UIT DEN OMTREK JL CHIEF WHIP H mm Bazel, Lazern, Flüelen, Lagano, Milaan, Padua, Venetië, Boedapest .*n gezellige fietstochtgezonde ontspanning als toppunt van genot de beste sigaret voor Uw gezondheid Veertien dagen langs den Rijn naar met oponthoud op de terugreis te Keulen ONDER KATHOLIEKE DESKUNDIGE LEIDING VAN 1 TOT EN MET 14 AUGUSTUS ONS REISPROGItAM ZATERDAG 16 JULI 1938 Opheffing van de spoor lijn Zaandam-Hoorn Een werkcomité uit belanghebben de gemeentebesturen gevormd WEER EEN HARDDRAVERIJ' TE ZANDVOORT HAAR SLAG GESLAGEN Twee winkeldieveggen uit Purme rend staan te Amsterdam terecht AARDBEIENPRIJZEN BEVERWIJK De gemeentelijke licht- bedrijven in 1937 KATWIJKERS REDDEN TWEE DUITSCHE DOKTERS Matroos Van Duin ernstig gewond Minimumprijs vastgesteld VOOR DE KINDER UITZENDINGEN AARDBEIEN UIT DE MARKT GENOMEN VAN LEER'S WALSBEDRIJF De werkloosheid R. K. Vereen, van E.H.B.O. Geslaagd HEEMSTEDE Gids voor Bloemendaal Distributie in alle aangesloten gemeenten gestegen HILLEGOM Prijs slechts f 122. In den prijs is begrepen: De Donau-oevers te Boedapest Meden des avonds een Jantastischen aanblik Eenige dagen geleden hebben wij melding ge maakt van geruchten omtrent bij de Ned. Spoorwegen in overweging zijnde plannen om het personenvervoer op de spoorlijn Zaandam- Hoorn op te heffen. Hoewel nog weinig bekend is omtrent het stadium, waarin deze plannen verkeeren, heb ben de besturen van eenige gemeenten, welker belangen bij de instandhouding van die lijn nauw zjjn betrokken, contact gezocht met el kaar, ten einde deze aangelegenheid tijdig on der oogen te zien. Wy vernemen, dat daartoe te Enkhuizen een vergadering is gehouden, waarvoor het gemeen tebestuur had uitgenoodigd de colleges van bur gemeester en wethouders van de gemeenten Zaandam, Purmerend, Hoorn, Stavoren, Wor- kum en Sneek. Aan deze uitnoodiging was door alle genoodigde besturen gevolg gegeven hetzij door met het voltallige college van burgemees ter en wethouders aan de vergadering deel te nemen, hetzij door het afvaardigen van een of meer vertegenwoordigers. In deze bijeenkomst, die uiteraard geen open baar karakter droeg, zijn de belangen, welke door een eventueele opheffing van de lijn Zaan damHoorn, zullen worden geschaad breedvoe rig besproken. Naar men ons heeft medegedeeld is het resultaat van de onderhandelingen ge weest, dat een comité is samengesteld, hetwelk deze belangrijke aangelegenheid nader in studie zal nemen en de noodige pogingen in het werk zal stellen om zoo noodig in samenwerking met andere belanghebbende instanties opheffing van de bedreigde lijn te voorkomen. In het comité hebben zitting de burgemeesters van de mede werkende gemeenten. Voorts heeft het comité uit zijn midden benoemd een z.g. werkcomité, bestaande uit de burgemeesters van Zaandam, Sneek en Enkhuizen. Voor Enkhuizen is deze zaak van groote be- teekenis, omdat opheffing van de spoorlijn ZaandamHoorn ook den veerdienst in gevaar kan brengen, terwijl als gevolg daarvan even zeer de lijn StavorenLeeuwarden wordt be dreigd. Gezien het succes van de op 22 Mei gehouden harddraverij heeft het bestuur van de Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer besloten tot 'n herhaling over te gaan. De tweede harddraverij moet eveneens een succes worden en daarom is besloten de draverij des avonds te houden. Als datum is vastgesteld Woensdag 27 Juli a.s., terwijl de draverij zal plaats hebben op den Boulevard de Favauge en den boulevard Bar- naart. Het aanvangsuur is bepaald op 7 uur n.m., zoodat een groot deel van