DANSSCHOOL„SCHRöDER" Viering van de Octobermaand Haarlem, 23 Sept. Zestig huizen in asch gelegd WOLTERING GOLDSGHMEDING %<jaruM <k vMteHfufti BREDERODEDUIN EEN ZEER DEFTIGE LANDLOOPER KREYNBORC Nieuwe Modellen voor het Najaar Bontwerkers - Dam^kleedermakers Barteljorisstraat 26-28 Haarlem Raamsingel 16 - Telefoon 11045 - Haarlem Aanvang der Danslessen HOORT VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1938 Logeerde zonder geld in Carlton de I'Europe en Amstel „Duin en Daal" was de zwanenzang JEUGD-CONTACT-COMMISSIE Een stichting van den R. K. Volksbond 1 October OPPERMAN KREEG STEEN OP HOOFD Muur van bouwwerk stortte ineen WILDE BUSDIENST AANGEHOUDEN Remmen waren niet in orde Colporteur pleegde verduistering Jamboree-film UITSPRAKEN RECHTBANK Van Donderdag 22 September K.J.M.V. ST. AUGUSTINUS De internationale en politieke toestand Gemeentelijke Avondschool voor Nijverheidsonderwijs Conferenties voor niet-katholieken Programma Radio-Centrale Kunst Zij Ons Doel WAARBORG-KLEEDING alléén bij ORGELBESPELING Piet Halsema Mgr. Huibers spoort de geloovigen aan tot werken van gebed en boete RECTIFICATIE BURGERLIJKE STAND DE BONDSDAG VAN HORECAF R. K. Damclub T.E.P. Haarlemsche Zeilvereeniging a.s. Zondag om kwart voor drie tot kwart voor vijf Cursusprijs f 12.50, in termijnen te voldoen. De Danslessen voor R.K. Scholieren van de hoogere scholen vangen aan op Zaterdag 1 October van 4 tot 6 uur. Cursusprijs f 12.50. AGENDA Bioscopen 24 September Bioscopen Driehonderd menschen op Billiton dakloos geworden M.C. „Spaarnestad" Kennemers 1E.D.O. 1 OPENINGS-AANBIEDING SUCCES-DEKEN De beste LEIDSCHE WOLLEN DEKENS prima kwaliteit, 100% zuiver wol eenpersoons tweepersoons 9.85 12.90 in kleuren rood, blauw, geel, zalm en reseda. In speciale verpakking, MET EENZELFDE DEKEN CADEAU Postorders worden spoedig verzonden 'T IS TOCH ZOO! REMBRANDT laat U dit keer huilen Van het lachen; 't is een feit, Dit juist hebben we hard noodig In een zoo bedrukten tijd. PAUL GODWIN zal spelen met zijn Zoo beroemde show-orkest. En zijn dertien virtuozen Spelen beter nog dan best! CINEMA staat deze week weer In het teeken van de sport. Zoodat voor een aantal menschen Thans de keus wat moeilijk wordt. En toch niet; er is één middel, Dat ik propageeren ga: Hedenavond fijn naar REMBRANDT, Morgen naar de CINEMA (Adv.) JEMO N BIJ ONS EENS DE NIEUWE TOE STELLEN VAN TELEFUNKEN EN PHILIPS OFF. SERVICE STATION GROOTE MARKT 8, HAARLEM STAD Talrijk zijn de menschen, die zich eens baadden in weelde, tot „de gr note wereld" behoorden en het verschil kunnen proeven tusschen den wijnoogst van '87 en dien van '88 en er zich na een financieele debacle mee tevreden moeten stellen, tot de nog grooter wereld der gewone burgers te be- hooren en slechts bij hooge uitzondering '37 te drinken. Maar niet ieder van hen kan ongedeerd dien val van omhoog tot op het niveau van de klein-burgerlijke samenleving en nog lager maken. Een voormalige beheerder van een b^ngrijke bankinstelling had zich vast geklampt aan een fictieven struik, die zijn val naar omlaag zou moeten breken en een leven zonder geld aanvaardbaar moest maken. Hij logeerde in hotels met een wereldrepu tatie en was de grand seigneur tot hem de rekening gepresenteerd werd, die immer in de papieren liep. Zoo was hij meer dan een maand te gast geweest in hotel de l'Europe te Amsterdam, tot hem op 26 Maart van dit jaar, toen hij nog steeds niet betaald had, heel erg duide lijk werd gemaakt, dat op zijn verblijf niet langer prijs werd gesteld. De deftige meneer besprak een kamer in het