I 6veé0^ SERIE- jubileumloterij 1938 STAD INCASSO-BANK N.V. Haarlem, 24 Sept. Kort en volledig SAFE-DEPOSIT BORSALINO Guill Velü I75 HAARLEM CREDIETEN SPECIALE VERKOOP Serie I Serie II Serie III HAARLEM van HERWONNEN LEVENSKRACHT PRIJS PER LOT SLECHTS 25 CT. 85 HAARLEM BEVERWIJK ZATERDAG 24 SEPTEMBER 1938 COMITÉ VAN KATH. ACTIE Programma Radio-Centrale benoemingen Raad van Arbeid ^erfte aan mond- en klauwzeer Baarl. R. K. Wandelsportver. „Sportief" UIT DEN OMTREK BEVERWIJK Onze Missïeweek III De Kerk en de Missie ST. JOSEPHSGEZELLEN- VEREENIGING DE ALMITENTO. Huurwaarborgvereeniging Floraliavereeniging Een offer? PRIJSUITREIKING KINDER OPTOCHT Bakkerscursus VELSEN SANTPOORT IJMUIDEN Afscheidsavond I KRUISWEG 59 tegen zakelijke ot persoonlijke zeker heid loketten te huur van f 5.en hooger Nieuwe aanwinst van den trawlervloot Werkloozenkaarten voor V.S.V.—V.U.C. Distributie van gebakken zeevisch Personalia 25 September Bioscopen 26 September Bioscopen ANTICA CASA CD 2 BOORDEN [Tl MANCHETTEN FLINKE MOUWLENGTE PRIMA PASVORM KEURIGE AFWERKING NIEUWSTE DESSINS Alle van prima DOORGEWEVEN POPELINE 295 345 395 de R.K. Vereeniging tot bestrijding der tuberculose. TREKKING 14 DECEMBER 1938 Hoofdprijzen: 10 E. M. I. stofzuigers met onder deden, 5 haarden, 5 haardkachels, 35 rijwielen „Germaan Nationaal", 5 gouden horloges, alsmede 15 jubileumprijzen, bestaande uit: 5 Romereizen van 10 dagen in 1941; 5 Ariënsbeelden in brons, 53 c.M. hoog; 5 huwelijksuitzetten van 125 stuks. In totaal 1200 waardevolle prijzen. Loten verkrijgbaar in het gebouw St. Bavo en de volgende adressen: Zomervaart 134; Grebberstr. 2; Bisschop Ottostr. 33; Teylerplein 25; Dennenstr. 12. Koopt thans een lot voor 25 cent ter bestrijding der tuberculose voor Herwonnen Levenskracht. OOM Centraal R. K. Pensionbureau Parklaan 59. Inlichtingen dagelijks. Zondag 25 September 10.30 uur: Wandeltocht *oor de Reisvereeniging voor Katholieken naar 2andvoort. 12 uur: Conditietraining R. K. Athletiekver- eeniging „Holland" van uit de Blokhut Tette- fodeweg 12, bij Zeeweg, Overveen. Voor Junio ren en Senioren, 8.15 uur: Donateursavond R. K. H. Gemengd Tooneel „Thalia" in den stadsschouwburg. MAANDAG: 5.307 uur: Repetitie van Turn club Lenidas voor meisjes van C—13 jaar in de ihgensschool, Timorstraat 17, H.N. 78.15 uur: Repetitie Turnclub Leonidas voor •beisjes van 1316 jaar in de jongensschool, Timorstraat 17, H.N. 8.15 uur: Tweede Donateursavond R. K. H. Gemengd Tooneel „Thalia" in den stadsschouw burg. 8.3010.15 uur: Repetitie Turnclub Leonidas, voor dames, in de jongensschool, Timorstraat !7. H.N. Dinsdag 10.3012 u.: spreekuur van de R. K. fteclasseerings-vereeniging in het bureau der i'ereeniging, Bakenessergracht 26 zwart. 2.30 uur: Bestuursvergadering van de St. «tarthavereeniging in het Tehuis Koninginne weg 8bis. 8 uur: Repetitie St. Caecilia in Gebouw St. ®avo. 8 uur: Clubavond R. K. Bridgeclub „De Spaarnespelers" in het „Hof van Holland", Gr. Markt. 8.30 uur: Cursus Leekenapostolaat door de fc.E. Paters van de Vrande en Strijbosch in de St. Elisabethsvereeniging, Jansstraat 49. WOENSDAG 2.30 uur: Repetitie jongensafd. gymnastiek R. K. Sportvereeniging „Hercules Winfried" in het gymnastieklokaal Eemstraat, Öaarlem-Noord. 