Nederlandsch XI-Free Foresters RESULTAAT EEN DRAW i MAANDAG 8 AUGUSTUS 1938 CRICKET Record aantal bezoekers bij een internationalen cricket-wedstrijd Goed spel van de Beus OFFERMANS' CRICKET ELFTAL Zelfs in Engeland en Australië nooit voorgekomen Cricket-uitslagen van Zondag ZEILEN Hoofdprijs startklasse voor de Duitschers Ook derden dag was gebrek aan wind bijna spelbreker ZWEMMEN DE KAMPIOENSCHAPPEN TE LONDEN Schetter op 100 meter borstcrawl uitgeschakeld NederlandBelgië 41 Jopie Waalberg snelste Rie van Veen en Trude Malcorps in de finale Hoving in de finale SCHAATSENRIJDEN BESTUURSVERGADERING DER I. E. V. Data Europeesche en wereld kampioenschappen HERMANN LANG WINT CIANO-BEKER DEN Pech van von Brauchitsch VOETBAL DE WEDSTRIJDEN OM DEN ZILVEREN BAL ZEILEN KAMPIOENSCHAP VAN EUROPA Nederland vierde in de Olympia- jollen-klasse Draverijen te Heerenveen VAN HET KATHOLIEKE KAMP Se Zilveren Bal-tour- nooi van Kimbria Op de Zondagen 21 en 28 Augustus a.s. PAARDENSPORT CONCOURS HIPPIQUE TE DUBLIN Ritm. Pahud de Mortanges derde en vierde von den weg staande auto mogen wanneer licht op ver* E)licht is - géén andere ver- ichting voeren dan 'n recht» geplaatst lampje, dat naar voren rood en naar achteren wit licht geeft. Als steeds trok de wedstrijd, dien 't Ne- derlandsch XI-tal thans op het onvolpre zen terrein van Rood en Wit aan den Span jaardslaan Zaterdag en Zondag tegen de Free Foresters speelde een groot aantal toe schouwers. Na een voorsprong van 64 runs op de 1ste innings verkregen te hebben, scoorden de Free Foresters 156—7 in de 2de innings. In de resteerende 2 uur sloeg het Nederl. XI 1456 bijeen. De wedstrijd ein digde in een draw. Het was Zaterdagmiddag onmiddellijk duide lijk toen Boddington en Lrreen de eerste overs van Terwiel en Sodderiand te verwerken kregen oat zij door sterk verdedigend spel de kracht van oen ixederlandschen aanval die de hitte te trotseeren had, trachtten te breken. Green ging weliswaar spoedig voor zes run out, doch met Aird samen werd letterlijk niets geriskeerd. Van Manen paste de juiste tactiek toe door Zijn bowlers, waarvan hij het hebben moest, op tijd rust te geven. In een traag tempo kwamen de runs. Het bowlen was accuraat, het fielden zeer scherp, zoodat het maken van runs ook niet gemakkelijk was. Boddington gaf met zijn score op 16 een kans acnter het wicket, de eenige die te noteeren viel. Het veldwerk viel zeer te loven, in het bijzonder blonken de la Mar, Sillevis, v. d. Luur en ook Stolk in het verre veld uit en geen run werd cadeau gege ven. Het spel droeg voor de lunchpauze een zeer eentonig karakter en na 2 uur spelen ston den er slechts 74 runs op het bord. Na de 1ste pauze ging Aird voor een ge duldige 31 c. en b. Sillevis, waarna Boddington en Knapp de zaak op denzeliden voet voortzet ten. Hét wicket verleende den bowlers zeer wei nig steun. Eerst op 140 kwam een eind aan de innings van Boddington die ruim 3 uren op de mat gestaan had voor een langzame 78 (11x4). Howell liet daarna aantrekkelijk spel zien. Met enkele zeer fraaie off-drives wist hij door het veld heen te komen. Knapp wordt op 172 met een langen bal door Gallois gebowled voor 29 (4x4). Howell en Tuff brengen de 200 op en nog steeds laat het bowlen den batsmen geen vrijheden toe. Bij de theepauze bedraagt de score 2165. Spoedig na de hervatting krijgt de aanval de overhand omdat de poging der Engelschen om het tempo op te voeren mis lukte. Een zeer fraaie vang van Sillevis in het verre veld maakt een einde aan de innings van Bromley Davenport nadat eerst Howell voor een aantrekkelijke 34 op Labouchèrre l.b.w. ge gaan is en Tuff op mid-on door een vang van Terwiel zijn innings beëindigd zag. Short en Brims leggen er het hout op. Brims slaat de eerste zes op Jansen doch op den volgenden bal doet Sillevis een 2de fraaien