BRENG De feestweek in Haarlem HERWONNEN LEVENSKRACHT Haarlem, 12 Juli IN HET lIVQit SPELDJESDAG Kort en volledig MODERNE HEERENHUIZEN DINSDAG 12 JULI 1938 Harddraverijen, singelloop, gon delvaart, taptoe, feestcantate, vuurwerk, kinderspelen, ballet, enz. De huldiging op den Dam Gevonden voorwerpen ERNSTIG AUTO-ONGEVAL Luxe auto botst tegen touringcar op FRÈRE FRANCOIS METS Een bekend stadgenoot Wij geven hierboven nog 'n foto van het plechtig openlucht-lof op den schitterend Hoofddorp werd gehouden geslaagden landdag, welke Zondag te De ontaarde zoon De geestelijke vader te Den Haag geknipt DE HAARLEMSCHE SPORTWEEK Het zal al sport zijn wat de klok slaat STEMMEN IN EEN RAADS VERGADERING REÜNIE „DE HEIBLOEM" Het moet een zegen dag zijn Geef aan hen die wachten, wachten... Door Uw daad op Speldjesdag, Kans op spoedige genezing Levensvreugd en blijde iachü ZONDAG 17 JULI H.O.V. Opera-concert Programma Radio-Centrale Dr. Max Euwe SCHAKEN Euwe kampioen van Nederland Van Landau na 41 zetten gewonnen BLOEMENCORSO DOOR DE STAD Verschillende routes ook door de omgeving AGENDA Bioscopen 13 Juli Bioscopen TE HUUR bij de HYACINTENLAAN - ZIJLWEG BURGERLIJKE STAND STAD Gisteren deelden wij een en ander mede over den allegorischen bloemenstoet, die op 6 Sep tember door Haarlems straten zal trekken. Al moge dit onderdeel van de feestweek tusschen 31 Augustus en 6 September het hoogtepunt Van de feestviering vormen, de andere attrac ties, die „Koninginnedag" voor de burgerij heeft uitgedacht, zijn ook alle aandacht waard. Voor Woensdag 31 Augustus staat op het pro gramma de gebruikelijke aubade op de Groote Markt, waarna spelen en tractatie voor de Jeugd. Des middags om half twee wordt in de Groote Kerk een concert gegeven en tegelijker tijd begint op de Dreef een harddraverij. Voor den avond staat weer op het pro gramma ballet van Tilly Sylon op den Kloppersingel, ditmaal met begeleiding van de volledige H. O. V. In Haarlem Oost zal men zich vermaken met een bal-champêtre en kunnen luisteren naar een concert op het Nagtzaamplein. In den avond van Don derdag 1 September wordt op de Groote Markt de cantate „Zoo zong de gouden eeuw" ten gehoore gebracht. En om half tien is er een gondelvaart op het Spaarne, waar alle roei-, zeil- en kanovereenigingen aan deel kunnen nemen. Een grootsche muzikale wandeling staat Voor Vrijdag 2 September op het programma, Waaraan zooveel mogelijk inwoners aangeraden Worden deel te nemen. Vier muziekcorpsen zullen dezen lampion- en fakkeltocht naar de Groote Markt begeleiden, waar een grootsche taptoe het feest zal besluiten. Lampions en fak kels zullen tegen zeer geringen prijs verkrijg baar zijn. Een hardlooperij rondom de Haarlemsche singels zal ongetwijfeld veel belangstelling op Zaterdag 3 September trekken. Niet alleen de 'eden der athletiekvereenigingen kunnen deel- hemen, maar er is ook een speciale klasse voor amateurs, m.a.w. lezer u kunt meedoen en gaat dus trainen. Deze wedstrijden staan onder lei ding van de K. N. A. U. .1 Dien Zaterdagavond wordt aan den Zomer- Vaart in Oost een vuurwerk afgestoken. Het comité wenscht den Zondag als rustdag te beschouwen. Er is reeds een uitnoodiging haar de kerkgenootschappen uitgegaan om in de ochtenddiensten het 40-jarig regeeringsjubi- ieum van H. M. de Koningin te gedenken. Een gala-avond in