Bestrijding zgn. schijnakten New-Yorksche Bears Hughes te Omsk geland WOENSDAG 13 JULI 1938 Zijn vlucht over Duitschland ging gepaard met moeilijkheden Schoolschïp met 62 opvarenden vermist Sedert 7 Februari niets meer gehoord van de „Admiral Karpf anger" Een zuiver Joodsch concentratiekamp Na de recente razzia's op Joden in Berlijn Het grensincident in de Alpen Ciano deelt mede, dat een onderzoek gaande is Belastingontduiking in het groot Groote hitte te Bagdad KOLONEL DORREN HEEFT ONTSLAG GEVRAAGD Productie van electriciteit in Nederland SCHAKEN Om het kampioenschap van Nederland De eindstand LAWNTENN1S MEJ. ROLLIN COUQUERQUE WINT Bij de internationale kampioen- schappen van Duitschland Korte berichten Budge geslagen door Kukuljevic AT HLET 1 EK De A.A.A.-kampioenschappen CRICKET Derde toetswedstrijd een draw VOETBAL Om den Mitropabeker Voor rechtsgeldigheid van eigen domsoverdracht wordt een authentieke akte vereischt Wetsontwerp ingediend Academische examens Notarieel examen R.K. Mulo-examen Machinisten-examen Na lustelooze opening volgde herstel; hoogere koersen. WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT VERKORTE BALANS Van De Nederlandsche Bank N.V. AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 12 Juli STOOMVAARTLIJNEN Clearingkoersen FAILLISSEMENTEN NEW YORK, 12 Juli (Reuter). De Ame rikaansche vlieger Hughes is te 19 uur G.M.T. te Omsk, 2500 K.M. van Moskou, geland. Hughes heeft per radio eenige mededeelingen over zijn tocht gedaan. Boven Duitschland kon hij niet in rechte lijn vliegen, daar hij een door de Duitsche regeering voorgeschreven koers moest volgen, die buiten de militaire zones om gaat. Bovendien moest hij op een hoogte van minstens 3000 meter vliegen. Hughes steeg tot 5000 meter, maar verloor tijd door het bereiken van die hoogte. De vlieger achtte het mogelijk, dat hij met moeilijkheden te kampen zou krij gen bij verschillende bergketens, voor hij de Beringzee bereikt zou hebben, en ook daarna op weg naar Fairbanks. Hij wist nog niet, of hij in één etappe van Fairbanks naar New York zou vliegen. BERLIJN, 12 Juli. (Havas). De directie der Hamburg—Amerika-lijn deelt mede niets te weten omtrent het lot van het schoolschip dei- Marine .Admiral Karpfanger", dat op 7 Fe bruari j.l. van Australië naar Engeland ver trokken is. Sindsdien heeft men niets meer van het schip, een viermaster, gehoord. Het heeft 62 opvarenden aan boord, onder wie 40 kadet- ten. Men maakt zich ernstig ongerust. LONDEN, 12 Juli. De Berlijnsche correspon dent van de „Daily Telegraph and Morning Post" meldt aan zijn blad, dat slechts een klein percentage van de Joden, die gearresteerd zijn tijdens de recente razzia's te Berlijn en el ders, op vrije voeten zijn gesteld. Ongeveer 1200 hunner bevinden zich nog in het nieuwe con centratiekamp te Buchfarht nabij Weimar. Hier bevinden zich ook te Weenen gearresteerde Joden. Het is het eenige zuiver Joodsche con centratiekamp in Duitschland. De bewaking ge schiedt door de „doodshoofdbrigade" de SS. De gevangenen moeten boomen vellen, we gen aanleggen en barakken bouwen. De politie te Berlijn gaat nog steeds voort met de „zuivering" der Joden. De gearresteer den worden op het hoofdbureau van politie on dervraagd, en dan of naar Buchfahrt gezonden of wel vrijgelaten. Dagelijks worden 40 tot 50 gevallen behandeld. Honderden Joden wachten nog op een beslissing over hun lot. Over en kele maanden, wanneer de tegenwoordige bouwwerkzaamheden gereed zijn, zal het kamp ongeveer 6000 Joden herbergen. ROME, 12 Juli. (Havas.) De Italiaansche minister van Buitenlandsche Zaken, Ciano, heeft den Franschen zaakgelastigde ontvangen en hem medegedeeld, dat het onderzoek naar het grensincident in de Alpen, waarbij een Fransch student door een Italiaanschen grens wacht gewond werd, zijn loop heeft. De Ita liaansche