Henlein raadpleegt Hitier m i 1 T yphoon zet T okio in het duister Groote Chineesche overwinning Komt de Rijksdag bijeen? KONINGIN BEWONDERT DE RESIDENTIE Het nieuws van heden DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE» NASSAULAAN 51 - TEL 13866 - GIRO 22884 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voor Haarlem 25 cent per week; per kwartaal f3.25. Bij onze Agenten 27M ct. per week per kwartaal f 3.58 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD. HAARLEM VRIJDAG 2 SEPT. 1938 - OCHTENDBLAD VIER EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 21356 Hv zal heden een onderhoud met den Rijkskanselier hebben Aanvaarden Sudeten de voorstellen? De eischen der Polen Het Weer, Ministerraad in Italië 'Joden, die zich na 1919 hebben gevestigd, moeten het land verlaten Het oordeel van Duitsche kringen over de geruchten in het buitenland De conferentie te Salzburg Datum nog steeds niet definitief vastgesteld Gelukwensch van Koning Leopold DE NON-INTERVENTIE Verscheidene schepen op de kust geloopen en vergaan Talrijke slachtoffers Vijf menschen door een trein gedood Japansche troepen bij Joeitsjang zes kilometer teruggedreven Guerillabenden weer actief Groot enthousiasme van de Haagsche bevolking langs de route Buitenlanders aangeraden te vertrekken Britsche leening aan China? De inbeslagneming van de „Garbi" Vandaag stap der Belgische regeering te Den Haag Palamos gebombar deerd Verwoede gevechten in Estramadura De schatten van den Czaar Zoeken MGR. SPLETT NAAR ROME LINDBERGH TE OLOMOUC NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 50 et Inoez. mededeelingen 50 cent; Idem op pag één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor do kleine annonces „OmroeDers" zie de rubriek PRAAG, 1 Sept. (Havas). Zooals wij reeds in een deel onzer vorige oplage be richtten, is de leider der Sudeten, Henlein, naar Berchtesgaden vertrokken. De Prager Abendzeitung verklaart hieromtrent dat het naar aanleiding van het onderhoud, dat Henlein gisteren te Maricnbad met Ashton Gwatkin heeft gehad, en op verlangen van Britsche kringen is, dat Henlein zich naar Hitier heeft begeven. Van gezaghebbende zijde te Londen pre ciseert men dit bericht en verklaart men dat Henlein naar Berchtesgaden is vertrokken op verzoek van Runciman, die, vertrouwende op den werkelijken vredeswil van Henlein, hem verzocht heeft verslag uit te brengen aan Hitler in de hoop, dat voortzetting van de onderhandelingen zal worden goedgekeurd. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt, dat Henlein vanmiddag te Berchtesgaden is aan gekomen en zijn intrek heeft genomen in een hotel. Hij zal eerst morgen een bezoek aan den „Fuehrer" brengen, zoodat vóór morgenavond geen officieele Duitsche mededeeling over het bezoek te verwachten is. Buitenlandsche berichten over den inhoud der besprekingen missen dan ook iederen grond, aldus het D. N. B. Hetzelfde geldt voor geruchten over een groote conferentie op den Obersalzberg, in verband met Henleins bezoek. De missie Runciman publiceert verder een communiqué, waarin de bijzonderheden, die door de Daily Telegraph op 30 Augustus zijn gegeven omtrent het onderhoud tusschen Hen lein en Runciman op Rothenhaus, geheel onge grond worden verklaard. De besprekingen waren vertrouwelijk en niets daaromtrent is bekend gemaakt. Alle desbe treffende berichten moeten met de grootste Voorzichtigheid worden beschouwd. De Prager Presse publiceert een oproep van den Tsjecho-Slowaakschen nationalen raad en de organisaties tot bescherming der Tsjechen in de grensgebieden, waarin de bevolking wordt aangespoord, onder alle omstandigheden naar kalmte te bewaren. De politieke commissie van ae leiders dei Sudeten-Duitsche partij is hedenochtend om 3 hur bijeengekomen. Om half twaalf uuurde de vergadering nog