Twee dooden bij auto-ongeluk Ontslag tuinbouw- consulent b DE GRENSINCIDENTEN IN MANDSJOEKWO Bombardementen op open steden Pater Jacquinot vermist 1 ZA\DVOORT-BA» WANDGEDIERTE Het nieuws van heden De weerstoestand h -if, VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE, NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 - GIRO 22884 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voor Haarlem 25 cent per week; per kwartaal f3.25. Bij onze Agenten 27H ct. per week, per kwartaal f 3.58 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD. HAARLEM WOENSDAG 27 JULI 1938 - AVONDBLAD VIER EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 21295 Schilder en zijn knecht onder een treiler, die omsloeg, terecht gekomen Rapporten van het Japansche ministerie van Buitenland- sche Zaken Jong meisje gruwelijk mishandeld Achter hollend paard voortgesleept Barcelona aanvaardt Britsche com missie; Franco maakt bezwaren Een nieuw giftmengers proces Na de Luiksche, nu een Luxem- burgsche giftmengster Onverlaat schiet op een auto Inzittende aan de gevolgen overleden Gezicht van de „Karimata" op de sleep booten, die in de omgeving van den baggermolen vertoeven en voor de aflossing der arbeiders zorgen Het Weer De ras-Italiaan draagt geen boord Invoering van het Romeinsche schrift bepleit MASSA-ARRESTATIE IN INDIË Hij was met geld voor de vluchte lingen naar China onderweg Hedenmorgen is de Nederlandsche bedevaart naar inladen der. zieken - Lourdes vertrokken. Het Van de 17de verdieping gesprongen Voor de oogen van duizenden te pletter gevallen Het Arnhemsche ambtenaren gerecht verklaart beroep ongegrond De overwegingen Het onderhoud tusschen Bonnet en Morgenthau HEDENAVOND HARDDRAVERIJ op de Boulevard de Favauge NA AFLOOP GROOT VUURWERK Reist op avondretours „RADICAAL" Dit jaar zullen in Duitschland geen groote manoeuvres worden gehouden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN Nog geen mooie zomer NIEUWE HAARIEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 et., Ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag één 55 cent per regel. Bi] contract sterk verlaagde prijzen. Voor do kleine annonces „OmroeDers" zie de rubriek Hedenmorgen naderde een zwaar beladen treiler van den GroningenMaastricht-Express der firma v. d. Ploeg en bestuurd door W. uit Groningen, uit de richting Zwolle het kruis punt van de St. Jurriënstraat en Sallandstraat te Deventer. Toen de bestuurder wilde uitwijken voor een uit de Sallandstraat komende wiel- rijdster, kwam de wagen op het linker ge deelte van den weg, begon te slingeren en sloeg om. De juist passeerende 69-jarige schilder Koning werd getroffen en zeer ernstig aan zijn beenen verwond, terwijl hij tevens een schedelbasisfractuur opliep. Korten tijd later is de man overleden. Spoedig hoorde men, dat de 17-jarige A. van Spijker, een schildersknecht, die zich bij het slachtoffer had bevonden, werd ver mist. De werkzaamheden om den zwaren wagen overeind te zetten namen geruimen tijd in beslag. Nadat men .hierin was ge slaagd, bleek, dat de 17-jarige schilders knecht onder den wagen lag. Het lichaain van het slachtoffer was totaal verbrijzeld door het gewicht van den zwaar beladen wagen. De bestuurder van den treiler had slechts lichte verwondingen opgeloopen. De politie stelt een onderzoek in. TOKIO, 27 Juli (Havas). Het ministerie van Buitenlandsche Zaken te Tokio beves tigt, dat zich op 21 en 22 Juli een ernstig grensincident heeft afgespeeld op 120 K.M. bezuiden Chabarofsk aan de Oessoeri. Op 21 Juli werd een tiental Mandjoesoldaten op de rivier aangevallen door drie Sovjet- Russische kanonneerbooten. Waarschijnlijk werden de Mandsjoe's ontvoerd. In het rapport over het incident van 22 Juli wordt gezegd, dat 1500 Sovjet-Russische solda ten een eilandje