De avonturen van een verkeersagent je <Ketu&&aal vonden daq SPORT-MEDAILLES CEBUTO-BUREAU 'ORRIE MAANDAG 27 JUNI 1938 Wijnands v. Renseit X HONKBAL R.C.H.—HAARLEM 4—23 C.V.H. IVBloemendaal E.D.O.H.H.C. 38—11 Rood en Wit 4Haarlem 4 Overige uitslagen CRICKET OLYMPIA—C.V.H. II Gewonnen door Olympia met 74 runs HAARLEMSCHE CRICKET BOND Haarlem 2A.C.C. 2 R.C.H.Haarlem 5 GOEDE ZEEP STAAT LAW NT EN NIS Eindenhout-tournooi Uitstekend geslaagd Xeemt Uw koffer mee, Iaat Uw zorgen thuis Noodweer TURNEN R, K. Sportvereenigingen Hercules - Winfried TAFELTENNIS Lorsheijd nationaal kampioen yW rai DOOR CHARLES GARVICE R.C.H. heeft Zondagmorgen geen kans gekre gen te toonen dat het ook behoorlijk spelen kan. Het werpen van de Hon is den Rading- ttienschen blijkbaar te machtig. Dat blijkt dui delijk uit de volgende cijfers: twintig maal sneuvelde een speler door drieslag, dertien kregen een vrijen loop door vier wijd en slechts vijf wisten in negen innings den bal te raken, klit die dertien keeren vier wijd blijkt duidelijk dat De Hon nog niet eens op zijn best was. Halfweg den vijfden innings liet hij zich dan ook als werper vervangen door Veenhof. Vanaf de zesde beurt stond de Hon echter weer op de werpplaats. Haarlem bracht het tot twaalf honkslagen, tvaarna er liefst vier komen op naam van Hu- hik en drie op die van Wulfhorst. Vooral Hu- hik was bijzonder op dreef. Met één tik bracht hij in de vijfde beurt drie loopers binnen, met twee andere tikken telkens twee. Meer nog heeft Haarlem geprofiteerd van een tiental door R.C.H. gemaakte fouten. Meyer alleen al maakte er vier en liefst drie- hiaal miste hij een vangkans. Vooral door dat aantal fouten kwam onze verwachting dat Haarlem hard zou moeten werken voor de over- Winning, niet uit. De uitslag in innings is: Haarlem: 142142333 23. R.CH.: 0—0—0—0—1—1—1—1—0 4. De C. V. H. innings leverde totaal 74 punten op en waren het voornamelijk 2 spelers n.l. A. v. Loenen en A. van Roon die met resp. 30 en 26 runs maakten dat een en ander nog een drage lijk beeld te zien gaf. Beiden speelden werkelijk goed cricket, v. Loenen scoorde 4 viei'en terwijl v. Roon 2 zes sen en 2 vieren achter zijn naam had staan. J. Beyk 1 voor 31, L. v. d. Mey 2—24, G. van Dam 09 runs, terwijl G. Kesting tegen den wind in een goede prestatie leverde door 5—9 te bowlen. Het kostte Bloemendaal weinig moeite om dit totaal te passeereu, dank zij goed batten vnl. van G. v. d. Mey de Bie, die 37 punten scoorde. Ook v. d. Mey (21 n.o. liet zich niet onbetuigd en sloeg ongeveer op alles. Op 82—3 vond Bloemendaal het welletjes. J. Beyk maakte hiervan nog 10 en N. Diepe- rink 11 n.o. De C. V. H.-aanval moest met minder goede cijfers genoegen nemen dan hun Bl.daal col lega's. A. v. Roon 1—20, A. Eelman 1—31, Th. v. d. Pas 0—12 en F. Jacobs 1—17. De ontmoeting E.D.O.H.H.C. had vrijwel hetzelfde verloop als R.C.H.Haarlem, met dit Verschil, dat door H.H.C. nog slechter gespeeld Werd dan door R.C.H. H.H.C. verscheen reeds Verzwakt, daar Baas voorloopig geschorst is Wegens zijn houding in den wedstrijd H.H.C. Ajax. Nu zou Oosterveld vangen, maar we heb ben het dezen speler wel eens beter zien doen dan hij het nu deed. E.D.O. voelde zich in die omstandigheden be haald lekker en vergrootte nog de verwarring in H.H.C. door geducht het slaghout te roe ten. Er vielen dezen middag liefst drie drie- honkslagen en een van twee honken, een pres tatie, die niet vaak voorkomt. Daarbij kwamen Vele éénhonkslagen, terwijl vaak de honken hoor vier wijd bevolkt waren. Door goede slagen van Noordhof, Van Dijk en Ter Veen wis H.H.C. in de tweede beurt drie Punten te behalen. In de vierde beurt kwam er hogt een bij door een fout van Kr. Zandstra, hvaar toen was het langen tijd mis. Pas in de achtste innings, toen van der Born een inzin king vertoonde, kwamen er weer wat