voort. De politieke commissie heeft den politieken toestand uitvoerig besproken en de noodige be sluiten genomen. De houding en de werkwijze der delegatie, die belast is met het voeren der besprekingen met de regeering en Runciman. Werden eenstemmig goedgekeurd. Dc algemeene indruk te Praag was evenwel dat de commissie der Sudeten zich vandaag lieeft uitgesproken voor de aanvaarding van de nieuwe voorstellen van Praag. Op enkele punten zouden zq echter nog Voorbehoud maken. Omtrent den aard van dit voorbehoud is evenwel nog niets bekend. Het orgaan der Poolsche bevolking, de Dzien- hik Polski, verklaart, dat de in Silezië en Teschen wonende Poolsche bevolking nooit zal gedoogen, dat aan haar eischen in mindere mate zal worden voldaan dan aan die van de Sudeten-Duitsche bevolking. De Poolsche be volking, zoo verklaart het blad, zal dezelfde rechten moeten verkrijgen als de Sudeten- Duitsche bevolking. ROME, 1 Sept. (Stefani). De heden ge houden ministerraad in Italië heeft o.a. de volgende maatregelen genomen: Het huwelijk is noodzakelijk voor promotie voor de hoogere ambtenaren. Het aantal vrouwen in overheids dienst mag niet hooger zijn dan 10 pet. van het totale personeel. Voor het mannelijk personeel in overheidsdienst is een uniform ingesteld. Verder is een decreet aangenomen, waarbij de fegeering wordt gemachtigd in geval van ge- heele of gedeeltelijke mobilisatie geheel of ge deeltelijk die instellingen te militariseeren, Welke voor het leger gebruikt kunnen worden, bovendien is een permanente raadgevende com- hnssie voor oorlogsrecht ingesteld. Ook is de positie geregeld van buitenlanders Van Joodsch ras, die zich na 1 Januari 1919 in Italië of zijn koloniën hebben gevestigd. Na het afkondigen van oit decreet mogen zich geen Jcodsche vreemdelingen meer vestigen in Italië of zijn koloniën. Als Jood wordt be schouwd ieder, die geboren is uit twee Jood sch e ouders, ook indien hij een anderen gods dienst belijdt. Naturalisaties van Joden na 1919 Worden herroepen. Joodsche vreemdelingen, die Sich na 1919 in Italië of koloniën hebben ge vestigd, moeten binnen zes maanden vertrek ken. Verwachting: Meest zwakke wind uit Oostelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, jE waarschijnlijk droog weer, heldere koude nacht, Overdag iets warmer. Verdere vooruitzichten: Gedeeltelijk bewolkt, iets warmer. illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllip BERLIJN, 1 Sept. (Havas) „Het con gres te Neurenberg is op zich zelf een Rijks dag van Groot-Duitschland. Hitier richt zich daar openlijk tot de geheele Duitsche natie" aldus verklaren gezaghebbende Duitsche kringen. En zij voegen hieraan nog toe: „bijgevolg zijn de in het buiten land verspreide geruchten over een bijeen roeping van den Rijksdag in Neurenberg zuiver combinaties". Opgemerkt moet intusschen worden, dat de Rijksdag is bijeengeroepen tijdens het congres te Neurenberg in September 1935 om twee be langrijke wetten aan te nemen: de wet op de rijksvlag en de z.g. Neurenberger wet tegen de Joden. Tot op het laatste oogenblik was deze bij eenroeping geheim gehouden. De vergadering kwam des avonds bijeen in een snel in orde gemaakte schouwburgzaal. Technisch is 't mo gelijk, te Neurenberg onmiddellijk een Rijksdag vergadering te houden. Alle afgevaardigden, die functionarissen zijn van de N.S.D.A.P.. wonen het congres bij. Wanneer de verwachte bijeenroeping van den Rijksdag een theatraal effect moet hebben, is het zeker, dat men haar tot 't laatste oogen blik geheim zou houden. Alleen Hitier en zijn omgeving zouden er dan van in kennis zijn. BERLIJN, 1 Sept. (Havas) Nog steeds is de datum voor de reeds lang aangekon digde conferentie der bisschoppen van het voormalige Oostenrijk, die te Salzburg zal worden gehouden, met definitief vastgesteld. Waarschijnlijk zal de conferentie deze maand worden gehouden. Zonder twijfel zal de conferentie zich ook bezig houden met den herderlijken brief van de Duitsche bisschoppen, die j.l. Zondag in alle kerken van het Derde Rijk is voorgelezen. Z. M. Leopold III der Belgen heeft aan H. M. Wilhelmina, Koningin der Nederlanden, het volgende telegram gezonden: „Aan H. M. de Koningin, 's Gravenhage. