938 1 KORT CEBUTO-BUREAU Haarlem, 18 Juli U DE INMAAKT IID! WYNHUYS „DE GULDE DRUYF" ZOMER-OP RUIMING WOLTERING Kort en volledig HAARLEM GLAS IN LOOD A. KUIJPERS DEKENS De industrie in onze stad MAANDAG 18 JULI 1938 Kapelaan C. Verheyen Verlaat de St. Jansparochie HERWONNEN LEVENS KRACHT Opbrengst collecte f 1250. NAAR DE K.R.O.-STUDIO En het kasteel Nijenrode R. K. Jongensschool voor Mulo Ged. O. Gr. 120 Haarlem Programma Radio-Centrale Radiumstralen in de goot Gevaarlijk voorwerp voor den vinder JOSEPHGEZELLEN Tooneeldag voor het district Haarlem BURGERLIJKE STAND Reizen zonder zorgen per CEBDTO'Touringcar IJ ziet meer, IJ geniet meer, en geeft minder nit I I I I TN Weer circusromantiek in Haarlem REIZEN ZONDER ZORGEN OPERA-CONCERT Een enthousiaste uitvoering De 4 gebroeders Bouglione Kunstwerk ontdekt? Van den Haarlemschen schilder Adriaen van Ostade AGENDA Bioscopen 19 Juli Bioscopen GOUDEN PROFESSIEFEEST Nederlandsche touriste omgekomen VROEG UIT DE VEEREN En vlug uit den auto Ogelbespeling „DE GULDE DRUYF" Alléén voor Zwarte Bessen: Voor aardbeien, frambozen, kersen enz. Voor de Keuken: verband met de stagnatie ons bedrijf door de over stelpende drukte, zijn onze zaken voorloopig 's morgens tot 10 uur, en 's middags van 12.30 tot 1.30 uur GESLOTEN LANCE VEERSTRAAT EN GROOTE HOUTSTRAAT Essenstraat 25-35 - Haarlem - Tel. 13460 MEUBELEN BEDDEN TAPIJTEN ca. ÏOO AMEUBLEMENTEN EENZELFDE DEKEN CADEAU DAM - NSEUWENDIJK - DAMRAK AMSTERDAM STAD Al reeds lang was officieus bekend dat de Weleerw. heer C. A. M. Verheyen de parochie Van St. Joannes den Dooper in de Amsterdam straat zou gaan verlaten. Zondag is het officieel bekend gemaakt, dat de kapelaan op Zondag 24 Juli a.s., des 'morgens om kwart voor 9, een Plechtige H. Mis voor de jeugd zal opdragen als afscheid. Kapelaan Verheyen treedt in de Con gregatie der Paters Redemptoristen. Hij is In 1900 geboren en in 1931 priester gewijd. Een jaar later kwam hij in de parochie van St. Jan, die hem thans noode ziet vertrekken. Want de scheidende kapelaan was hier zeer gezien, Vooral onder de jongens, wier jeugdbeweging en congregatie hij leidde. Ook bekleedde hij het geestelijk adviseurschap van enkele vereenigingen, die mede van zijn adviezen en activiteit hebben geprofiteerd. Hij had de geheele jeugdbeweging tot den 17-jarigen leeftijd in handen en die is uitge breid in de parochie. Onder zijn jongens was hij dan ook altijd te vinden en met hen was een nauwe band ontstaan in de bijna zes jaar tijds, dat hij hier in de parochie is werkzaam leweest. Buitengewoon verheugd en dankbaar is het Plaatselijk Comité van „Herwonnen Levens kracht" over de opbrengt van den speldjesdag van gisteren. Het parool: geeft „een zilveren gift, bij haar zilveren feest" is goed opgevolgd. Er was buitengewoon veel zilver. Jammer dat de weersgesteldheid veel te wenschen overliet, de opbrengst zou anders zeker hooger zijn ge weest dan thans, hoewel f 1250 toch ook een som is, die er zijn mag. Er is hard en actief gewerkt door de verkoopsters. Het comité brengt op de eerste plaats zijn dank aan de milde gevers en vervolgens aan allen die, in welken vorm ook, hebben medegewerkt aan het slagen van dezen speldjesdag. Voor nagekomen giften is het adres van den penningmeester, den heer J. W. de Graaf, Grebbestraat 2. Op Zondag a.s. 24 Juli organiseert de afd. Haarlem van de Ned. Reisvereeniging voor Ka tholieken voor haar leden en R. K. introducé's een interessanten autotocht naar 't Gooi. Aller eerst zal het bekende kasteel Nijenrode bij Breukelen bezichtigd worden. Hier wordt tevens in een der bijgebouwen voor de vele deelnemers een uitstekende koffietafel geserveerd. In den middag worden de studio's van