bureaux voor redactie en administratie, I chamberlain naar Fransche kathedraal van Kanton gebombardeerd Keiko door Russen gebombardeerd f LUCHTAANVAL OP EEN VOLKRIJKE BUURT Runciman maakte een goed begin GEEN WAPENLEVERING UN BARCELONA Het nieuws van heden Bom ontploft in Tiberias DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS DINSDAG 9 AUGUSTUS 1938 - OCHTENDBLAD NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 - GIRO 22884 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voot Haarlem 25 cent per week; per kwartaal f 3.25. Bij onze Agenten 27H ct. per week. per kwartaal f 3.58 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE. UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD. HAARLEM VIER EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 21316 De kathedraal zal een toevlucht blijven voor de vluchtelingen verklaarde Mgr. Fourquette Chineesche activiteit aan den Jangtse Gouden jubileum der Chr. syndicaten in België Schrijven van Kard. Pacelli aan Kard. Van Roey ,?ekomst, die voor Religie en Vaderland niet Jbnder belangrijk moge zijn dan het verleden. het Sjanghai in ongerustheid Lord Runciman bij drBenesj, den president van de Tsjecho-Slowaaksche republiek Nieuw bombardement van Valencia Britsche consulaire agent te Alicante overleden Griekenland heeft den tweeden verjaardag gevierd van de autoritaire regeering onder Metaxas. De feesten in het stadion van Athene Zijn aanwezigheid schijnt kal meerend te werken Open brief LONDEN TERUG Noodweer in het buitenland Stuttgart door wolkbreuk onder water gezet DRAMA OP ZEE Het Weer Fransche regeering spreekt des betreffende geruchten tegen Mislukte campagne Das en boord in eere hersteld Duitschers in Polen Er zou een ongunstige wending merkbaar zijn in de houding der Russische pers Een interview met Araki „Wij vreezen niet voor een oorlog op twee fronten" Misloopen Het kan misloopen, maar zoolang wij het goede voorhebben en waarlijk ons best doen, loopt het nooit heele- maal mis. Een roman van kanunnik Steehan heet: „Succes door misluk king". Dit is een leerrijke titel, die ons aanmaant tot 'n beetje geduld, wan neer alles niet ineens van een leien dakje gaat. Misschien is de misluk king wel een middel om ons werk te zuiveren van de al te menschelijke ijdelheid, die het waarachtige welsla gen nog in den weg stond. Gangster reisde met den Orient Express LORD HALIFAX HELPT EEN BRAND BLUSSCHEN Na een kalm weekend leeft de terreur in Palestina weer op Vergeefs gezocht naar den Hawaii Clipper NIEUWE HAARIfMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regef 30 et., Ingei. mededeeiingen 50 cent; Idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor do kleine annonces „OmroeDers" zie de rubriek KANTON, 8 Augustus (Reuter). Negen Japanse he vliegtuigen hebben vanmiddag een dertigtal bommen geworpen in de na bijheid van de regeeringsgebouwen en de electrische centrale van Kanton. Ook de Fransche kathedraal werd door bomsplin- ters beschadigd. Negen en dertig personen werden gedood en ruim vijftig werden ge wond in de nabijheid van de kathedraal. Ook in de overige deelen der stad vielen talrijke slachtoffers. Omtrent de gevolgen van het bombardement °P de Fransche kathedraal meldt Havas nog, °at geen pen het schouwspel kan beschrijven, tiat de binnen en buiten de kathedraal liggen- tie dooden en gewonden tusschen ae puinhoopen opleverden. De zijkapellen der kathedraal zijn vernield. In het kerkgebouw ligt de vloer be laid met brokstukken der kostbare ramen. Set hoofdaltaar is ongeschonden. Op het dak van de kathedraal woei een Kroote Fransche vlag, die men moeilijk over hoofd kon zien. Bovendien ligt de kerk in *en volkrijke buurt, waar zich geen enkele mi litaire inrichting bevindt. De omstreeks twin tig bommen, die in de nabijheid vielen, hebben 39 burgers gedood en waarschijnlijk ruim vijf tig