tegenover het dorp Hsintoeng in de Oessoeri hebben bezet. In den loop van den dag staken 150 man over en staken een groot aantal huizen in de dorpen Hsintoeng en Yaolingtse in brand. Vijfhonderd man van de Japansch-Mandsjoe- rijsche strijdmacht vielen van drie zijden aan en verdreven de Russen in een gevecht van vijf uur. Men heeft nog geen gegevens omtrent het aantal gesneuvelden. In de rapporten zijn een aantal tegenstrijdig heden merkbaar, doch het ministerie beschikt op het oogenblik niet over andere gegevens. Op 23 Juli is krachtig geprotesteerd bij den Sovjet- Russischen consul te Charbin. De Japansche minister van Buitenlandsche Zaken neemt een afwachtende houding aan en weigert iets te zeggen over den ernst van de incidenten. andere personen liepen naar de plek, waar het paard was tegengehouden en hielpen den desa- onderwijzer Poepon van de touwen te bevrijden en naar het dichtstbijzijnde huis te dragen. Het meisje stierf echter kort daarop, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. Degenen die aanwezig waren werden door den loerah geïnstrueerd om aan bestuur en politie valsche verklaringen af te leggen en getuigden ook allen, dat Poepon door het hol lend paard van den loerah was overreden, een ongeluk dus. Zoo werd het October 1537. Toen eindelijk kon deze zaak door den huidigen wedono van Tjanairoto, in samenwerking met de veldpolitie tot klaarheid worden gebracht, nïede door het visum repertum van den Anatomisch Patoloog van Semarang, die het stoffelijk overschot van Poepon deed opgraven en schouwde. En nu be vestigden alle getuigen de tenlastelegging. Alle drie de verdachten, t.w. de loerah, de kamitoea en de staljongen werden veroordeeld, De eerste tot 3 jaar gevangenisstraf, de tweede tot 1 jaar en de derde tot 1 y, jaar. Dat de loerah intusschen reeds uit zijn func tie ontslagen is, spreekt vanzelf. Dezer dagen heeft de landraad te Temang- goeng de zaak tegen den ex-loerah van Gema- wang (onderdistrict Djoemo), den kamitoea en den paardenjongen behandeld. Deze drie personen werden beschuldigd van doodelijké mishandeling van een meisje. De zaak dateert al van 1936 en heeft zich volgens de „Loc." als volgt toegedragen. Op 20 April van dat jaar werd een zekere Poepon, een meisje van ongeveer 17 jaar door den toenmaligen loerah van de desa Gemawang verdacht van diefstal van een kain en een kabja, toebehoorend aan de vrouw van den loerah. De waarde van beide kleedingstukken samen was ongeveer f 1. Poepon werd opge pakt en voor den loerah geleid. Deze hield juist in de pendopo van zijn woning een koem- poelan voor de inning der landrentegelden. Er ■waren daar een twintig a dertig personen aan wezig, waaronder verscheidene desabestuurders. Poepon werd verhoord, doch ontkende perti nent den diefstal gepleegd te hebben. De loe rah werd hierop kwaad en bracht de huilende Poepon naar zijn stal, waar zijn paard stond, dat bekend stond als zeer schichtig. Hij werd hierbij geholpen door den kamitoea. Het meisje werd nu aan de handen en om het middel gebonden met een touw, dat verder om den hals van het paard werd vastge knoopt. Het paard waaraan Poepon was vast gebonden werd naar buiten geleid, waar het al direct begon te steigeren en wild rond te loopen. Inplaats van, door deze schichtigheid ge waarschuwd, de zaak hierbij te laten, gelastte de loerah den kamitoea, het touw om de handen van Poepon vaster te maken. Nauwelijks had de paardenjongen het paard bestegen, of dit sloeg op hol, de vastgebonden Poepon meesleu rende. Zoowat 15 meter verder liwam d'e staljongen te vallen, waardoor het paard nog schichtiger werd en nog harder rende over den hobbeli- gen weg, het ongelukkige meisje nog steeds meesleurende, totdat eindelijk een 250 meter verder een desaonderwijzer het paard tot staan kon