regeering, aldus zeide Ciano, waar deert het, dat de Fransche openbare meening een beheerschte houding aanneemt. Italiaan sche autoriteiten zullen alles doen om het in cident tot klaarheid te brengen. WASHINGTON, 12 Juli. (Reuter). Tegen de bekende Amerikaansche financiers Pierre du Pont en John J. Raskob heeft de raad voor belastingzaken een aanklacht ingediend, we gens ontduiking van inkomstenbelasting id 1929, tot een bedrag van meer dan een millioer dollar, door middel van gefingeerde transacties in effecten. Na langdurigen dienst heeft, naar we ver nemen, kolonel C. J. O. Dorren, chef van het corps mariniers te Rotterdam, ontslag aange vraagd uit den dienst met ingang van 1 Sep tember. Volgens het Centraal Bureau voor de Statis tiek hebben de electriciteitsfabrieken, die in de openbare stroombehoefte voorzien in de maand Juni 163 millioen kwh uit de centrales afgegeven. In de maand Juni 1937 bedroeg de afgifte 153 millioen, 1938 was derhalve 10 millioen kwh 6,5 pCt. gunstiger. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de elfde ronde van het tournooi om het per soonlijk kampioenschap van Nederland, luiden: Prinsde Groot Muldervan Does- burgh 10, CortleverFontein Muil wijkvan Scheltinga 01, Van den Bosch- van Mindeno 01, EuweLandau 10. De eindstand luidt: 1. en kampioen dr. M Euwe 9 punten; 2. N. Cortlever 8 punten; 3. jhr. mr. dr. J. H. O. van den Bosch 7 pnt.; 4. A. D. de Groot SY pnt.; 5. en 6. T. D. van Scheltinga en S. Landau, ieder 6 punten; 7. dr. E. A. J. M. Mulder 5Y punt; 8. L. Prins 5 punten; 9. G. R. D. van Doesburgh 3% punt; 10., 11. en 12. van Mindeno, J. H. C. Fontein en J. Muilwijk, ieder 3 punten. De spanning op den laatsten dag van den wedstrijd om het kampioenschap van Neder land was niet zoo groot als gedurende de voor gaande, omdat de belangrijkste partij, die tus- schen Euwe en Landau, reeds in de ochtend uren gespeeld was. Toen de talrijke schare be zoekers om twee uur kwam opdagen was het pleit reeds beslecht. Op dit oogenblik was Euwe reeds kampioen van Nederland doordat hij ook in de elfde ronde een overwinning be haald had en niet meer door anderen in te halen was. Ook dit schaakevenement is thans ten einde. Het resultaat is in zooverre bevredigend, dat de sterkste man gewonnen heeft, want dat in derdaad dr. Euwe de sterkste schaakspeler in Nederland is, is in dit tournooi wederom be wezen. In tegenstelling met vroegere soortge lijke wedstrijden viel hier de beslissing pas op het laatste moment. Men ziet hieruit, dat de strijd heftig was en de meeste der deel nemers alleszins capabel zijn om in een der- gelijken kamp mede te dingen. Het schaakpeil in Nederland is enorm vooruitgegaan. Mej. Rollin Couquerque heeft zich voor den kwarteindstrijd geplaatst door een fraaie 61, 36, 63-overwinning op de beste speelster van Australië, mej. Wynne, te Noordwijk finaliste in het damesenkelspel. De belangrijkste uitslagen luiden: Damesenkelspel Mevr. Sperling (Denemarken) sloeg mej. O'Craze (Zuid-Afrika) 63, 60. Mej. Lumb (Engeland) sloeg mevr. Fabian 6—3, 6—2. Mej. Jedrzejowska (Polen) sloeg mevr. Hop man (Australië) 57, 62, 63. Mej. Horn sloeg mej. piercey (Z.-A.) 61, 6—0. Mej. Rollin Couquerque sloeg mej. Wynne (Australië) 61, 36, 63. Mej. Scott (Engeland) sloeg mevr. Schneider- Peitz 6—2, 5—7, 8—6. Damesdubbelspel: Mevr. Miller Heine en mej. Morphew sl. mej. Kraus en mej. Wolf 63, 61. Heerendubbelspel Pétra en Lesueur sl. Bartkowiak en Beuthner 6-i-l, 6—3, 8—6. BAGDAD, 12 Juli. (Havas.) De groote hitte in Bagdad heeft tot een waren uittocht der bevolking geleid. Sedert Mei zijn minstens 5000 menschen vertrokken. De temperatuur heeft reeds een hoogte van 48 graden in de schaduw bereikt en stijgt nog. Te Paitilla Point nabij Panama-City is gis teren een Martin bommenwerper van de Amerikaansche luchtmacht neergestort