New-ïorksche Beurs ZATERDAG 30 JULI 1938 De ongeregeldheden in Rangoon Politie vuurt op een oproerige menigte Japan meldt weer een grensincident Russische soldaten op Mandsjoe- rijsch gebied doorgedrongen Minister Holsti te Stockholm Voor een nadere bespreking Illegale immigratie in Argentinië Versterking van de controle aan de Noordelijke grenzen Vriendschapsverdrag Polen-Mands joekwo Besprekingen tusschen ambassa deurs te Tokio De troebelen in Palestina Bommen in druivenkisten Beck via Berlijn en Zweden naar Oslo Rechtspraak in een kippenhok De „Prawda" klaagt over de be huizing van de Sovjet-justitie Het einde van een bandietenhoofdman De regeling met Burgos Bladen van rechtsch Spanje betuigen instemming Pensioenwet voor officieren Wetsontwerpen tot regeling voor officieren van Marine- en Landmacht-reserve Voor reserve-officieren Naturalisatiekosten Ook zij, wier verzoeken afgewezen worden, dienen te betalen Vereeniging voor Luchtbescherming Woning en schuren afgebrand Brandweer te Huissen stond machteloos Instelling commissie om haar taak af te bakenen Het beslag op olie van de Lundgren Behandeling in kort geding voor de rechtbank te Middelburg Motorrijder zwaar gewond Ernstig ongeluk te Hilversum Vierjarig meisje door auto ge grepen en zwaar gewond Slot op het laagste punt bij onregelmatige markt. Achdemische examens Notarieel examen Hoogduitsche taal M.O. A Boekhouden M.O. K. XII Examens M-brevet van het Lucht verdedigingsfonds Examen hoofdakte AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 29 Juli V» a WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT STOOMVAARTLIJNEN FAILLISSEMENTEN Clearingkoersen RANGOON, 29 Juli. (Reuter) Voor de eerste maal heeft de politie het vuur geopend op een oproerige menigte in het Oosten van Rangoon. Gemeld wordt, dat daarbij zes gewonden zijn gevallen. Hedenavond heeft de militaire politie zich gedwongen gezien het vuur te openen op de menschenmenigte in vier verschillende deelen van Rangoon. Daarbij werden vier personen ge dood en zestien gewond. Alle slachtoffers zijn Indiërs. TOKIO, 29 Juli (Domei). Uit Kiejo wordt gemeld, dat tien Russische soldaten ongeveer B00 meter ten Noorden van Tsjankoefeng zijn doorgedrongen op Mandsjoerijsch gebied. Tij dens hun inval, die vandaag om 14.40 uur ge schiedde, vuurden de Russische soldaten op Ja- pansche grenspatrouilles. Na een uur strijd werden zü teruggedreven. STOCKHOLM, 29 Juli (Havas). De Fin- eche minister van Buitenlandsche Zaken, Holsti, is te Stockholm aangekomen, waar hij drie dagen zal blijven. Hij zal de onderwerpen be spreken, die door gebrek aan tijd niet bestu deerd zijn tijdens de bijeenkomst der Oslo- Staten in Kopenhagen. BUENOS AIRES, 29 Juli (DN.B.) De regeering van Argentinië heeft besloten de controle aan de Noordelijke grenzen te verster ken, ten einde de in den laatsten tijd steeds toenemende illegale immigratie te stuiten. TOKIO, 29 Juli. (D.N.B.) De Poolsche am bassadeur te Tokio heeft heden een bezoek ge bracht bij den ambassadeur van Mandsjoekwo in Tokio, tegen wien hij den wensch uitsprak, dat een vriendschapsverdrag, benevens een ver drag over handel en scheepvaart tusschen Mandsjoekwo en Polen gesloten zal worden ter bevordering van de diplomatieke betrekkin gen tusschen beide landen. JERUSALEM, 29 Juli (Reuter). Vanochtend zijn twee bommen gevonden in druivenkisten op de Jbodsche groentenmarkt in het Westen van Jerusalem. Zij werden verwijderd vóór zij kon den ontploffen, doch veroorzaakten een groote onrust onder de Joodsfche kooplieden, die de Arabieren van de markt verdreven. Uit protest tegen de incidenten in Palestina is heden een algemeene staking afgekondigd te FOyroeth. Behalve dat de winkels gesloten zijn, was hiervan weinig in de stad te merken. De politie heeft negen raddraaiers gearresteerd, die aanspoorden tot betoogen. WARSCHAU, 