den wedstrijd in het donker zou verreden moeten worden. De boule vards zullen daarom met duizenden electrische lampjes worden verlicht, hetgeen een fantas tisch schouwspel zal opleveren. Een harddrave rij met avondverlichting zal voor de badplaats een attractie zijn en een unicum voor Neder land. Als prijzen worden beschikbaar gesteld voor deze draverij op korte baan f 400.f 150. f 50.en f 25.De paarden, die geen prijs win nen, doch tot den laatsten aanloop blijven, ont vangen een bedrag van f 10. Om 6.30 uur heeft een défilé plaats. Voor 't schoonste geheel wordt een prijs van f25.be schikbaar gesteld door Haf am te Haarlem. Voor den berijder van het winnende paard stelt het bestuur van de V.V.V. een gouden dasspeld be schikbaar. De technische leiding wordt wederom verzorgd door de Beverwijksche Harddraverijver. „Prins Bernhard", zoodat het welslagen van den wed strijd reeds een vaststaand feit is. De loting heeft plaats in café Bluijs, Haltestraat. De harddraverij zal worden besloten met een groot vuurwerk, hetwelk voor de baan zal wor den afgestoken. Nog kan medegedeeld worden, dat pogingen in het werk gesteld zullen worden extra trams en treinen naar en van Zandvoort te laten loopen, ook nog na 12 uur des nachts. Voorts zal worden geprobeerd een avondretour reeds vanaf 5 uur te laten gelden i.p.v. 6 uur n.m. Voorts verna men we nog, dat het vuurwerk als besluit van de harddraverij, om ongeveer elf uur zal worden afgestoken, terwijl de prijsuitdeeling van de harddraverij daarna zal plaats hebben. meentebestuur en van „Bloemendaal's Bloei". Het is niet mogelijk om den inhoud op te sommen, men moet er zelf kennis mee maken. Vast staat echter, dat U er zoowel inlichtingen over het gemeentebestuur, als over takken van dienst en bedrijven, wegen en middelen van vervoer, onderwijs etc. in kunt vinden. Hoeveel belasting U moet betalen, hoeveel schoolgeld, hoe laag de waterprijs ismet voorbeelden wordt het U duidelijk gemaakt. Eenige foto's en kaarten veraangenamen den tekst. Het boekje wordt gecompleteerd door een lijst van aanbevolen adressen, Twee vrouwen uit Purmerend, mej. G. en mej. v. B., stonden Woensdag terecht voor den plaatsvervangenden Amsterdamschen Politie rechter, Mr. A. M. baron van Tuyll van Seroos- kerken. Zij werden beschuldigd van winkel diefstal in enkele magazijnen te Amsterdam. De beide vrouwen waren naar de hoofdstad ge komen en hadden in de Hema op den Nieu- wendijk en in Galeries Modernes haar slag ge slagen. Zij hadden haar tasschen gevuld, tot deze bol stonden en toen was de winkelspeur der gekomen en had den buit teruggenomen. Een groote verscheidenheid van artikelen had men ontdekt in de tasschen en het leek of de vrouwen zelf een warenhuis wilden beginnen. Men vond bij de gestolen goederen een domino spel, een damspel, een verfdoos, manchetknoo- pen, handschoenen, eau de cologne, portemon- naies, ringen, broches en vele andere zaken. De vrouwen gaven thans toe gestolen te heb ben, maar, zooals bij eiken winkeldiefstal, zij begrepen niet hoe zij er toe gekomen waren en zij vermoedden dat het een soort verstands verbijstering was. Bovendien geschiedde het voor de eerste maal. De politierechter vond het dan flink gedaan voor beginnelingen. Mej. G. zeide, dat zij een sprei had gehaakt en verkocht. Voor het verdiende geld was zij naar Amsterdam gegaan met mej. v. B. Zij had pantoffels gekocht bij Huf en was toen voor nog meer pantoffels naar de Hema ge gaan, waarna haar geheugen haar in den steek liet en eerst weer begon te werken toen