Victoria-Water D v Kodak „VERICHROME" MGR. H. J. M. TASKIN Haarlem, 12 Aug. Eenheid door Oranje Kort en volledig OP HET GOUDEN PRIESTERFEEST VAN Nieuwe missiereis van VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1938 De trek naar Haarlem Een zwaar" geval Versperde het Plein drie uur lang De Anegang wordt versierd H. S. P. Robin Dat is een leuk moment om> even te kiekem Vooral als U vooruit al weet, dat het goed wordt, daar U de betrouwbare, snelwerkende nieuwe ,,Veri- chrome" film gebruikt. De film, waar duizenden fotoliefhebbers in de heele wereld dagelijks op vertrouwen. ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo President a/h Theologicum te Warmond BURGERLIJKE STAND Gevonden voorwerpen Programma Radio-Centrale HONKBAL Het programma HEEMSTEEDSCHE WIELER BAAN Kampioenschap van Haarlem dei- Federatie Wielerclubs Haarlem AUTO OVER DEN KOP PATER VAN KALKEN verblijf te Batavia naar het ^endingsgebied in Br.-Indië Korte inhoud van het spel op Elswout Ie bedrijf 2e bedrijf 3e acte 1666 4e acte 1672 Se acte 1673 H.R.C. Excelsior BEVERWIJK Inleveren van gezinsinkomsten- briefjes ZANDVOORT AGENDA Bioscopen 13 Augustus Bioscopen Beursvacantie op 6 September Zich in een slabbetje verstikt Baby van acht maanden in een onbewaakt oogenblik het slachtoffer Examen Engelsch L. O. e optimist is een beter hervormer dan de pessimist. STAD Wij hebben het gisteren gehad over den uit- •t van Haarlemmers naar het buitenland 0rri öaar hun vacantie door te brengen. Maar hoe staat het met de komst van bui- Manders naar onze mooie stad? Er schijnen nog al wat Amerikanen hier te orrmn, die Haarlem in een paar uurtjes „doen" Ctl Wat Engelschen, maar logeeren blijven dezen den regel niet. En toch is een eenigszins bger verblijf in onze stad ncodzakelijk wil Ge middenstand van de vreemdelingenin- ÖUstrie profiteeren. E*6 hoteliers zijn dan ook over deze va- tahtiemaand tot nu toe heelemaal niet best te st>reken. Neen, dat ligt niet aan Haarlem. staat, dat Haarlem aantrekkelijk genoeg Verleden jaar hebben duizenden bereisde Ultenlanders ter gelegenheid van de Jamboree etl van de Frans Halstentoonstelling hun be nadering voor het mooie, cude Haarlem en 'j'1 rustige omgeving uitgesproken. De meesten Varen verrukt over wat zij hier vonden. E>at Haarlem dus geen vreemdelingenbezoek 6eft, ligt aan wat anders. Eri dan denken wij natuurlijk allereerst aan valutaspook. Voor Belgen met hun lage Belga's en voor Eranschen met hun nóg lagere francs is herland, al is het niet duur, niet te berei- Zetl- Zelfs Scandinaviërs zien zich bij een be- tcek aan ons land door hun valuta gehandi- CaPt. ®h dan de Duitschers! j Wij kunnen het allen hierover eens zijn, dat 1 normale tijden veertig procent van de Vreerncielingen in ons land Duitschers zijn en dertig procent van de op reis gaande Duit sers vroeger gewoon waren een trip naar ons n<3 te maken. De Oostgrens is nu gesleten, aöldat de Duitschers geen geld krijgen om in buitenland te verteren. Wanneer de Duitschers weer vrij naar hier V'°8en komen, verandert de situatie voor ons nd oogenblikkelijk en ook Haarlem met zijn abije zeestrand komt in trek. Eoolang daar echter geen verandering in hit, zal het moeilijk zijn het vreemdelingen- ezoek hoog op te voeren. Maar nu het malle van het geval. Terwijl alle landen Nederland mijden, ren- S de Hollanders de grenzen over om hun te verteren. Logisch