29 Juli (Havas). De Poolsche minister van Buitenlandsche Zaken, Beek, zal op 1 Augustus een officieel bezoek gaan bren gen aan Oslo, waarheen hij zich begeven zal via Berlijn en Zweden. Het Sovjet-Russische blad „Prawda" meldt dat het met de gebouwen van de rechtbanken in Rusland „min of meer ongunstig" gesteld is. De rechtbank van het arrondissement Stalinsk is ondergebracht in een lokaal, dat vroeger ge bruikt werd voor het bewaren van visch; de rechtbank van het arrondissement Baumansk is ondergebracht in een warenhal. De rechtbank van het arrondissement Leninsk beschikt slechts over een enkele zaal van 20 vierkanten meter, zoodat de advocaten en de getuigen op straat moeten wachten,als de rechters beraadslagen. De rechtbank van het arrondissement Molo tovsk is ondergebracht in een vroeger hoender- bok, boven een stal en een varkenshok; tijdens de zittingen hoort men het geknor van de var kens en het geloei van de koeien. X)e plaatselijke Sovjets bekommeren zich wei nig om dezen stand van zaken te verbeteren", voegt de Prawda van 7 Juli 1938 hieraan toe. RIO DE JANEIRO, 29 Juli (D.N.B.) De Braziliaansche bandietenhoofdman Lampeao, wiens bende sinds jaren de achtervolging van politie en militaire troepen had getrotseerd, zoo- dat hij reeds een legendarischen roem had ver worven, is door de politie van den staat Alagoas in een schuilhoek ontdekt. Hij werd met tien bendeleden in een gevecht neergeschoten. De politie bracht de lijken der elf roovers naar Pirnhas, als bewijs, dat de „koning der Brazi liaansche bandieten" werkelijk zijn einde had gevonden. De in rechtsch Spanje verschijnende bladen begroeten de regeling tusschen de regeering van Franco en Nederland, waarin zij een bewijs zien van het toenemende vertrouwen van het bui tenland in rechtsch Spanje, met instemming. De Nederlandsche agenten en sub-agenten mo gen de Nederlandsche vlag hijschen, hun correspondentie wordt niet aan censuur onder worpen en zij mogen telegrammen in code ver zenden. Ingediend is een ontwerp voor een pen sioenwet voor officieren der Koninklijke Marinereserve, die zich ter aanvulling van een bij de Koninklijke Marine bestaand tekort aan beroepsofficieren krachtens een daartoe door hen gesloten vrijwillige verbintenis voor onbepaalden tijd in actie ven dienst bevinden, alsmede voor hun we duwen en weezen. Aan de Memorie van toelichting is het vol gende ontleend: Ter aanvulling van een bij de Koninklijke Marine nog gedurende een aantal jaren te ver wachten tekort aan beroepsofficieren, ligt het in de bedoeling om een aantal officieren der Koninklijke Marine-reserve met een vrijwillig verband voor onbepaalden tijd in actieven dienst te doen komen, zoowel voor den dienst hier te lande als in de overzeesche gewesten. Tot het sluiten van een vrijwillige verbintenis, als voren bedoeld, zullen o.m. worden toegela ten reserve-officieren, die thans een betrekking bekleeden bij hier te lande gevestigde groote stoomvaartmaatschappijen. Waar belanghebbenden feitelijk op denzelfden voet als de beroepsofficieren der zeemacht zullen komen te dienen, wordt het temeer waar zij in hun nieuwen werkkring een volledige dagtaak zullen vinden en uit dien hoofde bezoldiging zullen genieten alsof zij tot het beroeps-perso neel behoorden wenschelijk geacht de voor de beroeps-officieren der zeemacht en hun we duwen en weezen op pensioengebied geldende bepalingen mede van toepassing te doen zijn op deze reserve-officieren en hun nabestaanden. Het voorgestelde in de artikelen 1 en 5 van het hierbij aangeboden ontwerp van wet heeft deze strekking. Intusschen zal het noodig zijn voor de hier- bedoelde categorie van officieren der Konink lijke Marine-reserve, die tijdens den geheelen duur van hun vrijwillig verband bij het reserve- personeel in actieven dienst zullen zijn, eenige bijzondere bepalingen te