vang. Tenslotte weet Sodderiand zijn eerste wicket te nemen door Short te bowlen. Captain van Manen maakt door een prachtvang in de slips een einde aan de innings van captain Stanley en op 268 valt het laatste wicket. Jansen nam in 16 overs 3 voor 54, hij was de duurste der 8 bowlers die in actie kwamen. A. Terwiel 16-5- 37-1, L. Sodderiand 27-8-63-1, mr. H. van Ma nen 12-1-28-0, H. de la Mar 6-0-21-1, mr. P. C. Labouchère 8-2-18-1, W. Gallois 8-1-23-1 en L. Sillevis 3-1-6-1. Het fielden der Hollanders was zeer goed geweest, alsook het werk van de Beus acht- ter het wicket. Op handige wijze wist h(j Boddington op een bal van de la Mar te stumpen. Om vijf minuten voor zes (er werd tot 7 uur gespeeld) trokken de Beus en Labouchère naar de wickets. Captain Stanley zette eerst zijn snel ste bowlers Nevinson en Knapp aan. Knapp bleek wel snel doch geen gevaarlijk bowler te zijn, in tegenstelling met Nevinson die meer malen zonder succes door de verdediging der batsmen heenkwam. De Beus speelde zeer goed. Labouchère maakte zijn runs als steeds meest voor het wicket. Met enkele fraaie legslagen op Knapp en den op 30 aangezetten Bromley Da venport weet de Beus den bal naar de boun dary te jagen. Op 40 wordt Brims aangezet. Zonder wicketverlies gaan de 50 op doch dan heeft Br. Davenport succes door de Beus voor een zeer goede 29 l.b.w. te krijgen. Sillevis wordt onmiddellijk door Boddington op Nevinson's bowlen voor 0 gevangen en met den stand 542, Labouchère 18 not out, komt het einde van den eersten dag. Zondagmorgen prompt 11 uur werd de in nings voor het Nederl. XI door Labouchère en van Manen vervolgd bij een stand van 542. De belangstelling was grooter dan Zaterdag en in geen jaren hebben wij zoo veel publiek op een internationalen cricket wedstrijd aanwezig gezien. Knapp en de wegens een blessure op halve kracht bowlende Nevinson openden den aan val. Door goed cricket werd het totaal tot 83 opgevoerd. Labouchère wordt dan voor een goede 30 door Knapp gevangen. Van Manen en Jansen brengen de 100 op het bord en het bowlen, ook van Br. Davenport en Sims wordt met zooveel vertrouwen bespeeld dat een hooge score niet onmogelijk is. Op 124 speelt Jansen een bal van Knapp in handen van den op silly- mid-on-staanden Nevinson en 8 runs later valt ook van Manen's wicket voor een perfecte 43 op Tuff door een vang van Knapp in de slips. De la Mar en v. d. Luur toonen hun plaats ook als batsmen waard te zijn en zij scoren 43 goede runs voor het 6de wicket. Op 175 komt de collapse. Eerst slaat v. d. Luur Aird voor 6 het veld uit om op den volgenden bal buiten gewoon fraai door Short voor 25 gevangen te worden. Op hetzelfde totaal wordt de la Mar (21) allerhandigst door Boddington achter het wicket gevangen. Stolk gaat heel onnoozel c. en b. Br. Davenport voor 0 en Gallois wordt fraai op short leg door Tuff gevangen (179—9). Ter wiel brengt weer het noodige leven in de brou werij. Hij slaat enkele harde vieren en brengt onder luid applaus de 200 op. Tenslotte wordt Terwiel (20) Boddington's derde slachtoffer en met 19 extra's sluit de innings op 204. Het bow len der Engelschen was van een goed gehalte doch bepaald sterk was het niet. Het grondfiel- den was minder goed dan het vangen. Er ging geen enkele batsman in deze innings clean bowled. J. H. Nevinson nam in 20 overs 4-46, T. H. Knapp 15-4-38-1, G. Br. Davenport 111/6 -4-37-2, D. Brims 6-1-15-1, C. R. Tuff 8-1-1-1 en R. A. Aird 3-0-15-1. De Engelschen begonnen om half drie aan hun 2de innings. Thans scoorden Boddington en Knapp in een sneller tempo op Terwiel en Sodderiand, vooral Boddington valt het bowlen aan en vrij snel gaat de score dan ook omhoog. Eerst op 74, waarvan Boddington er 50 heeft, wordt Knapp na in de slips gemist te zijn door Terwiel op Jansen's bowlen voor 21 ge vangen. Boddington