, doch dat wel veel materiaal verloren is gegaan. De Japansche minister van Financiën heeft medegedeeld, dat de begrooting 1938/39 als volgt is samengesteld: inkomsten 6.328.000.000 yen, uitgaven 6.092.000.000 yen. Hierbij is niet inbegrepen de buitengewone begrooting voor het leger, welke 4.800.00.000 yen bedraagt. WARSCHAU, 21 Juni (P. A. T.) De Pool se he minister van Buitenlandsche Zaken, Beek, en de Apostolische Nuntius te Warschau, Mgr. Cortesi, hebben een verdrag onderteekend tus schen den H. Stoel en Polen, waarby de kerke lijke goederen dgr geünieerde kerk in Folen, die door de vroegere Russische overheid ont eigend waren, aan de Kerk worden terugge geven. PARIJS, 21 Juni. (Havas.) De vroegere Fran sche minister-president Flandin heeft vanoch tend in een radio-rede geantwoord op de pers campagne, welke is ontketend na zijn jongste verklaring in het congres van de democrati sche alliantie. Hij zeide 0. a., dat hy zou voort gaan te strijden voor een algeheele niet-inmen- ging in Spanje en voor een aanpassen van de Fransche politiek aan de Engelsche. Wat be treft Tsjecho-Slowakye loofde Flandin zonder voorbehoud de Fransche politiek op het oogen- blik van het Sudeten-conflict, welke bestond in het aansporen tot kalmte te Berlijn en Praag en zijn toevlucht te nemen tot onder handelen in plaats van tot geweld. Flandin betreurde de onjuiste berichten en beleedigingen, welke de volken kunnen brengen tot een nutteloozen oorlog. Verwachting: In het Zuiden zwakke tot matigen wind uit Zuidelijke tot Westelij- ke richting, helder tot licht of half be- woikt, droog warm weer. In het Noorden meest matige Zuid-Westelijke tot Westc- ES lijken wind, licht tot half bewolkt, later zwaar bewolkt, waarschijnlijk droog,'vrij warm weer. Verdere vooruitzichten: dering. Weinig veran- Rllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllö Hl 111111111111111 u 111111111 1II111111 1111M1111111M1111111111 ij 11II1111II111II i m ONDERL. VERZEKERING-MIJ. I DAMRAK 60 AMSTERDAM-C I Telef. 45014 en 45016 Directie; H. F. HEERKENS THIJSSEN ïiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii BOEKAREST, 21 Juni. (DNB). Naar ver luid zyn drie dagen geleden uit het concentra tiekamp Mercurea Ciucului drie gedetineerden, onder wie de plaatsvervanger van Codreanoe, vorst Alexander Cantacuzino, ontsnapt. De wacht opende het vuur en verwondde een der vluchtelingen, die weer gegrepen werd. Canta cuzino en de derde man zijn ontkomen. LONDEN, 21 Juni. In het Lagerhuis heeft de Britsche minister-president Chamberlain zün scherpste afkeuring uitgesproken over de bombardementen in Spanje en de aan vallen op Britsche schepen. Toen de minister-president, die vandaag zijn 69sten verjaardag vierde, opstond om het woord te nemen, werd hij luide toegejuicht. Hij gaf als zijn meening te kennen, dat ieder een in het Lagerhuis het wel eens zou zijn met de opmerkingen, gemaakt door Noel Baker (La bour) over de verschrikkingen van den moder nen oorlog tengevolge van luchtbombardemen ten. Indien deze tooneelen niet zoo ver van ons verwijderd waren, aldus Chamberlain, zouden gevoelens van medelijden, verschrikking en ver ontwaardiging, welke gewekt worden bü een persoonlijke waarneming dezer gebeurtenissen het Britsche volk kunnen brengen tot gedragin gen, welke het tot nu toe nimmer onder oogen heeft gezien. Op het oogenblik bestaat er geen internatio nale wetscode op het gebied van oorlogen in de lucht. Ten aanzien van de kwestie van gemeenschap pelijke stappen met andere landen om een inter nationale overeenkomst te verkrijgen, zeide Chamberlain, dat het nutteloos zou zijn een algemeene uitnoodiging de wereld in te zenden tenzy iets concreets en uitvoerbaars onderwerp van beraadslaging zou kunnen worden. De Britsche regeering bestudeert thans den toestand nauwkeurig om