treffen, in hoofdzaak voor wat aangaat den diensttjjdseisch, waaraan zal moeten worden voldaan voor het verkrijgen van het pensioenrecht ter zake van langdurigen dienst en voor het bekomen van recht op ver hooging van pensioen uit hoofde van verblijf in actieven dienst van het rijk tusschen de keerkringen. Eerstbedoelde tijd zal worden gesteld op 35 dienstjaren. Aangezien bij een werkelijken dienst van min der dan 40 jaren aan beroeps-officieren een verhooging van pensioen wordt verleend o.m. over het tijdvak, waarmede tengevolge van dub beltelling van diensttijd wegens verblijf in actieven dienst van het Rijk tusschen de keer kringen een voor pensioengeldige diensttijd van 40 jaren wordt overschreden, wordt het naar het oordeel van de regeering logisch geacht deze gunstige bepaling mede toe te passen ten aan zien van de hierbesproken categorie van reser ve-officieren met dien verstande, dat aan hen deze verhooging zal worden toegekend over het tijdvak, waarmede tengevolge van vorenbedoelde dubbeltelling, een voor pensioengeldige dienst tijd van 40 jaren wordt overschreden. Ingediend is voorts een ontwerp-pensioenwet voor reserve-officieren der Koninklijke Land macht, die zich ter aanvulling van een be staand tekort aan beroeps-officieren krach tens een daartoe gesloten verbintenis in actie ven dienst bevinden met bestemming om naar het korps beroeps-officieren bij het leger hier te lande over te gaan, alsmede voor hun we duwen en weezen. Het wordt wenschelijk geacht, de voor de be roeps-officieren bij het leger hier te lande en hun weduwen en weezen op pensioengebied gel dende bepalingen mede van toepassing te doen zijn op de betreffende categorie van reserve officieren. Ingediend is een wetsontwerp tot nadere wijziging der wet op het Nederlanderschap en het ingezetenschap. Krachtens artikel 3 der wet op het Neder landerschap en het ingezetenschap wordt als een der voorwaarden voor naturalisatie gesteld, dat een zekere som is betaald, welker grootte nader wordt bepaald door het belastbaar inko men van den verzoeker. Deze gelden kunnen worden beschouwd als een tegemoetkoming in de kosten, welke de Staat ten behoeve van be langhebbenden heeft gemaakt bij het onderzoek naar de wenschelijkheid, hun naturalisatie te bevorderen. Met zijn ambtgenoot van Financiën, met wien in dezen overleg werd gepleegd, is de minister van Justitie van meening, dat ook zij, wier verzoeken tot naturalisatie worden afgewezen of die achteraf hun verzoeken in trekken, in bovenbedoelde kosten behooren bij te dragen, daar toch ook te hunnen be hoeve, zij het met negatief resultaat, een zelfde onderzoek werdt ingesteld. Deze bijdrage ware eveneens naar de mate van het belastbaar inkomen te bepalen en wel een percentage van het bedrag, verschuldigd, indien naturalisatie wel zou zijn gevolgd. De minister is van meening, dat vaststelling van dit percentage op 25 als juist kan worden beschouwd. De voorgestelde maatregel zal tevens het lichtvaardig indienen, respectievelijk herhalen van naturalisatieverzoeken, welke veel admini stratieve bemoeiing veroorzaken, kunnen tegen gaan. Vermindering van het aantal naturalisa ties wordt hierdoor niet verwacht, mits de nor men, welke op verkrijging van het Nederlander schap worden toegepast, niet worden verzwaard. Om plotselinge indiening' van verzoeken te voorkomen, is het ten slotte gewenscht, dat de voorgestelde wetswijziging werking zal hebben vanaf den datum der indiening van dit ont werp. Donderdagavond half acht brak door onbe kende oorzaak brand uit in een der beide hooi schuren van den kweeker J. Arends te Huissen. Het vuur, dat gretig voedsel vond, laaide hoog op en deelde zich al spoedig mede aan de twee de hooischuur en aan het rieten dak van de woning. Den' inboedel kon men nog in veilig heid brengen, doch de woning kon men niet njeer redden. De