zou het zijn, dat ook 1 in de gegeven omstandigheden, onverplicht n uit een gevoel van solidariteit, in eigen land 'even en daar de kapitalen aan het rollen Tchten, waarmee nu het buitenland gelukkig §e,haakt wordt. Wat zou dat tot verlichting ari de werkloosheid kunnen bijdragen! ■idtusschen staan de hoteleigenaars in Haar- feih met hun* keurig verzorgde hotels en dank- ar voor wat Haarlems Bloei voor het vertier Gnze stad doet, tevergeefs op klanten te ^•Ghten. Toch wanhopen zij niet. Haarlem is een stad 1>let perspectief. Wie b.v. den toeloop van vreemdelingen in €ri bloeitijd der bollen bestudeert, weet, dat middelen zijn om Haarlem attractief te JT^kcn: Haarlem bloemenstad. Haarlems Bloei dat zeer terecht ingezien en werkt in die richt: <*ht< mg. ook een Jamboree en een Frans Hals- itoonstelling zijn de bewijzen, dat Haarlem het ekken kan, al ligt het niet op wereldreisroti- Zooals Weenen. Ostende of Nizza, doch op randje van de landkaart. Eaarlem bloemenstad en als straks het ^hationaal verkeer weer gemakkelijker °rdt Haarlem vacantieoord met in de na- een zeestrand, dat in geheel Europa zijn hijheid ^e®rga niet vindt! Als onze stad dan onder een dergelijken slo- B&h geroepen zag naar Rome, alwaar hij na ee» kort verblijf in Egypte arriveerde De vlucht, gisteren per K.L.M. ondernomen, zou den pater weder naar Batavia brengen, doch daarna is Britsch-Indië weder de bestem ming, waar hem nog ruim een jaar arbeid wacht onder leiding van den apostolischen de- legaat, ook een Nederlander. In den winter van 1939 op 1940 hoopt de heer Van Kalken weder om in Europa te vertoeven. Gisteravond nam bij na zijn tijdelijk verblijf in Den Haag af scheid van zijn 84-jarige moeder, die in Haar lem woont. Om half 3 Donderdagmiddag' is het verkeer op het Plein ernstig gestagneerd, doordat de schroeven losschoten van een dubbel wielstel dat afbrak van een vrachtauto met aan hangwagen uit Hoek van Holland. De vracht auto was met 7000 K.G. en de aanhangwagen met 5000 K.G. sinaasappelen geladen en het geheel was op weg naar Amsterdam. De politie heeft het groote verkeer moeten omleggen via het Florapark tot half 6, toen de auto ter plaatse was gerepareerd. Door bijna algemeene samenwerking der win keliers in de Anegang, wordt deze bij de aus. feesten ter gelegenheid van het regeeringsju- bileum van H. M. de Koningin, smaakvol ver sierd. De kunstschilder Jan Kraakman heeft een moderne vlaggenversiering ontworpen, waar tusschen in nationale en stedelijke wapens zul len prijken. Het geheel zal een bijzonder fraai en fees telijk aanzien geven. Zondag 14 Augustus hoopt de heer H. S. P. Robin, Brouwerskade 25, zijn tachtigsten geboor tedag te herdenken, Zl'/. jaar was hij werkzaam bij de firma Joh. Enschedé en Zonen alhie1*. In 1903 werd hem de Orde van Oranje Nassau in zilver toegekend. In 1911 heeft hij de firma Enschedé verlaten. Van 1914 tot en met 1918 was hij werkzaam bij den heer Stinis. Hij heeft zich met zooveel an deren geheel gegeven om den nood van de Bel gische vluchtelingen zooveel mogelijk te verzach ten. Velen zullen hem hiervoor nog dankbaar zijn, daarnaast was hij tal van jaren plaatselijk agent van het Auteurs Bureau „Pedro Clignett". Vele Haarlemmers zullen hem zich als zoodanig ook nog herinneren, hem zal hem dan ook zeker dien dag van vele vrienden en kennissen niet aan belangstelling ontbreken. Verkrijgbaar bij