45 uur: Repetitie Turnclub Leonidas voor Meisjes van 69 jaar in het Gymnastieklokaal, Eemstraat, H.N. 56.15 uur: Repetitie Turnclub Leonidas v'oor meisjes van 913 jaar in het Gymnastiek lokaal, Eemstraat, H.N. 5 uur: Repetitie gymnastiek jongensafdeeling U.K. Sportvereeniging „Hercules Winfried", in Ge school aan het Zandvoortschepad, Over heen. 8.15 uur: Clubavond van de R. K. Bridge club „Haarlem" bij Brinkmann. 3.30 uur: Propaganda-avond R. K. Esperantis- ^hvereen. „Abbé Richardson" in Hotel „Hof van Holland", ingang Jansstraat. Donderdag 10.3012 uur: Spreekuur van de Eeclasseeringsvereeniging in het bureau der vereeniging, Bakenessergracht 26 zwart. 4.30 uur Repetitie gymnastiek meisjesafdee- !'hg r. k. Sportvereeniging „Hercules Winfried" M de school aan de Tempeliersstraat 1. 6 uur: Repetitie gymnastiek meisjesafdeeling E.K. Sportvereeniging „Hercules Winfried" in Aloysiusschool, Overveen. 7 uur; Repetitie Sportvereeniging „Hercules Winfried". afdeeling gymnastiek voor groote Meisjes in „De Doelen." 8—8.30 uur: Spreekuur R. K. Reclasseerings- hereeniging in het bureau der vereeniging Ba kenessergracht 26 zwart. 8.15 uur: Repetitie Utile Dulcl in het gebouw kan het Bagijnhof. 8.15 uur: Clubavond RJC. Bridgeclub „Ons Ge noegen" in hotel „Suisse", Rijksstraatweg, Haar- 'em-Noord. 8.30 uur: Ledenvergadering R. K. Gemengd Tooneel „Thalia" in het clublokaal, Spekstr. 8. 8.30 uur: Bureauvergadering R. K. Reclassee- ^hgsvereeniging in het bureau, der vereeniging, bakenessergracht 26 zwart. 8.45 uur: „Ons Program"-avond K.J.M.V, St. ^Ugustinus in de Bilderdiikzaal bij Brinkmann. 8.45 uur: Bijeenkomst K.J.M.V. St. Augusti- *Ws bij Brinkmann, Groote Markt. Vrijdag 6.30 uur: Gymnastiekrepetitie van Kleuterafdeeling R. K. Sportvereeniging '■Hercules Winfried" in de R. K. School, Wes- tfirgracht, hoek Leidschevaart. 7.30 uur: Gymnastiek-repetitie jongensafdee- 'Mg r. k. Sportvereeniging „Hercules Win- Mied" in de school Westergracht. J uur: Repetitie rederijkerskamer „Alberdingk Thijm" in de Studio, Lange Wijngaardstraat 17. 8.30 uur: Gymnastiek-repetitie heerenafdee- Mg R. K. Sportvereeniging „Hercules Winfried" M de school aan de Westergracht. 8.30 uur: Repetitie Tafeltennis van de Sport vereeniging „Hercules Winfried" in de R. K. Mhooi aan de Nieuwe Gracht. ZATERDAG 5.30: Gymnastiek-repetitie kleuterafdeeling van de Sportvereeniging „Her bies Winfried" in de Broederschool aan het eyierplein. 6.30 uur: Gymnastiekrepetitie jongensafdee- j hg van de Sportvereen. „Hercules Winfried" M de Broederschool aan het Teylerplein. Ten einde eikaars bezoek niet te hinderen ot bemoeilijken, wordt allen R. K. Vereenigin- bij het uitschrijven van vergaderingen ver acht, vooraf overleg te plegen met het Alge meen Secretariaat, mej. W. van den Singel, Severlaan 194, telefoon 23608, en bij vaststel- Mg hiervan onmiddellijk mededeeling te doen. ZONDAG 2 5SEPTEMBER Trogr. I: Hilversum II. Hrogr. II: Hilversum I. Hrogr. III: Diversen 8.309.00, Parijs-Radioo ;G0, Pransch Brussel 9.20, Keulen 10.20, Ned. 