personen gewond. Onder de slachtoffers in tie omgeving van de kerk bevinden zich talrijke gouwen en kinderen. Een vrouw, die in de kerk geknield lag, werd gedood. De bisschop, tiie in zijn werkkamer zat te schrijven, toen ^et bombardement begon, werd niet getroffen Na het bombardement verklaarde Mgr. pourquette, die reeds 43 jaar in Kanton woont, tegenover een correspondent van Reuter: „Ik Vraag mij af, waarom men dat gedaan heeft zijn in deze wijk geen kanonnen, geen be wapening of soldaten. Ik zal weigeren deze Wijk te ontruimen. De kathedraal zal een toe vlucht blijven voor vluchtelingen." De Chineesche strijdkrachten op den Noordelijken oever van den Jangtse heb ben over het geheele front van Tsjiengsjan tot Hoeangmei een algemeen offensief in gezet. Vooral de Chineesche luchtstrijdkrachten en artillerie langs den Jangtse zijn uiterst actief Seweest in de nabijheid van Kioekiang. Chinee sche vliegtuigen wisten drie Japanse!» oor logsschepen te vernielen, terwijl het geschut tile Japansche troepentransportschepen ver woestte nabij Kweitsji, een punt ten Oosten ah Kioekiang. Een dezer transportschepen staat in brand en verkeert in zinkenden toe stand. Gistermiddag is nog een vierde met poepen beladen Japansch transportschip door o Chineesche artillerie getroffen nabij Kweitsji. De Chineesche troepen rukken bij hun offen- ®lef in drie colonnes parallel op een front van 50 mijl op. Volgens den Chineeschen militairen Woordvoerder verloren de Japanners tweedui- ®end man aan dooden en gewonden in één en kelen sector tijdens den nieuwen opmarscli, terwijl één van de regimentsbevelhebbers der ^aPanners gedood werd. Aan het front ten Zui- ti®n van de rivier wordt een verwoede slag ge- kverd, waarbij de stellingen vier of vijf maal in andere handen zijn overgegaan. De Chinee- Sche berichten stellen de Japansche verliezen twee- tot drieduizend. De laatste berichten van het front melden, De Osservatore Romano van Vrijdagavond Publiceerde een schrijven van Kardinaal Pa- aan Kardinaal van Rcey bij gelegenheid 3b het vijftigjarig bestaan der Belgiscne l'bristelijke syndicaten. Het schrijven brengt tie wenschen over van den H. Vader voor een elSië, zoo vervolgt het schrijven, is vóórge- j 'in in die greote beweging van sociale ver ruwing, die zich onder de vruchtbare impuls s.ab Le0 XIII ontwikkelde en onder de vol- 3bde Pausen zich steeds verder ontvouwde, et vergelijkt de Christelijke syndicaten met mosterdzaadje uit het Evangelie. Onder de v e'derziende leiding van het Episcopaat zijn jj-' uitgegroeid tot een machtigen boom. De eUtrale syndicaten, mogen zij ook nog zoo ge- atigd en verdraagzaam, ja zelfs vol begrip „p blijven niettemin een ernstig gevaar door 5 afwezigheid van gedsdienstigen geest. Het urijvej! spoort aan nimmer de groote be delen van het Evangelie te vergeten, een est van agressiviteit, welke niets anders na- l!aat dan haat en rancune, verre te houden, Oplettend acht te slaan cp de kwaliteit van jj. 8eben, die men aanwerft, en zich te laten 'sPireeren dor de vaderlijke raadgevingen ^3 de Hiërarchie. Tenslotte verleent het bfijven den Apostolischen Zegen. dat de Japanners het offensief hebben hervat en Tatiensjan veroverd hebben, een heuvel ten Zuid-Westen van Kioekiang. Omtrent den strijd aan het Honanfront meldt het Chineesche telegraaf-agentschap, dat de Chineezen daar snelle vorderingen maken. Zij hebben reeds Yoesji, Tsjinlioe, Tsjisien, Toengh- soe, Taikang en Loeyi heroverd in Oost Honan. Ook Tsjetsjeng op 40 K.M. ten Zuid-Westen van Kewiteh, aan de Loenghai-spoorlijn, is heroverd. Met uitzondering van punten langs de Loeng- Laiïijn zijn thans de meeste steden in Oost- Honan, die al eens in Japansche handen wa ren gevallen, door de Chineezen heroverd. Ongeveer 60 pet, der Japansche troepen langs den Lcenghai-spoorweg is overgebracht naar het Jangtse-front. In