de K.R.O. groepsgewijze bezocht. Aan deze excursie zal ook deelgenomen wor den door afdeelingen van genoemde vereeniging bit den Bosch, Rotterdam enz., zoodat het ge heel het karakter zal dragen van een groote Vereenigingsréunie. De dag zal besloten worden niet een gezamenlijke thé in hotel „Gooiland". Zooals te begrijpen valt, bestaat er voor dezen mooien tocht, groote belangstelling onder de leden der afd. Haarlem. Er zijn reeds een drie tal van touringcars gecharterd en 't is te verwachten, dat deze in den loop van de week tot 't laatste plaatsje toe volgeboekt zullen wor den. Voor nadere bijzonderheden zie men de ad vertentie elders in dit nummer. Vroolijk wapperde Vrijdag de driekleur van de gebouwen der Haas Azijnfabrieken N.V. Het verleende aan de Spaarnwouderstraat een fees telijk tintje. De uitbreiding van het administra tieve gedeelte der fabriek werd in gebruik ge nomen. Veel bloemstukken sierden het ruime nieuwe kantoor, waarin door den architect was gestreefd naar ruimte, licht, lucht, gezelligheid en eenvoud. Alle moderne technische middelen V'aren gebruikt om het tot een economisch be drijf te brengen. Er was behoefte gekomen aan expeditieruimte en ook aan administratieve fUimte kwam gebrek. Door de inwendige ver bouwing, uitgevoerd door den aannemer, den heer H. 'j. de Vries, is ook voor de toekomst in deze behoefte voorzien. Denkt men aan het veeljarig bestaan van öeze Azijnmakerij (zij bestond reeds van 1564 af)dan begrijpt men dat deze gebeurtenis niet onopgemerkt voorbij kon gaan. Men schrijft ons: Voor het te Amsterdam gehouden Mulo-exa-' ■hen slaagden al onze zes Mulo-B-candidaten met 2eer mooie cijfers. Vier hiervan slaagden tegelijk v°or A en B. De overige candidaten moeten de v°lgende week examen doen. Geslaagd zijn voor A en B: C. v. den Bronk, J- J. Kamp, J. N. Rozekrans, H. J. M. Tuumer en alleen voor B: G. P. J. Alders en J. P. W. ^artmans. Tevens wordt hierbij medegedeeld, hat van 1 Sept. af voor de leerlingen der schooi Gelegenheid bestaat hun huiswerk op school °nder deskundige leiding en toezicht af te ma- ken. Den leerlingen, die pas van de Lagere scholen komen, zal geleerd worden, hoe ze moe- teh studeeren, toezicht zal worden gehouden op he netheid van het werk, terwijl ze over moei- hjkheden heengeholpen worden. Reeds veel be wijzen van waardeering hebben wij mogen ont- Vahgen. Voor velen zal het een groote gerust stelling zijn, te weten, dat het huiswerk goed 2al worden afgemaakt. Gok de school verwacht van dezen maatregel Veel succes. DINSDAG 19 JULI Programma 1: Hilversum II. Programma 2: Hilversum I. .Programma 3: Keulen 8.00; Parijs Radio i '20Keulen 10.50; Parijs Radio 11.20; Radio •T-T. 12.05; Parijs Radio 12.20; Ned. Brussel ••20; London 2.20; Parijs Radio 3.20; London Ned. Brussel 5.20; Fransch Brussel 6.50; f^Ulen 7.20; Fransch Brussel 8.20; Keulen •35; Ned. Brussel 10.20; Keulen 11.20. -Programma 4: Ned. Brussel 8.00; Diversen '20; London 10.35; Parijs Radio 2.05; Droit- 'ch 2.20; Deutschland 8.05; Radio P.T.T. 8.20; "roitwich 8.35. Eigen gramofoonplaten-concert: 1. Ein Abend bei Paul Lincke, 2. Tyrolervisa, 3. The Gipsy Princess, 4. Marinelieder-potpourri, 5. Standchen, 6. Our days together, 7. Deutsch- meister Regiments Marsch, 8. The big Hit Pa rade 1934, 9. über Land und Meer, 10. Tyro- lerdalen, 11. Roosje op de Heide, 12. Rosalie, 13. The count of Luxembourg, 14. Feuert los!; 8.0012.00 Diversen. Er is op de Haarlemsche straten een heel zonderlinge en tevens gevaarlijke vondst te doen, n.I. een buisje, iets grooter dan en in den vorm van een spijker, ongeveer 3 centimeter lang, dat.... radium bevat. Een uitzondering dus op de gebruikelijke rij wielplaatjes, rozenkransen, badpakken, kat