de po litie de gevulde tasschen leeg haalde. Zij had nooit eerder gestolen, want zij was veertien jaren ziekelijk geweest en had dus de gelegen heid niet gehad. Doch de politierechter vond. dat dit niet opging, aangezien de vrouw nu 41 jaar was en dus 27 jaar oneerlijk had kunnen zijn. Het was bovendien niet de eerste dag na haar genezing, dat zy er op uit gegaan was. De Officier van Justitie, mr. A. A. L. F. van Dullemen, wees er op, dat het een gewoonte gaat worden, dat vrouwen uit omliggende plaatsen naar Amsterdam komen om winkel diefstallen te plegen. Hij achtte een flinke straf noodig en vroeg voor mej. G. 10 boete of 20 dagen hechtenis en voor mej. v. B. 30 boete of 60 dagen hechtenis en bovendien voor beide vrouwen een voorwaardeiyke gevangenis straf van twee maanden met een proeftyd van drie jaar. De politierechter wilde rekening houden met de huiseiyke omstandigheden van mej. G., wier man bijna blind is, en veroordeelde haar alleen tot twee maanden voorwaardehjk met een proeftyd van drie jaar. Zij zal dan onder toezicht komen van de R. K. Reclasseering te Haarlem. Mej. v. B., wier man een gemeentebetrekking heeft, kreeg een zelfde voorwaardelijke straf met toezicht van het Leger des Heils, doch bovendien een geldboete van 30, by niet-be- taling te vervangen door 30 dagen hechtenis. r Dezer dagen heeft de bemanning van dé K.W. 177, van den schipper-eigenaar Jac. Zwaan, een moeilijke redding volbracht, die niet zonder kwetsuren voor een der matrozen i! afgeloopen. Tijdens het visschen ontdekte de bemanning van de K.W. 177 op ca. 30 myi voor IJmuiden een zwaar gehavend jacht. De schipper liet een weinig opstoomen, zoodat men meer in de na bijheid kwam. Het bleek een Duitsch jacht met 2 Duitsche doktoren te zyn. Tijdens zwaar weer waren boventuig en masten van het jacht geslagen, zoodat men hulpeloos ronddreef. On danks de zware zee haalde de bemanning van de K.W. 177 het jacht langszij, zoodat de op varenden op de nlogger konden worden over gebracht. Hierbij is echter een ernstig ongeluk gebeurd. De matroos Jac. v. Duin is n.l. met zyn rechterarm tusschen den logger en 't sterk slingerend jacht bekneld geraakt. Hierbij is zijn pols gebroken en is een pen, die aan den bui tenkant van het jacht bevestigd was, door zijn hand gedrongen. Direct daarna is men naar IJmuiden gestoomd, met het jacht op sleep touw. De arm van matroos Van Duin werd door een der doktoren verbonden. Van IJmuiaen is Van Duin naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Uit een foto bleek de hand zeer ernstig beschadigd en de pols gebroken te zijn. De twee Duitschers kwamen er zonder kwetsuren af en waren den schipper en be manning van de K.W. 177 zeer dankbaar voor deze moeilyke redding. Met het oog op de steeds zakkende aard- beienpryzen hebben Donderdagochtend in al lerijl de directies der Beverwijksche groenten- en fruitmarkten den nieuwen prijs op f 12. per 100 K.G. gezet. Dientengevolge draaiden des avonds belang rijke kwantums door, welke overgenomen zul len worden door de Nederl. Groenten- en Fruitcentrale te 's-Gravenhage. Een en ander natuurlijk m overleg met den regeerings- commissaris. Zondagavond om 7 uur wordt in het gemeen telijk Sportpark een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen De Kennemers en Beverwijk. De op brengst is bestemd voor de Beverwyksche Kin deruitzendingen. Toegangskaarten kosten 25 en 40 cent. Kinde ren en werkloozen 10 cent. t Ook gisteren is een kwantum aardbeien, die den minimumprijs niet konden opbrengen, door de Groenten- en