brandweer stond machteloos wegens gebrek aan water. Ten gevolge van den wind sloegen de vlammen over naar een nabijgelegen var- kensschuur. Tijdig kon het vee naar buiten worden gedreven, doch ook deze schuur ging verloren. De Regeeringspersdienst meldt: Na gepleegd overleg met het hoofdbestuur van de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbe scherming, zal de minister van Binnenlandsche Zaken een commissie instellen, aan welke zal worden opgedragen, te adviseeren over een na dere afbakening van de werkzaamheden en een nadere bepaling van de werkwijze van de ge noemde vereeniging. De samenstelling dezer commissie zal nader worden bekend gemaakt. Voor de rechtbank te Middelburg is in kort geding behandeld het beslag, dat namens de „Bataafsche" gelegd is op Mexicaansche olie aan boord van de „Lundgren". Mr. F. van Raalte uit Rotterdam, optredend voor de Mexicaansche regeering, vroeg nietig verklaring van het beslag en opheffing daar van, omdat de olie geen eigendom der petro- leum-maatschappij, doch van de Mexicaansche regeering zou zijn. Mr. Fruin, optredend voor de Bataafsche, noemde de onteigening een schtjn-onteigening. Uitspraak 2 Augustus. Vrijdagmiddag omstreeks half zes is op den rijksweg onder Laren een ernstig ongeluk ge beurd. De 46-jarige heer S., uit Haarlem, begaf zich per motorrijwiel, waarop als duopassagier de heer V., uit Haarlem, meereed, naar de T.T.- races te Assen, toen ter hoogte van het hotel „De Witte Bergen" de achterband van het motorrijwiel sprong. Bestuurder en duopassa gier kwamen te vallen. De heer S. bleef met zeer zware hoofdwonden bewusteloos liggen. Per brancard is hij naar het St. Jans Zieken huis te Laren vervoerd. Men vreest voor zijn leven. De heer V. bekwam lichte verwonding gen. Vrijdagavond omstreeks zeven uur is een ern stig ongeluk gebeurd op den Simon Stevinweg te Hilversum, waarbij het vier-jarig meisje S. door een passeerenden auto werd gegrepen en een vijftiental 'meters werd meegesleurd. Het meisje kwam met een autoped uit een der tuinen van den Simon Stevinweg. Uit de richting van de Huygensstraat naderde een luxe-auto, bestuurd door J. P., wonende te Haarlem. Daar de chauffeur een drietal langs den rijweg staande auto's moest passeeren, be merkte hij het meisje niet. Het kindje werd door den auto gegrepen en ruim vijftien meter meegesleurd. Het bleef met twee gebroken beenen, bloedende verwondingen in bewusteloozen toestand liggen. Omstanders droegen het kindje in de woning van de ouders waar dr. De L. eerste hulp verleende. Eerst na een kwartier arriveerde een ziekenauto, waar mede het slachtoffertje naar de R. K. Zieken verpleging werd vervoerd. Naar men ons mede deelde, heeft het meisje, zonder acht te slaan op het verkeer, den rijweg overgestoken. Haai toestand is zegr zorgwekkend. NEW VORK, 29 Juli. (Part.) De effecten beurs legde heden bij opening een goed prijs houdende stemming aan den dag, doch de pu blieke belangstelling was vrij gering. De koers ontwikkeling was eenigszins onregelmatig, doch in meerderheid konden bij de eerste transac ties kleine koerswinsten worden SéTfaald. Aan vankelijk bepaalde de markt zich er toe, het gisteren geboekte herstel te consolideeren. Men krijgt den indruk, dat koopers thans een groo- tere selectie toepassen dan tijdens de stijging van de achter ons liggende weken het geval was. Het meest uitgesproken was het herstel voor de automobielfondsen. Dat daarbij het accent, weer op Chrysler valt, is onmiddellijk te verklaren uit de zeer gunstige kapitalisatie van dit concern, die, zoodra de situatie nog iets verbetert, reeds spoedig weer behoorlijke winsten mogelijk maakt. Tijdens de stijging bleef de handel over het algemeen kalm. Iii het eerste uur bedroeg de omzet 360.000 share? en in het tweede uur 230.000 shares. Reeds in het tweede uur trad in vele gevallen