Carltonhotel en at en dronk en sliep daar tot 16 April. Toen hoefden ook de kellners van Carlton niet langer meer voor dezen gast te buigen, zijn sigaren aam te steken en hem op zijn wenken te bedienen. Geen nood. Er zijn nog meer hotels van naam in Nederland. Vanuit een bekend restaurant in Amsterdam belde hij hotel „Duin en Daal" te Bloemendaal op en bestelde een eenpersoons kamer met badkamer. Hij werd zeer beleefd ontvangen, dineerde copieus, dineerde vele malen copieus en bestelde Van tijd tot tijd kleintjes koffie en tusschen- tijdsche hapjes. Toen hem echter na een week de rekening werd gepresenteerd, meende hij deze niet te kunnen betalen, daar er een fout in zat naar hij zeide. En toen men hem eindelijk wist te overtui gen, dat er geenszins sprake was van een fout in de rekening er waren toen weer eenige dagen verder bekende hij een momenteel ge brek aan contanten te hebben. Hij zou echter door zijn Amsterdamschen ban kier zijn portefeuille laten vullen. En in den Ochtend van den 4en Juni vertrok meneer met een taxi naar Amsterdam om des middags met leege handen terug te komen. De onbetaalde rekening voor 14 dagen pen sion ad f 8 per dag met inbegrip van de be stelde flesschen wijn en extra eet- en drink baren bedroeg f 145.32. De directie nam toen de Politie in den arm. Gisterenmiddag had de deftige bedrieger zich Voor de Haarlemsche rechtbank te verantwoor den. Zelf was hij wegens ziekte niet verschenen. Achtereenvolgens kwamen de kassier van hotel de l'Europe met een rekening van f 244.40 en de directeur van Carlton met een onbetaalde dito van f 304 voor het hekje. In beide hotels was eerst zachtjes, daarna met aandrang op de onbetaalde rekening gezinspeeld tot men hem op een gegeven dag op straat had gezet. In hotel de l'Europe was meneer wel meer geweest, doch had toen steeds contant be taald. Elders stond verdachte nog debet voor een be drag van f 1500. De Officier van Justitie noemde het leven van dezen verdachte een droom. Hij was een waar dige grijsaard, een man van beschaving, een bitgesproken heer, die op gezette tijden groote reizen maakte en altijd veel wist te vertellen Van de belangrijke connecties, die hij had aan geknoopt. Vroeger was hij beheerder van een bankinstelling in de Hofstad en toen dat misliep baren er groote en veelvuldige reizen gemaakt, doorgaans naar Hongarije. Maar wat daar tot stand werd gebracht bleef onbekend. De familie is meerdere malen voor schulden, die in de gastronomische getallen liepen, inge sprongen. Het was hier eigenlijk een zielig ge- Vai van iemand, die ineens van de hooge sport Van de ladder van maatschappelijken welstand baar beneden was getuimeld. Verdachte was ®en mensch, die liever in het huis van bewaring 2at, dan in een bescheiden pension. In verband met den leeftijd en de ziekte van Verdachte en ook met het oog op het zielige van het geval eischte de Officier een voor waardelijke gevangenisstraf van 3 maanden met een proeftijd van 3 jaar. „Wie de jeugd heeft, die heeft de toekomst", ^sze waarheid dringt steeds dieper door. Ook vakbeweging besteedt hieraan de grootste ^andacht. Het is een vaststaand feit dat er nog beel veel jeugdige personen zijn, die zich het elang en het nut van een vakorganisatie 'baar niet kunnen voorstellen, en er onver- Scbillig tegenover staan.. Dit is op zich zelf niet jbist, maar er schuilt een grooter kwaad in. eze jeugdige arbeiders loopen de kans, dat daardoor in verkeerde handen vallen, want ah andere zijden wordt op hen geaasd en men Vacht hen te vangen voor andere organisaties. /~bi nu dit