slaat op 92 over een rech ten bal van Terwiel heen en ziet zijn palen duikelen. Zijn 60 (1x6 en 8x4) door een kans in de slips ontsierd waren veel aantrekkelijker dan de 78 op den eersten dag gescoord. Aird (15) wordt prachtig door de Beus gestumpt. Een formidabele running-catch van Terwiel maakt een eind aan de innings van Short (12), Bromley Davenport jaagt een bal in de tennis banen waarna Terwiel zijn palen velt (19). Brims en Green leggen er nog even het hout op en bij de thee sluit de Engelsche captain de innings op 1567. A. Terwiel nam 14-3-63-3, L. Sodderiand 5-0-22-0, mr. H. van Manen 15-1-16-0, dr. M. Jansen 13-2-49-4. De Nederlanders moesten 221 maken om te winnen in 2 uur tijds of den tijd uitspelen. Dit maal opende de Beus met v. d. Luur de in nings. Op 7 waren de wickets van de Beus (c. Boddington b. Nevinson 1) en van v. Manen (b. Knapp 1) reeds gevallen. Jansen en v. d. Luur stopten de collapse en eerst op 44 gaat v. d. Luur l.bw. Tuff voor een uitstekende 20. Jansen krijgt dan verderen steun van den we derom zeer goed battenden Labouchère. 49 rnus worden voor het 4de wicket aan het totaal toe gevoegd. Er zit wegens gebrek aan tijd niets meer in de match. Labouchère gaat c. en b. Aird voor 33 en Jansen's uitstekende 48 wordt door Short op Brims beëindigd. De la Mar wordt bliksemsnel voor 4 op Brims gestumpt. Terwiel en Sillevis met een harde zes slaan er nog even op los en dan komt het einde van den wedstrijd als er voor het verlies van 6 wickets 145 runs zijn. Het resultaat is een draw. J H. Nevinson nam 7-2-20-1, T. H. Knapp 7-2-18-1, C. R. Tuff 4-1-15-1, G. Bromley Da venport 5-1-18-0, D. Brims 7-1-25-2 en R. A. Aird 4-0-27-1. Er is Zondag te Utrecht een zeer bijzondere cricketwedstrijd gespeeld. Als tegenstander van U.V.V, fungeerde n.l. Offerman's Cricketelftal, geheel bestaande uit leden van de familie Of fermans. Zelfs de umpire en de scorer waren Offermans, terwijl er bovendien nog eenige re serves bestaan. Aanvoerder was de bekende eerste klasse speler J. Offermans. De wedstrijd werd door U.V.V. gewonnen met 35 runs. De Utrechtenaren scoorden 140 runs, de familie Offermans 105. Naar wij vernemen bestaan er ernstige plan nen, om in het volgend seizoen uit te komen in de competitie van den Nederlandschen Cricket Bond onder den naam van „Offermans Cricket Club". Zelfs in de cricketlanden bij uitnemendheid als Engeland en Australië is zulks nog nooit voorgekomen. Ook heeft er nog nooit een cricketelftalgespeeld, geheel bestaande uit fa milieleden. Utrecht heeft de primeur gehad. OVERGANGSKLASSE. QuickExcelsior. Gew. door Quick met 24 runs. Quick eerste innings 107 runs (J. Faber 15, H. Burki 54, A. Walraven 10). Bowlingcijfers H. Zoetmulder 654, A. Ruiter- man 312, J. Oosterholt 121. Excelsior eerste innings 83 runs (J. Oosterholt 10, A. Ruiterman 44 n. o.). Bowlingcijfers Quick: H Burki 430, C. Fiege 652. H. C. C. IllS. C. H. C. Gew. door S. C. H. C. met 76 runs. S.C.H.C le innings 186. H.C.C. III le innings 110. TWEEDE KLASSE. A. HerculesKampong. -Gew. door Hercules met 19 runs op de eerste innings. Hercules 107 runs. (J. Daudey 32, H. Keers 33, K. Faber 11), G. Ufkes 4 voor 45, H. v. d. Bijl 6 voor 32. Kampong 88 runs (J. van Raalten 20, B. Moor- koert 39), P. Dix 7 voor 42, G. van Wijhe 2 voor 26. B. H. 15. S. IIAjax. Gew. door H.B.S. II op de le innings met 14 runs. V. U. C.V. O- C. II. Gew. door V.O.C. H met 61 runs. Excelsior IIA. S. V. Gew. door A. S. V. met innings en 92 runs. C.C.A.T.C.C. Gew. door T-T.C. met 67 runs en 2 wickets in handen. DERDE KLASSE. A. R. I. O. IIOlympia. Gew. door Olym- pia met innings en 51 runs. V. V. V. HlbKampong II. Gew. door Kam pong II met 11 runs. V. R. A. IIIuRood en Wit III. Gew. door Rood en Wit III met 5 runs en 3 wickets in handen. A. C. C. Ilia—C. V. H. II. Gew. door