Zuid-Sjansi zijn Japansche troepen van de 108ste divisie, die Westelijk oprukten van Sinsjoei naar het Noord-Westen van Joeant- sjoe, door Chineesche troepen opgevangen en na gevechten, die eenige dagen duurden, op de vlucht gedreven. Minstens vijftienhonderd Ja panners sneuvelden, veertig werden gevangen genomen, terwijl tweehonderd auto's, zeven loopgraafmortieren, dertig lichte en zware mi trailleurs, driehonderd geweren en andere mi litaire uitrustingsstukken buitgemaakt werden. Er zijn volgens het Japansche persbureau Domei allerlei maatregelen getroffen voor de handhaving van de orde in de internationale nederzetting te Sjanghai, in verband met hard nekkige geruchten, volgens welke Chineesche guerillabenden de stad zouden willen aanvallen en terroristische betoogingen zouden willen houden en plannen zouden beramen voor aan slagen op de leden der nieuwe regeering en Ja pansche inwoners. Al die plannen zouden ten uitvoer gelegd worden op 13 Augustus, omdat het dan een jaar geleden zal zijn, dat het in cident te Sjanghai tot strijd aanleiding gaf. In het geheel zijn 15.000 man troepen van de ver schillende nationaliteiten gemobiliseerd: ge pantserde wagens worden gereed gehouden. Met ingang van heden zijn in de Fransche en de internationale concessie bepalingen afgekondigd, volgens welke men zich na bepaalde uren niet meer op straat mag begeven. De openbare ver makelijkheden zullen van 11 tot en met 13 Augustus gesloten zijn, terwijl de winkels vroe ger dan anders sluiten. Ook van Japansche zijde zijn uitgebreide voorzorgsmaatregelen genomen. VALENCIA, 8 Aug. (Havas). Bij het aanbre ken van den dag hebben drie van Majorca ko mende vliegtuigen een groote hoeveelheid bom men op de havenwijk geworpen. De meeste pro jectielen vielen in zee. Andere kwamen in de Nazaret-wijk terecht. Er zijn geen slachtoffers. De Britsche consulaire agent te Alicante is Zondag overleden tengevolge van de ver wondingen, die hij Zaterdag tijdens het luchtbombardement had opgeloopen. Te Londen is thans bevestiging ontvangen van het bericht, dat het Britsche s.s. Lake Lu gano gistermorgen vroeg, toen het in de haven van Palamos bezig was met het laden van kurk en riet, door watervliegtuigen is gebombardeerd, met het gevolg, dat het schip in brand vloog. LONDEN, 8 Aug. (Havas). De „Times" schrijft, dat Runciman blijkbaar een zeer goed begin heeft gemaakt. Hij heeft met volkomen onpartijdigheid de vertegenwoor digers van de voornaamste partijen ont vangen en, wat het belangrijkste is, hij heeft blijkbaar het vertrouwen van allen gewonnen. Men moet thans den bemiddelaar allen tijd laten. Reeds alleen zijn aanwezigheid te Praag schijnt kalmeerend te werken en nien hoopt, dat thans een einde komt aan de incidenten, welke ontstaan, doordat militaire vliegers over de grens vliegen. Het einde van deze incidenten is een eerste voorwaarde voor een succes van de Britsche bemiddeling. Lord Runcimen en zijn echtgenoote zijn van middag te 12.40 uur te Praag teruggekeerd. De medewerkers van Runciman hebben den gehee- len ochtend in hotel Alcron gewerkt. De „Prager Mittag" heeft een in het Engelsch gestelden open brief aan Runcimen gepubliceerd, waarin wordt gezegd, dat het vraagstuk der Sudeten-Duitschers geen binnenlandsch Tsje chisch vraagstuk is. Zonder het Duitsche rijk, dat er gebruik van maakt als voorwendsel, zou er nooit sprake van zijn geweest. Het vraagstuk kan niet worden op gelost door een proportioneele vertegenwoordi ging van Duitschers in het ambtenarencorps. Men moet niet in Tsjecho-Slowakije ingrijpen om den vrede te redden, doch men moet stap pen doen bij de Duitsche regeering. LONDEN, 8 Aug. (Reuter). Minister-presi dent Chamberlain, die zijn vacantie in Schot land doorbrengt, zal morgenochtend naar Lon den terugkeeren om zich in verband met een neuscatarrh onder medische behandeling te