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. richt Ik tot Haar mijne hartelijke gelukwenschen en betuig Ik tevens Mijne oprechte wenschen, opdat onder Hare voor spoedige regeering het Koninkrijk der Ne derlanden heil en welvaart moge kennen. (w.g.) Leopold." LONDEN, 1 Sept. (Reuter). De Fransche ambassadeur Corbin heeft een bezoek gebracht aan het Foreign Office, en naar men meent te weten een onderhoud met Lord Plymouth ge had over de niet-inmengingscommissie. Van gezaghebbende zijde wordt verklaard, dat er geen kans bestaat, dat de commissie deze week bijeen wordt geroepen. De legpenning, dien de Vereeniging Nederlandsch Fabrikaat" voor de daarvoor in aanmerking komende ■prijswinnaars in de Nederlandsch Fabrikaat etalage-wedstrijden beschik baar stelt TOKIO, 1 Sept. Ten gevolge van den typhoon, die Japan en meer in het bijzon der het gebied van Tokio heeft geteisterd, is de hoofdstad den geheelen nacht van electriciteit verstoken geweest, terwijl ook de telefonische verbindingen verbroken waren. Vijftigduizend huizen zijn overstroomd. Vijf personen zijn door omgewaaide schoorsteenen gedood, terwijl talrijke menschen gewond wer den. Men telt ongeveer 1000 dakloozen. Ten gevolge van den typhoon zijn in het station Kanaghawa twee electrische treinen op elkaar geloopen, waarbij negenentwintig per sonen gewond werden. Door een grondverschui ving werd de spoorlijn MinomiyaKozo ver sperd. Te Yokosoeka heeft de typhoon 153 hui zen verwoest. Voor de baai van Tokio is het Japansche s.s. „Aketsji Maroe" (3300 ton) op de rotsen ge worpen en gezonken. De hooge zee maakte het onmogelijk, de bemanning te redden. Reuter meldt, dat, nu de kracht van den ty phoon vermindert, de berichten van steeds grootere verwoesting melding maken. Volgens de laatste berichten zijn tien personen om het leven gekomen en velen gewond, terwijl op den weg, dien de typhoon gevolgd heeft, de grond bezaaid is met ontwortelde boomen en met de overblijfselen van vernielde huizen. Voorts ko men te Tokio nog steeds berichten binnen om trent scheepsrampen. Een groot aantal sche pen is op de kust geworpen of heeft ernstige averij opgeloopen. Een nader bericht van Havas meldt, dat het centrum van den typhoon, dat om 4.20 uur Tokio had bereikt, zich op het oogenblik in de richting van de Japansche Zee verplaatst. Men hoopt, dat de spoorwegverbindingen, die bij het aanbreken van den dag zijn gestaakt, om streeks het middaguur weder normaal zullen zijn. Op verscheidene plaatsen hebben zich grond verschuivingen voorgedaan, waardoor tal van huizen zijn ingestort. Als gevolg hiervan zijn in de prefectuur Saitama 15 personen om het leven gekomen en in de prefectuur Gumma elf. De rivier Watarase in de prefectuur Gumma heeft in het dorp Tadagami meer dan 300 hui zen overstroomd. Het meerendeel der 1600 be woners wist zich in veiligheid te brengen, doch men maakt zich bezorgd over het lot van hen, die in hun huizen bleven. In Tokio zelf zijn ten gevolge van den ty phoon 3 personen gedood en 17 gewond. Ver der moesten 12.195 personen in vluchtelingen kampen worden ondergebracht. In de prefec tuur Kanagawa, met inbegrip van Yokohama, zijn 3 personen gedood en 3 gewond. De schade welke in de haven van Yokohama aan de scheepvaart is toegebracht, wordt op 5 millioen yen geschat. De s.s. „Chitral" en „Koenikawa Maroe" die in de haven van Yokohama met elkaar in botsing gekomen en aan den grond geloopen