Fruitcentrale uit de markt ge nomen, om voor haar rekening te worden ge conserveerd. In verband met de officieele ingebruikstelling Van Van Leer's Walswerken, heeft de directie heden aan alle geëmployeerden van het bedrijf met hun dameseen specialen dag aangeboden. O.a. zal de groote en fraaie tentoonstellingshal, welke thans geheel geïnstalleerd is, worden be zichtigd. Voorts wordt een excursie naar Am sterdam gemaakt, waar een gemeenschappe- lijken maaltijd wordt aangeboden, benevens een filmvoorstelling. Heden stonden bij de Gemeentelijke Arbeids beurs ingeschreven 662 werkzoekenden (waar van 43 uit Heemskerk) tegen 653 (44) in de vo rige week. De examens voor het diploma voor de cur sisten van de R. K. Vereeniging E. H. B. O. „St. Gerardus Majella" zullen worden afgeno men op Maandag 18 en Dinsdag 19 Juli a.s. De candidaten worden verzocht op de vast gestelde uren aanwezig te zijn. Bij de op 13 Juli te Amsterdam gehouden examens van de Federatie voor Stenografie „Groote", slaagden voor het diploma kantoor stenograaf 130 Nederlandsch, mej. R. deKruyff, Beverwyk, mej. R. Mol en I. Ensering, Velsen- Noord, mej. F. Hollander, Driehuis en den heer C. Kloos, IJmuidèn-Oost. Voor het diploma „typist", mej. D. Deijman, Beverwijk, den heer B. Withaar, Beverwijk en den heer E. v. d. Brink, Velsen-Noord. Alle leerlingen van mevr. Ruiter—Sm'elik te Velsen-Noord. Er is een gids voor Bloemendaal versche nen en op de eerste pagina staat met groote letters, dat deze Haarlemsche randgemeente de parel van Kennemerland is. Niemand zal het tegendeel durven beweren, zeker niet wanneer hy den inhoud van het handige en opmerkelijk volledige boekje gelezen heeft. Het is een uit gave van de Bloemendaalsche Middenstands- vereenigingen, die eer van hun werk hebben en zeker veel succes in de toekomst zullen oogsten. Groote medewerking kregen zij van den heer G. J. van Abs, hoofdcommies ter gemeen te-secretarie te Bloemendaal, die den tekst van den gids voor zyn rekening nam, van het ge- Dezer dagen waren wij in de gelegenheid enkele van de voornaamste cyfers uit het ver slag van het gemeentelijke electriciteitsbedryf over 1937 te publiceeren. In aansluiting daarop laten wy hieronder nog enkele byzonderheden volgen: In totaal werd van de Hoogovens ingekocht 2.970.815 M3 tegen 2.881.036 in 1936. Wat de aflevering betreft aan de verschillen de gemeenten, die door Beverwijk van gas wor den voorzien, de verbruikscijfers van alle ge meenten geven een stijging te zien. Voor Be verwijk zelf, die natuurlijk de grootste „consu ment" is, is de stijging het belangrijkst, n.l. 37.767 M3; Heemkerk nam 6201 M3 meer af; het verbruik in Uitgeest steeg met 5558 M3 en in Limmen met 9589 M3. Beverwijk verbruikte 2.315.093 M3; Heemskerk 154.596 M3; Uitgeest 208.328 M3 en Limmen 60.370 M3. De totale vermeerdering van het verbruik be droeg 59.115 M3 of 2.26 pet. tegen 29.790 M3 of 1.12 pet. in 1936. Voor straatverlichting was 160.447 M3 benoo- digd, terwyl 27.127 M3 voor eigen gebruik be steed werd. Het gasverlies ten slotte bedroeg 43.754 M3. Het buizennet werd in den loop van 1937 uit gebreid met 1888.96 meter; we totale lengte van het buizennet bedroeg op 31 Dec. byna 78 K.M. met een inhoud van 1.402.366 M3. De in 1937 gevoerde propaganda heeft on- getwyfeld mede tot deze stijging bygedragen. Met het hiusbezoek werd voortgegaan, terwijl wederom de noodige kook- en bakdemonstraties werden gegeven en een tiental kookwedstrijden werd gehouden, hetgeen 'n succes bleek te zijn. Als gevolg van de stijging