Een duur gekochte vrede New-Yorksche Bears LUNCH BIJ KEMPINSKI Opnieuw over den Oceaan Japan en Genève WOENSDAG 21 SEPTEMBER 193S Parijs somber in zijn oordeel over de mogelijke gevolgen der Londensche voorstellen De eischen der Polen en Hongaren „Lieutenant-de-V aisseau Paris voor een tweede Oceaan- vlucht gereed Tokio zal vrijwel zeker de toe passing van art. 17 van de hand wijzen Chineesch protest te Berlijn Tegen rede van Goebbels te Neurenberg KIESRECHT VOOR DE STATEN VAN CURASAO Ontwerp-landsver ordening ingediend NIEUW STADHUIS TE EINDHOVEN Vrouw verdronken bij spoelen van de wasch De „Welcombe" vlotgesleept „Napoleon op Sint Helena" Academische examens Machinisten-examen Stuurlieden-examen WIELRENNEN HET CLUBKAMPIOENSCHAP OP DEN WEG 1938 Le Champion wint den titel C. Smit êerste bij de beginnelingen Nederlandsche successen te Viersen FAILLISSEMENTEN Vaster stemming met hooger koersen. WISSELKOERSEN «Va Clearingkoersen AMERIK. GOEDERENMARKT VERKORTE BALANS anascne Dang in.v. AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 20 September STOOMVAARTLIJNEN Onze Parijsche correspondent seint ons Dinsdagavond „Mijn gevoelens houden het midden tusschen laffe opluchting en schaamte." Met deze woor den begint de socialist Léon Blum in de Popu laire een beschouwing, waarin hij constateert, dat het accoord tusschen Frankrijk en Enge land het gevaar van een oorlog waarschijn lijk reeds heeft afgewend, maar dat de vrede gekocht is voor een prijs, waarvan de gevol gen zoowel voor Engeland als Frankrijk zeer ver zullen reiken. Deze gevoelens van Blum worden door een groot deel van het Fransche publiek gedeeld. Het wijst evenwel op een zekere demorali satie. De persstemmen van vandaag zijn al weinig afwijkend. Het dringt steeds meer door dat zoo de oorlog al is vermeden en de vreds voorloopig behouden, de prijs daarvoor enorm is. Het grootste deel van de bladen schijnt de overtuiging toegedaan, dat er voor de regee ringen van Frankrijk en Engeland geen' an dere keus was, doch deze aanvaarding gaat ge paard met een zeker fatalisme. Op Praag be roepen de bladen zich slechts om de hoop uit te spreken, dat de Tsjecho-Slowaaksche regee ring haar Europeeschen zin zal bewaren, door mede te werken voor het behoud van den vrede. Bladen als l'Oeuvre, Petit Parisien. Journal en Petit Journal vestigen daarbij de aandacht op den rampspoed, welke het gevolg zou zijn als de Tsjecho-Slowaaksche regeering de door Berlijn geëischte en door de regeeringen van Parijs en Londen aangemaande, gebiedsafstand zou afwijzen. Tevens wijzen de bladen op het groote voor deel voor Tsjecho-Slowakije, dat de nieuwe grenzen gegarandeerd worden, terwijl zelfs Groot-Brittannië, de garantie-verplichting op zich nam. Met het laatste tracht men zich ook in politieke kringen te troosten. Deze garantie zou misschien een meer moedgevenden factor vormen, indien er niet het voorbeeld was van een anderen, gegarandeerden staat, Oostenrijk, die niettemin binnen 24 uur van de landkaart werd weggeveegd, zonder dat een vinger werd geroerd. Ook hieraan wordt natuurlijk her innerd. In een aantal bladen wordt op min of meer heftigen toon betwist, dat er geen ander middel voor de regeeringen van Frankrijk en Engeland was. Zoo in de Populaire, l'Ordre, l'Epoque en l'Humanité. De Kérilis schrijft in l'Epoque over het Fransch-Britsch verdrag aldus: „Wat zouden wij ervan gedacht hebben indien Tsjecho-Slowakije ons in den steek had gelaten? De aanvaller Duilschland is niet aan de Fransche grens, maar aan de Tsjechische verschenen en nu laten wij Tsjecho-Slowakije in den steek." De Kérilis behoort overigens tot degenen, die meenen dat Frankrijk zijn eigen strategische po sitie op een kapitaal punt