New-ïorksche Beurs Het a.s. congres te Neurenberg den tijd. DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1938 „Groot-Duitschland" zal het algemeene thema zijn Zondag wordt Mgr. Hlinka begraven Enorme belangstelling wordt verwacht De ,,Osservatore" over politieke stormen Verzet tegen geweld en het fatalis tisch aanvaarden daarvan De manoeuvres in Duitschland Londen belangstellend, maar niet ongerust Rechtsche druk in Estramadura De havenstaking te Marseille Men dreigt met militaire maatregelen De Sneek-week Vijfde dag door het slechte weer mislukt Terreur in Palestina Jood bij Jeruzalem dood- gesteenigd JONGEN VERONGELUKT Van een vrachtauto gevallen en overreden 4000 vierkante k.m. terrein werd veroverd GEEN VOORRANG VERLEEND JEUGDIGE FIETSER ONDER EEN AUTO ZEILEN ATHLETIEK NIEUW EUROPEESCH RECORD KOGELSLINGEREN Blask brengt het op 57,25 M. Stemming vastaan het slot afbrokkelende noteeringen WIELRENNEN ROTH NAAR VALKENBURG Inplaats van Kiejewski 2Va PAARDENSPORT CONCOURS HIPPIQUE TE AKEN Luit. Greter zevende FAILLISSEMENTEN WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT STOOMVAARTLIJNEN AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 17 August BERLIJN, 17 Aug. (Havas) Hitier heeft gisteren langdurig geconfereerd met de voornaamste ministers en belangrijke per soonlijkheden der N.S.D.A.P. betreffende de technische en ideologische voorbereiding van het congres te Neurenberg. Naar alle waar schijnlijkheid zal geen enkele nieuwe maat regel van fundamenteelen aard op dit con gres worden aangekondigd. Gisteren is een lijst opgesteld van sprekers en van te behandelen thema's gedurende de congresweek. Vandaag heeft Hitier langdurig van gedach ten gewisseld met Goering en de betrokken mi nisters over den financieelen en economischen toestand, teneinde een program van actie op te stellen voor de eerstvolgende maanden. Het algemeene thema van het congres te Neurenberg, dat van 5 tot 12 September bij een zal komen, zal zijn: „Groot-Duitsch land". Het nationaal-socialistische bewind zal daar mede tegelijkertijd kunnen verheerlijken, wat het tot dusverre heeft gedaan voor de vereeni- ging der in Europa levende Duitschers, vooral dank zij den Anschluss, en tevens aangeven, wat nog te doen blijft. Naar alle waarschijnlijkheid zal de kolo niale kwestie eveneens dit jaar op het pro gram staan, en zal in verband daarmede een beroep gedaan worden op de rechtsge lijkheid voor Duitschland. De materieele voorbereidingen voor het con gres worden met koortsachtige haast voortgezet. Men verwacht achthonderdduizend congres gangers. Uiteraard zal de deelneming uit Oos tenrijk zeer groot zijn. Zoo verwacht men 6500 Oostenrijksche S.A.-mannen en vijftigduizend politieke leiders der Oostenrijksche partij. De plaquette van het congres zal dit jaar wor den uitgevoerd in electron en een symbolische voorstelling geven van Duitschland: een Ger- maansch krijgsman, staande, met in de rechter hand sen hakenkruisvlag en met de linkerhand uitgestrekt naar een Oostenrijker, teneinde dien behulpzaam te zijn met naar hem op te klim men. De synagoge, die op het Hans Sachs-plein stond, wordt, zooals men weet, thans afgebro ken. Het gebouw zal verdwenen zijn, wanneer het congres begint. Aan het front van Albarracin wordt de actie voortgezet in de bergen, waarbij de strijd ech ter geen grooten omvang aanneemt. De recht- schen zijn er in geslaagd den Alto de la Muela en den Mojon Blanco te bezetten, kleine hoog ten, die de omringende dorpen beheerschen. De correspondent van Havas meldt uit Saragossa, dat 6.000 K.M2. terrein veroverd zijn door de rechtschen in Estramadura, se dert de generaals Queipo de Llano en Sali- guer de operaties op dit front hebben in gezet. Wat in de provincie Badajoz nog te doen blijft om. de operatie te voltooien, is slechts weinig. De rechtschen hebben dan ook besloten hun opmarsch te vertragen, teneinde zorgvuldig het in de laatste dagen veroverde terrein te zuiveren. De Italiaansche academie heeft een prijsvraag uitgeschreven voor plannen voor een Italiaan- schen tempel, welke