'rUssel 11.20, Keulen 12.20, Ned. Brussel 1.20, tv .''Snsch Brussel 2.20, Ned. Brussel 2.35, Keulen „HO, Parijs-Radio 6.20, Keulen 7.20, Parijs Ra- ?l° 7.50, Keulen 8.20, Ned. Brussel 10.20, Keulen I-ïO. j Hrogr. IV: Ned. Brussel 8.30, Droitwich 11.05, K°hdon Regional 4.20, Droitwich 4.50, London jkgional 5.20, Droitwich 6.35, London Regional K35. Droitwich 10.50, Pransch Brussel 11,00, krijs Radio 11.20. Hrogr. V: 8,30 v.m.12.00 n.m. diversen. Tloor den Raad werden bevorderd: Ifi- tot adjunct-inspecteur de heer A. v. d. Mirt. s3e- tot klerken in vasten dienst de heeren W. A. Dijkmans en W. C. N. M. Lips. Aangesteld werden in vasten dienst: heeren J. Fontijn, J. H. v. d. Maat en bpringveld. lh h tijdelijken dienst: de heeren J, de Laat C. Verhoog. aantal sterfgevallen ten gevolge van en klauwzeer heeft in de week van 11 tot 'het 17 September bedragen: 163 runderen, 5*. kalveren, 153 varkens en biggen, 7 schapen. ,aert de week 1926 September 1937 zijn aan en klauwzeer bezweken: 3639 runderen, kalveren, 3415 varkens en biggen, 266 aPen en 67 geiten. Ongenoemde vereeniging organiseert op flag 9 October a.s. een wandelmarsch door de mooie omgeving van Haarlem en Omstre ken, waaraan verbonden is een bezoek aan het Frans Halsmuseum. Aanmelding tot deelname kan geschieden aan het secretariaat G. A. Mol, Graaf Wllem- straat 9, Haarlem. Zijne Exc. Minister prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, zal op 1 October a.s., des middags om 3 uur, de nieuwe school voor Buitengewoon Onderwijs op „Meer en Bosch" te Heemstede officieel openen. Het is klaar als de dag, dat de Kerk haar plicht om te missioneeren kent, volbrengt en al tijd volbracht heeft. Maar het moet sneller gaan! In het tempo van vóór eenige jaren voortschreidend, zouden er nog ruim 2000 jaren noodig zijn om de wereld te bekeeren. Kan God het niet ineens? Jazeker!Hij had ook het kind in eeni ge maanden tot een volwassen mensch kunnen doen uitgroeien, maar Hij deed dat niet en liet aan de ouders de eeretaak en de weelde der opvoeding. Zoo liet Hij ook aan ons de eeretaak de heidenen te brengen tot de: Geboorte in Christus èndit ook tot ons eigen heil. Want wie iemand tot het Geloof brengt redt zijn eigen ziel. Wij, katholieken wier godsdienst essentieel een missie-godsdienst is, wij allèèn ook kunnen die eenheid in Christus verwerkelijken naar Christus bede: „dat het worde één schaapstal .n één Herder." Want het Protestantisme draagt overal de verdeeldheid met zich mee. En Christus zelf wordt verdeeld, waar de één van Hem aanneemt, wat de ander van Hem ver werpt. Maar laten we zien hoe de Kerk Christus' wil om te missioneeren, volbracht. „Van de eerste tijden af is het een der eerste zorgen der Pausen geweest, het licht van het Evangelie en de zegeningen der christelijke cul tuur deelachtig te doen worden aan de volkeren die in de duisternis en de schaduw des doods leven." (Missie-Encycliek Pius XI). Tot keizer Constantijn was in de gebieden, be grensd door de Middellandsche zee, iedere christen Missionaris. Lezen we maar de brieven der Apostelen, de geschiedenis der kerkvervol gingen en de Martelaarsacten. Hierop volgde de verovering van de z.g.n. Barbarenvolkeren in Europa. Tegen 't einde der Kruistochten ontstond het apostolaat der Bedel-Orden. St. Franciscus van Assisië toog zelf naar Palestina