500 burgers gedood bij een bombardement op Hankau Iliii Poolsch-Duitsche betrekkingen H Het nieuws van heden Fransche nota aan Tokio VOORAL KROTBEWONERS ZWAAR GETROFFEN HET HUWELIJKSRECHT IN DUITSCHLAND Bombardement op Cartagena De overeenkomst van Rome DE BAROMETER 1 HEERKENSTHIJSSEN&G, I GLASVERZEKERINGEN WÊmÊÊiËwk 3? VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS WOENSDAG 13 JULI 1938 - OCHTENDBLAD BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 - GIRO 22884 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voor Haarlem 25 cent per week; per kwartaal 13.25. Bij onze Agenten 2lx/i ct. per week, per kwartaal f 3.58 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD. HAARLEM VIER EN ZESTICSTE JAARGANG No. 21270 v»-. De overstrooming van de Gele Rivier heeft uitgestrekte gebieden in Centraal- China onder water gezet. Met vaartuigen tracht men de tallooze vluchtelingen te hulp te komen. Japansche soldaten voorzien de vluchtelingen, die tot aan hun knieën in het water staan, van rijst Wij zijn te groot voor een politiek in het vaarwater van wie ook, schrijft de Gazeta Polska Verzet tegen Duitsche agitatie Een bomaanslag te Jeruzalem Twee Arabieren ter dood gebracht Venezuela treedt uit den Volkenbond Officieel mededeeling gedaan van de bezetting der Para- celsus-eiland en Een permanent comité voor vluchtelingen Ontwerp-resolutie wordt opgesteld 400 arbeidsters door gas bedwelmd Ernstige gevolgen van breuk in een ammoniakleiding Amerikaansche meisjesschool, ondanks duidelijke ken- teekenen, vernield Verdragshaven Itsjang gebombardeerd Japansche verliezen Het Weeriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitij De Fransche wereldrecord-vlieger André Mélin wil trachten met zijn zoon zijn eigen record te breken Scherpe critiek van de „Osser- vatore Romano" De religieuze toestand Bij Sitges zou een niet-Spaansch schip door de rechtschen onder vuur zijn genomen Hodza onderhandelt voort In den herfst verkiezing voor den Landdag in Sub-Karpathisch Rusland? Masaryk te Londen Bespoediging van de inwerking treding? Koningin Maria van Roemenië ernstig ziek Koning Carol gereed om naar het ziekbed van zijn moeder te gaan Het hooge water in Polen Belangrijke rede van Spaak aangekondigd NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 et., Inaez. mededeelingen 50 cent; idem op pag één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor do kleine annonces „OmroeDers" zie de rubriek •v:: ShSBhboI WARSCHAU, 12 Juli (Pat.). De „Ga zeta Polska" publiceert een artikel van zijn Berlijnschen correspondent Smogorzewski over de nabuurschap van Polen en Duitsch- land. In dit artikel wordt geconstateerd, dat de slechte betrekkingen tusschen beide lan den tot 1933 sindsdien begonnen zijn te gaan verbeteren. Het zou echter onjuist zijn te gelooven, dat deze betrekkingen thans ge heel hartelijk zijn en vol van wederkeerig vertrouwen. In Duitschland worden woorden gehoord, aldus het artikel, die wij zouden willen beschou wen als een echo van het voorbije tijdperk, en die getuigen, dat de Duitsche meening vaak onvoldoende de Europeesche rol van de oor» spronkelijke Poolsche cultuur waardeert. Wanneer een staatsman, die geroepen is de buitenlandsche politiek van Polen te interpre teeren, zegt: wij zullen „geen enkele regeling, die ons kant en klaar wordt voorgelegd" aan vaarden, en „wie onze samenwerking wil, moet zich met ons verstaan", zijn wij van meening, dat deze woorden gericht zijn tot iedereen. Wy zijn te groot voor een politiek „in het vaarwater" van wie ook in welke kwestie het ook zy. De methode van „entweder -oder" zou tot geen enkel resultaat leiden. Nu ontmoet men nog aanhangers van die me thoden in sommige redactiebureaux en ver- eenigingen in