zijn, zullen waarschijnlijk morgen vlot gebracht kunnen worden. ROME, 1 Sept. (D.N.B.) Even voor het station van Civita Vecchia zijn vijf leden van één gezin, die uit den trein stapten, vóór deze geheel stilstond, door een voorbijrazenden snel trein gegrepen en gedood. Op de Wereldtentoonstelling te New- York zal bij het Belgische paviljoen een klokkenspel worden geplaatst. De klokken worden te Doornik gegoten HANKAU, 1 Sept. (Reuter). De Chi neesche strijdkrachten hebben naar ver luidt gisteren een groote overwinning behaald op de Japanners bij Joeitsjang. De Japansche troepen werden zes kilometer teiug gedreven. Zij verloren vierduizend man, waaronder zich ook de regiments commandant bevond. Dit is de grootste Chineesche overwinning sinds die van Taiertsjwang. De Chineezen heb ben zevenhonderd geweren en tientallen mi trailleurs buitgemaakt. Volgens berichten uit Tokio zou de wig, die door de Japansche troepen is gedreven tusschen de Chineesche verdedigingslinies van Hankau, aan de grens tusschen Hoepe en Anhwei, bree der zijn geworden, doordat een afdeeling de stad Taulimiau, 28 kilometer ten Westen van Liwan, bezet heeft na een gevecht van twee uur. Van Chineesche zijde wordt nog gemeld, dat bij Fenglingtoe, een doorwaadbare plaats van de Gele Rivier in Zuid Sjansi, verwoed wordt ge streden. Beide partijen hebben versterking ontvangen. Een Chineesche afdeeling is erin geslaagd de rivier over te steken. Verder zijn de Chineezen erin geslaagd een twintigtal jonken met Ja pansche militairen terug te drijven. Uit Hongkong wordt gemeld, dat de Chinee zen Tsjoetsjako, een stad 20 K.M. ten Westen van Sjanghai, hebben heroverd. De troepen zijn verder doorgerukt en zijn Shanghai tot 15 K.M genaderd. In den strijd leden de Japansche troepen zware verliezen. In het door de Japansche troepen bezette ge bied zijn de Chineesche guerillabenden zeer actief Teneinde den aanhangers van de benden te beletten Peking binnen te komen stempelen èf Japansche schildwachten aan de poorten der stad de bewoners ,die de stad willen verlaten, met een rubber stempel op de handen. Zonder een dergelijken stempel kan men de stad niet meer binnengaan. Gisterochtend hebben achttien Japansche H. M. de Koningin heeft Donderdagmid dag van 5.30 tot 6.15 uur een rondrit ge maakt door de Residentie om de versierin gen in oogenschouw te nemen. Het was om vijf uur reeds vrij druk bij het zomerverblijf van H. M. de Koningin, den Rui- genhoek. Om precies 5.30 uur reed de Koningin uit in een open wagen, vergezeld van haar hofdame freule Schimmelpenninck v. d. Oye. De Koningin was gekleed in een beige mantel met donkeren kraag en had een groenen hoed op. In de twee volgende hofautefs waren gezeten ae grootmeester graaf Dumonceau, de particu lier secretaris van H. M. baron Van Heemstra, haar adjudant jhr. De Jonge van Ellemeet en de ordonnance-officier jhr. v. Lawick v. Pabst. Voor den wagen van de Koningin reed een auto met den hoofdcommissaris van de Haagsche politie, den heer Van der Mey. Ip snelle vaart reed de kleine stoet den Hart- senhoekweg af en bij de Zwolschestraat begon de drukte van het publiek, welke immer grooter werd om in de Palacestraat en langs den Bou levard een hoogtepunt te bereiken. Toen de Koningin de rotonde passeerde, speelde 't strijkje het Wilhelmus. In de Keizerstraat en langs het begin van den Scheveningscheweg hadden zich natuurlijk heel veel Scheveningers opgesteld om H. M. toe te juichen, doch in de Anna Pau- lownastraat en op het Piet Heinplein stonden eerst duizenden langs de route. Zij allen had den zich gehaast om na kantoortijd daar te komen, waar de Koningin zou passeeren. Ook Donderdagmiddag waren vele Hagenaars naar de binnenstad getrokken om op hun ge mak te genieten van de feestversiering. Tegen den tijd, dat de Koningin in de