alle f I Kodakhandelaren Tl 1111 Dat luid nu juiche Haarlems priest'renschaar Om hem, die 't volle van zijn priesterleven Blijmoedig aan den Heer heeft weggegeven In 't Heiligdom waar glanst nu 't „Gouden Jaar"! Jehoov's leviet!hij leidt u naar 't altaar, Terwijl zijn hart soms sidd'ren moet en beven En bidt: „Moog' hij den Heer zich blijvend geven. Dat offerzin hem 't priesterkleed bewaar'." Lijk Heli eens daar stond in Jahve's hoven Toen Samuël des Heeren stem vernam, Zoo houd ook moedig stand, den blink naar boven, Waar g'eens zult zien het Witte Offerlam, Dat g' onder gouden harpeslag moogt loven. Waarvan g' in ons ontstaakt Diens liefdevlam! Aug. 1938 W. M. BOSCH pastoor te Aerdenhout OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC QQQQQGQQQQQOGGQQQQQQQQQQQQQQQQQ Geboren: 12 Aug. M. J. Mazee—Deinum, z.; D van Weesvan Zutphen, z.; J. M. van Buu- ren—Horsten, z.; 11 Aug. J. L. Heerze—ter Mors, d. Overleden: 11 Aug. F. C. de Vries, 7 jaar, Zocherstr. Gehuwd: 12 Aug. J. Campen en H. W. Gorse link. Bril, v. Kempen, Camphuijsstraat 16; radia- teurdop, de Veer, Byzanthiumstraat 49; hor logeglas, v. Oosten, Lijsterstraat 7; blauwe regenjas, Schmersal, Iepenstraat 18; porfeuille, met inh. t.n. van A. Cohen, A'dam, Politie bureau Smedestraat; portemonn., v. Vierssen, Korte Lakenstraat 24rood; poederdoosje, van Kempen, Camphuijsstraat 19; portefeuille met inhoud, Lasanne v. d. Hulst, Stationsweg 168, Hillegom; rijwielplaatje, Delfsma, Jan Luy- ckenstraat 55; Gouden ring, Kok—Gouw, We teringkade 28; sierspeld, Schneider, v. d. Vin- nestraat 16; bruin dekzeil, Brunsting, Voor helmstraat 35; zweep, Boucart, Damaststr. 23. DE BESTE GEZONDHEIDSDRANK Programma 1: Hilversum II Programma 2: Hilversum I Programma 5 8.007.00 Diversen. 7.008.0u eigen gramofoonplatencocert. Verzoekprogram ma. 8.0012.00 Diversen. Programma 3: Keulen 810.05; Parijs Radio 10.20; Radio Nord 11.05; Keulen 12.20; Ned. Brussel 1.20; Keulen 2.20; Brussel Fr. 3.20; Ned. Brussel 4.25; Parijs Radio 5.00; Ned. Brus sel 5.20; Brussel Fr. 6.35; Brussel Ned. 7.20; Diversen 7.50—8.20; Brussel Fr. 8.20; Weenen 10.50; Keulen 11.05. Programma 4: Brussel Ned. 8.009.00; Diver sen 9.20—10.35; Londen Reg. 10.35; Droitwich 11.20—3.45; Londen Reg. 4.20; Droitwich 5.00— 8.20; Londen Reg. 10.00; Droitwich 10.2011.35. Het programma voor deze week >uidt als volgt: Zaterdag: le klasse VVGA—Haarlem, 3.30 uur EDO—RCH, 3.30 uur Blauw Wit—HHC, 3.30 uur 2e klasse ZRCSchoten, 3.30 uur Ajax 2—Quick, 3 uur Catchers—DWS. 3.30 uur 3e klasse RCH 4—Haarlem 3, 3 uur Kinheim 1—Schoten 3, 2 30 aur Zondag: 2e klasse Haarlem 2—VVGA 2, 9.30 uur HHC 2—EDO 2, 2.15 uur AFCZeeburgia, 10 uur 3e klasse EDO 5—THB 2, 10 uur EDO 4Schoten 2, 12 uur RCH 3—EDO 3, 10 uur A.s. Zondag hebben zeer belangrijke wed strijden op de Heemsteedsche baan plaats, waarvoor alle Haarlemsche renners hebben in geschreven. Verreden wordt het kampioenschap sprint en lange afstand 50 K.M., 250 baanronden- Bij de sprint zal het zeker al zeer spannend toegaan en zullen zich voor de finale wel we ten te kwalificeeren de renners C. de Best, R. Groot en T. Ooms. Wie of de 4e man zal we zen is weinig van te zeggen. Een goede kans hebben zeker Terburg en de Lange. Wie of echter van de eerstgenoemde drie renners den titel zal winnen, daar is bij voorbaat niets van te zeggen. Meerdere malen ontmoeten de ren ners elkaar in diverse