stellen. Aan den terugkeer van den premier is geen andere beteekenis te hechten. LONDEN, 8 Aug. (Havas) Vanochtend is de Londensche voorstad Harrow geteisterd door een wolkbreuk, welke de straten tot rivieren maakte. Voor het station van de Underground moes ten planken worden gelegd om het den reizigers mogelijk te maken over te steken. In Lancashire heeft de regen ernstige schade veroorzaakt aan de te velde staande gewassen en te Canterbury werden de telefoonlijnen ver broken. Vele plaatsen waren in duisternis ge huld, doordat de bliksem in de electrische cen trales was geslagen. Gisteravond heeft zich boven de Duitsche stad Stuttgart een onweder ontlast, dat met een zware wolkbreuk gepaard ging. De meeste straten geleken na korten tijd woeste stroomen. De kracht van het water was zóó groot, dat personen zoowel als auto's mede- gesleurd werden. Het water stond op sommige plaatsen anderhalven meter hoog. Sedert 1906 heeft Stuttgart niet zulk een ernstige wolk- breukcatastrophe meegemaakt. In de Iersche zee is na een botsing tusschen het Britsche stoomschip „Cambria" en den Britschen treiler „Alcazar" de visschersboot ge zonken.. Zeven personen zijn verdronken. VERWACHTING: Meest zwakke wind uit S Oostelijke richtingen, half tot zwaar be- wolkt, afnemende kans op regen of on- S weer, warm tot zeer warm. VERDERE VOORUITZICHTEN: Weinig verandering. lllHIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIinilllllllllllllin PARIJS, 8 Aug. (Havas). Het Fransche ministerie van Buitenlandsche Zaken ont kent, dat oorlogsmateriaal is afgestaan aan de regeering van Barcelona. De aandacht van den minister van Buiten landsche Zaken werd gevestigd op de inlichtin gen in de pers over de levering van oorlogstuig aan de regeering en het zenden van vrijwilligers naar Spanje. Enkele buitenlandsche bladen heb ben n;l. onlangs medegedeeld, dat twee wagens met 48 Oerlikon luchtdoelmitrailleurs met mu nitie van Zwitserland naar Barcelona zouden zijn vervoerd over Fransch gebied en met toestem ming van de Fransche regeering. Te Barcelona zouden deze mitrailleurs zijn ingedeeld bij de luchtbescherming van de stad. Dezelfde bladen berichtten, dat 360 mitrailleurs van 8 millimeter en zestig kanonnen van 35 millimeter door de fabriek Hotchkiss aan Bar celona zouden zijn geleverd en 28 Juli over zee zouden zijn vervoerd. Bovendien zou de Fran sche intendance, volgens dezelfde bladen, aan de regeering van Barcelona 550.000 centenaar graan hebben afgestaan, welke in Augustus ge leverd zouden moeten worden. Tenslotte zou de vice-minister-president van Frankrijk met den Spaanschen ambassadeur te Parijs overeengekomen zijn, achtduizend vrijwil ligers naar Spanje te laten vertrekken. Het ministerie van Buitenlandsche Zaken spreekt deze geruchten met klem tegen. Hotch kiss heeft geen oorlogsmateriaal verkocht aan de Spaansche regeering, terwijl geen wapens tegen aanvallen uit de lucht over Fransch ge bied zijn vervoerd. Het gerucht, dat de Fransche vice-minister- president of een ander lid van de regeering met den Spaanschen ambassadeur te Parijs over eengekomen zou zijn, vrijwilligers te laten pas- seeren, is reeds op 5 Augustus j.l. tegengespro ken. Ook is onjuist, dat de Fransche intendance van haar graanvoorraad aan Barcelona zou heb ben verkocht. Hieraan wordt toegevoegd, dat het verkoopen van levensmiddelen op zichzelf niet in strijd is met de bepalingen van de niet-in- menging. LONDEN, 8 Augustus (A.N.P.) De cam pagne, die in Italië gevoerd is voor de afschaf fing van boord en das, is een plotselingen dood gestorven. Zij was op touw gezet door professor Cucco van de universiteit van Palermo, die afschaf fing wenschte van boorden en dassen, alsmede van het schuine schrift, omdat deze naar zijn meening ongezond en in strijd met de fascis tische denkbeelden waren. Gedurende een paar dagen hebben vele fas