F. DIJKSTRA 'n Bezoek verplicht U tot niets!! PLANNEN OM EEN LAMP TE KOPEN? Haarlem, 26 Sept. Woensdag 28 Sept. agenda Kort en volledig MAANDAG 26 SEPTEMBER 1938 Bescherming tegen luchtaanvallen Postkantoordiensten itCassiciacum" van het Triniteits- lyceum KONIJNEN AAN DE KLEVERLAAN Regeerings jubileum van H.M. de Koningin VEILIG VERKEER Dinsdag, Woensdag en Donderdag verkeersdagen HET „FORD"-CIRCUS KOMT IN DE STAD en mensch kan evenmin een pri vaten godsdienst hebben, alsdat hij een private zon of een private maan heeft. Nieuwe M.T.S.-ers ontgroend FILM VOOR DEN SULTAN VAN DELI DAN EERST EVEN KIJKEN OP DE TOONZALEN VAN SPAARNE 65 TELEFOON 14850 FABRIKANT VAN VERLICHTINGS ORNAMENTEN GROTE KEUS APARTE MODELLEN LAMPEN VOOR ELK DOEL, ZOWEL VOOR SALON ALS KEUKEN LAGE PRIJZEN - TOONZALEN GE OPEND VAN 8 TOT 17 UUR, ZATERDAGS VAN 8 TOT 13 UUR LEVERING DOOR UW INSTALLATEUR DE JONGE GARDE VAN ST. GENESIUS SPEELT! - pi De wethouder van Publieke Werken te B loemendaal, de heer A. Prinsenberg, hijscht de vlag op de nieuwe sportterreinen aan den Brederodeweg aldaar, van de R.K.S.V. „D.E.K." VERVOLGCURSUS LEEKEN- APOSTOLAAT Programma Radio-Centrale PATER STRIJBOSCH Viering van zijn 40-jarig professiefeest Bioscopen 27 September Bioscopen Aanrijding te Overveen Orgelbespeling 14.15 en 20 uur Uitsluitend voor de avondshow zijn nog een beperkt aantal plaatsen verkrijgbaar a 1—, thé complet en belasting in begrepen. Telef. bestelling 11953 toestel 22. STAD Het verschrikkelijk oorlogsrumoer, dat de laatste weken in de lucht zit, heeft de belang stelling van de bevolking voor het werk van den luchtbeschermingsdienst sterk geprikkeld. Het dreigende gevaar maakte de menschen waakzaam en leergierig. Hoe kort is het nog maar geleden, dat het plaatsen van een foto van een verduisterings proef de redactie van een krant als een anti- pacifistische daad werd aangerekend! Thans vragen velen naar voorlichting. Hoe kunnen wij ons, hoe kan ik mij en mijn familie met de meeste kans op behoud tegen een luchtaanval behoeden? is een vraag, die velen openlijk of voor zich zelf stellen. Vandaar, dat de gemeen telijke luchtbeschermingsdienst in den Haag zoo'n goed werk deed met juist een dezer da gen dienaangaande eenige raadgevingen te pu- bliceeren. Er blijkt uit, dat wij niet geheel en al aan de onbarmhartigheid van de piloten overgeleverd zijn, al blijft de werkelijkheid rauw genoeg. Daar zijn dan in de allereerste plaats de schuilkelders, die ons tegen luchtaanvallen be scherming bieden. Maar zeker in Haarlem zijn die nog niet tal rijk en waar er meer zijn, zijn zij in den regel niet gauw door de bevolking te bereiken. Het laatste woord is met die schuilkelders dan ook gelukkig niet gesproken. Het „help u zelf" is hier van veel belang en ieder een schuilplaats bij zijn eigen huis is een gewenschte en be reikbare mogelijkheid. Een stevige kelder in zijn woning is natuurlijk het beste, maar bijna even veel beveiliging geeft het graven van een schuilloopgraaf in zijn tuin of op een binnen plaats. Wie niet over een eigen tuin of erf beschikt, doet in tijden van gevaar goed zich met buren, die er wel een hebben, in verbinding te stellen. Deze schuilloopgraven kunnen in hun eenvoudigste gedaante uit graafwerk bestaan en door de bewoners zelf worden uitgevoerd. Zoo'n loopgraaf is, als zij diep genoeg is, een redelijke bescherming tegen bomscherven, luchtstooten en grondtrillingen. Zou men bij het grondwater komen, voordat de gewenschte diepte bereikt is, dan kan men aan de zijkan ten wallen opwerpen tot de vereischte hoogte. Deze grachten kunnen door middel van houten schotten verstevigd worden. Tegen voltreffers beschermen zij niet, maai daartegen zou zelfs een stevige kelder niet bestand zijn. Wie in tijden van gevaar in zoo'n open loopgraaf zit, moet maar hopen, dat hij niet precies een bom boven op zyn hoofd