in Spanje zal worden ge bouwd ter eere van de gesneuvelde Italianen, op de plaats waar de meeste Italianen zijn ge sneuveld. RUZOMBEROK, 17 Aug. (D.N.B.) Het stoffelijk overschot van Mgr. Hlinka zal Zon dagmiddag ten grave gedragen worden. De stad Ruzomberok belast zich met de plechtigheid. "Vijftigduizend menschen worden bij de uit vaart verwacht. Ook de Tsjecho-Slowaaksche minister-president Hodza, alle Slowaaksche mi nisters, en vertegenwoordigers uit Polen en Roemenië, zullen, naar men verwacht, aan wezig zijn. Bij den dood van Mgr. Hlinka heeft presi dent Benesj een telegram van leedbetoon ge zonden aan de nicht van den overledene en aan den burgemeester van Ruzomberok, be nevens aan den voorzitter der Slowaaksche partij. Onze Romeinsche correspondent seint ons «Ld. 17 Augustus: De hoofdredacteur van de „Osservatore Ro mano", graaf Dallatorre, schreef in de „Osser vatore" van hedenavond op de eerste pagina een bemerkenswaard artikel, waarin hij wees op de stormen, die zich heden ten dage aan den politieken hemel voordoen. Ten scherpste keert hij zich tegen de ge zindheid, die bij vele volkeren schijnt te heerschen, dat nJ. een oorlog onvermijdelijk is en dat vrede sèechts een kort intermezzo is vol gebeurtenissen die noodzakelijk tot een nieuwen oorlog moeten leiden. Dit fatalisme is gevaarlijk en veroorzaakt een somber pessimisme. Er heerscht een chaos in de gedachten en de ideeën der menschen, die leiden moet tot een chaos van geweld. Het is echter nog tijd om zich nuchter te bezinnen. Het behoeft niet waar te zijn, dat de vrede, die op de slachtvelden bevochten wordt, slechts een wapenstilstand is. Velen meenen den oorlog uit te kunnen roeien als een bijgeloof. De grootste waarborg tegen den oorlog is de Christelijke liefde en de broederlijkheid tusschen de volkeren. En deze kan slechts gevonden worden in het woord van onzen Verlosser. Met pessimisme en fatalisme roeit men geen oorlog uit, men kweekt oor log. De ideeën der menschen hebben een hechten grond noodig, en deze is niet te vinden in het geweld, noch in het aanvaar den van geweld als niet te ontkomen. BERLIJN, 17 Aug. (D. N. B.) Hitier heeft heden een bezoek gebracht aan de infanterie- schcol in Doberitz, waar hij een bataljonsoefe ning van het infanterie-opleidingsregiment bij woonde. De Duitsche herfstmanoeuvres worden te Londen nog met belangstelling, doch zonde ongerustheid, waargenomen. De berichten, vol gens welke de manoeuvres nog worden uitge breid, worden in zeker opzicht toegejuicht, aangezien sommigen van meening zijn, dat het veel beter en veel minder verontrustend is, dat ze over een aanzienlijke periode worden uitge breid dan in een paar weken geconcentreerd PARIJS, 17 Aug. (Havas). In verband met de staking der havenarbeiders te Marseille verklaart men in gezaghebbende kringen, dat, wanneer het lang zou duren voor een over. eenstemming tot stand kwam, men maatrege len onder oogen zou zien, welke zelfs zoo ver zouden kunnen gaan, dat een mobilisatie van de haven werd afgekondigd, d.w.z. dat de ha- vencontröle en de functionneering der dien sten in handen gelegd zouden worden van 'n mi litaire commissie. Volgens inlichtingen uit Marseille echter zou het mogelijk zijn, dat er slechts vertraging was ingetreden in de bij eenkomst der paritaire commissie, welke mor gen vergaderen zou. De vijfde dag van de Sneek-week, de ver maarde Sneeker hardzeildag, is mislukt. Voor het grootste deel is dit te wijten aan de storm vlagen en hevige regenbuien, welke onophou delijk over het Sneekermeer joegen, waardoor vooral in de kleinere klassen onmogelijk gestart kon worden. Nadat des morgens met een uur vertraging de teamwedstrijden in de regen boogklasse en twaalfvoetsjollen-klasse waren gehouden, startten nog twee 16 M2 klassen, n.l. de BI en B2 klasse. Van de eerste klasse pas seerde geen enkele deelnemer de finish Daarna haalde de wind nog steeds meer aan en tenslotte werden de regenbuien zoo hevig, dat het bestuur moest besluiten, de wedstrijden voor onbepaalden tijd uit te stellen. Later op den middag startten