kwaad te bestrijden is bovenge noemde commissie door den R. K. Volksbond b het leven geroepen. Zij stelt zich ten doel °btact te zoeken met de ouders en met de eu§d, hen te wijzen op het allergrootste be lang, dat een jongeman, die een vak uitoefent, zich behoort te organiseeren in een R. K. vak organisatie. Binnenkort hoopt deze commissie klaar te zijn met haar programma, dat be staan zal in het houden van filmavonden, af gewisseld met een spreker, die het belang van R. K. georganiseerd te zijn verder uiteen zal zetten. De commissie hoopt op deze wijze el- ken ongeorganiseerden jongeman in haar bewe ging te krijgen, en hem te behoeden voor ver keerde handen. Degenen, die eventueel verdere inlichtingen wenschen te ontvangen kunnen zich wenden tot het bestuur van de commissie, J. Otten, Hyr. v. Alpenstraat 28, Haarlem (Oost)A. Wig man, Reyer Anslostraat 51, Haarlem (N.) en J. Q. Brammer, Linschotenstraat 57 B, Haar lem (O.). Op dezen dag krijgt de man of de vrouw, die in de gelukkige omstandigheid verkeert het brood te breken dat met eigen handen verdiend is, de gelegenheid ook wat af te staan voor die medeburgers, die helaas niet zoo gelukkig zijn. Het Comité vertrouwt erop, dat de gelukkigen deze gelegenheid zullen aangrijpen om eens be hoorlijk in den zak te tasten, want de winter is nabij en de nood in vele gezinnen groot. C. v. d. WINDEN In verband met het bovenstaande, wordt aan allen die willen medehelpen om in den komen den winter het lot van hun zwaar getroffen me deburgers te verlichten, dringend verzocht zich als collectant of collectrice te melden aan het Bureau van het Comité, Lange Begijnestraat 13 rd. hoek Klokhuisplein. De collectedag wordt verdeeld in 3 perioden, n.l. van 811, van 112 en van 25 uur. De wijken bestaan uit: Centrum, Schoten, Kleverpark, Omtrek den Hout, Leidschebuurt, Zijlbuurt, Omtrek Station en Amsterdamsche buurt. Om te mogen collecteeren moet men den leef tijd van 14 jaar hebben bereikt. Een stuk muur van ongeveer 100 stecnen van de in aanbouw zijnde school in de Roerdomp straat is gistermiddag plotseling ingestort. De steenen, die van een hoogte van ongeveer vier meter vielen, kwamen gedeeltelijk op den stei ger en op den grond terecht. Een 37-jarige opperman kreeg een der steenen op zijn hoofd en is na door den Ongevallen Dienst verbonden te zijn. per taxi naar het ziekenhuis St. Joan nes de Deo vervoerd, waar hij ter observatie is opgenomen. Hij had een diepe snijwonde aan het hoofd opgeloopen. Gisterenmiddag heeft de motorbrigade op den Wagenweg een touringcar aangehouden, die een z.g. wilden busdienst onderhield tusschen Haarlem en Den Haag, omdat de stuurinrich ting en de remmen niet deugden. Bij een snel heid van 38 K.M. per uur had de chauffeur 36 M. noodig en met behulp van de handrem en een snelheid van 34 K.M. denzelfden af stand om zijn bus tot stilstand te brengen. De bus, die juist was vertrokken en waarin 21 passagiers zaten, is naar een garage gebraent voor herstel. De passagiers zijn in een anderen bus over gestapt. Tegen de ondernemers is proces-ver baal opgemaakt. De politie heeft gisteren 'n 27-jarigen colpor teur aangehouden, die ten nadeele van zijn patroon, een boekhandelaar te Haarlem, gedu rende de laatste 5 maanden voor ongeveer f 500 boeken heeft verduisterd. Hij verkocht de boeken ten eigen bate en leverde bovendien de provisie-briefjes in, zoo dat hij zoowel van de z.g. verkochte boeken provisie inde als den verkoopprijs opstreek. De colporteur is in bewaring gesteld. Het on derzoek duurt voort. „Laurinac-Cineac", het eigen