Felle aanval op Chamberlain in het Lagerhuis Weer de overweg Vliegramp boven Praag „IK NEEM GEEN RISICO ZEGT DE PREMIER HET VLUCHTELINGEN VRAAGSTUK Bezoek aan Parijs uitgesteld BIJ HET AMBTENAREN GERECHT FRAUDE TE ZANDVOORT Het nieuws van heden DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 - GIRO 22884 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voor Haarlem 25 cent per weekper kwartaal f3.25. Bij onze Agenten 27 A ct. per week, per kwartaal f3.58 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD HAARLEM VRIJDAG 24 JUNI 1938 - OCHTENDBLAD VIER EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 21238 Toegeven aan de oppositie brengt den vrede van Europa in gevaar Franco is opnieuw gewaarschuwd Chamberlain antwoordt Interruptie van Attlee achtpryzen. In de omgeving van het Panama-ka.naal heeft het Amerikaansche leger groote manoeuvres gehouden. Een infanterie-aanval in een gegast gebied Jongeman en zijn verloofde door trein gegrepen en ernstig gewond In bovenstaande vesting in de nabijheid van West-Point wordt de zilverschat der Vereenigde Staten bewaard. De schat be draagt ongeveer twee billioen zilver-dollar Nota der Vereenigde Staten aan de a.s. conferentie van Evian Het rapport van Graziani 10.000 Italiaansche soldaten zouden in Spanje gemist kunnen worden DE GROOT-MOEFTI WEER TE BEIROETH Het Weeriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ Drie vliegtuigen in de lucht met elkaar in botsing Huis geraakt in brand Britsche koningspaar van 19 tot 22 Juli naar Frankrijk JOODSCHE VEREENIGINGEN IN DUITSCHLAND De officier van Justitie heeft voort durend een te weifelende en goedmoedige houding aangenomen Adjunct-directeur der gemeente bedrijven verduisterde f 30.000 Misdrijf over jaren Onregelmatigheden te Klaipeda Menigte keerde zich tegen scheeps passagiers, die nazi liederen zongen Recruteering voor de Britsche luchtmacht Niet van de wijs! Laat u nooit door drogredenen van de wijs brengen. Wanneer u eenmaal iets als noodzakelijk hebt aanvaard en ge volvoert de taak die u zich als plicht ziet gestéld, laat u dan nooit of te nimmer daarvan afbrengen door wat gepraat. Hebt ge eenmaal den juisten weg gekozen dan zou het im mers dwaasheid zijn op zijpaden te gaan verdolen. Alleen de slappelingen en de domme weifelaars aarzelen bij het volvoeren van hun levenstaak. Doch wie zijn wil staalt en zijn doel voor oogen ziet, zet door en laat zich door niets en niemand van de wijs brengen. Men moet zich een doel stellen en dit doel immer scherp in 't oog houden. Dan almaar voorwaarts op dit doel af. Stoor u niet aan betweters, aan mooipraters, aan af- gunstigen, aan dommenzet door en tracht uw doel te bereiken! NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 50 et., Ingez. mededeelingen 50 cent; Idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen Vooi de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek ff LONDEN, 23 Juni. In het Britschc Lager huis zijn de debatten begonnen over de bombardeering van Britsche schepen. De oppositie was zeer scherp in haar aanval len op Chamberlain, wien zij verweet niet krachtig genoeg op te treden ter bescher ming van Britsche levens en eigendommen. Chamberlain stelde daar tegenover, dat een toegeven aan de wenschen der oppositie het begin zou beteekenen van een Euro- peeschen oorlog. Attlee opende de debatten met te herinneren aan de debatten van Maandag, waarin de eer ste minister mededeelde te- hebben geprotes teerd bij Franco. Wij kennen nu het antwoord op dit protest: twee Britsche schepen zijn ter hbogte van Valencia aangevallen op een vol komen wettige handelsreis. Op het eenige schip bevond zich een Fransche waarnemer, op het andere een Duitscher. Beiden werden gered, doch andere ambtenaren der niet-inmenging op Britsche schepen werden gedood. Attlee vervolgde met te zeggen, dat het geen geheim is, dat deze aanvallen komen van de Balearen, welke door de Britsche