en in brand gevlogen. De bestuurder kwam om het leven env de beide andere inzittenden wer den ernstig gewond. Een der bekendste Fransche kanselredenaars de zeereerw. pater Padé, provinciaal der paters Dominicanen, is te Parijs overleden. In het Zuidelijk Scherengebied worden op het oogenblik manoeuvres der Zweedsche vloot ge houden. Voor de eerste maal wordt daaraan deelgenomen door landvliegtuigen. De chef van den generalen staf der fascistische militie zal van 14 tot 22 Juli in Duitschland vertoeven Hij zal gast zijn van Lutze, chef van den staf der S.A. Kukuljevic nauwelijks te Belgrado terugge keerd na zijn verblijf te Noordwijk, waar hij den titel in het enkelspel won, heeft ih eigen land een sensationeele zege op Budge behaald: Voor 3000 toeschouwers won Kukuljevic met 1513, 75, van den Wimbledonwinnaar, den Franschen en den Tsjechischen titelhouder: het tennisphenomeen Budge. En ook Mako leed een nederlaag. Puncec won van hem met 46, 63, 97. Op de 100 yards der A. A. A -kampioen schappen, welke 15 en 16 Juli as. te Londen worden gehouden, zullen onze landgenooten Osendarp, H. Baumgarten en Van Beveren o.m. uitkomen tegen de Engelschen Pennington, Sweeney, Holmes, Page, Murdoch, Richardson en Scarr, verder tegen de Italianen Sonnelli, Daelli en Mariani. Voorts zijfn nog Mersch (Luxemburg) en Moran (Ierland) ingeschre ven. De inschrijvingen zijn dit jaar zeer belang wekkend. Wij zien Beccali op de mijl, te zamen met Wooaerson en ook op de veld- nummers zal Italië met een sterke ploeg uit komen. D>e derde toetswedstrijd te Londen is in een draw geëindigd, zonder dat er gespeeld is. Het terrein was ook den vierden dag niet be speelbaar, zoodat beide aanvoerders besloten de match van Manchester als een draw te be schouwen. Voor den Mitropabeker ontving Sparta te Praag de Italiaansche club Ambrosiana uit Mi laan. De Tsjechen wonnen met 90, nadat de stand met rust 2—0 was geweest Ingediend is een wetsontwerp tot aanvul ling van artikel 667 aan het Burgerlijk Wetboek en wijziging van de artikelen 43 en 45 der Faillissementswet. Dit ontwerp van wet heeft ten doel de bestrijding van het euvel der zoogenaamde schijnakten. Onder „schijnakte" wordt in dit verband ver staan een akte, waarbij iemand fingeert zijn roerende goederen, die hij overigens, als hou der voor den verkrijger, onder zich houdt, aan 'n ander „constituto possessorio"' in eigen dom te hebben overgedragen ten einde deze goederen aldus te onttrekken aan het alge- meene Verhaalsrecht, dat zijn schuldeischers, krachtens artikel 1177 B. W„ daarop hebben. Aan de memorie van toelichting is het vol gende ontleend: Nadat door zeer te waardeeren initiatiever. van de Kamer van Koophandel te Hilversum en van professor Meyers de aandacht van 's ministers ambtsvoorganger op het kwaad de zer schijnakten gevestigd was, heeft hij over de aangelegenheid het advies ingewonneu van de staatscommissie-Limburg. Het voorstel, dat de commissie-Limburg ter oplossing van het vraagstuk der schijnakten heeft gedaan, heeft de minister in het wetsontwerp overgenomen. Hoewel het euvel misschien niet volstrekt zal worden verholpen, zoo valt van de ontworpen regeling toch wel een zoo gunstige uitwerking te voorzien, als van tusschenkomst des wetge vers in de Onderhavige aangelegenheid redelij kerwijs mag worden verwacht. De minister is van oordeel, dat het de voor keur verdient met het in het werk stellen van pogingen om de schijnakten te beteugelen niet te wachten, totdat de regeering haar stand punt zal hebben bepaald ten aanzien van het zooveel moeilijker vraagstuk van de eigendoms overdracht tot zekerheid. Dit laatste blijft in middels de aandacht behouden. De minister heeft de commissie-Limburg verzocht, het in studie te nemen. Thans wordt voorgesteld aan artikel 667 Bur gerlijk Wetboek een derde lid toe te