den Stadsschouwburg mag hatuurlijk niet ontbreken. Hij wordt gehouden °P Maandagavond. De Nieuwe Haarlemsche Kunstkring verleent zijn medewerking, waar door het jubileumstuk „1813", onder leiding van Dirk Verbeek, zal worden opgevoerd. De kinderen van Haarlem Oost voeren op Dinsdag 5 September een Oranjecantate in de concertzaal op. En op den Nationalen Feestdag wordt dan de groote allegorische optocht gehouden, waar over wij reeds uitvoerige mededeelingen hebben Eedaan. Deze dag wordt besloten met een Stoot vuurwerk. Vanaf den toren der Groote Kerk zullen le den van Crescendo koraalmuziek ten gehoore brengen. Aan de huldiging op den Dam zal, zooals wij reeds meldden, ook Haarlem deelnemen. Tach- Wg jonge meisjes zullen symbolisch onze stad Vertegenwoordigen, terwijl ook de bloemen on- Zer stad in Amsterdam bewonderd kunnen Worden. Het was het plan van onzen burge meester, om geen deputatie hoogbehoede hee- ren naar de huldiging af te vaardigen, doch op deze manier daaraan jnede te werken. De deelname gaat in samenwerking met de gemeenten Bloemendaal, Heemstede en Benne- woek. Deze gemeenten zenden 30 meisjes uit, °odat het totaal aantal ongeveer 110 zal be dragen. Vrijdagavond a.s. om half negen wordt in ca- e-restaurant Brinkmann een vergadering be- waarop jeugdige inwoonsters, die aan de- huldiging deel wenschen te nemen, verzocht °rden te verschijnen. k ln Haarlem-Oost komt nog een hoogdraad- Worp^6naar 6n in Noord ziin kinderspelen ont- ev?P een nog niet bekenden datum worden ho. H 6ns in Haarlem-Noord ruiterfeesten ge veren tenslotte zal onder auspiciën van de eeniging „Onze Vloot" een marsch van mi- gchoud Van 06 zeemacht door de stad worden Een zeer uitvoerig feestprogramma zal tijdig lden uitgegeven. v^anzdfsprekend zijn aan de grootsche feest- ering groote onkosten verbonden. De vereeni- 'lR vK°ninginnedag" maakt de burgers er op ent, dat haar leden verzekerd kunnen zijn de mooiste plaatsen bij alle evenementen. Vc°n doet dus goed zich ook als lid op te ge- Cfn' GKten kunnen worden gestort bij het se- da a,riaat van de vereeniging „Koninginne- des1tr'Ciltingen aan het bureau van politie Sme- Al, aat> uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Swarf d. politiebureau Smedestraat; bril, bUf Kloosterstraat 62zwart; voetbal, politie- E0scha Smedestraat; binnenband, de Jong, ®ihit 25' Hloemendaal; broche met steen, de p Spionkopstraat 37, beursje met inhoud, straafUS' Heitzstraat 37; broche, Vissers, Gael- sewj9: postduif, ring no. leids vT at 8; nikkelen dop, van Veen, Weg Rn.eVaart 38E> bond, Brinkman, Midden- 6erho rt' tl0nd' Schols, Kolkstraat 16rood; kin- ihsign Br°uwer, Korte Lakenstraat lOrood. Huiip]0 "sP°rtweek Haarlem", Beunk, Denijs v straataa" 43jongensjas, Krikken, Scheepers- 21dameskraagje, Kaandorp, Batavia- 12727, Poot, Tes- 0JWS straat 2; horlogeketting, Passchier, Byzan- thiumstraat 53; kano, Brugwachter, Buiten- rustbrug; portemonnaie met inh., v. d. Kroft. Westerstraat 69; portemonnaie, Mul, Oranjestr. 74 (tusschen 12—1.30 uur); rijwielplaatje, de Vries, Spaarnhovenstraat 24; idem (M. C. van M.), Wouda, Abeelstraat 18; rozenkrans, poli tiebureau Smedestraat; roer en hengels, id.; gummischoen, v. d. Mey, Spaansche Vaartstr. 21; kinderschoentje, v. Bergen, Schermerstraat 2rood; gymnastiekschoen, v. d. Boogaart, Tï- morstr. 