iïTST<rCl±> m I HENSEN Onze Lieve Vrouw van Haarlem HERWONNEN LEVENSKRACHT Haarlem, 14 Juli VOLLAERTS SCHOENENMAGAZIJNEN 25 Jaar Whisky Soda m SPELDJESDAG ZONDAG 17 JULI Whisky mei Juliana 1?roitufrtitrr SEIZOEN OPRUIMING Kort en volledig! DE OPRUIMING VAN VOLLAERTS AAN DE SPITS DONDERDAG 14 JULI 1938 Ook onze stad zelve is een bedevaartsplaats van ouden datum De historie van het beeld Vele sieraden Broederschap opgericht JEUGDBIOSCOOP CITY Haringvangsten HisMaster sVoice dealer 9 Herwonnen Levens kracht Speldjesdag 17 Juli 1938 "erwonnen Moede, matte kinderogen Aangetast door ziekte wee, Vragen, eisen om Uw offer Hier geldt siechts: men helpe mee!! GEM. Ie H.B.S. B MET 5-j. c. Overgangsexamens Kosteloos procedeeren Commissie zendt vragenlijsten naar bestuurderen der vakorganisaties heet thans Ernstig ongeluk in den Tour de France? Geruchten nog niet bevestigd GETUIGEN OPGEROEPEN Programma Radio-Centrale BURGERLIJKE STAND 20 o/o KORTING OP ZOMERPANTALONS 15 °/o KORTING v OP STOFFEN COLBERTS RAAkLAAtó i kEQ i Hu WttAMLH AGENDA Bioscopen 15 Juli Bioscopen Het taxibedrijf in Haarlem Het rouleersysteem zal op 22 Juli ingaan 'n OPRUIMING van goedkoope artikelen biedt U weinig VOORDEEL 'n OPRUIMING van VOLLAERTS brengt U alle VOORDEEL omdat VOLLAERTS al z'n soorten tot de fijnste kwaliteiten enorm in prijs heeft verlaagd en geweldige Koopjes biedt ANEGANG 12 TEL. 11457 GEN. CRONJéSTRAAT 104 TEL. 14370 9 STAD IIWS Weer velen zijn opgetrokken naar O. t. Vrouw ter Nood te Heiloo en hebben daar kracht en versterking gekregen in den nood der tijden. Maar in deze dagen mogen wij ook wel even de aandacht vragen voor de Bisschopsstad zelve, voor O. L. Vrouwe van Haarlem. Daar is de St. Josephskerk in de Jans straat, die van 18531898 de zetelkerk of kathedraal van den bisschop was, in het hooggewaardeerd bezit van een schat uit Haarlems Roomsch verleden, van het oude miraculeuze beeld van O. L. Vr. van Haar lem. Het beeld is afkomstig uit de kerk van het Bagijnhof, dat in het jaar 1272 door heer Arend van Sassenheim werd gesticht; maar noch de oorsprong noch de volledige geschiedenis van deze Maria-schat is te achterhalen. De eerste maal, dat de oude kronieken ons eenig bericht geven, is in het jaar 1505: toen Werd op 2 Juni het beeld gewijd door den Wij bisschop van Utrecht, Mgr. Adrianus, Bisschop Van Sebaste, die daarenboven een aflaat van 40 dagen verleende aan allen, die in staat van ge bade bij dat beeld 5 maal het Weesgegroet zou den bidden. Blijkbaar was toen dit Mariabeeld al in eere. Ook na 1505 lezen wij maar weinig daarover: af en toe een bericht, meer niet. Maar die en kele berichten getuigen toch, dat Maria ook bij dit beeld bewijzen heeft willen ggven van de öiacht harer voorspraak. Dit wordt kort en goed verklaard door den tweeden apostolischen vicaris uit het tijdperk der volstrekte heerschappij van het calvinisme in onze landen, door Philippus Rovenius, Aarts bisschop van Philippi. In het jaar 1629 verleen de hij een aflaat van 40 dagen aan allen, die de litanie van Loretto zouden bidden voor dit beeld van O. L. Vr. van Haarlem en in 1639 Vergrootte hij dezen aflaat welke ten allen tijde zou gelden, tot 50 dagen, en noemt dan uit drukkelijk dit beeld „imago miraculis