voegen, hetwelk een vormvereischte stelt voor de leve ring constituto possessorio. Het vormvereischte, dat overeenkomstig het advies der commissie-Limburg voor de levering constituto possessorio wordt voor gesteld, bestaat hierin, dat voor derzelver rechtsgeldigheid geëischt wordt, dat par tijen haar wil tot levering en dus tot eigendomsoverdracht bij authentieke akte verklaren. Van dezen eisch is een aan zienlijke preventieve werking te verwach ten: wie een schijnakte wil maken, zal dit niet zoo licht doen, wanneer hij daartoe de hulp van een notaris moet inroepen. Het ontwerp spreekt van een authentieke, niet van een notarieele akte, omdat het bij uitzondering kan voorkomen, dat de akte dooi een anderen ambtenaar dan door een notaris wordt opgemaakt. Men denke bijvoorbeeld aan een verzoeningscomparitie van partijen, die tot een schikking voor den rechter leidt.' Voorts heeft de minister van de commissie- Limburg overgenomen het voorstel om aan ar tikel 43 Faillissememtswet nog een nummer toe te voegen, waarin het vermoeden wordt uit gesproken, dat de in art. 42 bedoelde weten schap bij beide partijen bestaat ingeval van overdracht van roerende goederen met voorbe houd van feitelijk bezit door den vervreemden Aldus maakt de wetgever het den schuldenaar, die zijn schuldeischer of zijn curator een schijn akte voorhoudt, niet gemakkelijk. De bewijs last drukt dan op den debiteur, die zal hebben waar te maken, dat de geproduceerde akte geen schijnakte is. Ten slotte wordt voorgesteld den in de ar tikelen 43 en 45 Faillissementswet genoemden termijn van 40 dagen tot 90 dagen te verlengen. Ook afgezien van het vraagstuk der schijnak ten, vindt men een termijn van 40 dagen in de practijk algemeen te kort, mede omdat het voorkomt, dat faillissementsaanvragen door de rechtbank eenigen tijd worden aangehouden voordat zij daarop haar beschikking geeft. Nu bedoelde termijn van 40 dagen tot 90 dagen verlengd is, kan artikel 45, lid 2, der Faillissementswet gevoeglijk vervallen. AMSTERDAM. Candidaatsexamen in de Ne- derlandsche taal- en letterkunde de heer C. J. Pouw. DEN HAAG. Geslaagd voor deel 2 J. C, de Bruijn te Bergen op Zoom. NIJMEGEN. Geslaagd voor diploma A: P. Wellen, M. Klomp, L. Kokke, Th. de Laat, W. Feijenburg, E. Seegers, E. Verheijen, A. D. Velte, G. Veugelers, E. Wiebert, M. v. d. Zee, J. Le- remons, A. Nannings, J. Peters, C. van der Veer, J. v. Gesteren, B. Govaart, I. v. Heeswijk, H. Jeuken, M. v. Kessel, W. Kriele, A. Town. A, Willems, M. Wijnia, allen te Nijmegen; A. Ro sier te Beek bij Nijmegen. UTRECHT. Geëxamineerd 28 candidaten. Ge slaagd: diploma A: P. Appelhof, J. Kraaij, A. v. Breukelen en M. Vrugtman, allen Soest; M. Verkroost, Utrecht; L. Witteveen, Baarn; G. Lindeman, J. v. Beek, W. Beiier, W. v. d. Brink, J. Brits, A. Brouwer en A. Carbo, allen Utrecht; Th. v. Oudheusden, G. Lelijveld, N. Lommers, G. Mcij, H. Meij, C. Moerman, J. Moerman en J. v. Muijen, allen 's-Hertogen- bosch. Diploma B. Geslaagd: P. Simons. Soest. Afgewezen: dipl. A vijf, dipl. B één. DEN HAAQ. Geslaagd voor het eerste gedeel te van diploma B: J. R. C. J. Wolffers, Rotter dam; C. Merkus, Utrecht en A. F. Stam te Vlaardinger-Ambacht. NEW YORK, 12 Juli (Part.) De effecten beurs gaf heden een voortzetting te zien van het lustelooze verloop, waardoor zich gisteren ook reeds de tweede beurshelft had gekenmerkt. De markt maakte een besluiteloozen indruk, hetgeen duidelijk tot uitdrukking kwam in den sterk verminderden omvang van den handel, die er op wees, dat noch het aanbod noch de vraag van groote beteekenis was. Nog steeds wacht men op nadere aanwijzingen omtrent de toe komstige ontwikkeling van de conjunctuur. De grootere bedrijvigheid in de staalindustrie, die door den vacantiedag in de voorafgaande week eenigszins geflatteerd is, wenscht men klaarblij kelijk en