wedstrijden en wisten evenveel malen van elkaar te winnen. Zeker maakt R. Groot een goede kans, daar deze meer sprinter is dan C. de Best of zou T. Ooms voor een verrassing zorgen? De uitslag zal echter zeker zoo zuiver mogelijk zijn, daar de finale in 6 matches a deux wordt ver reden. Een heel ander beeld zal de lange-afstand geven, welke gaat over 50 K M. of 250 baan ronden. Niet minder dan 24 amateurs en on- afhankelijken starten in één finale en het zal er zeker warm toegaan. Hier geven we C. de Best de beste kansen, pech uitgesloten, doch Rijneveld, v. d. Hegeem, Terburg, gebr. Drost, Subeling, Gruyters, Bos, Valkman, zullen het hem niet makkelijk ma ken en wanneer zij de kans krijgen ook een gooi doen naar den zoozeer begeerden titel van baankampioen 1938. Verder hebben belangrijke wedstrijden voor Nieuwelingen plaats over 50 ronden en willen Da °P alle voorname aanplakborden van Euro- Wordt aangekondigd, zullen er spoedig in 'aarlem hotels bijgebouwd moeten worden!! 99 99 jj donderdagmiddag reed de heer A. de G. uit aarlem op den Zeeweg in zijn auto. Nabij den *at, 6at ertoren slipte zijn wagen, met het gevolg, over den kop sloeg en in het mulle 5fricl terecht kwam. Het linkervoorwiel brak v De bestuurder kreeg twee wonden aan het ^rhoofd, die op het politiebureau werden ver ben. De auto is later weggesleept. het vliegtuig „Nandöe" van de K L.M. is j' ^ochtend naar Batavia vertrokken pater A. la A van Kalken S.J., die korten ti.id in Neder ig, heeft vertoefd en o.m. door den minister W Koloniën, Exc- ch- J- I- M- Weiter, enkele hf;t'Cn geleden in gehoor ontvangen werd. ttal, fs de eerste groote reis van pater Van Ui alken per vliegmachine. Hij werd in 1909 naar Indië uitgezonden, reisde in 1911 reeds dj en bleef tot 1916 in Nederland voor stu- aj.L^eleinden. Daarna werd Indië weer zijn Olh 'dsveld, tot 1931 toe, waarna hij regelmatig rj, r'e twee jaar ongeveer Europa terugzag. vari°e'n de heer Van Kalken regionaal overste missie was met standplaats Diokja. W? hij, in september 1935, verbonden aar het h reed 'tl Onderwijs van deze instelling. He' id Vj11. deze positie dat hij, al kort daarop nl. e' 1936, naar Rome werd ontboden. Hier hut J16"1 de opdracht verstrekt, zich naar tg ..'"Indië te begeven, ten einde van advies tg g reeds eenige jaren bestaande missiebureau afcW,tavia en we' om °P tf' treden als hoofd der ehen bij den arbeid der missie, speciaai hiet .terrein van het onderwijs. Men teit er Sche "?iriher dan 60 bisdommen. Per Itaiiaan- ïich t100!gelegenheid begaf Pater Van Kalken ?d r Juni 1936 naar zijn nieuwe arbeidsveld loti, jIS?e hit geheel af. inclusief het eiland Cey- °tdat hü in Februari jl. opnieuw zich op- Hieronder laten wij den korten inhoud vol gen van het spel „Eenheid door Oranje" van Dr. Ludwig Berger, dat op 26 en 27 Augustus op „Elswout" wordt opgevoerd. 1660. Vertrek van Karei II uit Holland naar Engeland. Uitgeleide door de Heeren Staten en Jan de Witt. Na vertrek blijven de moeder Maria Stuart en grootmoeder Amalia van Solms (behalve de zoogenaamde Winterkoningin Elisabeth Stu art) van den 12-jarigen Willem van Oranje achter. Willem heeft mede aangezeten bij het diner ter eere van zijn oom Karei gegeven, maar doet hem geen uitgeleide. De bedoeling der openingsscène is onze ver houding tot Engeland te schilderen. Daarna komen twee dochters van den heer van Beverweert, Isabella, verloofd