honorata", „Welk beeld door God met wonderen is geëerd geworden, op aanroeping der H. Maagd", aldus vertelt „Uit Hollands Paradijs". Jammer genoeg is ons niet voldoende bekend, Welke wonderen reden gegeven hebben, dit beeld zoo te roemen. Slechts een oud Latijnsch handschrift, zonder dagteekening of naam van den opsteller, verhaalt een zevental wonderbare feiten en opmerkelijke gunsten, welke aan de tusschenkomst van O. L. Vr. van Haarlem wor den toegeschreven. Een veel krachtiger getuigenis echter voor de vele weldaden bij deze O. L. Vr. verkre gen, is het groote getal (meer dan veertig) ex-voto's, zilveren handen, armen en voeten en andere kostbaarheden, waarmede het beeld is versierd. Onder deze moet wellicht ook gerekend worden de zilveren halve maan aan den voet van het beeld, welke zeker een later toevoegsel is, vervaardigd naar men zegt, uit het zilver van vele sie raden, der Haarlemsche Madonna weleer uit dankbaarheid geofferd. Toen Mgr. Rovenius van de Wondermacht Van dit Lieve Vrouwebeeld getuigde, stond het hiet meer in de oude Bagijnhofskerk; deze toch Was in 1578 den Katholieken ontnomen en na eenige jaren afgestaan aan de Waalsche ge meente zooals tot heden nog steeds het geval is. Maar het beeld zelf bleef wel in bewaring bij de Bagijnen, wier „vereeniging" haar bestaan Wist te rekken tot aan het begin der 19e eeuw, en wier „Vaders" of pastoors eerst in een huis aan de Noordzijde van het oude hof en sinds *669 in een pand aan het Goudsmitspleintje '.kerkten". In deze dagen van verdrukking was bet miraculeuze Mariabeeld een voorwerp van groote vereering. Zoo teekent de bekende pas- boor Jan Albert Ban tusschen 16301640 aan, dat het bij het aannemen van nieuwe Bagijnen gewoonte was, dat deze na hare professie zich begaven naar het miraculeuze beeld en daar een kaars offerden, en dat deze plechtigheid werd besloten met een processie, waarbij de pastoor v&n het Hof voorop ging, „dragende 't miracu- fose beelt van Onse Lieve Vrouwe, dat wij da- Selyck noch op den outaer vereieren". Eveneens baden de Bagijnen voor dit beeld iederen dag de Lauritaansche litanie. Ook buiten den kring der Bagijnen blijkt het vertrouwen op de Haar- hmsche Lieve Vrouwe groote te zijn geweest: dit moge wij afleiden uit de gewoonte welke bestond onder moeders om haar kinderen bij dit beeld aan Maria toe te wijden. Pastoor Ban vermeldt zelfs een afzonderlijke zegening, welke bij die gelegenheid werd uitgesproken, als de kinderen ziek waren. De vereering van het beeld is blijkbaar zoo standvastig geweest dat Paus Clemens XI in 1714 nog hónderd dagen aflaat verleende aan degenen, die op de Zaterdagen en op de feesten van Maria in de Bagijnhofskerk kwamen bid den. De eeuwenoude devotie vond eindelijk in de 19e eeuw een bijzondere bevestiging en aanmoediging, toen in het jaar 1843 de vice-superior der Hollandsche Missie Mgr. Ferrieri op verzoek van pastoor P. Boin in de nieuw-gebouwde St. Jozefkerk, waarheen het beeld uit de oude Bagijnenwerk was overgebracht, de bekende Parijsche Broe derschap van Notre Dame de Victoire op richtte. Die broederschap immers van het „Allerheiligst en Onbevlekt Hart van Maria tot Bekeering der Zondaren" vereenigt iedere Zaterdag de vereerders der H. Moe dermaagd onder 't