trouwens weer eenige terugslag in als gevolg van winst nemingen. Alleen automobielwaarden konden zich daaraan onttrekken en bleven oploopen. evenals de koperfondsen, die gestimuleerd wer den door de verdere verhooging van den bin- nenlandschen koperprijs met dollarcent tot 10% dollarcent per 1b. Zeer vast lagen voorts Westinghouse Electric, die 3 dollar konden stij gen, evenals chemische fondsen. Een uitzonde ring vormden evenwel Du Pont de Nemours, die gedrukt van toon waren. In het verdere verloop verkreeg het aanbod voor nagenoeg alle afdeelingen de overhand. Het einde van den beurshandel gaf dan voor nagenoeg alle fondsen een nadeelig verschil te zien, dat tot 2 punten bedroeg. De uitzon deringen waren canningshares en kunstzfide- aandeelen. Het slot was hier goed prijshou dend. Sporen en olies waren verdeeld, met meerendeels kleine verschillen. De overige af deelingen sloegen een benedenwaartsche rich ting in, waarbij voor mijnen, warenhuisfond sen en public-utilities de nadeelige verschillen beperkt bleven. Voor staalfondsen was het aan- UTRECHT. (Rijksuniversiteit.) Geslaagd voor het akte-examen Engelsch L.O.: de dames M. de Jong en H. P. J. Valk, Amsterdam; W. A. de Rijk, Den Haag; H. J. E. Troost, Nijmegen, M. G. Sonnenberg, Zutphen; E. J. M. Stevers, Arnhem; J. M. J. Havinga, Eindhoven; J. We ber, Rotterdam en G. Massink, Voorburg; en de heeren H. Broer, Rotterdam; W. F. Eygen- steyn en J. H. Breukelaar, Amsterdam; L. W. J. Bos, Den Haag; J. W. Driest, Raalte; A.' C. Harmans, Dordrecht; J. H. A. Hupkens, Voor burg; N. Snel, Leiden; C. M. A. Bollaart, Hen drik Ido Ambacht; R. Bok, Emmen; P. J. van Helden, Nieuwendijk; J. H. ter Horst, Almelo; J. F. C. van Laarhoven, Bergeyk; P. J. H. H. Mulders, Deurne; S. J. Engelsman, Leek; W. Fraats, Limmel-Maastricht; G. Postema, As sen en W. van Wouwe, Goes. Geslaagd voor het examen Fransch M. O. A: de dames M. J. van Artse, Middelburg en M. Benjert, Amsterdam, en de heeren J. J. Obbens, Zwolle; A. A. de Lange, Den Haag en J. Blansjaar, Enschede. Geslaagd voor het theoretisch tandheel kundig examen, eerste gedeelte: de heer H. Smilde. Geslaagd voor het theoretisch examen tandheelkunde, 2e gedeelte: mej. E. M. J. Mul der en de heeren H. A. Obbes, F. Fröling, R. L van Deth, J. C. L. Flentge en J. W. P. v. d. Drift. Geslaagd voor het tandarts-examen: de heeren: H. J. van Dijk, W. A. de Herder, T. Cramer en mej. I. J. Th. Olivier. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor deel 1 de heeren: G. J. M. Lemmen, Roosendaal en P. M. Plouv'ier, Vlissingen. 's-GRAVENHAGE. Geëxamineerd voor de huisacte 4 candidaen. Toegelaten: H. J. Hil- horst, Hengelo; M. L. van de Ven, 's Hertogen bosch. Geëxamineerd voor de schoolacte 3 candi- daten. Toegelaten de dames E. van Ginkel, Den Haag en G. G. Gonggrijp, Haarlem. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd de heeren: C. C. Fels, Amsterdam; P. J. H. Gregoire, Maas tricht; B. G. Nagelkerke, A. F. Tempelaar, P. Timmers, Rotterdam; K. J. Schaap De Bilt; A. Smith, Stadskanaal; A. M. Steen, Wasse naar; C. A. Verhaar, Rijswijk (Z.-H.) RIJSWIJK (Z.-H.). Geslaagd zijn: J. A. Harteveldt, Modjokerto; A. M. ten Hërkel, Hil versum; M. KortHuis, Zaandijk; D. J. Klink, den Haag; P. J. Kousemaker, Arnemuiden; L. A. de Lange, Leiden; E. L. Sanders, Amster dam; J. B. Straatman, Amsterdam; P. J. Stro- lenberg (Quadrath, Duitschland)G. H. Ver- berne (Den Haag); P. J. J. Vogelzang, Gro ningen. AMSTERDAM. Geslaagd de heeren H, C. Franc en W. Holwerda. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd de heeren G. H. Rosink, J. A. J. Schipper, W. A. Steen bergen, allen te 's Gravenhage en mej, L. P. Sollewijn Gelpke, te 's-Gravenhage. (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.30—4.30 uur Philips Anaconda Lappen K. Boot U.S. Steel Beth. Steel Rep. Steel Tidewater Balt. Ohio Ver. Vorst.l. C. M. 249% 26 13/16—27 1/16 45.50—46.