Duitschland. Deze sophisten hebben niet alleen ongelijk met hun redeneeringen, omdat zij de ingewikkeld heid van het Europeesche evenwicht vergeten, maar bovendien bewijzen zij een slechten dienst aan de toenadering tusschen beide volken, door aan beide kanten van de grens het geloof in de stabiliteit van de nieuwe phase in de Poolsch- Duitsche betrekkingen te vernielen. Het artikel eindigt met het groote belang vast te stellen voor het werk van toenadering en beter begrip van betoogingen, zooals de recente bezoeken van Poolsche oud-strijders aan Duitschland en Duitsche oud-§trijders aan Polen, welke het beste middel vormen om de psycho logische hinderpalen uit den weg te ruimen. De afdeeling Lwow van den bond van oud strijders der Pilsoedski-legioenen heeft een re solutie aangenomen, waarin geprotesteerd wordt tegen de activiteit van de protestantsche geestelijkheid in Polen, die tot een pan-Ger- manistische, nationalistische politiek leidt." Voorts stelt de bond „de verdachte rol van de rondreizende Duitsche onderwijzers, die als agitatoren door het land trekken," aan de kaak. JERUZALEM, 12 Juli. (Reuter)Twee Joden zÜn gewond door de ontploffing van een bom aan den ingang van een papiermagazijn, dat achter het bureau van Reuter te Jeruzalem ligt. Te Acre is vandaag het vonnis aan twee ter Öood veroordeelde Arabieren voltrokken. Voor een winkel in het centrum der stad is een bom ontploft, waardoor twee passeerende Joden ernstig gewond werden. De dader nam °P zijn fiets de wijk. De autoriteiten trachten het gebied van de Wanordelijkheden te beperken. Zoo is de grens tusschen Palestina en Trans-Jordanië geslo- en, terwijl de grensposten versterkt zijn. GENèVE, 12 Juli. (Havas)Venezuela heeft bet lidmaatschap van den Volkenbond opge zegd. 111 het telegram, waarin Venezuela zijn uit treden bekend maakt, wordt geen enkele ver klaring gegeven van de motieven, die tot dezen stap hebben geleid. De werkelijke motieven voor het besluit van Venezuela waren echter reeds uitgedrukt in de boodschap, die de minister van Buitenlandsche Zaken, Gilborges, op 19 April j.l. tot het Congres heeft gericht. In die boodschap zeide de minis ter. dat het vertrouwen der volkeren in den Volkenbond verminderd was. Venezuela was sedert 12 Januari 1920 lid van den Volkenbond. Met Venezuela is de negende Zuid-Ameri- kaansche republiek uit den Volkenbond getre den. TOKIO, 12 Juli (D.N.B.) De Fransche ambassadeur te Tokio, Henry, heeft heden den Japanschen minister van Buitenland sche Zaken, Oegaki, een nota overhandigd, Hj^arin de Fransche regeering officieel me dedeeling doet van het bezetten der Para- celsus-eilanden. In de nota wordt er verder op gewezen, dat Frankrijk de economische belangen van Japan bij de Paracelsus-eilanden (visscherij en delving van fosfaathoudende meststoffen) niet zal aan tasten. Het Japansche telegraaf agentschap Domei deelt in dit verband nog uit Hongkong mede, dat de laatste dagen vrij groote Fransche vlooteenheden in de nabijheid van de Paracelsus-eilanden zijn samen getrokken, die iedere beweging van de Ja pansche vloot aandachtig volgen. Bovendien zouden belangrijke hoeveelheden wapens, munitie en levensmiddelen op de eilanden zijn gelost. EVIAN, 12 Juli. (Havas). De gedelegeerden van het inter-gouvernementeele comité te Evian bereiden een ontwerpresolutie voor, die de conclusie zal vastleggen, waartoe zy na 10 dagen beraadslagingen zullen zijn gekomen. Vanmorgen hebben Berenger, Myron Tailor en Winterton langdurig beraadslaagd. Het wezenlijke doel der resolutie zal zijn de vorming van een permanent comité voor de vluchtelingen, dat te Londen zitting zal houden, waarschijnlijk onder voorzitter schap van een Amerikaan of een Engelsch- man. Het comité zal niets anders zijn