New-Yorksche Beurs ZATERDAG 2 JULI 1938 Het requisitoir tegen de wed. Becker De advocaat-generaal te Luik maakt een begin De wijziging in het Vlootverdrag 'Japan beducht voor de Ver. Staten Fransch journalist te Weenen gearresteerd Hij had een Joodschen winkel gefotografeerd Partijleiders moeten zwemmen Mussolini maakt het zijn mannen niet gemakkelijk Blum critiseert de Britsche politiek Te groot vertrouwen op illusies Hevige warmte heerscht in Hongarije Hoog Sovjet-ambtenaar gevlucht De overstroomingen in Japan Hulp aan de slachtoffers Leiders der IJzeren Garde veroordeeld Zuid-Afrikaansche onderscheiding LAW NT EN NIS Budge kampioen enkelspel Austin werd volkomen overklast Organisatie Davisbeker-tournooi ongewijzigd VOETBAL Amerikaansche eischen voor de Olympische Spelen GYMNASTIEK De wereldkampioenschappen te Praag Nederlands internationale programma ZWEMMEN Ned. deelname aan de Europeesche kampioenschappen Lectoraatsaanvaardingen R. K. Universiteit Academische examens Notarieel examen Examen akte N VII Geen Oostenrijksche profs meer Examens akte L.O. Nuttige handwerken Examen kraamverpleging Nijverheidsexamen Vaste stemming met stijgende koersen. AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 1 Juli CLEARING MET DUITSCH LAND Stand per 30 Juni 1938 Clear in gkoersen Steun koolzaad oogst 1939 65A lVa 41% 3;% 67 13% 16% "Va WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT MARKTNIEUW S Stuurlieden-examen STOOMVAARTLIJNEN FAILLISSEMENTEN LUIK, 1 Juli (Belga) In de zitting van hedenmiddag heeft de advocaat-generaal van het Hof te Luik een begin gemaakt met zijn requisitoir. Zeer terneergeslagen en doodsbleek volgde de beklaagde woord voor wcord het re quisitoir, waarbij zij sommige passages met ontkennend hoofdschudden begeleidde. De ad vocaat-generaal trachtte te bewijzen, dat mevr. Becker aan den oorsprong staat van de ziekte, die elf personen ten grave heeft gesleept. Hij steunt zijn beschuldigingen krachtig op het feit, dat de wed. Becker in haar bezit zeventien flesschen digitaline heeft gehad, zonder dat zij daar ooit een droppel van heeft behoeven te gebruiken. Telkenmale vraagt de advocaat-gene raal de beklaagde het gebruik der digitaline te rechtvaardigen op andere wijze dan met de be wering, dat zij het gif verkocht heeft aan mevr. Daumens, een personage, waarvan men nooit een spoor gevonden heeft en die trouwens nooit heeft bestaan. In de zitting van morgen, Zaterdag, zal de advocaat-generaal zijn requisitoir beëindigen. TOKIO, 1 Juli (Havas) In Japansche mari nekringen wordt medegedeeld, dat de Japan sche marine bereid is het hoofd te bieden aan den nieuwen toestand, welke is geschapen door het toelaten van slagschepen van 45.000 ton. Voor de Japansche marine i$ thans een nieuw tijdperk aangebroken, aangezien Amerikaansche oorlogsbodems den Stillen Oceaan over kunnen steken en in de nabijheid van Japan kunnen op treden. WEENEN, 1 Juli (Havas) Een Fransche journalist, die thans een reis door Midden- Europa maakt, is gisterenavond met zijn vrouw gearresteerd toen hij den winkel van een Jood in een voorstad van Weenen fotografeerde. De beide Franschen zijn twee uur later weer in vrijheid gesteld. Zij waren gefouilleerd en lang durig ondervraagd. ROME, 1 Juli. Gisteren is een begin ge maakt met de sportwedstrijden, die door Mus solini zijn voorgeschreven voor vooraanstaande leden der fascistische partij en waaruit moet blijken, dat deze mannen lichamelijk fit zijn. In een overdekt zwembad werd een zwemwed strijd gehouden over zestig meter. Starace, de secretaris der partij, bezette de derde plaats. Een paar van de heeren moesten het onder weg opgeven. Andere wedstrijden, zooals hoogspringen, Staan nog op het programma. Gedurende en kele dagen zijn de deelnemers onderdak ge bracht in de fascistische academie. Zij moeten zich onderwerpen aan de schooltucht en des morgens om half zes opstaan. PARIJS, 1 Juli (Havas) Léon Blum schrijft In de „Populaire" ten aanzien van de Engelsche politiek, dat