1; rijwieltaschje m. gereedschap, Tijs- sen, Soendastraat 21; manchester vest, politie bureau Smedestraat. Hedenmorgen is een ernstig auto-ongeval ge beurd op den rijksweg nabij de Vredelaan te Laren. Een personenauto, bestuurd door C. J. N. wonende te Haarlem, reed in de richting Amsterdam. Voor hem reed een vrachtauto, waarvoor N. remde, omdat een tegenligger een touringcar met kinderen naderde. Door het remmen begon de luxe auto te slingeren, zoodat hij op het linkergedeelte van den rijweg terecht kwam. Met groote kracht botste hij hier tegen de rechtervoorzijde van de touring- Door de botsing werd een inzittende van den luxe auto, de vader van den bestuurder, aan het hoofd gewond. Nadat hem door dr. Keeman de eerste hulp was verleend, werd hij naar het St. Jansziekenhuis te Laren overgebracht. De luxe auto was geheel vernield, terwijl de autobus met kinderen zoo beschadigd was, dat hij zijn reis niet kon vervolgen. De kinderen, die hun tochtje vroegtijdig onderbroken zagen, kwamen echter met den schrik vrij. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. Reeds eenige malen hebben wij een en an der vermeld betreffende onzen meer en meer bekend wordenden stadgenoot, den monnik- schilder-bekeerling frère Francois Mets. In de kunstzaal „De Gulden Roos" te Maas tricht had Zondagmiddag onder buitengewoon groote belangstelling de opening plaats van de tentoonstelling van frère Frangois Mets O.S.B. Na een kort welkomstwoord van den heer A. Stols, hield Matthieu Wiegman een inlei ding over het werk van dezen schilder monnik. Zooals bekend hebben de Benedictijnen, bij welke orde frère Frangois Mets broeder is, steeds door de eeuwen de traditie van de kunst bewaard en hoog gehouden. Een zeer bijzonde re persoonlijkheid onder hen is frère Frangois. Hij is een kunstenaar van dezen tijd in de volle beteekenis. Als directe afstammeling van de Harderwij ker vïsschers, is hij van een streng protestant- sche familie. Al vroeg was in zijn kunst te be speuren de liefde voor het legendarische, zoo eigen aan het primitieve visschersvolk. Hun le ven is omweven met een rijkdom van innerlijk leven. De zee is hun bodem, waarop ze vereen zaamd zijn met de ruimte. In die ruimte her vinden ze zichzelve, vereenigd met het onein dige. Als knaap had Frère Frangois een onbedwing- baren drang naar de zee. Hij wilde matroos worden en dank zij de omstandigheid, dat hij werd afgekeurd, kon zijn vrome moeder hem thuis houden. Zij was vol zorg voor dien een zamen jongen, die de ruimte als 't ware in zijn eigen ziel had. Stil en teruggetrokken wist hij zich te omringen van de schoonheid uit ver vlogen tijden. Zijn voorkeur ging uit naar de primitieve, de vroeg-christelijke kunst. Een schat van welgekozen boeken en afbeel dingen waren zijn wegwijzers, niet alleen naar de kunst, maar ook naar de rijkdommen van het geloof uit die tijden. Hier teekent zich reeds de schilder-monnik af. Hij gaat teekenen en schilderen en vindt hierin de langbegeerde vlucht naar de ruimte. De angst voor het oneindige en het vertrouwen in God zijn de uitersten waarin hij leeft. Samen met spr. vestigde hij zich in Bergen, waar hij mede een der oprichters is van de z.g. Bergensche school. Spoedig trekt hij zich ech ter terug en gaat in het aangrenzende dorp Egmond wonen om er weer alleen te zijn met zijn verlangen