jes, en wat zoo al meer door gelukkige vinders op straat kan worden aangetroffen. Het buisje, dat van goud is, bevat 3 milligram radium, ter waarde van ongeveer 250. Het if verloren door een patiënt van het Diaconessen- huis te Haarlem, die in Haarlem-Noord woont en op geregelde tijden in het ziekenhuis onder behandeling is, om vervolgens weer naar huis te fietsen. Toen dit dezer dagen weer eens was gebeurd, merkte de dienstdoende zuster, dat het buisje met radium, waarmee men de pa tiënt pleegt te behandelen, was verdwenen. Men vermoedde, dat de man het per ongeluk had meegenomen, doch bij onderzoek bleek, dat hij het niet in zijn bezit had, zoodat het waarschijnlijk in zijn kleeren is geraakt en onderweg op straat eruit is gevallen. In het algemeen is het een buitenkansje als iemand op straat iets vindt en zeker als het gevondene een waarde heeft van 250,maar in dit geval kan men toch niet van een eventueelen „gelukkigen" vin der spreken, want het radium is een ge vaarlijk goedje, dat inwerkt op den huid, het weefsel vernietigt en zweren en ont stekingen veroorzaakt. Genezing is dan erg moeilijk. Men zij dus op zijn hoede en diene wel op te passen, dat kinderen het niet bij zich hou den, indien zij het vinden. Het onderzoek wordt naarstig voortgezet. Het buisje is weer bij het Diaconessenhuis terug te bezorgen bij eventu- eele vondst. ïv. '3Ö- Programma 5: 8.007.00 Diversen; 7. .00 Zondag waren te Haarlem ongeveer hon derd regisseurs en spelers uit de Gezellenver- eenigingen van het district Haarlem bijeen op een tooneeldag. Om niet den indruk te wekken van een congres met prae-adviezen van gewicht was aan de praktijk, aan 't werkelijke spel, een ruime plaats toebedeeld. De noodzakelijke in leidingen waren ingesteld op de komende ge- dachtenwisseling. Het was juist gezien de eerste inleiding niet over het tooneel in het bijzonder te houden. Het tooneel is een onderdeel van het groote probleem van den jongen mensch en zijn ontspanning. Dit onderwerp was in goede handen bij Herman Divendal, die dit probleem zag, niet allereerst als een algemeen vraagstuk, maar als iets dat voor ieder mensch afzonderlijk dient bezien te worden. De schoonheid aller dingen leeren zien en dan leeren zeggen: wat is het schoon! is een kwestie van persoonlijke ontwikkeling. Lied en spel kunnen uiting zijn, zonder die ontwikkeling zijn zij schijn. Het leeren zeggen kan op veler lei manieren, die rijker zijn naarmate het in zicht rijker geworden is, geschieden. Na deze voorbereidende inleiding sprak de regisseur van St. Genesius te Haarlem, C. de Nijs, over de geschiedenis van het gezellentoo- eel. Hier was de man van de praktijk aan het woord, echter van een praktijk, welke niet is blijven stilstaan met de successen van het verleden. Dit bewees de kostelijke opvoering on der zijn leiding van het spel „De Vijand" van Henri Brochet. Hier speelden gezellen van bin nenuit in eenvoud en waarachtigheid. Dit sim pel spel werd aldus tot een waar genot. Deze lof der waarachtigheid werd de kern der inleiding van drs. Wim Snitker over tooneel en leekenspel in de gezellen. Het leekenspel vraagt voor alles eenvoud, want slechts deze in de spie gel van het ware. De woorden dillettant en ama teur hebben een bijklank gekregen welke zij niet verdienen. Men schaakt en voetbalt volgens spelregels, voor het leekentooneel was dit niet noodig. Is de amateur een werkelijke minnaar dan zal hij zeker zijn spel en speelkunst behar tigen, niet in braafheid en hoogdravendheid, maar in eenvoud en waarachtigheid. Dit was ook de geest van zijn vertelling van O. L. Vrouw der Hartelijkheid, welke door de ge zellen van Hillegom zuiver aangevoeld werd