H. Misoffer, dat voor de bekeering der Zondaren wordt opgedragen en brengt hen iederen Zondagavond samen in een lof, waaronder voor dezelfde intentie gebeden wordt. Sindsdien is de vereering van Onze Lieve Vrouw van Haarlem steeds gestegen. Thans bezit zij in de St. Jozefskerk een af zonderlijke kapel met kunstvol altaar, daar ge bouwd door de goede zorgen van den Hoogeerw. pastoor Mgr. B. Dankelman. Den geheelen dag is deze kapel voor de vereerders van Maria toe gankelijk door een ingang in de „Klopper poort", welke nog herinnert aan de oude Ba gijnen, die immers in de vorige eeuw veelal „Klopjes" werden genoemd, wijl ze de ingewijde Katholieken „klopten" als ergens in het geheim de H. Mis werd gelezen. En haar trouwe kinde ren vergeten niet vooral niet des Zaterdags dat Maria voor hen is „Troost der bedrukten, de Behoudenis der Kranken en de Toevlucht der Zondaren". Sinds korten tijd is Haarlem een nieuw soort amusementsinrichting rijk, die, goed geleid, in een behoefte zal kunnen voorzien. Want voor de jeugd is er in Haarlem be trekkelijk weinig te doen en op regenachtige Woensdag-, Zaterdag- en Zondagmiddagen zal het voor vele ouders een uitkomst zijn hun kinderen naar een gelegenheid te kunnen stu ren, waar gedurende een paar uur onschuldige kinderfilms worden gedraaid. Dat gebeurt sinds 29 Juni in de jeugdbios- coop City, gelegen aan de Zuiderstraat 15, een zijstraat van de Gedempte Oude Gracht, een Vijftig meter voorbij het postkantoor. Het voor malige kerkgebouw van de Apostolische ge meente is daar tot een gezellig bioscooptheater verbouwd. Voor veiligheidsmaatregelen is natuurlijk, onder toezicht van de brandweer, op de aller eerste plaats gezorgd. Niet alleen, dat er in speciale en goed geïsoleerde cabines onbrand bare films worden gedraaid, maar ook is ge controleerd, dat zoo noodig' het heele gebouw in één minuut kan worden ontruimd, zonder van de twee nooduitgangen gebruik te maken. Het ligt voor de hand, dat bij gevaar ook deze geopend worden en de ontruiming dus nog vlugger geschieden kan. Aan de keuze van de films wordt eveneens de noodige zorg besteed. De selectie heeft plaats door de directie, maar deze laat haar programma nog eens extra controlleeren door een Haarlemschen leeraar. En dan is er nog de gemeentelijke bioscoopcommissie, die het noodi ge toezicht uitoefent. De entréeprijzen zijn zeer bescheiden 10, 15, 20 en 25 cent. Voor dit geld worden natuurlijk niet de nieuwste superfilms gedraaid, maar dat is niet noodig om onze jeugd te amuseeren. Toen wij er gisterenmiddag even een kijkje na men, heerschte er grcote gezelligheid en veel jolijt om alles wat vertoond werd. Er valt wat te zeggen voor den stelregel, dat men de kinderen niet te gauw den weg naar de bioscoop moet leeren doch zelfs de strengste vader en moeder zouden 't leuk vin den voor hun kinderen een paar genoeglijke lachfilms af te kunnen draaien. Zij zouden er waarschijnlijk de huur van een prcjectietoeste' met films voor over hebben. De directie heeft siechts de bedoeling het den ouders in dit op zicht wat gemakkelijker te maken. Volgens radio-telegrafisch te Scheveningen ontvangen berichten uit zee waren de vangsten van onderstaande schepen hedenochtend als volgt: Kw. 43- 1 kantje, Kw. 