van de kolenprij- zen steeg ook de inkoopsprys van het gas. In 1937 werd per M3 betaald 1.955 cent, tegen 1.704 cent in 1936. In het verslag wordt de ver wachting uitgesproken, dat de prijs in 1938 nog iets zal stijgen. Voor het ingekochte gas werd betaald, inclu sief omzetbelasting, 58.085,96. Op 31 Dec. waren in gebruik 270 gaslan taarns waarvan er 73 den nacht door branden. Wat het electriciteitsbedryf betreft, in 1937 heeft de gemiddelde kostprijs van den stroom bedragen 8.7395 cent per KWU tegen 8.957 cent per KWU in 1936. De gemiddelde opbrengst per KWU daalde van 15,2145 cent per KWU in 1936 tot 14,7425 cent in 1937, hetgeen een gevolg is van het toenemend verbruik in de lage tarie ven. De winst per KWU daalde daardoor met ruim K cent per KWU. Door het P. E. N. werden geleverd 1.135.495 KWU; afgeleverd werd in 1937 door het ge- gemeentel. bedrijf 1.058.469 KWU tegen 1.004.330 KWU in 1936. De totale lengte van het kabelnet bedroeg op 31 Dec. 1937 ruim 25 K.M. Klet aantal electrische straatlantaarns be- lantaarn bedroeg op 31 Dec. 171, waarvan 102 voor nachtverlichting. Een glijbaan op den R. K. speeltuin. Toen, nu omstreeks een jaar geleden, de R. K. speel tuin aan den Meerweg werd geopend, had men niet kunnen vermoeden dat de deelname zoo groot zou worden. Het aantal kinderen dat er lid van is, is nu reeds tot 550 gestegen, en om zulk een groot aantal kinderen, ook al komen zij niet allen op eenzelfden dag, bezig te hou den, is veel spelmateriaal vereischt, Er stond nu al aardig wat, doch het was te kort. Toen dan ook eenige maanden geleden in beide R. K. parochiekerken was gecollec teerd, werd besloten van. deze opbrengst, al was deze niet geheel voldoende, een glybaan aan te schaffen. De firma de Groot en Kop pens alhier werd de bouw opgedragen, en dezer dagen is men begonnen met de plaatsing. De baan is een ontwerp der firma de Groot en Koppens, het platform is 4 meter hoog, be reikbaar door twee flinke trappen naast elkan der. Vanaf dit platvorm loopen twee banen, in twee richtingen, elk lang pl.m. 11 meter, het glijvlak is van koper. Het geheel is los op den grond bevestigd en zoo noodig in zijn geheel verplaatsbaar. Het platform is 2 bij 2 meter, zoodat er vrij wat ruimte is voor de kinderen om de beurt af të wachten by groote drukte. Zondag 24 Juli zal de glijbaan eenigszins feestelijk in gebruik worden genomen, zoodat zij al bij het begin der groote vacantie dienst kan doen. Examens. Van de Bronsteeschool voor L.O. slaagden de volgende leerlingen voor het toe latingsexamen gymnasium: Frits Kuipers, Wil. Newsum, Marie Henrica de Jong, Arda Rein- hold, Anke Smit, Cor. Teves. Voor de H.B.S. B: Leon Cosman, John Eas- ton, Jaap de Klerk, Jan van Manen, Leo Mo- lijn, Hans Slendebroek, Bert Beszelzen, Rolf Eikenboom, Willy de Graaf, Chris Smits en Leo Verweij. H.B.S. A: Werner Duiker. Voor het Christelijk Lyceum: Willy Heuning, Mies Visser, Betty Lykles, Jaap Eckhardt. Voor het Kennemer Lyceum: Jan Kruyt. Voor de midöelbare school voor meisjes: Geertje Luiten, Meto Pauw, Connie Becker. Marjolein Forrer, Lucy Fleury. Voor de middelbare school voor meisjes, ,,'t Kopje": Mariëtte de Koek v. Leeuwen. Lathyrustentoonstelling. Vandaag en Zon dag houdt de onderlinge tuinliedenvereeniging „Aerdenhout-O." in de achterzaal van café restaurant „Hof van Heemstede" aan de Val kenburgerlaan haar jaarlijksche onderlinge Lathyrustentoonstelling. Dank zij de vakkennis hebben verschillende leden het tot werkelijk mooie exemplaren we ten te brengen. Voor de prijsvraag