alleen nog de regenbogen, de draken en de 30M2 klassers. De wedstrijden in de kleinere klassen werden afgelast. Voor den teamwedstrijd van de twaalf voets- jollen bleef het team van Loosdrecht weg, maar werd vervangen door een Kaag-team. Het team van de K. Z. V. Sneek geraakte spoedig onvolledig, daar de Ree uitviel, waarna later ook de andere Sneeker opgaf. De Z. Z. V. met de Doordrijver van Idema en de Beroeboe van Bier won dezen wedstrijd met 10 1/10 pnt. Het Kaagteam kreeg 5 pnt. In den teamwedstrijd FrieslandHolland in de regenboogklasse stond het er aanvankelijk voor de Friezen slecht voor, want spoedig na den start vielen de Windekind en de Waterrot wegens averij uit, waardoor er nog slechts drie Friesche booten in den strijd waren. Maar on danks deze ernstige handicap wonnen de gast- heeren den wedstrijd met 1/10 pnt. verschil. De volgorde van aankomst was n.l.: 1 Hennie, st. Hendriks, (Friesland), 2. Schelm, st. Van Dijk (Friesland), 3. De Swan, st. Zuiderbaan (Holland), 4. Dolfijn, st. Vrolijk (Friesland), 5. Leede 3, st. Van der Mey (Holland), 6. Saen- den, st. De Wit (Holland), 7. Jan van Gent, st, Loopuit (Holland), 8. Duke, st. Van dei- Velde (Holland). Friesland behaalde 26 1/10 pnt.. Holland 26 pnt. In de 30 M2 klasse verkreeg de heer Var. Gooi met de Corrie den Hibma-beker definitief in zijn bezit, daar hij dezen voor de vierde maal won. De uitslagen luiden: 16 M2 klasse B2: 1. Endeavour, st. Couperus (Sneek), 2. Krab, st. dr. Hoekstra (Arnhem). 30 M2 klasse N.N.W.B.: 1. Corrie, st. Van Gooi, (Hommerts), 2. Li, st. Van der Meer, (Leeuwarden), 3. Jo, st. Dijkstra (Akkrum). Drakenklasse1. Janmaat, st. Heinen (Am sterdam), 2. Hermes, st. Van Lienden (Den Haag) Regenboogklasse 1: 1. Hennie, st. -Hendriks (Sneek), 2. Waterrot, st. Kuipers (Sneek), 3. Eelco, st. Bergsma (Voorburg), 4. De Bruiser, st. Van der Wey (Sneek). Regenboogklasse 2: 1. Dolfijn, st. Vrolijk (Sneek), 2. De Swan, st. Zuiderbaan (Den Haag), 3. Schelm, st. Van Dijk (Sneek). JERUZALEM, 17 Aug. (Reuter). Vanmid dag heeft men in de Noordwestelijke omgeving van Jeruzalem het lijk gevonden van een Jood der orthodoxe gemeente. Het slachtoffer was met steenen doodgegooid. Het lijk had sinds den morgen in het veld gelegen. In den afgeloopen nacht om, 12 uur, zijn der tig gewapende mannen het politiebureau te Nabloes binnengedrongen. Zij maakten vier ge weren en een hoeveelheid munitie buit. Tusschen Nabloes en Jenin is een vracht auto van het leger op een verborgen landmijn gereden. De mijn kwam tot ontploffing; twee Britsche soldaten werden gedood en twee ge wond. Omstreeks acht uur is Woensdagavond in den Zwaanshals te Rotterdam een ernstig ongeluk gebeurd, dat den zesjarigen J. Valerius, wonende Zwaanshals 140b, het leven heeft gekost. De jongen was met een paar vriendjes aan het spelen bij een stilstaanden vrachtauto. Zon' der dat de bestuurder het had bemerKt, was de jonge Valerius op den wagen geklommen aan de achterzijde. De bestuurder zette den wagen achteruit, de jongen verloor het even wicht, viel van den auto en kwam juist achter het rechterachterwiel terecht, dat hem over de bbrstkas ging. Met zwaar inwendig letsel is de jongen per auto van den geneeskundigen dienst overgebracht naar het ziekenhuis aan den Eergweg, waar hij korten tijd na aankomst aan de bekomen verwondingen is overleden. BARCELONA, 17 Aug. (Havas) Vanmorgen hebben vijf Savoia-toestellen Rosas gebombar deerd, een klein plaatsje aan de Catalaansche kust. Twee vrouwen en twee mannen werden gedood; zeventien personen werden gewond. Aan het front in Estramadura oefenen de rechtschen een krachtigen druk uit in den sector van Gabeza de Buey, waarbij zij den spoorweg naar Ciudad Real volgen. Zij trachten de regee- ringsstellingen te bezetten aan den linkeroever van den Rio Zujar. De aanvallen zijn echter afgeslagen. Woensdagmiddag te ruim vijf uur is in de Pretorialaan te Rotterdam een wielrijdster het slachtoffer geworden van een automobilist, die zich van de verkeersregels weinig bleek aan te trekken. De 29-jarige mej. P. Overdijk, wonende