176-6, Kw. 151-3, Kw 3-17 kantjes uit de halve vleet; IJm. 268 1 kantje, IJm. 490- 1 kantje, VI. 195- 25 kant jes, Kw.' 127- 2 kantjes, en de Vlaardingsche schepen Pr. Hendrik 17 kantjes en de Adriana Johanna 2 kantjes. A4NG£b Het Spaarndamsche Fanfarecorps „Crescendo", dat de volgende maand zijn vierde lustrum zal vieren. Bij die gelegenheid wordt zooals gemeld van 20 tot en met 28 Augustus een groote vocale en instrumentale feestweek georganiseerd Kent u Berg-en-Bosch? Hebt u het nooit persoonlijk bezocht, dan hebt ge er toch wel afbeeldingen van gezien in couranten of tijd schriften. Het is een model-sanatorium, stich ting van de „R.K. Vereeniging tot bestrijding der tuberculose Herwonnen Levenskracht". In derdaad een model-sanatorium, waar de nieuwste vindingen zijn toegepast, waar, on danks de neerdrukkende ziekte van de zeer talrijke patiënten, een opgewekte geest- heerscht en onder de bijzonder bekwame lei ding van den onvolprezen directeur, dr. Bronk- horst, aan reeksen van menschen gezondheid is en wordt bijgebracht, menschen, die anders aan een vroegtijdigen dood moesten worden prijsgegeven of als wrakken door het leven zouden gaan tot last van familie en omgeving. Ziet maar eens het keurig geredigeerde en keurig uitgevoerde maandschrift „Zonnebloe men" in handen te krijgen, dan krijgt ge een denkbeeld van de verpleging en het verblijf in Berg-en-Bosch in het Utrechtsche Bilthoven. Uit dat Maandblad kunt ge ook leerén, wat er noodig is, om zoo'n inrichting in stand te houden en aan haar doel te doen beantwoor den. Het Katholiek Nederland, maar vooral de katholieke werknemersstand draagt geregeld zijn bijdragen aan, maar er is enorm veel noo dig en inderdaad heeft heel katholiek Neder land hier een plicht te vervullen. Want het is een voornaam katholiek belang, dat we de beschikking hebben aan gezonde katholieke arbeiders, van wier drempel de gevreesde tu berculose geweerd moet worden. Ieder jaar wordt aan de Haarlemsche bevol king de gemakkelijke gelegenheid geboden om van haar belangstelling voor dit mooie werk getuigenis af te leggen en wel door de straat collecte voor „Herwonnen Levenskracht", door zich te tooien met het speldje, dat dan overal wordt aangeboden# Op Zondag 17 Juli wordt dit jaar deze straatcollecte gehouden. Er is een bijzondere reden om thans dubbele aandacht aan deze collecte te schenken en een dubbele gave in de busjes der collectanten te werpen. Herwonnen Levenskracht bestaat dit jaar 25 jaar. Gedurende een kwart-eeuw heeft de ver eeniging haar zegenrijk werk verricht. Reeds daarom heeft ze aanspraak op de publieke of fervaardigheid. Wilt daarom deze zilveren jubilaresse met een zilveren regen bestrooien. God zal 't loo- nen! J. HEERKEN3 THIJSSEN Bevorderd naar de 2de klasse: Thea van Asperen, Lud BaUm, Jan van den Berg, Nella Boon, Aty van der Burg, Joop Damiaans, Henk Hiemstra, Hedwig de Jonge, Jacob Klerk, Elsje Kruit, Elly Leupen (voorw.), Aak Molenaar, Hetty van Nikkelen Kuijper, Frans Ossendorp, Ida Reijers, Carel Sellenraad (voorw.), Jan Seijffert (voorw.), Dik Spaargaren, Carla Trupp, Frans van der Weide, Ab de Wit, Piet Abbink Spaink, Wim Annaert, Joop Bakker, Hilde Baumann, Joop Brouwer, Rolf Cransberg, Nick Easton, Jan van Ek (voorw.), Jan