krijgt. De kans op vol treffers is trouwens betrekkelijk gering. Even- Zeer als de kans, dat een burger midden in een gasaanval terecht komt. Ook daartegen be schermt zoo'n loopgraaf niet en dient men een gasmasker op te zetten. Maar meer kans dan op voltreffer en/of gasaanval is er, dat de burger door splinters of luchtstooten van in de nabijheid springende bommen wordt getroffen en daartegen biedt de open loopgraaf wel be scherming. Alleen zorge men zijn loopgraaf niet al te dicht bij muren te graven, want in dat geval loopt men kans, dat bij ontploffing de muur instort en de brokstukken in de gang terecht komen. Wij hebben de ervaring opgedaan, dat deze mededeelingen op menschen, die ze voor het eerst vernemen, buitengewoon kalmeerend wer ken in deze dagen. En het is dan ook de vraag of meer voorlichting op dit gebied niet ge- Wenscht is. Wij hebben in Haarlem een luchtbescher mingsdienst, maar door den loop der omstan digheden heeft hij nog niet veel anders kun- hen doen dan zich in hoofdzaak bezig houden met technische voorbereidingen, zooals het arrangeeren van den geneeskundigen dienst, Van de brandweer, enz. Wellicht is het mogelijk, dat langzamerhand Ook begonnen wordt aan de voorlichting van het groote publiek. De directeur van het post- en telegraafkan toor te Haarlem brengt ter kennis, dat met in gang van 1 October a.s. de stadsbijkantoren te Aerdenhout, Schoterweg en Tempeliersstraat, Welke thans te 9 uur voor het publiek openen, te 8.30 uur worden opengesteld. Het uur der openstelling van den dienst der Rijkspostspaarbank, alsmede van dien der be lastingbetalingen wordt hierdoor niet veranderd en blijft bepaald op 9 uur. Men schrijft ons: Zaterdag is de openingsvergadering van de academie Cassiciacum gehouden. Cassiciacum, «en vereeniging tot bevordering der welspre kendheid, is een kostbaar bezit van het R. K. Lyceum en het feit, dat Retor Vlaar als mode rator zijn daadwerkelijke belangstelling toont, bewijst dit des te meer. De openingszitting was dit jaar in hooge mate belangrijk. Immers, Cassiciacum is een vereeni- Sing geworden. Vroeger waren de banden, die de Lyceïsten aan Cassiciacum bonden lang niet Zoo stevig aangehaald als dit nu het geval is. Rit heeft Cassiciacum te danken aan Wim Le- dtaire, die het initiatief nam tot het verande ren van de academie. En ondanks zijn vertrek, Zal het bestuur onder den nieuwen voorzitter P. kastelein, de richtlijnen door hem aangegeven, v01gen. De nieuwe voorzitter sprak vele woorden van dank en aanmoediging, welke haar uitwerking biet zullen gemist hebben. Vervolgens werd het bestuur, bestaande uit F. Jacobs vice-voorzitter, R Franse le secretaris (herkozen) en W. Schür- hiann 2 secretaris geïnstalleerd. Rector Vlaar, wiens tegenwoordigheid bij een ®ndere vergadering ook was vereischt, stond nu Z'jn plaats af aan Pater Distel, voor Cassicianum Seen onbekende. Piet Franse hield vervolgens zijn aangekon digde lezing over Arthur van Schendel's: Een ^ollandsch Drama. Hij droeg verschillende cita- *®n uit het boek voor en mocht van de vergade- Zihg een hartelijk applaus in ontvangst nemen. Een bijzonder vlotte improvisatie leverde Jan Luiben na de pauze. Voor het eerst volgde hier op een levendig debat, waaraan een einde werd gemaakt om Wim Lemaire gelegenheid te geven zijn voordracht over den christal-ontvanger te houden. Walter Schürmann droeg tenslotte op zeer mooie wijze een citaat uit de „Ahasverus" van August Vermeijlen voor. Bij de rondvraag kwamen de tongen weer los. Er werd vele critiek geleverd over het niet aan wijzen van een criticus, er werden plannen opge worpen en ten grave gedragen. Tenslotte bleef er voor Pater Distel toch nog wat over, om te be spreken. Terecht maakte de plaatsvervangend moderator een opmerking over eenige Calvinisti sche begrippen in Een Hollandsch Drama, ter wijl hij daarna deze