punten, tfan der Born liet zich vervangen door Schijve- haar. Die was er echter sok niet al te best in ett met slechts één honlcslag van Ter Veen kreeg H.H.C. nogi drie man over de thuisplaats, ^en meer of minder kwam er echter toch niet •beer op aan. De uitslag in innings is: H.H.C.: 0—3—0—1—0—0—0—4—3 11. E.D.O.: 5—0—3—7—13—3—1—6—* 38. Haarlem trok het eerst naar de wickets en geholpen door het niet sterke bowlen en den wind werd een totaal van 155 bijeengeslagen. Van der Lijke 33, P. Kruijt 13, Huib. Boeree een uitstekende en kanslooze 61 en A. W. Rogge band 22 n.o. Joh. Faber 1 voor 40, J. Goosens 3 voor 54, J. Berendsen 4 voor 29 en M. Slingen- berg 2 voor 16. Rood en Wit 4 liet zich niet imponeeren door het hooge totaal en de ook niet sterke Haarlem- aanval werd danig onder handen genomen. Captain H. Everard scoorde een prachtige en kanslooze 52. J. Goosens 17, Ir. E. F. Wackwitz, die aarzelend begon bleef met een uitstekende 51 n.o. Mr. B. Davidson 28 en op 157 voor 4 werd. door Rood en Wit gesloten. Met dat al werd er binnen vier uur een flinke 300 runs bijeengeslagen. Het was een prettige wedstrijd van goed cricket. I V.V.G.A. I—Blauw Wit I Haarlem IIQuick I A.F.C. I—H.H.C. II Schoten IThe Catchers I Hd.O. II—R.C.H. II J H.D.O. Ill—T.H.B. I Hinheim—R.C.H. IV I H.H.C III—Schoten II i ÏH.B. II—E.H.S. 7—9 25—24 29—12 21— 5 35— 7 40— 5 17—17 37—14 18—23 C.VH. verloor den toss en moest eerst bat- *®n. De eerste wickets vielen vrij snel en op 14 Hren er reeds 4 neer, alle op het bowlen van buurman. Alleen captain de Vos wist goed stand te houden en zijn bat door de innings dragen voor een zeer verdienstelijke 42. J'immer, dat de staartwickets hem niet vol genden steun verleenden. Alleen van Orden tof nog eenige flinke slagen te zien, doch op hechts 80 runs hadden allen een beurt gehad He Vos 43 n.o., v. Orden 11. Bowlingcijfers: Wildschut 019, Stuurman 31, Felaman 0—14, v. Willigenburg 4—14. Ook bij Olympia waren de eerste wickets Goedig gevallen en op een stand van 646 Hs nog alles mogelijk, v. Willigenburg was tohter in grootschen vorm en sloeg er naar aUe kanten op los. Van zijn overige medespe- 'ers kreeg ook hij niet veel steun, doch door ?°rdeelkundig te runnen, wist hij bijna steeds «et batten aan zich te houden. Hij wist zelfs *'jn century te behalen, doch even daarna ^'erd hij op square gevangen het totaal werd l54 runs. Van Wiligenburg 108, v. d. Bosch 13. Met nog zeer ruimen speeltijd werd C.V.H. kog' eens naar de mat gestuurd. Deze 2e in- kitigs verliep ook zeer onregelmatig. De eerste Mekets hielden wel even stand, doch de mid- kenwickets faalden. Het openingsbat Tel en Jbhslotte Koch wisten tenslotte de benoodigde ?4 runs te behalen, waarna bij een stand van 77 van verder spelen werd afgezien. Tel. 13, v- d. Meer 17, Koch 22. Bowlingcijfers: Wild- *®hut- 231, Stuurman 06, v. Willigenburg 2 ^9, Geerlings 1—13, v. d. Zanden 0—0 (4 mai- kens), Feldman 112. Medaillehuis, Schoterw. 78 o. kaz. tel. 17256 A.C.C. begon te batten en scoorde 195 runs, voor liet verlies van 5 wickets, op welk totaal gesloten werd. In de dubbele cyTers kwamen: H. Scheepstra 15, P. Nauta 39, A. Haalmeijer 11, F. Richelmann 43 en G. Stallman 56 not out. De bowlingcijfers luidden: J. Fortgens 0.37, P. de Lugt 2.47, H. Hurkmans 2.47, A. v. d. Bergh 1.26, Hub Boereè 0.16. Haarlem 2 bracht het hierna tot 133, waar van: A. v. d. Bergh 15, H. Hurkmans 12, P. de Lugt 37, J. van Zuijlen 21 en W. Peschar 13, waardoor zij dezen wedstrijd met 62 runs ver loren. Voor A.C.C. bowlden: A. Haalmeijer 1-41, F. Richelmann 4-36, C. Lapierre 1-19, P. Nauta 3-25 en J. Suijver 0-5. Haarlem 5 mocht het eerst batten en bracht het tot 48. H. Peschar 12. P. de Lugt 14. C. Ka- moen 1 voor 19. W. Kok 0 voor 5. Zonneveld 4 voor 9 en van Musscher 5 voor 6. R. C. H. sloot op 51 voor 