bureaux voor redactie en administratie; Er blijft spanning heerschen te Sjanghai Oorlogsschepen op weg naar Haifa SCHERPE BEWAKING IN DE CONCESSIES DE CONFERENTIE VAN EVIAN I Tokio protesteert Het antwoord van Burgos Het nieuws van heden DE BAROMETER ft v*2t VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 - GIRO 22884 voor Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) Haarlem 25 cent per weekper kwartaal f 3.25. Bij onze Agenten 27H ct. per week, per kwartaal f3.58 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD HAARLEM VRIJDAG 8 JULI 1938 - OCHTENDBLAD VIER EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 21262 De autoriteiten zijn den toestand meester Ook een bomaanslag in Jeruzalem Het Weer Chineesche guerilla-troepen deden een aanval op de electrische centrale van Peiping Een oproep van Tsjang Kai Sjek Myron Taylor, de .afgevaardigde van Roosevelt, tot voorzitter benoemd 'Ül Th Tegen de bezetting van de Paracelsus-eilanden VROUWENKIESRECHT IN MEXICO Een nieuw reusachtig vliegtuig De Sihorsky-vliegboot heeft slaap plaatsen voor honderd passagiers De nazi-activiteit in Polen Afgevaardigde vraagt maatregelen te treffen tegen de heftige propaganda GEWELDIGE PAKHUISBRAND IN BRITSCH-INDIË Japanseh offensief in Sjansi Het proces te Luik Verdedigers der civiele partij repliceeren Zondag redevoering van Hit Ier? Henlein in Berlijn Chamberlain beantwoordt vragen in het Lagerhuis De vreeselijke brand te Coïmbra Reeds tien dooden, terwijl vijf gewonden stervende zijn Gestapo verricht tal van arrestaties Razzia bij de Deensche grens Houd het hoofd er bij! Engelands weermacht ,Wij zijn niet geheel onverdedigd' verklaart Inskip Gasmaskers voor de Britsche bevolking De overströomings- ramp bij Kobe Turksche ambassadeur bij von Ribbentrop NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 50 et., Ingez. mededeelingen 50 cent; Idem op pag. één 65 cent per regel. BIJ contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek JERUZALEM, 7 Juli. (D. N. B.) Het Britsche oorlogsschip Emerald zal heden avond, komende van Malta, de haven van Haifa aandoen. Voorts verwacht men, dat Britsche troepen uit Egypte zullen arri- veeren. Volgens een bericht uit Londen zal mor genochtend het Britsche slagschip Repulse Haifa aanloopen. De diplomatieke correspondent van Reuter Meldt, dat, hoewel de laatste berichten uit Pa lestina te Londen met bezorgdheid worden be zien, er geen neiging bestaat om te gelooven. dat de autoriteiten den toestand niet meer in de hand zouden hebben. Hoewel de handhaving van de orde meer zaak is van de mobiele politie zijn er kampe menten ingericht voor een brigade, welke in den herfst naar Palestina zal vertrekken. Er Zullen dan drie brigades in Palestina gelegerd zijn. Vanochtend zijn de slachtoffers van de on geregeldheden van gisteren ter aarde besteld. Hiervan waren zes Joden. De toestand blijft Zeer gespannen en in de voornaamste steden Wordt het verbod zich 's avonds op straat te bevinden gehandhaafd. Het is mogelijk, dat de Arabische employés Van de Irak petroleum maatschappij en van de spoorwegen in staking zullen gaan. Officieel wordt medegedeeld, dat ten gevol ge van de ongeregeldheden, die zich gisteren EE Verwachting: Krachtige tot matigen, EE Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelijken of Westelijken wind, bewolking toenemend EE tot betrokken met regen- of onweers- buien, later tijdelijk opklarend, warmer j= des nachts, kouder overdag. Verdere vooruitzichten: Koel weer. te Haifa hebben voorgedaan, 21 Arabieren en zes Joden om het leven zijn gekomen. 