— 45%—45 3/8 44%—44% 14 7/16—14 9/16 11 3/8 7 5/16 91% Van 4.30—5.00 uur Aku Anaconda U.S. Steel Beth. Steel Balt. <Sz Ohio Am. Car F, 48 3/8—48% 26 15/16—26 7/8 45%—45 3/8 44% 7 5/16 221/8 bod, vooral laatbeurs, grooter en UB. Steels ver loren bijna 2 dollar, terwijl Bethlehem Steels 1 punt inzakten. Bij de automobielwaarden hadden Chryslers het nogal te verduren, zoo dat het slot hier 2 punten lager afkwam. De overige automobielwaarden gaven kleine ver liezen te zien. De prijsverhooging van binnen- landsch koper had spoedig haar uitwerking ver loren. De betreffende waarden, zooals Anacon da en Int. Nickel verkeerden resp. 1% en 1% in reactie. Chemische waarden waren verdeeld; Allied Chemical konden ruim 2 dollar aan hun koers toevoegen, doch Du Pont verloren 2 dol lar. Douglas Aircraft moesten 2 punten afstaan, terwijl United Aircraft, U.S. Rubber en Amer. Car' 1 a 1% terug liepen. De omzetten bedroe gen in totaal 1.200.000 shares. Het slot was na genoeg over de geheele linie op het laagste punt van den dag. Slotkoersen Juli 29 28 27 Allied Chemical 179 178 American Can Co. 98% 98% 97 Am. Car. F.dry 28 29 28% Amer. Ro'üng >4111!» 20% 207/g 203/g Am. Smelt. Ref. 49% 50Vs 493/4 Am. Tel. Tel. 141% 1411/8 141 Am. Tobacco B. 88 167/8 86% Am. Waterworks 11% 117'g llVs Anaconda Copper 35 36% 351/s Atchison Topeka 36% 37 363/4 Baltimore Ohio ■9Vs 9% 91/8 Bethlehem Steel 58 59 58 ¥4 Canadian Pacific 7V8 7i/s 7 Case Treshing 98 101 99% Chase National B. 32 32 31% Ches. 6? Ohio 32 321/8 317/s Chicago Rock Isl. 7/8 Chrysler Motor 693/4 713/4 693/8 Cities Service 9% 9% 9-/2 Consol Gas N.Y. 28 28% 28% Continental Oil 34% 34 ¥4 34 7 Dawesl. 31 31 5 Young 24% 24 24 Dele ware Huds. 16% 16% 13% Douglas Aircraft 491/g 5lVs 503/8 Dupont de Nem. 126 128 1263/4 Eastman Kodak 176 178 176 El. Bond Sh. 8% 8% 42 Va 8% General Electric 41% 41% General Motors 43Vs 43 3/4 4U/4 Good Year 263/4 27 26% Hudson Motor 9% 9% 9 Illinois Central 12% 123/4 12 Intern. Harvester 64 64% 63 ¥4 Intern. Nickel 50 511/s 497/s Intern. Tel. Tel. 9% 9% 9 ¥4 Kennecott Copper 41% 42v8 411/b Missouri Pacific 1V4 1% 1% Idem pref. 2% 2% 23/8 Montgomery Ward 461/a 47 45% Nat. City Bank 253/4 26 25% Nat. Dairy Prod. 16 16 IS 7/g New York Ceptral 19 20 183/1 North. Amer. Co. 21% 221/g 217/8 Norfolk Western 167 166 166 Pennsylvania 21 ¥4 21% Phillips Oil 41% 42 42% Proctor Gamble 54% 54 3/4 54% Publ. Serv. N. J. 30 301/s 30 Radio Corporation 6% 7 7 Sears Roebuck 71% 71 ¥4 70% Shell Union Oil 171/s 171/8 173/g Socony Vacuum 15Vs 15% 147/s Southern Pacific 18% 19 18% Southern Railway 13% 133/4 123/4 Standard Brands 8 8% 8% Stand Oil ot N.-J. 56% 567/g 56 Tidewater Ass. Oil 14% 15 14 ¥4 Union Pacific 83 82% 83% United Aircraft 277/6 287/8 28% United Corp A. 3 31/6 3 Vs U. S. Leather 6% 6% 6% U. S. Rubber 4344 45 43% U. S. Steel 5378 60% 59 Western Union 203/4 21-/4 20% Westingh. Electr. 101% 100 100% Woolworth Building 47 47% 47 ex dividend. ex coupon. nieuwe aandeelen Gedaan en laten., t bieden. NEW YORK, 29 Juli Slotkoersen Juli 29 28 27 Brussel 16.90 16.91 16.92% Rome 5.26 Vi 5.261/4 5.26% Bern 22.91 22.90% 22.91 Madrid Oslo 24.70 24.71 24.74 A'dam 54.87 54.94 55.00% Londen 4.91 A 4.917/s 4.923/g Parijs 2.757/8 2.76% 2.76% Berlijn 40.17% 40.19 40.18% 29 Juli Suiker Juli Sept.1.81 -82 Nov. 1.86 Dec. Katoen Oct. 8,57 Dec. 8.63 Jan. 8.65 Tin Loco 28 Juli NEW YORK, 29 Juli 29 Juli 28 Juli Jan. 1.82-83 Mrt. 1.88- Mei Juli 8,57-— Mrt. 8.65-- Mei 8.67-— Juli 1.86-87 1.90-91 1.94-95 1.97-98 8,70 8.74-- 8.79-- 44 25 29 Juli Koffie (Rio - Nieuw contract) Sept. 4.384.32 Dec. 4.43-— 4 38-- Mrt. 4.514.47-- Mel 4.534.50- - Juli 4,564,53 Dec. Rubber Standaard 43.50 Teimijn 44.25 28 Juli 29 Juli 1.87-89 1.91-92 1 95-96 1.98-200 8.71- 8.74-75 8.76-- 43.50 28 Juli (Santos) Sept. 