4. Van Musscher 18 n. o. Stolwijk 12. De Lugt 1 voor 11. Elsinger 1 voor 11. Kluit 1 voor 14 en Plas 1 voor 6. Een korte nabeschouwing over het van 20 tot en met 26 Juni op het Eindenhout-Tennispark gehouden open A- en B-tournooi mag zeker wel in de eerste plaats beginnen met een woord van bijzonderen lof aan den wedstrijdleider dr. Th. de Crauw. Deze toch heeft, wat insiders vrijwel voor on mogelijk hielden, kans gezien dit voor Haarlem ongekend groote tournooi op tijd te doen eindi gen. De proef om naast het B-tournooi ook een A-tournooi te organiseeren is volkomen ge slaagd. De belangstelling voor beide nummers was ongekend groot. Het heeren-enkelspel A werd een overwin ning voor C. E. Hoeke in een eindstrijd tegen zijn Amsterdamschen clubgenoot V. Henriquez. Een eindstrijd het tournooi waardig met uit stekend spel van beide spelers. De eindstrijd in het dames-enkelspel A ging tusschen twee TCH-speelsters. Mej. F. Kerkhoven, die eerst haar clubgenoote mej. de Roos had uitgescha keld won van mej. M. Uitenhage de Mist, die op een goed tournooi kan terugzien. Zij sloeg o.a. mevr. Hereilers en mej. A. v. Swol van DDV 2 en gaf ook in den eindstrijd goed partij. Ook het heeren-dubbelspel A werd een succes voor Haarlemsche spelers. De even te voren naar de hoofdklasse gepromoveerde spelers E. Rhodius en J. v. d. Stadt deden wat zij aan hun reputatie verplicht waren en sloegen vlot Erdman en V. d. Bliek. Mej. J. van Beeck Vollenhoven en „Stillema volgden in het gemengd dubbelspel A het goede voorbeeld van hun cl^bgenooten en wonnen van de KATDDV-combinatie Henriquezmej. van Swol met 63, 86, na een 51 achterstand in de tweede set. Henriquez had hier naast mo menten van brillant spel zeer zwakke momen ten. In het B-tournooi waren de partijen over net algemeen van goede kwaliteit en in verschillen de partijen ging het zelfs meermalen boven het gemiddelde spelpeil voor B-spelers uit. De voornaamste resultaten volgen hier: A-Tournooi: Heeren-enkelspel: kwart eindstrijd: W. Ker- mer sl. J. van der Stadt 6—1, 6—4; C. E. Hoeke si. mr. J. A. C. Bierenbroodspot 6—1, 6—3; A. de Roos sl. H. Saarberg 6—1, 8—6; V. Henriquez sl. C. A. Erdman 6—2, 6—0. Halve eindstrijd: C. E. Hoeke sl. W. Kermer 6—2, 6—2; V. Henriquez sl. A. de Roos 6—3,6—2. Eindstrijd: C. E. Hoeke sl. V. Henriquez 6—4, 6—8, 6—4, 7—5. Dames-enkelspel: kwart eindstrijd: mej. J. v. Beeck Vollenhoven slaat mej. M. van Beeck 5 dg. 4 dg. 6 dg. 4 dg, 3 dg. 6 dg 7 dg 7 dg 9 dg. 13 dg. Valkenburg-Ardennen 19.50 Valkenb.-Ardennen-Eifelgeb. 26.50 Valkenb.-Ard.-Eifelgeb. 40.— Ardennen m. Lessetocht.32.50 Eifeigeb.-Ahrdal-RIJn 22.50 Harzgebergie 47.— Hamburg-Bremen-BerlIJn 58.— Schwartzwald 55.— Zwitserland 76 Italië-Dolomieten-Venetlë „112 Inlichtingen en Reisgids bij: JAC. HEEMSKERK Houtplein 34 - HAARLEM - Tel. 16448 4^1 I I I N REIZEN ZONDER ZORGEN Vollenhoven 6—1, 6—3; mej. F. Kerkhoven slaat mevr. Hereilers 75.63; mej. M. Uitenhage de Mist slaat mej. A. van Swol 61, 63; mevr. Van Beek slaat mevr. Saarberg 75, 62. Halve eindstrijd: mej. F. Kerkhoven slaat mej. J. v. Beeck Vollenhoven 64, 63; mej. M. Uitenhage de Mist slaat mevr. van Beek 62, 6—3. Eindstrijd: mej. F. Kerkhoven slaat mej. M. Uitenhage de Mist 62, 64. Heeren-dubbelspel: kwart eindstrijd: H. v. Beek en T. Peters slaan J. Th. S. Blom en A. van Renesse 26, 75, 63; J. v. d. Bliek en C. A. Erdman slaan A. Schouten en Hendricks 61, 36, 61; C. E. Hoeke en V. Henriquez slaan W. Bitter en R. W. v. d. Heyden 6—0, 63; E. Rhodius en J. v. d. Stadt slaan H. Stal ling en „Stillema" 62, 63. Halve eindstrijd: J. v. d. Bliek en C. A. Erd man slaan H. v. Beek en T. Peters 63, 63; E. Rhodius en J. v. d. Stadt slaan C. E. Hoeks en V. Henriquez 64, 63. Eindstrijd: E. Rhodius en J. v. d. Stadt slaan J. v. d. Bliek en C. A. Erdman 62, 62. Gemengd dubbelspel: kwart eindstrijd: mevr. Elhorst en Elhorst slaan mevr. Saarberg en H. J. Saarberg 6—1, 75; mevr. A. van Swol en V. Henriquez slaan mevr. de Graaff en M. Schönthaler 61, 64; mevr. R. v. d. Klashorst en W. Kermer slaan mevr. Peters en T. Peters 62, 108; mej. J. v. Beeck Vollenhoven en „Stillema" slaan mej. F. Kerkhoven en C. A. Erdman 26, 75, 86. Halve eindstrijd: mej. J. v. Beeck Vollenhoven en „Stillema" slaan mevr. R. v. d. Klashorst en W. Kermer 6—0, 6—2; mej. A. v. Swol en V. Henriquez w.o. Eindstrijd: mej. J. v. Beeck Vollenhoven en „Stillema" slaan mej. A. van Swol en V. Hen riquez 63, 86. B-tournooi: Heeren-enkelspel: kwart eindstrijd: C. Bor- gerding slaat R. W. v. d. Heyden 5—7, 7—5, 6—4; H. Stalling slaat J. de Ruiter 64, 63; M. Schönthaler slaat J. Bettink 63, 60; H. W. Kasteyn slaat W. v. d. Linde 64, 06, 63. Halve eindstrijd: H. Stalling slaat C. Borger- ding 6—3 6—2; M. Schönthaler slaat H. W. Kasteyn 61, 61. Eindstrijd: H. Stalling slaat M. Schönthaler 8—6, 8—6. Dames enkelspel: kwart eindstrijd: mej. A. Schroder slaat mej. Poulie 60, 57, 64; mej. J. Goeting slaat M. v. Beeck Vollenhoven 6—2, 36, 6—4; mej. H. S. Hendriks slaat mej. E. des Bouvie 64, 79, 63; mej. T. Roos slaat mej. Saarling 63, 62. De spin was nu al heelemaal verzoend met de gedachte, dat zij bij de kabouters kon blijven en trachtte zich verdienstelijk te maken. Zij Was nu bezig electrische draden te maken voor de verlichting in het bosch der kabouters. En dat gmg heel gemakkelijk, omdat zij goed kon klimmen. De electncien van den koning gaf de noodige aanwijzingen. Andere kabouters waren in de weer om een fontein aan te leggen, welke fontein, dat was een uitvinding van den koning zelf, geen water, maar limonade zou spuiten. Dat was gedaan, omdat de fontein werd geplaatst in het midden van een voetbalveld en een wielerbaan, een soort stadion dus. De hemel was met donkere, dreigende wol ken overtrokken; reeds veegde de wind over de aarde en dreef het stof in werve lende massa's voor zich uit; onmiskenbare voor teekenen van een op til zijnd onweer. Nu was 't zaak zoo vlug mogelijk beschutting te zoeken. Alles snelde naar het paviljoen en in weinige minuten was 't geheel met menschen gevuld. Het was ook hoog tijd, want vlak daarop scho ten helle bliksemschichten langs het dreigende firmament. De hemel scheen gespleten door het angstwekkende licht en daar tusschendoor kraakte en knetterde onophoudelijk de donder; de regen plensde neer. Rondom een tafel, dicht bij het groote ven ster, zat een groepje personen, kennelijk een vader met reeds geëngageerde kinderen. Stil za ten ze bijeen en sloegen een kruis, als de ele menten zich in hun felste schittering deden zien of in beklemmend geratel deden hooren. Tegen over hen zat een militair, aan zijn uniform te zien een officier. Met spottenden blik keek hij naar de menschen, die zich niet schaamden voor het vrome gebruik. Maar toen de vader, zonder eenige opvallendheid, maar ook zonder schroom, zijn rozenkrans uit het dopje nam, kon de officier zich niet langer beheerschen en vroeg spottend: „Gelooft u nu werkelijk, dat die dingen u be schermen tegen het onweer?" „Volstrekt niet, mijnheer!" was het rustige antwoord. „Maar ze kunnen Gods toorn van me afhouden." Een pauze volgde. Deze verklaring had de man blijkbaar niet verwacht. Maar toen schimp te hij „U schijnt nog al bang te zijn voor den dood! Zoo'n onweer doet anders niet veel kwaad. Het lijkt meer op schieten in het wilde weg!" „Verdwaalde kogels kunnen ook treffers zijn, mijnheer. Maar bent u niet bang, dat God „Bang? Voor wien? Voor den God van jullie bijgeloof soms? Gelukkig zijn er nog menschen met meer gezonde opvattingen. Of denkt u dat ik bang ben voor» den dood?" Enkele omzittenden stonden op; op hun ge laat stond duidelijk wrevel en misnoegen te lezen. Kruisteeken