deze werkelijk realisme mist, wan neer men de gevaren van het DuitschItaliaan- sche optreden in Spanje uit zijn berekeningen schrapt en wanneer men er op rekent, dat, wan neer Franco overwinnaar zal zijn, hij zich hier van zal weten te bevrijden. Ook wanneer men hoopt, door de toenadering tusschen Londen en Rome de banden tusschen Italië en Duitschland te verzwakken, misrekent men zich. Verder beeft men geen oog voor de werkelijkheid wan neer men meent door Italië van te voren bijna alle voorrechten te verschaffen de toenadering te versnellen en te vergemakkelijken. Schrijver vreest, dat deze politiek lijdt aan een te groot vertrouwen op illusies. deeld tot negen jaar gevangenisstraf en 120.000 lei boete. Eenige andere beklaagden werden veroordeeld tot gevangenisstraffen varieerend tusschen een en vijf jaar. BOEDAPEST, 1 Juli De temperatuur in Hongarije is gisteren gestegen tot ruim 98 gra den. Zes menschen zijn ten gevolge van de hitte overleden. De maïs- en aardappeloogst heeft ernstig van de hooge temperaturen te lijden, anders dan de tarwe. TOKIO, 1 Juli. (Domei.) In een officieel Ja- pansch communiqué wordt medegedeeld, dat Loetsjkof, vertegenwoordiger van het volks commissariaat van Binnenlandsche Zaken en chef van het politieke bureau in het Verre Oosten van dit commissariaat, uit de Sovjet- Unie is gevlucht naar het gebied van Mands- joekwo. TOKIO, 1 Juli. (Domei.) De Japansche mi nisterraad heeft gesproken over de hulpmaat regelen voor de overstroomde gebieden. Vermoe delijk zal een reservefonds worden ingesteld om de slachtoffers te hulp te komen en de schade te herstellen. Men raamt de schade, welke alleen reeds aan de spoorwegen is aangericht, op meer dan tien millioen yen, terwijl alleen in het gebied van Tokio financieele hulp moet worden ge boden aan 30.000 slachtoffers. Naar wij in „Die Vaderland" lezien, heeft de minister van Verdediging der Unie van Zuid- Afrika zijn goedkeuring gehecht aan de toe kenning van de „dekoratie voor trouwe dienst (tweede vrijheidsoorlog) aan een aantal offi cieren van de voormalige republikeinsche mach ten, onder wie de Nederlander F. A. v. d. Loo. Nog geen uur heeft de finale in het heeren enkelspel geduurd: In straight sets werd Austin door Budge met 61, 60, 63 verslagen. De Amerikaan heeft zijn Engelschen tegen stander volkomen overklast. Zijn service was schitterend, zjjn backhand sterk met diepe slagen in de hoeken, krachtig werd de forehand gespreid en Budge dwong Austin of in het net te slaan of zijn slagen langs de lijnen met minder controle te spelen, waardoor de bal meermalen uit ging. In de eerste set won Austin alleen de tweede game. In de tweede set was Budge zoo supe rieur, dat het binnen het kwartier 60 werd.. In de derde set werd het spoedig 30, waar mede Budge 14 games achter elkaar had ge wonnen. Het begon toen licht te regenen en via lange rallies slaagde Austin er in enkele games te winnen. Toen het 43 voor Budge stond werd de strijd gestaakt. Na 40 minuten werd het spel hervat en maakte Budge snel achter elkaar twee games. Na afloop werden Budge en Austin aan Koningin Mary voor gesteld. Dudge is er dus in geslaagd opnieuy den titel te veroveren. De Amerikaan meet Za terdag overigens nog twee maal aantreden. Met Mako speelt hij dan de finale voor het heerendubbelspel, terwijl hij Vrijdag in het ge mengd dubbelspel in den halven eindstrijd met Alice Marble opnieuw een demonstratie van prachtig tennis gaf en de Engelsche combina tie mej. Saunders en Shayes in 2 sets versloeg. In het heerendubbelspel dient nög de zege van de Duitschers HenkeiMetaxa te worden gememoreerd. Zij slaagden er in in drie sets, zij het niet zonder moeite, van de Zuid-Slavi sche dubbelspelers Pallada en Kukuljevic met 75, 62, 6—4 te winnen. De service van Henkei was zeer sterk. Voortdurend had het Duitsche dubbel de leiding. Slechts in de eerste set kwamen Kukuljevic en Pallada op 54. Op de bijeenkomst voor de organisatie van het Davisbekertournooi waren 21 landen ver