naar de ruimte. Matthieu Wiegman schildert dan het leven van Frère Frangois als hij soldaat is geworden, doch het is juist in die periode, dat zijn eer ste wandbeschilderingen ontstaan in het doof- stommeninstituut van St. Michielsgestel. Het contact met deze omgeving geeft dan den laatsten stoot aan het reeds gerijpte be sluit om tot de Katholieke Kerk over te gaan. Zijn levensplan is nu meteen uitgestippeld. Na den militairen dienst wordt hij broeder bij de Benedictijnen in Oosterhout. De kunstzinni ge abt laat hem zijn kapel beschilderen, waar aan hij twee jaren gearbeid heeft. Hierna wordt hij naar Frankrijk geroepen, s waar hij zich nu een 15-tal jaren bevindt en zich geheel aan de kunst kan wijden. De tentoongestelde werken zijn de vrucht van den laatsten tijd en doen helder zien hoe het innerlijke leven bij dezen kunstenaar tot bloei is gekomen. De Haagsche recherche deelde ons he denmorgen mede, dat de man, die de vorige week een pastoor uit den omtrek oplichtte en wiens geraffineerden oplichterstruc wij gisterenavond publiceerden, te Den Haag geknipt is. Hij paste daar precies dezelfde methode toe, ditmaal met minder succes, want de politie stond klaar om hem te vangen. De oplichter heeft een volledige beken tenis afgelegd. Het verheugt ons, dat onze publicatie bijgedragen heeft tot het spoedig arresteeren van een man, die op zeer min derwaardige wijze de liefdadigheid van goede menschel) heeft misbruikt. Van Donderdag af zal Haarlem in het teeken van de sport staan. Een geheele week zal er iederen dag iets op dit gebied te doen zijn en zelfs in de bioscopen zullen sportfilms vertoond worden, met als pièce de milieu de reportage van den grooten optocht, die Donderdagavond door de stad zal trekken en wlaarin alle takken van sport te zien zullen zijn van de gewichtsheffers tot de hengelaars en van de voetballers tot de kanovaarders. Na dezen optocht, die door het gemeente bestuur Qfficieel zal worden bekeken, volgt een ontvangst ten stadhuize o.a. van de organisatoren van het festijn. Zaterdagmid dag om 3 uur vindt wederom een officieele ontvangst plaats; dan zullen bestuur en jury van den Kon. Ned. Zwembond en van de Haarlemsche vereeniging „De Waterratten" door den burgemeester worden toegesproken ook al in verband met het vijftigjarig be staan van den nationalen bond. Vroeger werden de nationale zwemkampioen- schappen op verschillende wedstrijden in der. lande gehouden. Daarin is verandering geko men; sedert eenige jaren komen de bekende zwemsters en zwemmers op een Zaterdag en Zondag bijeen en daar worden alle titels ver- zwommen. Gouda, Bergen op Zoom, Wildervank en andere plaatsen hebben reeds het voorrecht gehad de nationale kampioenschappen te orga- niseeren. Aan het ijverige bestuur van de Haarlemsche Zwem- en Polo Club „De Waterratten" is het te danken, dat Zaterdag en Zondag alle zwem sters en zwemmers, die prijs stellen een titel te behouden of te behalen naar Haarlem ko men. In de inrichting aan de Kleverlaan worden de w'eastrijden door D. W. R. in samenwerking met de gemeente georganiseerd. Dat D.W.R. en de gemeente Haarlem de kampioenschappen zijn toegewezen, is een groote eer, omdat de Kon. Ned. Zwembond dit jaar zijn gouden feest viert en de kampioenschappen als een inzet van de kampioenschappen beschouwd kunnen worden. Zaterdagmiddag