eerste vergadering volkomen geslaagd noemde, hetgeen eenieder beaamde. Cassiciacum bewandelt weer het goede pad. Maar een té véél aan leden is er nog niet Het woord is nu aan de lyceïsten. In verband met het regeeringsjubileum van H.M. de Koningin stelt de Commissie van Moe ders en Opvoedsters uit de Vereeniging' „Volken bond en Vrede", afd. Haarlem en Omstreken tien bonnen voor mooie boekwerken beschikbaar en wel: 5 boeken voor de 5 mooiste teekeningen van een praalwagen, welke den vrede symboli seert, bijv. uit een optocht of naar eigen fanta sie, voor leerlingen van de lagere scholen van Haarlem en omstreken; 5 boeken voor de best ingekomen antwoorden op de volgende prijs vraag: Beschrijf in niet meer dan 250 woorden de daad van H.M. de Koningin, gedurende Haar veertigjarige regeering, die volgens U Hare vre- desgezindheid en menschlievendheid het beste belicht, te maken door leerlingen van Middel bare scholen te Haarlem en Omstreken. Teekeningen en antwoorden met opgaaf van leeftijd en duidelijk naam en adres, moeten vóór 30 September worden ingezonden aan onze secretaresse, mevr. G. van den Broek-Lohman, Rijperweg 16 te Bloemendaal. Namens de Commissie van Moeders en Opvoedsters uit de Vereeniging Volkenbond en Vrede, Mevr. G. van den Broek-Lohman, Secretaresse. N.B. Het plan dezer prijsvragen werd ter goedkeuring voorgelegd aan het afdeelingsbe- stuur van den R.K. Vredesbond, die tegen dit plan geen bezwaar heeft, doch het integendeel met zijn volste adhaesie-betuiging in de aan dacht der Katholieke Haarlemsche schooljeugd zou willen aanbevelen. De Bond van vereenigingen voor Veilig Ver keer heeft in onderling overleg met haar afdee- lingen de data voor een actie tot bescher ming en onderwijzing van den weggebruiker dit jaar vastgesteld op 27, 28 en 29 September. Ook de afdeeling Haarlem zal hieraan meewer ken. Evenals in vorige jaren heeft het bestuur de verkeerspolitie bereid gevonden haar mede werking te verleenen. De verkeersdagen zullen als volgt worden gesplitst: Dinsdag 27 September voor voetgangers, Woensdag 28 September voor wielrijders en Donderdag 29 September voor bestuurders van motorrijtuigen. Den weggebruikers zal op die dagen nog eens in het bijzonder er op worden gewezen, dat ter bevordering' van eigen veiligheid de ver keersregels stipt dienen te worden nagekomen. Een aardig schouwspel zal morgen in Haarlem te zien zijn, n.l. een reclamestoet, bestaande uit niet minder dan 11 verschillende Ford trucs en bestelwagens, voorafgegaan door een kolossaal groote olifant van papier-maché, waarin een complete Ford-truck verdwijnt. De Ford-producten, die deze olifant op meer dan ware grootte volgen, torsen op hun rug baby-olifantjes, die op hun flanken spreuken dragen, die natuurlijk de voordeelen van het Ford-product aangeven. Morgenmiddag tusschen 12.30 en 2.30 zal de kudde olifanten „parkeeren" op de Koude Horn, teneinde geïnteresseerden gelegenheid te geven, de dieren op hun gemak te bekijken. Ongetwijfeld zullen velen eens op de Koude- horn een kijkje naar deze wagens gaan ne men. Zaterdagmiddag zijn op het sportterrein weer de jaarlijksche ontgroeningsplechtigheden voor de nieuwe M. T. S.'ers gehouden. Een „plech tigheid", die zoo langzamerhand traditioneel is geworden en zich dan ook doorgaans in een groote belangstelling mag verheugen. Op het Klokhuisplein werd de optocht van konijnen zooals de groenlingen genoemd wor den opgesteld. Voorop de bestuursleden van „het corps", zeer deftig in een rijtuig, een groo te baret op het hoofd, dan de konijntjes met een worteltje in den mond, stoer in blauwe overalls uit een serie taxis puilend. Toch was de optocht niet geheel hetzelfde als vorige ja ren. Dit jaar was er n.l. een vrouwelijk konijntje onder de „slachtoffers", dat nog meer opviel tusschen de blauwe overalls van haar manne lijke soortgenooten, doordat