met Lord Arlington, later gezant van Engeland gedu rende den tweeden Engelschen oorlog (1665 1667). Dan Marie Anne van Beverweert, jonge re dochter (een fantasie-figuur), nog niet ver loofd. De eerste ontmoeting heeft dan plaats tus schen dit meisje en Engel de Ruyter, Kapitein ter zee, 21 jaar oud (volgens de geschiedenis stierf deze Engel de Ruyter, eenige zoon van Michiel, ongehuwd). De jonge menschen geraken in zekeren zin verliefd op elkaar, maar waar de Beverweerts Oranjegezind en de de Ruyters eerder Staats gezind, de van Beverweerts van adel en de de Ruyters van zeer eenvoudigen komaf zijn, is een kans op vereeniging vrijwel uitgesloten. Daarna komen de Witt en de Raadsheeren terug, na een volksseène, waarin op de tegen stelling Oranjegezind- óf Staatsgezindheid in het volk gezinspeeld wordt. Tenslotte komt de oude De Ruyter en ver klaart den heeren Staten waarom het noodig is, dat hij met de vloot uitvaart, ten einde orde te scheppen in de Middellandsche Zee. De Barbaresken maken den handel en de zee vaart vaak onmogelijk en Engeland heeft een overeenkomst aangegaan dat Algiers voortaan de Engelsche vlag zal respecteeren. Voor de grootere scheepvaart van Holland is een der gelijke overeenkomst nog noodzakelijker. Zoo noodig zal De Ruyter ze in Tunis dwingen onze vlag te eerbiedigen. Engel de Ruyter zal zijn vader niet vergezellen, maar zal geplaatst wor den onder Tromp (Cornelis). 1665. Het huwelijksfeest van Isabella van Be verweert en Lord Arlington. Gasten o.a. Tromp, Jan de Witt, Engel de Ruyter, Jan Kievit, die naar de hand dingt van Marie Anne, die nog altijd niet verloofd is geraakt. Nieuwe ont moeting tusschen Marie Anne en Engel de Ruyter. De feestvreugde wordt verstoord door de tij ding dat de Engelschen Nieuw Amsterdam heb ben genomen en het „New York" genoemd heb ben; begin 2en Engelschen oorlog. Arlington moet met zijn jonge vrouw vluch ten en wordt daarbij geholpen door Engel de Ruyter. Zoo vinden Engel en Maria elkander, terwijl zij de resten van de spijzen en dranken onder het volk verdeelen. Maar zij zullen on middellijk gescheiden worden, daar Engel met de vloot moet uitvaren. Tegen het einde van den Engelschen oorlog. Komst Graaf d'Estrade; een gesprek tusschen Johan de Witt en d'Estrade; onze verhouding' ten opzichte van Frankrijk. Buat wordt wegens verraad gevangen geno men (geheime corespondentie met Engeland) (Arlington) terwijl Marie Anne hierin niet be trokken wil zijn (Kievit vlucht). Verdenking Johan de Witt op medeplichtig' zijn van Willem van Oranje (bevriend met Buat). Tegenstellingen overtuigingen Johan de Witt en die van den jeugdigen Oranje. Vraag stukken Leger en Vloot; daarna overwinning Hollandsche vloot, vierdaagsche zeeslag. Strijd tusschen de Ruyter en Tromp, en daardoor moeilijkheden tusschen Engel de Ruy ter en Marie Anne, die elkaar sedert einde 2e acte niet zagen. Groot enthousiasme van het volk voor de Ruyter en Tromp, en later voor Willem van Oranje! Koele houding tegenover Johan de Witt op den dag der vreugde over den gewonnen zee slag. Onzekerheid Johan de Witt nu hij de macht niet overgeven wil aan Willem van Oranje, die op zijn beurt weigert voor één jaar tot leger hoofd benoemd te worden. Strijd van Odijk en zijn vader van Bever weert tegen inzichten de Witt. Aanslag op Jo han de Witt door drie adellijke jongelieden, o.a. De Graef. Hierdoor ontstaat