filmbureau deï st. Laurentius Groep der Kath. Verkenners te Bloemendaal, zal op veelvuldig verzoek een re prise geven van de bekende „Jamboree-film", de Welpenfilm „Bij ons in de Rimboe" en de kampfilm „Een dag in Verkennersland". Deze reprise wordt gegeven op Zondag 25 September te 8.15 uur 's avonds in de Adal berts campagne aan den Dennenweg te Bloe mendaal. Niemand verzuime deze interessante films, welke muzikaal geïllustreerd zijn, te gaan zien. P. J. G. H., verzekeringsagent, zonder vaste woonplaats, thans ged. Verduistering, zes maan den gev. straf, waarvan drie maanden voorw. met een proeftijd van drie jaar en bijz. voorw. J. J. P., reiziger, wonende te Zilk, gem. Noord- wijkerhout. Valschheid in geschrifte en oplich ting, zes maanden gevangenisstraf voorw. met een proeftijd van drie jaar. M. D., chauffeur, wonende te Leimuiden. Appèl overtr. Motor- en Rijwielreglement. Vrijgespro ken. H C. v. B., chauffeur, wonende te Velsen. Vrijgesproken. De K.J.M.V. St. Augustinus heeft Donderdag j.l. een avond gehouden, waarop dè heer Oosten dorp, buitenlandsch redacteur van De Maas bode, op een zeer duidelijke wijze den toestand zooals die op heden is, heeft uiteen gezet. Hij zet te eerst uiteen dat de Sudeten-kwestie zeer oud is en reeds in den ijd van Karei den Grooten zijn de eerste botsingen geweest. Vervolgens be sprak spr. de vredesconferentie van 1918 na den wereldoorlog, waarbij de grenzen wederom her zien werden. Eenige jaren nadien kwam de Su- deten-kwestie weer opnieuw aan de orde en is op het oogenblik in haar hoogtepunt. Wat de toekomst zal brengen? Niemand weet het, doch spr. was er van overtuigd, dat alleen Gods Barmhartigheid een gewapend conflict kan verhoeden. Spr. ried aan, vooral kalm te blij ven en veel te bidden voor den vrede in Europa. Na de pauze werden nog eenige vragen ge steld. Na eenig debat sloot de voorzitter, H. v. Zo men, dezen zeer interessanten en leerzamen avond. Na voortgezet examen zijn nog toegelaten: le Klasse: C. Bloeme, G. de Boer, M. v. d. Boogaard, A. Hofman, D. A. Huig, W. Jansen, W de Jong, H. J. v. Kapel, J. Lourens, G. Makkelie, M. G. Scheepers, L. C. v. d. Steen, J. v. d. Wereld, N. de Jong, G. Heitlager. 4e Klasse: G. A. v. Asten, T. de Jong, H. Schreur, I. D. Smits, P. Tollenaar, J. W. Val- lenduik, D. Vethaak, J. Wildeboer. Toegelaten tot de 5e klas: H. Oddens en C. Jonker. Naar wij vernemen zal Pater Wijnand Sluys O .P.M. ook dit jaar weder een reeks Conferen ties voor niet-Katholieken houden en wel in de H. Hart-kerk, Kleverpark, op zes achtereen volgende Dinsdagavonden. De eerste op Dinsdag 18 Oct. a.s., half negen. Zaterdag 24 September Programma 1: Hilversum II Programma 2: Hilversum I Programma 3: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs R„ 11.05 Radio PTT N., 12.20 Londen Reg., 1.05 Brussel Ned., 2.20 Keulen, 3.50 Deutschland, 4.20 Keulen, 6.20 Brussel Ned., 7.50 Keulen, 8.20 Lon den Reg., 9.50 Brussel Fr., 10.20 Brussel Ned., 10.30 Pauze, 10.35 Keulen. Programma 4: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diver sen, 10.35 Londen R., 11.50 Droitwich, 4.05 Lon den R., 4.50 Droitwich. Programma V: 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Verzoekprogramma. 