en rozenkrans deerden hen niet, maar de toon van het opgewonden uni form-mannetje was bepaald kwetsend. Maar de godloochenaar was niet meer te houden en holde als een blind paard door. „Ik zal u eens van andere donders en bliksems vertellen. Dat was in den veldtocht van 1864, toen we een stormaanval deden op de Düppeler schansenDat was bliksem en donder. Links en rechts van me vielen mijn mannen op den grond; het slagveld was bedekt met lijken dat is wat anders! Kunt u zich iets vreeselijkers voorstellen, is er iets wat iemand meer schrik en angst kan aanjagen dan dat?" „Ja zeker, mijnheer. De gedachte aan he. laatste oordeelde verschrikkelijke eeuwige pijnen der hel!" Overtuigend klonk deze repliek. „Nou," hoonde de man, „dan moet u me eens vertellen, hoe die er uit ziet." „Het is een plaats, waar niemand naar zal verlangen. In de H. Schrift wordt ze genoemd: een poel vol vuur en zwavel." „Nou, die ligt dan zeker een heel eind uit de buurt of ergens diep verborgen in een hoekje," spotte de godloochenaar. „Tot nu toe heeft geen enkele natuurvorscher haar gevonden. Neen, zulke bakerpraatjeseen daverend hoonge lach moest dezen zin voleinden. Buiten raasde het onweer met onvermoeide kracht voort, de straten leken overstroomd. Het geduld der toe hoorders had ook zijn hoogtepunt bereikt. Ver schillende personen stonden op en verzochten met nadruk verschoond te blijven van uitlatin gen, die hun gods- dienstige gevoe- i lens kwetsten. I i Doch de godide- looze en ongeloo- 5 vige is niet ge- i j makkelijk tot zwij- gen te brengen. als het geloofszaken betreft. Zoo ook hier. De officier antwoordde met uitdagenden sp>ot en er dreigde een woordenwisseling. Maar scherper dan zijn sarcasme was de nu volgende onweersslag, die krakend in het pavil joen sloeg, meubelen schroeide en verwarring stichtte onder de samengepakte menschen- massa, die huilend en jammerend naar buiten rende. Een zwavelachtige rook vulde de zaal. De tafel waaraan de officier had gezeten, was totaal vernield; tusschen de brokstukken lag de spotter; bewusteloos, slechts een zwak reutelen verried, dat hij nog in leven was. Voor zichtig werd hij opgenomen en naar den foyer gedragen. Zwak kwam het van zijn lippen: „Vuuren zwavel de hel de hel!" Het onweer was allang weggedreven, toen de officier weer tot bewustzijn kwam. De oude heer. tegen wien hij zoo heftig uitgevallen was, was de eenige van de omstanders, dien hij kende. Een flauwe glimlach trok rond de bloedlooze lippen, welke zich nu langzaam bewogen. „Vandaag heb ik ondervonden, dat er een Hooger Wezen is, dat ons beschermt en bestraft. Ik zal Gods toorn niet meer veroorzaken door godslasterlijke taal. Dankt U Hem met mij. dat Hij me den tijd gelaten heeft om te beteren." Terwijl de ziekenauto zich langzaam een weg baande door het rumoerige verkeer der wereld stad, knielde in een half-schemerige kerk een oude man neer den rozenkrans in de hand. (Nadruk verboden) Halve eindstrijd: mej. T. Roos slaat mej. H. S. Hendriks 36, 63, 62; mej. J. Goeting slaat mej. A. Schroder 6—8, 63, 75. Eindstrijd: mej. J. Goeting slaat mej. T. Roos 6—2, 9—7. Heeren dubbelspel: kwart eindstrijd: mr. Wijt en mr. J. A. C. Bierenbroodspot slaan C. Bor- gerding en J. L. v. Waveren 62, 64; J. C. v. Kempen en Deenik slaan Langendijk en Kasteyn 3—6, 75, 64; A. Schouten en Hendricks sl. A. de Roos en L. de Roos 62, 57, 64; J. ten Have en W. Kermer slaan ir. Lambach en J. Sluyter 6—1, 6—2. Halve eindstrijd: A. Schouten en Hendricks slaan J. C. van Kempen en Deenik 62, 61; mr. Wijt en mr. J. A. C. Bierenbroodspot slaan J. ten Have en W. Kermer 36, 86, 1210. Eindstrijd: A. Schouten en Hendricks slaan mr. Wijt en mr. J. A. C. Bierenbroodspot 63, 4—6, 7—5, 6—1. Dames dubbelspel: kwart eindstrijd: mevr. Peters en mevr. van Beek slaan mej. M. van Beeck Vollenhoven