aan den Parallelweg, kwam van de Maashaven en naderde de Paul Krugerstraat. Van de an dere zijde naderde een vrachtauto, bestuurd door den 20-jarigen W. B. R., die de wielrijd ster, die voor hem van rechts kwam, voorrang had moeten verleenen. Zonder vaart te min deren reed de automobilist echter door, zoodat hij de wielrijdster juist in de fihnk aanreed, Zij werd tegen de straat gesïrngerd en met een rechterdijbeenfractuur, een ernstige hoofdwond en een hersenschudding naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. Haar toestand is ernstig. Op den Groenen Kruisweg onder voormalig Hoogvliet is Woensdag de 16-jarige A. Kamp, wonende te voormalig Pernis, die daar met eenige vriendjes fietste, onder een passeerenden personenauto geraakt. De jongen werd tegen den weg geslingerd en liep een gebroken rech terbeen, een groote hoofdwond en een hersen schudding op. Woensdagavond zijn te Muenchen internatio nale athletiekwedstrijden gehouden, waaraan ook een ploeg Amerikaansche athleten deelna men. Ruim 10.000 toeschouwers hebben van uit stekende prestaties kunnen genieten. Tijdens deze wedstrijden heeft Blask het Europeesch record kogelslingeren met 3 c.M. verbeterd en gebracht op 57,25 M. Het oude re cord stond op naam van zijn landgenoot Karl Hein, gevestigd op 18 September 1936. NEW YORK, 17 Aug. (Part.) Voor den derden achtereenvolgenden dag kon de effectenbeurs heden een vastere stemming aan den dag leg gen zonder dat er bepaalde factoren waren, die hiertoe een directe aanleiding vormden. Het, feit, dat de stijging gedurende de beide afge- loopen dagen dezer week in elk geval voor een deel gehandhaafd kon worden, wordt als een bemoedigend verschijnsel beschouwd, waardoo- weer een wat optimistischer stemming de over hand heeft gekregen, waarin de nog altijd gunstige conjunctuursvoorspellingen beter tot hun recht komen dan gedurende de laatste twee weken het geval was, toen de vrees voor een scherpe technische reactie alle gunstige verwachtingen en berichten overschaduwde. Het herstel op de goederenmarkten en in het bijzonder voor granen heeft bovendien de on gerustheid over de koopkracht der landbouw bevolking en den mogelijken invloed van een eventueele sterke vermindering daarvan op de algemeene conjunctuur weer doen verminde ren, mede doordat thans meer zekerheid be staat omtrent het leeningsprogramma voor landbouwproducten. Voorts oefende de rusti ger beoordeeling van de internationale politieke beoordeeling, die niet alleen uit het verloop der Europeesche beurzen, doch tevens uit de ont spanning, die sinds gisteren op de wissel- en goudmarkt is ingetreden, kan worden afgeleid, eenigen invloed ten goede uit. Al deze factoren tezamen kunnen de vrij vaste stemming, waar door de beurs zich heden bij opening en ook in het verdere verloop kenmerkte, verklaren. Ook vandaag echter was de vraag nog van vrij bescheiden afmetingen, doch evenals gis teren bleek het aanbod weer uiterst gering te zijn, zoodat een koersstijging gemakkelijk kon intreden. Dat de handel onder die omstandig heden weer van geringen omvang was, behoeft geen betoog, doch desondanks gaf de markt een indruk van rust en herleefd vertrouwen Op den voorgrond traden heden weer de staal- waarden, automobielfondsen, de chemische fondsen, de aandeelen van landbouwwerktui- genfabrieken en rubberwaarden, doch ook spo ren, vliegtuigwaarden en koperfondsen waren goed van toon. Na de eerste transacties breid den de aanvankelijke winsten zich geleidelijk aan verder uit, zoodat in het tweede uur win sten van X tot 1 dollar konden worden ge registreerd. Daarna kwamen echter op vrij groote schaal winstnemingen af, die de koers winsten reduceerden, al werden zij tamelijk ge makkelijk geabsorbeerd. In de stemming kwam dan ook geen wijziging. De omzetten bleven trouwens bescheiden. In het eerste uur werden 220.000 shares afgedaan en in het tweede 130.000 shares, Met uitzondering van een licht herstel in het laatste gedeelte van het derde uur, was de stemming in het verdere verloop gedrukt. De noteeringen brokkelden