Fuhri Snethlage, Kees Groot, Kees van der Heide, Wim Jansen, Han Koster, Jan Kraft(voorw), Bert Metz, Daan Meyer, Jan Pronker, Rietje Revalk, Bas Sorgdrager, Hans Veenenbos, Frans van de Vijver, Wim Zwaag, Jo van Dam, Nel Derlagen, Marian Graaff, Albert Joustra, Hen ri Kappert Ria Kikkert, Jan Mulder, Adri van Nie, Appie Nijboer, Kees Sabelis, Jan Schim mel Joop Scholten, Rob Smit, Roelof van Waard, Frits Wafelbakker, Joop Wagenmakers, Wim Whitlau, Frans Wilde. Bevorderd naar de 3de klasse: Hans Appel man, Hans Feirabend, Puk Fris, Eddy Goode, Margot Halm, Wim Hermes, Heleentje Hof stede Koopman (voorw.), Wim Hooning, Frits Janssen, Frans Krug, Geer Pregel(voorw.), Flip van Rhjjn, Jan Spaargaren, Han Swart, Jack Teding van Berkhout, Jan Vercruijsse, Simon Verheus, Robby Vunderink, Tom Druk ker Frans van Amerongen, Joop In den Bosch (voorw.), Ad Dapper, Kees Derks, George Dup- ker Robert Eikenboom, Rob Everard (voorw), Ben Hooghoudt, Tjebbo de Koningh, Henk de Langen, Sieka Lantinga (voorw.), Dolf van Leesten, Henk Mooiweer, Jan Poot, Henk de Ronde, Joke Sperwer, Wolfgang Weisz, Anneke van Dam, Allerd Friedhoff, Wim van Gesker, Hans v. d. Graaff, Ab. Groustra, Freddy Hooge- woning, Jaap de Jong, Jan Koers, Bob Ne beling (voorw.), Lukie Oei, Henk Prinsen Geer- ligs, Cor Schuurmans, Jan Sikkema, Henk Steensma Jan de Veer, Erik Warendorf, Dick van Woerkom, Magda van der Zouwe, Nel Fenenga. Bevorderd naar de 4de klasseJan Bais, Hans Dopheide, Henk van Eendenburg, Arie van Gent Henk Heeren, Willy Ingerman, Jur- jen de Jong, Henk Krug, Nelly Kuijper, Freek Lennings, Otto Lettinga, Warner Lubberink, Lody Schmit Jongbloed (voorw.), Clara Slager, Eto van der Valk, Herman Vernout, Ansi IJzer, Jan Boerlage, Mientje Bremer, Robbie v. Er- pers Royaards, Marco Gans, Jaap Goeting, Cas Jeekel, Djlly Kappert, Kees Kikkert (voorw.), Trees Kubatz, Ton ter Laag, Nico van Leeuwen, Age van Leunen, Kees Lodewijks, Gerda Mac- pherson (voorw.)', Ernst Otter (voorw.), Teun Pais, Dolf Pfersich (voorw.), Nol Terpstra (voorw.), Ate Vunderink, Herman Werker (voorw.). Wij maakten indertijd melding van een nieu we wet, die aan den rechter uiteindelijk de be slissing overlaat om uit te maken welke per sonen in aanmerking komen kosteloos of tegen verminderd tarief te procedeeren. De rechter beschikt echter in het algemeen niet over de gegevens, die een juiste beslissing wettigen en daarom werd door den kantonrechter te Haar lem een commissie in het leven geroepen, om een rapport uit te brengen omtrent de behoef ten en levensomstandigheden in die gezinnen, die voor kosteloos of tegen verminderd tariei procedeeren in aanmerking zouden kunnen ko men. Deze commissie heeft tot voorzitter mr. H O. Drilsma, adviseur van het Centraal Bureau voor Arbeidsrecht in Noordholland. Leden der commissie zijn de heeren A. Mars, als vertegen woordiger van den Haarlemschen Bestuurders- bond, G. Scholte van den R- K. Volksbond, E. Overbeek van den Chr. Bestuurdersbond, J. M. H. van de Wateren van den Bestuurdersbond Haarlem en J. G. van Kessel van den R. K. Middenstand. De bedoeling van deze commissie is de levens omstandigheden en levensbehoeften van ver schillende gezinnen in verschillende groepen weer te geven, zoodat de