beginnen de wedstrijden om vier uur en Zondag om twee uur. Dertig vereenigingen zenden vertegenwoordi gers naar Haarlem en dit jaar nemen ook vele zwemmers uit deae omgeving deel. Mevrouw F. L. A. Suttorpv. d. Berg, 2e se cretaresse van den K.N.Z.B. en de heeren M. J. Vink en G. Voogd zorgen voor de voorbe reidende werkzaamheden. Het Nederlandsche Zevental voor de Europee- sche kampioenwedstrijden te Londen zal een oefen-polo-wedstrijd spelen tegen „De Water ratten". De 7 zijn: H. Paerl, H. Maier, C. v. Aelst en H. van Rootselaar van 't IJ, R. den Hamer en H. Stam van H.Z. en P.C. en G. Regter van R.Z.G. Voor „De Waterratten" spelen N. Kollerie, D. v. Viersen, Th. v. Koningsbrugge, J. Seubrlng, F. Veenstra, J. Kollerie en N. de Vries. Scheids rechter is G. Braam. De gemeenteraad heeft eenigen tijd geleden een wijziging gebracht in zijn reglement van orde, waardoor het mogelijk werd, dat raads leden, in een vergadering aanwezig, niet aan de stemming deelnamen. Ged. Staten hebben deze wijziging niet goedgekeurd; maar de raad handhaafde zijn besluit. Ged. Staten hebben nu dit raadsbesluit ter vernietiging aan de Kroon voorgedragen. Op 20, 21 en 22 Augustus zal er een Reümc van oud-leerlingen van „De Heibloem" worden gehouden. Zij, die hieraan wenschen deel te nemen, dienen zich op te geven bij den heer C. Oly, Archipelstraat 43, Haarlem-N. Als er iets goeds in dezen voor vele menschen zoo slechten tijd valt te constateeren, dan is het, dat door den ondervonden nood de men schen in het algemeen meer hun hart laten spreken dan voorheen. Gaat het leven voort ongestoord en zondei schokken, dan denkt de mensch niet aan lijden en ongemak en hij kan zich het leed van anderen niet zoo gemakkelijk indenken. De charitas is echter voor alle tijden en nie mand zal zich aan den plicht der naasten liefde mogen onttrekken. Het is evenwel niet genoeg zijn medeleven met het leed zijner medemensch te betoonen door het in woorden te uiten. Echte naasten liefde, zonder welke de menschelijke samen leving onmogelijk is, moet zich ook in daden omzetten. En tot het stellen van een goede en noodzakelijke daad willqn wij u thans oproe pen. Op Zondag 17 Juli a.s. zal Herwonnen Le venskracht te Haarlem een speldjesdag hou den Herwonnen Levenskracht, en daarmede in verband rijst in onze gedachte het vreeselijke van die zoo moordende volksziekte, welke tu berculose heet. De lucht is vervult van den kreet: wij willen een sterk volk, omdat daarmede aller belang gediend is. Weet u wel, dat er in ons land nog duizenden zijn wier levenskracht wegvloeit, om dat zij niet die verpleging kunnen bekomen weike hen hun levenskracht herwinnen laat? Gij, die zelf of in uw naaste omgeving de schim van den witten dood zag rondsluipen, gij voelt de noodzakelijkheid der sanatoriumver- pleging aan. Een verpleging welke kostbaar is. Maar noodzakelijk. En gij zult geven, geven wanneer u op 17 Juli a.s. de collectebus wordt voorgehouden. En gij, die vol levenslust en levenskracht zijt, wat zult gij doen? Geeft, geeft uit dank baarheid, omdat gij gespaard zijt gebleven van onnoemelijk veel ellende. Neen, kijkt nu niet een anderen kant uit als u de offerbus wordt voorgehouden, maar ge denkt eens rijkelijk uw lijdenden medemensch. Het is een volksbelang. Het is mede uw be lang. U toont zich een waardig mensch onzer samenleving. Zondag 17 Juli a.s. moet een zegendag voor Herwonnen Levenskracht zijn! ANT. J. M. ANGENENT, Centr. Secr. Volksbond. Woensdagavond a.s. zal de H.O.V. in de Gemeentelijke Concertzaal een Opera-concert geven waaraan medewerken Hélène Ludolph, sopraan; Ans Stroink, alt; Otto Couperus, bari ton; en het H.O.V.