92 Arabieren en elf Joden werden gewond. Omtrent den aanslag wordt van officieele zijde verklaard, dat kort na elkaar twee bom men op de Citroenmarkt werden geworpen. De kracht der ontploffingen was zoo hevig, dat een Arabische inspecteur van politie en 100 personen, die zich in de buurt bevonden, wer den gewond. Er ontstond een paniek. Passee- rende auto's en autobussen werden met stee- nen bekogeld, terwijl van vuurwapenen werd gebruik gemaakt. De politie werd ontboden. Zij heeft eveneens van de vuurwapenen gebruik gemaakt. Van de gewonde Arabieren zijn er 52 in een ziekenhuis opgenomen. Gisteravond leek de kade van Haifa een slagveld, dooden en gewenden lagen te midden van de omvergeworpen auto's en marktkramen op den weg. De gevechten waren de hevigste sedert de ongeregeldheden van 1936. Vanochtend is in de oude stad van Jeru zalem wederom een bom geworpen, waar door twee Arabieren ernstig werden ge wond en vier licht. Uit protest zijn in de oude stad alle Arabische winkels gesloten. Alle belangrijke punten des lands worden op het oogenblik door troepen bewaakt. In Haifa patrouilleeren troepen met de bajonet op het geweer. Het einde van de petroleumleiding wordt streng bewaakt, in Jaffa duurt de proteststaking' tegen de incidenten van gisteren voort. Tijdens een botsing, die ontstond in verband met de arrestatie van een der agitatoren in Jaffa is een agent van politie neergestoken. In Nazareth heeft een gewapende bende een kamp van Joodsche arbeiders overvallen en geheel ver nield. Voorts is een reiziger, die in een taxi reed, door een schot gedood, terwijl twee andere reizi gers gewond werden. SJANGHAI, 7 Juli. (Havas) In verband met de aanslagen te Sjanghai hebben de Japansche schildwachten herhaaldelijk van de vuurwapenen gebruik gemaakt. Drie Chineezen zijn om het leven gekomen, vier gewond. In de concessies, waar Fransche, Engelsche, Amerikaansche en Italiaansehe troepen patrouilleeren, blijft nog steeds een zekere spanning heerschen. In de straten hangen naast Chineesche ook Japansche vlaggen. Alle Chineesche schouwburgen en de meeste eethuizen zijn gesloten. In verband met de bomaanslagen zijn een lid der Japansche militaire politie, vier Chinee zen en een Britsch-Indiër gearresteerd. De ge- Dagelijks, beh. Vrijd., 10.15. - Terug ca. 5 uur PASSAGE I f 3 50 II f 2.50 III f 1.50 REEDERIJ KOPPE N.V., De Ruyterkade, A'dam Gecomb. retourbilj. v. d. voorn, stations N. S. EVIAN, 7 Juli. (Havas). De intergouver- nementeele commissie voor het vluchtelin genvraagstuk heeft haar algemeene be schouwingen voortgezet. Om half vier vanmiddag heeft de eerste ge delegeerde van Frankrijk, Bérenger, het woord verleend aan Helio Lobo, den vertegenwoor diger van Brazilië, die verklaarde bereid te £ijn samen te werken met de commissie om het vluchtelingenvraagstuk op te lossen. Vervolgens verklaarde de heer Defoy (België), dat zijn regeering betreurt in de noodzake lijkheid te verkeeren het vluchtelingenvraag stuk nog eens te bestudeeren voor zij interna tionale verplichtingen op zich kan nemen wel ke gevaren mede zouden kunnen brengen voor Viat betreft de toepassingsmogelijkheid. Kolonel White, de minister van handel en invoerrechten van Australië verklaarde, dat 't Voor Australië niet mogelijk is aan niet-Brit- snhe onderdanen voorkeursrechten te verleenen. Hume Wrong, de vertegenwoordiger van Ca nada, legde een overeenkomstige verklaring af. Hij zeide, dat de opnemingscapaciteit van Ca nada, gezien de werkloosheid, beperkt is. Thomas Lebreton, vertegenwoordiger van Argentinië, verklaarde, dat de emigratie naar Argentinië bij voorkeur gericht zal moeten zijn °P den landbouw. De heer Beuker Andreae, de leider der Ne- öerlandsche delegatie, constateert, dat zijn 'and niet meer kan doen dan het reeds deed. Nederland zal zich vereenigen met alle tech- Msche voorstellen. De algemeene beschouwingen worden hierna Besloten. Jean Paul-Bonccur brengt dan verslag uit Namens de commissie inzake de verificatie van volmachten. Hij