tegenwoordigd. Het voorstel het tournooi om de twee jaar te houden, werd met 14 tegen 7 stem men verworpen. Het Amerikaansch Olympisch Comité heeft de eischen herzien, waaraan de Amerikaansche athleten minstens moeten voldoen om in aan merking te kunnen komen voor uitzending naar de Olympische Spelen. De nieuwe reglementen doen verwachten, dat het aantal Amerikanen, dat naar Tokio zal gaan, veel kleiner zal zijn dan in Berlijn het geval was. De nieuwe eischen bevatten o.a. de voorwaarde, dat de candidaten voor de O.S. minstens in staat moeten zijn die prestaties te bereiken, welke de athleet in dit nummer heeft bereikt, die zesde werd bij de Olympische Spelen te Berlijn. Dit betreft alle sporten, athletiek zoowel als zwemmen en schaatsenrijden. Het wereldkampioenschap paard, rek en brug werd gewonnen door den Zwitser Reusch. De Tsjech Hudec zegevierde bij de ringen en zijn landgenoot Gadjos behaalde den titel in vrije oefeningen. Het landenklassement na den eerster; dag luidt: Tsjecho-Slowakije, Zwitserland, Frank rijk, Zuid-Slavië, Polen, Luxemburg en België. BOEKAREST, 1 Juli. (D.N.B.) Vanochtend heeft de krijgsraad 21 leidende aanhangers van Codreanoe veroordeeld. Veertien beklaagden, waaronder de voorzitter van de partij „alles voor het land", Clime, werden veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf met een geldboete van 20.000 lei, wegens opruiing tegen de sociale orde en lidmaatschap van een verboden organisatie. Twee voortvluchtige beklaagden, waaronder prins Cantacuzina, .werden bij verstek veroor- Voor 't seizoen 19381939 is het internatio nale programma voor ons land als vol te be schouwen, aldus meldt de Sprtkr. Het opent op 23 October 1938 met den te Kopenhagen te spe len wedstrijd DenemarkenNederland. Voorts komen er uiteraard de twee wedstrijden tegen België (wellicht in Maart in ons land en in April in België)Van veel belang wordt de thuis wedstrijd tegen Duitschland, welke wellicht nog voor dien tegen België gespeeld zal kunnen worden. In het voorjaar volgt dan nog een be zoek aan Zwitserland. Dat zijn dus voorloo- pig twee thuis- en drie uitwedstrijden, maar gedachtig aan hetgeen de heer Lotsy onlangs mededeelde, zal er waarschijnlijk nog wel een bijzonder attractievolle derde thuiswedstrijd bij komen. De bedoeling was immers er zoo moge lijk, elk jaar één zoo te krijgen. Het Dag. Bestuur van den K.N.Z.B. heeft in een dezer dagen gehouden vergadering het be sluit genomen om een Nederlandsche ploeg af te vaardigen naar de Europeesche zwemkam- pioenschappen, welke van 613 Augustus te Wembley gehouden zullen worden. Behalve onze meest prominente zwemsters en zwemmers zal ook het Ned. Zevental deelne men. Op Donderdag 7 Juli des namiddags twee uur zal de heer H. J. van der Schroeff, benoemd tot lector in de Bedrijfshuishoudkunde aan de Uni versiteit van Amsterdam, zijn lectoraat aan vaarden met het houden van een openbare les in een der lokalen van het universiteitsgebouw. Op Vrijdag 8 Juli des namiddags twee uur zal de heer P. Hennipman, benoemd tot lector in de Staathufshudkunde aan, de Universiteit van Amsterdam, zijn lectoraat aanvaarden met het houden van een openbare les in een der lokalen van het Universiteitsgebouw. NIJMEGEN. Doctoraal examen rechten mej. Stubbé te Nijmegen. Diploma theologisch-maat- schappelijke afdeeling de dames H. A. Derksen en B. C. Wennubst, beiden te Nijmegen. NIJMEGEN Gepromoveerd tot doctor in de rechtsgeleerdheid op proefschrift, getiteld: „De rechtspositie van den vreemdeling in Nederland en stellingen", de heer R. M. A. A. Geuljans, ge boren te Maastricht. AMSTERDAM. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift, de heeren E. G. Godfried, geb. te Maastricht en P. van Andel, geb. te Leiden. Geslaagd voor het doctoraal examen in de rechtsgeleerdheid de dames P. Eldering, L. de Haan en F. J. Elion en voor het candidaats- examen in de economische wetenschappen mej. H. J. Timmenda en de heeren H. van Rijswijk, A. H. Aaterman en A. Rodenberg. LEIDEN Bevorderd tot doctor in de genees kunde op proefschrift de heer Ch. H. Simons, geboren te Paramaribo. Idem op proefschrift de heer C. P. van Nes, geboren te Ridderkerk. Geslaagd doctoraal examen rechten de dames W. de Broekert, Endhoven; D." D. Volgraff, Maastricht en de heer V. Spieksma, Den Haag. Artsexamen eerste gedeelte mej. J. M. de Vreede, Noordwijk en de heer A. E. Denekamp, Den Haag. Bevorderd tot arts de heer Th. van Erp, Den Haag. Doctoraal examen Indisch recht de heer Lie Bing Tien, Leiden. Candidaats-examen rechten, de heer C. J. P. Vis, Rotterdam en de heer F. Simons, Am sterdam. Doctoraal examen rechten de heeren H. van Steennis, Hilversum, F. van Ingen Schenau, Den Haag. 's-GRAVENHAGE Geslaagd voor deel 1, de heeren J. L. P. Brabers, Nijmegen en P. C. de Raadt, IJsselmonde. DEN HAAG. Geslaagd voor het eerste gedeel te van het examen voor de akte N. VII: E. Ouweleen en G. O. Lindveld, Amsterdam; H. G. Bergmans, Haarlem; G. M. A. Tielen, Eindhoven; N. Pfeifle, Leiden; C. W. P. M. Kuypers, Den Haag; A. Mulder, Scheveningen; M. L. J. de Bruin, Ch. j'. J. A. Kreuger en G. M. F. Turlings, Roermond; M. J. A. Theuns, Heerlen; Th. M. B. van Marle, Scheveningen; P. J. Bekker, Rotterdam; A. B. C. M. Hesse- ling, Leiden. 'v De sportleiders van het Duitsche Rijk heb ben een verklaring gepubliceerd, waarin ver meld wordt, dat vanaf 1 Juli alle Oostenrijk sche voetballers zullen worden beschouwd ama teurs te zijn, j.- HILVERSUM Van de St. Ludgeruskweek- school te Hilversum slaagden de heeren H. J. Hommels uit Oldenzaal en J. Wallis uit Utrecht voor de akte L. O. De examens zijn thans geëindigd. Van de 32 candidaten dezer school slaagden er 29. AMSTERDAM. (R.K. Kweekschool „De Voor zienigheid".) Geslaagd de dames L. Rijnierse, M. Tertoogen, E. Tyssen, C. Vogel, H. v. d. Waard en H. Wittenaar. Afgewezen geen. ECHT. (Bissch. Kweekschool Rel. Ursuli- nen). Geslaagd de dames: A. H. J. van Bommel, Horst; M. P. Debie, Lutterade; M. E. H. Deckers, Nuth; G. M. G. van Drunen, Vught; J. M. J. G. Hanssen, Echt; A. H. Henkens, Hunsel; M. A. Hensgens, Kerkrade; H. M. Janssen, Schinnen; P. L. F. Janssen, Horst; G. M. G. Kok, Roer mond; G. M. A. F. Lafleur, Treebeek; R. P. Linssen, Grathem; A. M. A. Mertens, Grathem; A. M. C. Michels, Horst; H. I. L. Rademakers, Buchten; M. C. Rieken, Posterholt; M. J. Smeets, Lutterade; M. H. M. Smeets, Horn; M. J. Soons, Heerlerheide; M. A. F. Stals, Weert; W. A. L. Thielen, Lottum; A. S. Thijssen, Langenboom; G. E. Tiliemans, Lut terade; H. F. W. van der Varst, Weert; W. M. M. Winters, Venray; M. H. M. Zelis, Sittard. HEERLEN. (Wilhelminaschool, kweekschool voor vroedvrouwen.) Geslaagd voor het examen voor de aanteekening kraamverpleging: zr. S. J. Geensen, Ierseke; zr. Chr. Heys, Gennep; zr. W. Holthuisen, Velden; zr. T. de Jonge, Goes; zr. Kemme, Vinkeveen; zr. A. Lychlama a Nye- holt, Nijmegen; zr. J. Versaevel, Oude-Tonge. DEN HAAG. (Akte N. A.) Aanteekening „da meskleermaker". Geslaagd de dames: J. Hel- ema, Zaandam; A. van de Velde en J. M. J te Kolste, beiden te 's-Gravenhage; B. Stapper, Amsterdam en P. J. Jongbloed, Vlaardingen. NEW-YORK, 1 Juli (Part.). Het beursver- loop van heden heeft opnieuw een allesbehalve overspannen indruk gemaakt. Het feit, dat ook gisteren de reactie op de voorafgegane sterke stijging weer beperkt is gebleven, heeft bevredi ging gewekt en het optimisme is dan ook niet verstoord, hetgeen wel bleek uit het feit, dat vandaag ook tegenover de voortdurende winst nemingen weer ruim voldoende vraag aanwezig was, al was het kader van de omzetten dan ook veel kleiner en de markt veel rustiger. Het vooruitzicht op het lange weekend heeft ook heden, tenminste tot nu toe, niet tot een sterkere verkoopbeweging geleid. Bij de opening was de koersontwikkeling eenigszins onregelma tig en waren kleine koerswinsten en -verliezen ongeveer gelijkelijk verdeeld, doch hoewel de handel aanvankelijk kalm bleef, begonnen de koersen reeds spoedig weer té stijgen, zij het in kalm tempo. In