over de geheele linie af, zoodat in de meeste gevallen van de winst niet veel overbleef en hier en daar zelfs werd omgezet in een klein verlies. De markt gaf uiteindelijk bij het slot voor de meeste fond sen kleine voor- of nadeelige verschillen te zien. Staalwaarden waren in het verdere ver loop aan aanbod onderhevig, waardoor zoowe U.S. Steels als Bethlehem Steels aan het einde van den beurshandel onder de vorige slotprij zen belandden. Laatstgenoemden verloren bijna 1 pnt. Republic Steel was bij het slot onver anderd, doch National Steels konden ruim een halven dollar winst boeken. Tegenover de ïloo- gere taxatie van het weekblad Iron Age van de bedrijvigheid (n.l. 41 pet. tegen de vorige week 40 pet.) en de verwachting, dat de opwaart- sche beweging in langzaam tempo zal voort duren stond de prijsverlaging van staalschroot. In Pittsburg werd deze verlaagd met 0.25 en in Chicago en Philadelphia met 0.50 per ton. Sporen waren eveneens verdeeld; de groot ste verschillen gaven Atch. Topeka en Union Pacific te zien, die resp. VA punt verloren en 2 punten monteerden. De overige fondsen op deze afdeeling waren slechts weinig veranderd. Door Chesap. en Ohio wordt een onveranderd dividend van 0.25 gedeclareerd. Over de maand Juli gaven zoowel de bruto- als de netto-winst een kleine verbetering te zien, ten opzichte van de daaraan voorafgaande maand De Dortmundsche wielrenner Emil Kiejewski, die op de wereldkampioenschappen op den weg te Valkenburg in de Duitsche beroepsrijders- ploeg zou starten, zal niet kunnen uitkomen. Kiejewski is n.l. in de ronde van Zwitserland bij de afdaling van den Furka-pas ten val ge komen, zoodat hij naar een ziekenhuis moest worden overgebracht. Door middel van een Röntgenfoto is toen komen vast te staan, dat zijn been even onder de knie gebroken is. Hij zal vervangen worden door Bruno Roth, die als reserve was aangewezen. Van de automobielwaarden waren het alleen Hudson Motors, die een klein avans boekten, terwijl de overige fondsen wat luier waren. Ook luchtvaartwaarden, public-utilities, rubbers, aandeelen in fabrieken van electrische appara ten, oliewaarden en warenhuisfondsen waren verdeeld. Van laatstgenoemden konden Sears Roebuck echter ruim 1 punt verbeteren. Ook tabakken waren vast en Amer. Tobacco liepen VA punt op. Van de chemische waarden, waar in slechts weinig omging (voor Allied Chemical o.a. kwam geen affaire tot stand), ontmoet ten Du Pont goede vraag en verbeterden even eens 114 punt. Canningshares en aandeelen in telegraafmaatschappijen waren goed prijshou dend. Voor laatstgenoemde fondsen was een stimulans de stijging van het aantal aanslui tingen, tegen de gebruikelijke seizoensbeweging in. Mijnen, koperwaarden, equipmentshares en kunstzijde-aandeelen stelden zioh per saldo fractioneel lager. De omzetten bedroegen in totaal 600.000 shares. Slotkoersen Aug. 17 16 15 Allied Chemical 178t 178 176% American Can Co. 98 97% 96 Am. Car. F.dry 25% 26% 25% Amer. Rolling Mills 18% 18% 183/g Am. Smelt. Ref. 46% 46% 453/g Am. Tel. St TeL 141 140% 140% Am. Tobacco B. 87% 86 86 Am. Waterworks 10% IOVp 9% Anaconda Copper 33% 337/8 333/g Atchison Topeka 34% 35% 34% Baltimore Ohio 8% 8% 8% Bethlehem Steel 55 56% 55 Canadian Pacific 6% 6% 6% Case Treshing 88 87 86 Chase National B 30% 31 31 Ches. Ohio 29% 29% 29% Chicago Rock IsL Chrysler Motor 69% 69% 677/8§ Cities Service 8% 8% 8% Consol Gas N.Y. 26% 263/8 25% Continental Oil 33% 33 32 7 DawesL 31 31 31 5'A Young 24% 24 Deleware 6 Huds. 20% 21% 20% Douglas Aircrait 48 48% 48 Dupont de Nem. 129 1273/4 126 Eastman Kodak 173 171 170 El. Bond Sh. 7% 73/g 7 General Electric 41 41 40 Genera! Motors 45% 453/4 44% Good Year 267/g 26% 26% Hudson Motor 8% 8% 8% Illinois Central 11 UV4 11 Intern. Harvester 57% 57% 56 Intern. Nickel 48% 48% 48% Intern. TeL TeL 8% 8% 87/8 Kennecott Copper 39% 393/8 39 Missouri Pacific 1 1% 1% Idem pref. 2% 2% Montgomery Ward 45% 46 45 Nat. City Bank 24% 24% 24% Nat. Dairy Prod 15Vs 15% 151/s New York Central 18% 183/g 177/s North. Amer. Co. 20% 403/4 20 Nortolk Western 166% 166% 