dan ds voortzetting van het intergouvernementeele comité van Evian, en zal zijn samengesteld uit vertegenwoordigers der staten, die thans aan de conferentie deelnemen. De ontwerpresolutie zal morgen worden voorgelegd aan het comité in een besloten zitting, om Vrijdag in een open bare zitting te worden aangenomen. Myron Taylor heeft vanmiddag den leiders der delegaties mededeeling gedaan van den tekst der ontwerp-resolutie. De bestendige com missie, waarvan de resolutie spreekt, zou op 3 Augustus te Londen worden bijeengeroepen. LONDEN, 12 Juli. (Havas). Vierhonderd ar beidsters van een fabriek nabij Blackfriars in Londen zijn vanmorgen het slachtoffer gewor den van gasuitwasemingen, die ontstaan waren door een breuk in een ammoniakleiding. Der tig harer moesten in het ziekenhuis worden op genomen; van verscheidenen is de toestand ernstig SJANGHAI, 12 Juli (Havas). Uit Hankau wordt gemeld, dat 18 Japansche vliegtuigen vanmiddag 150 bommen op Woetsjang hebben neergeworpen. Daardoor werd o.a. gedeeltelijk een meisjesschool van de American Church Mission vernield, terwijl het provinciale ziekenhuis geheel verwoest werd. Op het dak van de school waren twee groote Amerikaansche vlaggen geschilderd. Van officieele Chineesche zijde wordt ver klaard, dat vijftig Japansche vliegtuigen in de richting van Woetsjang waren gevlogen, maar dat de Chineezen een deel der vliegtuigen be let hebben de stad te bereiken. Naar het Chineesche persbureau meldt, zijn bij het bombardement minstens vijfhon derd burgers om het leven gekomen of ge wond. Op het bericht, dat 50 Japansche toestellen in aantocht waren, stegen Chineesche jagers op bij Woehan, die de meeste aanvallers konden tegenhouden. Achttien Japansche machines glipten echter door de verdedigingslinie en vol brachten haar moorddadigen arbeid boven Woetsjang. Het is vooral het deel der bevolking, dat in de krotten woont, dat van den aanval te lijden heeft gehad. Negen Japansche toestellen hebben de ver dragshaven Itsjang gebombardeerd, waair talrijke slachtoffers te betreuren zijn. Volgens de schattingen der Chineesche mili taire autoriteiten hebben de Japanners gedu rende de eerste tien maanden van den oorlog 58 gepantserde wagens, 40 stukken geschut, 101 loops raaf mortier, 1237 machinegeweren, 21.401 geweer in handen der Chineezen moeten laten, terwijl 246 gepantserde wagens, 149 stukken ge schut, 381 loopgraafmortieren, 2727 militaire vrachtwagens vernield zijn. Verder verloren de Japanners 570 vliegtuigen en 35 oorlogsschepen. Het aantal gesneuvelden bedraagt 105.239, het aantal gewonden 299.728, het aantal gevangen genomen Japanners 1345. De te Wensi en Joentsjeng, aan het Zuidelijke deel van de spoorlijn TatoengPoekau in de provincie Sjansi en ook te Hotsin in het Zuid westelijk deel van Sjansi geïsoleerde Japansche garnizoenen hebben, volgens het Japansche pers bureau, hun verbindingen met de andere Ja pansche troepen, die optrekken naar Joenakoe op den Noordelijken oever van de Gele Rivier, hersteld. Omstreeks tien Chineesche divisies trekken Zuidwaarts over de rivier terug. Na den val van Soetsjau, Lanfeng en Kaifeng trokken de Chineesche troepen Westwaarts terug en marcheerden Sjansi binnen nabij Mengtsin. Deze troepen, ongeveer 300.000 man, omsingelden de Japansche garnizoenen te Joentsjeng, Wensi en Hotsin. Het beleg duurde ongeveer twee maanden. In dien tijd kregen de Japanners voedselgebrek, al werden van tijd tot tijd per vliegtuig voorraden neergeworpen. Bijna geheel uitgehongerd alle honden en katten waren reeds geconsumeerd hielden de garnizoenen echter stand tot 5 Juli, toen een Japansch de tachement Wensi bereikte na de Chineesche troepen verdreven te hebben. Het Japansche detachement Morimoto te Joentsjeng be