stelt dan voor Myron Taylor tot voorzit ter te benoemen, aangezien deze Amerikaan vertegenwoordiger is van president Roose- Velt, die het initiatief tot deze conferentie beeft genomen. Taylor stelt dan op zijn beurt voor Bérenger benoemen tot eere-president. Jean Paul-Boncour wordt hierna gekozen tot secretaris-generaal. Er worden dan twee sub-commissies samen Besteld. De eene, onder voorzitterschap van lui tenant-kolonel White (Australië), zal de be- mnghebbende organisaties tot steunverleening aan uit Duitschland en Oostenrijk afkomstige Politieke vluchtelingen ontvangen, de andere, cnder voorzitterschap van Hanson (Noorwe- Een) zal vertrouwelijk kennis nemen der uit- eTzetting betreffende wetten en methoden, Jfelke door de regeeringen der aan de conferen- M deelnemende landen worden toegepast Sir Neil Malcolm, de hooge commissaris voer „Echtelingen uit Duitschland, wordt dan uit- Kihoodigd deel te nemen aan de werkzaamhe- en dezer subcommissie. De volgende bijeenkomst zal Zaterdagochtend worden gehouden. De race-wagen van den Engelschen coureur John Cobb, die te Salt Lake City (Amerika) het wereldrecord wil trachten te verbeteren TOKIO, 7 Juli. (D. N. B.) De Japansche regeering heeft den Franschen ambassadeur een nota doen overhandigen, waarin ge protesteerd wordt tegen de bezetting van de Paracelsus-eilanden door Frankrijk. Men zegt in Japansche politieke kringen, dat het optreden van Frankrijk onbegrijpelijk is, omdat bij het uitbreken van de vijande lijkheden tusschen Japan en Frankrijk over eengekomen was, dat men geen actie tegen de Paracelsus-eilanden zou ondernemen. Japan heeft, zoo zegt men, op Briteche waarnemingen berustende bewijzen in handen, dat de eilan den, over welker nationaliteit reeds vroeger verschil van meening tusschen China en Frankrijk bestaan heeft, deel uitmaken van Hainan en dus tot China behooren. Het optre den van Frankrijk beteekent dus een schending van de overeenkomst met Japan. Bovendien weet de Fransche regeering, dat Japan de Chi neesche kustvaart geblokkeerd heeft. ^Mexico, 7 Juli (B.N.B.). De Kamer van Zip XlC° lleeft lleclen de wet op de grondswetswij- jjeifri8 aangenomen, waarbij aan vrouwen de- jj de politieke rechten als aan mannen toege- ftct Worden- z°o krijgen de vrouwen o.m. het ieve en het passieve kiesrecht. NEW YORK, 7 Juli (R.O.) De Sikorsky- Maatschappij te Bridgeport in Connecticut heeft een nieuwe reusachtige vliegboot ontwor pen, die, naar beweerd wordt, met 100 passa giers om de wereld zal kunnen vliegen in minder tijd dan het toestel van Wiley Pest, die er zeven dagen en bijna 19 uur over deed. Kolonel Lindbergh, die adviseur van de Pan- American Airways is, heeft aan het ontwerp medegewerkt. De boot zal acht machines hebben en 100 ton wegen. Er zijn ook slaapplaatsen voor hon derd passagiers. De afstand New YorkLiverpool zal in 12 tot 15 uur kunnen worden afgelegd, aldus heeft Sikorsky, de ontwerper, verklaard. Men kan met het vliegtuig een uitstapje naar de Noordpool maken gedurende het week end en in een week rondom de wereld vliegen. Er is ruimte voor een promenadedek, een bar, rooksalons en een eetzaal. In de vleugels worden verblijven voor een bemanning van acht koppen aangebracht. WARSCHAU, 7 Juli (Havas). DePool- sche afgevaardigde Downar heeft de re geering geïnterpelleerd over de activiteit van Duitsche nationaal socialistische orga nisaties in Polen. Hij vroeg den minister van Binnenlandsclie Zaken de ontbinding van zekere clandestiene nationaal-socialistische organisaties te willen gelasten, die, naar hij betoogde „na de gebeur tenissen in Tsjecho-Slowakije en aangemoe digd door de politieke evolutie in Danzig, voort gaan met hun heftige propaganda, met name in het Westelijke grensgebied." Downar stelde „de deloyale houding van tal van