was aan elk der deel nemers een 6-tal soorten planten uitgereikt, in de kleuren van wit, rose, donker, en licht rood, lila en paars. Tevens is er een fraaie vrye inzending Lathyrus van den heer H. v. Ipe- ren, en een vrije inzending bloemen, vasté planten en bolbloemen van den heer Th. Lief hebber, waardoor het zaaltje nog aardig ge vuld is. Voor de Lathyrusprijsvraag kende de jury de pry zen als volgt toe: 1. B. Nieuwenhuis, 2. F. Boting, 3. P. Klaassen, 4. H. v. Iperen. De tentoonstelling is gratis te bezichtigen vandaag tot 10 uur en Zondag van 10—10 uur. 55 JAAR GETROUWD v ,a':\ Op Dinsdag 2 Augustus zal het echtpaar L. Kokkelkoren en S. van der Wiel, wonende Wee- resteinstraat 11-5, alhier, den dag herdenken, waarop het voor 55 jaren in het huwelijksbootje stapte. De bruidegom, geboren te Heemstede, is ruim 80, de bruid 77 jaar oud. De laatste werd te Bloemendaal geboren. Beiden genieten nog een uitstekende gezondheid en zijn zonder lichaamsgebreken, al beginnen bij den bruigom de voeten onwillig te worden. Uit dit huwelijk zijn negen kinderen geboren, waarvan er nog acht in leven, terwijl de a.s. feestelingen 22 klein kinderen en 5 achterkleinkinderen rijk zijn. Aanvankelijk tot zyn 55ste jaar was de heer Kokkelkoren in het bloembollenvak werk zaam; o.a. was hij gedurende 28 jaar onafge broken bedrijfsleider bij de bekende firma P. Bij voet en Co. te Overveen. De liefde tot de bloe men is hem steeds bijgebleven, zoodat de krasse en kundige vakman zijn eigen „Huisbroei" heeft en elk voorjaar zijn huis vol bloemen. Moeder Kokkelkoren heeft reeds 29 keer de reis naar Kevelaer gemaakt en slaat deze nog niet over, terwijl zij van de oprichting dei- Broederschap af, jaarlijks te beevaart gaat naar O. L. Vr. ter Nood te Heiloo. De laatste 25 jaar exploiteert het echtpaar een Koffiehuis alhier en ondervindt het als zoo vele bedrijven de ongunst der tijden. Dat neemt niet weg dat beiden immer opgeruimd en blijmoedig hun levensweg vervolgen. Wij twijfelen niet, of zeer velen van hier als elders zullen hun belangstelling bij dit zeldzame feest betoonen; de eenvoudige, sympathieke menschen verdienen zulks ten voilé. Politie-rapport. Woensdagmiddag had op het rijwielpad van de Weeresteinstraat een aanryding plaats tusschen een 22-jarigen en een 68-jarigen wielrijder, doordat eerstgenoem de, die met groote snelheid reed, bij het pas- seeren van enkele andere wielrijders blijkbaar de macht over zijn stuur verloor. Beide wiel rijders kwamen te vallen. De eerstgenoemde brak het rechter-sleutelbeen en moest per autc naar het Diaconessenhuis te Haarlem worden overgebracht. De andere wielrijder klaagde over pijn in een der schouders. Beide rijwielen werden beschadigd. In den nacht van Dinsdag op Woensdag zijn eenige honderden bollen ontvreemd vanaf een stuk tuingrond aan de Weeresteinstraat alhier Het betrof een hoeveelheid narcisbollen, welke de dader (s) zelf gerooid hebben. Door de po litie is een uitgebreid onderzoek ingesteld; tot dusverre echter nog zonder resultaat. .Vrijdagmorgen omstreeks 8 uur had in de bocht van de Hoofdstraat nabij de Ambachts straat een aanrijding plaats tusschen een uit de richting Haarlem komende truck met op legger en een uit tegenovergestelde richting ko menden vrachtauto, omdat de bestuurder van de truck naar links moest uitwijken in verband met een in de bocht stilstaande transport- driewieler. Beide vrachtauto's werden eenigs zins beschadigd. Wonder boven wonder bleet de lading van de truck, bestaande uit 7 ton