en mevr. Hendricks 62, 68, 62; mevr. R. v. d. Klashorst en mevr. Max slaan mej. T. Roos en mej. M. Terwey 75, 46, 62; mej. N. Fonkert en mej. E. Fonkert slaan mej. Schroder en mej. ten Have 64, 61; mej. H. Josso en mej. S. Mos slaan mej. Scholten en mej. Olivier 64, 61. Halve eindstrijd: mevr. R. v. d. Klashorst en mevr. Max slaan mevr. Peters en mevr. van Beek 86, 64; mej. N. Fonkert en mej. E. Fonkert w.o. Eindstrijd: mevr. R. v. d. Klashorst en mevr. Max slaan mej. E. Fonkert en mej. H. Fonkert 36, 6—4, 63. Gemengd dubbelspel: kwart eindstrijd: mej. Fonkert en A. van Renesse slaan mej. M. Ter wey en J. Sluyter 4—6, 6—4, 6—2; mej. Z. Blik slager en A. van Huisstede slaan mej. Timmers en J. Bettink 62, 6—3; mevr. G. v. d. Hoek en M. C. Schlötjes slaan mej. K. Mos en H. Stal ling 6—3, 6—0; mej. M. C. van Beeck Vollen hoven en A. Schouten slaan mej. M. Uitenhage de Mist en J. van Hezel 6—3, 57, 6—3. Halve eindstrijd: mevr. G. v. d. Hoek en M. C. Schlötjes slaan mej. M. C. van Beeck Vollen hoven en A. Schouten 64, 63; mej. Fonkert en A. van Renesse w.o. Eindstrijd: mevr. G. v. d. Hoek en M. C. Schlötjes slaan mej. Fonkert en A. van Re nesse 63, 64. De Meisjes Kleuterafd. turnt deze week op Donderdag van 4 uur 15 tot 5 uur 15 in het voormalig Sanderinstituut aan den Kleinen Hout weg hoek Badhuisstraat. Dinsdagavond vergadering van de besturen der afdeelingen, Jansstraat 16, aanvang 8 uur 30. Deze week zal op de oefenavonden bekend worden gemaakt wanneer de groote autotocht plaats zal hebben. Tevens moeten de leden zich opgeven die aan de feesten van 6 Septembei willen deelnemen. Zondag werd het tafeltennisseizoen besloten met den strijd om het R. K. Nationaal kam pioenschap. De groote strijd ging tusschen de heeren J. Belovics, M. Sikking, Fr. van Dijk, B. Strang, J. Weiier, G. Lorsheijd. De wedstrijd werd geopend door den heer F Olthoff, die allen welkom heette, vooral den algemeen sportadviseur, rector Th. v. d. Lugt en den heer H. Goris, voorzitter van den D. H. B. B. Over den wedstrijd kunnen wij kort zijn; er zijn zeer mooie partijen gespeeld en het bleek, dat het onderling peil maar zeer weinig ver schilde. Strang begon zeer goed door 3 partijen achter elkaar te winnen. Belovics en Lorsheijd waren in de vierde ronde echter gelijk met hem, zoodat de vijfde ronde zeer spannend was. Strang en Lorsheijd wonnen beiden en kwa men dus gelijk aan. De hoogste titel was nog niet beslist. De eerste set was voor Lorsheijd, vooral door zijn goed verdedigen. De tweede set was voor Strang, die nu geweldig aanviel. Tot het laatst moest er om den titel gevochten worden. Lorsheijd won de laatste set en wist zich als kampioen te plaatsen. Het was een echte, sportieve strijd. Na dezen wedstrijd reikte de heer Fr. Olthof de prijzen uit. De gedetailleerde uitslagen luiden: J. BelovicsG. Lorsheijd 24-26 21-15 14-21 12 M. Sikking—J. Weiier 21-17 21-13 2—0 Fr. v. Dijk—B. Strang 17-21 21-23 0—2 J. BelovicsJ. Weiier 21-5 17-21 21-18 21 G. LorsheijdFr. van Dijk 21-19 21-19 20 M. Sikking—B. Strang 17-21 1TT-21 0—2 J. BelovicsFr. v. Dijk 21-11 15-21 21-16 21 G. Lorshejjd—M. Sikking 13-21 21-18 20-22 1—2 J. Weiier—B. Strang 21-19 14-21 18-21 1—2 J. BelovicsM. Sikking 21-19 21-13 20 G. Lorsheijd—B. Strang 22-24 21-17 22-20 2—1 J. Weiier—Fr. v. Dijk 12-21 21-17 21-11 2—1 J. Belovics—B. Strang 21-13 17-21 15-21 1—2 G. Lorsheijd—J. Weiier 17-21 21-16 21-15 2—1 De einduitslag luidt 1. G. Lorsheijd 5 punten (kampioen) na bar ragepartij 17-21 21-14 21-14; 2. B. Strang 5 punt; 3. J. Belovics 3 pnt.; 4. M. Sikking 3 pnt.; 6. J. Weiier 1 pnt.; 6. Fr. v. Dijk 0 pnt. V Wie dit bord voor zich ziet moet x t r a voorzichtig zijn, want hij nadert 'n voor- rangsweg (óók het verkeer van links laten vóórgaan!) 