te trachten een uit voerbaar plan op te stellen, dat anderen landen zou kunnen worden voorgelegd en door hen aan vaard zou kunnen worden, of eventueel gewij zigd. Er zijn drie regels in de internationale wet geving, die van toepassing zijn op de oorlog voering in de lucht. Op de eerste plaats is het in strijd met de internationale wetten burgers te bombardeeren De president van de Wereld tentoonstel ling 1939 te New York, de heer Georg Mc. Aneny, heeft twee dagen in Den Haag doorgebracht. De bedoeling van dit bezoek was in persoonlijk contact te komen met leden van het Kabinet en de Nederlandsche regeering te danken voor haar deelneming aan deze tentoonstelling. „Een bezoek uit hoffelijkheid," aldus de heer Mc. Aneny, die in Italië," Zwitserland en Frank rijk al geweest is en Dinsdagmiddag naar Brussel is vertrokken. Vandaar uit gaat hy nog naar Scandinavië en dan naar Engeland. Met de ministers Colijn, Patijn en Van Buu- ren heeft de heer Mc. Aneny een onderhoud gehad. Dinsdag lunchte hij met minister Wei ter, den Amerikaanschen gezant, den heer Gor don en den commissaris-generaal van de Ne derlandsche deelneming aan de wereldtentoon stelling, jhr. mr. A. C. D. de Graeff. Meer dan twee jaren heeft de voorbereiding van deze tentoonstelling geduurd. Zij belooft de grootste te worden welke ooit is gehouden; Van de 62 landen, die werden uitgenoodigd, hebben er 56 aangenomen. Ook de Volkenbond zal op de tentoonstelling vertegenwoordigd zyn. De heer Mc. Aneny rekent er vast op, dat de tentoonstelling op den historischen 30sten April 1939 geopend kan worden, dat is 150 jaar na de onafhankelijkheid van de Vereenigde Sta ten. Over de Nederlandsche deelneming had de heer Mc. Aneny niets dan lof. Een millioen bloembollen zal het Nederlandsche paviljoen omgeven. „Wy zyn erg bly, dat Nederland te New York vertegenwoordigd zal zyn, want wij zyn trotsch op onze Nederlandsche afstamming," zoo besloot de heer Mc. Aneny. Nu de voorbereiding der plannen tot Neder landsche deelneming aan de in 1939 te New York te houden wereldtentoonstelling het eind stadium begint te naderen en weldra tot defi nitieve indeeling der zalen van het Nederland sche paviljoen zal worden overgegaan, deelt het secretariaat mede, dat diegenen, die belangstel ling mochten gevoelen met een particuliere in zending deel te nemen, zich vóór 30 Juni dienen te wenden tot den secretaris, mr. J. J. Oyevaar, Rijnstraat 24, 's-Gravenhage. Aanvragen dienen vergezeld te gaan van een opgave van de benoodigde grond- en muur vlakte, alsmede van een zoo volledig mogelyke omschryving dier inzending. Individueele in zendingen zullen gezamenlyk worden onderge bracht In de door het Amerikaansche tentoon- stellingsbestuur bij het Nederlandsche pavil joen beschikbaar gestelde ruimte. Gezien de beperkte plaatsruimte kunnen aan vragen, welke het secretariaat na 30 Juni be reiken, niet meer in behandeling worden ge- nomen. of weloverwogen aanvallen te doen op een bur gerbevolking. Op de tweede plaats moet het doelwit een wettig militair doel zijn, dat als zoodanig te identificeeren is. Op de derde plaats moet er op redelyke wijze rekening mede worden gehouden, dat bij aan vallen op militaire doelen voorkomen wordt, dat in de buurt wonende burgers op zorgelooze wijze worden gebombardeerd. Deze drie algemeene regels kunnen wy allen aanvaarden, doch het is duidelijk, aldus Cham berlain, dat wanneer wij deze van toepassing zouden verklaren, dat aanleiding zou geven tot zeer belangrijke moeilijkheden. Laat mij direct zeggen, dat wy niet streng genoeg iedere verklaring van wien dan ook kunnen veroordeelen, dat het een onderdeel van een weloverwogen politiek zou zyn, dat geprobeerd wordt een oorlog te winnen door de burgerbevolking te trachten te demorali- seeren door luchtbombardementen. Dit is volkomen