eieren, onbeschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich gelukkig niet voor. De Beurs. De Hillegomsche Bloembollen- beurs werd Donderdag door 114 personen be zocht. De handel was kalm. Door fa. W. v. d. Mey waren geëxposeerd Anemonen, Sind Brigid en Eenjarige Pitten, inderdaad schitterende soorten. Dat de handel zelfs nu nog vrij onbe duidend is, is voor den kweeker niet bemoedi gend. De exporteurs koopen vrijwel niet, daar de prijzen der tulpen door den buitengewonen oogst nog terugloopen. Merkwaardig is, dat het bijgoed zeer prijzig is. Burgerlijke Stand Geboren: Geertruida Helena, d. van A. Salier en J. Schaap; Johannes, z. van C. van Rooden en E. C. J. Lommerse; Adriana Clara, d. van J. L. Weijers en C. W. StroombergenBetsy Johanna, d. van G. M. Chaudron en B. C. Dam; Jannigje Johanna, d. van- A. Seis en S. C. Potman. Ondertrouwd: H. J. H. Meijer en H. H. van Ruiten; H. van de Water en C. M. van der Laan; J. T. Prins en W. A. S. Zonneveld. Getrouwd: C. H. Weijers en A. M. Warmer dam; S. de Jong en C. M. Boterbloem; W. Ras en M. P. Tromp. Overleden: J. J. Frederiks, man, gehuwd, 37 Jaar; P. Bouckaert, 5 maanden, m.; D. Kocij, weduwe van W. Pors, 69 jaar. Aantal werkloozen Bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs stonden op 11 Juli 1938 187 werk loozen ingeschreven; op 2 Juli tevoren bedroeg dit aantal 249. Het aantal werkloozen over het zelfde tijdvak in 1937 bedroeg 183. Kamer van Koophandel Haarlem en omstre ken De burgemeester brengt ter openbare kennis, dat ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd een uittrek sel uit de kiezerslijst voor de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Haarlem en omstre ken. Tot 15 Juli a-.s. kan een ieder verbetering der kiezerslijst vragen aan de Kamer van Koop handel voornoemd. oe meer men gelijk wil hebben, hoe minder men het krijgt. Uw KacojHJbCedk& Onze reis naar de siad van hei 9e Eeuwfeest van den eersien heiligen Koning van Hongarije is nu als volgi saamgesieldr (plus f 3.— administrafiegeld) MAANDAG 1 AUGUSTUS: Vertrek van Nijmegen 10.16 uur per trein naar Bazel. Maaltijd in den trein. Aankomst Bazel 20.25 uur. Logies in hotels. DINSDAG 2 AUGUSTUS: Na ontbijt per auto naar Schweiz. Bahnhof, vanwaar om 6.54 uur vertrek uit Bazel. Aankomst te Luzern 8.28 uur. Vandaar 9.16 u. boottocht over het Vierwoudstedenmeer11.37 u. aankomst te Flüelen, waar te 12 uur de lunch wordt ge bruikt in het Hotel Urnerhof, dat in het meer is uitgebouwd. Vertrek 14.48 u. per trein naar Lugano. (De bagage is in den afgesloten trein kunnen blijven). Aankomst te Lugano 17.26 u. Maaltijd en logiss in hotels. WOENSDAG 3 AUGUSTUS: Een tocht over het Lugano-meer. Afvaart 9 uur via Gandria Campiona Brusino naar Marcote, met bezichtiging der oude kerken. Terugvaart naar Lugano. Aankomst 12.30 u. Lunch in hotels. Vertrek 17.30 u. per trein uit Lugano naar Milaan. Aankomst te Milaan 19.30 u. Diner en logies in hotels. DONDERDAG 4 AUGUSTUS: In den voormiddag autotocht door de stad, van 9.30 u. tot 12.30 u. met bezoek aan de Dom; lunch in hotel; des namiddags vrij om te winkelen; avondeten en logies in hotels. VRIJDAG 5 AUGUSTUS: Uitstapje in de omgéving van Milaan, naar Certosa van Pavia, welke geheel den voormiddag in beslag neemt. Maaltijd en lunch onderweg. Avondeten en logies in hotels te Milaan. ZATERDAG 6 AUGUSTUS: 7 uur vertrek en 11.30 uur aankomst te Padua, de stad door den H. Antonius gfiwfld. Autotocht en lunch te Padua met bezoek aan de levensherinneringen van den Heilige en aan de beroemde