vloot kunnen worden geblokkeerd. Ook de vliegvelden kunnen door de Engelschen worden aangevallen. Attlee gaf als zijn meening, dat de houding der regeering was, dat niets gedaan moest worden om Franco tegen te gaan den oorlog te winnen. Dit beteekent, dat niet-inmenging aan een zijde belangrijker is dan de levens van Britsche zeelieden. „Is Groot Brittannië dan niet in staat zijn onderdanen te beschermen wegens de dreiging van andere mogend heden?" vroeg Attlee. „Ik betwijfel dat en ik geloof niet, dat het onmogelijk is op te treden. Wanneer wij voortgaan, te berusten in deze aanvallen op Britsche schepen, waar gaat het dan mét ons naar toe?" Hij voegde hieraan toe: „Ieder van ons wil al het mogelijke doen, om alles, wat op een oorlog lijkt bf wat tot een oorlog zou kunnen leiden, tegen te gaan. De eerste minister moet duidelijker zijn wil hij het Huis doen gelooven, dat wij de levens var. Britsche zeelieden niet kunnen beschermen." Chamberlain gaf hierop ten antwoord: „Het Is duidelijk, dat de oppositie zeer innig en krachtig meevoelt in deze zaak. Maar toch vraag ik allen leden te willen bedenken, dat ook zij hun verantwoordelijkheden hebben- Wanneer wij, aldus Chamberlain, zaken behandelen, die ons dicht brengen bij een gevaarlijke scheidingslijn tusschen vrede en oorlog, moeten wij ons allen bewust zijn van deze verantwoordelijkheden en niet alleen kijken naar de omstandigheden van het oogenblik, doch ook denken aan de mogelijke consequentie van eenige actie, welke wij mochten ondernemen voor het leven en het geluk van onze landgenoot en. Van het begin van het Spaansche conflict af heeft de oppositie een zeer hardnekkig en som tijds verbitterd verzet geboden tegen de gc- heele politiek der niet-inmenging." Onder luide toejuichingen der iabourafge- vaardigden stond hierop Attlee op en zeide, dat he eerste minister volkomen abuis was er. dat °e politiek der niet-inmenging door de labour- heweging werd aanvaard zoolang totdat ge bleken was, dat zij volkomen eenzijdig was. Toen Chamberlain opstond om zijn rede te Vervolgen, riep een jongeman van een der Gaanderijen: „Chamberlain moedigt Franco aan Britsche zeelieden te vermoorden." Tege- 'ijkertijd riepen twee andere mannen ongeveer hetzelfde. Zij werden direct verwijderd. Chamberlain zeide, dat de regeering den auto riteiten van Fljrgos verzocht heeft haar een verklaring re geven van de aanvallen op de ®ritsche schepen. Wij hebben, aldus spr., Hodgson, onzen agent in Burgos, instructie geseven te vragen deze verklaring zonder ver wijl te geven. Wij hebben hem opgedragen naar £hoot Brittannië terug te keeren, zbodra hij het antwoord ontvangen had, opdat de regee- r'bg in overleg met hem den toestand kan be- ®tudeeren, welke het gevolg zal zijn van de ermen van dat antwoord. Wat deze bijzondere aanvallen betreft, ik betreur ze. Ik hoop, dat ?e waarschuwingen, welke ik korten tijd ge iden heb uitgesproken, de aandacht zullen hebben van Franco. Ik vertrouw in ieder geval, pt het voor hem niet te laat is om instructies geven, welke een herhaling van deze in- ^'denten zullen voorkomen. Ten aanzien van «"at in de toekomst geschieden kan, vraag ik Huis slechts te wachten, tot wij het ant- /bord hebben ontvangen en de gelegenheid hebben gehad het te bestudeeren. Voortgaande verklaarde Chamberlain weder- hhi met nadruk, dat steeds de Britsche politiek er haar gestreefd heeft het grootste der Brit se belangen, n.l. den vrede, te behouden. Te- ^6hs herinnerde de premier aan de waarschu- ^'hg aan reeders, dat zij bij hun vaart op Spaan se havens op eigen risico werkten. Velen, al- spr., hebben zich er van onthouden de V'lart voort te zetten, anderen hebben de waar- «eh her, uwing in den wind geslagen en weer an- 'eh werden aangetrokken door de hooge Chamberlain bond vervolgens een woorden strijd aan met Attlee en Lloyd George ten bp- zichte van de gevolgen eener blokkade van Majorca. Lloyd George