ter bekeering der Mahomedaanschë Turken of Saracenen. Hij trok naar Syrië in 1212 en naar Neder-Egypthe in 1219 en bij zijn terugkeer schreef hij het eer ste missie-statuut in het XVIe en XVIIe hoofd stuk van zijn Regel. Hij zond het eerst zijn Zo nen onder de heidenen „in vreemde landen" en van deze eerstelingen brachten er vijf hun bloed voor het Geloof ten offer in Marokko, op 16 Januari 1220. De Missionarissen der Bedelorden drongen door tot in China en Mongolië. De ontdekking van Amerika en de exploratie van het Verre Oosten, brachten nieuwe missie-or deningen met ziph. Spanje, Portugal en Frank rijk stelden hun kolonisatiegeest in dienst van het Missie-werk. We kennen verder het werkelijk wonderbare missiewerk van den H. Franciscus Xaverius van de Sociëteit van Jesus, die met duizendtallen le dematen aan de kerk van Christus toevoerde; die doordrong tot Japan en dien men noemt: den grootsten missionaris na de Apostelen. In de laatste eeuw zijn tientallen van missiege nootschappen ontstaan, die allen verdienen ge kend, gewaardeerd en gesteund te worden. Alle giften die inkomen bij De Voortplanting des Geloofs worden onder de missionarissen over de geheele wereld verdeeld. Gaandeweg verdwenen de sterke steunsels der koloniseerende landen en reeksen van de cennia' steunde de Missie bijna alleen op de ont fermende kracht der armere katholieken in Eu ropa. Aan Missie-plicht werd over 't algemeen niet gedacht en de hulp kreeg de beteekenis van: een-liefdewerk-uit-sympathie. Deze op vatting is nu nog te algemeen, maar die moet er ten prijze van alles uit! Voor ieder christen is missioneeren plicht (Cfr. Dr. Ahaus, De Tijd, 15, 10, 1933). Maar de Missie heeft den Pausen der laatste tijden bijzonder na aan het hart gelegen en onze roemrijk regeerende Paus Pius XI is zoo wel de groote bevorderaar der missie-organi satie, als de leeraar van den missiegeest en van den missieplicht. Hij verklaarde van zichzelf: „De Paus mag niet tevreden zijn met het hoeden der aan zijn zorg toevertrouwde kudde Gods, maar zou aan zijn grootsten plicht te kort schieten, indien Hij niet tot het uiterste er naar streeft degenen die buiten staan tot Christus te brengen." (Missie-Ene. Pius XI). En als iemand aanmerkte: Hier is nog zoo veel te doen, dan geeft de Paus daarop ten antwoord: „De pogingen tot opbouw moeten het eerst daar aangewend worden, waar de nood aan de genademiddelen het grootst is en de ware God en zijn Kerk het minst gekend wor den: christelijke liefde is goddelijk en begint dus bij de meest misdeelden, (id.)". De meest misdeelden!Inderdaad! Ginds kan men, om zoo te zeggen, niet tot het ware Geloof komen, tenzij de missionarissen in lange en moeizame reizen die menschen gaan zoeken. Hier rijzen alom onze kerktorens de hooge lucht in; men kan de priesters haast niet ontwijken; conferenties als 't Schild e.d.; lezingen, uitzen dingen van godsdienstoefeningen en preeken door de radio maken in onze streken zelfs het: „te goeder trouw dwalen" tot een probleem. Het werk van Paus Pius XI voor de Missies is inderdaad ontzaglijk en vruchtbaar. Gedu rende de eerste tien jaren van zijn Pontificaat werden ingesteld 130 nieuwe missiegebieden; het aantal bekeeringen