strijd tus schen De Ruyter en Oranjegezinden. Engel kiest partij voor zijn vader. Dit leidt tot af spraak duel tusschen van Odijk en Engel de Ruyter. Op weg naar plaats van treffen weet Mane Anne Engel op te houden, terwijl zij de wacht heeft uitgestuurd om haar broeder van Odijk het duel onmogelijk te maken. De acte eindigt in een liefdesscene tusschen Engel en Marie Anne! Beiden zijn inmiddels 12 jaar ouder geworden sedert hun eerste ont- m0eting' - 1C7 0 De Haagsche burgers zijn bevreesd voor de komst van het Fransche leger, dat in huis houdt. Alleen de dool kon den Franschen beletten naar Den Haag te komen. Komst Engelsche gezanten èn Willem van Oranje, die niets van de Engelsche oneervolle voorsteilen tot vrede wil weten, en daarna be richt van den ingevallen dooi ontvangt, waai- door de Franschen terugtrekken moeten, wil len zij niet afgesneden raken van hun voorra den. Bericht dat Pain et Vin zijn post heeft verlaten. Wanhoop van Willem, waar nu de oorlog nog lang kan duren. Waar de eenheid onder Oranje noodzakelijk is en alle krachten moeten medewerken, stuurt hij Willem (scheepsjongen) naar Tromp, dien hij met de Ruyter wil verzoenen. De Ruyter meent dat hij in ongenade is ge vallen en daar hij Tromp niet boven zich ge plaatst wil zien, wil hij vertrekken met zijn zoon Engel. Marie Anne wil de Ruyter waai- schuwen, dat Tromp zal worden benoemd tot hoofd van de vloot! Van Beverweert verschijnt met Tromp en Marie Anne staat tusschen haar liefde voor Engel en plicht als dochter van Van Bever weert. Dan komt Willem en verzoent Tromp en de Ruyter. Daardoor zijn alle tegenstellingen opgeheven tusschen Marie Anne en Engel. Men trekt ter kerke om voor den ingevallen dooi te danken en het stuk eindigt onder het luiden der klok ken. Epiloog. we hier noemen Peters, Bakker, Duyns, Laar, Bijster, Eleuk en anderen. Tenslotte zal een wedstrijd voor junioren op wegfietsen zeer zeker een gang naar Heem stede a.s. Zondag overwaard zijn. De bezoe kers kunnen verzekerd zijn van mooie en spannende wedstrijden al staan er geen namen als Pijnenburg etc. op het programma. Op de Alkmaarsche Wielerbaan hebben ver schillende leden van bovengenoemde vereeniging Donderdagavond eenige successen geboekt. J. v. Dokkum wist de 4e plaats te bezetten in een wedstrijd voor nieuwelingen op 50 ronden. B. Schell Jr. wist een afvalwedstrijd te winnen voor Onafhankelijken en Amateurs. J. v. Maris bezette de 3e plaats. In een koppelwedstrijd over 200 ronden be zette het koppel J. v. Maris—B. Schell Jr. de 3e plaats uit een sterk bezet veld van 9 koppels. Hedenavond trainingswedstrijd voor A, B. C en Jun.-klasse. Vertrek 6.30 uur. u De renners J. v. MarisB. Schell Jr. rijden een 2 ronden-wedstrijd op de Rotterdamsche Wielerbaan De Kreek Zaterdag- en Zondag avond. In verband met den feestdag van Maria ten Hemelopneming op 15 Augustus a.s. worden de desbetreffende werkloozen erop attent gemaakt, dat de gezinsinkomstenbriefjes op dien dag voor 's morgens 10 uur in het bezit moeten zijn van den gemeentelijken dienst van Sociale Zaken, Zeestraat 159. De ouden van dagen gaan uit. De ouden van dagen te Zand voort moeten altijd wachten tot het seizoen achter den rug is, anders zou de tocht niet zoo goed kunnen slagen, wam zooals overal, wordt steeds een beroep gedaan op de autobezitters om hun wagen voor dien dag' af te staan, teneinde het vervoer zoo