gon op 3 Juli het offensief, brak door de belegering heen en trok op 5 Juli Wensi bin nen. De Chineesche troepen trekkenthans terug in de Westelijke of Zuidelijke richting. Op een conferentie van chefs der generale staven van het Japansche leger heeft gene raal Seijiro Itagaki den minister van Oorlog, onthuld, dat de oorlogsindustrieën er op het oogenblik niet in slagen voldoende te pro- duceeren voor de behoeften van het Japan sche leger. „De productie, zoo zeide hij, wordt belemmerd door de moeilijkheid in het verkrijgen van som mige belangrijke producten." 1 VERWACHTING: Matige tot zwakken, 1 meest Westelijke wind, betrokken tot zwaar of half bewolkt, aanvankelijk nog eenige regen, zelfde temperatuur. VERDERE VOORUITZICHTEN: Waar- schijnlijk weer regen en iets warmer. illlllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllil milllllllllllllllllllllMllllllllllilllllllllllllllllllllillllllllllMlllllllllllllllii: ASSURANTIEBEZORGERS f DAMRAK GO AMSTERDAM 1 Tel. 45014 45016 1111111111111111111111111111 ii 1111111111111111111111111111111111111111111111111111111 in Onze Romeinsche correspondent seint ons d.d. 12 Juli: De „Osservatore Romano" van heden avond wijdt een korte maar scherp-criti- sche beschouwing aan het nieuwe uniforme huwelijks- en scheidingsrecht in Duitsch land. Eenige bijzonderheden van dat recht, o.m. de verschillende scheidingsgronden en de moge lijkheid voor den gescheiden man om een hu welijk aan te gaan met de vrouw, met wie ht) overspel bedreef, verneemt de „Osservatore" uit de „Giornale d'Italia". „Wanneer de staat, al dus het Vaticaansche blad, rechten kan doen gelden t.o.v. het gezin dan zijn dat rechten, die voortvloeien uit het proces, hetwelk de banden tusschen staat en gezin heeft gelegd, en dat is een proces van continuïteit en behoud. De nieuwe Duitsche wetgeving ondermijnt het gezin en daarmede de fundamenten van den staat. Duitschland zal het land worden met de meeste echtscheidingen. Wanneer de nieuwe wetgeving met de vooropgezette bedoeling was gemaakt om het Christelijk gezinsrecht en de Christelijke familiezeden af te schaffen, had zij niet meer afdoende kunnen zijn. Tenslotte wijst bet Vaticaansche blad verder op het feit, dat de nieuwe wetgeving de nog steeds bestaande Concordaten met Duitschland en het vroegere Oostenrijk schendt. De „Avvenire d'Italia", het blad der Katho lieke Actie, wijst in haar blad van hedenavond op den huidigen religieuzen toestand in Duitsch land. en zegt. dat deze steeds ernstiger wordt. De hoop van hen, die tenminste nog een modus vivendi mogelijk achten, wordt steeds zwakker. In verband met een uitlating van gouw leider Buerckel, dat in het vroegere Oos tenrijk een accoord mogelijk was, schrijft het blad der Katholieke Actie, dat er aan leiding is tot vrees, dat de door Buerckel bedoelde Kerk niet is de hiërarchische, maar bepaalde groepen van Katholieken, die het Christelijk Geloof meenen te kunnen doen overeenstemmen met de rassistische leer. Het blad noemt zekere berichten, die in Fran sche bladen zijn verschenen over een schisma, overdreven, maar het voegt er onmiddellijk aan toe, dat die berichten tenminste praematuur •genoemd kunnen worden. VALENCIA, 12 Juli (Havas). Het bom bardement van Cartagena door de recht- sche luchtmacht heeft vannacht vele slacht offers onder de burgerbevolking doen vallen. Om vijf minuten over elf hedenmorgen heeft de rechtsche luchtmacht Cartagena opnieuw gebombardeerd. Volgens de eerste berichten zijn 24 perso nen gedood en 36 gewond tijdens de beide bombardementen. Tijdens een vanmorgen uitgevoerd bombarde ment op het stadje Sitges heeft een watervlieg tuig een schip onder mitrailleurvuur genomen, dat, naar men veronderstelt, van buitenlandsche nationaliteit is