cisten geloofd, dat de artikelen van professor Cucco officieel geïnspireerd waren, en Starace, de secretaris-generaal van de fascistische partij was zelfs een der eersten, die een hemd met open. hals droegen. Tot Mussolini er tijdens zijn vacantie van hoorde en, naar wij in de Daily Herald lezen, een briefje naar het ministerie van Volkscul tuur zond, met de mededeeling, dat het denk beeld, de das af te schaffen, moest worden op gegeven. In de volgende openbare bijeenkomst, waar Starace verscheen, droeg hij weder een das. WARSCHAU, 8 Aug. (Havas). De leiders van de „Jung deutsche Partei", de organisatie van de Duitsche jeugd in Polen, hebben tijdens een openbare vergadering te Wlodislaw een boycott van Poolsche winkeliers gelast. „Iedere Duitscher, die een Poolsch winkelier een stuiver laat verdienen, is een verrader van zijn volk", wordt gezegd in de resolutie, welke aan het einde van de vergadering werd aange nomen. TOKIO, 8 Aug. (Domei). De activiteit van de Sovjet-luchtmacht beperkte zich hedenochtend tot demonstratievluchten, doch even na drieën hedenmiddag zijn we der twintig Sovjet-vliegtuigen over de Ko- reaansche grens gevlogen om vervolgens Keiko op den Zuidelijken oever van de Toemen-rivier te bombardeeren. Er werd evenwel geen schade van beteekenis aan gericht. De Sovjet-troepen hebben zich teruggetrok ken tot op 400 meter van de tegenover den heuvel van Tsjangkoefeng gelegen stellingen, en bevinden zich thans tegenover de Japansche troepen op den top van den heuvel. Vandaag hebben de Sovjet-troepen ter sterkte van ongeveer een bataljon in den loop van den ochtend onder dekking van de artillerie ver scheidene malen de Japansche stellingen op den heuvel van Tsjangkoefeng aangevallen, doch telkens werden zij door de Japanners te ruggedreven. De speciale correspondent van Reuter aan de grens tusschen Rusland en Mandsjoekwo meldt, dat de strijd tusschen de Japansche en de Russische troepen op de heuvels langs deze grens vandaag verre den omvang van een grensincident te buiten is gegaan. Er wordt een geregelde stellingenoorlog ge voerd langs een front, dat vier mijlen lang is. De inzet van den strijd wordt gevormd door de beide strategische heuvels Tsjangkoefeng en Sjatsauping. Men gelooft echter, aldus meldt de corres pondent verder, dat de Russen thans een ge heele divisie, bestaande uit ongeveer 12.000 man, met 200 tanks en op zijn minst 200 vlieg tuigen hebben geconcentreerd in de onmiddel lijke nabijheid. Slechts enkele honderden me ters terrein liggen tusschen de tegenover el kander staande strijdkrachten en deze strook ligt nu bezaaid met lijken, geweren, mitrail leurs en een paar verlaten tanks. Van tijd tot tijd ziet men, hoe een gewond soldaat zich naar de linies van zijn troepen sleept. De Russische bladen hebben er zich, volgens Havas, tot dusverre zorgvuldig van onthouden commentaar te leveren, waardoor de toestand zou kunnen worden vertroebeld. Zij stelden zich ermede tevreden de officieele berichten over het incident van Tsjangkoefeng te publiceeren, zonder ze van commentaar te voorzien Deze reserve is vanmorgen gebroken door de Prawda, welk blad spreekt over de eventuali teit van een oorlog. Wat vanmorgen echter den grootsten indruk heeft gemaakt op het publiek was, dat de berichten van het telegraafagent- schap Tass vervangen werden door een com- muniqqué van den generalen staf van het eer ste leger in het Verre Oosten. De bevolking blijft rustig, maar ziet zondei vrees de gedachte van een poging om Rusland te verlossen van de Japansche provocaties on der de oogen. In deze zaak zou algeheele overeenstemming bestaan tusschen het volk en de regeering. Adressen en resoluties van trouw aan regime en het socialistisch vaderland blijven de dag bladen vullen. Jonge lieden verzoeken naar het front te worden gezonden. De toestand blijft dus ernstig, temeer, daar