166% Pennsylvania 20 20% 19% Phillips Oil 40% 40% 397/g Proctor Gamble 56% 561/s 56% Publ. Serv. N. J. z9% 291/6 29 Radio Corporation 7 7 7 Sears Roebuck 71% 70% 69% Shell Union Oil 16 16 16% Woensdag stond als voornaamste nummer op het programma van het voortgezette interna tionale concours hippique te Aken een zwaar jachtspringen, waaraan 80 ruiters deelnamen. Van deze 80 deelnemers kwamen er slechts zeven foutloos rond, wel een bewijs, hoe zwaar de hindernissen waren. Onder deze zeven be vond zich onze landgenoot luit. Greter die op Ernica een schitterend parcours reed. De zeven „f-outloozen" moesten over vier ver hoogde hindernissen overspringen. Ditmaal nlaakte luit. Greter vier fouten en daar hij bovendien den slechtsten tijd had gemaakt, eindigde hij op de zevende plaats. Winnaar werd luit. Brinckmann, die, evenals zijn land- genooten luit. Huclc en luit. Schmidt, weer zon der fouten over het verzwaarde parcours was gegaan en bovendien den snclsten tijd maakte De uitslag luidt; 1. luit. Brinckmann (Duitschland) op Erie. 0 ft. 33.2 sec. 2. luit. Huck (Duitschland) op Norne-, 0 ft. 35.2 sec. 3. Luit. Schmidt (Duitschland) op Nora, 0 ft, 35.4 sec. 4. Capt. Corry (Ierland) op Duliallow, 4 ft. 34.3 sec. 5. Ritm. Zahei (Roemenië) op Graur 4 ft. 35.3 sec. 6. Ritm. Momm (Duitschland) op Baccarat, 4 ft. 36 sec. 7. Luit. Greter (Nederland) op Ernica, 4 ft. 38.1 sec. Opgegeven door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf Co. N.V., Amsterdam Failliet verklaard: 17 Aug. N. P. Akkerman, chauffeur, Amster dam, Lijndenstraat 28II. B.C. Mr. P. H. Smits, Cur. Mr. J. w. Harbers, Prinsengr. 460, A'dam. J. E. L. Bronchel, rechtens wonende te Bussum, aan het Stationsplein 10 (inwonend). R.C. Mr. P. H. Smits, Cur. Mr. J. C. Ph. Loeff. Alb. Perkstraat 2, Hilversum. D. Grijs, kamerverhuurster. Amsterdam. Geulstraat 28 III. R.C. Mr. P. H. Smits, Cur. Mej. Mr. M. C. Gomperts Hergesell, Prinsengracht 462, Amsterdam. F. J. van der Mey. Amsterdam, Jac. van Lennepstraat 60 III. B.C. Mr. P. H. Smits, Cur. Mr. I. s. de Vries, Fr. van Mierisstraat 103, Am sterdam. H. Perreyn, Amsterdam, Kramatweg 27II. R.C. Mr. P. H. Smits, Cur. Mr. W. Briët, Heeren gracht 581, Amsterdam. S. Vlaming, Hilversum, stieltjeslaan 35. R.C. Mr. P. H. Smits, Cur. Mr. W. Ruitinga, Mu seumplein 10, Amsterdam. W. c. M. Willems, lederverver, Amsterdam, Kanaalstraat 103 hs. R.C. Mr. P. H. Smits, Cur. Mr. F. c. Klein, Heerengracht 581, Amsterdam. Opgeheven wegens gebrek aan actief het faillis sement van H. Rovers te Hillegom. Surséance van betaling Egon Pfeiffer, Amster dam. Schuldvorderingen, ten aanzien van welke de surséance werkt, moeten op uiterlijk 17 Sept. a.s. bij den bewindvoerder, Mr. H. Westermnnn, Hee rengracht 508 te Amsterdam, worden ingediend. Raadpleging over verleenen van definitieve sur séance voor onbepaalden tijd uitgesteld. Verhoor Donderdag, 6 Oct. 1938 des v.m. 10 uur in dc lste Kamer der arr. rechtbank, Paleis van Justi tie. Prinsengracht 436, Amsterdam Uitgesproken: bij arrest van het Gerechtshof te Den Bosch: 12 Aug. Comm. Venn. F. van Erp Co. te Helmond, alsmede den beheerenden vennoot J. J. van Erp te Helmond. R.C. Mr. M. van der Grin ten, Cur. Mr. F. de Wit, Helmond. 16 Aug. C. Deen, groentenhandelaaiHaarlem, Kerkhofstraat 20. R.C. Mr. L. Vliegenthart, Cur. Mr. F. j. d. Thsyse, Haarlem. M. Wassink, schilder, Hillegom, Loosterweg II 146. R.C. Mr. L. Vliegenthart, Cur. Mr. L. Ali Cohen, Haarlem. H. van Well, schoenwinkelier, Beverwijk, Breestraat 27. R.C. Mr. L. Vliegenthart, Cur. Mr. C. Blankevoort, Haarlem. J. V. E. Hoorns Jr., kapper, Beverwijk. R.C. Mr. L. Vliegenthart, Cur. Mr. F. van der Goot. Haarlem. W. Hoeve, vischhandelaar, Deventer, Bagij- nestraat 21. R.C. Mr. H. L. Wilkens, Cur. Mr. W. A. van Es, Deventer. A. Wensink, schilder, Zutphen, Spltaalstr. 58. R.C. Mr. H. L. Wilkens, Cur. Jhr. Mr. M. W. C. de Jonge te Zutphen. Als u soms eens teveel haast hebt om «w beurt of te wach ten bij een kruispunt, dan is 1 een prettige zekerheid, dat •r een indere wagen voor u klaar staat, die steeds den tijd heeft en altijd rustig z ij n beurt afwacht..