Universiteit. Vertrek te 16 u. naar Venetië, alwaar te 19 uur aankomst. Diner en logies te Venetië. ZONDAG 7 AUGUSTUS: Voormiddags H. Mis. Lunch en avondeten met logies in hotels te Venetië. MAANDAG 8 AUGUSTUS: Voormiddags rondvaart door de stad per boot; des namiddags bezoek aan musea. Lunch, avondeten en logies in hotels te Venetië. DINSDAG 9 AUGUSTUS: Vertrek ongeveer 5.30 u. voormiddags van Venetië over Triëst naar Boedapest. Aankomst met den trein te Boedapest ongevegr 22 uur; avondeten en logies in hotels te Boedapest. WOENSDAG 10 AUGUSTUS: Voormiddags rondrit door de stad. Lunch in hotels. Namiddags bezoek aan het Margarethaeiland. Avondeten en logies in hotels te Boedapest. DONDERDAG 11 AUGUSTUS: Voormiddags bezichtiging Koninklijken Burcht en Visschersbastion. Des namiddags gemeenschappe lijke lunch in Hangli-Kioszk aan den Donau; vervolgens per schip uitstapje naar de beroemde wijnkelders van Boedafok, waar onze deelnemers de gasten zijn van het Hongaarsch Ministerie van Landbouw en uitgenoodigd worden den w\jn te proeven. VRIJDAG 12 AUGUSTUS: Gelegenheid tot winkelen met vrijen dag en facultatieven tocht naar de beroemde Hongaarsche poesta, welke tocht één dag in beslag neemt. ZATERDAG 13 AUGUSTUS: Des morgens 8.30 u. vertrek uit Boedapest. Lunch en avondeten in den trein; logies na Passau te 18.59 uur in den slaapwagen naar Keulen. ZONDAG 14 AUGUSTUS: Aankomst te Keulen 7.10 u. Ontbijt in Stationsrestaurant. Mis in den Dom. Vrije ochtend in Keulen. 12 u. lunch. 13 u. Vertrek naar Arnhem. Deze reis is mogelijk geworden door de samenwerking van de VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS en de NEDERLANDSCHE REISVEREENIGING VOOR KATHOLIEKEN. De technische verzorging is wederom in handen der Directie van het Hongaarsche Bureau Rapid te Boedapest, welke reeds onze vorige reizen tot volle tevredenheid van allen verzorgde. Want men wordt niet aan zich zelf overgelaten, maar heeft alle hulp en behoeft zelf voor niets te zorgen. Bovendien zal een kenner der betrokken landen, de heer L. A. P. M. van den Broeke, redacteur van de Vereenigde Katholieke Pers, die pas uit Boedapest is teruggekeerd, de reis meemaken om allen onderweg desgewenscht voor te lichten. AANMELDINGEN WORDEN NOG ENKELE DAGEN AANGENOMEN DOOR DE VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS, BUREAU N. Z. VOORBURGWAL 65—73, AMSTERDAM, TELEFOON 46878 MET STORTING DER REISSOM OP GIRO 22884. Reis per extra-trein Ille klasse van Arnhem tot Arnhem. Toeslag voor lie klasse 23. Logies in zeer goede hotels en vol ledig pension (drie maaltijden per dag) beginnende met de lunch op den len en eindigende met lunch den 14den Augustus. Alleen wijnen en verdere dranken moet men extra betalen. ONDERBRENGING IN HOTELS in het algemeen in 2-persoonskamers. Wil men van tevoren voor de ge- heele reis een éénpersoonskamer be spreken, dan moet hiervoor 9. extra worden betaald. Deelneming aan de „Weinkostprobe" te Boedafok. Vervoer van bagage bij aankomst, naar en vertrek van de hotels. (Voor het vervoer van baga ge van den trein naar de autobus sen aan het station en vice versa moet iedere deelnemer zelf zorgen.) Fooien, belastingen en andere 'ex tra's op de geheele reis. De reislei- ding behoudt zich 't recht voor even tueel, indien dit noodig mocht blij ken, wijzigingen in het programma aan te brengen. Bij de reis zal van een verzamelpas gebruik worden ge maakt, zoodat de afzonderlijke deel nemers niet voor een visum zullen behoeven te zorgen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 2