heeft verzwakt, mis schien wel doodelijk, een gevaar dat wij overi gens door niemand hebben hooren betwisten, maar waarvan we hopen dat het langen tijd niet actueel wordt. Thans gaat een tijdperk aanbre ken, zoo wordt om. in de République gezegd, van samenwerking van een Europa, waarvan de lotsbestemming niet veelvoudig, maar één is. Deze sombere stemming is echter maar een stemming en als „oodanig voor verandering vat baar. Zelfs wanneer de pessimisten gelijk heb ben, die zeggen, dat van samenwerking toch niet veel zal komen, dan is het nog niet nood zakelijk, dat zij gelijk hebben, omdat, wanneer er ooit een afrekening met Duitschland komt Jules Sauerwein bedient zich van deze uit drukking in de Paris Soir Frankrijk zich mi litair en diplomatiek in een gunstiger positie zou bevinden, ondanks het verlies van het Bo- heemsche bastion. Dat dit ook een punt van besprekingen heeft uitgemaakt in de gesprek ken tusschen Londen en Parijs, waarbij immers ook de meening der generale staven werd ge hoord, ligt voor de hand. De situatie is overi gens, zooals voorzien was, weer gecompliceer der geworden, doordat de Polen en Hongaren óók huD eischen zijn gaan stellen. Polen zou hier nota bene aan het vriendschapsverdrag met Frankrijk zijn argumenten hebben ontleend. Opmerkelijk is het bulletin van de Temps van hedenavond. Hierin wordt gezegd: „Indien deze beweging (nJ. de Poolsche en Hongaarsche zelfbeschikkingsdrang) een zekeren omvang zou aannemen en gesteund zou worden van buiten af, dan zou men zich geplaatst zien voor een probleem van het algeheel uiteenvallen van den staat Tsjecho- Slowakije. Dit is een gevaar, dat zoo spoedig mogelijk uitgeschakeld moet worden." PARIJS, 20 Sept. De Fransche vliegboot „Lieutenant-de-Vaisseau Paris" is, na haar ge slaagde retourvlucht over den Atlantischen Oceaan naar New-York, geheel in revisie ge nomen. Motoren en schroeven worden verwis seld, instrumenten vernieuwd en de 44 mecani ciens en technici, die in de laatste helft dezer week met het werk gereed zullen komen, heb ben de vliegboot opnieuw voor een Oceaan- vlucht in gereedheid gebracht. Zondag of Maandag a.s. zal de „Lieutenant- öe-Vaisseau Paris" dan ook vertrekken voor een tweede vlucht over den Noordelijken Atlanti schen Oceaan naar New-York, langs de route BiscarosseLissabonAzorenNew-York. Evenals bij de eerste vlucht zal de chef piloot van Air France. Guillaumet, net com mando voeren, terwijl ook de tweede piloot, Ieclaire, de navigator Cornet, de marconist Ne- rie, allen met hun veelvuldige ervaring op den regelmatigen postdienst over den Zuidelijken Oceaan tusschen Dakar en Natal, weer van de partij zullen ziin met een vijftal technici. Hoewel het seizoen reeds ver gevorderd is, hoopt men, dat de „Lieutenant-de-Vaisseau Pa ris" na terugkeer van de tweede proefvlucht nog gelegenheid zal hebben om dit jaar nog een derde proefvlucht naar New-York te maken. TOKIO, 20 Sept. (Havas). Uit gezaghebbende bron wordt gemeld, dat de regeering te Tokio vrijwel zeker de toepassing van artikel 17 van het Handvest van den Volkenbond, dat door China is geëischt, van de hand zal wijzen. Japan zal weigeren een vertegenwoordiger naar den Volkenbondsraad te zenden. BERLIJN, 20 Sept. (Havas.) De zaakgelas tigde van China te Berlijn heeft vandaag in opdracht van de centrale regeering een stap gedaan bij Woermanq, den onderstaatssecreta ris van Buitenlandsche Zaken om te protestee ren tegen zekere passages in de door Goebbels op het Congres te Neurenberg uitgesproken re devoering. De minister van propaganda had, sprekende over het doorbreken van de dijken der Gele Rivier, verklaard: „Deze Chineesche misdaden zijn onmensche- Hjker dan Japansche luchtbombardementen." De