Duitschers, Poolsche onderdanen, aan de kaak, die uit het Poolsche leger waren gede serteerd en vroeg de regeering krachtige maat regelen te nemen om een einde te maken aan deze activiteit." Volgens de Poolsche grondwet is de regee ring, in den landdag geïnterpelleerd over eenige zaak, niet gehouden mondeling te ant woorden. Zij heeft evenwel een termijn van 45 dagen voor een schriftelijk antwoord. RANGOON, 7 Juli (Reuter). Een geweldige pakhuisbrand te Syriam nabij Rangoon heeft een schade veroorzaakt, welke geraamd wordt op 75.000 pond sterling. Het pakhuis, dat door het vuur werd vernield, behoorde toe aan de Britsche firma Burma Oil Cy. Tien personen bekwamen lichte verwondingen. Het is niet be-' kend of de schade door verzekering gedekt wordt, heime Chineesche organisaties hebben aange spoord tot volhouden van het verzet te Sjang hai. In de Fransche concessie hangen vele Chi neesche vlaggen halfstok. Den geheelen dag heeft de internationale nederzetting onder scherpe militaire bewaking gestaan. Sterke afdeelingen Russische en Schotsche troepen patrouilleeren met pantser wagens en tanks door de straten der stad Chineesche politie-agenten doorzochten onder leiding van buitenlandsche politie de huizen blokken naar yerdachte personen. Duizenden Chineesche voetgangers werden aan de grens van de internationale nederzetting en de Fransche concessie op wapens gefouilleerd. In de Fransche concessie werden de politieposten verdubbeld. Des middags werden de Japansche posten van den Bund teruggetrokken. Eenige opwin ding ontstond in de internationale nederzet ting, toen na acht uur des avonds 34 detectives van de Japansche consulaire politie plotseling op den hoek van de Kiangsiroad en de Edwaro VII-road verschenen en iederen voorbijgangei fouilleerden. De internationale politie en een afdeeling van het Russische regiment verschenen ter stond, doch beperkten zich er toe het optreden der Japanners waar te nemen. Tot incidenten is het niet gekomen. Naar uit Peiping wordt gemeld, heeft een afdeeling Chineesche guerilla-troepen vanochtend een aanval gedaan op de elec trische centrale, die Peiping van stroom voorziet en ongeveer 20 kilometer buiten de stad ligt. De leidingen werden vernield, zoodat het geheele verkeer in Peiping ge durende verscheidene uren stilstond. De aanvallers, die gewapend waren met ge weren en handgranaten, hebben 29 politie agenten ontvoerd. Ongeveer op hetzelfde tijd stip werden de ijzerfabrieken bij Loengjen met veldgeschut beschoten. Maarschalk Tsjang Kai Sjek heeft een radio- oproep tot het geheele land gericht, waarin hij er op aandringt, dat de mobilisatie tot een zoc hoog mogelijken graad wordt opgevoerd, opdai China de eindoverwinning zal behalen. De Japansche troepen in het Zuiden van Sjansi zijn overgegaan tot een algemeen offen sief tegen de resten der Chineesche troepen die zich daar verzameld hebben. Volgens een bericht van Koewo hebben de door de artil lerie gesteunde Japanners de stellingen hun ner vijanden ten Zuiden van de stad aangeval len. De Chineezen trokken terug. De sterkte der Chineesche troepen wordt geschat op 2C divisies, die onder bevel van generaal Wei Li Hoeang staan. In geheel Japan is heden ter gelegenheid van den eersten verjaardag van het begin dei vijandelijkheden een minuut stilte in acht ge nomen. De keizer heeft door bemiddeling van minis ter-president prins Konoje een boodschap ge publiceerd, waarin hij zijn voldoening uitspreekt over de gelukkige wending, welke de toestand in China heeft genomen, dank zij de dapper heid van de Japansche soldaten. Prins Konoje heeft een proclamatie gepu bliceerd, waarin hij zeide, dat door de vernie tiging van 't bolsjewisme en 't anti-Japansche bewind in China en het vormen van een hechte vriendschap tusschen Japan en China orde en