zeer waarschijnlijk terecht nog niet als zoodanig te beschouwen. Over het geheel geno men maakte de markt bij opening een onregel- matigen indruk, hoewel kleine koersverliezen in de meerderheid waren. Zooals gezegd, was de handel daarbij van beperkten omvang. In het algemeen gingen de verliezen nergens boven a dollar uit. Na de eerste transacties werd de stemming iets beter, doch dit bleef hoofdzakelijk beperkt tot staalwaarden, die trouwens reeds direct bij de opening goeden weerstand hadden getoond, automobielwaarden en vliegtuigfond sen. Daarnaast legden suikerwaarden een zeer vaste stemming aan den dag onder invloed van de vastere tendenz op de markt voor het pro duct, die een gevolg is van de verwachting, dat de Internationale Suikerraad bij de hervatting van de besprekingen te Londen op morgen een nieuw plan tot wijziging der quota voor de vrije markt zal indienen, dat de goedkeuring van alle belanghebbende landen zou hebben. Geleidelijk aan ging de verbetering zich ook tot de meeste andere fondsen uitstrekken, o.a. konden de ko peraandeelen de aanvankelijke verliezen reeds spoedig inhalen. Sporen echter bleven gedrukt, evnals public utilities, petrolumwaarden en wa renhuisfondsen, zoodat de koersontwikeling toch onregelmatig bleef. De handel gaf tijdens de stijging slechts een geringe uitbreiding te zien. In het eerste uur bedroeg de omzet slecht 230.000 shares. In het tweede uur gaven de koersen slechts geringe fluctuaties te zien, doch in de meeste gevallen ging weer een deel van de na opening bereikte verbetering verloren, zoodat bij den aanvang van het derde uur kleine koersver liezen nog steeds overheerschten. In de tweede beurshelft echter volgde onder leiding van de staalwaarden en mede onder in vloed van de verbeterde tendenz op meerdere productenmarkten een herstel, dat later in den middag hier en daar flinke afmetingen aannam, en daar deze stemming tot het slot gehandhaafd bleef, sloot de markt op of iets beneden het hoogste punt van den dag. De vaste stemming ging gepaard met een uitbreiding van de affaire in het laatste uur bedroegen de omzetten 580.000 shares en het totaal kwam op 1.620.000 stuks. Bij de staalwaarden waren het U. S. Steels en National Steels, die het grootste avans boek ten, n.l. resp. 3% en 3Va dollar, terwijl Bethle hem Steel 2 Vi punt hooger de noteering verlie ten. Voor dit fonds was laatbeurs eenig aanbod, waardoor het hoogste punt niet behouden bleef. De Verwachting, dat het binnen korter of wat langer tijd tot een loonsverlaging in deze in dustrie moet komen (besprekingen in deze rich ting werden heden tusschen de betreffende in stanties gevoerd) was de voornaamste factor voor de vaste tndenz. Koperwaarden trokken zich niet veel aan van de lagere prijzen voor het pro duct; Kennecott wisten 2 dollar te verbeteren. Mijnen bleven bij de algemeene 'tendenz ten achter op onbevestigde berichten, dat eenige be zittingen van Amerikaansche mijnbouwmaat- schappijen in Mexico in beslag genomen zouden zijn. Ook sporen, warenhuisfondsen, rubbers, equipmentshares, van de oliewaarden Phillips Petroleum, North American, aandeelen in fa brieken van electrische apparaten, Douglas Air craft, kunstzijde-aandeelen, canningshares, ta bakken en Amer. Tel. en Tel. waren vast en tot 3V& punt beter. Bij de automobielwaarden had den Chrysler de leiding met een winst van ruim 3 dollar, terwijl bij de chemische waarden Du Pont zeer vast waren en bijna 5 dollar hooger. Public utilities waren meerendeels goed prijs houdend, evenals amusementsfondsen. NEW YORK, 12 Juli Slotkoersen Juli 12 11 9 Brussel 16.92 16.93 16.91% Tome 5.26% 5.26 5.26% Bern 22.85 22.84% 22.84 Madrid Oslo 24.76% 24.77 24.Sl A'dam 55.00 55.02 55.12 Londen 4.92% 4.92 ii 4.93% Parijs 2.73% 2.76 2.76ft Berlijn 40.18 40. 