gouverneur van Curagao heeft bij de Sta ten een ontwerp-landsverordening ingediend tot nadere regeling van het kiesrecht voor de Staten. Bij de opening van de zitting der Staten is aangekondigd de indiening van een ontwerp- landsverordening tot nadere regeling van het kiesrecht voor de Staten. Als doeleinden der herziening werden aange geven: uitbreiding van het kiesrecht; vereen voudiging van de formaliteiten voor het #be- kwaamheidskiesrecht; invoering van een ander stelsel van kiesrecht (lastenstelsel)technische herziening van het kiesreglement. Bij het opmaken van de ontwerp-landsveror dening is getracht, deze doeleinden te ver wezenlijken. Naar wij vernemen, zijn voor de prijsvraag van den stadhuisbouw te Eindhoven 109 plannen Ingekomen. Dinsdagmiddag half drie was de 32-jarigo mej. C. J. van Oorschot bezig met het spoelen van de wasch in de Zuidwillemsvaart. Op een gegeven oogenblik verloor zij haar evenwicht en viel voorover in het water. Nog even wist zij zich drijvende te houden, doch voordat hulp aanwezig was, verdween zij in de diepte. Nadat men tien minuten gedregd had, werd het stoffelijk overschot opgehaald. BATAVIA, 20 September. (Aneta) Het Engel- sche s.s. „Welcombe", dat was vastgeloopen bij het oostelijk punt van de Bantambaai, is gister middag omstreeks drie uur vlotgesleept, met be hulp" van de sleepbooten „Kraus", „Pief" en „Teddy" van de N.I.SK.M. Vannacht kwam het schip te Tandjong-Priok aan, waar het vanochtend aan de boeien werd gemeerd. Thans is het wachten op het onder zoek vanwege Lloyds. Indien dit onderzoek gun stig uitvalt, zal de geloste lading weer worden ingenomen, en zal een nieuw certificaat, worden afgegeven. Het Vlaamsche Volkstooneel, groep Staf Brug gen te Gent, heeft het alleenvertooningsrecht voor België verkregen van het Tooneeldrama „Napoleon op Sint Helena", van den Brabant- schen auteur Jan Vuysters. De première er van gaat midden October. Staf Bruggen zelf vervult de rol van Napoleon. LEIDEN. Geslaagd candidaatsexamen wis- en natuurkunde letter k, mej. C. Th. A. de Jongh, Wassenaar; de heer B. Kok, Noordwijk. Economisch doctoraal examen indologie de heer G. J. Seegeler, Velp. LEIDEN. Candidaatsexamen Indisch recht de heeren A. H. Metzelar, Oegstgeest en W. F. v. d. Berg, Leiden. UTRECHT. Geslaagd voor het doet. examen Indisch recht A. C. Lentze. 's GRAVENHAGE. Geslaagd voor diploma motordrijver de heeren: J. M. van Breemen en N. Schuiten, beiden te IJmuiden, J. van Stuij- venberg, te Amsterdam; P. van Beek, Zwijn- drecht; J. van der Kuil, IJmuiden; J. Rijsdijk en J. A. Brussaard beiden te Schiedam; J. de Kiewit, Rotterdam; H. Prins, Dordrecht en H. van Leeuwen te Schiedam. 's GRAVENHAGE. Geslaagd voor 3den stuur man groote handelsvaart de heeren J. W. Pie- ters en 8. F. v. d. Woude. Voor stuurman kleine handelsvaart: de heer C. „Wij zijn verdwaald kunt U ons ook I zeggen, hoe we hier weer uit komen Maandag zijn de door de N.W.U. georgani seerde wedstrijden om het clubkampioenschap van Nederland op den weg 1938 gehouden. De route liep over den geheelen Ringdijk van den Haarlemmermeerpolder. Dit parcours moest tweemaal worden afgelegd en bedroeg 126 K.M. Gestart werd bij het stoomgemaal de Lijn den. Veertien clubs startten om 9.43 uur met tusschenruimten van twee minuten. Met uit zondering van een ploeg kwamen alle deelne mende vereenigingen uit Noord- en Zuid- Holland. Onder de renners merkten we o.m. op J. Demmenie, A. Hellemons, D. Groenewegen en Puck van Heel, Controleposten waren opgesteld bij Vijfhui zen, Cruquius, Lisserbrug, Aalsmeer, Schiphol en Sloten. Na de eerste ronde lag de Spartaan met 1 uur 27 min. 42 sec. aan den kop, op 35 se conden gevolgd door Le Champion. Op de derde