17 „Ik vrees, dat we u veel last veroorzaken, lord Kendale. U zult het vandaag wel druk hebben en meer dan genoeg te doen hebben om nog een wagenvracht menschen rond te rijden ook." „Dank u, het is geen moeite," zei hij, terwijl hij nog steeds vermeed naar het gezichtje te kijken, dat hij zoo zeer verlangde aan te zien. „Het is heel beleefd van u dat te zeggen. Nu Ik er over nadenk, vind ik, dat wij, eigenlijk niet zoo'n misbruik van uw goedheid hadden mogen toaken." Geen antwoord. „Het is nog niet te laat. Ik weet zeker, dat Qreta en Jack graag zullen gaan loopen. Als U wilt stoppen, zal ik het ze vragen." „Ik rijd uw broer en uw zuster naar de ren- hen," zei hij beslist. „Dat wil zeggen dat wanneer ik uit wil stap- t>en en gaan loopen, u dat niets kan schelen?" gaf ze ten antwoord, terwijl een booze blos Daar haar wangen steeg en haar oogen opge bonden schitterden. „Als u liever loopt, ga dan uw gang maar," bas zijn kalme antwoord. „Vindt u het zoo Verschrikkelijk om naast mij te zitten?" «iferschrikkelijkHeelemaal niet," ant woordde ze. „Het is erg gezellig om naast iemand te zitten die alleen antwoord geeft als hem wat wordt gevraagd en dan liefst met zoo min mogelijk woorden. Gezellig? Het is verrukkelijk, zalig gewoon!" Mk wist niet, dat u verlangde dat ik zou praten," zei hij, bijna op 't smeltpunt. ,Dat doe ik ook niet," zei ze, terwijl ze opzij schoof, zoodat er een centimeter of wat méér ruimte tusschen hen kwam. Zij kwamen aan de portierswoning van De Dennen. Diana en Seymour stonden bij het hek te wachten. Zij zag er uit om door een ringetje te halen en Lorrie voelde instinctief dat haar jurk, hoe netjes ook, niet te verge lijken was met het costuum, dat, rijk in al zijn eenvoud, de prachtige gestalte van de erfge name van De Dennen omkleedde. Lord Ken dale groette hen buitengewoon hartelijk, juist om Lorrie te plagen. „Ik hoop, dat u veel van races houdt, juffrouw Meiford." Hij was wel een beetje al te hartelijk, zoo dat Lorrie zei, nadat ze de twee begroet had: „Misschien wil juffrouw Meiford liever voorin zitten, lord Kendale!" De veronderstelling werd op zoo'n schijn baar opgewekten toon geuit, dat Greta, die het hoorde, meteen begreep, dat Lorrie alweer gekibbeld had. „Er. is nu geen tijd om te ruilen," antwoordde Guy en startte snel. „Het is jammer, dat juffrouw Meiford niet hier zit," zei Lorrie. „Je hebt hier een veel beter uitzicht en u zoudt prettiger met hddr kunnen pratenl." „Ik voelde er niets voor om speciaal met haar te praten," zei hij. „Toch niet? Gelukkig, dan kan ik dus de gedachte van mij afzetten, dat ik de schuld ben van uw zwijgzaamheid. Er is iets, dat u uit uw humeur heeft gebracht. Is het paard kreupel?" Neen!" "oi" lief, al te lief „bent u bang, dat u 'veel geld zult verliezen met wedden?" „Neen." „Dan weet ik niet meer, wat het kan zijn. Misschien bent u vanmorgen met het verkeerde been uit bed gestapt." Toen ze dit buitengewoon plechtig en nadruk- kelijk verklaarde, verdween zijn boosheid en schoot hij in een lach. „Hoor eens hier, juffrouw Latimer. Ik was van plan vandaag mijn waardigheid op te houden, maar het lukt me niet!" Dat wil zeggen, u was van plan humeurig te "zijn. De menschen hebben het altijd over hun waardigheid als ze van plan zijn iets voor naams te doen of zich vervelend te gedragen. Wat is er?" „Luister eens, vindt u, dat u me netjes hebt behandeld. Ja, u weet het heel goed dat met die foto Zij keek hem aan. Op haar gezichtje kwam een zonnige lach uit blijdschap, dat er weer vrede tusschen hen ging komen, maar tege lijkertijd straalde het van ondeugende pret. „O, was het dat! Ik begreep al niet waarom s eigenlijk boos was, Vond u het een aardig portret? Ik ben wel bruin, maar dit was toch tamelijk overdreven, nietwaar? Hij lachte, een beetje schaapachtig, maar hij lachte. „Werkelijk, het was al te erg. Als u eens wist hoe dolblij ik was uw portret te