0 40.22 Slotkoersen Juli 12 Allied Chemical American Can Co. Am. Car. fir F.dry Amer. Rolling Mills Am. Smelt. Ref. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda Copper Atchison Topeka Baltimore fir Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Ches. fir Ohio Chicago Rock Isl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas N.Yi Continental Oil 7 Da weal. 5% Young Deleware fir Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. fir Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward Nat. City Bank Nat. Dairy Prod. New York Central North. Amer. Co. Norfolk fit Western Pennsylvania Phillips Oil Proctor fit Gamble Publ. Serv. N. J. Radio Corporation Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil ol N.-J. Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. S. Leather U. S. Rubber U. S. Steel Western Union Westingh. Electr. Wooiworth Bunding *76 99% 25«, 20% ,481/, *41 80 11% 34% 37Vs 9 591/4 7 93% 33% 30 Vi 1 67 9% 281/4 33% 33<A 25% 14% 52% 123 169% 9 41% 39% 23% 81/4 11% 64% 49% 101/4 40V, 1V4 2% 44% 25% 15% 18% 227/s 158 21 421/4 51 31% 71/4 69 167/g 15Vs 167/g 12% 8 55 15% 80 287/g 3% 6% 387/g 59 21 100 47% H 174% 96 23% 19% 47% 140 79 11 1/4 32% 36 8% 57 6% 92 33 29% 1 63% 9% 28 32% 32% 25'A 131/4 51% 118% 167 8% 40% 37% 22V, 7% 10% 63 48% 9% 38'/4 17s 2% 42 25% 15% 17% 217/s 158 20% 407s 50 30% 7 66% 16 Vi 15 16% 12% 8 54% 14% 78 28% 3% 6 3674 55% 29% 97% 46% 9 175 97 247/g 20 49% 142 79% 11% 33% 37% 91/4 591/4 7% 93% 33 31 1 65% 9% 28% 32% 251/4 14% 507/g II81/4 1683/g 9 405'8 39 233/g 8% 1178 64 49% 10% 40 17a 2% 43 25% 15% 187s 22% 159 217s 42 74 50% 311/4 71/4 6778 167/g 151/8 165/g 13 8% 551/4 14% 77% 28% 31/4 37% 5778 31 98% 47 5 ex dividend. ex coupon. -1- nieuwe aandeelen -* 1a Gedaan en laten, t w Meden. 12 Juli iatoen Juli 8 79- Oct 8,79 Dec 8.87 Tin coco 42.65 NEW YORK, 12 Juli 11 Juli 12 Juli 11 Juli 8 74-- Jan 8.71- Mn 8.78-80 Mei 8.87 8,93- - 8.96- - 8.78-80 8.85 8.87-88 42.75 Termijn 42.75 42.85 Koffie Rio - Nieuw contract) Santos) Dec. Dec Jul) 4,20- 4.24- Me; 5 98- - 6.08 4.32 4.38- - Juh 6.10 6,13 Dec 4 36- 4.42 Bep. b 27 6.28- - Mrt 4.40-- 4.45 Dec b.35- 6.3a Mei 4.42- 4,48 Mei 640- - 6.40 Rubber Standaard Mei 15.10- 14.73- - Dec. 15.32 14.92 Juli. 15.19- i4.8j- - Jan. 16.30- lo.OO- depi 15.22 14.84- Mrt. 15.40- f 1.5,0.3- f Oct 15.30 14.93 Suiker Juli 180-82 1.80-81 Jan 1.96-97 1.95-96 t?ept 1.89-90 1.89-90 Mrt. 2.00-01 1.99-200 Oct. 1.93- - 1.94 Mei 2.03-04 2.02-203 Dec. Juli 2.06-07 2.05-206 CHICAGO 12 Juli 12 Juli 11 Juli 12 Juli 11 Juli Tarwe Haver 8 7iV4- 78 747/g- '/z7g 7/1/8-767/8 7478-% Juli 7374 Cc pi Dec. Mais Jul 60% -- 577/g n 617/g 593/g Dec. 61% -- oS'Vg Reuzel Juh 9,30 9.30 dept 9,4u 9,25 Juli 277/8. - 267/g. epl267/8. - 26Vb Dec 277/6 - 273/g Rogge Juli 55 53 aep; 541/g a2% Dec. SSVs 531/4 Oct. Dec. -.50 9.37% 9.32% 9.25 12 Juli 11 Juli Tarwe Juh 103%. - ïon/g GCl 811/279'/2 Dec. 793/8 77%-- iogge JUL, 525/849 Oct 53 503/g- Dec. 53%51 Haver ■'Ui 45%441/8- - GCl 3o 1/4353/g-- geaaan en laten 7 nominaal WINNIPEG, 12 Juli 12 Juli 11 Juli Uerst Jul) 50 48% Oct. 483/8- 4/3/8 Dec. 46 43%- Lijnzaad Juli 146 145%- Oct. 1471/s-- 1461/2- ■Dec. 333/8.- 32% - Dieden en Activa Binnenlandsche Wis sels, Promessen enz.: Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaaï Pap. o.h. buit. 1. disc, Idem Eig. Portel. Af: Verkocht, m voor de Bank i niet afgeloopen Totaal. Beleen, (incl. Voors. in Reken.-Cour. Onderpand) Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaal Op Effecten Op Goederen Ceelen Totaal Voorsch. a. h. Rijk (Art. 16 d. Bankwet K.B. v. 1 Maart '37 Stbl. no. 401) Munt en Materiaal: Munt. Goud Muntmat. Goud Totaal Munt, Zilv. enz Muntmat. Zilver Totaal Belegg. van Kap. Res. en Pensioenf... Gebouwen en Meub. der Bank Div. Rekeningen Staat d. Nederlanden (Wet v. 27 Mei 1932 Stbl. No. 221) Totaal Passiva Kapitaal Reservefonds Bijzondere Reserve Pensioenfonds Bankb. in omloop Bankass. in omloop Rek.