—.. Socony Vacuum 14%fi 143/, Southern Pacific 177/g 17% Southern Railway 12 '/a 12 V> Standard Brands 7% 8 Stand. Oil oi N.-J. 53% 53% Tidewater Ass. Oil 14 14 Union Pacific 90 88 United Aircraft 26% 27 United Corp t 2f/a 2% U. S. Leather 5% U. S. Rubber 43% 44% u. S. Steel 57 Vs 57% Western Union 17% 17 Westingh. Electr. 99% 100 Wool worth Build.na 45% 45% 5 ex dividend. ex coupon. nieuwe aandeelen Gedaan en laten t Dieden. 14% 17 12% 8 S3 Vs 14 87 26% 2% 43 57 16% .9 46% NEW YORK, 17 Aug Slotkoersen Aug. 17 16 15 Brussel 16.83 16.83 16.82% Rome 5.26% 5.26% 5.26% Bern 22.93 22.91 22.90 Madrid Oslo 24.53 24.53 24.48 A'dam 54.66 54.62 54.49 Londen 4.88% 4.88% 4.87 iV Parijs 2.727/g 2.73 2.723/8 Berlijn 40.11% 40.10 40.08 NEW YORK, 17 Aug. 17 Aug. 16 Aug. 17 Ar 16 Aug IJMUIDEN aangekomen 16 Aug., Europa, m.s-. terug uit zee wegens slecht weer 17 Aug., Juno, s., Middl. Zee; Dalarö, s„ Leningrad (voor Vel- sen); David Livingstone, m.s., Aarhuus. Vertrokken 16 Aug.. Europa, m.s., Antwerpen; Flying Irishman, m.s., Hamburg 17 Aug., Maxim Gorki, s., Archangel; Costa Rica, s., Noorwegen; Helder, s„ Hamburg; Mars, s.. Hamburg; Odys seus, s., Kopenhagen; Trito, s., Belfast via R'da®: Rhein, s.. Hamburg. Uitgaande vastgemaakt: Depa. m.s., Wild Rose, s., Maret, s. AMSTERDAM aangekomen 16 Aug., Alida, IJ" muiden, repareeren, Spijkerkanaal; Wea, Dui0l burg, uitklaren, Steiger H.A.L.. Scheepv. Bedrijf Gruno 17 Aug., Juno, Middl. Zee, stukgoed, Surinamekade, Verg. Cargadoorskantoor. HALCYON LIJN STAD DORDRECHT, Rotterdam naar Lulea, 1' Augustus uit den N. Waterweg. FLENSBURG, 15 Aug. van Narvik n. R'dam. VREDENBURG, Vlaardingen naar Wabana, 1" Augustus uit den N. Waterweg. STAD ZWOLLE, naar Bilbao, pass. 16 Augustus Ouessant. KON. NED. STOO,MB. MIJ. ACHILLES, 17 Aug. van Tunis te Alexandria ORPHEUS, 16 Aug. van Aarhuus te Gothenburg- ARIADNE. 16 Aug. van Genua naar Palermo- STELLA, 16 Aug. van Rodosto naar Naxos. OBERON, Constanza n. Kimassi passeerde 1 Augustus Istanboul. COSTA RICA, toeristenreis, 17 Aug. van Am sterdam naar Noorwegen. HELDER, 17 Aug. Van Amst. naar Hamburg. MARS, 17 Aug. van Amst. naar Hamburg. ODYSSEUS, 17 Aug.. van Amst. n. Kopenhagen- AURORA, 16 Aug. van Livorno naat Napels. OBERON. 16 Aug. van Constanza n. Kimassi- PERSEUS, 16 Aug. van Odense te Stettin. TITUS, 16 Aug. van Thessaloniki n. Izmir. JUNO. 17 Aug. van Middl. Zee te Amsterdam- EUTERPE, 16 Aug. van Amst. te Bordeaux. NEREUS, R'dam n. Patras, passeerde 15 Aug- Ouessant. TELAMON, 15 Aug. van W.-Indie te New-York. KON. HOLL. LLOYD WATERLAND, uitreis, 17 Aug. v.m. 9 uur te Santos. MIJ. NEDERLAND POELAU BRAS, thuisreis, 17 Aug. te Londen- POELAU TELLO, 17 Aug. van Batavia n. Amst- TJIKANDI, uitreis, 17 Aug. te Antwerpen. POELAU BRAS, thuisr., pass. 16 Aug. Ouessant- JAN PZ. COEN. toeristenreis, 17 Aug. te Lis sabon. ROTT. LLOYD GAROET, thuisreis, 16 Aug. te Port Soudan. BLITAR, thuisreis, pass. 15 Aug. Perim. KOTA RADJA, thuisreis, 21 Aug. v.m. 6 uur te Genua verwacht. SIANTAR. thuisreis, 16 Aug. n.m. 8 u. v. Havre- SITOEBONDO, uitreis, pass. 15 Augustus n-®" 9 uur Point de Galle. SIBAJAK. thuisreis, 17 Aug. van Colombo HOLLAND—AMERIKA LI-JN BEEMSTERDIJK, 17 Aug. van New Orleans te Rotterdam. BURGERDIJK, 15 Aug. van Tampico n. NcW Orleans BLOMMERSDIJK, 15 Aug. van R'dam te Ne* Orleans. BREEDÏJK, 15 Aug. van New Orleans n. BJ3 terdam; is 16 Aug. op de Mississippi aan &eV grond gevaren. BOSCHDIJK, thuisreis, pass. 16 Aug. DungenesS- NIEUW AMSTERDAM, 16 Aug. van New-Yor* naar Rotterdam. DAMSTERDIJK, Pacific Kust naar Rotterdam- 16 Augustus van Glasgow. DELFTDIJK, Rotterdam naar Pacific Kust, 1 Augustus van San Francisco. DIVERSE SCHEPEN SCHIELAND, 16 Aug. van Middlesbro n. Ham burg. THEANO. 