zeide; „Naar mijn meening zou dit een einde maken aan den oorlog en aan het bombardeeren van schepen, in het bijzon der nu de premier gezegd heeft, dat het een zaak van Franco is." Chamberlain antwoordde, dat dit de ma nier was om een nieuwen Europeeschen oorlog te ontketenen. De opvatting der re- geering in het algemeen is: „Ik ga geen risico nemen Attlee zeide, dat hij geloofde, dat een blok kade van Majorca een doeltreffenden druk zou vormen op Franco, die Groot Brittannië niet den oorlog zou verklaren. Chamberlain antwoordde: Attlee is bereid een krijgshaftige actie tegen Franco te ondernemen. Kan een verantwoordelijk lid van het Lagerhuis meenen, dat het veilig is te vertrouwen op Attlee's veronderstelling, dat die actie daarbij zou blijven? Wat represailles door inbeslagneming betreft, welke vooropgesteld worden tegen Franco, her innerde Chamberlain er aan, dat voor een be drag van 40 millioen pond Britsch kapitaal be legd is in de industrieën in Franco's gebied, Ten opzichte van geen der represaillewapenen, die voorgesteld zijn, kan men vertrouwen, dat zij niet in onze handen zullen breken, aldus spr. De Britsche regeering heeft steeds een on derscheid gemaakt tusschen aanvallen bij on geluk en opzettelijke aanvallen op Britsche schepen. Er zijn een aantal gevallen geweest, waarbij het duidelijk scheen, dat de aanvallen opzettelijk ondernomen waren en in sommige gevallen hebben wij een zeer krachtig protest ingediend en ons het recht voorbehouden op compensatie. Ik zou met nadruk de waarschuwing willen herhalen, dat deze aanvallen niet zouden kun nen worden herhaald zonder ernstig nadeel voor de vriendschappelijke betrekkingen met de auto riteiten te Burgos, welke zij met ons zeggen te willen hebben, aangezien de laatste beide aan vallen, die wij vandaag bespreken, opzettelijk schijnen te zijn ondernomen. Chamberlain besloot zijn rede met de woorden „Wij gaan geen wijziging brengen in onze po litiek ten aanzien van Spanje. Wij zijn voor nemens de niet-inmengingspolitiek te voeren, die op het oogenblik een betere kans schijnt te bieden tot een succes te worden dan wellicht op eenig ander voorafgaand oogenblik in haar geschiedenis. V/ij hebben evenmin het voor nemen een wijziging te brengen in de termen onzer waarschuwing aan Britsche schepen." (Zie vervolg Laatste Nieuws) Op den onbewaakten overweg van den Haarlemmermeerspoorweg aan de Nieuwe Meerlaan, bij den Amstelveenscheweg te Amsterdam, zijn Donderdagavond omstreeks kwart over zeven de 18-jarige jongeman p. Terpstra en zijn 17-jarige verloofde, mej. C. Muller, beiden wonende aan de De Witten- kade te Amsterdam, die daar per rijwiel passeerden, door den lokaaltrein, welke om 19.11 uur van Amsterdam naar Aalsmeer was vertrokken, aangereden en ernstig ge wond. Het verloofde paar kwam uit de richting van de nieuwe roeibaan in het Boschplan, van welke zijde men volkomen vrij uitzicht op de spoor baan heeft. Waarschijnlijk heeft het tweetal op overmoedige wijze getracht nog juist voor den trein de rails over te steken. Zij werden door den linkerkant van de locomotief gegrepen en tegen den grond geslingerd. De jongen kreeg tal van ernstige wonden over het geheele lichaam, terwijl het meisje ernstig letsel aan het hoofd opliep. Per ambulance-auto van den geneeskundigen dienst zijn de slachtof fers naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. De trein, die spoedig tot stilstand kon worden gebracht, had een half uur vertraging. i GENèVE, 23 Juni. (Havas). Te Evian na bij Genève zullen op 6 Juli vertegenwoordi gers van 27 staten bijeenkomen ter bestudee ring van het vluchtelingenvraagstuk. De re geering der Vereenigde Staten zal tot de re geeringen, die ter conferentie vertegenwoor digd zullen zijn, het verzoek richten als po litieke vluchtelingen niet alleen die perso nen te beschouwen, die Duitschland reeds hebben verlaten, doch ook degenen, die dit land nog zouden wenschen te verlaten. In