A.C.C. Ilia met 26 runs. B. Hermes 13. V. S- IIISparta II. Gew. door Sparta II met innings en 41 runs. De vooruitzichten van den laatsten dag der Holland Week waren allesbehalve gunstig. In den voormiddag werden eerder uitgestelde groepswedstrijden gevaren, waarbij ®en flinke bries van onder een onweersbuitje even een goede .start mogelijk maakte, waarbij de beide Duitschers, dr. Hansohn en von Reclam te ruggeroepen werden. Tob Maas en ir. Loeff waren toen het beste weg, maar konden later, toen de wind weer afflauwde, hun plaats tdfch niet handhaven. Lt. Z. S. Karpf werd met Perseus eerste, gevolgd door Bob Maas en •Erwin Seefeldt, 4e was H. von Reclam en 5e mr. E. Stuuterheim. Alle andere starts verliepen bijna geheel zon der behoorlijken wind, die zeer gering en zeer veranderlijk was. Later zette hij wat meer door uit Oost tot Zuid-Oostelijke richting en toen verliep alles ineens veel vlotter. Intusschen had men de baan voor den groepswedstrijd na een ronde moeten afkorten en voor den tweeden groepswedstrijd werd eerst te ruim half zes ge start. De W. V. Aegir had na den tweeden wed strijd echter reeds een zoodanigen voorsprong, dat haar den hoofdprijs niet meer ontgaan kon, terwijl de Nordd. Regattaverein zoo zeker uit den strijd was, dat de zeilers hiervan niet. meer startten. De wisselende wind en de plots op tredende verandering hadden een zeer eigen aardige uitslag ten gevolge, die in de hieronder- volgende uitslagen duidelijk aan het licht treedt. Het duurde geruimen tijd eer met de tellin gen der verschillende klassen begonnen kon worden, zoodat het vrij laat was toen de vol ledige einduitslagen bekend waren. Bij voor baat had men de prijsuitreiking al op negen uur in den avond gesteld, Het landendefilé in het zwemstadion te kampioenschappen Wembley, waar de Europeesche zwem- worden gehouden De uislagen van den derden dag luiden: Internationale starklasse: 1 Perseus, st. Lt. Z. S. Karpf (Marien Re gatta Verein), 2. Bern, st. Bob Maas (Loos- drecht), 3. Berlin, St. Erwin Seefeldt, 4. Dahme, st. Hans vOn Reclam, 5. Loosdrecht, st. E. Stuu terheim. De heer Hans von Reclam won in deze klasse den hoofdprijs. Internationale 12 M2-klasse: 1. Wieko, st. C. M. H. Nauta, 2. All-Weather, st. Jac. F. Stap (W. V. Amsterdam), 3. Wilgenhoek, st. J. H. Louwerse (Loosdrecht), 4. Crabbelcatte, st. C. van Muijden, 5. Ronny 3, st. C. Overmans. De hoofdprijs in deze klasse werd gewonnen door J. H. Louwerse (Loosdrecht), met Wilgenhoek 81 punten. Internationale 12 M2-klasse b: 1. Trinil, st. E. Mooyaart jr., 2. Sirius 2, st. J. Lokin, 3. Hiphaan, st. H. J. J. van Werkhoven, 4. X. Thetis, st. mej. Eis Kant (Nieuwe Meer), 5-. Pluvier, st. J. de Boer (W. V. de Koenen). De hoofdprijs in deze klasse was voor L. Lokin met 91 pt. Intern. Olympiajollenklasse a; 1. Skim. st. P. Guelcher, 2. Prul, st. C. Guelcher, 3. Daphnia, st. H. Nathan. Hoofdprijs-winnaar P. Guelcher (Skim) 61 pt. Intern. Olympiajollenklasse b: 1. Tartane, st. P. J. G. Furnee, 2. Kemphaan, jhr. L. J. Quarles van Ufford, 3. Daisy, st. mej. F. Hoekstra. Hoofdprijs P. J. G. Furnee 57 pt. Intern. 12 voetsjollenklasse a: 1. De Glipper, st. J. C. Tims (de Kaag), 2. Radetski st. A. le Poole (de Kaag), 3. Elack Magic, ,st. W. Stou- tenbeek (de Kaag), 4. Windewiek 2, st. H. C. M. Heslenfeld Hoofdprjjs-winnaar J, C. Tims, 53 punten. Intern. 12-voetsjollenklasse b: 1 Hella, st. J. Gerbranda (Haarl. J. C.), 2. Terpsichore, st. M. Dudok van Heel, 3. Snapje, st. K. Kok, 4. Presto, St. H. J. Brakema (de Kaag), 5. Alvertje, st. A. le Comte. Hoofdprijswinnaar M. Dudok van Heel, 84 pt. Pampusklasse (met bijzeilen) 1. Pampus, st. Mr. G. Nijbakker (Loosdrecht), 2. Kieviet, st. W. de Vries Lentsch Jr. (Z.V. het Y), 3. Nor- remeer, st. W. D. Th. Werkhoven. Hoofdprijs- winnaar was hier P. Schieffer, 48 pt. Pampusklasse (zonder bijzeilen)1. Oppas- sertje, st. S. H. Stumpe, die tevens beslag legde op den hoofdprijs. Vrijbuiterklasse: 1. Thedo, st, J. R. v. d Berg, die ook den hoofdprijs won. B, M.