in strijd met de internatio nale wetten en Chamberlain zou hieraan willen toevoegen, dat naar zyn meening een derge lijke politiek, indien zy wordt gevolgd, een ver keerde politiek is van het standpunt van hen, die deze aanvaarden, omdat, aldus vervolgde Chamberlain, „ik niet geloof dat weloverwogen aanvallen op de burgerbevolking ooit de over winning zullen brengen aan hen, die dat doen. Indien er een internationale overeenkomst zal zyn, moeten wy trachten de regels aanvaard baar te maken voor alle partijen." Een overeenkomst over deze aangelegenheden hangt voor een belangryk deel niet alleen af van de redelijkheid van het voor te leggen voor stel, doch ook van de internationale atmosfeer, die op het oogenblik heerscht. Daarom is het een der oogmerken van de Britsche regeering de algemeene internationale atmosfeer te verbete reu om een betere kans te hebben een overeen komst tot stand te brengen over de wijze, waar op de oorlogvoering in de lucht moet worden geregeld. Naar de meening der Britsche regeering heb ben zich in China en Spanje te veel gebeurte nissen afgespeeld, waarbij de algemeene regels niet in acht werden genomen en op weloverwo gen wyze aanvallen werden gepleegd op burgers. Het plan tot terugtrekking der vrijwilligers uit Spanje met algemeene stemmen te Londen aan vaard. Hore Belisha verklaart, dat Engelands onuit puttelijke hulpbronnen het in staat stellen aan iedere situatie het hoofd te bieden. Chamberlain spreekt in het Lagerhuis zijn af keuring uit over de bombardementen in Spanje en de aanvallen op Britsche schepen. Tusschen Polen en den H. Stoel is een overeen komst gesloten betreffende de teruggave van kerkelijke goederen. Alle Fransche bladen, behalve de Temps, zyn te Beriyn in beslag genomen. Taraguay is uit het Permanente hof voor intern, justitie te 's Gravenhage getreden. De partij van de Valera behaalde bij de verkie zingen voor den Ierschen Dail 77 zetels. De Japansche troepen trekken langs den Jangste op naar Hankau. Enquête-voorstel inzake Oss in debat in de Tweede Kamer; N.S.B.-er verwekt een incident. Drie boerderijen in de asch gelegd te Veghel. Beurs van New York: Opening prijshoudend; slot verdeeld. Sprekende over aanvallen op Britsche sche pen in de Spaansche territoriale wateren zeide Chamberlain, dat de Britsche regeering na een nauwkeurige en diepgaande bestudeering van alle mogelyke methoden tot de conclusie was gekomen, dat het onmogelijk was iets te doen zonder inmenging in den oorlog. Daardoor zou dan een streep worden gehaald door de geheele politiek, welke de regeering van den aanvang af heeft gevoerd. Het was volgr/is Chamberlain unfair, onjuist en niet correct te veronderstel len, dat de regeering sinds het aftreden van Eden haar politiek zou hebben gewyzigd door verschil te maken tusschen de partijen, waar aan de aangevallen schepen hulp verleenen. Wy handhaven nog steeds de politiek van Eden inzake optreden in volle zee, wanneer Britsche schepen worden aangevallen, maar wij kunnen ons niet verplichten om bij ieder geval een Britsch oorlogsschip binnen het bereik te hebben. Voor zoover ik weet, aldus vervolgde Cham berlain, is er geen grond voor de veronderstel ling, dat deze schepen wapens of munitie ver voerden. Wij staan noch aan Franco, noch aan iemand anders het recht toe onze schepen aan te vallen. Wij moeten evenwel toegeven, dat wy op het oogenblik geen uitvoerbaar middel zien om deze aanvallen te voorkomen zonder een politiek te aanvaarden, welke geheel verschilt van de Britsche politiek. Ten aanzien van de voorstellen om den Brit- schen agent uit Burgos terug te trekken en de handelsbetrekkingen met Spanje af te breken, hield Chamberlain staande, dat dergelyke stap pen ondoeltreffend zouden zijn en alleen maar schade aan den Britschen handel zouden toe brengen. Ten aanzien