voorgedragen. Het was ook de geest van den pro loog uit het Spel van Nar, van Aug. Lux, en van de ronde, menschelijke vertelling Patske van E. Fleerackers S.J. Maar „De Vijand" van Brochet, vormde zeker het hoogtepunt van een vruchtbaren dag. Anton Sweers, bij wien de leiding van dezen dag berustte, kon dan ook de vruchten der be sprekingen en opvoeringen samenvatten in drie conclusies, welke voor het district Haarlem de richtlijnen zullen zijn voor het komende seizoen. Allereerst zal de persoonlijke ontwikkeling, het leeren zien, het zelf rijker worden, een voorname plaats innemen. Op de tweede plaats zal daar door het repertoir worden gezuiverd, ontworpen programs zullen worden bezien, desnoods her zien door de inleiders van dezen dag. Ten slotte zal op de derde plaats het publiek niet worden overschat, ook niet onderschat, maar het zal worden opgevoed door den goeden geest, welke in de gezellen vaardig is. Kapelaan van der Hoeven heeft met het prach tig initiatief voor dezen dag een voorbeeld ge steld, dat navolging verdient in vele plaatsen. Geboren: W. G. Oomen—Verhoef, z. G. E. v. Zadelhoff—Been, z. M. W. v. Boekei—Radema ker, z. C. Cohen Rodrigues—v. Hoorn, z. P. M. v. RoodenSelraat, d. A. Hirs—Schellinger hout, d. J. Turenhout—Caspers, z. C. H. van Schaik—Thomas, z. J. A. Verstijnen—ten Broe- ke, z. M. Nederstigt—v. d. Zalm, z. C. E. Lager- weijWarmerdam, d. M. MoekeOngers, z. M. W. Rinse—Kutsch Lojenga, d. H. M. Schuurman Schuijt, d. P. M. Schlatmann—Veeger, d. J. W. Leising—Wolff, z. F. M. P. Roelofs—Hetem, d. Overleden: G. W. Boerrigter—Vuurens, 75 j„ Kenaupark. C. E. Wulfers—de Meijer, 67 jaar, Fr. Halsstraat. 4 dg. Rijn - Eilel - Ahrdal ƒ29.50 5 dg. Ardennen met boottocht 39. 6 dg. Ardennen - Luxemb. 48. 3 dg. Valkenb. - Ardennen „19-50 Inlichtingen en Reisgids bij: JAC. HEEMSKERK HoutpJein 34 - HAARLEM - Tel. 16448 Op een zomerschen Zaterdagavond liep het storm naar onze groote Gemeentelijke Concert zaal. Men stond in rijen voor het loket, het concert ving ondanks het late aanvangsuur nog later aan, de tekstboekjes waren uitverkocht, op het podium (dat anders bij een solisten concert zoo groot en leeg toeschijnt) hadden nog minstens een paar honderd bezoekers plaats genomen, met gevolg: een kleurig en fleurig décor voor de solisten, die ondanks hun con- certkleeding toch gaan acteeren, en ten slotte vele ontevredenen, die niet op het balcon wil den plaats nemen, omdat men er niets kan zien! Het een en ander verwondert niet, want zeven beroemde Italiaansche operasolisten, waaronder de favoriet, de lyrische tenor Luigi Fort, zouden zich laten hooren in solos, duet ten en een kwartet. Te zamen zeventien, groo- tendeels overbekende, geliefde nummers ver meldde het programma en hierbij kwam nog een achttal toenummers. Het enthousiasme steeg, vooral na de pauze, zoo geweldig, dat men geen solist liet vertrekken zonder een extra solootje te hebben afgedwongen. Opera-zang zonder costumeering, décor, orkest en dirigent en toch dweept het publiek er mede. Waarom? Ie. zijn het meerendeels verrukkelijke en bevattelijke melodieën, 2e. het stemmenmateriaal is zeer mooi, van enkele solisten zelfs schitterend, 3e. de zangtechniek is veelal fameus en 4e. menigmaal zingt men met aandoenlijke voordracht. Luigi Fort zong vanzelfsprekend in solo en duet uit Bizets Parelvisschers. Heerlijk lyrisch, warm en gevoelvol en toch bekoorde hij ons meer in het Rigoletto- kwaret, omdat zijn zang aldaar ons ongekunstelder aandeed. Mede zijn eerste „toetje", een serenade van den slagvaardigen pianist: Signor Rosa; dit klonk oprecht en niet te overgevoelig. Prachtig van klank, doch tevens met zeer sterke, innerlijke beleving, dróeg Lola