stad aankwam, hadden zij zich allen opgesteld op de Groen markt, in de smalle Veenestraat en Spuistraat en op den Hofweg. Ongetwijfeld bereikte het enthousiasme in deze straten het culminatiepunt: daar waren in de eerste plaats de prachtige ver sieringen van Veenestraat en Spuistraat, terwijl daarenboven alle magazijnen hun personeel voor een oogenblik vrijaf hadden gegeven. Dit gaf wel een uiterst levendig beeld, want iedereen had iets anders ver zonnen om de Koningin op haar doortocht te huldigen. Zoo zagen wij tientallen meisjes, gewapend met oranje-zakdoekjes, die om 't hardst juich ten en wuifden. Op de trappen van het stadhuis stond de burgemeester van 's-Gravenhage, mr. S. J. R de Monchy, in gezelschap van den gemeente secretaris en de wethouders. Het was vei wonderlijk om te zien hoe het publiek de aanwijzingen van de politie opvolgde, want er was tevoren geen straat afgezet en al leen op het oogenblik van het passeeren van de hofauto's werd het verkeer stilgelegd. In de smalle straten van de binnenstad Dieven allen op de trottoirs; zoodat dit gedeelte van de route een ware zegetocht werd voor de jubileerende vorstin. De bestuurders van passeerende auto's zetten hun wagens langs den kant en gingen als hulde aan H. It. met den hoed in de hand naast de portieren staan. Zoo zette deze rondrit van de Koningin zich voort via de Parkstraat, Mauritskade, Konin ginnegracht en Postduinlaan naar de Van Al- kemrflelaan, waar de bewoners van dit stads gedeelte, in dichte drommen verzameld, de Ko ningin toej i.cbten, terwijl de militaire wacht voor de nieuwe kazerne op stramme wijze het geweer presenteerde. Daarna versnelden de auto's hun vaart en om precies 6.15 uur reed de Koningin wederom het hek van den Ruigen- hoek binnen. vliegtuigen een aanval gedaan op Tsjoetsjau in Hoenan. Een zeventigtal burgers werd gedood en 200 gebouwen werden vernield, waaronder het spoorwegstation. Ook verscheidene jonken welke in de rivier voor de stad liggen, werden vernield Naar uit Peking wordt gemeld, hebben Ja pansche wliegtuigen op 30 en 31 Augustus boven het Westelijke deel van den Loenghai-spoorweg en het Zuidelijk deel van den spoorweg Peking— Hankau, alsmede over de provincie Sjensi ge vlogen en strooibiljetten boven deze gebieden uitgeworpen, waarin den buitenlanders er op wordt gewezen, dat spoedig uitbreiding der vij andelijkheden tot deze districten te verwachten is en hun de raad wordt gegeven, zich elders in veiligheid te brengen. In de strooibiljetten wordt verklaard, dat het Japansche leger al het mogelijke zal doen om het leven en de bezittingen der buitenlanders te beschermen, doch dat het geen aansprakelijk- l'iid aanvaardt voor de bescherming van het leven en de bezittingen van hen, die in strijd net het Japansche advies in het oorlogsgebied durven te blijven. Volgens een Japansch bericht uit Hongkong is de regeering van Tsjang Kai Sjek er in ge slaagd een Britsche leening van een millioen pond sterling te verkrijgen, waarbij als zeker heid gesteld is de opbrengst der telefoondien sten in het Zuid-Westen, met inbegrip van Kwantoeng. Kwangsi, Joennan, Kweitsjau en Sjetsjoean. Onlangs is volgens dit bericht door de regee ring te Hankau een commissie voor de econo mische ontwikkeling van het Zuidwesten inge steld, die in de eerste plaats moest zorgen voor spoorwegverbindingen tusschen de verschillende provinciën. Henlein heeft zich op aandringen van Britsche kringen naar Berchtesgaden begeven. De geruchten over het bijeenroepen van den Duitschen Rijksdag. Tengevolge van den typhoon in Japan zijn tal van schepen vergaan. Groote overwinning der Chineezen bij Joeitsjang. Datum der bisschoppenconferentie te Salzburg nog niet vastgesteld. Rapport van de Britsche commissie tot onderzoek inzake de luchtaanvallen in Spanje. De onderhandelingen