het eerste uur bedroeg de om zet 480.000 shares. In het tweede uur hield de stijging nog aan en daarbij traden public Utili ties, nadat die zich de vorige dagen op den achtergrond waren blijven bewegen, heden op den voorgrond. Bij toenemende omzetten liepen die algemeen flink op, waarschijnlijk op de over weging, dat deze fondsen nog maar weinig van het herstel hebben geprofiteerd, terwijl men bovendien teekenen meent te zien, die wijzen op een grootere mate van overeenstemming tus schen de public Utilities en de regeering, met name waar het betreft het stellen van redelij ker voorwaarden voor het overnemen van plaatselijke bedrijven. Ook staalwaarden waren weer vast, evenals koperfondsen, de laatste mede onder invloed van de binnenlandsche prijsverhooging, die gisteren de meeste maat schappijen hebben aangekondigd. Over de ge- heele linie konden weer koerswinsten worden geboekt, die varieerden van tot 2 dollar, al vorens winstnemingen afkwamen, die eenige reactie veroorzaakten, zonder dat de stemming echter bepaald veranderde. Vast waren ook „canning-shares", terwijl voorts Atchison Topeka op den voorgrond traden met een verbetering van 2 dollar. Trouwens ook alle andere sporen waren hooger. De affaire werd geleidelijk aan weer kalmer, doch de koersen bleven op of weinig beneden het hoogste punt fluctueeren. Deze aarzeling werd echter al spoedig weer overwonnen en met hernieuwd elan werd in de laatste uren bij opnieuw toenemenden handel de koersstijging hervat en breidden de winsten zich in het algemeen tot 2 a 3 dollar uit. De omzet, die in het tweede uur tot slechts 280.000 shares was verminderd nam in het laatste uur weer bijna tot 600.000 shares toe en het totaal voor den geheelen dag kwam hier mede op 2.020.000 shares. Merkwaardigerwijs bleven de public utilities later op den achter grond, al wisten zij de aanvankelijke verbeterin gen vrijwel te handhaven en hier en daar nog iets uit te breiden. Daartegenover trokken spo ren later meer belangstelling, mede onder invloed van de stijging der wagonverladingen in de afgeloopen week tot 558.900, zoodat bij het slot Winsten van tot 2 5/8 punt konden worden geregistreerd, het laatste voor Atchison Topeka. Ook koperwaarden waren vast, gestimuleerd door (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304/10 uur Kon. Olie Aku Anaconda H. V. A. U. 9. Steel Beth. Steel Rep. Steel Tidewater Shell Union Am. Radiator N. Am. Rayon Cities Service Chrysler 350350 43/444 23 1/8—23?i 457—548 43^—42% 43 9/1644 5/8 14 14 1/8 ll»i—113/16 12 1/8—12 1/16 115/16 17% 13/16 44 5/8 Van 4.30—5.00 uur Kon. Olie Aku Anaconda U. S. Steel Beth. Steel Rep. Steel A'dam Rubber Shell Union 350 43% 23%—23 7/16 42 5/8—42 44% 14% —14 3/16 226 12 1/16—12 1/8 Het tusschen haakjes geplaatste bedrag is van 23 Juni 1938. Algemeene Clearingrekening: 1. Stortingen in Nederland 144.639.400 139.923.900) waarvan bestemd voor: a) Achterstallige vorderingen 631.800 624.700) b) Rentedienst Dawes- enYoungleen. enStill- halte; Rentetransfer ^2.952.800 (ƒ2.533.200); c) Vrije Rekening Reichsbank 14.451.000 13.916.400) d) Nieuwe onder de Clearing vallende vorde ringen ƒ126.603.800 (ƒ122.849.600); 2. Stortingen in Duitschland (nieuwe vorde ringen) 142.770.800 137.107.800) 3. Uitbetalingen in Nederland op nieuwe vor deringen (l.d.) 125.883.700 (ƒ122.058.200). Laatst uitbetaalde nummers van storting: tegen guldensvorderingen: 597.380a; tegen Reichsmarkvorderingen: 51214/87802. Speciale Verrekening: Stortingen in Nederland tegen afgegeven reis- chèques ƒ1.395.900 1.323.700); Uitbetalingen in Nederland 1.093.800 592.800) Nog beschikbaar ƒ302.100 (ƒ730.900). Koersen voor stortingen op 2 Juli tegen ver plichtingen, luidende in: Reichsmarken f 72.78: Lires f 9.50; Peseta's f 10.50. Naar aanleiding van den binnenkort beginnen- den uitzaai van in 1939 te oogsten koolzaad, deelt men ons van bevoegde zijde mede, dat het in de bedoeling ligt voor den koolzaadoogst 1939 zoodanige maatregelen te treffen, dat de telers