en dat zich in volle zee bevond. Het schip trachtte in de haven van Sitges de wijk te nemen, doch een ander watervliegtuig, dat tot geringe hoogte daalde, wierp handgra naten neer en nam het schip opnieuw onder mitrailleurvuur. Vier leden der bemanning wer den gewond. In een officieel communiqué omtrent het Levantleger wordt gemeld, dat een patrouille regeeringsmanschappen in den sector Mos- quera in den afgeloopen nacht diep is door gedrongen op rechtsch gebied, waar zij een huis in de lucht lieten vliegen, waar de commandopost van een brigade nationalis ten gevestigd was. Een luitenant-kolonel en verscheidene officieren kwamen om het leven. In de zone van Artana hebben de regeerings- troepen krachtig weerstand geboden; na een tegenaanval heroverden zij La Mallneta. De luchtstrijdkrachten zijn gistermorgen ook opge treden: jachtvliegtuigen der regeering verjoegen vijf driemotorige Italiaansche toestellen, die een poging ondernamen Valencia te bombar deeren. De aanvallende machines moesten hun bommen in zee werpen. De minister van defensie te Barcelona spreekt krachtig tegen, dat de stad Nules, gelijk de rechtschen in een communiqué hebben gemeld, door de regeeringstroepen zou zijn vernield. „Nules is bijna geheel plat geschoten door het vijandelijk bombardement tijdens het offensief op Castellon". Bij een Japansch bombardement op Hankau werden 500 burgers gedood; vooral de bewoners der armenwijken werden zwaar getroffen. Een Amerikaansche meisjesschool werd, ondanks de kenteekenen, vernield. De Japansche generaal Seijiro klaagde over de gebrekkige productie der oorlogsindustrie. De Spaansche nationalisten bombardeerden Sitges en Cartagena, in welke laatste stad 24 dooden vielen. Bij Sitges zou in volle zee een niet Spaansch schip zijn aangevallen door de rechtschen. De linksche Levant-troepen verde digden zich krachtig; een patrouille heeft een huis opgeblazen, waarin een rechtsche brigade staf zich bevond. De Fransche ambassadeur te Tokio overhan digde den Japanschen minister van Buitenland sche Zaken een nota, waarin de Fransche re geering officieel mededeeling doet van de be zetting der Paracelsus-eilanden. Vrij groote Fransche vlooteenheden zijn bij deze eilanden samengetrokken. De Britsche regeering heeft nieuwe plannen tot bespoediging van het inwerkingtreden van het Britsch-Italiaansche accoord, waarschijnlijk door het snel ten uitvoer leggen van de plan nen der niet-inmengingscommissie. Barcelona is nog niet gereed met het antwoord daarom trent aan de regeeringen te Londen en Parijs. „Wij zijn te groot voor politiek in het vaar water van wie ook", schrijft de Gazeta Polska over de Pcolsch-Duitsche betrekkingen, die het blad nog niet volmaakt hartelijk acht. Pilsoedski-legïonnairs protesteerden tegen Duit sche agitatie in Polen. Ter conferentie te Evian wordt een ontwerp resolutie opgesteld tot instelling van een perma nent comité voor vluchtelingen. Het ontwerp zal Donderdag in besloten en Vrijdag in open bare zitting behandeld worden. Zonder opgave van motieven heeft Venezuela zijn lidmaatschap van den Volkenbond opge zegd. De Amerikaansche vlieger Hughes is te 19 uui G'.M.T. te Omsk geland. Hij deed per radio eenige mededeelingen over de moeilijkheden, die hij op zijn vlucht ondervond en die hem nog te wachten staan. Koningin-Moeder Maria van Roemenië is ern stig ziek. Koning Carol houdt zich gereed naar haar ziekbed te gaan, terwijl de ministerraad voorbereidingen treft voor de plaatsvervanging van den koning tijdens zijn afwezigheid. Men maakt zich ongerust over het met 62 kop pen bemande Duitsche schoolschip „Admiral Karpfanger", waarvan men sedert 7 Februari j.l., den datum van het vertrek uit Australië, niets meer heeft vernomen. Wetsontwerp tot