-koor, het geheel onder lei ding van Frits Schuurman. Het orkest opent met de Ouverture „De Bar bier van Sevilla" waarna door Otto Couperus de proloog uit „Paljas" wordt gezongen. Vervolgd wordt met het kerkkoor uit „Cavaleria Rusti- cana" terwijl de sopraan Hélène Ludolph zal vertolken de Micaela-aria uit Carmen". Op ver zoek wordt voorts uit dezelfde opera uitgevoerd „De Habanera", alt-solo, koor en orkest en de Marsch uit de vierde akte voor koor en orkest. Na de pauze vervolgt het orkest met de ouverture „De verkochte Bruid", Ans Stroink zingt voorts de aria' van Khivria uit de „Ker mis van Soroschintze", Otto Couperus vertolkt den monoloog van Boris uit Boris Godounow en tot slot zullen worden uitgevoerd de Plovetze dansen uit de opera „Vorst Igor" door koor en orkest. Aldus een opera-concert in grooten stijl. De entreéprijs is populair, zie daarvoor de adver tentie in dit blad. Programma 1: Hilversum II Programma 2: Hilversum I Programma 3: 8.00 Keulen, 10.50 Parijs R., 12.05 Radio PTT, 12.20 Ned. Brussel, 2.20 Lon den Reg., 3.20 Danmarks Radio, 4.20 Keulen. 5.20 Parijs R., 6.50 Brussel Fr., 7.20 Keulen, 8.05 Deutschland, 8.20 Keulen, 9.20 Parijs R. 9.50 Keulen, 10.20 Brussel Ned., 10.30 Pauze, 10.35 Keulen, 10.50 Weenen. Programma 4: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diver- De partij tusschen Euwe en Landau uit de laatste ronde van het tournooi om het per soonlijk kampioenschap van Nederland is door Euwe na 41 zetten gewonnen. Euwe heeft thans 9 punten uit 11, een aantal, dat niet meer door zijn naaste concurrenten Van den Bosch en Cortlever kan worden inge haald. Euwe heeft dus den kampioenstitel gewon nen. De partij tusschen Euwe en Landau was een orthodox damegambiet. De openingszetten wa ren dezelfde als in de partij tusschen Euwe en van Doesburgh. Landau zette echter beter voort en na een interessante schermutseling op den konings vleugel ontstond een spel, dat vrijwel gelijk was. Euwe ruilde de dames en in het hierna volgende eindspel vond Landau niet meer de goede voortzettingen. Hij kwam een pion ach ter te staan en nadat de torens van het bord waren verdwenen, gaf Landau den hopeloozen strijd op. sen, 10.35 Londen Reg., 1R.20 Droitwich, 3.20 Londen Reg., 4.20 Droitwich, 7.20 Londen Reg., 7.40 Droitwich, 10.05 Londen Reg., 10.20 Droit wich. Programma 5: 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Jazzmuziek en -zang met een tusschenspel van gram.muziek. 1. New Street Swing, 2. Heebie-Jeebies, 3. St. Louis Blues, 4. The Blues with a feeling, 5. I heard, 6. On treasure Island, 7. Nobody's Sweetheart. Tusschenspel. 8. Paris Noël, 9. Eine Nacht auf Java, 10. Tango Mio, 11. Ja, bei Nacht, 12. Misty Morning, 13. My Future just gandy passed, 14. Sweet Sue, 15. Take me back to my boots and saddle. 16. Blue Rhytm, 17. Dinah, 18. How I'm doing. 