zij getooid was met een wit laken en op een groentenwagen met worteltjes prijkte. Deze groentenwagen werd door een aantal galante konijnen voortgetrok ken. Op het sportterrein aan de Kleverlaan begon het spul eigenlijk pas voor goed. Heel lief wer den hier de konijnen beziggehouden met auto- pedjes en kinderballonnetjes. Vervolgens moesten de heeren rij- en kruip- wedstrijden houden, waarbij overall en inhoud den ontgroeningsdoop moesten ondergaan. Onder groote hilariteit van de vele aanwezi gen werd de stroop-, meel- en roet-ceremonie zonder eenige korting den konijnen toegediend. Allereerst moesten de groentjes naar een op den grond liggend stuk koek happen. Een oude re en meer ervaren studie-broeder nam hier mee revanche, voor een soortgelijke behande ling enkele jaren geleden, door koek en „lij der" verbazingwekkend koelbloedig in te sme ren met een kleverige substantie, bij huismoe ders meer als „huishoudstroop" bekend. Zon der genade diende men de slachtoffers daarna een portie meel toe om de witte onschuld ver volgens te doen vervullen door het pikzwarte roet, aan den binnenkant van een ton-zonder- bodem gesmeerd. Een ton, waardoor de duin springertjes moesten kruipen, om met den zelf den vaart uit te wijken naar het kleedlokaal, teneinde hun nu niet bepaald onberispelijke uiterlijk in fatsoen te brengen. Met enkele voetbal- en hockeywedstrijden werd de middag besloten, waarna de konijnen zich als volwaardig corpslid mochten beschou wen. Gelukkig voor haar, was het vrouwelijke ko nijn de wel wat onsmakelijke ontgroening, dank zij het corpsbestuur, bespaard gebleven. Wij vermoeden, dat menig mannelijk konijn daarop wel jaloersch geweest zal zijn. De Neerlandia Smalfilm te Haarlem onder directie van den heer Th. H. M. Bosse, heeft den Sultan van Deli een 8 m.M. smalfilm aan geboden van zijn bezoek aan Nederland. Vele aardige momenten als een boottocht door Am sterdam, een wandeling in den Hoteltuin, de intocht van H. M. de Koningin en de kerkgar.g, de optocht, de verlichting en vuurwerk werden op het celluloid vastgelegd. Vrijdagavond is de film voor den Sultan van Deli, de leden van zijn familie en gevolg, benevens voor enkele genoodigden in een speciale voorstelling in het Amstelhotel vertoond. De Sultan toonde zich zeer erkentelijk voor het geschenk en uitte zijn bewondering voor de wijze, waarop de Haarlemsche firma deze boeiende reportage heeft vervaardigd. Wellicht verbergt zich een zielkundige oor zaak achter het bijna algemeene verschijnsel, dat de dilettanten-tooneelisten in ons land het seizoen openen met een blijspel, of desnoods een klucht. Zoo'n eerste voorstelling beteekent fei telijk een hernieuwing van de kennismaking met het publiek en de huidige contactmogelijk heden tusschen de dilettanten-spelers en hun toeschouwers liggen nu eenmaal nog zoo, dat een hernieuwde kennismaking vlotter en zeker der tot stand komt door middel van een luchtig spel. Hopelijk ontwikkelt zich de verhouding tusschen spelers en toeschouwers zoo, dat ook de zwaardere spelen bij de keuze voor de ope ningsvoorstelling een kans krijgen. Het is in dit verband volkomen begrijpelijk en het getuigt tevens van wijs beleid dat de R.K. Gemengde Tooneelvereeniging „St. Ge- nesius," die zich voor 't overige onder haar re gisseur Jan van Dommelen rustig aan 'n stuk van artistieke beteekenis zou kunnen wagen, besloot om „Het Wespennest" in studie te ne men, een onbekommerd vacantiespel, geschreven door J. W. v. d. Heijden en H. Bakker. Het ligt voor de hand, dat óók in een onschuldig vacan tiespel de spelers hun taak uiterst nauwgezet dienen te volbrengen en ze een sfeer van onge dwongenheid en opgewektheid moeten schep pen, die van het tooneel overslaat naar de zaal. Door bijzondere omstandigheden verkeerde St. Genesius in de gelegenheid bij deze opvoering haar jongeren spelers 'n kans te