-klasse; 1. Beneventum 2, st. J. Hofland, 2 Ivar, st. J. Havekotte, 3. Komeet, st. B. H. v. d. Vaart (Loosdrecht), 4. Albino, st. E. A. Snoek, 5. Ridi st. D. Bennink (W. V de Schinkel). De hoofdprijs is in deze klasse ge wonnen door J. Hofland, 80 pt. Noord-Nederl. 16 M2-klasse a: 1 Unrest st. C. Flemming, 2. Arendsjong, st. A. Arendsen (W. V. Amsterdam), 3. Soekasari, st. J. Ek Jr., 4. Lemmet, st. A. Jansen. De hoofdprijs was voor C. Flemming 77 pt. Noord Nederl. 16 M2-klasse B: 1. Velox, st. H. het Lam, 2. Marbe, st. J. A. W. v. d. Laan, 3. Fuut, st. G. H. van Harten (W. V. het Witte Huis). De hoofdprijs is in deze klasse gewonnen door J. v. Leeuwen, 58 pt. Groepswedstrijd: Internationale 12 M2-kiasse; 1 W. V. Aegir, met 44.1 punten, doordat de ge broeders C. en F. Overmans resp. als 2e en 3e aankwamen, 2. W. V. Amsterdam met 37.1 pt., 3. K. W. S. V. Loosdrecht, 34 pt., 4. K. Z. M. en R. V. de Kaag 29 pt., 5. Nordd. Regatta verein 15 pt. LONDEN, 6 Aug. (A.N.P.) Zaterdagavond zijn de Europeesche zwemkamploenschappen in de Wembleypool te Londen begonnen met de series 100 meter borstcrawl voor heeren. In de eerste serie werd een spannende strijd gevoerd tusschen den Zweed Bjoern Borg en den Duitscher Heibel, welke met handbreedte door den Zweed gewonnen werd in 1 minuut 0.1 sec. Heibel werd tweede, de Noor Tanberg derde, terwijl onze landgenoot Stans Scheffer als vierde aankwam in 1 minuut 2,9 sec. Aan gezien alleen de drie eerstaankomenden uit elke serie zich voor de halve eindstrijden klas seerden. was de D. J. K.-er hiermede uitge schakeld. In de derde serie startte de Nederlandsche kampioen Hoving. Deze serie was niet zöo sterk bezet, doch niettemin was het een fraaie pres tatie, dat de R.Z.C.-er als eerste aantikte in 1 min. 1.8 sec. voor den Engelschman Wain- wright en den Hongaar Korosei. Hij plaatste zich dus voor den halven eindstrijd. Het waterpolotournooi der Europeesche kam pioenschappen werd geopend met den wedstrijd NederlandBelgië. De Nederlandsche ploeg heeft zich schitterend hersteld van de laatste nederlagen. Met groot enthousiasme en een prachtige balsnelheid heeft het Nederlandsche zevental gedurende den geheelen wedstrijd ge speeld. Over het algemeen was Van Aelst ca. steeds iets sterker, dank yj ook het uit stekende samenspel. De Belgen namen aanvankelijk de leiding met een schot van Casteleyn, doch Van Aalst maakte gelijk met een kalm schot. Opnieuw nam Bel gië de leiding thans door Issele, maar uit een vrijen worp wist Van Aelst opnieuw de par tijen op gelijken voet te brengen. Voor de rust hergaf Casteleyn zijn land de leiding, doch dit maal was het Van Rooselaar, die voor Neder land den gelijkmaker scoorde 33. Met dezen stand kwam de rust. In de tweede helft scoorde Casteleyn met een achterwaartsch schot. Zeer spannend was het slot, doch twee minuten voor tijd wist Den Hamer opnieuw een doelpunt voor Nederland te maken, waardoor het einde kwam met een verdiende puntenverdeeling, ongetwijfeld een uitstekend begin van het Nederlandsch polo zevental. Zooals te verwachten viel werd Italië door de Hongaren ingemaakt. Met 90 won Hongarije na een zeer eenzijdigen wedstrijd. Na de ontmoeting tusschen Hongarije en Italië werden de beide halve eindstrijden 200 meter schoolslag dames gezwommen. In de eer ste halve finale had Jo Waalberg groote moeite om van Valborg Christensen te winnen. De A.D.Z.