een diplomatieke nota, welke het program dezer conferentie inhoudt, stellen de Vereenigde Staten aan de verschillende regeeringen ook voor vertrouwelijk alle teksten van wetten en decre ten betreffende de immigratie mede te deelen. Zij vragen bovendien voor zoover dat mogelijk is de aantallen en categorieën emigranten te willen opgeven, die zij zouden kunnen opnemen en de positie te willen bestudeeren van vluch telingen zonder paspoorten. Ten slotte stelt de Amerikaansche regeering voor in een nader aan te wijzen hoofdstad een internationale commissie te doen zetelen, welke belast zal werden met de opstelling van een plan tot verdeeling der politieke vluchtelingen over verschillende landen. De Fransche regeering zal de functionneerins dezer conferentie en het materiaal verzorgen. Jean Paul-Boncour zal secretaris-generaal dezer conferentie zijn. De Volkenbond zal alleen door Sir Neill Malcolm, den hoogen commissaris voor vluchtelingen uit Duitschland en Oosten rijk, worden vertegenweordigd. De conferentie zal worden gepresideerd door den vertegen woordiger der Vereenigde Staten, Myron Tayloi Italië heeft geweigerd aan de conferentie deel te nemen, Duitschland werd niet uitgenoodigd. Aan de Amerikaansche regeering of aan een internationale commissie zal waarschijnlijk wor den opgedragen met de Duitsche regeering te cnderhandelen over de toepassing der aanbeve lingen van de conferentie. LONDEN, 23 Juni (Havas) De Romeinsche correspondent van de „News Chronicle" schrijft, dat Mussolini na bestudeering van het rapport van Graziani over den militairen toestand in Spanje tot de slotsom zou zijn gekomen, dat hij onmiddellijk 10.000 man uit Spanje zou kunnen terugtrekken, zonder Franco ernstig te schaden. Uit het rapport van Graziani zou blijken, dat de Italianen, die een belangrijke rol hebben gespeeld in Maart j.l., thans geen beslissend element meer vormen. Franco beschikt over goed opgeleide mannen, die de plaats van de Italianen zouden kunnen innemen. Hierdoor zou Mussolini in staat zijn een gebaar te ma ken, waardoor Chamberlain het Britsch-Ita- liaansch verdrag in werking kan doen treden. JERUZALEM, 23 Juni (Reuter)De Groot Moefti is na een bezoek aan de bergen van den Libanon te Beiroeth teruggekeerd. Hij is voor nemens een zomerbuis te huren inden. Libanon, Ëj Verwachting: Zwakke tot matigen wind uit Westelijke richtingen, betrok- ken tot zwaar of half bewolkt, weinig of S geen regen, zelfde temperatuur. H Verdere vooruitzichten: Weinig veran- EE H dering. PRAAG, 23 Juni. (Havas). Ten gevolge van de slechte weersomstandigheden zjjn drie vliegtuigen in Tsjecho-Slowakije met elkander in botsing gekomen toen een groep van 50 toestellen boven het Praag- sche Sokol-stad ion en omgeving demon straties gaf. De Tsjecho-Slowaaksche Sokols hadden het diplomatieke corps uitgenoodigd vanmiddag de oefeningen bij te wonen van de Tsjechische luchtmacht, welke op 7 Juli zou deelnemen aan hun jaarcongres. Een der bestuurders maakte na de botsing een parachutesprong. Hij kwam op het dak van een huis terecht, terwijl zijn toestel op straat te pletter sloeg. Een tweede vliegtuig is in den tuin van een villa neergekomen. De mo tor geraakte hierbij in brand. De vlammen sloegen over op het huis, dat eveneens in brand geraakte. Het lijk van den vlieger werd op 150 M. van het toestel in den tuin teruggevonden. Een derde vliegtuig heeft dezelfde villa be schadigd. De bestuurder werd dood in den tuin gevonden. LONDEN, 23 Juni (Reuter). In een officieel communiqué wordt medegedeeld, dat de president der Fransche republiek wegens het overlijden van de moeder van de Engelsche koningin gevraagd heeft of het den koning en de koningin aangena mer zou kunnen zijn hun bezoek aan Parijs uit te stellen tot de dagen van 19 tot 22 Juli. De koninklijke familie waardeert de overweging, welke aan het voorstel van president Lebrun ten grondslag ligt, ten zeerste en heeft dit