vrede zullen heerschen in het Verre Oosten hetgeen bij zal dragen tot den wereldvrede. LUIK, 7 Juli. (Belga) De middagzitting in het proces tegen de wed. Becker was van daag gewijd aan de replieken der civiele party. Het woord voerden de advocaten mr. Neuprez en mr. Tschoffen. Beiden stelden volgens de deskundigenrapporten de symptomatologie en de analogie vast der omstandigheden, waar onder de beklaagde elf maal een moord heeft begaan. Het pleidooi van mr. Tschoffen, dat pathetisch uitgesproken werd, maakte diepen indruk op de groote menigte toehoorders. Mr. Tschoffen schakelde twijfel uit door een han dige uiteenzetting der feiten en verklaarde, dat de eenige plicht, die op de jury rust, is de beklaagde, die al te intiem is met den dood definitief buiten staat te stellen schade toe te brengen. BERLIJN, 7 Juli (A.N.P.) Hitier wordt Zaterdag a.s. te München verwacht. Men denkt, dat hij Zondag een groote redevoering zal houden. De Duitsche minister van Buitenlandsche Zaken, von Ribbentrop, is met vacantie ge gaan. Hij zal zijn verlof in hoofdzaak op zyn landgoed in Beieren doorbrengen. BERLIJN, 7 Juli (Havas). Henlein is giste ren in Berlijn aangekomen. Hij heeft de inter nationale handwerktentoonstelling bezichtigd, waar ook een afdeeling der Sudeten-Duitschers is. Vandaag is hij met onbekende bestemming vertrokken. Bevoegde kringen verklaren niets te weten van zijn verblijf in Berlijn. Mussolini maakte een dansje op het oogstfeest te Aprilia LONDEN, 7 Juli. (Reuter) In net Britsche Lagerhuis heeft minister-president Chamber lain, op vragen omtrent het gisteren van Franco ontvangen antwoord, medegedeeld te betreuren dat hij nog niet in staat was een volledige ver klaring af te leggen, daar de beraadslagingen nog niet geëindigd zijn. Hij voegde hier aan toe, dat de Britsche regcering het noodïg heeft geoordeeld Bur gos te vragen naar de juiste beteekenis, welke zij toekent aan haar dementi inzake weloverwogen aanvallen op Britsche sche pen. Chamberlain vervolgde met te zeggen, dat weloverwogen bombardeering en tot zinken brenging van koopvaardijschepen in de inter nationale wetgeving nimmer was toegestaan en nog minder de beschieting van bruggen en dek ken uit machinegeweren. Ten aanzien van de voorstellen van Burgos de oorlogsvoering zoo humaan mogelijk te ma ken, zeide Chamberlain, dat de Britsche re geering dergelijke voorstellen met de grootst mogelijke sympathie zal bestudeeren. Een voor bereidende bestudeering van het voorstel inzake Almeria als neutrale haven heeft zekere moei lijkheden aan het licht gebracht, zooals onvol doende faciliteiten voor de lossing van sche pen, slechte verbindingen met het overige deeJ van Spanje en andere factoren. De toestand is nu zoo, dat de regeering de opvattingen der Britsche scheepvaartbelangen daaromtrent bestudeert. Hodgson zal in Engeland blijven totdat van Burgos antwoord zal zijn ontvangen. Cham berlain beloofde, het Huis op de hoogte te zul len houden van de ontwikkeling der besprekin gen met Burgos. LISSABON, 7 Juli. (DfN.B.) De catastrophe tijdens de brandweerdemonstratie te Coïmbra heeft volgens de laatst ontvangen berichten tot dusverre 10 dooden en talrijke zwaargewonden ten gevolge gehad. Vijf zwaargewonden liggen op sterven. De ramp is ontstaan doordat het vuur te vroeg ontstoken werd. LONDEN, 7 Juli. De correspondent van de Daily Telegraph te Kopenhagen meldt aan zijn blad, dat de Duitsche geheime politie te Flensburg, bij de Deensche grens, 50 personen heeft gearresteerd, o.w. een Deen. De razzia was midden in den nacht gehouden. De be wuste personen werden gewekt en in hun nachtgewaad naar de gevangenis overgebracht. Zij werden volgens den correspondent direct veroordeeld, omdat zij geen nationaal-socialist waren en naar een concentratiekamp gezon den. Op