kunnen rekenen op een richtprijs van f 15.per 100 K.G. boerenschoon zaad. de aanhoudende goede binnen- en buitenland- sche vraag. Vliegtuigwaarden boekten eveneens in het laatste deel van den beursttfd winsten in verband met berichten omtrent groote orders van het Ministerie van Oorlog. Staalwaarden traden op den voorgrond en avanceerden 1 a 2% dollar, gestimuleerd door de verdere stijging van den schrootprijs. Natte waarden, warenhuis- fondsen en petroleumfondsen liepen eveneens op, waarbij zich van laatstgenoemde vooral Standard Oil N. J. onderscheidden met een winst van 2 V2 dollar. Het slot kwam nagenoeg overal op het hoogste punt van den dag, tengevolge van nieuwe vraag van het publiek. Slotkoersen Juli/Juni 1 Allied Chemical American Can Co. Am. Car. F.dry Amer. Ro'iing Mills Am. Smelt. Ref. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda Copper Atchison Topeka Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Ches. 6? Ohio Chicago Rock Isl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Oil 7 DawesL 5V2 Young Deleware Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward Nat. City Bank Nat. Dairy Prod. New York Central North. Amer. Co. Norfolk Western Pennsylvania Phillips Oil Proctor Gamble Publ. Serv. N. J. Radio Corporation Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. S. Leather U. S. Rubber U. S. Steel Western Union Westingh. Electr, Wool worth Building ex dividend. nieuwe aandeelen Gedaan en laten. T 30 29 174 172 170 99% 96% 99% 24% 24 24% 20% 20% 20% 50 48% 49% 142 141% j44 78% 78% 78% 11% 10% 10% 33 31 313/g 35% 33 33% 7% 7% 607/8 58% 60 7% 67/s 6% 94 91 92% 32 31% 31% 32 30% 29% 7/s 7/p 7/8 62% 593/g 60% 10 9% 93/4 28% 267/g 27 327/8 31 31% 33 31 25 24% 241% 13 123/g 12% 487/g 477/g 493/8 121V4 119% 116% 169 169 170 9% 87/8 9 4!% 40% 41% 371/4 36% 373/g 227/8 22% 22% 7% 73/g 7% 11 10% 10 66% 64% 66% 501/s 493/g 493/4 10% 10% 10% 40 38% 38% 1% 2 Z 2 43 417/g 43 27 26% 26% 15% 15 15% 10% 16 16 23% 21% 22% 162 155 158 19% 18% 18% 40 42 51% 50% 50% 31 30 7 7 7 66% 68% IO1/4 15% 16% 14% 15 15% 15% 10% 10% 8% 8% 8 55% 527/g 53 14% 14% 143/g 83 82 82 277/8 27% 28% 3% 3 5% 6 57/8 5% 38% 36 363/g 59 563/g S67/8 30% 29Vs 29% .99 96% 98%' 45% 457/g 45% ex coupon. =s bieden. NEW YORK, 1 Juli Slotkoersen Juli/Juni 1 30 29 Brussel 16.95 16.95% 16.95% Rome 5.26% 5.26% 5.26% Madrid Bern 22.95 22.93 22.92 Weenen Oslo 24.91 24.91 2L90 A'dam 55.36% 55.36 55.34 Londen 4.95% 4.9511 4.9SA Parijs 2.78% 2.78% 2.78% Berlijn 40.29 40.28% 40.28 30 Juni 1 Juli Katoen Juli 8 91-- Oct. 8,90-91 Dec, 8.97 Tin Loco 43 12 Suiker Mei Juli 1.77-78 1.77-78 Pept 1.84-85 1-83-84 Oct. 1.87-- 1 86- Koffie (Rio - Nieuw contract) Dec. 4,29 4.38 4.41 4.46- - 4.47- - NEW YORK, X Juli 1 Juli 30 Juni 8.70Jan. 8.98-— 8.77 8.69Mrt. 9,048.81 8.75-76 Mei y.078.84 43.00 Termijn 43.25 43.10 Dec. Jan. 1 89-90 Mrt. 1.92-93 Mei 1.95-96 1.87-89 1.91-92 1.93-94 (Santos) Juli Pept Dec. Mrt. Mei 4.29-30 4.39-- 4.41-42 4.46 4.48 Dec. Me) Juli Pept Dec. Mei 5 98- 6.09 6 19 6.24-25 6 26-- 5.97 6,07- 6.18 6.23 6.26-27 Rubber Standaard Mei 15.22- 14.72- - Juli. 15.35- - 14.80- - Sept 15.3914.84 Oct. 15.4514.92 1 Juli 30 Juni Tarwe Juli 733A-7/8 73%-% Pept. 751/4.% 751/6-75 Dec. 771/8-77 771/8—77 Mais Juli 571/s --57 6epi 58-58% - Dec. 57% 57% Reuzel Juli 8,60 8.55 Sept. 8,82% 8,72% Dec. 15.49-— 14.95-f Jan. 15.52- - 15.05 Mrt. 15.5915,18 CHICAGO, 1 Juli 1 Juli 30 Juni Haver Juli 27 -- 26% •- Pept 26% -- 25% Dec. 28% - - 271/s Rogge Juli 53% 51% Sept 52SA 51 Dec. 537/s 52 -- Oct. 8.92% 8.82% Dec. 8,85 8 80 's-GRAVENHAGE Geslaagd voor stuurman kleine handelsvaart; J. Blom en H. Jonkman, 's-HERTOGENBOSCH, 1 Juli. N V. Boter- mijn. Aanvoer 21950 kg. Hoogste prijs 1.35, laagste prijs 1.23, mlddelprijs 1.33 per kg. LEEUWARDEN. 