Pedretti, een lyrische, bovendien een echt-dramatische sopraan, o. a. fragmenten uit La Bohème en Tosca voor. Dat bracht ademlooze stilte en geweldig sterke innerlijke spanning in de zaal te weeg. Met fraai, licht getimbreerd geluid zong de sopraan Legierro Diana Micelli. In de groote Traviata-aria en bijzonder in een Mczart- Figaro-aria dwong ze grooten eerbied af. Een „mezzo" (alt-mezzosopraan is een betere Hollandsche uitdrukking), de zangeres Maria Teresa Grosso, liet zich hooren in het Mignon- lied en de Carmen-Habanera, zeer uiteenloo pend van stijl, doch toch uitstekend aange voeld. Alleen leent haar donker getimbreerd geluid zich beter van een dramatische Carmen, dan voor een teedere Mignon. Dan nog drie "neeren: Armaldo Luzi, aan gekondigd als lyrisch tenor, doch overhellend naar het heldentenorendom, die het meest vol deed in een Tosca-fragment, al waren niet alle hooge noten egaal van klank, Marcello Venturini, een bariton, met een kolossaal vo lume, die o. a. met overtuiging den zwaren monoloog uit Giordano's Andrea Chenier ver tolkte en Eraldo Coda, een diepe bas, soms ietwat ruig, ook wel eens zangerig, meer als een basse noble, die ons deed kennis maken met imponeerende fragmenten uit een onbe kende opera van Verdi. Zooals reeds gezegd: stemming van het publiek ten slotte omstreeks het kookpunt, al schonk een bezoek aan den tuin in de pauze den bezoekers, een welkome verkoeling. D'e tem peratuur in de zaal is moeilijk te beschrijven. Misschien te schetsen met: reeds in het eerste deel werd het zelfs één der brandwachts (in ruste) te worm en ontdeed zich enkele mo menten van zijn helm! O. K. Haarlem zal van 19 tot en met 22 Juli weer eens de onvervalschte circusromantiek kunnen genieten. De 4 gebroeders Bouglione, exploitan ten van de vier circussen: Le Cirque d Hiver te Parijs, Le Cirque Royal te Brussel, het Cir cusgebouw te Scheveningen en van een reizend circus, toonen dit laatste aan „het geachte pu bliek" eiken avond om kwart over 8 en Woens dag 20 Juli ook om kwart over 2 op een ter rein aan de Zomervaart. Afwisselend genoemd de koningen van het circus of de Fransche Barnum houden de gebroeders Bouglione ook nu weer hun naam hoog door voor een daverend schouwspel zorg te dragen. Zij reizen met hun eigen transportwagens (200 stuks)die een kern collectie wilde dieren uit alle werelddeeler. be vatten en een reizenden dierentuin gelijk is buit- maakt op hun jacht in Afrika, waaronder zeld zame diersoorten, die langzaam uitsterven. Tet bevat zoowel een Nijlpaard uit Liberia ais een kudde olifanten de grootste weegt 5000 K.G., de kleine 250 K.G.! koningstijgers, zeeleeu wen en een troep pinguins uit de Poolzee, welke men niet bepaald eiken dag te zien krijgt. In de 80 meter lange tent, die ondersteund wordt door 6 masten en wel 8000 toeschouwers kan be vatten, treden voorts acrobaten, danseressen, goochelaars, clowns, hoogeschoolrijders en 50 andere nummers op. Pij het bezichtigen van een dergelijke, groot- sche onderneming, krijgt het publiek een inzicht in het groote organisatie-talent, dat de gebroe ders Bouglione moeten ontplooien om zulk een bedrijf te doen slagen. Niet alleen moeten zij zijn: dierentemmers, bekend met het vangen en africhten der wilde dieren, (waarmede zij vertrouwd zijn van vader op zoon), zij moeten tegelijkertijd alle kwalitei ten van theater-directeur, administrateur en bezieler bezitten voor zoo'n .speciale onderne ming als een reizend circus. Steeds de nieuwste vindingen in hun bedriji toepassend, en alles wat de wetenschap bied', om dit te perfectionneeren, waren zij een van de eersten om: electriciteit, telefoon, radio, st:oom- lijnmotoren enz. te gebruiken. Men kan dit al les