tusschen Litwinof en Sjigemitsoe hebben een gunstig ver loop. Stap der Belgische regeering te Den Haag naar aanleiding der inbeslagneming van de „Garbi". Gelukwensch van Koning Leopold voor H. M. de Koningin. H. M. de Koningin heeft de versiering van de residentie bezichtigd. Minister Van Buuren bezoekt Den Hel der en Texel. Commando over het corps mariniers is overgedragen aan kolonel Von Frijtag Drabbe. Herdenkingsrede in den Rotterdamschen Raad ter gelegenheid van het regeerings- jubileum. De uitzending der rede van H. M. de Koningin naar Oost en West is goed ge slaagd. Derde geval van kinderverlamming te Neder-Hardinxveld. Het prinselijk paar toont belangstelling voor den landbouwdag te Soest. Motorrijder bij botsing te Vlijmen om het leven gekomen. Beroepscommissies voor de contingen- teering worden ingesteld. Stand der clearing met Duitschland per 3 1 Augustus. Beurs van New York: afbrokkelende koersen; stemming gedrukt. Vandaag zal de diplomatieke vertegen woordiger van België bij de Nederlandsche regeering stappen ondernemen naar aanlei ding van de beslaglegging op het s.s. „Garbi." BARCELONA, 1 Sept. (Havas). Vanmor gen om kwart over negen hebben vijf driemo- tr.rige vliegtuigen, komende van Majorca, tal rijke bommen geworpen op het dorp Palamos, dat aan de kust ligt op ongeveer 100 K.M. ten Ncorden van Barcelona. Er vielen talrijke slachtoffers. De schade zou aanzienlijk zijn. Volgens berichten uit Madrid duurt aan het front van Estramadura de strijd ten Zuiden van Zujar nog steeds voort. In de Sierra Ben- querencia nabij den spoorweg MadridBada- oz en in den sector van Campanario wordt ver- weed gevochten. De tegenstand wordt steeds krachtiger aan gezien het opperbevel der rechtschen omvang rijke contingenten manschappen en materiaal in den strijd geworpen heeft, die aan andere fronten onttrokken zijn. In de provincie Toledo, ten Zuiden van den Taag, in den sector van Puente del Arzobispo gaat het linksche leger voort met het heroveren van dorpen, welke door de troepen van Franco waren bezet. Aan het centrale front hebben geniesoldaten gisteren in den sector van Carabanchel aan den weg naar Estramadura zes mijnen tot ont ploffing gebracht. Hierdoor werd groote schade aangericht aan de rechtsche versterkingen. BELGRADO, I Sept. (D. N. B.) De Vrême meldt, dat de politie te Belgrado twee Russen heeft gearresteerd, die er van beschuldigd worden een deel van den door generaal Wran- gel geredden Petersburger Czarenschat te heb ben verduisterd. Zestien jaar geleden is hun de schat overhandigd, met opdracht dezen bü het Joego-Slavisch ministerie van Financiën te deponeeren. Zij worden er van beticht, des tijds slechts een deel te hebben afgeleverd en de rest te hebben gehouden. Kunt u zoeken? Dat is öök 'n kunst! Velen kunnen het niet. Ze halen alles ondersteboven, rommelen in kasten en laden, keer en zakken binnenste buiten en maken 'n wanhopigen jan boel. Doch wat ze zoeken vinden ze niet. Waarom niet? Misschien wel omdat ze hun kalmte verliezen en niet systematisch handelen. Want juist bij zoeken is kalm beraad noo- dig. Tracht u rustig te herinneren. Pak niet alles tegelijk op en smijt uw geordenden boel niet dooreen. Te velen raken door zoeken méér kwijt dan ze terugvinden. Het geeft niets wanneer ge een lade, die ge heelemaal door zocht hebt, voor den elfden keer nog eens ondersteboven keert. Wanneer ge uw hoofd bij het zoeken verliest, bent u verder van huis. DANZIG, 1 Sept. (P. A. T.) De pas gewijde bisschop van Danzig, Mgr. Splett, is naar Rome vertrokken. PRAAG, 1 Sept. (Havas). Lindbergh en zijn echtgenoote zijn vanmiddag op het mili taire vliegveld Olomouc gedaald. Vi^ f\ V (WHU.miM'iiinn; 7 r r r Stand op Vrijdag 1 nur v.m. 764.8 yorige stand 764J.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 1