plaats lag Feijenoord met 20 seconden achter stand op Le Champion, terwijl de Adelaar en Excelsior met vijf seconden onderling verschil op bijna twee minuten achterstand op Feijen oord lagen. De Rotterdamsche Leeuwen en de Germaan gaven spoedig op. In de tweede ronde dwong vooral De Champion bewondering af door con stant 40 K.M. te rijden. Bij aankomst' bleek dan ook, dat deze vereeniging het kampioenschap had verworven met een tijd van 3 uur 9 sec. Feijenoord werd tweede met bijna 4% minuut achterstand, terwijl de Adelaar uit Apeldoorn bijna 2 minuten achter Feijenoord op de derde plaats beslag legde. Le Champion kreeg de gouden, Feijenoord de zilveren en de Adelaar de bronzen medaille, terwijl den zes renners van de nieuwe kam- pioensploeg elk een zilveren herinneringsme daille werd overhandigd. De uitslag luidt: 1 en kampioen op den weg 1938: Le Champion 3 uur 9 sec; 2 Feijenoord, 3 uur 4 min. 37 sec; 3 De Adelaar, 3 uur 6 min. 23 sec; 4 Excelsior, 3 uur 7 min. 44 sec; 5 Olympia, 3 uur 14 min' 27 sec; 6 Kampioen, 3 uur 17 min 52 sec; 7 Achilles, 3 uur 18 min, 21 sec; 8 De Bataaf, 3 uur 19 min. 5 sec; 9 Spartaan, 3 uur 19 min. 48 sec; 10 DTS, 3 uur 23 min. 28 sec. Na de wedstrijden om het clubkampioenschap werd een wegwedstrijd voor nieuwelingen en beginnelingen om het kampioenschap van Ne derland verreden. Deze renners moesten een maal de Haarlemmermeer rond. Velen reden zich direct „leeg" en moesten uitvallen. Ten slotte viel het hoofdpeleton in drie groepjes uiteen. Uiteindelijk won C. Smit uit Rotterdam in 1 uur 35 min. 39 sec. Hij verwierf daarmede een groote zilveren medaille. Op de tweede plaats eindigde G. Loos uit Amsterdam, derde werd Blaauw (Zaandam), als vierde kwam Pott- (Amstedam) binnen gevolgd door J. Smit (Vijfhuizen). Meer dan 2000 toeschouwers woonden tot slot van het seizoen, op de wielerbaan te Viersen de internationale wielerwedstrijden voor amateurs bij. Onze landgenoot Smits won met 10 pnt. den sprint wedstrijd voor Schwiers (Duitschland) 8 pnt., Hendrycks (België) 6 pnt., en Hofman (Nederland) 4 pnt. In de ploegachtervolging kwamen voor België en Duitschland drie renners, voor Nederland alleen Smits en Hofman uit, zoodat onze land- genooten derden werden. In den puntenwedstrijd over dertig ronden echter werd Smits weer eerste met 23 pnt. en Hofman tweede met 18 pnt., derde werd de Boevere (België) met 13 pnt. voor Schwiers. In het totaal-klassement werd Nederland met 60 pnt. eerste voor Duitsch land met 52 pnt. en België met 33 pnt. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. Afd. Handelsinformaties Uitgesproken 19 Sept.: Pieter Knop, behanger en stoffeerder, wonende te Huizen N.H., Valkenaarstraat 79. R.c. mr. J. J. Ter Maten, Cur. mej. mr. A. Moltzer, Melkpad 22, Hilversum. H. J. Boekdrukker, koopman, Hilversum, Van Ostadelaan 61. R.c. mr. J. J. Ter Maten, Cur. mej. A. Moltzer, Melkpad 22, Hilversum. Meijer Theeboom, winkelier in aardappe len, groenten, fruit, wonende te Amsterdam, Blasiusstraat 40 I, zaak drijvende Blaslusstraat 45 hs. R.c. mr. J. J. Ter Maten. Cur. mr. Th Limperg, Heerengracht 455, Amsterdam. J. Oostermeijer, Amsterdam, Witte de Wlth- straat 35, R.c. mr. J. J. Ter Maten, Cur. mr. Th. Limperg, Heerengracht 455, Amsterdam. Paulus Johannes Schiebergen, banketbak ker, Amsterdam. Kanaalstraat 186 I, zaak drij vende Th. de Bockstraat 3a. R.c. mr. J. J. Ter Maten. Cur. mr. F. C Kleyn, Heerengracht 581, Amsterdam M. van Kleef, koopman in rubber, Amster dam, Meerhuizenplein 7 hs. R.c. mr. J. J. Ter Maten, Curator mr. F. C. Kleyn, Heerengracht 581, Amsterdam. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 7 Sept.: A. Stolk, Zwijndrecht. 13 Sept.: J. B. C. Leenaarts, Geertruidenberg. 