6.146 07 Dec. 6.29-30 6.21-22 Mrt. 6.426.33- Mei 6,496.41-- Juli 6.566.49- Dec. Sept. 16.10- Oct. 16.16 Dec. 16.25 Jan. 16.25-f Tarwe Sept. 681/6- Dec. 701/6 -% Mei 72% Mais Sept.57% Dec. 54% Mei 56% 16.30-f Mrt- 16.28-- 16.47 16.34-- Mei 16.34-- 16.54-- 16.42-— Juli -— 16.43- - CHICAGO, 29 Juli 29 Juli 28 Juli 29 Juli 28 Juli Haver 68—677/a Sept.24 24 70—69% Dec. 25%-- 25%-- 72%Va Mei 27 26% - - Rogge 571/8 Sept.46% - ¥4 47% 54% Dec. 48 Vs 48% 56% - Mei 51 51 Reuzel Juli 8,72% Sept. 8.80 8.75 8,80 28 Juli Oct. Dec. 8.87% 8.72% 8.87 8,70 29 Juli Tarwe Juli 92%93% - Oct. 77i/476% - Dec.^75%-- 74% Rogge Juli 45%45% Oct. 47%47%- Dec. 48 48% Haver Juli 36V4-- 361/4 Oct. 33%-— 33Vs gedaan en iaten 7 5 nominaal WINNIPEG, 29 Juli 29 Juli 28 Juli Gerst Juli 45%44Ve Oct. 45%44%-- Dec. 441/443¥4 Lijnzaad Juli 143 - 143% Oct. 144%. 144% Dec. 31 •- 30% - - =s bieden BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN, aangekomen 28 Juli: Enid Mary, s.. Goole; Hontestroom, s., Londen; AmstelkerK, s., Hamburg. 29 Juli: Astarte, s.. Bremen; Wolfram, s„ W. Afrika: Escaut, m.s., Rotterdam; Ubari, s., Orns- kjoldvik; Trajanus, s.. Hamburg; Argo, s., Swan sea; Laurent Meeus, tank, Constanza: Bloemfon tein, m.s., Hamburg; Catharina, m.s., Londen: Iris, m.s., Londen. Vertrokken 28 Juli: Celebe's, m.s., Hamburg: Scottish Standard, tank, Curacao. 29 Juli: Buizerd, m.s., Yardmouth; Union, m.s., Kingslyn; Cottiea, s„ W.-Indie; Agios Georgios IV, s., Vancouver; Achilles, s., Orau vla Rotter dam; Theseus, s„ Kopenhagen; Ek, s., Oslo; Es caut, m.s., Parijs; Baarn, s., Chili; Ask, s., Mal- mo; Orpheus, s., Gothenburg. AMSTERDAM, aangekomen 28 Juli: Oranje, Londen, ledig, Steiger H.A.L.. Wagenborg; Enid Mary, Goole, stukgoed, Handelskade, Gebr.Scheuer; Hontestroom, Londen, stukgoed. Handelskade, Holl. Stoomb. Mij.; Teusija, Memel, hout, Steiger H.A.L., Scheepv. Bedr. Gruno; Spes Salutis, Stro- bi, steenen, Steiger H.A.L., Wagenborg. 29 Juli: Amstelkerk. Hamburg, stukgoed, Han delskade, Holl. Afr. Lijn; Astarte, Bremen, stuk goed, De Ruyterkade, Van Es Van Ommeren: Wolfram, W.-Afrika, stukgoed. Handelskade. Wm.. H. Mtiuuer Co.; Escaut, Rotterdam, stukgoed, Javakade, Wm. H. Muller Co.; Urbani. Orns- kjoldvik, houtstof, J. P. Coenhaven, Sydzes Co.; Trajanus, Hamburg, stukgoed, Levantkade, Verg. Cargadoorskantoor; Argo, Swansea, steen kolen, J. P. Coenhaven, Wambersie Zoon; Lau rent Meeus, Constanza, olie, Petroleumhaven, Ruys Co.; Melisande, Engelsch jacht, Kiel. Stei ger H.A.L.; Esperance, Presto, inklaren. Steiger H.A.L., Wagenborg; Catharina, Londen, oud ijzer, Rietlanden, idem; Iris, Londen, oud papier, Bor- neokade, idem. KON. NED. STOOMB. MIJ. VESTA, 28 Juli van Piraeus naar Salonlki. STELLA, 29 Juli van Tanger naar Malta. ULYSSES, Middl. Zee naar Amsterdam, pass. 28 Juli n.m. 7 uur Finisterre SATURNUS, 29 Juli van Triest te Fiume. THESEUS, 29 Juli van Amsterdam naar Ko penhagen. ORPHEUS, 29 Juli van Amsterdam naar Go thenburg. BAARN, 29 Juli van Amsterdam naar Chili- ACHILLES, 29 Juli van Amsterdam via Rot terdam naar Oran. AURORA, 29 Juli van Amsterdam te Rotter dam. COLOMBIA, toerlstenreis, 28 Juli n.m. 7 uur van Oie naar Vjarland. HEBE, 28 Juli n.m. 9 uur van Amsterdam te Hamburg. NEREUS, 28 Juli v&n Santander naar Musel. ODYSSEUS, Amsterdam naar Kopenhagen, pass. 29 Juli vm. 8 uur Holtenau. PERICLES, thuisreis, pass. 28 Juli n.m. 1 uur San Miquel. SATURNUS, 28 Juli van Triest naar Fiume. SOCRATES, uitreis, 28 Juli te Curacao. TITUS, 29 Juli van Amsterdam te Rotterdam. VULCANUS. 