kantonrechter als hem in een bepaald geval het inkomen wordt op gegeven, weten kan, wat er van dat inkomen kan worden afgenomen om een procedure te betalen. De commissie heeft nu een vragenlijst opge steld, die aan de bestuurders van vakorganisa ties 'en vereenigingen van kleine zelfstandigen zal worden gezonden. De vragen dienen te wor den beantwoord door drie personen van elke groep de commissie verdeelde de verschil lende vakgroepen in negen groepen, die onge veer denzelfden levensstandaard hebben die daarbij op de ervaring afgaan. In de eerste groep zijn ondergebracht ambtenaren van de middenklasse, technisch en opzichthoudend personeel, onderwijzers en ver tegenwoordigers. In de tweede groep verzeke ringsagenten, handelsreizigers en kantoorbe dienden. In de derde typografen, litho-, foto- en chemigrafen, in de vierde middel- en lager personeel van het bedrijf der P.T.T., personeel in overheidsdienst geen ambtenaren zijnde, personeel in dienst van spoor- en tramweg maatschappijen, lagere ambtenaren. In de vijf de groep werden geplaatst hotel- restaurant- en cafépersoneel, kleermakers, particuliere chauffeurs en kappersbedienden in de ver schillende vakgroepen van deze groep kan zich een groote verscheidenheid van levensstandaard voordoen. In de zesde groep werden bakkers en slagers ondergebracht, in de zevende bouwvak arbeiders, schilders, stucadoors, grondwerkers, metaalbewerkers, meubelmakers en transport arbeiders, in de achtste huispersoneel, zooals dienstmeisjes, werksters, huisknechten en in de negende tenslotte landarbeiders, sigaren makers, fabrieksarbeiders en textielarbeiders. Op de vragenlijst wordt o.m. geïnformeerd naar het gemiddelde inkomen van eén lid der door den invuller vertegenwoordigde vakgroep. Voorts wat daarvan besteed wordt aan kleeding en voeding en schoeisel, waarbij rekening wordt gehouden met het aantal en den ouder dom der kinderen, wat besteed wordt aan huis huur, waarbij ook weer rekening wordt gehou den met de grootte van het gezin en wat ten slotte uitgetrokken wordt voor verlichting, ver warming, onderhoud van meubilair, vernieu wing daarvan e.d. Verdere vragen handelen over bedragen, die besteed worden aan verzekering en contributie voor vakbonden, aan belasting, voor ontspan ning, ontwikkeling, sport, lectuur, couranten, e.d., aan schoolopleiding, voor hulp in de huis houding, enz., enz. Zijn de vragenlijsten, die binnenkort verzon den zullen worden, ingevuld, dan zullen door de commissie voor kosteloos procedeeren de verzamelde gegevens gesorteerd worden. Binnen niet al te langen tijd zal dan de kan tonrechter over de juiste gegevens kunnen be schikken. Hedenmiddag deden geruchten de ronde, als zou er tijdens de achtste étappe van den Tour de France, tusschen Pau en Luchon, een ern stig ongeluk zijn gebeurd. Wij hebben van deze geruchten echter tot op heden geen enkele bevestiging kunnen krijgen. Bevorderd naar de 5de klasse: Huke Bek kers, Eelko de Boer, Nico van den Bogaard, Job Dapper, Nanning Dijkstra, Adri Hellings, Pank Hoogendoorn, Ton Josso (voorw.), Peter Kruijt, Kees van Looy, Jan Mosk, Wim van Putten, Adri Starink, Mieke Westhof, Kees de Boer, Bob Busking, Bep van Dusschoten, Wim Geldóf, Bob Honhoff (voorw.), Clara de Jong, Daan