15 Sept.: L. C. Bloemendaal, Oosterbeek-Laag. C. C. A. Jonkers, Scheveningen. C. P. van Haarlem, Den Haag. 16 Sept.: R. Sterenborg, Veendam. W. Bossmann, Groningen. H. J. de Boer, Groningen. S. K. Folders, Groningen. K. Mulder, Groningen. R. Vos. Tjuchem. E. H. Geubels, Groningen. 'ül' Di arm van fletser Is geen too- vemaf: vóór hit veranderen val richting moet hij rich ervan over tuigen of de ma noeuvre VEILIG volvoerd zal kun nen wordenl NEW YORK, 20 Sept. (Part.) Opnieuw heeft de effectenbeurs een zeer vaste stemming aan den dag gelegd. De situatie in Europa wordt, nu volgens de laatste berichten Praag het En- geisch-Fransche advies in principe heeft aan genomen, geruststellender geacht en dit werd ook door het verloop van de Europeesehe beur zen bevestigd, hetgeen New York aanleiding gat dit voorbeeld te volgen. De handel was heden tenminste in het eerste deel van den beurstijd van tamelijk levendigen aard. Toch was de vraag niet buitengewoon groot, doch 't beschikbare materiaal bleek beperkt te zijn. In sommige fondsen waren bij opening trans acties van enkele duizenden shares, doch af gescheiden van de „market-leaders" waren de omzetten niet bijzonder groot. Wel was dit het geval met de koerswinsten, die vrij alge meen 1 a 1% dollar bedroegen. Slechts public Utilities en petroleumwaar- den moesten zich meerendeels met wat geringer winsten tevreden stellen. Auto mobielwaarden waren echter zeer vast, dit on danks de belemmering, die de productie der nieuwe modellen bij enkele concerns onder vindt als gevolg van de arbeidsmoeilijkheden. Ook de staalwaarden werden hierdoor niet be ïnvloed, al is het een feit, dat hierdoor de or ders van de automobielindustrie aan de staal fabrieken vertraagd worden. Staalwaarden hadden heden weer de leiding bij de stijging. Voorts waren koperwaarden weer zeer vast. Na de eerste transacties had de stijging, zij het in kalmer tempo, verderen voortgang. Wel kwamen winstnemingen af, doch die wer den zonder uitzondering gemakkelijk en zelfs tegen geleidelijk aan verder stijgen.de koersen geabsorbeerd, terwijl de handel vrij ruim bleef. In het eerste uur bedroeg de omzet 390.000 chares. Ook in het tweede uur hield de stij ging nog aan en konden de koerswinsten in het algemeen nog fractioneel uitgebreid worden, zoodat die in doorsnee tot 1% a 2 dollar toe namen, terwijl verschillende specialiteiten zelfs nog grooter winsten te zien gaven. De omzet in het tweede uur bedroeg 280.000 shares. Het verhoogde koerspeil lokte widstnemingen uit, doch toen die waren verwerkt, volgde weer een herstel, dat echter in het laatste uur niet gehandhaafd bleef, doch de markt sloot toch over de geheele linie 1 a 2 dollar hooger, terwijl er fondsen waren, die winsten van 3 a 4 pun ten konden aantoonen. Het bericht, dat Tsjecho- Slowakije in principe de voorstellen van Londen en Parijs onder eenige belangrijke voorbehouden had aanvaard, was niet in staat de markt te beïnfluenceeren, daar dit na slot bekend werd, doch in San Francisco werd dit begroet met een koersverbetering. Staalwaarden hadden de lei ding, mede in verband met de door de Carnegie Steel doorgevoerde prijsverhooging voor diverse staalproducten. Per saldo konden de betreffen de waarden 1 1% punt hooger sluiten, hoewel het slot niet op het hoogste punt terecht kwam. Automobielwaarden waren onder leiding van Chrysler vast; dit fonds monteerde 2 dollar. Van de sporen, die op de algemeene beurstendenz geen uitzondering maakten, wisten Union Paci fic een winst van ruim 4 dollar aan hun koers toe te voegen. Voorts waren zeer vast chemi sche waarden, met winsten van resp. 4 en 3 dollar voor Allied Chemical en Du Pont. Ook Amer. Tel Tel. stegen 3 dollar, daar later