gaarne aanvaard. Medegedeeld wordt, dat het stoffelijk over schot van de gravin van Strathmore Maandag op Glamis Castle zal worden bijgezet. Te Lon den zal dien dag een godsdienstoefening ge houden worden. Verder wordt nog officieel medegedeeld, dat de koninklijke familie wel rouw zal dragen, doch dat er geen opdracht is gegeven voor hofrouw. Dit besluit is genomen, aangezien het koningspaar zoo weinig mogelijk moeilijkheden wil veroorzaken tijdens het „seizoen" in Lon den. De leden van de koninklijke familie zullen hun verplichtingen als gewoonlijk nakomen. BERLIJN, 23 Juni (Havas). Aan Jood- sche vereenigingen is zoo juist de rechtsper soonlijkheid ontnomen. De autoriteiten willen hiermede aangeven, dat deze vereenigingen geen kerkelijke gemeenschappen zijn, welke dgpf den staat worden erkend. (Van onzen redacteur) Den Haag, 23 Juni 1938 Het zittingszaaltje van het Ambtenarenge recht, niet grooter dan een normale kamer in een of ander patriciërshuis en lang niet be rekend voor ongeveer 35 „dramatis personae".1 15 journalisten en nog een dertigtal publieke- tribunisten, bood heden een wel ongewonen aanblik. Op het enge podium zetelden achter de groene tafel de leden van het Ambtenaren gerecht. Terzijde waren twee katheders opge steld, één voor den adviseur van de klagende en één voor den vertegenwoordiger van de aan geklaagde partij. In het „schip" van de zaal alle soorten uni formen van de Koninklijke Marechaussee, met schitterende gouden en zilveren kragen, met of zonder sterren en eenvoudige blauwe kragen zonder eenige pretentie. Daartusschen zaten ver spreid een substituut-officier van Justitie, een rechter-commissaris, de burgemeester van Oss, een arts en eenprocureur-generaal. Een procureur-generaal, die formeel als ge tuige en deskundige, doch feitelijk als verdachte zou worden gehoord. Zonderling schouwspel! Wie alleen de ochtendvergadering en het eer ste deel der middagzitting bijwoonde, moet wel tot de conclusie gekomen zijn, dat de brigade Oss der Kon. Marechaussee door minister Gose- ling schromelijk is verongelijkt, dat zij niet anders dan prachtig politioneel werk verricht heeft en slechts gedwarsboojnd werd door enkele hoogere autoriteiten in de vervulling van wat zij haar heiligen plicht achtte. De kolonel-inspecteur der Kon. Marechaussee J. van Selm had voor 1 April nooit eenige klacht ontvangen over het personeel der brigade Oss, wat niet pleit voor een behoorlijken in formatiedienst. Het optreden van de marechaus see zou steeds heel correct zijn geweest. In dien geest spraken ook de gepensionneerde luit.-kolonel der Kon. Marechaussee A. Boel- laert, tot 1 Maart j.l. commandant der 2e Divi sie, majoor H. J. van Everdingen, thans divisie commandant en kapitein jhr. G. Bowier, dis trictscommandant van Nijmegen. Bij het verhoor van den substituut-officier van Justitie der rechtbank te Den Bosch, mr. B. v. d. Burg deze getuige toonde zich voor het ambtenarengerecht heel onzeker van zijn zaak en van den Bosschen rechter-commis saris, mr. A. Kleynen Hammans. die zich min of meer door den substituut-officier heeft laten leiden, rezen echter de twijfels. Dr. L. Stoltz, arts te Oss, kwam op een, in deze omgeving ietwat al te vroolijke wijze, ver tellen, dat een man, die zich na een „verblijf" in de kazerne met klachten tot hem had ge wend, eventueel toch maar een klein schopje van een of anderen marechaussee gekregen kon hebben. De procureur-generaal van het Gerechtshof, mr. Baron Speyart van Woerden, heeft heden middag nog maar halverwegen kunnen antwoor den op de vele beschuldigingen, die tegen zijn beleid en indirect dus tegen het beleid van minister Goseling zijn ingebracht. Maar na wat wij den procureur-generaal dezen middag hebben hooren getuigen, staat voor ons reeds de conclusie vast. dat de Bos sche officier van Justitie voortdurend een te weifelende en goedmoedige houding heeft aan genomen, zijn verantwoordelijkheid maar al