8.0012.00 Diversen. Zaterdag 1 October a.s., des namiddags om half 3, zal in het Frans Halsmuseum een ten toonstelling geopend worden der werken van een groep kunstenaars, gekozen uit de geza menlijke Haarlemsche schilders en beeldhou wers. Voor het organiseeren van tentoonstel lingen van werken der gezamenlijke Haarlem sche schilders en beeldhouwers heeft het ge meentebestuur de zaal van het Frans Halsmu seum tweemaal des jaars, telkens gedurende twee weken, bereidwillig ter beschikking ge steld. Het gemeentebestuur verzocht het Genoot schap K.Z.O.D. de leiding dezer tentoonstelling op zich te willen nemen. De organist der Ned. Hervormde Kerk te Bloemendaal gaf gisterenavond zijn laatste be speling in dit seizoen. Ditmaal werkte geen koor of solist mede; het programma bevatte dien tengevolge louter orgelsoli en wel van Bach en diens tijdgenooten. Het waren meerendeels eenvoudige, tamelijk korte orgelstukken, afgewisseld door het eerste deel uit Handel's Koekoek- en Nachtegaalcon cert en afgesloten door Joh. Seb. Bach's Fassa- caglia en Fuga. Na een rustig, gedragen nummer van Fachel- bel, „Vater unser" getiteld, speelde Halsema een Koraal (Meinen Jesum lass ich nicht) met Va riaties van Joh. Gottfr. Walther. Deze variaties zijn op logische, muzikale wijze versierd en ge figureerd en onderling voortdurend sterk con- trasteerend. Dit contrast kwam door welgekozen registratie zoo duidelijk mogelijk uit. Een z.g. Orgelmis van Couperin bevatte vooral een goede afsluiting met het glorieuze Domine Deus. 'n Verband met den tekst is moeilijk te ontdekken; daarentegen verschaft de aanwen ding van oude kerktoonsoorten er een gewijd ka- raker aan. Na het nogal onbeduidende „Les Cloches" van Lebèque, weerklonk de met begeestering geschre ven Handel-muziek, die ondanks de vogelgelui den-motiefjes geenszins onkerkelijk klinkt en door Halsema met knappe techniek werd ver tolkt. Van de verschillende sterktegraden en kleurschakeeringen doen die, ontstaan door com binaties der zachte, donkergetimbreerde regis ters het immer het best. Het forte-spel en het volle werk lijken, althans in de niet geheel be zette kerk, soms iets te onevenwichtig en te opdringerig. Een Pastorale van Zipoli be vredigde niet geheel door te beweeglijk, soms zelfs onrustig karakter. Tot slot Bach's kernachtige, indrukwekkende orgelmuziek, in alle opzichten hoog boven al het andere verheven. Bij langdurig forte-spel geleek het orgel een enkele maal z.g. windarm. Geluk kig was het slechts van korten duur. Halsema speelde het werk in een flink tempo, waardoor enkele passages minder duidelijk werden. Overigens hulde aan dezen organist voor de geheele reeks interessante bespelingen. O. K. „St. Bavo" bevat het volgende schrijven van Z.H.Exc. Mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haar lem: Aan mijne Diocesanen! In deze tijden van ernstige bezorgdheid kun nen wij onze beminde geloovigen niet krachtig en niet veelvuldig genoeg aansporen tot een echt christelijken levenswandel en vooral tot werken van gebed en boete. Van God alleen kan de red ding komen van onze ontredderde maatschappij. Daarom doen wij een dringend beroep op al on ze diocesanen, alle priesters, alle religieuzen en alle geloovigen, om dit jaar de Octobermaand met bijzonderen ijver te vieren. Bijzonder door 't massaal vieren van het Ro- zenkransfeest in het begin en het feest van Christus-Koning op 't einde; door het zooveel mogelijk dagelijksch bijwonen van de H. Mis, de dagelijksche H. Communie en vooral ook door 't dagelijksche gemeenschappelijke gebed van den Rozenkrans. De kerken moeten vol zijn. Wij moeten aan O. L. Heer en aan Gods Heilige Moeder toonen, dat het ons ernst is; dat wij alle krachten willen inspannen om Gods onmisbaren zegen af te trekken over ons volk. over heel Eu ropa. over heel de wereld. Wij willen bidden, dat de geesel van den oor log voor goed van ons worde afgeweerd, dat