16 Aug. van Belfast naar Fowey- ZEELAND, 16 Aug. van R'dam te Kopenhagen- AMELAND, 19 Aug. v.m. van Pepel te R'dan verwacht. BEVERWIJK, Campbellton n. Memel, passee® 16 Augustus Belle Isle. COLYTTO, 16 Aug. van Sorel n. R'dam. LEKHAVEN, 16 Aug. van Havre n. Antwerpe'j LINGE, Wiborg n. R'dam, pass. 17 Aug. Bruh buttel. MAAS, 16 Aug. van Sundsvall n. R'dam. r PRINS MAURITS, 16 Aug. van R'dam te Dak8'' RIJN, 16 Aug. van Raymo n. Rotterdam- ,e TARA, Antwerpen naar Montevideo, passee® 16 Augustus Finisterre. TELA, 15 Aug. van B. Aires n. Santa Fe. BATAVIER V, 17 Aug. van R'dam te Grave» Suiker Juli Jan Sept 1.78-79 1.79-80 Mrt. Nov. 1.82-1.83-Mei Dec. Juli Katoen Oct. 8,28- - 8,21-22 Mrt. 8.37- - Dec. 8.348.30 31 Mel 8.39 Jan. 8.34-- 8.31Juli 8.40-- Tin l^oc 43 10 42.87% 17 Aug. 16 Aug. Koffie (Rio - Nleuw contract) Sept. 4.47-- Dec. 4.49-- l.h5-»7 1.86-87 1.89-90 1.89-90 1 92-94 1.94-95 1.96-97 1.97-98 8.33 8.35- - 8.37- - 42.95 16 Aug. L'eimijn 43.15 17 Aug. (Santos) 4.54- - 4.59- 4,64-- Mrt. Mei Juli Dec Rubber Standaard Sept. 15.90 Oct. 15.92-- Dec. 16.08 Jan. 16.09-f 17 Aug. Tarwe Sept. 63% -% Dec. b5%-% Mei 68% - Mais Sept 52 - Dec. 48%- Mei 51 - Reuzel S.25 8.35 4.40-— Sept 6 50 6.44 4.43Dec. 6.68 6.64 - - 4.50Mrt. 6.80 6.76 4.55Mei 6.89- - 6. 85 4.60-— Juli 6.94 6.90 Dec. 15.95- f 15.97 16.13 16.15-1 Mrt 16.15-f Mei 16.25- Juli 16.30-f 16,25 16.30 16.35-f CHICAGO, 17 Aug. Sept. Oct. 16 Aug. 17 Aug. 16 Aug. Haver 623/g- Sept. 227/g 23 - 64%i/j Dec. 23%-- 23%- 67% Mei 25% 2S%- K-ogge 533/8 Sept. 42 41% 493/8— Dec. 43 42% 52 Mel 45% 45 - - 8,15 L-iCC. 8,30 8.22% 8.25 Jan. 8.32% 8,20 16 Aug 17 Aug. Tarwe Oct. 68% Dec. 68 - Mei 707/8 Rogge Jet. 41 - Dec. 42 Mei 44 - - Haver Oct. 31% Juli - - gedaan en laten i S nominaal 68V8-- 67% - 70 - 407/s 41% 44 - - WINNIPEG, 17 Aug. 17 Aug. 16 Aug. Gerst Oct. 37%- Dec. 36%-— Mel 38% Lijnzaad Oct. 141 141 Dec. 37%- 373/8- 39%.- end. ;tU5 30%-— Dec. 29% - - 28% nieden KATWIJK, Bilbao n. R'dam, pass. 16 AugUS Wight. d() OOSTPLEIN, Melilla naar Rotterdam, passee® 16 Augustus Finisterre. r0 VEENENBURGH, 16 Augustus van Middles»1 te Aberdeen. OOTMARSUM, Rotterdam naar B. Aires. P0' seerde 16 Augustus Kaap Frio. a.0 LEERSUM, 16 Augustus van B. Aires' te Francisco. e, AALSUM, 15 Augustus van Rosario te B. Al® TROMPENBERG. Dakar naar Havre, passeer" 15 Augustus Las Palmas. j, ALCHIBA, Rotterdam naar Wabana, was 16 A"» 350 mijlen JV- van Scllly. MIRACH, 18 Augustus van Albany te South01 pton verwacht. al4r EXPORT, 16 Augustus van Gravesend Delfzijl. j« ARUNDO, Hamburg naar Pepel, passeerde Augustus Wight. MIJDRECHT, 11 Aug. van Algiers te Abadan'3p ALKALI, naar Gulfport, was 15 Aug. 6 uur n.m. 175 mijlen Z.Z.O. van Valencia. CYMBULA, Purfleet naar St. Kitts V.o., P1" seerde 16 Augustus Dover. PERNA. 14 Aug. van Harburg te Rouaan- RAPANA, Pauillac n. Rouaan, passeerde 16 A Ouessant. HERMES. 12 Aug. van Malta n. Constanza- APOLLONIA, naar Constanza, pass. 15 AugU® Istanboul. PHOBOS, 13 Aug. van Perama te ConstanZJ" ELUSA, 14 Aug. van Las Palmas n. Curat 3 MALVINA, 14 Aug. van Dakar naar Barb»" v.o. OMALA. 16 Aug. van Calcutta naar Soesoe- ANGELINA, 15 Aug. van Telok Anson n. Soe» PAULA, 15 Aug. van Pladjoe te Singapore. JOSEFINA. arr. 15 Aug. te Singapore PETRONELLA. 15 Aug. van Singapore n. pji® AN ASTASIA, 15 Aug. van Singapore n. PladJ JUNO, 13 Aug. van Batavia naar Pladjoe. MANVANTARA, 10 Aug. van Ceram naar Pappan. -,-ilK MARPESSA, 11 Aug. van Soerabaya te Pappan. «•„he- ALETTA, 13 Aug. van Yokohama naar GENOTA, 13 Aug. van Las Palmas tc Tri®" MURENA, 11 Aug. van Colon te Curasao. ONOBA. 12 Aug. van Curapao n. Rottera-, ETREMA, 12 Aug. van Curacao verm. n. land. MAJA, 14 Aug. van Curacao naar Paul"*®' CARELIA, 18 Aug. van Gothenburg te Bay® verwacht. j OCANA, 12 Aug. van Baltown n. Nederlah -j,, MERULA, 12 Aug. van Haymark Term®0 Montreal. r, ERINNA, 14 Aug. van Aalesund n. SvoK»e (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie Aku Anaconda H. V. A. U. S. Steel Beth. Steel Rep. Steel A'dam Rubber Gen. Motors Shell. Union Am. Bemberg Am. Radiator Am. Car en Foundry 340—340(6 433/4-43% 25 11/16-25 13' 463 4334—44% 42% 13%—137/g 226% 35 7/16—35?» 12 12 a 7% 11% 20% Van 4.305 uur Aku Anaconda U. S. Steel Beth. Steel Rep. Steel 43%_43 25 11/1625t* 44 1/16 423/4 13%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 2