-ster leidde met gering verschil na 50 meter. Met haar krachtige slagen ging zij oogenschijnlijk zeer gemakkelijk door het water. Onze landgenoote wist haar voorsprong op Valborg Christensen te behouden en won in 3 min. 5,6 sec. De Engelsche Williams eindigde als derde. In den tweeden halven eindstrijd nam Dora Heeselaars met den vlinderslag de leiding. Na het eerste keerpunt leidde de Rotterdamschè zwemster nog steeds, doch Inge Soerensen ging haar spoedig voorbij, gevolgd door de Belgische zwemster Van der Kerckhoven. Ook de Engel sche schoolslagzwemster Storey bleek sneller te zijn dan de Nederlandsche kampioene. Ondanks een goede eindspurt van Dora werd zij vierde in den tijd van 3 min. 11,2 sec. De tijd van de winnares Inge Soerensen was 3 min. 7,2 sec. De waterpolo wedstrijd tusschen Duitschland en Engeland, welke na de series 200 meter schoolslag dames werd gespeeld, eindigde in een gemakkelijke 60-zege van het Duitsche zeven tal. In de eerste serie van het nummer 100 meter borstcrawl dames gaf Trude Malcorps prachtig partij aan de Deensche zwemster Ragnhild Hveger. Slechts met gering verschil tikte de wereldrecordhoudster als eerste aan in 1 min. 9 sec.; Trude Malcorps werd tweede in 1 min. 9,4 sec. en plaatste zich dus in de finale. In de tweede serie ging de strijd al weer tus schen een Nederlandsche en een Deensche zwemster. Ove Petersen maakte het Riet van Veen uitermate lastig. De R.D.Z.-zwemster nam onmiddellijk de leiding en op beide banen wist zij dezen voorsprong, welke zeer gering was, te behouden; met slechts 0,1 sec. verschil won zjj haar serie vóór Birthe Ove Petersen. De Nederlandsche kampioen Hoving heeft op nieuw een schitterend staaltje van zijn kunnen geieverd. In den halven eindstrijd kwam de Rotterdammer o.m. tegen den Duitscher Fischer en den Hongaar Korosey uit. Hoving leidde na 50 meter, doch op de laatste 30 meter nam Fischer de leiding over om tenslotte nog vrij gemakkelijk te winnen in 1 min. 0,4 sec. De tijd van Hoving was 1 min. 1 sec., een schitte rende prestatie op deze 50 meter-baan. De uitslagen luiden: 100 meter borstcrawl heeren: Uit de series plaatsten zich voor de halve eindstrijden: Bjoern Borg (Zweden), Heibel (Duitschland), Tandberg (Noorwegen), Fischer (Duitschland), Dove (Engeland), Nakache (Frankrijk), Csik (Hongarije), Hoving, Wrainwright (Engeland), Koeroesey (Honga rije). 200 meter schoolslag dames: Eerste halve eindstrijd: 1. Jo Waalberg, 2. Valborg Christensen (Denemarken), 3. N. D. Williams (Engeland), 4. mej. Karpelesova (Tsjecho-Slowakije)5. E. Szigethi (Hongarije) 3 min. 17.9 sec. Tweede halve eindstrijd: 1. Inge Soerensen (Denemarken), 2. Yvonne van der Kerckhoven (België), 3. Dora Storey (Engeland), 4. Dora Heeselaars, 5. mej. Nielsen (Noorwegen). 100 meter borstcrawl dames: le serie: 1. Ragnhild Hveger (Denemarken), 2. Trude Malcorps, 3. I. Acs (Hongarije), 4. Berit Haugen (Noorwegen), 5. M. Hinton (Engeland). Tweede serie: 1. Rie van Veen, 2. Birthe Ove Petersen (Denemarken), 3. Hirsch (Noor wegen), 4. j. Harrowby (Engeland), 5. Schram- kova (Tsjecho-Slowakije). 100 meter borstcrawl heeren: Eerste halve eindstrijd: 1. Fischer (Duitsch land), 2. Hoving, 3. Korosey (Hongarije), 4. Bjoern Borg (Zweden), 5. Wrainwright (Enge land). Tweede halve eindstrijd: 1. Heibel (Duitsch land), 2. dr. Csijt, 3. Dove (Engeland), 4. Naka che (Frankrijk), 5. Tandberg' (Noorwegen). Waterpolo: Nederland—België 44 (33) Hongarije—Italië 9—0 (4—0). DuitschlandEngeland 60 (40). Zaterdag en Zondag is te Amsterdam een bestuursvergadering gehouden van de Inter nationale Eislauf Vereiniging, welke bijeen komst werd voorgezeten door den president der I. E. V'., den heer G. W. A. van Laer. Aanwezig waren H. J. Clarke (Engeland), vice-president, dr. E. Minich (Hongarije), L. Fuerst (Tsjecho- Slowakije) en G Karisen (Noorwegen), alsmede de plaatsvervangende bestuursleden, de heeren H. Valaer (Zwitserland) en W. Jakobsson (Fin land) De mededeelingen van de ontbinding van den Oostenrijkschen schaatsenrijdersbond en het bedanken van