1 Juli. Graannotceringen. Bui- tenl. granen. Gele laplatamais disp. 162.00 boord vrij Leeuwarden en 154.00 boordvrij Rotterdam. Gele Amerik. Mals 142.00 boordvrij Leeuwarden en 135.00 boordvrij Rotterdam. Amerikaansche Mixed Mals 141.50 boordvrij Leeuwarden en 134.50 boordvrij Rotterdam. Russische Gerst disp. 161.00 boordvrij Leeuwarden en 153.00 boordvrij Rotterdam. Amerik. Gerst nr. 3 141.00 boordvrij Leeuwarden en 133.00 boordvrij Rotterdam. Noord-Am. Lijnkoeken disp. 0.50 boordvrij Leeu warden en 8.95 boordvrij Rotterdam. Noord-Am. Lijnkoeken merk S.K. dfep. 9.00 boordvrij Rotter dam, Stemming kalm. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUTDEN, aangekomen 30 Juni. Cabo, m.s„ Londen; Enid Mary, s., Goole; Ek, s., Rotter dam. 1 Juli, Escaut, m.s., Rotterdam; Tempo, ms., Southampton (voor Velsen); Saturnus, s., Ham burg; Hasewint, m.s„ Swansea; Peisander, s„ Java; Leny, m,s., Whitstable; Hontestroom, s., Londen. Vertrokken 30 Juni, Irene, s., Rotterdam. 1 Juli, Majori, m.s., Londen; Bornrif, m.s., Rotterdam; Odysseus, s., (Engelsche), South ampton. Aangekomen 1 Juli, Moss Rose, s„ Swansea; Marvi, s„ Onega; Oranje, m.s., Raumo (voor Zaandam); Corona, s., Huil. Voor Beverwijk; Ja gersfontein, ims., Hamburg, Voor IJmuiden; Erinna. tank. Londen; Backworth, s., Onega. AMSTERDAM, aangekomen 30 Juni. Enid Mary, Goole, stukgoed, Handelskade, Gebr. Sehéuer Cabo, Londen, stukgoed, Steiger H. A. L., Kamp man. 1 Juli. Ek, Rotterdam, stukgoed, Handelskade Verg. C'argadoorskantoor; Escaut, Rotterdam, stukgoed', Javakade, Wm. Muller Co.; Satur nus, Hamburg, stukgoed. Levantkade, V'erg. Car gadoorskantoor; Hasewint, Swansea, steenkolen, J. Pz. Coenhaven, Ned. Bevr. kantoor; Peisan- der, Java, stukgoed, Borneokade, Meyer Co's Scheepvaart Mij: Hontestrocfm. Londen, stukgoed. Handelskade. Holl. Stoomboot Mij. HOLLAND—AMERIKA LIJN MAASDAM, 30 Juni van Philidelphia te Boston. BURGERLIJK, thuisreis, passeerd'e 30 Juni Scilly. NIEUW AMSTERDAM, 30 Juni van Rotter dam te New ork. EDAM, 30 Juni van Rotterdam te New York ROTT. LLOYD BALOERAN, uitreis. 30 Juni vair Colombo. KOTA AGOENG. uitreis, pass. 1 Juli Suez. GARGET, uitreis, 29 Juni van Singapore. KONINKL. PAKETV. MI,J. BARENTSZ, 30 Juni van Lorenzo Marques n. Durban. SIPORA, 30 Juni van Belawan n. Rangoon. DEMATANG, 30 Juni van Bangkok n. Beira. HOUTMAN, Batavia n. R'dam, pass. 30 Juni Pan teilaria. KONINKL. NEDERL. STOOMB. MIJ. ACHILLES. 30 Juni van Dubrownik n. Bari. AGAMEMNON, 1 Juli van Amst. te R'dam. ALKMAAR, thuisreis, pass. 30 Juni n.m. 8 u. Lydd. FAUNA, 30 Juni van Lipari te Malaga. IRENE. 1 Juli van Amst. te R'dam. NEREUS, 1 Juli van Amst. te R'dam. ODYSSEUS, Amst. n. Kopenhagen, pass. 1 Juli Holtenau. STELLA, 30 Juni van Messina n. Palermo. TITUS, 1 Juli van Amst. te Hamburg. VESTA, l Juli van Amst. te Hamburg. VULCANUS. Middi. Zee n. Amst., pass. 1 Juli Lyd'd. SATURNUS, 1 Juli van Hamburg te Amst. VENUS. 1 Juli van Amst. te R'dam. SOCRATES, 1 Juli van R'dam n, Amst. MIJ. NEDERLAND. POELAU TELLO. uitreis, 30 Juni van Suez. CHR. HUYGENS. uitreis, 30 Juni te Genua. POELAU ROEBIAH, 30 Juni van Hamburg te Bremen. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. Aid. Handelsinformaties Surséance van betaling: In de surséance van betaling verleend aan Jan de Jong, Kuipersdijk 65 te Enschede, is be paald Schuldvorderingen ten aanzien waarvan de surséance werkt, moeten uiterlijk 19 Juli 1938 bij sten bewindvoerder worden ingediend. Ver hoor: Woensdag 3 Aug. 1938 des v.m. 10.30 uur ter raadkamer van de rechtbank te Almelo. (Bewindvoerder m<r. R. C. Schlingemann, En schede). Gelast werd, a'at de in art. 218 Faill. Wet bedoelde behandeling van het verzoek schrift niet zal plaats jiebben. D.d. 27 Juni 1938 is aan de N.V. Amsterdam- sche Tooneelvereeniging te Amsterdam, kantoor- houdende in den Stadsschouwburg (Proc. mr, dr. A. Sternheim) óp het daartoe door haar in gediend verzoekschrift surséance van betaling verleend tot 17 Nov. 1939. ingaande 17 Mei 1938. Bewindvoerder is mr. J. van Geldercn, Am sterdam, Vond'elstraat" 80. Uitgesproken bij arrest van het Gerechtshof te- Amsterdam: 29 Juni: de nalatenschap van wijlen M. C G. Jacobs, wed. L. G. Molirmann, laatstelijk te Santpoort. R. c. mr. A. L. M. van Berckel, cur mr. W. C. van Heuven te Amsterdam. Uitgesproken door het Gesechtshof te Den Haag: 29 Juni: de nalatenschap van wijlen Maurits Sohn, gewoond hebbende te Rotterdam', Vrede- hofweg 39, gehandeld' hebbende o. d. firma C. L Buising Co. en aldaar overleden. R.c. mr. B. F. Verveen, curator mr. A. Blom, Rotterdam. Uitgesproken: 28 Juni; Petrus Antonius Koene, Rotterdam, Ochterveldstraat 32 b. R.c. mr. M. Franken, cur. mr. Th. Goeman. Rotterdam. 