krijgen, hoe ik er mee naar mijn kamer holde en en wat ik voelde toen ik het gezicht van dien beroerden neger zag Zij trachtte haar lachen in te houden, maar tevergeefs. „O, ik wou, dat ik u gezien had, zei ze buiten adem, „ik zou er alles voor gegeven hebben, wat ik bezit, zelfs mijn nieuwen hoed!" „U vindt het leuk, maar voor mij was het vreeselijk," zei hij, gepiqueerd. -„Waarom hebt u me zoo'n poets gebakken, juffrouw Latimer?" „Hoe was u zoo dwaas om te denken, dat ik" zoo idioot zou zijn om u mijn portret te geven?" vroeg ze verontwaardigd. „Dacht u, dat ik niet wijs was? U bent precies behandeld, zooals u het verdiende. Bovtftidien is het een heele brave zendeling. U kunt hem inlijsten en boven den schoorsteenmantel hangen. Mis schien herinnert hij er u aan om in de toekoms niet meer zoo brutaal te zijn, portretten van meisjes te vragen!" „U hebt het me aangeboden, pruttelde hij J>at is niet waar. Maar het doet er niet toé. Ik zal edelmoedig zijn en u vergiffenis schenken." jj mij vergiffenis schenken? ,Ja," ging ze ernstig voort, „en we zullen er niet meer over spreken; dat wil zeggen, als u me belooft niet langer koppig te zijn en u zoo vriendelijk mogelijk te gedragen. „Best," zei hij gelaten. „U bent me de baas, juffrouw Latimer, ik ben niet tegen u opge wassen. U hebt te veel punten op mij voor. Is er nu vrede? en hij keek weer op het be- tooverend mooie gezichtje. Er is wapenstilstand," zei ze. „Vrede, dat gaat niet. Ik moet altijd met iemand vechten, ziet u en het is veel leuker om ruzie te maken met u, dan met Jack." „Best," zei hij. „Vecht met me zooveel u wilt. Doe maar waar u zin in hebt. Maar vandaag moet u alleen maar gelukkig zijn." „Dat ben ik ook van plan," ze ze. En vertel me nu alles over het paard en de races en o, over alles, maar praat alsjeblieft." Het verschil tusschen het gezicht van Lord Kendale toen hij bij de pastorie voorreed en toen hij den auto op de gereserveerdé plaats bin nen de omheining bracht was als een verschil tusschen storm en mooi weer. De reusachtige menigte juichte, toen zij kwamen aanrijden, de naam van Lord Kendale werd geroepen- en van zijn paard, want Guy was populair en Gypsy favoriet. Waarom schreeuwen ze zoo," vroeg Lorrie, dié' rondkeek met schitterende oogen en blozende wangen. Dat mag de hemel weten, zei hij, eenigzmo verlegen. „Misschien omdat ze het leuk vinden moet nu weg, jammer genoeg. Ik moet naar de kleedkamer om me te verkleeden. Rawlings zal voor de champagne zorgen. Jack, zorg goed voor de dames." Lorrie keek hem na, toen hij langs de tribune liep met zijn gemakkelijke, losse houding. Op de tribune zaten al de notabelen uit den om trek lord en lady Largefield, de douairière de hertogin van Garlands, drie of vier gene raals en een admiraal met hun dames en Lorrie zag al de buigingen, knikjes en liefelijke Glimlachjes, die over het hoofd van lord Ken dale werden uitgestrooid toen hij langs hen liep Zij wist of liever zij voelde uit de jaloer- schê blikken die sommige jongere vrouwen op haar wierpen, hoe haar die plaats voor m den auto werd benijd; en dat scheen haar geluk nog grooter te maken. Wat zou een van de tal rijke dochters van den generaal er wel voor over gehad hebben om in de plaats van Lorrie Latimer te zijn, de tweede dochter van den armen dominé. Maar het geroezemoes van de racebaan nam haar weldra in beslag en staande keek ze neer op de deinende, schreeuwende menigte, terwijl ze met haar klein voetje de maat tikte, op de stafmuziek van het 99ste. Zü vergat alles, behalve 't tooneel voor haar en de pret die ze zou hebben. Plotseling zei een diepe stem aan iiëi&r oor „Wat een massa menschen, juffrouw La- tUMet een schok kwam zij tot de werkelijkheid terug; Seymour Meiford stond achter haar. (Wordt vervolgd)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 11