brengen. Alle personen die bij den loerah aanwezig iwaren, hebben dit gezien. Be loerah en enkele LONDEN, 26 Juli (Reuter). Naar ver luidt, is de Spaansche regeering bereid het voorstel te aanvaarden betreffende uitzen ding eener Engelsche commissie voor het instellen van een onderzoek naar het bom bardeeren van open steden. Men verwacht, dat binnenkort een desbetreffend ant woord zal worden ontvangen. Franco heeft het voorstel voorwaardelijk aanvaard. Zijn voorwaarden worden thans te Londen bestudeerd. Er verluidt, dat deze voorwaarden in hoofdzaak betrekking hebben op de aan de commissie te geven opdracht, en dat zij op het eerste gezicht nauwelijks een goeden grondslag schijnen te geven voor het uitzenden van de commissie. Te Londen verluidt echter, dat wan neer een van beide partijen volledig het voor stel aanvaardt, de commissie uitgezonden zal worden. Nauwelijks is de belangstelling voor het pro ces tegen de Luiksche giftmengster de weduwe Becker verbleekt, of in de hoofdstad van het nabij gelegen Groothertogdom Luxemburg staat, te zamen met Adam Salzburger, de giftmeng ster van 't dorpje Asselborn, nabij Troisvierges, Gertrude TangetenThreis, voor het Luxem- burgsche Assizenhof terecht. Met groote koel bloedigheid hebben beiden hun misdaden ge- gepleegd. Zoowel de man als de vrouw worden beschul dig van moord door middel van strychine op de vrouw van Salzburger en herhaalde poging tot moord door middel van vergif op den echt genoot van Gertrude Tangeten. Salzburger wordt bovendien beschuldigd van poging tot doodslag op den man van Gertrude Tangeten en van brandstichting. De landbouwer S„ wonende te Hochstede in Duitschland, leed den laatsten tijd aan zwaar moedigheid en maakte er een gewoonte van met een dubbelloops jachtgeweer op den open baren weg gevaarlijke capriolen uit te voeren. Dezer dagen wilde hij op den straatweg die van de Nederlandsche grens loopt, een auto staande houden onder de bedreiging „Halt of ik schiet." Toen de bestuurder op deze woorden geen acht sloeg voegde S. de daad bij het woord en schoot den auto achterna. De heer Nijhoff uit Nord- horn (D.) werd hierdoor ernstig aan het hoofd getroffen. Later is hij aan de gevolgen daar van overleden. S. werd gearresteerd. Er is een vervolging wegens doodslag tegen hem inge steld. Jm-H VERWACHTING: Matige tot zwakken, Zuidoostelijke tot Zuidwestelijken wind, aanvankelijk licht tot half bewolkt, later weer toenemende bewolking, aanvankelijk 55 droog, later toenemende kans op onweer, 5 iets warmer. Hoogste barometerstand 766.5 te Avord Laagste barometerstand 751,8 te Seydisfjord p Zon op v.m. 5.13 onder n.m. 8.59 uur. 55 Licht op n.m. 9.29. Maan op v.m. 5.47 5= onder n.m. 8.40. Nieuwe Maan 5.14 v.m. ROME, 27 Juli (Havas). De campagne voor de bescherming van het Italiaansche ras breidt zich voortdurend uit. Een hoogleeraar aan de Universiteit van Palermo, prof. Cucco, stelt de invoering voor van het staande Romeinsche schrift in tegenstelling met het schuine schrift. Hij bepleit voorts den terugkeer tot den „Ro- meinschen hals", vrij van iedere belemmering door boord en das, dit teneinde den bloedsom loop te vergemakkelijken en o.a. den bloedsom loop in de gezichtsorganen, „want Italië heeft goede oogen noodig om zijn tanks en vliegtui gen te besturen." De Giornale d'Italia neemt deze campagne over en laat zich eveneens minachtend uit over het „schuine hieroglyphenschrift" en de boor den en dassen. In de invoering van het staan de Romeinsche schrift, de afschaffing van das en boord en deri terugkeer tot de oude Ro meinsche gewoonten, ziet hetblad twee ver standige rasverschijnselen. NGAWI, 27 Juli (Aneta) Dezer dagen zijn 89 landbouwers uit de dessa Watoelalang door de veldpolitie gearresteerd,-in verband met het feit, dat zij zich hadden laten