28 Juli van Gibraltar naar Oran COTTICA, 29 Juli van Amsterdam naar West- Indië. CRYNSSEN. uitreis, 28 Juli van Madeira. VAN RENSSELAER, thuisreis, 28 Juli van Ma deira. TRAJANUS, 29 Juli van Hamburg te Amster dam. KON. HOLL. LLOYD WESTLAND, 3 Augustus 6 uur v.m. van B. Aires te IJmuiden verwacht. ZAANLAND, 27 Juli van Amsterdam te Ham burg. SALLAND, thuisreis, 26 Juli te Santos. ROTT. LLOYD BLITAR, thuisreis, 28 Juli van Singapore. KOTA RADJA, thuisreis, 29 Juli van Singapore. SITOEBONDO, uitreis, pass. 29 Juli Pantella- ria. DEMPO, uitreis, 29 Juli van Marseille. KEDOE. thuisreis, pass. 28 Juli Sagres. KOTA PINANG, 28 Juli van Rotterdam te Bre men. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN TOSARI, 2 Augustus van Sabang te Singapore verwacht. TOSARI, Bombay naar Vancouver, 29 Juli v.m. 11 uur van Sabang. SALEIER, 28 Juli van New Orleans naar Kaap stad. HALCYON LIJN ROZENBURG, 28 Juli van Bilbao naar Rotter damVlaardingen VREDENBURG, 28 Juli van Pepel naar Rotter damVlaardingen STAD ZAANDAM, naar Bilbao, pass. 28 Juli Ouessant. ROTTEKDAM-Z. AMERIKA LIJN ALWAKI, thuisreis, pass. 28 Juli Madeira. ALHENA, thuisreis, 28 Juli van Victoria. MIJ. OCEAAN POLYPHEMUS, Amsterdam naar Java, 28 Juli van Sabang. STENTOR, Java naar Amsterdam, 27 Juli ta Londen. MARON, Java naar Amsterdam, pass. 28 JuH Gibraltar. MIJ. NEDERLAND SALABANGKA, 28 Juli van Amsterdam te Ham burg. TARAKAN, thuisreis, 28 Juli van Marseille. POELAU LAUT, uitreis, 28 Juli van Genua. HOLLAND-AMERIKA LIJN BREEDIJK, 28 Juli van New Orleans te Tam- pico. EDAM, 29 Juli van New York te Botterdam. DAMSTEIRDIJK, Pacific Kust naar Rotterdam, 27 juli van Cristobal. DELFTDIJK. Rotterdam naar Pacific Kust, 27 Juli te Cristobal. STATENDAM, Rotterdam naar New York, pass. 28 Juli Lizard. ROTTERDAM, toeristenreis, 28 Juli te Helsinki. BINNENDIJK, thuisreis, was 28 Juli 1.05 uur n m. 750 mijlen W.Z.W. van Valentia. IIOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN AMSTELKERK, 29 Juli van Hamburg te Am sterdam. JAVA-NEW YORK LIJN PALEMBANG, 28 Juli van Singapore. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN TJIBADAK, 27 Juli van Batavia naar Hong kong. TJISADAN, 28 Juli van Shanghai naar Amoy. ICON. PAKETV. MIJ. SAWAHLOENTO, 28 Juli van Saigon te Mau ritius. RUYS, 28 Juli van Mauritius naar Reunion, VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-AFRIKA LIJN BOSCHFONTEIN, 29 Juli v.m. 8 uur van Tan ger te Lissabon. BLOEMFONTEIN, 28 Juli n.m. 5.30 uur van Hamburg naar IJmuiden. HEEMSKERK, thuisreis, 27 Juli te Zanzibar. JAGERSFONTEIN, 28 Juli van Durban te Lo renzo Marques. BOSCHFONTEIN, 29 Juli n.m. 2 uur van Lis sabon naar Dover. SPRINGFONTEIN, naar Duinkerken, pass. 29 Juli v.m. 8 uur Ouessant. BLOEMFONTEIN, u'treis, 29 Juli te IJmuiden. HOLLAND-OOST AZIE LIJN GROTEKERK, Rotterdam naar Japan, 29 JuH uit den N. Waterweg. ZUIDERKERK. uitreis, 28 Juli van Singapore. MEERKERK, thuisreis, 28 Juli van Colombo HOLLAND-AUSTRALIE LIJN MARKEN, thuisreis, 29 Juli te Antwerpen. AAGTEKERK, uitreis, 28 Juli van Aleppey. KOTA GEDE, 28 Juli van Hamburg te Bremen. Opgegeven door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf Co. N.V., Amsterdam Uitgesproken 27 Juli: Albert van der Kleij, zonder beroep. Schiedam, Aleidastraat 14b. R. C. Mr. Dr. J. M- d" Moor Cur Mr. P. van Bochove. Schiedam. 27 Jul:: Leendert van Duijvendijk, scheepma ker, Stolwijkersluis gem. Haastrecht. R. C. Mr. Dr J. M. de Moor, Cur. Mr. Dr. J. Smit, Gouda. 27 Juli: Antonia van Gelder, weduwe van C. C. Lookhorst, zonder beroep, Rotterdam, Willem Beukelszoonstraat 65 b. R. C. Mr. Dr. J. M. de M'oor, Cur. Mej. Mr. J. Zeelenberg, Rotterdam- 27 Juli: M. Kasius, veehandelaar, Lange RUIg® Weide. R. C. Mr. Dr. J. M. de Moor, Cur. Mr. W- H. Gallas, Gouda. 28 Juli: Cornells Uitentuis, Alkmaar, Verdron kenoord 45. R. C. -Mr. W. A. Ubbens, Cur. Mr. A. J. M. Leesberg, Alkmaar. Vernietigd door het Gerechtshof te Amsterdam- 28: Juni: J Veldhuizen, Overberg (post Vee- nendaal). Koersen voor stortingen op 30 Juli 1938 ter gen verplichtingen, luidende in Rcichsmarkc 73.21, lires ƒ9.50.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 2