nam toe met 6.000.000; het aantal missiepriesters met 2374, waarvan 908 inlanders. Er zijn jaarlijks 500.000 bekeeringen, 't Vicariaat van Padang meldt dit jaar 3000 be keeringen op 12.0000 katholieken. In het jaar 1820 waren er niet meer dan 300 katholieke missionarissen in heidensche landen; nu werken in 500 missiegebieden: 15.000 pries ters, 5050 broeders en 32.000 zusters (de getal len zijn bij benadering aangegeven). Er zijn nu op de wereld: 375.000.000 katholieken, 183.472.000 protestanten en 143.652.000 andere christenen. Nederland bezit 32 missioneerende priester orden en -congregaties, 62 id. zustercongregaties en 9 id. broedercongregaties. Nederlandsche missionarissen zijn er over de wereld verspreid, ruim 5200, d.i. elf procent der kath. missionarissen van geheel de wereld, ter wijl we toch maar twee procent der katholieke wereldbevolking uitmaken. God zij gedankt en we kunnen er gelukkig om zijn! Maar: „Adeldom geeft verplichting." Moge het uit het bezoek aan, en uit de belang stelling voor onze Missieweek blijken, dat dit groot percentage van Nederlandsche missio narissen inderdaad de reflex is van den echten missiegeest ook van Kennemerland. Toonen wij onze vreugde over ons aandeel in het missie werk en laten we onzen missiegeest verdiepen en versterken door bezoek van allen aan: Onze Missieweek! Sinds korten tijd is in de parochie O. L. Vr. van Goeden Raad een afdeeling opgericht van de St. Josephsgezellen. Aanvankelijk is begonnen met een tiental jongens, waarvan de installatie zal plaats heb ben op Zondag 9 October. Inmiddels bestaat de gelegenheid voor alle jongens van 17 tot 25 jaar zich op te geven als adspirantlid. Naar we verder vernemen bestaat het plan op Donderdag 13 October een grooten propa ganda-avond te houden in het K.S.A.-gebouw. Deze avond belooft zeer aantrekkelijk te worden. Wij raden een ieder aan dezen avond vrij te houden. Nadere mededeelingen zullen spoedig volgen. De voorbereidingen voor de Almitento zijn in vollen gang. Van alle zijden ontvangt 't Comité tot heden volle medewerking. Thans doet 't een beroep op de besturen van alle Katholieke vereenigingen, organisaties en instellingen. Alles wordt in het werk gesteld om van de Missietentoonstelling in het Dekenaat Beverwijk iets bijzonders te makenen het wordt ook iets moois. Maar dan is het ook waard door ieder gezien te worden, dus dat ieder medeleve en zijn belang stelling toone. Daarom doet het Comité een beroep op alle besturen en vraagt hun vriendelijk, maar met aandrang, tijdens de Missieweek, van 2230 October, geen bestuurs- of ledenvergaderingen te beleggen. Alles moet in die periode ingesteld worden op de Missie. Ieder moet de schitteren de tentoonstelling zien en voor de diverse Missie avonden moeten steeds plaatsen te kort zijn. In een der Missie-artikelen is er op gewezen, dat het de plicht is van iederen katholiek mede te werken aan het bevorderen van de missio neering. Welnu, besturen, laat ons beroep op u niet te vergeefsch zijn. Geen vergaderingen van 2230 October as. De Beverwijksche Huurwaarborgvereeniging houdt een ledenvergadering op Woensdag 28 Sept. a.s. des avonds in hotel Terburg. De agenda vermeldt o.m. verkiezing van