8.0012.00 Diversen. Ter gelegenheid van de algemeene vergade ring van den kring bloemist-winkeliers uit den Ned. Tuinbouwraad in onze stad werden en worden corso's van met bloemen versierde auto's door Haarlem gemaakt. De routes wa ren vandaag: Om half 10 vertrek Fonteinlaan langs Dreef, Gr. Houtstraat, Gr. Markt. Om 11 uur vertrek Gr. M'arkt, Damstraat, Spaarne, Kampervest, KI. Houtweg, Fontein laan, Heemsteedsche Dreef, Camplaan, Bin nenweg, Koediefslaan, Heerenweg, Wagenweg, v. Edenstr., Wilhelminastraat, Raaks, Zijl straat, Gr. Markt. Om 2 uur: vertrek langs Jansstraat, Jans- weg, Kennemerplein, Schoterweg, Kleverlaan, Stadskweekerij, Verb, weg, Bloemendaalsche- weg, Noorderstationsweg, Iepenlaan, Dr. Bac kerlaan, Bl.daalscheweg, Julianalaan, Stads- kweekerij, Bolwerk, Kruisweg, Barteljorisstraat, Gr. Markt. Aankomst 3.45 uur. Woensdag zijn de routes om 9 uur vertrek groot Badhuis langs .Noorderbad, Zeeweg, BI daalsche weg, Pemambucolaan, Bloemendaal- scheweg, Kleverlaan, Papierfabrieken, Hoog ovens, Groote Sluizen. Retour Pont, Velzerbeek daar parkeeren dan langs Driehuizerkerkweg, Westerveld, Duin en Kruidberg, Middenduiner- weg, Velzerend, Meerenberg, Zomerzorg, Mol- laan, Bloemendaalscheweg, Julianalaan, Ver- spronckweg. Kenau park. Parklaan, Hooimarkt, Spaarne, Damstraat, Brinkmann. Om 2 uur vertrek Gr. Martk, Brinkmann, Zijlstraat, Oude Gracht, Raaks, Zijlvest, Zijl- weg, Zeeweg, Pr. Bernhardbrug, Duinlustweg, langs Kopje, Aerdenhout, Mr. Enschedeweg, Zandvoortschelaan, Koeduinweg, Kareol. Om 3.15 uur: Vertrek langs Vogelenzangsche- weg, Becklaan, Centenbrug, Bennebroek, Hee- renweg, ingang Groenendaal. Om 4.15 uur: Vertrek Heemsteedsche Dreef, Florapark, v. Edenstraat, Wilhelminastraat, Zijlweg, Julianalaan, ter Hofstedeweg, Hoge- duin en Daalscheweg, Kopje terug naar Haar lem. Gebouw St. Bavo: Rechtsk. Bureau, 8 uur; St. Caecilia, 8 uur; Led. Onderl. Belang, 8 uur. Hotel „De Leeuwerik": half 9 vergadering R. K. Oratoriumvereeniging en R. K. Koorzan gers. Kunstzaal De Bois: Expositie 95 uur. Rembrandt: „Het meisje van gisternacht" 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema: „Wat heb je gedaan?" en „Men gaf hem een geweer", 2 en 8.15 uur. Luxor: „De 13e stoel" en „Het liefdeslied per radio", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Misbruik van vertrouwen", 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: Bestuur bakkers. 8 uur. bestuur transport, 8 uur; bestuur bouwvakbond, 8 uur; Proza, 8 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 95 uur. Rembrandt: „Het meisje van gisternacht", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema: „Men gaf hem een geweer", „Wat heb je nou gedaan", 2 en 8.15 uur. Luxor: „De 13de stoel", „Liefdeslied per ra dio", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Misbruik van vertrouwen", 2.30, 7 en 9.15 uur. Te Den Haag slaagden voor het staatsexamen piano (lager onderwijs) de dames E. A. M. Kraakman te Haarlem, C. A. Leeuwen te Heem stede en E. C. Kalff geb. de Hartog te Vo gelenzang. Voor het theoretisch gedeelte L.O. slaagde mej. Elzie Gewin te Heemstede. By graafwerk ten behoeve van den bouw van den nieuwen vleugel aan het stadhuis zijn gis teren een gedeelte van een geraamte en doods koppen gevonden. Vroeger was op die hoogte de kloostertuin met waarschijnlijk het kerkhof van het Predikheerenklooster. Aan de Rijksacademie voor beeldende kun sten te Amsterdam slaagden voor het toela tingsexamen o.m. mej. L. Deinum en de heer