op den dag winstnemingen eenigen druk op de koersen uitoefenden. Koper--, warenhuis-, rub ber- en tabakswaarden, equipmentshares, Cons. Edison, aandeelen in fabrieken van electrische apparaten en petroleumfondsen verlieten de markt 1 a 2% punt hooger, laatstgenoemde mede onder invloed van de verlenging van het sluiten van de bronnen in Texas t.m. 23 Octo ber. Kunstzijde-aandeelen en canningshares waren prijshoudend. De omzetten bedroegen in totaal 1.200.000 shares. NEW YORK, 20 Sept. Slotkoersen Sept. 20 Allied Chemical \merican Can Co. Am. Car. F.dry Amer. Rolling Mills Am. Smelt. Ref. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda Copper Atchison Topeka Baltimore Is Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Ches. Ohio Chicago Rock lsl. Chrysler Motor Cities Service Consoi Gas N.Y. Continental Oil 7 Dawesl. 5% Young Deleware Huds. Douglas Afrcratt Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward Nat. City Bank Nat. Dairy Prod. New York Central North. Amer. Co. Norfolk Western Pennsylvania Phillips Oil Proctor Gamble Publ. Serv. N. J. Radio Corporation Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oh of N.-J, Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. S. Leather U. S. Rubber U. S. Steel Western Union Westingh. Electr. vVoolworth Buuumg 3 ex dividend. nieuwe aandeelen Gedaan en laten, t 19 17 178 174 163 95% 95% 94% 23% 217/8 20 17VS 15% 15% 46% 45 42% 141 138 135% 84% 82 81 87/s 8'/4 7% 33% 32% 311/4 33 30% 291/4 7% 67/8 6V4 57% 55% 541/4 6 6</4 5% 82 81% 79% 29 27% 27% 28% 26% 26 71 687/8 67% 61/4 6Ve 25% 24% 23Vs 29% 28% 27% 301/2 28 26 23 221/8 20 16% 15 14% 43% 42V4 40% 133 130 12) 171% I651/2 162% 7% 6% 6l/6 40% 357/8 38 45% 44 42% 26% 253/s 24V8 8% 77/8 7% 101/4 97/s 8% 591/4 57 56 48% 47% 45% 8 7% 7 41% 40% 39% 1 1 1 1% 1% 1% 461/4 441/4 43 23 22 *211/4 12% 121/s 12 16'/4 151/4 14% 18% 183/8 16% 154 141 140 13% 17% 16% 39% 36% 351/4 52% 50% 80Vt 277/8 27 26% 67/«' 6% 6 70% 68 66% 15% 143/4 14% 13% 127/8 12% lo% 14% 133/4 11% 10% 9% '1/8 7 6% 53% 51% 50% UVs 121/4 12 81 79 ^0% -4 3/4 24 Z% 2% 5 V4 =Vs 43 '/2 413/4 40 56 7& -5% o3% 16 14% 18% 1011/s 99 95 V4 45V* 44 43% ex coupon. bieden. Koersen voor stortingen op 21 Sepfembei 1938 tegen verplichtingen, luidende in: Reichs- marken 74.10, lires 9.63. Slotkoersen Sept. 20 19 ■17 Brussel 1686. 16.89 16.89 Rome 5.261/4 5.261/4 5.261/4 Bern 22.65Vs 22.57 22.52% Madrid Oslo 24.22 24.15 24.10 A'dam 54.03% 53.86% 53.75% Londen 4.8 4.80% 4.797/8 Parijs 2.70% 2.69 2.69 Berlijn 40,02Vi 40.01 40.04 20 Sept. 19 Sept. NEW YORK, 20 Sept. 20 Sept. 19 Sept. Suiker Juli Jan. 202-2.03 2.05-06 Sept 1.98 2.00 Mrt. 2.05-06 2 07-08 Nov. 2.00- - 2.02 Mei 2.08-09 2.10-12 Dec. 1.98 99 2.02-03 Sept. 2.10-11 2.13-15 Katoen Oct. 8,00 7.78-79 Mrt. 8.07-09 7,88-- Deo. 8.04-05 7.84 - Mei 8.03-05 7.83 Jan. 8.06- 7.84-85 Juli 8.04 7.82-83 K off ie 'Kio - Nieuw contract) (Santos) Sept 4.24 4.25 Sept. 6.55- 6 47 Dec. 4.45 4 34-35 Dec. 6.69 6.58 Mrt.' 4.52 4.40-42 Mrt. 6.78 6.63-64 Mei 4.58- - 4 46 Mei 6 82 6,67- - Juli 4,61 4,50 Juli 6.85- - 6.69 Dec. - Dec. - - - - Rubber Standaard Sept 16.45-1 16.06 Mrt. 16,66 16.26- - Oct 16.48- 16.09- Mei 16.73 16.30 Dec. Jan. Tin 16.5 16.1/Juli 16.75-+ 16.34-f 16.61 -f 16.19-f 20 Sept. 19 Sept. 20 Sept. 19 Sept. Loco 43 bO 43.75 ieimijn 43.65 43.80 CHICAGO, 20 Sept. 20 Sept. 19 Sept. 20 Sept. 19 Sept. Tarwe Haver Sept 633/4-1/8 64%-% fevv. 25% 26% - - Dec. i 4% -1/4 65 647/8 Dec. 2.