in hun tentenstad, die zij hier opbouwen, bewonderen; dagelijks wonen daarin alle lassen der wereld. niet Ostade's rijkste periode, de tijd van de straf gecomponeerde figuurgroepen in de sterke kleurstellingen, op kleiner formaat saamgedron gen. Men neemt aan dat hij omstreeks 1670 zijn stijl gewijzigd heeft en zich in een keurige dé- tailschildering is gaan verdiepen en zijn pen seelvoering dien overeenkomstig zeer verfijnd heeft. Hij heeft juist in die jaren na 1670 een aantal dier ruime boerendeelen geschilderd, waar dit er één van moet zijn. De heer J. H. de Bois, kunstmedewerker van „Haarlems Dagblad", vertelt in dit blad: Het is een gepassionneerd zoeker'naar mooie dingen, die op een goeden middag in een win kel van tweedehandsch meubelen voor een pa neel kwam te staan, dat hem reeds om de zeer mooie qualiteiten der schildering aan trok. Hij verzekerde zich vbor eenige uren het kooprecht en riep het advies in van iemand, die hij daartoe competent achtte. Die hem daar op het advies gaf de schilderij voor den ver langden prijs aan te koopen. Hetgeen geenerlei riskante onderneming leek, daar de .schilderij, met A. v. O. 1672 gesigneerd en gedateerd, afgezien van die verlokkende kenmerken, aller minst een prul, integendeel hier en daar mees terlijk geschilderd, en de bedongen prijs niet Overdreven was. Het is het schilderij, waartegen de laatste maanden geenerlei bewaar gerezen is, het als een werk van den Haarlemmer Adriaen van Ostade (1610—1685) te beschouwen. Uit het jaartal op de voorstelling, dat evenals de naam letters authentiek is, blijkt dat men met een werk uit Ostade's laatste periode te maken heeft. Hij moet dat dan geschilderd hebben in het jaar, waarin hij, uit vrees dat de Franschen Haarlem zouden binnenvallen, een tijdje naar Amsterdam verhuisde, om kort daarop weer naar zijn geboortestad terug te keeren. Het is De heer P. Taling, bestuurder bij de N. Z. H„ viert op 20 Juli zijn zilveren ambtsjubileum. De Kennemer etalage- en reclameschool houdt van 1830 Juli in het gebouw der school. Kinderhuisingel 6 een tentoonstelling van het werk der leerlingen. De expositie is geopend op werkdagen van 24 en 810 uur en op Zon dag van 24 uur. Hedenavond worden in het café-restaurant Gebr. Brinkmann de diploma's aan de geslaag den van het laatste gehouden middenstands examen Vestigingswet uitgereikt, uitgaande van de R. K. Middenstandshandelschool te Haarlem. Bijna 500 partijen werden uitgereikt aan de genen, die mede „Zoo zong de Gouden Eeuw" gaan zingen. Hoewel dankbaar, zijn de organi satoren lang niet voldaan, want het moeten 75000 partijen worden. Men wachtte niet tot de laatste repetitie, want „Zoo zong de Gouden Eeuw" is opnieuws eenigszins bewerkt en dus moet men zooveel mogelijk repetities medema ken. De Doelen is wel bijna te klein geworden, maar de binnenplaats zal worden verlicht, zoo dat eventueel buiten gezongen kan worden. De repettiies zijn iedere week Dinsdags en Vrijdags, om 8 uur voor de dames en om 9 uur voor de heeren. Vandaag viert de heer W. Hansen, meester knecht in de fabriek van N.V. Electr. Luxe broodfabrieken H. Frkanken Jr. te Bloemendaal, zijn veertig'-jarig jublieum in dienst van deze N.V. T enzijnen huize, Tafelbergstraat 20, ont ving de jubilaris bezoek van de directie, die hem het gebruikelijke geschenk en het diploma van de Mij. voor Nijverheid en Handel overhandigde. Vanmiddag zijn nog velen hem komen compli menteeren. De jubilaris heeft vandaag vrijaf. Zaterdagmorgen hebben wij de ons toege zonden en reeds gepubliceerde lijst van ge slaagden voor de overgangsexamens van het R. K. Meisjes-Lyceum Sancta Maria aangevuld met den naam van Oedie de Wit. Zij is echter niet van de vierde