omkoopen door een candidaatvoor de vacature van dessa- hoofd, TÖKIO, 27 Juli (Havas). Sedert twee dagen is men te Tokio ongerust over het lot van pater Jacquinot, die 20 Juli met de „Empress of In dia" te Yokohama is aangekomen en sinds dien niet meer is gezien, noch in Japan, noch in Sjanghai, waar hij 25 Juli had moeten aan komen. Pater Jacquinot keerde uit de Vereenigde Staten terug, waar hij eenige honderd-duizen den dollars bijeen had gebracht voor de Chi- neesche vluchtelingen. De mogelijkheid is niet geheel uitgesloten, dat hy op het oogenblik uitrust in een of an deren afgelegen katholieken missiepost. NEW YORK, 27 Juli (Havas). Gister middag is de 26-jarige John Ward, een lid van een rijke Amerikaansche familie, uit het raam van zijn kamer op de zeventien de verdieping van zijn hotel aan de Fifth Avenue gestapt en gaan wandelen op de 35 c.m.. breede lijst, welke langs het gebouw loopt. Het schijnt, dat Ward zijn verstand verloren had. Hij bleef gedurende vijf uur op deze ge vaarlijke plaats sigaretten rooken, niettegen staande de politie en de brandweer, welke te hulp geroepen waren, hem poogden over te ha len weer naar binnen te gaan. Toen de brand weer ladders oprichtte, dreigde Ward naar be neden te springen. Ten einde raad spande de brandweer een net laftgs het gebouw ter hoogte van de zestiende verdieping. Beneden op straat stonden duizenden nieuws gierigen. Tweehonderd politiemannen hand haafden de orde. Het verkeer in de Fifth Avennu was geheel stilgelegd.'Venters verkoch ten verrekijkers en bookmakers namen wedden schappen aan van drie tegen een, dat Ward naar beneden zou springen. Op het oogenblik, dat de politie Ward in het door de brandweer gespannen net wilde stopten, stak hij zijn laatste sigaret op en sprong om laag. Hij miste op enkele centimeters het net en viel op straat te pletter. Het Arnhemsche ambtenarengerecht heeft hedenmorgen uitspraak gedaan in het be kende beroep, ingesteld door ir. R. van der V., oud-Rijkstuinbouwconsulent voor Zuid- Gelderland en oud-directeur van de Rijks Tuinbouwwinterschool te Hees bij Nijme gen, tegen zijn ontslag in beide functies. Zooals bekend, verleende de Regeering dit ontslag op grond van ongeschiktheid van ir. Van der V., mede in verband met de versprei ding van een pamflet, waarin bepaalde maat regelen van de Regeering ten aanzien van den tuinbouw op grievende wijze werden becriti- seerd. Het ambtenarengerecht heeft het beroep van ir. Van der V. ongegrond verklaard. PARIJS, 27 Juli (Havas). Het onderhoud dat Bonnet Dinsdag met Morgenthau heeft gehad liep, naar men in bevoegde kringen verklaart, over buitenlandsch-politieke kwesties. Bonnet heeft getracht, Morgenthau zoo nauwkeurig mogelijk in te lichten over den algemeenen toe stand in Europa en o.a. over de Spaansche en de Tsjecho-Slowaaksche kwestie, alsmede over de Fransch-Britsche politieke samenwerking. In de uitspraak wordt ten aanzien van de in Januari 1938 verspreide circulaire, het opschrift dragende: „De afdeeling Landbouw van het ministerie van Economische Zaken snel en af doende verkatholiekt" verklaard, dat de inhoud daarvan zoodanig verdachtmakend en ongepast is en zoo zeer blijk geeft van vooringenomen heid en onbeheerschtheid, om niet meer te noe men, dat voor het geval klager de steller van dit geschrift zou zijn en hij dit met kennis var, den inhoud mocht hebben verspreid, daaruit zonder meer zou volgen, dat hij ongeschikt was geworden voor het ambt van tuinbouw-consu- lent, waarin hij de vertrouwde raadgever er: onpartijdige voorlichter der kweekers, zoowfei als de trouwe ambtenaar der regeering behoort te zijn. Overwegende, dat deze vorm van volledige aansprakelijkheid van klager echter niet is komen vast te staan en zelfs zijn auteursschap in eigenlijken zin, gezien den