voor- deelig mogelijk te kunnen doen geschieden. Maar thans wordt feeds aan de voorbereiding van den jaarlijkschen autotocht hard gewerkt door het comité. Daarenboven is het dit jaar een jubileumtocht, want het zal de tiende keer zijn, dat het comité een autot-oeht verzorgt en dan is het vanzelfsprekend, dat er iets bijzon ders moet gebeuren. De autobezitters hebben dezer dagen een circulaire ontvangen en het comité hoopt niet alleen dat zich velen be reid zullen verklaren dit jaar met de oudjes mee te gaan, doch rekent er met het oog op de voorbereiding tevens op, dat de strook met opgave van deelneming spoedig in het bezit van een der comitéleden zal zijn. Als voorloo- pige datum is vastgesteld Donderdag 8 Sep tember a.s. Ook giften zullen gaarne in ont vangst genomen worden door het comité, dat bestaat uit de heeren: W. Hildering, Kerkstr. 27; P. van der Mije, Marnixstraat 10; C. Kerk- man, Prinsenhofstraat 5; G. Kief er, Boule vard de Favauge 46 en D. van Noort, Kleine Krocht 9. Verfraaiing dorpsschoon. De vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, de Ned. Spoorwegen en enkele andere instanties, hebben door sa menwerking verkregen, dat een gedeelte van de spoorlijn, gelegen tusschen den laatsten overweg voor het kopstation en het station zelf, verfraaid zal worden. Aan de zuidzijde keek men bij het binnenkomen of vertrekken tegen de achterzijde der huizen, gelegen aan de Zee straat. Thans zal langs de spoorbaan een strook grond worden uitgegraven en daarna worden volgestort met teelaarde, waarna men deze strook zal beplanten met heesters en andere gewassen. De Ned. sierteeltcentrale zal aan de hand van de verschillende omstandigheden zooals klimaat e.d. bepalen, welke heesters hiervoor het geschiktst zijn. Het werk zal wor den uitgevoerd in werkverschaffing en staan onder leiding van de Ned. Heidemaatschappij. Dezer dagen heeft men reeds de benoodigde teelaarde aangevoerd en binnenkort zal met de uitgraving ter diepte van een halven meter worden aangevangen. De groote demonstratie. Belangstellenden worden er voor het laatst aan herinnerd, dat as. Zaterdag, dus morgen, een der grootste demonstraties van het reddingswezen langs de Nederlandsche kust zal gehouden worden op het strand te Zandvoort ter hoogte van hotel Groot Badhuis. De demonstratie vangt aan te half acht des avond. Des middags te vier uur wedstrijden op het water met de pleizier- bootjes met passagiers en te vijf uur handi capraces met dezelfde bootjes, waarbij zoowel aan stuur- als aan bakboord te water gelaten boeien moeten worden genomen. Rembrandt-Theater: Harold Lloyd in „Pro fessor, pas op". 2.30, 7 en 9.15 uur» Luxor-Theater: „Broadway-Melody 1938" 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „Het meisje met de vier vaders" (Merry go round of 1938). 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace-Familie-theater: The Ritz Brothers in „Drie malle invallers" en „Gevaarlijke Do cumenten". Moviac: Uurfilmvoorstellingen van half 3 tot half 12. Gebouw H.K.B., Tempeliersstraat: „8 dagen wereldgeschiedenis". 