naar de vijfde, maar van de vijfde naar de zesde klas gymnasium overge gaan. Op Maandag 18 Juli en Dinsdag 19 Juli zal des avonds van 79 uur in de centrale school II, Linschotenstraat 57 a, een tentoonstelling gehouden worden van teskeningen en werk stukken, door de leerlingen vervaardigd in den loop van den cursus. „Con Amore", onder leiding van Willem Hes- pe, heeft den ouden van dag-en en den velen anderen aanwezigen in het Haarlems Tehuis voor Ouden van Dagen een werkelijk mooien en schoon-en avond bezorgd. In samenwerking met de Elfen uit „Eigen Tuin", die onder lei ding van mevr. Tilly Sylon enkele fraaie rhyth- mische dansen hadden ingestudeerd, welke spe ciaal voor de oudjes werden uitgevoerd met omhooggeheven opschriften, ter verduidelijking van de symboliek, was een vroolijk en kleur rijk programma opgesteld. In woord en spel, aankïeeding en leiding deden allen hun liefde en toewijding tot schoonheid en kunst voortref felijk uitkomen. Met volle overgave van koor en dirigent, dansleider en accompagnement (mej. J. van der Laan verzorgde de piano-bege- •leiding) is deze heerlijke zomeravond in den verlichten tuin tot een waar festijn geworden. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat het wandelbosch Groenendaal te Heemstede voor het publiek werd opengesteld. Wij hebben er eenigen tijd geleden op gewezen, dat de aan- Gem. Concertzaal: H.O.V.-concert, kwartover acht. Rembrandt: „Happy landing", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema: „Proces met gesloten deuren", „San Quentin", 2 en 8.15 uur. Luxor: „Avontuur in Barcelona", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Het gebeurde in Napels", 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: St. Caecilia, 8 urn-; Leden vergadering St. Marcus, 8 uur; Rechtskundig Bureau, 8 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 95 uur. Groote of St. Bavokerk Orgelbespeling, kwart over 8kwart over 9. Rembrandt-theater: „Happy Landing", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema: „Proces met gesloten deuren," „San Quentin", 2 en 8.15 uur. Luxor: „Avonturen in Barcelona", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Het gebeurde in Napels", 2.30 7 en 9.15 uur. koop van dit buiten door de gemeente Heem stede voor haar van groote beteekenis is ge weest. Bij den inspecteur der invoerrechten en ac cijnzen te Haarlem is een bedrag van ƒ54.55 ingekomen als gewetensgeld. De Staatscourant bevat de statuten van de Beverwijksche Rennersclub „Kennemerland" te Beverwijk, de Bloementrekkersvereeniging „Door Eendracht Sterk" te Bennebroek, Vereeniging „De Narcis", groep van de Algemeene Vereeni ging voor Bloembollencultuur te Haarlem en den Haarlemschen Bestuurdersbond te Haarlem. De collecte voor het Woonwagenliefdewerk in onze stad, welke collecte in de H. Hartkerk Zondag werd gehouden, heeft ongeveer ƒ200 opgebracht. Op Dinsdag 19 Juli a.s. zal Haarlems Sym- phonie Orkest „Euterpe", onder leiding van den heer J. A. Meng, een concert geven in Bethesda en Sarepta aan de Hazepaterslaan. Dinsdag 19 Juli viert de Eerw. Zuster Liguo- rina (in de wereld M. Walenkamp) geboren te Amsterdam, haar gouden professiefeest in het klooster der Eerw. Zusters, orde Zusters van Liefde te Geffen (N.B.). •Bt Naar uit Zermatt (kanton Wallis in Zwitser land) gemeld wordt is een jeugdige touriste, me juffrouw C. Borst uit Rotterdam, die in gezel schap van een vriendin en een gids vanuit Saasfee een bergtocht had ondernomen, by het passeeren van een gletscher in een bergspleet gevallen en op slag gedood. Haar stoffelijk overschot is naar Taesch ver voerd. Familieleden van mejuffrouw Borst, die in het Berner Oberland vertoefd hadden, waren