den heer H. Pfeiffer als bestuurs lid der I. E. V. werden, voor kennisgeving aan genomen. De heer H. Valaer (Zwitserland) werd tot be stuurslid benoemd. Het vraagstuk van het amateurisme werd in de bestuursbijeenkomst diepgaand besproken. Het bestuur besloot in de toekomst zeer strenge maatregelen te treffen bij overtreding der ama. teursbepalingen. Het vraagstuk eenheid te brengen in de wed strijdreglementen voor het z.g. Klassenlaufen van alle bij de I. E. V. aangesloten bonden zal nauwkeurig worden bestudeerd. Het is de be doeling, dat op het congres der I. E. V., dat in 1939 te Amsterdam zal worden gehouden, het bestuur met positieve voorstellen zal komen. De Zuid-Afrikaansche Schaatsenrijdersbond werd als lid van de I. E. V. toegelaten. De plaatsen en data der Europeesche en We reldkampioenschappen kunstrijden en hardrij den voor het seizoen 1938—'39 werden als volgt vastgesteld 21 en 22 Januari Europeesche kampioenschap pen kunstrijden voor dames te Londen; 28 en 29 Januari Europeesche kampioenschappen kunst rijden voor heeren te Davos; 4, 5 en 6 Februari Europeesche kampioenschappen kunstrijden voor- paren te Zakopane; 4 en 5 Februari Europee sche kampioenschappen in het hardrijden voor heeren te Riga; 18 en 19 Februari wereldkam- pioenschappen in het hardrijden voor heeren te Helsingfors; 25 en 26 Februari wereldkam pioenschappen in het hardrijden voor dames te Tammersfors. Aan de bestuursbijeenkomst ging een vergade ring van de technische commissie voor het kunstrijden vooraf. Deze commissie, bestaande uit de heeren dr. Dannenberg (Duitschland) en dr. Sliva (Tsje cho-Slowakije) heeft verschillende technische aangelegenheden behandeld. Aan de besprekin gen nam ook de heer Delpy (België), die de voorbereidende werkzaamheden verricht, deel. Op het 7.2 K.M. lange traject door de straten van Livorno is Zondag de jaarlijksche automo- bielwedstijd om den Ciano-beker verreden. Winnaar werd de Mercedes Benz-rijder Hermann Manfred von Brauschitz Lang, die de 232 K.M. met een gemiddelde uur snelheid van 138.8 K.M. aflegde. Er is onder de befaamde Duitsche coureurs één, die voortdurend door den pechduivel ach tervolgd wordt. Dit is Manfred von Brauchitsch. Onlangs geraakte zijn wagen op den Nuerburg- ring tijdens den wedstrijd om den grooten prijs van Duitschland in brand, toen hij den wedstrijd reeds „in zijn zak had" en thans geschiedde eveneens iets dergelijks. Hij lag in de dertiende ronde ver vooraan en hij was zoo goed als zeker van de overwinning, toen zijn wagen van de baan geraakte en tegen een met stroo bedekten wal reed. Op eigen kracht kon hij achteruit rijden en ziin wagen weer op den goeden weg brengen, maar goedbedoelende toeschouwers waren wat al te hulpvaardig. Zij waren eenvoudig niet van den wagen weg te slaan, hielpen een handje en.... von Brauchitsch werd gediskwalificeerd. Hierdoor werd Lang, die ook het vorig jaar in dezen wedstrijd een vooraanstaande rol had gespeeld, gemakkelijk winnaar. De uitslag luidt: 1. Lang (Duitschland) met Mercedes. 232 K.M. in 1 uur 40 min. 35.2 sec. (gemiddelde uursnelheid 138.38 K.M.); 2. Giu seppe Farina (Italië) met Alfa Romeo, 1 uur 41 min. 23.2 sec. Op een ronde: 3. Wimille (Frank rijk) en Biondetti (Italië) met Alfa Romeo. Op twee ronden: 4. Belmonde (Italië) met Alfa Ro meo. Op drie ronden: 5. Dreyfus (Frankrijk) met Delhaye. Alle andere coureurs gaven op. 1500 cc klasse: 1. Villoresi met Alfa Romeo, 145 K.M. in 1 uur 21.6 sec., gemiddelde uursnel heid 133.108 K.M.; 2. Biondetti met Alfa Romeo 1 uur 5 min. 23.8 sec.; 3. Marazza met Maserati, 1 uur 6 min. 42.8 sec. Het programma voor de wedstrijden om den Zilveren Bal is als volgt samengesteld: Zondag 18 Augustus: A. OvermaasADO; B. Sparta DFC; C. ODS—KFC; D. Heracles—CVV E. HVV—BW; F. Feyenoord—SVV. Zondag 4 September: G. Winnaar