2.30 en 8.15 uur (Zondag geen voorstellirg). Gebouw St. Bavo: Gewone zittingen 4 en 7 uur. Geel Wit, 6 uur. St. Catharinaschool Rijksstr.weg 369: Fancy- fair H.O.P.S.A. Expositiezalen fa. Boskamp en Zn„ Overveen: Tentoonstelling werk van P. v. d. Wjjngaardt, 10—6 uur. Rembrandt-Theater: Harold Lloyd in „Pro fessor, pas op," 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater: „Broadway-Melody 1938' 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-Theater: „Het meisje met de vier vaders" (Merry go round of 1938), 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace-Familie-Theater: The Ritz Brothers in „Drie malle invallers" en „Gevaarlijke Do cumenten." Moviac: Uurfilmvoorstellingen van half 3 tot half 12. Gebouw H.K.B., Tempeliersstraat„8 dagen wereldgeschiedenis", 2.30 en 8.15 uur (Zondag geen voorstelling). Gebouw St. Bavo: R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur, R. K. Schaakclub, 3 uur. Voor het examen Fransch L.O. slaagde te Utrecht de heer O. H. G. Vervoorn, te Haar lem en C. van Baaren uit Heemstede, vcor het examen Engelsch slaagde de heer J. A. Mulders uit Heemstede, H. G. Rolf uit Beverwijk, mej. G. Verschoor uit Heemstede, J. P. Henzen uit Haarlem. Gisteren vierde de heer Tj. Bron, ploegbaas bij de N.Z.H.T.M., zijn zilveren jubileum. Hij had dien dag vrij af en werd gecomplimenteerd door den hoofdopzichter van den Weg, den heer W. van Zanen, die hem tevens namens de directie de gebruikelijke enveloppe met inhoud aanbood. Vertegenwoordigers van het Jubileum fonds boden den heer Bron een oorkonde en een geschenk aan. Dr. J. S. Bartstra, leeraar aan het gym nasium te Haarlem, is op de aanbeveling ge plaatst voor de benoeming van professor in de algemeene geschiedenis aan de universiteit van Amsterdam ter voorziening in de vaeature- Brugmans. Gisternacht brandde een hooiklomp af, sdaan- de op het erf van den heer P. Schoïten aan de Gildenlaan te Velsen. Ongeveer 20.000 kg. hooi ging verloren. De Staatscourant bevat de statuten van de de N.V. Filmfabriek Polygoon te Haarlem. In het Diaconessenhuis te Utrecht is in den ouderdom van 60 jaar p-/srleden de heer K. R. Klaasesz, oud-directeur van het Postkantoor te Zandvoort. H.K.W.-ers en Arka-leden! U gaat toch mee naar den K.R.O. op Zondag 4 September a.s.? In verband met de bespreking der touringcars vestigen wij nog even uw aandaent op de ge legenheid tot inschrijving welke a.s. Maandag 15 Aug. om 4 uur sluit! Geeft u spoedig op aan Rijksstraatweg 8 rood Haarlem. De minister van Financiën heeft goed gevonden, dat op Dinsdag 6 September de beurzen voor den geld- en fondsenhandel zullen zijn gesloten. In het O.L. Vrouwe-Gasthuis te Amster dam is een baby van acht maanden uit de Preangerstraat gebracht, welke zich in een onbewaakt oogenblik door het vast- trekken van een slabbetje had verstikt. Ondanks alle pogingen, o.m. door net toe passen van kunstmatige ademhaling, geluk te het helaas niet meer de levensgeesten op te wekken. UTRECHT. Geslaagd de dames P. V. van den Berg, Apeldoorn; A. M. E. Bijvoet, Maastricht; P. W. M. van Dalen, Roterdam; A. van Vreden, Zeist; J. S. H. Jansen, Haarlem; G. L. Liefe rink, Diepenheim; B. A. Geks, Berlikum (Fr.); E. Eckhardt, Diepenheim; C. van Os, Hengeloo (O.); L. C. M. Bloemen, Venlo; H. J. van der Loo, Eindhoven; de heeren J. Arp, Utrecht; H. J. Beyer, Den Haag; W. T. A. ter Berg, Rot terdam; F. J. van den Burg, Gouda; L. J. O. Lint, Hillegersberg; A. Dijkstra, Wierden; L. W. van Oudvorst, Nijmegen; P. H. A. Bronne- berg, Kerkrade; H. Kampen, Drachten; G. J. H. Kottier, Enschede; P. J. Rijkstra, Haarlem; W. B. Stalmeier (gen. Schmidt), Treebeek.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 5