het incident van Grodekovo het terrein van het conflict uit breidt. De vroegere Japansche minister van Oorlog en huidige minister van Opvoeding en Onder wijs, generaal Araki. heeft een correspondent van het „Berliner Tageblatt" te Tokio ten aan zien van den door de incidenten aan de Sovjet-Russische-Mandsjoerijsche grens ont- stanen toestand o.a. verklaard, dat de vast beraden wil der Japansche regeering om den vrede te behouden zich zal kunnen doorzetten. De door de regeering voorgestelde en opge nomen onderhandelingen bewijzen haar wil tot vrede. „Wanneer echter de Sovjets, aldus de generaal, verder hun uitdagend optreden moch ten voortzetten, zullen wij vechten. Wij vree zen een oorlog op twee fronten niet. Voorloopig neem ik aan. dat tegen het einde van Augustus, of tegen het begin van den herfst zal zijn opgehelderd, of er vrede of oor log zal zijn. Het afgrondelijke verschil in we reldopvatting echter en de voortdurende steun, dien de Sovjets aan China verleenen, kun nen vroeger of later een conflict doen ont staan." Russische vliegers hebben opnieuw de stad Keiko op Korea gebombardeerd. Bij een bombardement op Kanton werd ook de Fransche kathedraal getroffen. Britsche consulaire agent te Alicante aan zijn verwondingen bezweken. Runciman s aanwezigheid in Praag schijnt kalmeerend te werken. De Fransche regeering spreekt de ge ruchten over Fransche wapenleveringen aan Barcelona met klem tegen. Britsche commissie tot onderzoek van de aanvallen op open steden zal zich te Toulouse vestigen. Na een kalm weekend is de terreur in Palestina weer opgeleefd. Maandagmiddag is het stoffelijk over schot van pater Perquin te Nijmegen be graven. Dr. H. Colijn is licht ongesteld. Het prinselijk gezin is ten paleize Soest- dijk terug gekeerd. Ministerieel antwoord op vragen van Kamerlid over een radiolezing over Spanje. Mededeeiingen van prof. Slothouwer over de komende wereldtentoonstelling te New-York. Luchtverdediging en -bescherming in één hand? Bij een autobotsing is o.m. de directeur van den Veeartsenij kundigen Dienst te 'sGravenhage ernstig gewond. Te Roosendaal zijn twe^ spoorwegwagons met 30.000 K.G. stroo afgebrand. Beurs van New York: Gedrukte stem ming en lagere koersen. o PRAAG, 8 Aug. (Havas). De „Prager Mittag" bericht, dat de politie van Praag van de Ween- sche politie de mededeeling heeft ontvangen, dat de Amerikaansche bandiet, Patrick O'Brien, die sedert twee jaar door de Amerikaansche politie wordt gezocht, verdacht van medeplichtigheid aan de ontvoering en den moord op het kind van Lindbergh, in Midden-Europa vertoeft. Hij is uit Weenen vertrokken met den Orient Ex press en moet zich thans ophouden in Joego slavië, Hongarije of Tsjecho-Slowakije. LONDEN, 8 Aug. Lord Halifax, de Britsche minister van Buitenlandsche Zaken, heeft ge holpen bij het blusschen van een brand, welke was uitgebroken op zy'n landgoed bij Garrowby (Yorkshire). De brand was door blikseminslag ontstaan. JERUZALEM, 8 Aug. (Havas) Na een kalm weekend is de terreur vandaag in Palestina weer begonnen. In Toelkarem heeft een bende rebel len het bureau van het kadaster overvallen en zich meester gemaakt van de documenten en dossiers. In Tiberias is vanmorgen een bom ontploft op de Arabische markt. Een Arabier werd ge dood, negen Arabieren werden gewond. In Jeru zalem is een Jood ernstig door schoten gewond door twee gemaskerde mannen. Op de grens tus schen Jaffa en Tel Aviv is een Joodsch meisje door een bom gewond. TOKIO, 8 Aug. (Domei). De kapitein van de „Canberra Maru" heeft hedenmiddag draadloos medegedeeld, dat zy vyf maal rond de Douglas- riffen is gevaren, doch geen spoor van den ver misten „Hawaii Clipper" heeft gevonden. Het schip zal het zoeken thans in Z.O. richting voortzetten. Stand op Dinsdag 1 uur v.m.: Vorige stand: 760 761.4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 1