A. Voorzanger te Haarlem, de heer M. R. Wes- terwoudt te Aerdenhout en voor den avondcur sus mej. J. Hagemeijer te Aerdenhout. Morgen wordt in de Centrale School no. 1 op het Weltevredenplein een tentoonstelling ge houden van schriftelijk werk, teekeningen en werk vervaardigd op de handwerklessen en de timmerlessen. De bezoekuren zijn tusschen drie en vijf uur en tusschen zeven en negen uur. Vrijdag en Zaterdag zal de Middelbare School voor meisjes, 't Kopje, een tentoonstelling hou den van door de leerlingen vervaardigde werk stukken op het gebied van handenarbeid en van allerlei teekenwerk. Een der groote loka liteiten van de school aan de Koepellaan is ingericht als tentoonstellingszaal. De heer Piet Halsema geeft Donderdagavond 14 Juli, om kwart over acht, in de Ned. Herv. Kerk te Bloemendaal, een orgelbespeling, waar bij medewerking wordt verleend door Gijs Beths, viool en het Bloemendaalsch Chr. Gem. Koor. Het programma omvat uitsluitend werken van J. S. Bach. Het programma van het concert, te geven door Harmonie „Euphonia", directeur J. W. Lefeber, in het Bloemendaalsche Bosch, op Woensdag 13 Juli, des avonds om kwart over 8, luidt: 1. Marsch Groot-Rotterdam, W. Schoo- temeyer; 2. Ouverture „De Mascotte", Ed. Audran; 3. Kabouterparade (karakterstuk), K. Noack; 4. Cythère, Fantasie-ballet, Fr. Popy; 5. Zuidelijke Rozen, wals, Joh. Strauss; 6. Marsch: Officier van den dag', R. B. Hall; 7. Dans van de kleine clowns, Aug. Bosc; 8. Ga votte Innemende glimlach, L. Langlöis; 9. Kun stenaarsleven, wals, Strauss; 10. Marsch: Gal lisch bloed, G. Allier. Bij de te 's-Gravenhage gehouden Staats examen voor Muziek zijn voor het theoretisch gedeelte lager-onderwijs geslaagd de dames Marianne Robbers te Tilburg en Dini Bitter te Haarlem, beiden leerlingen der Toonkunst- school te Haarlem. In den loop der maand Juni werd aan het kantoor der posterijen te Haarlem op spaar bankboekjes ingelegd: 622.415,11 en terugbe taald: 537.882,88. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald: 84.532,23. Het aantal nieuw uit gegeven boekjes bedroeg 357. De tentoonstelling van Voedings- en Genot middelen, van 21 tot en met 27 September a.s. te houden in de Gem. Concertzaal te Haarlem, zal, naar men ons mededeelt door den heer Th. S. J. Hooy, voorzitter van de Middenstand centrale voor Haarlem en omliggende gemeen ten officieel worden geopend. De burgemeester van Bloemendaal, jhr. C. J. A. den Tex, zal Vrijdag spreekuur houden van 10—11 uur. Men verzoekt ons te herinneren aan de ver gadering van de R. K. Oratoriumvereeniging morgenavond in hotel „De Leeuwerik" aan de Kruisstraat om half 9, speciaal belegd voor de R. K. koorzangers. Deken Sondaal en kapelaan dr. Kat zullen dan het woord voeren. kamers - prachtig vry uitzicht - Centr. Verwarmd HuJr 50.ner maand Bevragen: S. VELDKAMP VAN DORTSTRAAT 90 HAARLEM TELEFOON 16373 Geboren: S. M. Wijers—Kulk, d.; E. M. Son- dorp—Roeland, d.; E. J. Nieuwenhuis—de Jong z.; J. L. Klein—Uitermark, d.; A. F. Bosman Godschalk, d.; J. M. Smoorenburg—Makker, 2 d.; K Jak—Keus, d.; L. Siyboom—Zevenber gen, z.; H. S. de VrindStootman, d.; A. J. L. HendriksLange, z. Overleden: J. Hoogeduin, 90 j„ Kenaupark. Getrouwd: O. Kampstra en M. J. Hagenouw. Ondertrouwd: F. J. P. Schoolmeester en B. G. Bus.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 5