een bestuurslid wegens bedanken van den heer P. J. J. Haazevoet. Gisteravond heeft in het gebouw „Odeon" de prijsuitreiking plaats gehad aan de schoolkin deren, die bij de onlangs gehouden tentoon stelling een bekroning hadden verworven voor hun planten, die zij gedurende den zomer had den verzorgd. De schooljeugd betoonde een zeer groote be langstelling, waarover de heer Runia, voorzitter der „Floraliavereeniging", zijn voldoening uit sprak. Hij prees de kinderen voor de goede zor gen, welke zij aan de hun toevertrouwde plan ten hadden besteed. De jury was zeer voldaan over de resultaten. Zoo ook om het feit, dat er zoo weinig ver schil bestond tusschen het aantal planten, dat uitgereikt was en het aantal dat op de ten- •toonstelling werd ingezonden. Nadat eenige leuke films vertoond waren, waarvan de jeugd enthousiast genoten heeft, werden de prijzen door den heer Runia met een toepasselijk woord uitgereikt. De gave welke Zondag bij alle kerken in het Bisdom Haarlem zal worden gevraagd, mag geen enkelen Katholiek de verzuchting ontlok ken: alwéér! 't Is waar: er wordt veel gevraagd. Maar nog nooit is er voor de jeugd, voor het behoud van de jeugd, met zooveel recht gevraagd als thans. Wij drukken ons maar zwak uit, wanneer wij zeggen, dat rondom ons heen de godloosheid, het heidendom grijpt naar de jeugd. De Pries ters worden beschimpt, de persoon van den H. Vader bespot, opdat de Kerk haar invloed op de jeugd verliezen zal. Meer dan ooit moet ons heden helder en klaar voor oogen staan, dat voor de zielen van hen, die later vrouwen en mannen, die later moe ders en vaders zullen zijn, geen offer te groot kan zjjn. Het gaat om God. En in Zijn eeuwig wijs bestel heeft de almachtige God onze medewer king gevraagd. Het offertje, dat u Zondag voor de jeugd gevraagd wordt, mag bijna niet den naam van offer dragen. Een kleine bijdrage slechts, een simpele gave, het koopen van een pijltje om dit groote doel het bewaren van uw kinderen voor God en vaderland te bereiken. Koopt dus morgen een pijltje. vertrek naar de missie een afscheidsavond worden aangeboden. De feestvergadering heeft plaats in de Witte Bioscoop. De zaal werdt om 8.15 uur gesloten. De ouders worden vriendelijk verzocht geen kinderen, mede te nemen. Na afloop is er gele genheid persoonlijk afscheid te nemen. Onder groote belangstelling heeft in de Wil- helminaschool de prijsuitreiking plaats gehad van de, door de verschillende groepen behaalde prijzen. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op burgemeester mr. M. M. Kwint en diens echt- genoote mevr. KwintWiersum, mevr. Wey- burg—Alt en de heer K. Suwerink, chef van de afdeeling onderwijs, de laatste drie als leden der jury. Nadat mej. Vijlbrief alle aanwezigen harte lijk had verwelkomd, hield mevr. Kwint een treffende toespraak waarna zij enkele harte lijke woorden richtte aan het adres van mej. Vijlbrief voor haar vele werk. Hierna ging spr. over tot prijsuitreiking waarbij zij eveneens ver schillende waardeerende woorden sprak. Ook dezen winter zal hier ter stede een bak kersvakcursus worden gehouden door den Chr. Bakkersgezellenbond, in samenwerking met den Algem. Ned. Bakkersgezellenbond. De cursus broodbakken