Kelderman (voorw.), Rob Kirschbauin, Johan Kuiper, Hannie Molenaar, Adrie Pijl, Joke Ulsamer, Piet Zalm, Kees de Jong, Carel van Amerongen, Frnak Appelman, Lies Bak ker, Dick Daam, Jaap Freudenborg Annie Ja cobs (voorw.), Riek de Jong (voorw.), Piet van Kampen, Nelly Kikkert, Bob van Meerwijk, Edy de Munck, Lous Muijs van de Moer (voorw.), Daan'steyn Parvé, Willy Stibbe, Jaap Struijk, Hans Thonus, Dick Tollenaar (voorw.), Kees Wafelbakker, Joop Beek, Hans van Blom- mestein, Jan van Borssum Buisman, Jaap Draaijer, Aat Floberg, Eric Juriaans, Martien Kluit, Bob Leupen, Toto van Loon, Riet Mül- ler, Frank Polak (voorw.), Bob de Raay, Cora van de Velde, Egbert Niënkemper. Gisterenmiddag om tien minuten over twaalf is een 27-jarige dame in de Koningstraat van haar fiets gevallen op het moment, dat een vrachtauto haar passeerde. De dame zelf beweert, dat zij van den laad bak van den auto een duw kreeg, direct daarop voelde zij, dat daardoor haar linkerbovenarm brak en zij kwam toen te vallen. Volgens een getuige heeft de vrachtauto haar niet geraakt. De chauffeur heeft van de bot sing niets gemerkt. Hij reed ongeveer 1.20 me ter van het rechtertrottoir. De Ongevallen Dienst verleende de eerste hulp, waarna de dame naar het St. Elisabeth- gasthuis werd vervoerd. De politie heeft de zaak in onderzoek en verzoekt eventueele getuigen zich bij de politie te willen melden. Vrijdag 15 Juli Programma 1: Hilversum II. Programma 2: Hilversum I. Programma 3: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs R„ 12.05 Radio PTT, 12.20 Keulen, 1.20 Brussel Ned., 1.30 Pauze, 1.35 Keulen, 2.20 Droitwich, 4.35 Keulen, 5.20 Parijs Radio, 6.50 Brussel Ned„ 7.20 Diversen, 8.20 Brussel Fr., 9.20 Londen R., 9.35 Brussel Fr., 10.20 Keulen, 11.20 Leipzig. Programma 4: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diver sen, 10.35 Londen Reg., 12.50 Droitwich, 1.15 Londen Reg., 5.20 Droitwich, 6.45 Londen R., 7.40 Droitwich, 9.20 Diversen, 10.20 Droitwich. Programma 5 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert. 1. Villanella, 2. Home, Sweet Home, 3. L'étoile d'amour, 4. Der Pos tillon von Lonjumeau, 5. Calling me home, 6. Die Deutsche Nachtigall, 7. Ne dis pas toujours, 8. Launisches Glück, 9. Estrellita, 10. Love's old sweet song, 11. J'ai révé de t'aimer, 12. Komm herab, oh Madonna Theresa, 13. It is only a hole in the wall, 14. La Foletta, 15. Quand tu seras dans mes bras, 16. Ja, das ist alles auf Ehr, 17. A portrait of a lady. 8.0012.00 Diver- sen, Geboren: G. Rooijers—Duivenvoorden, z.; L. van Rooy—Hermann, z.; W. Ummels—Koper, z.; G. va» OerleNoë, z.; C. J. Schreuder—de Gans, z. Ondertrouwd: P. N. A. Visser en M. Blanke; M. J. F. Schutte en C. J. van der Scheer. Getrouwd: E. J. F. Kievit en G. A. C. de Jong; B. E. Wielenga en G. Rudolphij; H. P. F. Kruijer en J. A. Veen. Restanten Vakkleeding- tegen zeer lage prijzen! VAK K L E EO INGMAGAZIJN G'ebouw St. Bavo: Fed. Gr. en Fr. Handel, 8 uur; R.K. Bevolkingsbureau, 8 Uur; Arbeid Adelt, 8 uur; Postpersoneel, 8 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling, 34 uur. Rembrandt: „Het meisje van gisternacht", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema; „Wat heb je gedaan", „Men gaf hem een geweer", 2 en 8.15 