stunteligen stijl en den ongecoördineerden redeneertrant van het geschrift, aan het gerecht weinig waarschijn lijk voorkomt, maar aan den anderen kant uil; den inhoud der processen-verbaal is komen vast te staan, dat klager een belangrijk aandeel heeft gehad in het op verborgen en heimelijke wijze vermenigvuldigen van een stuk, waarvan hij wist, dat het voor verspreiding bestemd was en waarvan hij, hetzij den onbehoorlijken in houd kende, hetzij dien inhoud opzettelijk niet of niet geheel had willen kennen, doordien hij zich tegenover zijn ondergeschikte, mevrouw B. W. G. R.S., tot dit laatste had verbonden; dat hij, nadat hij van het geschrift had kennis genomen en wist, dat het was vervaardigd door de genoemde aan zijn dienst verbonden arbeids contractante, op geen enkele wijze, noch tegen over zijn superieuren, noch in het publiek, blijk heeft gegeven, het verkeerde en ongepaste van dit geschrift te beseffen, noch, wat zijn eerste plicht ware geweest, de dadres, waar zij toch daarin doorloópend misbruik had gemaakt van wetenschap, die zij alleen in haar functie kon hebben verkregen en uitdrukkingen had gebe zigd, die zij alleen van hem kon hebben ge hoord, onmiddellijk uit den dienst heeft ver wijderd, respectievelijk de zijnerzijds vereisehte stappen daartoe heeft gedaan; dat hij, integen deel daarna bij den inspecteur op uitbreiding van de werkzaamheden dezer daderes .respec tievelijk op verhooging harer wedde, zoo al niet op vaste aanstelling, heeft aangedrongen'; overwegende, dat, wat de beweerde felle anti katholieke gezindheid van klager betreft, dooi de behandeling van dit twistgeding niet beves tigd is, dat hij op felle wijze de Roomsch- Katholieke leer of Kerk bestreed of in zijn ambtelijk verkeer jegens Roomsch-Katholieken onaangenaam, onwelwillend of zelfs vijandig was; dat integendeel uit de getuigenverklaringen de gevolgtrekking kan worden gemaakt, dat hij in dit opzicht zich in het algemeen niet heeft gedragen in strijd met hetgeen van een rijks ambtenaar mocht worden verwacht; overwegende, dat echter wtel bij klager de laatste jaren een voorstelling heeft post gevat, als zou door Roomsch-Katholieke organisatie, politieke en regeerings-perso- nen steeds zijn. persoon en ambtelijke positie worden tegengewerkt; overwegende, dat deze voorstellingen ook blijk baar een rol hebben gespeeld in de onjuiste verhouding, waarin klager van het oogenblik van het optreden als inspecteur van het tuin- bouw-onderwijs, ir. Van der Plassche, tegenover dezen heeft gestaan; overwegende, dat de klager in ieder geval getoond heeft, eigenschappen te bezitten, die het hem onmogelijk maakten, met den inspec teur samen te werken op de wijze, als volgens den aard van diens positie van klager moest worden verlangd; overwegende, dat klagers gebruik van groen ten en vruchten uit den proef- en schooltuin, waar dit meer voorkomt en in het onderhavige geval bij de bestuurders van den tuin bekend en door hen goedgekeur was, in beginsel niet veroordeeld behoeft te worden en zeker geen oorzaak is, om betrokkene deswege ongeschikt voor zijn functie te achten; overwegende, dat scherped oordeel is te vellen over klagers houding inzake het tantième van de veiling van land- en tuinbouwproducten voor Nijmegen en omstreken, dat hij als commissaris aandeelhouder formeel tot die tantième gerech tigd was, dat hij echter den schijn liet bestaan, de tantième niet te trekken en die ter beschik king te laten van den directeur der veiling, ter wijl ondershands de door dien directeur geïnde tantième, toch weer aan hem werd afgedragen, dat hij zich hierdoor stelde in een niet eerlijke positie en daardoor een verhouding schiep, die volkomen onjuist was en met de beteekenis van zijn ambt onvereenigbaar; overwegende, dat de conclusie van het ge recht toch noet zijn dat, alles bijeengeno men, niet geloochend kan worden, dat de geschiktheid van klager voor de functie, door hem bekleed, was komen te ontbreken en dat door het wegens ongeschiktheid ge geven ontslag dus niet in strijd is gehan deld met het algemeen Rijksambtenaren reglement; rechtdoende in naam der Koningin, verklaart het gerecht het beroep ongegrond. Wij garandeeren U absolute verdelging onder geheimhouding en schriftel. garantie.' volgens speciale beproefde methode. ZUIVERINGSONDERNEMING GEN. CRONJéSTRAAT 135 - TELEF. 