bestrijding van het euvel der zoogenaamde schijnakten ingediend. Dader van roofoverval te Bennekom, een 25- jarige werklooze uit Wagcningen, gearresteerd. De vergadering van obligatiehouders heeft de voorstellen ten aanzien van leeningen van de Barmhartige Broeders van Trier verworpen. Kolonel C. J. O. Dorren, chef van het corps mariniers te Rotterdam, heeft per 1 September ontsla? gevraagd uit den dienst. New-Yorksche beurs: vaste stemming met slot op of iets onder het hoogste punt. PRAAG, 12 Juli (Havas). De vertegenwoor digers der Amerikaansche Roethenen, dr. Cerows- ki en dr. Janeisin, die eenige weken geleden uit Tsjecho-Slowakije vertrokken waren, zyn te Praag teruggekeerd. Cerowski is ontvangen door Hodza en de onderhandelingen over autonomie van Sub-Kar pathisch Rusland zijn voortgezet. Zooals men weet, heeft. Hodza eenige dagen geleden den gouverneur van Sub-Karpathisch Rusland ontvangen. Men gelooft, dat de verkie zingen voor een autonomen landdag, waarin in do grondwet is voorzien, in den herfst gehouden zullen worden. De Tsjecho-Slowaaksche gezant te Londen, Jan Masaryk, die tien dagen te Praag heeft doorgebracht, is teruggekeerd. WaarschijnlijK zal hij de Britsche regeering weldra op de hoogte stellen van den stand der onderhande lingen tusschen de Praagsche regeering mi de Sudeten-Duitsche afgevaardigden. LONDEN, 12 Juli (Reuter). De Brit sche regeering heeft thans nieuwe voor stellen voor de bespoediging van het in werking treden der Britsch-Italiaansche overeenkomst. In zeer gezaghebbende kringen is men van meening, dat de bekrachtiging der overeenkomst afhankelijk moet zijn van het terugtrekken der Italiaansche vrijwilligers uit Spanje, tenzij zich een grondige verandering in den toestand zou voordoen, bijvoorbeeld in den vorm van een wa penstilstand. Met het oog op de door den Brit- schen minister-president in het Lagerhuis afge legde verklaringen is een andere weg wel niet mogelijk. De kans ligt dus in het snel ten uit voer leggen van de plannen der niet-inmen- gingscommissie. Men verneemt, dat nog niet besloten is, wan neer Hodgson naar Burgos zal terugkeeren. Franco's antwoord op de Britsche nota betref fende bombardementen op Britsche schepen wordt nog bestudeerd; men wil nog opheldering over eenige punten. Tijdens den ministerraad te Barcelona van heden heeft de Spaansche regeering den tekst bestudeerd van de nota, die gericht zal worden tot de Fransche en Engelsche regeeringen, be treffende het plan tot terugtrekking der vrij willigers. De bestudeering van het document is nog niet gereed. In de volgende zitting van den ministerraad zal men het verder behandelen. BOEKAREST, 12 Juli. (DNB) Omtrent den gezondheidstoestand van koningin-moeder Maria van Roemenië, die op het oogenblik in den „Weissen Hirseh" by Dresden vertoeft zyn ernstige berichten ontvangen. De koningin heeft een leveraandoening. Koning Carol neeft alle voorbereidingen getroffen om in het uiter ste geval naar het ziekbed van zijn moeder te gaan. De ministerraad is verscheidene malen bijeen geweest, en alle stappen voor de plaats vervanging van den koning tijdens' zijn afwe zigheid zyn voorbereid. KRAKAU, 12 Juli. (Pat.) De was der Sub-Kat - pathische rivieren in Polen houdt aan. De Du- najec is buiten zijn oevers getreden en heeft bij de stad Nowy Soncz een peil bereikt dat 3Va meter boven het normale ligt, BRUSSEL, 12 Juli. (Havas). De Belgische minister-president Spaak zal op 17 Juli te Eierchem een belangrijke politieke rede uit spreken. Kamiel Huysmans, voorzitter der Belgische Kamer en burgemeester van Antwerpen, heeft zich voor een studiereis naar Kopenhagen be geven. •Stand op Woensdag 1 uur v.m.: 755.4 Vorige stand: 755.2

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 1