begint op Maandag 3 October, die voor banketbakkers opi Dinsdag 4 October, des avonds half acht-, in het gebouw van de Ioöperatie „Algemeen Belang". Leiders van den cursus zijn de heeren J. Dub belman en H. Kinders. De burgemeester maakt bekend, dat in Octo ber 1938 voor den dienstplicht moeten worden ingeschreven mannelijke personen, die geboren zijn in 1920. Voor de aangifte ter inschrijving zal in het bij zonder gelegenheid worden gegeven ter gemeen tesecretarie op 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 13, 14 en 15 October a.s., des voormiddags 9 uur tot des namiddags 1 uur. De aangifte geschiedt door den in te schrij ven persoon zelf; bij verhindering door zijn wettelijken vertegenwoordiger. L.T.B. De afdeeling Driehuis-Velsen van dezen bond vergaderde Donderdag in ,,'t Huis te Velsen". Voorzitter opent op gebruikelijke wijze en deelt mede, dat op deze vergadering voorstellen ingediend moeten worden voor de districtsver gadering op 7 October in Alkmaar. Allereerst wordt nogmaals gesproken over het groote prijs verschil, gelegen tusschen de ontvangst voor de melk door de boeren en den prijs, die de consu ment betaalt. Tot tevredenheid licht voorzitter een en an der toe. Aangenomen wordt het voorstel-Flores het district te adviseeren, de minimumprijzen voor groenten en aardbeien te verhoogen, even eens de afwijkende groenten uit den handel te nemen, waardoor de fabriek de gelegenheid wordt ontnomen voor een kleinen prijs dit goed in handen te krijgen. Een voorstel van den voorzitter Mendeltulpen te splitsen van Darwintulpen voor minimum prijs, wordt aangenomen. Bij de rondvraag werd naar voren gebracht, dat de vaste lastencommissie zoo weinig van haar werk laat hooren en zien. Voorts werd groot misnoegen uitgesproken over de regeling van de kleine tuinders; die er mee geholpen zouden zijn, worden uitgeschakeld en die er van profiteeren momenteel, gaan vrij wel toch allen ten gronde. Met een dankwoord sluit de voorzitter deze goed bezochte vergadering. Zondagavond zal aan den weleerw. zeergel. heer dr. S, de Jong, bij gelegenheid van zijn Naar wij vernemen heeft de firma Groen, den Engelschen trawler „Serf Flower" gekocht. De boot is van het type van de „Norma Maria." Opvarenden zullen heden naar Huil vertrek ken. Als alles naar wensch gaat zal men den nieuwen aanwinst voor de trawlervloot Dinsdag in de haven van IJmuiden kunnen verwachten. Het bestuur van V.S.V. verzoekt ons mede te deelen dat de verkoop van kaarten voor de wedstrijd V.S.V.V.U.C. wordt gehouden op Zaterdagmiddag van 35 uur aan het terrein. Het zal velen verwonderd hebben dat in een visschersplaats als IJmuiden tot nu toe geen gebakken zeevisch voor de werkloozen en on dersteunden verkrijgbaar is gesteld. Maarthans is het zoover dat ook IJmuiden behoort tot de plaatsen waar de werkloozen tegen de prijs van 30 cent per K.G. gebakken visch kunnen krij gen. De verkoop zal plaats hebben in het gemeen telijk groentenlokaal aan de Casenbrootstraat, Vrijdag te 2 uur. De bestellingen kunnen Maandag, Woensdag en Vrijdag worden opgegeven in het lokaal aan de Lorentzstraat. Ongetwijfeld zal van deze ge legenheid een druk gebruik worden gemaakt. By het machinisten-examen