11657 HAARLEM Barcelona stemt in met het zenden van een onderzoekings-commissie naar de bombardementen op open steden. Pater Jacquinot S.J., die met geld voor de vluchtelingen in China onderweg was, wordt vermist. Rapporten van het ministerie van Buiten landsche Zaken te Tokio over de grens incidenten in Mandsjoekwo. Staking in de werkverschaffing te Venlo. Jaarvergadering der Vereeniging Santos. Friesche Christelijke onderwijzers be zochten Augustijnen-klooster te Wit- marsum. Congres van den Ned. Bond van huis- en grondeigenaren en bouwondernemers Pastoor A. Suidgeest te Venhuizen gaat rusten. Massa-arrestatie in Indië wegens knoeierij bij verkiezing van dessahoofd. Prof. Mr. B. Hermesdorf benoemd tot gewoon hoogleeraar aan de R,K. Univer siteit te Nijmegen. Twee dooden bij auto-ongeluk tt Deventer. De Nederlandsche Bedevaart naar Loui des vertrokken. Oud-volontairs van het voormalig in structie-Bataljon te Kampen bijeen. Beroep van den ontslagen Rijkstuin bouwconsulent voor Zuid-Gelderland door het Ambtenarengerecht ongegrond verklaard. iHmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiitittiiiitiiiiiiimiitiiitimii Onze weerkundige medewerker schrift: Het is een normaal verschijnsel, dat in dezei. tijd van den zomer de weersgesteldheid een groote verandering ondergaat en een wissel valliger karakter aanneemt. Wij komen in de z.g. hondsdagen en de ervaring leert, dat he: weer dan meest regenachtig is. Nadat het weer gedurende de geheele maano bijna zonder uitzondering te koud is geweest., is er sedert eenige dagen een verandering in getreden, die in de eerste plaats heeft geleid tot een stijging van de temperatuur. Deze stij ging is grootendeels een gevolg van een be langrijke verandering in de verdeeling der luchtdrukking over Europa. In het algemeen is de luchtdrukking over het vasteland hoog gebleven en het gebied van hoogen druk reikt verder in Noordelijke richting over ons wereld deel dan gewoonlijk in den zomer. Van meer belang is echter, dat in het Noordwesten de pressies voorbijtrekken, die weinig actief zijn en ver van ons af blijven, maar het gebied, dat zij innemen, ligt zoo, dat in onze omgeving de wind uit Zuidelijke richting waait en dat de aanvoer van koude lucht uit hoogei Noor delijke breedten Is afgesloten. Nu en dan rei ken uitloopers van deze depressies tot bij ot over ons land en dan is het weer, na langen tijd van droogte, regenachtig en geneigd tot onweer. De weersgesteldheid heeft hierdoor meer het karakter gekregen van het weer, dat in de hondsdagen normaal Is. Weliswaar kan men daardoor niet rekenen op groote stabili teit van mooi weer, maar door de hoogere tem peratuur lijkt het iets meer op het zomerweer, dat wij zoo lang ontbeerd hebben. Met deze verandering hebben wij nog geen mooien zomer gekregen, maar dit kan nog komen. Daar er enkele aanwijzingen waren, dat in Augustus een hoogere temperatuur ver wacht mag worden dan in Juli en het weer in het algemeen verbetert (vooral in de Oostelijke helft van Europa is het veel warmer gewor den) behoeven wij de hoop op mooi en warm weer in Augustus nog niet op te geven. (Nadruk verboden) Stand van Woensdag 1 uur n.m. 763.9 Vorige stand 761.1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 1