-,% - 257/8- - Mei 65% - 66% - Mei 26% 26%- - Maïs Rogge Sept. 521/8- 53%- - Sept. 42 - 42% Dec. 49%- 07/8 - Dec. 43 - 433/4. Mei' 52 - r27/s - Mei 45 - 4a %- Reuzel Oct '1.65 7,80 Dec. 7,85 8.00 Sept. 7 65 7.77 Jan. 7.92 8.07% WINNIPEG, 20 Sept. 20 Sept. 19 Sept. 20 Sept. 19 Sept. Tarwe Gerst Oct. o2% 64 UCt. 351/4 353/8 - Dec. 61%- 1)3 Dec. 35%— 35 Mel 65 66% Mel 36S/4 371/s Rogge Lijnzaad Oct. 391/2- 40% Oct. 134% 136 Dec. 40 - 41% Dec. 133% 135 Mel 42 - 433/s - - Haver Oct. 29%- 29% - Dec. 30 30% - Me% 2a c8% gedaan en aten i Dieden S nominaal Activa Binnenlandsche Wis sels, Promessen enz.: Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaal Pap. o.h. buit. i. disc, Idem Eig. Portel AlVerkocht, maai voor de Bank nog niet afgeloopen Totaal Beleen, (incl. Voors, -n Reken.-Cour. op Onderpand) Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaal Op Effecten Op Goederen en Ceelen Totaal Voorsch. a. h. Rijk (Art. 16 d. Bankwel K.B. v. 1 Maart '37 Stbl no. 401) Munt. Goud Muntmat. Goud Totaal Munt, Zilv. enz.. Muntmat. Zilver Totaal Belegg. v. 115 K Res en Pensioen!... Gebouwen en M< der Bank Div. Rekeningen Staat d. Nederlan i Wet v. 27 Mei Stbl. No. 221) Totaal Passiva Kapitaal Reservefonds Bijzondere Reserves Pensioenfonds Bankb in omloop Bankass in oml< Rek-Cour Saldo's Van het Rijk Van anderen Div. Reken. Totaal W.v a. Ned.-Indië t) W.v i.h Duitem. Besch. Metaaisaldo (K.B. v 4 Jan Stbl. No. 3) Schatkistp rechtst. d. d. Bank ond.gebr. RENTESTAND 19 Sept. '38 12 Sept. '38 8.442.119 8.467.313 610.188 609.178 310.600 271.148 9.362.908 9.347.640 4.050.000 4.050.000 4.050.000 4.050.000 260.354.695* 269.904.130* 2.307.074 2.615.302 25.450.614 27.049.710 288.112.384 299.569.143 286.841.819* 298.396.690* 1.270.565 1.172.453 288.112-.384* 299.569.143* 106.717.535 107.857.535 1.374.275.680 1.373.163.339 1.480.993.215 1.481.020.874 16.774.342 18.804.192 1.497.767.5581 1.499.825.0661 43.524.721 43.524.971 4.580.000 4.580.000 8.234.057 7.460.891 8.905.871 8.905.871 1.864.537.502 1.877.263.586 20.000.000 20.000.000 4.860.787 4.860.787 7.102.179 7.102.179 11.888.144 11.837.722 1.005.293.160 963.892.175 50.735 24.883 165.232.583 166.540.142 647.860.979 700.722.872 2.248.932 2.232.822 864.537.502 1.877.263.586 63.247.800 63.247.800 241.094.796 210.360.310 770.547.927 767.455.733 - Wissel-disconto Promessen-disc. Beleen, van Eff. Beleen, van Goed. Voorsch. in Rek.-O. i pet sedert 2% pet sedert 2% pot. sedert 2% pet. sidert pet. sedert 3 Dec 1936 3 Dec. 1936 3 Dec 1936 3 Dee. 1936 3 Dec. 1936 (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.30—4.30 uur Kon. Olie Unilever Aku Anaconda U. S. Steel Beth. Steel Rep. Steel Gen. Motors Tidewater Shell Union Am. Car. F. 335—334% 145—144 42% 25%—25 5/8 43 1/8—43 5/8 43 7/16 13 5/16—13% 35—34 7/8 10 3/16 11% 18 3/8 Van 4.30—5.00 uur Unilever 144%—144 Aku 42% Anaconda 25%—25 5/8 U. S. Steel 43 11/16—44 Beth. Steel 43% Rep. Steel 13%—13% Gen. Motors 35% Tidewater 10% Shell Union 11 9/16 Bait. Ohio 513/16 South. Rail 8% Illinois Centra) 8% BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN, aangekomen 15 Sept., Ousel, 8., Liverpool; Odysseus, s., Stettin; 20 Sept., Barneveld, s„ Antwerpen: Euterpe, s„ Bordeaux. Vertrokken 19 Sept., Norwich Trader, s„ Kings- lynn; Biruta, s., Leith; St. Annaland, s„ Gdynia; Nlcolaou Maria, s., VUsslngen. Aangekomen 20 Sept., Ask, s., Calais (voor Vel- sen) Saugor, s., Stettin; Orpheus, s„ Danzig; Mary Slessor, m.s., West-Afrika Aangekomen 20 Sept., Magdalena, s., Archan gel (voor Zaandam); Ediksborg, s., Hernosand (voor Zaandam). Vertrokken 20 Sept., Martha Halm, s., Rotter dam; Vliestroom, s., Leith. AMSTERDAM, aangekomen 19 Sept., Ousel, s., Liverpool, stukgoed, Handelskade, Holl. Stoom boot Mij. 20 Sept., Odysseus, Stettin, stukgoed, Levant- kade, Verg. Cargadoorskantoor Barneveld, Ant werpen, stukgoed, Surinamekade, Vrachtmail; Euterpe, Bordeaux, stukgoed, Surinamekade, Nw. Rljnv. Mij. Aangekomen 20 Sept., Orpheus, Danzig, stuk goed, Levantkade, Verg. Cargadoorskantoor Sau gor, Stettine bunkeren, J. P. Coenhaven, Ned. Steenk. Handel Mij; Mary Slessor, W. Afrika, ca cao, Borneokade. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. ORPHEUS, 20 Sept. van Danzig te Amsterdam. RHEA, 20 Sept. van Gibraltar naar Lissabon. ORION, Setubal naar Genua, pass. 18 Sept. des nachts Gibraltar. ORANJE-NASSAU, 17 Sept. van Amsterdam te Paramaribo. COLUMBIA, thuisreis, pass. 19 Sept. n.m. 1 uur de Azoren. HERMES, 19 Sept. van Tunis naar Alexandria IRIS, 19 Sept. van Amsterdam te Gdynia. JUNO, 19 Sept. van Volos naar Thessaloniki. MARS, 19 Sept. van Genua naar Palermo. OBERON, 19 Sept. n.m. 6 uur 15 van Hamburg naar Amsterdam. TITUS, 19 Sept. van Algiers naar Amst. TRAJANUS, naar Amsterdam, pass. 20 Sept. v.m. 5 uur 55 Lydd, BREDA. 20 Sept. van Chili te Amst. verw. ODYSSEUS, 20 Sept. van S'cettin te Amster dam. BARNEVELD, 20 Sept. van Antwerpen te Amst. EUTERPE, 20 Sept. van Bordeaux te Amster dam. VULCANUS, Rotterdam naar Gibraltar, pass. 19 Sept. Ouessant. MEDEA. 17 Sept. van West-Indië te New York. VER. SCHEEPVAART MIJ. HOLLAND—AFRIKA LIJN RANDFONTEIN, thuisreis. 20 Sept. v.m. te Duinkerken. NIJKERK, 19 Sept. n.m. 11 uur van Beira naar Lorenzo Marques. HEEMSKERK, 20 Sept. n.m. van Amsterdam via Antwerpen naar Oost-Afrika. MELISKERK, thuisreis, 20 Sept. v.m. 6 uur te Marseille. JAGERSFONTEIN, uitreis, 20 Sept. v.m. 8 uur te Antwerpen. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN ARENSKERK, 20 Sept. van Hamburg naar Rotterdam KOTA GEDE, uitreis, 17 Sept. te Port Pirie. HOLLAND—O.-AZIE LIJN SEROOSKERK, thuisreis, 20 Sept. van Mar seille. GROOTEKERK, uitreis, 19 Sept. te Kobe. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN STREEFKERK, uitreis, 17 Sept. van Madras. MIJ. NEDERLAND MAPIA, uitreis, 20 Sept. te Port Said. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, uitreis, 19 Sept. van Belawan. SEMLIBAN, thuisreis. 19 Sept. van Marseille. CHR. HUYGENS. uitreis, passeerde 19 Sept. Gibraltar. SALAWATI, thuisreis, 20 Sept. te Suez. TJIKANDI, uitreis, 19 Sept. van Padang. MIJ. OCEAAN EURYBATES, 20 Sept. van Suez naar Java. .STENTOR, 17 Sept. van Liverpool te Batavia. ALCINOUS, 18 Sept. van Londen te Hamburg KON. PAKETVAART 5II.I. TEGELBERG, 17 Sept. van Kaapstad naar Mosselbaai. TASMAN, 17 Sept. van Singapore naar Sydney. BOISSEVAXN 18 Sept. van Singapore naar Sjanghai. NIEUW-HOLLAND, 19 Sept. van Singapore naar Adelaide. RUYS, 18 Sept. van Kohsichang naar Mom- Idelssr MAETSUYCKER, 19 Sept. van Wellington naar Sydney. JAVACHINAJAPAN LIJN TJILEBOET, 19 Sept. van Macassar naar Ma nilla. TJINEGARA, 19 Sept. van Manila. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN MODJOKERTO, 19 Sept. van Zamboanga naar Pacific Kust. DJAMBÏ, 17 Sept. van San Francisco naar Cal cutta. JAVA—NEW YORK LIJN PALEMBANG, 17 Sept. van New York naar Boston. WELTEVREDEN, 19 Sept. van Batavia naar New York. HALCYON LIJN STAD ZAANDAM, Les Falaises naar Velsen, pass. 19 Sept. Gibraltar. rott. lloyd DEMPO, thuisreis. 20 Sept. van Marseille. KERTOSONO, 20 Sept. van Rotterdam te Batavia. KOTA NOPAN, 17 Sept. van Batavia naar Rot terdam. BLITAR, thuisreis, pass. 19 Sept. Istanboul. KOTA BAXOE, thuisreis, pass. 19 Sept. Gibral tar. GAROET.' 20 Sept. van Rotterdam naar Batavll. DEMPO, thuisreis, 20 Sept. te Marseille. BUITENZORG, thuisreis, 19 Sept. te Marselllr ROTTERDAMZ.-AMERIKA LIJN ALPHACCA, uitreis, pas. 19 Sept. Ouesan*. HOLLAND—WEST—AFRIKA LIJN - RGGESTROOM, uitreis, pass. 18 Sept. Ouessanl. AMSTELKERK, 19 Sept. n.m. van Rotterdam naar Hamburg. HOLLAND—AMERIKA LIJN VOLENDAM, 20 Sept. van New York te Rotter dam.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 2