zijn geslaagd voor het voorloopig diploma de heeren A. Voor burg en J. Metzelaar, beiden uit IJmuiden. Voor het te Amsterdam gehouden diploma A. landmachinist zijn geslaagd de heeren J. W. Cohrs, IJmuiden en E. Winkelaar, Velsen-N. Gebouw St. Bavo: Gew. Vergadering Bouw- vakbond 7.30 uur; Geel-Wit 6 uur; Gew. zitting 4 en 7 uur. Concertgebouw: H. A. W. E. T. Tentoonstel ling 15 uur en van 7 tot 10.30 uur. Groot Kin dermatinee 2 uur; Cabaret 812 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 95 uur. Kunstzaal Huysen: Expositie Kunstfoto's. Gebouw St. Bavo: Tafeltennis Ver. Oranje- Zwart 's morgens 9 uur tot 's avonds 10 uur Haarlems Zanggenot 10 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 25 uur. Kunstzaal Huysen: Expositie Kunstfoto's. Gebouw „DOMI", Overveen: Tooneeluitvoe- ring (St. Genesius) 8 uur. Stadsschouwburg„Prinses Lizi", R.K. Haarl. Gem. Tooneel „Thalia", 8.15 uur. Rembrandt; „Veldslag in New-York", 2 uur, 4.30 uur, 7 uur, 9.15 uur. Frans Hals; „Onverbreekbare banden", 2 uur, 4.30 uur, 7 uur, 9.15 uur. Luxor-Theater: >,Test Pilot, 2 uur, 4.15 uur, 7 uur, 9.15 uur. Cinema-Palace: Olympiadefilm, 2 uur, 5 uur, 8.15 uur. MoviacDocrloopend. Gebouw St. Bavo: Com. Winterhulp 8 uur Bestuur Trampers. 8 uur R.K. Bevolkingsbu reau, g uur. Kunstzaal De Bois; Expositie 95 uur. Kunstzaal Huysen: Expositie Kunstfoto's 95 uur. ConcertgebouwH. A. W. E. T. Tentoonstel ling 15 en 712 uur. Stadsschouwburg: „Prinses Lizi", RE. Haarl. Gem. Tooneel „Thalia", 8.15 uur. Frans Hals: Onverbreekbare banden", 230, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: 2e Deel Olympiadefilm, 2 en 8.15 uur. Rembrandt: Veldslag in New York, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater; Test Pilot, 2.30, 7 en 9.15 ur. Moviac: Doorloopend Uurfilmprogramma. Nieuwe modellen a 12.50 GR. HOUTSTRAAT 96 HAARLEM II onberispelijke modetien Ipaarl afknoopbaar IMori LANGE VEERSTRAAT EN GROOTE HOUTSTRAA1 Raadhuitttr. H'stede. MODERNE RUITSTOF In lal van aardige frisse dessins, 70 c.M. breed m slechts X^ïï UNI MATTCRêPE, pr. zware kwaliteit, 90 c.M. breed, in fraaie tinten, spec, aanbieding SCHOTSE RUITEN in moderne kleuren. TAFTZIJDE in fraaie moderne Uni tin ten 90 c.M. breed sterke kw., dubbel ,br. HALFWOLLEN RUITEN groot assortiment in de moderne kleur- TAFTRUITEN, de gro te mode, aparte des sins, uitsluitend in pr. kwal it., 70 c.M. br. stellingen, dubbel br. WOLLEN JAPONSTOF aardig fantasie weef sel in alle moderne kleuren, 130 c.M. breed Uni FLUWEEL soepele japon-kwaliteit, 70 c.M. br. in div. kleuren VELOURS-CHIFFON z fraaie tinten voor ANGORA-LAINE, pr kwaliteit zuiver wol len japonstof in avond-japonnen bijzonder TQ fraaie tinten voordelig 130 c.M. br. IMIT. WOLLEN KANT, apart dessin, pracht kwaliteit 85 c.M. breed WOLL. MANTELSTOF modern weefsel In div. kleuren 140 c.M. br. CRêPE SATIN IMPRI- Mé, de grote mode Pracht zuiver wollen TWEED-MANTELSTOF, zware kw., zeer fraaie dessins 140 c.M. br. GEWATT. PEIGNOIR STOF, prima kwali teit kunstzijde, op wattine en doorge stikt in fr. f* g dessins OD BONT-IMITATIE pr. in soepele kwaliteit, diverse moderne kleuren, 130 c.M. breed X'5

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 7