op de terugreis naar Rotterdam, maar konden in Bazel van het droevige ongeval op de hoogte worden gesteld. Vanochtend om half vijf sloeg' een bewoner van de Bisschop Ottostraat de huisdeur achter zich dicht om zich naar zijn werk te begeven. Juist op dat moment stopte er een auto voor zijn huis waaruit twee jongens sprongen, die het meteen op een loopen zetten en in een minimum van tijd om een straathoek verdwe nen waren. De man was, ondanks het vroegere uur, niet slaperig meer. En de gebeurtenissen voor zijn huisdeur kwamen hem min of meer verdacht voor. Hij waarschuwde dan ook den eersten den besten agent, die zijn weg kruiste, deze nam het nummer van den auto 'op en niet lang' daarna was bekend, dat de wagen toebehoorde aan een bewoner van de Boschlaan te Aerden- hout, die wist te vertellen, dat hij gisterenavond zijn wagen voor de deur had gezet. Hij had hem echter nog niet gemist. De eigenaar van den auto is dus weer gevonden, doch de jeug dige gelegenheidsryders heeft men nog niet kunnen pakken. Er is een orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk op Dinsdag 19 Juli 1938 's avonds van 8.15 tot 9.15 uur, die wordt gegeven door den heer George Robert. Het programma luidt: 1. Preludium en Fuga a kl. t. J. S. Bach. 2. Elevazione D. Zipoli. 3. Sonate I p- Hindemith Massig schnell Sehr langsam Phantasie Ruhig bewegt. 4. Sonatina uit Cantate 106 J. S. Bach. 5. Variaties „mein junges Leben hat ein End" j. P. Sweelinck 6. Gagliarda B. Schmid. „Slechte dranken drinkt men vaak; „Maar nooit uit Neêrland's oudste Zaak!" Thans is de glorietijd weer daar voor de zorgzame huis vrouw, die zelf inmaakt voor najaar en winter. DOCH: le Vóór alles prima Inmaakdranken en Gij bewandelt den besten en veiligsten weg door deze te betrekken van HET OUDST EN VERTROUWDE WÏNHUÏS! 2e. Eerst de Inmaakdranken in huis, daarna de vruchten! Deze laatste toch bederven spoedig. 3e Wacht met koopen totdat de vruchten volrijp zijn. Niet alléén veel sappiger en geuriger, doch ook veel goedkooper. Gaarne verstrekken wij U desgewenscht Recepten! INMAAK-JENEVER per flesch 2.30 per Liter 2.90 le SOORT JENEVER per flesch 2.65 per Liter 3.35 ECHTE MOUTWIJN p. flesch 2.75, 3.05; p. Liter 3.45, 3.80 INMAAK-BRANDEWIJN per flesch 2.40 per Liter 3.00 le SOORT BRANDEWIJN per flesch 2.85 per Liter 3.55 ZOETE INMAAK-BRANDEWIJN per flesch 2.00 per Liter 2.75 FRANSCHE EN BARCELONA BRANDEWIJN per flesch 2.45, 2.85, 3.25 per Liter 3.05, 3.55, 4.05 INMAAKAZIJN Per Liter 0.22 ROZIJNAZIJN Per ..Llte^ l ECHTE FRANSCHE WIJNAZIJN per flesch 0.35 KRUIDENAZIJN Per Liter 0.50 SUIKERSIROOP (gehalte 66 pCt.) per Litei 0.55 Dir. P. J. M. VAN TETERING 4 GROOTE MARKT, enz. TELEFOON 10134 in Raadhuisstr. - Heemstede in 't goede genre en tegen billijken prijs. JHEX ADRES IS i Teekeningen op aanvraag verkrijgb. w o Mahonie Slaapkamers - Eetkamers en SALONS, welke als Model kamers hebben dienst gedaan, worden tegen enorm verlaagde prijzen opgeruimd. gjsRIE 1 van 650.voor 390. SERIE 2 475.— 285.— SERIE 3 350.175.— Eenige» restanten in KAPOKBEDSTELLEN van prima damast, gevuld met onvermengde Javakapolt eenpers. matrassen van 13.50 voor 8.90 Tweepers. bedstellen, 3 dig. met kussensvan 27.50 voor 17..to Teneinde onzen geheelen voorraad ten spoedigste op te ruimen, om plaats te maken voor onze nieuwe Najaarscollectie, geven wij gedurende de ZOME'r-OPRUIMING bij aankoop van een deken: WOLLEN DEKENS eenpersoons 5.90 tweepersoons gr. lits-jumeaux 190X230 SATINET EN ZIJDEN DEKENS eenpersoons tweepersoons lits-jumeaux DONZEN DEKENS Prima vulling en zware kwal., zijde 3.90 9.80 9.80 16.90 19.80 2.40 4.90 16.90 4.90 8.70 9.50 19.80

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 5