CWin naar E; H. Winnaar DQinnaar A; I. Hermes DVS—Willem II; J. Winnaar BWinnaar F; K. Winnaar GWinnaar H; L. Winnaar I Winnaar J. Zondag 11 September; Finale: Winnaar K— Winnaar <L luit. Des Roches, die op het bekende paard Oli vette als tweede eindigde. Twee prachtige prestaties verrichtte ritmees ter Pahud de Mortanges. Zoowel op Maedel wie du als op Silver Star maakte hij op dit uiterst lastige parcours slechts 1 fout, waardoor onze landgenoot de derde en de vierde plaats in nam. Hij was de eenige ruiter, die dit sterke staaltje volbracht. Op de vijfde plaats eindigde capt. Scott óp Rodeo, terwijl luit. Chevallier (Frankrijk) op Grosjean op den zesden prijs beslag legde. Zaterdag zijn de wedstrijden om het Euro- peesch Kampioenschap in de Olympiajollen klasse op de Starnbergersee bij Muenchen ge ëindigd. Reeds Vrijdag evenwel was het defi- nitief," dat de Duitscher Bickei zijn titel zou behouden, zoodat deze laatste race nog slechts van geringe beteekenis geacht mocht worden. Winnaar werd de Hongaar Von Heinrich, als tweede kwam Bickei binnen voor den Zuid- Slavischen zeiler Baumann, onzen landge noot De Jong en den Zwitser Oswald. In den eindstand staat Nederland op de vierde plaats. De eindstand luidt; 1. Europeesch kampioen: Bickei (Duitsch land) 489,76 pt. 2. Von Heinrich (Hongarije) 431,56 pt. 3. Benussi (Italië) 379,18 pt. 4. De Jong (Nederland) 254 pt. 5. Baumann (Zuid-Slavië) 232,7 pt. 6. Oswald (Zwitserland) 223,22 pt. 7. Fecheyr (België) 215,4 pt. 8. Osinski (Polen) 188,21 pt. 9. Clameragan (Frankrijk) 152,31 pt. Te Heerenveen zijn Zondag kortebaandra- verijen gehouden over een afstand van maximaal 790 M. De uitslagen luiden: Draverij A: 1. Zeeheld (730 M.) eigenaar van der Veen, tijd 1 min. 8 sec„ 2. Zola (700 M.), eigenaar Monsma. Draverij B: 1. Ulaan (770 M.) eigenaresse Wed. Oosting, tijd 1 min. 7 sec., 2. Zola (730 M.) eigenaar Monsma. Draverij C: 1. W. Petrosia (780 M.), eigenaar Torringa, tijd 1 min. 9 sec.; 2. Akron B (750 M.) eigenaar stal Gruno. 3. Zola (730 M.> eigenaar Monsma, 4. Zonnekind B (740 M.) eigenaar Feenstra. Op de vergadering van de Zilveren-Bal-Com missie der R.K.S.V. Kimbria te Maastricht ge houden, is door loting het volgende wedstrijd- programma vastgesteld Zondag 21 Augustus Eerste ronde: 12.30 uur A. Sint Pieter. Maas tricht; B. Rapid, Maastricht: winnaar 1. 1.30 uur C. R.K.C.L., Maastricht, D. R.K.V.V Wolder, Maastricht: winnaar 2. 2.30 uur E. Union, Nijmegen; F. Kimbria, Maastricht: winnaar 3. 3.30 uur G. Hoensbroek, HoensSroek; H. R.K. V.V.H., Heerlen: winnaar 4. Vrijgeloot eerste ronde: R.K.V.V .L. en R.K.V.V„ Kerkrade. Tweede ronde: 4.30 uur J. R.K.V.V.L., Maastricht; K. RcK, V.V. Kerkrade, Kerkrade: winnaar 5. 5.30 uur: winnaar 1winnaar 2: winnaar 6. 6.30 uur: winnaar 3winnaar 4: winnaar 7. Zondag 28 Augustus Dcnde ronde: 1.30 uur: winnaar 6—HM.S., Utrechte unnr- naar 8. 2.30 uur: winnaar 5—Spartaan, Rotterdam, winnaar 9. 3.30 uur: winnaar 7—Santpoort, Haarlen* winnaar 10. Vierde ronde 4.40 uur: winnaar 8—winnaar 9: winnaar ÏL Vrijgeloot vierde ronde: -winnaar 10. Finale 6 uur: winnaar 10-winnaar 11. Het internationaal concours hippique te Du blin is Zaterdag voortgezet. Dezelfde ruiters, die ook Vrijdag aan den landenwedstrljd had den deelgenomen, kwamen weer aan den start. Er was een extra zwaar parcours uitgezet, zeven zware hindernissen tot een hoogte van 1.50 m. leverden even zoo vele moeilijke sprongen op. Slechts twee ruiters kwamen zonder fouten rond, n.l. de Duitsche luit. Brinckmann, die op Erie de eerste plaats bezette en de Fransche Rechts van den weg staande, moogt u In zoo'n geval kiezen tusschen de nor male autoverlichting óf één links- zittend lampje, dat naar voren wit en naar achteren rood licht geelt. ROOP

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 10