van het voorstel, dat geschoten zou moeten worden op aanvallende vliegtuigen herhaalde Chamberlain, dat de opvatting der regeering is, dat dat inmenging zou zijn en de regeering is niet van plan ten believe van de labourpartij haar politiek te wijzigen. Wij hebben Franco geen twijfel gelaten over onze opvattingen op dit punt. Chamberlain zeide er aan te twijfelen of de labouroppositie zoo luchthartig was maatregelen voor te stellen, welker doeltreffendheid twijfelachtig is en die zeer zeker het risico medebrengen Groot Brit- tannië in een algemeenen Europeeschen oorlog te verwikkelen, indien zij de verantwoordelyk- heid voor de regeering zou hebben in plaats van in het geheel geen verantwoordelijkheid. Chamberlain zeide te vreezen, dat terwyl de oorlog voortduurt, verwacht moet worden, dat deze Incidenten en verschrikkingen, waartegen geprotesteerd is, zich zullen herhalen. Een bevredigende oplossing van de Spaansche kwestie zou zyn een beëindiging van den oor log, welke onmiddellijk een einde aan al deze moeilijkheden zou maken. In antwoord op een desbetreffende vraag zeide Chamberlain, dat er een aantal gevallen was, waarin het de regeering voorkwam, dat de aanval op Britsche schepen weloverwogen was. Nog gisteren was in deze aangelegenheid een nota aan Franco gezonden. Wy geven Franco niet het recht Britsche schepen met opzet of b(j ongeluk te bombar deeren. Indien wy geen strenger maatregelen nemen dan protesten, dan is dat, omdat wy een groote verantwoordelijkheid hebben en omdat wy de niet-inmenging van het allergrootste be lang achten. Ten slotte zeide Chamberlain, dat niets hem liever zou zyn dan dit betreurenswaardige con flict tot een einde te brengen. Men kan vriendelijk jegens ieder wezen zonder te huichelen of zich zelf geweld aan te doen. In den dagelijk- schen omgang onzer samenleving is er veel aan gelegen, dat men elkander met vriendelijkheid behandelt. Het kost u weinig moeite en het is zooveel waard, omdat daardoor een geest van opgewektheid, vertrouwen en samen werking ontstaat. De arbeid wordt zooveel lichter, de zorgen worden min der drukkend, wanneer we vriendelijk worden bejegend door andere men- schen en er zon schijnt door ons be staan Het ligt niet altijd aan de groote zaken, of ons leven gelukkig wordt. Zooveel hangt er af van het schijnbaar kleine en nietige. Een ka meraadschappelijk woord, een warme handdruk, een vriendenwoord doen o zooveel. "Wat meer vriendelijkheid in de samenleving wordt hier gepleit! LONDEN, 21 Juni. (Reuter). Op de jaar vergadering van den raad der nationale liberale party heeft de Britsche minister van Oorlog, Hore Belisha, het woord gevoerd. Hij zeide: „Wij hfebben op het gebied der bewapening wonderen verricht en het land is thans gereed om zich te verdedigen." Hy voegde hieraan toe: „Wij hebben aan herbewapening een be drag uitgegeven, dat thans een millioen pond sterling per dag benadert en hebben deson danks vijftig millioen in een jaar meer uitge geven voor sociale doeleinden. Spreker hoopte, dat deze feiten den bui- tenlandschen vredesverstoorders bekend zullen worden om hun te beduiden, dat Groot-Brittannië onuitputtelijke finanei- eele, materieele en geestelijke hulpbronnen heeft, welke het land in staat stellen het hoofd te bieden aan om het even welke situatie. Ik hoor vaak zeggen, aldus Belisha, dat wy geen kanonnen en slechts een klein aantal soldaten hebben om tegenstand te bieden aan een mogelijken vyand. Welnu, wij hebben thans 181.000 manschappen in de landweer tegenover 130.000 in 1936. BERLIJN, 21 Juni (Havas) Vandaag zyn alle Fransche bladen, met uitzondering van de Temps, bij aankomst te Berlijn in beslag geno men. De reden hiervan is niet bekend. Stand op Woensdag 1 unr v.m. 763.8 Vorige stand 767J

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 1