de ramp der werkloosheid eindelijk toch moge af nemen en verdwijnen, dat het werk van Gods lasteraars en Godloozen verijdeld worde; dat de menschen weer tot bezinning komen en dat zij God weer kennen, dienen en beminnen. Dat het Rijk Gods, dat RÜk van rechtvaardigheid, van liefde en vrede, gevestigd worde in aller hart en zich uitbreide over heel de aarde. Daarvoor en vooral wat daarmede samen hangt, bidden wij. Maar tegelijk zullen wij ook door onze werken medehelpen en doen wat mo gelijk is om het leed van anderen te helpen ver zachten en elkanders last te helpen dragen. Zoo willen wij door gebed en boetvaardigheid eerher stel geven voor onze eigen zonden en die van anderen. In aansluiting met onze publicatie van 17 de zer schrijven Wij voor dat gedurende de geheele Octobermaand in iedere H. Mis het gebed voor den vrede zal gebeden worden, terwijl ook in tilie middag- en avondoefeningen voor den ai- weer van de ramp van den oorlog en alle an dere rampen het gemeenschappelijk gebed zal worden gevraagd. Moge de gestadige overweging van de groote geheimen onzer Verlossing, in het leven van Je sus en Maria, ons in den Rozenkrans getoond, onze zielen meer en meer aan ons heilig voor beeld gelijk maken. Dat zal de grootste zegen 'zijn voor ons en voor anderen. Vol vertrouwen op Gods hulp en op den bij stand van de allerzaligste Maagd en Moeder Gods Maria gaan wij de Octobermaand begin nen. Gegeven te Haarlem, 20 Sept. 1938. t JOANNES PETRUS, Bisschop van Haarlem. In bns avondblad van gisteren stond boven het rechtbankverslag over de fraude bij de ge meentebedrijven te Zandvoort: Directeur der Zandvoortsche gemeentebedrijven staat terecht. Dit moet zijn „waarnemend directeur", zooals ook duidelijk bleek uit het verslag. Geboren: 20 Sept.: A. M. ValkenierSman z; 23 Sept.: S. HartSchouw d; 22 Sept.: M. I. ThuisCastien z; 23 Sept.: M. Th. Kuijer Bartels z; 22 Sept.: L. E. Boschv. d. Lfnde d; 20 Sept.: A. Mullerden Otter d. Overleden: 22 Sept.: H. van Boekhoven, 69 j„ Zaanenlaan; 22 Sept.: H. Wolzak, 67 j„ Es- schilderstraat. De bondsdag van Horecaf werd Donderdagavond besloten met een maaltijd in café-restaurant Brinkmann te Haarlem, waaraan als gasten van 't bestuur o.m. aanzaten de loco-burgemeester van Haarlem, tevens voorzitter van Haarlems Bloei, de heer W. J. B. van Liemt, baron Krayenhof, voorzitter der Algemeene Nederlandsche Ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer, de beide directeuren dezer vereeniging, de heeren mr. Planten en Westerman, alsmede een aantal ver tegenwoordigers der A. N. V. V. in het buiten land en het lid der Tweede Kamer, dr. J. Schilt- huis, directeur der vereeniging voor den handel in gedistilleerd. Het woord voerden o.m. de heer Van Liemt, die wees op de nuttige en noodzakelijke samen werking tusschen Horecaf en de V. V. V.'s, baron Krayenhof, die de hechtheid van den band tusschen de A. N. V. V. en Horecaf roemde, de heer De Jager, die namens den A. N. W. B. zijn vreugde uitsprak over de goede verstand houding tusschen hotelhouders en toeristen en dr. Schilthuis, die zich tot tolk maakte van hen, die krachtens hun ervaring meenen te mogen zeggen, dat onze hotels, restaurants en café's een vergelijking met het buitenland glansrijk kunnen doorstaan en dat Nederland, gelet op wat geboden wordt, beslist niet duur is. Dezer dagen hield de R.K. Damclub T.E.P., onderafdeeling der St. Jozefge.zellen, haar 23e jaarvergadering in het clublokaal, Jansstraat 59 te Haarlem, die zeer druk was bezocht, en ook, werd bijgewoond door den praeses, den weleerw. heer