29 Juni: J van den Eist', schilder, Enschede. Deurningerstraat 24. R.c. jhr. mr. G. W. Mol- lerus, curator mr. F. J. F. M. Duynstee, En schede. Jacobus Adalbertus van der Tuijn, papier verwerker, Rotterdam', Vlethoek 14a. R.c. mr. M Franken, curator mej. mr. K. J. Slot, Rotter dam. J. A. Hoogenhoom. Rookanje, Langeweg. R.c. mr. M. Franken, curator mr. C. S. de Jong. Brielle. W. Bik, garagehouder en koopman, Reeu- wijk. Wethouder Venteweg 104. R.c. mr. L. van Lookeren Campagne, curator mr. W. H. Gallas, Gouda. 30 Juni: Salomon de Jong Mzn., koopman in reclame-artikelen, handeldrijvende onder den naam Alg. Projectie Reclame Ondern. Apro, wo nende te Amsterdam. Rijnstraat 225 I. R.c mr. C. J. Heemskerk, curator mr. S. Boas, Den Texstraat 35, Amsterdam. Anthonie de Bruyn, wonende te Amster dam, "Balthazar Florlsstraat 43. R.c. mr. C. J. Heemskerk, curator mr. S. Boas, Den Texstraat 35, Amsterdam. J. Kemp, caféhouder, Amsterdam, Javastraat 92. R.c. mr. C. J. Heemskerk, curator mr. J. Verkerk, Heerengracht 388, Amsterdam. C. Joon, Amsterdam, Katwijkstraat 22 II (West). R.c. mr. C. J. Heemskerk, cur. mevrouw mr. J. A SchutteVan Hoogevest, Eu terpe straat 88, Amsterdam Mej. E. J Nekemans, Dieren. Middeloven- straat 5a. R.c. mr. H. R. de Zaayer, curator mr. Z. Heymens Visser, wonende te Velp, kan toor Arnhem. A. Vlaswinkel, loodgieter, Rheden, D. van Heerdtplein 9. R.c. mr. H. R. de Zaayer, curator mr. Z. Heijmers Visser, wonende te V'elp. kan toor te Arnhem. W. Hoes, koopman, Beek gem. Ubbergen. R.c. mr. H. R. d'e Zaayer, curator mr. dr. F. Reinach, Nijmegen. J. O. van Schalk, automobieijersteier, Kes- teren. R.c. mr. H. R. de Zaayer, cur. mevrouw mr. D. S. van Lent, wonende te Kesteren, kan toor te Arnhem De vennootschap onder de firma Metaai- warenfabrfek, Arnhemsche Refiectorenfabriek (A. R. F.) en hare vennooten Lucas Scheeres, wonende te Arnhem, Spijkerstraat 225. en Johan Hendrik Paul Burbank te Arnhem, Spijkerlaan 28. R.c. mr. H. R. de Zaayer, curator mr. K. Th. Koch, te Arnhem. J P. van Aalten, koopman, Arnhem, Raapopscheweg 70. R.c. mr. H. R. de Zaayer, cur. mr. Rie Berkhout, Arnhem. -Martinus Johannes de Winter, slager, Htl- legersberg. Violenstraat 12, zaakdoende te Rot terdam, Rodenryschelaan 50a. R.c. mr. M. Fran ken, curator mr. W. J. Jongeneel, Rotterdam'. J. A. van den Heuvel, zinkwerker, Maas tricht, Brusselscheweg no. 179. R.c. mr. Hustlnx. cur. mr. Stroom, Maastricht. A. J. P. Smith, Sittard, Gouverneur van Hövelstraat 13. R.c. mr. Ruland, curator mr. Pijls, Beek. L. W. Gruben, directeur en eigenaar eener stoelenfabriek, wonende te Vaals, Eschberg 3, R.c. mr. Van Doorninck, curator mr. F. van Oppen, Vaals. H. Hazelaar, aannemer. Zutphern. R.c. mr. H. L. Mees, curator mr. B. Dijstra. Zutphen. J. L. Junge Sr., Apeldoorn. R.c. mr H. L. Wilkens. curator mr. H. C. Henkemans, Apel doorn. P. Hoft, Apeldoorn. R.e. mr. H. L. Mees, curator jhr. mr. C. A. Elias. Apeldoorn. B. Ja.gt, molenaar, winkelier, Apeldoorn. R.c. mr. H. Sluijterman. curator mr. J. R. Lub- stein, Deventer. 20 Juni: Lambertus Hoekstra, schilder, Spool- d'e A 119. gem. Zwollerkerspel. R.c. mr. W. A. Vos, curator mr. J. Burbach, Zwolle Vernietigd door het Gerechtshof te Den Haag: 29 Juni: A. Boer, Rotterdam. Vernietigd 29 Juni: Helena Specht, Rotterdam. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 29 Juni: H. B. Veltman, Huizen N.-H. O. Dam. Amsterdam. J. Bal, Utrecht. P. Buitendijk, Söestdijk. j. Jansweert, De Bilt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 2