-Cour. Saldo's; Van het Rijk Van anderen Div. Reken. Totaal W.v. a. Ned.-Indië t) W.v. iJh. buiteni. Besch. Metaalsaldo (K.B. v. 4 Jan. 1929 Stbl. No. 3) Schatkistp. rechtst. b. d. Bank ond.gebr. (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Olie Kon, Aku Anaconda H. V. A. U. S. Steel Beth. Steel Rep. Steel Tidewater Shell Union Balt. Ohio V. Vorstenl. C. M. 340/4341 4646 Y\ 24 3/16—2414 467 41)4—41% 42%—42% 13 11/16—14 111/16—11 1/8 12%—12 5/16 6 3/8 67%—68% Van 4.305.00 uur Kon. Olie Philips Aku Anaconda H. V. A. U. S. Steel Beth. Steel Rep. Steel Tidewater Shell Union V. Vorstenl. C. M. Am. Car F 341%—341 263 461/8 24 1/8—24 5/16 467—466 41%—41 3/8 42 5/8—42% 13 7/8—13% 11 3/16 12 5/16 69 17 7/8 11 Juli '38 4 Juli 1938 7.474.302 7.268.879 98.576 67.612 429.079 442.208 8.001.958 7.778.700 5.400.000 5.400.000 5.400.000 5.400.000 299.490.863' 302.414.557* 3.697.990 4.671.726 23.056.197 24.197.957 326.245.051 331.284.241 325.365.977* 329.273.434* 879.073 2.010.806 326.245.051* 331.284.241* 112.827.535 112.857.535 1.367.899.791 1.368.367.462 1.480.727.326 1.481.224.997 19.893.560 20.193.589 1.500.620.8861 1.501.418.5871 43.637.148 43.640.223 4.580.000 4.580.000 6.234.635 6.942.223 8.905.871 8.905.871 1.903.625.551 1.909.949.846 20.000.000 20.000.000 4.860.787 4.860.787 7.102.179 7.102.179 11.834.686 11.848.858 932.296.620 950.576.410 8.717 22.289 164.755.556 162.831.653 761.603.096 752.168.086 1.163.906 539.582 1.903.625.551 1.909.949.846 63.247.800 65.883.125 120.495.806 120.495.806 757.213.798 755.134.973 RENTESTAND Wissel-disconto Promessen-disc. Beleen, van Eff. Beleen, van Goed. Voorsch. in Rek.-O. 2 pet. sedert 3 Dec. 1936 2% pet sedert 3 Dec. 1936 2% pet. sedert 3 Dec. 1936 2% pet sedert 3 Dec. 1936 2% pet sedert 3 Dec. 1936 Koersen voor stortingen op 13 Juli tegen ver plichtingen, luidende in: Reichsmarken 73.03, lires 9.50, peseta's f 10.50. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN, aangekomen 11 Juli. Ousel, s., Li verpool; Odysseus, s„ Stettin; Lunacharski, s., Archangel (voor Velsen); Theseus ,s„ Danzig. 12 Juli, Amlwch Rose, s., Port Talbot; Ek. s., Drammen; Ariadne, s.. Middl. zee; Sc/crates, m.s.. Hamburg; Noordzee, m.s., Swansea; Euterpe, m.s„ Bordeaux; Vesuvio, s„ Follonica. Vertrokken 11 Juli, Kora. s„ Bergen; Olga, mh., Londen. Vertrokken 12 Juli, De Hoop, hospitaal-kerk schip, Nooraiee; Reggestroam, s., Ham-burg; Mal- vina, tank, St. Kitts v. o.; Merel, s., Lon den; Vechtstroom, s„ Leith; Schokland, s., New castle. AMSTERDAM, aangekomen 11 Juli, Ousel, Li verpool, stukgoed. Handelskade, Holl. Stoomboot Maatschappij. 12 Juli, Odysseus, Stettin, stukgoed, Levant- kade, Verg. Cargadoorskantoor; Theseus, Danzig, stukgoed, Levantkade, idem; Ek, Drammen, stuk goed', Handelskade, idem; Amlwch Rose, Port Talbot, steenkolen, Hoofdkanaal Oost, Ned. BW. kantoor; Ariadne, Middl. Zee, stukgoed, Suri- namekade, Verg. Cargadoorskantoor; Socrates, Hamburg, stukgoed, Surinamekade, Vrachtmail; Euterpe, Bordeaux, stukgoed, Surinamekaa'e. Nw. Rijnv. Mij; Noordzee, Swansea, steenkolen, J. P. Coenhaven, Kampman; Vesuvio, Follonica, py riet, Rietlanden, Ketjen en Co; Henry Tegner, Zaandam, ledig, Rietlanden, Havenbedrijf De Rietlanden. Aangekomen 12 Juli, Nisi, Hitdorfs, reparee- ren. Welf Kromhout, Scheepvaart Bedrijf, Gruno MIJ. OCEAAN RHESUS. Java naar Amsterdam, passeerde 11 Juli Gibraltar. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. ACHILLES, Middl. Zee naar Amsterdam, pass. 12 Juli v.m-. 