het vonnis is geen beroep mogelijk. De toestand wordt als ernstig beschouwd Men verwacht, nog meer arrestaties. De Duitsche autoriteiten weigeren eenige verklaring te geven voor het gebeurde. Britsche oorlogsschepen hebben zich op weg begeven naar Haifa; de autoriteiten zijn den toestand meester. Chamberlain beantwoordt vragen in het Lager huis over het antwoord van Burgos aan Londen. De Amerikaansche afgevaardigde op de confe rentie te Evian, Myron Taylor, tot voorzitter gekozen. De Japansche regeering heeft bij de Fransche regeering geprotesteerd tegen de bezetting van de Paracelsus-eilanden. De Poolsche afgevaardigde Downar interpelleert de regeering over de activiteit der Duitsche nazi's in Polen. Voorloopig verslag der Eerste Kamer over de herziening der Omzetbelasting. Oudjes uit Huizen defileeren voor Prinses Juliana. Drie jaar geëischt tegen dader van doodelijke steekpartij te Nistelrode. Groote vlootschouw op de reede van Scheve- ningen wordt voorbereid. Beurs van New York: Stemming aanvankelijk zeer vast, later volgde reactie; slot onregel matig. o Houd het hoofd bij uw werk. Iedere arbeid, hoe machinaal hij ook lijkt, eischt van den mensch toewijding en zorg. Wanneer ge uw hersenen niet gebruikt gelukt de arbeid slecht. Alle werk vraagt niet alleen de kracht maar bovenal de technische vaardig heid, dus de inspanning van den geest. Zoodra uw gedachten afdwalen, zoodra uw gedachten niet bij uw arbeid zijn, wordt deze arbeid minder van waarde, misschien waardeloos! Uw aandacht, uw zorg, uw denkende bekwaamheid dienen bij de vervulling van uw taak te zijn. En daarom is het goed eens op een kalenderblaadje als spreuk voor dezen dag te schrij ven: houd het hoofd er bij! Inskip heeft, volgens een bericht van United Press aan haar bladen, aan de lunch van de British Empire Union een rede gehouden, waar bij hij er een toespeling op maakte, dat een eventueele toekomstige vijand van Engeland door verrassingen begroet zou worden. Hij zeide niet voornemens te zijn, officieele geheimen te publiceeren, doch „er zijn enkele bijzonderheden in ons verdedigingssysteem, aldus Inskip, die, naar wij gelooven, andere landen niet hebben." „Wij gelooven, dat er zekere dingen in onze verdediging zijn, die goed zijn. Ik ben niet van plan, te pochen, doch ik kan u verzekeren, dat wij niet geheel onverdedigd zijn ik druk mij met opzet zoo uit in de zee en onder de zee." LONDEN, 7 Juli. In elf opslagplaatsen van het Britsche ministerie van Binnenlandsche Zaken zyn in totaal 35 millioen gasmaskers op geborgen, welke binnenkort ter beschikking zullen worden gesteld van plaatselijke autori teiten. De gasmaskers zullen nooit verder dan 30 K.M. buiten het bereik van gemeenten met 5000 of meer zielen worden opgeslagen. TOKIO, 7 Juli (Domei). Volgens een heden middag uitgegeven politierapport bedraagt het aantal dooden en gewonden in de prefectuur Hyogo, met inbegrip van Kobe, ten gevolge van de overstroomingen 1700. Er vielen 311 dooden, waarbij 252 in de stad Kobe en 1399 gewonden. Bovendien worden nog 430 personen, waarvan 390 uit Kobe vermist. Er werden 1815 huizen weggespoeld, 1992 vernield. De materieele schade wordt geraamd op 100 millioen yen. BERLIJN, 7 Juli (D.N.B.). De Duitsche ryks- minister van Buitenlandsche Zaken, von Rib bentrop, heeft den secretaris-generaal van het Turksche ministerie van Buitenlandsche Za ken, ambassadeur Numan Menemenciogloe, die voor kort aan het hoofd van een economische delegatie in Beriyn is aangekomen, ontvangen. De uitvoerige gedachtenwisseling had betrek king zoowel op de economische problemen, die beide landen interesseeren, als op de Duitsch- Turksche betrekkingen in het algemeen. Stand op Vrijdag 1 uur v.m. 758.1 Vorige stand 76L9

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 1