uur. Luxer: „13de stoel", Liefdeslied per radio", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: Danielle Darrieux in „Misbruik van vertrouwen", 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur; Schaakclub, 8 uur; Ambtenaren Tram, S uur; Ledenvergadering Forel, 8 uur. Stadhuis: Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs, half 9. Nooruerbuitenspaarne: Watersportfeest, 8 u Kunstzaal De Bois: Expositie 95juur. i Rembrandt: „Happy landing", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema: „Proces met gesloten deuren", „San Quentin", 2 en 8.15 uur. Luxor; „Avonturen in Barcelona", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Het gebeurde in Napels", 2.30 7 en 9.15 uur. Naar wij vernemen heeft het gemeente bestuur besloten op 22 Juli a.s. het rouleer systeem in het taxibedrijf ingang te doen vinden op alle standplaatsen. Het bedrijf zal dan zoodanig gesaneerd zijn, dat slechts twee maatschappijen, De Amsterdamsche Rijtuigmaatschappij en de Vereeniging van Taxi-ondernemers, het stationneerbedrijf kunnen uitoefenen. De R. K. Harmonie St. Caecilia houdt Vrij dagavond van half acht tot negen uur. behou dens goedkeuring van B. en W. een muzikale wandeling door Haarlem-Noord, waarbij tevens de laatste loten zullen worden verkocht. Daar na zal de trekking plaats vinden in het gym nastieklokaal aan de Eemstraat. De burgemeester van Haarlem verzoekt da ingezetenen de brieven, bestemd voor het ge meentebestuur of den burgemeester, niet te adresseeren aan hem persoonlijk, noch aan z;jn particulier adres. Het adres behoort dus te luiden: „Aan het Gemeentebestuur van Haarlem" of „Aan den Burgemeester van Haarlem", zonder eenige toevoeging. Bezorging aan zijn particuliere woning vertraagt de behandeling. Bij de op 22 Juni en 13 Juli resp. te Utrecht en te Amsterdam gehouden examens der Fede ratie voor Stenografie „Groote", zijn de na volgende leerlingen van H. W. Fris, de Clercq- straat 146 te Haarlem geslaagd, te weten voor: Kantoorstenograaf Nederlandsch 130: mej. A. Kreulen en de heeren J. Th. Snellens en B. H. A. M. Sormani. Machineschrijven: de dames J. A. Moison, A. H. Mul, L. de Wit en de heeren J. A. Klaassen, G. A. van Loy, P. Postuma, J. Th. Snellens, B. H. Smeenk, B. H. A. M. Sormani, Th. C. J. van Tongeren en J. Weidema. De heer Post, voorzitter van de afd. Haar lem van den bond van personeel in publieken dienst, is als zoodanig afgetreden. Na ruim 19 jaar bestuurslid en ruim 12 jaar voorzitter te zijn geweest, meende hij in verband met zijn promotie bij hout en plantsoenen, zich als voorzitter niet meer lierkiesbaar te moeten stel len. In zijn plaats werd gekozen de heer G. v. Raayen, monteur gem. reiniging. Het bestuur is als volgt samengesteld: G. van Raayen, voor zitter; L. Steeman, secretaris; M. van Norde, penningmeester; M. Humting, 2e voorzitter; J. C. de Jong, 2e secretaris; P. Kuiper, 2e pen ningmeester; G. Beun, alg. adjunct. Het bestuur van Eerste Hulpvereeniging „Snel- verband" deelt mede, dat bij gunstig weer de openluchtoefening op Vrijdag 15 Juli 1938 zal worden gehouden op de terreinen van de Speel- tuinvereeniging „Het Oosterkwartier" aan de Zomervaart. VOOR HAARLEM-NOORD:

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 5