A. v. d. Hoeven. De aftredende bestuursleden werden allen herkozen. De topscoreprijs werd met eenige toepasselijke woorden aan den heer B. v. d. Kroft uitgereikt. Besloten werd een corpswedstrijd te organi seeren met een handicap systeem. Tot afgevaardigden naar de bondsvergade ring werden benoemd de heeren H. Rump en B. v. d. Kroft. Verder werd nog een commissie benoemd welke opdracht kreeg een viering van het 25- jarig bestaan voor te bereiden. Tot slot een geanimeerde rondvraag. De H.Z.V. zal Zondag a.s. het zeilseizoen of ficieel besluiten met een admiraaltocht over Mooie Nel en Noorder Spaarne. Om circa 11 uur zal vanaf „de Haven" worden vertrokken. Weill Zoon Gebouw St. Bavo: Ledenvergadering Spoor wegpersoneel, 8 uur. Waschclub, 8 uur. Haarlemsch Gemengd Koor, 8 uur. Bevolkingsbureau, 8 uur. Vakgroep schilders, 8 uur. Vakgroep krantenbezorgers, Sy uur. Schaakclub St. Bavo, 8 uur. Stadsschouwburg: Residentie Tooneel (1813), voor Ver. Geloof en WetensCNap, 8.15 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie van 9 tot 5 uur. Kunstzaal Huysen: Expositie Kunstfoto's. Frans Hals: On verbreekbare banden, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: 2e Deel Olympiade film, 2 en 8.15 uur. Rembrandt: Veldslag in New York, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Test Pilot, 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: Doorloopend Uurfilmprogramma. Gebouw St. Bavo: Gew. Vergadering Bouw- vakbond 7.30 uur; Geel-Wit 6 uur; Gew. zitting 4 en 7 uur. Concertgebouw: H. A. W. E. T. Tentoonstel ling 15 uur en van 7 tot 10.30 uur. Groot Kin dermatinee 2 uur; Cabaret 812 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 95 uur. Kunstzaal Huysen: Expositie Kunstfoto's. Frans Hals: Onverbreekbare banden, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: 2e Deel Olympiade film, 2 en 8.15 uur. Rembrandt: Veldslag in New York, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Test Pilot, 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: Doorloopend Uurfilmprogramma. BUITENZORG, 23 September. (Aneta). De resident van Billiton meldde telegrafisch aan de regeering, dat bij een brand in de desa Kantoeng op Billiton zestig huizen in de asch werden gelegd, waardoor drie honderd personen dakloos werden. De schade wordt geraamd op f 18.000. De oorzaak van den brand is niet bekend. Door bovengenoemde club wordt a.s. Zondag 25 Sept. deelgenomen aan de door de V.V.V. en Westl. Belang uitgeschreven Druivenrit. De rit gaat naar Poeldijk. Zeer mooie prijzen zijn uit geloofd. Daar deze rit tevens beschouwd wordt als slui- tingsrit van het motorseizoen heeft het bestuur daaraan tevens een onderlinge wedstrijd voor haar leden verbonden welke verzorgd wordt door den heer Corn. v. Pol te Poeldijk en waarvoor dcor de leden zeer mooie prijzen zijn bijeenge bracht. Zondag speelt E.D.O. met het volgende elftal: G. Verhagen A. v. d. Sluis K. Zandstra J. Koens H. Schijvenaar H. Oomen S. Spek P. v. Zaanen J. Steffens B. Timmer mans, P. Spek DAM NIEUWENDIJK - DAMRAK VRAAGT ONZE SPECIALE CONDITIES Kan dat Uw uitroep wezen op 6 October, als de trekking plaats vindt van de loterij te bate van Maakt U ook kans om voor ƒ1.14 dagen naar Arosa te gaan? Zoo niet, bestel dan nog heden één of meer dere loten a 1.per stuk. U maakt ook nog kans op de overige 699 prijzen. Loten worden franco toegezonden na overschr. op de post rekening der Ver. t. bestr. der T.B.C. No. 119600. (Verl. goedgek. bjj Min. besl. van 9 Juni 1938 No. 1184).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 5