4 uur Finisterre. BERENICE, 11 Juli van Salönica naar Istan- boul. COLOMBIA, thuisreis, passeerde 11 Juli de Azoren. HERCULES, Middl. Zee naar Amsterdam, pass. 11 Juli n.m. 10 uur Finisterre. JUNO. 11 Juli van Bourgas naar Varna. ORION, 11 Juli van Algiers naar Piraeus. VENUS, 11 Juli van Gibraltar naar Genua. ODYSSEUS, 12 Juli van Stettin te Amsterdam. THESEUS, 12 uli van Danzig te Amsterdam. ARIADNE, 12 Juli van Middl. Zee te Amst. SOCRATES, 12- Juli van Hamburg te Amst. EUTERPE, 12 Juli van Bordeaux te Amst. STUYVESANT, uitreis. passeerde 10 Juli BENNEKOM. 10 uli van Ccrrral te Tecopila. AJAX, 12 Juli van Kopenhagen te Stettin. MARS, 12 Juli van Beyrouth te Izmir. OBERON, 12 Juli v.m. 11 uur van Londen naar Amsterdam. STELLA, Middl. Zee naar Amsterdam', was 12 Juli des middags 135 mijlen Z.W. v. Ouessant. TIBERIUS, 1 lJull van Bari naar Catania. PERSEUS, 12 Juli van Amst. te Kopenhagen. JUNO. 12 Juli van Bourgas te Varna. HERCULES. Mid'd. Zee naar Amsterdam, was 12 Juli 12 uur des middags 265 mijlen Z.W. van Ouessant. VEB. NED. SCHEPVAART MM. HOLLAND—O.-AZIE LIJN MEERKERK, thuisreis, 11 Juli van Hongkong SEROOSKERK, uitreis, 9 Juli van Manilla. HOI.L ANDWEST-AFRIK A LMN AMSTELKERK, 11 Juli van Dakra naar Havre. JAARSTROOM. 11 Juli van Dakar naar Bat- hurst. REGGESTROOM, 12 Juii van Amsterdam naar Hamburg. MIJ.. NEDERLAND JAN PZ. COEN, thuisreis, 12 Juli van Port Said. SALABANGKA. thuisreis, 11 Juli te Suez. JOHAN DE WITT, wordt Donderdagochtend 9 uur van Batavia te IJmuiden verwacht. HOLLAND—AMERIKA LMN BURGERDIJK, 12 Juli van New Orleans te Rotterdam. DELPTD-IJK, Rotterdam- naar PPacific Kust, 11 Juli van Swansea. BLOMMERSDIJK, thuisreis, 11 Juli te Londen. DAMSTERDIJK, Pacific Kust naar Rotterdam- li Juli te San Francisco. ROTT. LLOYD KERTOSONO, thuisreis, pass. 11 Juli Perim. KOTA AGOENG, uitreis, passeerde 11 Juli Point de Galle. SÏBAJAK, uitreis, 12 Juli van Port Said. KOTA GEDE, thuisreis, pass. 11 Juli Finis terre. JAVA—NEW YORK LIJN TANIMBAR, 12 Juli van Montreal te Singapore. BRASTAG1, 11 Juli van New York te Penan ng. SEMBILAN, 9 Juli van Singapore naar B&tavfa KON. PAKETVAART MIJ. BUYS, 11 Juli van Lorenzo Marques n. Durban. RANTAUPANDJANG, 10 Juli van Mauritius naar Reunion. SIPORA, 11 Juli van Belawan n. Singapore. BOISSEVAIN. 11 Juli van Hongkong te Manilla LEMATANG, 9 Juli van Batavia naar Durban. JAVA—CHINAJAPAN LMN TJÏBESAR. 11 Juli van Macassar. TJINEGARA, lo Juli van Sjanghai te Hong kong. TJIMANOEK, 10 Juli van Yokohama naar Palembang. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LIJN AEUDRA, uitreis, pass. 11 Juli Ouessant. KON. HOLL. LLOYD ORESTES, 12 Juli v.m'. 5 uur van Amsterdam te Nordenham. Opgegèven. door v. d. Graaf Co. N.V. Afd. Handelsinformaties Surséance van betaling: 6 Juli 1938 is aan R. L. van den Berg, com- missionnair in efecten, wonende te Soest, sur séance van betaling verleend voor den tijd van 1% jaar, ingaande 18 Mei 1938. met benoeming van mr. dr. Tijdem'an, advocaat en procureur te Amersfoort, tot bewindvoerder. Vernietigd in appèl het faillissement van Wed. L, T. KulkSpaanderman te Leiden. Opgeheven! wegens gebrek aan actief de faill. van A. de Bruin, Leeuwarden: G. Zuurdeeg. Lei den; H. P. H. Meijs, Scheveningen; J. R. de Beckerath, Scheveningen. Failliet verklaard: 11 Juli: Mr. W. H. K. Mouthaan, advocaat en procureur, in zijn hoedanigheid van bewindvoer- dr over het door wijlen D. P- Schrikker aan Margaretha Cool nagelaten vermogen, Amsterdam. Amstel 246. R.c. mr. M. D. K. S. van Lier, cur. mr. G. H. A. Grosheide, Keizersgracht 586, Am- 8tredam. M. Cool, thans zonder bekende verblijf plaats.. voorheen wonende te Amsterdam-, R.c. mr. M. D. K. S. van Lier, curator mr. G. H. A. Grosheide, Keizerskracht 586, Amsterdam. J. W. Buter. koopman, Amsterdam, Schelde- straat 36 I, in zijn hoedanigheid' van bewind voerder over het door wijlen D. P. Schrikker aan Margaretha Cool nagelaten vermogen. R.c. rrfr- M. D. K. S. van Lier, curator mr. G. H. A. Gros- helde. Keizersgracht 586, Amsterdam-.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 2