te gemakkelijk overdragende aan de marechaussee te Oss, die in een eigenaardige opvatting van de opsporingsmethoden groot misbruik heeft gemaakt van haar vrijheid in dezen. Naar wij vernemen heeft de Commissaris van Politie te Zandvoort in arrest gesteld den heer K. v. d. M., adjunct-directeur van de gemeentebedrijven, aldaar. De man zou totaal ongeveer f 30.090 verduisterd hebben. De aangehoudene heeft bekend zich aan fraude te hebben schuldig gemaakt, maar over de juistheid van de bedragen tast men nog in het onzekere. Eerst moet een accountants onderzoek plaats hebben. Wij vernemen nader, dat de accountants in den loop van den dag een ruwe schatting heb ben gemaakt ten aanzien van het verduisterde bedrag, dat over eenige jaren moet loopen. Oorspronkelijk was dit vastgesteld op f30.000, doch later heeft men ongeveer f 10.000 elders terug kunnen vinden, geld, dat verdachte op zijn manier in verzekerde bewaring had gesteld. De verduisteraar, een jonge man, was onge veer acht jaar ïn dienst van de gemeente Zand voort. Hij is gehuwd en vader van een kind. Zijn huwelijksleven moet verre van gelukkig zijn geweest en zoo heeft hij bij voorbeeld ver leden jaar getracht zich van het leven te be- rooven. Nu de- kogel door de kerk is komt men ver tellen, dat de man in zijn jeugd een verwoede dobbelaar was en het ook niet zoo nauw met een glaasje nam. De verdachte leidde als het ware een dubbel leven en maakte grove ver teringen in minderwaardige milieux in Brussel, Antwerpen en Amsterdam. Hij werd eergisteren avond gearresteerd toen hü juist van een auto tochtje uit Antwerpen terugkwaln. Men begrijpt te Zandvoort niet, hoe deze fraude mogelijk was. Er was een voortdurende driemaandelijksche contröle op de gemeente bedrijven en 23 Maart j.l. heeft een bekend ac countantsbureau uit Hilversum nog vastgesteld, dat alles in orde was. De gemeente fs gedekt tegen fraude-risico. Het onderzoek wordt krachtig voortgezet. Vandaag zal verdachte aan den Officier van Justitie te Haarlem worden voorgeleid. KOWNO, 23 Juni. (Havas.) Bij het aankomen van een Duitsch schip te Klaipeda, waarvan de passagiers nationaal-socalistische liederen zon gen, is het tot ongeregeldheden gekomen. De woedende menigte heeft de ruiten van het hoofd bureau van politie ingeslagen en twee politie mannen gewond. LONDEN, 23 Juni (Reuter). De Britsche mi nister van Luchtvaart, Kingsley Wood, heeft de grootste recruteerings-campagne voor de militaire luchtvaart geopend, welke Engeland ooit heeft gekend. Hij wil dit belastingjaar 31.000 man in dienst nemen. Dit is gelijk aan de geheele sterkte van de luchtmacht voor de uitbreiding van drie jaar geleden en vijftien maal zooveel als het gewone recruten-aantal. De minister heeft gezegd, dat het een kwestie van levensbelang is eenige duizenden nieuwe toestellen te bouwen. Bij een demonstratie van de Tsjechische lucht macht kwamen drie vliegtuigen met elkaar in botsing. In het Britsche Lagerhuis werden debatten ge voerd over Chamberlain's houding ten aanzien van de aanvallen op Britsche schepen. Het bezoek van het Engelsche Koningspaar aan Parijs uitgesteld wegens het overlijden van th Gravin van Strathmore. Generaal Goering heeft een verordening uitge vaardigd, waarbij een arbeidsdienstplicht voor alle Duitschers wordt ingevoerd. Nota der Vereenigde Staten aan de a.s. confe rentie van Evian over het vluchtelingenvraag stuk. Voortgezette behandeling van de Osschc marechaussee-kwestie voor het ambtenaren gerecht. Voorloopig verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot wijziging van de Tabakswet. Adjunct-directeur der gemeente-bedrijven te Zandvoort wegens verduistering gearresteerd. Eerste steen gelegd voor het nieuwe kantoor gebouw van „St. Homobonus" te Rotterdam. Beurs van New York: Opening prijshoudend, slotnoteeringen hooger. Stand op Vrijdag 1 uur van. 764.3 Vorige stand 765.1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 1