geven en hierbij is gebleken, dat in deze „tweede ploeg" voorél enkele speelsters optraden, die in de toekomst een belangrijke aanwinst zullen vormen voor de hoofdgroep. De inhoud van „Het Wespennest" kon ons slechts matig bekoren, omdat het psy chologische verband, dat ook in een blijspel ver weven dient te zijn, over het algemeen verre te zoeken was. De inhoud van het stuk leent zich niet tot een nauwkeurige weergave van de in- V- trigue; alles draait om moedwillige persoons verwisselingen, waarbij een vriend voor echtge noot en de echtgenoot voor den ongetrouwden vriend fungeert, zulks tot wanhoop van het jonge vrouwtje, dat tijdelijk een vacantiepen- sion is begonnen en zit opgescheept met een onvervalschten, Amsterdamschen aardappel handelaar en diens vrij omvangrijk gezin. Ver der komt er nog een jonge, succesvolle schrijf ster logeeren, die echter, aangezien ze schrijft onder pseudonym, haar eigen naam als schuil naam kan gebruiken en zoodoende onbekend blijft. De als echtgenoot optredende vriend wordt verliefd op de schrijfster de ware echt genoot wordt belegerd door de nuffige en aan stellerige dochter van den aardappelhandelaar en hieruit vloeien de verwikkelingen voort. De heerenrollen voldeden in deze voorstelling het minste, met uitzondering van Piet van Kes- sel als den Amsterdamschen aardappelhandelaar, die door woord en gebaar inderdaad van tijd tot tijd de illusie van een Mokummer wist op te roepen. De dames gaven meer gelegenheid tot voldoening. Hermien van Oostrom was een waardige, doch venijnige gade van den Amster dammer en we overdrijven niet, indien we be weren, dat we zulke figuren met eigen oogen in de Amsterdamsche volksbuurten hebben ge zien. De „aanstellerige" dochter werd uitstekend vertolkt door Rie Horsten, terwijl Tini v. d. Erf, de schrijfster, voor den opmerkzamen toeschou wer wist te suggereeren, dat ze géén gewone vacantiegangster was. Hoewel de beperkte too- neelruimte in de zaal te Overveen geen gun stige mogelijkheden bood, hadden we èn in het décor, èn in het spel de strenge, beheerschende leiding van den regisseur toch in meerdere mate moeten voelen dan bij deze voorstelling het ge val was. De opvoering in haar geheel liet echter den prettigen indruk na, dat St. Genesius door middel van dit blijspel toonde iets te kun nen presteeren, vooral wanneer men rekening houdt met de bedoeling, dat op dezen avond de jongere krachten hun kans kregen. Toen we onstreeks twaalf uur op onze kamer via een Duitschen zender de nog immer, weinig bemoedigende berichten op vingen over den in ternationalen toestand, begrepen we, dat de door den voorzitter bij den aanvang der voor stelling tot het publiek gesproken woorden in vervulling waren gegaan, n.l.: U. door enkele uren van ontspanning, den moeilijken tijd, waarin we leven, een poos te doen vergeten. En de vroolijkheid in de zaal had bewezen, dat deze opzet was geslaagd. PIETER VAN DER VALK Een vervolgcursus leekenapostolaat voor ge diplomeerden, gevorderden en propagandisten is door Pater Pex, namens den Hoogeerw. Heer Deken H. C. J. Sondaal geopend. Z.Eerw. zette in zijn openingsrede met heldere en opwekken de woorden uiteen, hoe belangrijk, noodzakelijk en leerzaam deze cursus is, daar vooral voor het practische leven gedoceerd en onderling ge discussieerd zal worden. Daarom spoorde Pater Pex de vele aanwezigen aan tot trouwe en vol hardende deelname. Pater Strijbosch besprak nadien met de cur sisten de leerstof die op deze avonden practisch behandeld zal worden en besloten werd met speciaal de Vaderlandsche Kerkelijke geschie denis van de reformatie af tot heden ter hand te nemen, en hoe zij haar standpunt innam tegen diverse stroomingen in sociale en huwe lijkstoestanden. De propagandisten worden dringend uitgenoodigd aan dezen cursus deel te nemen, daar voor hun verdere praktijkont wikkeling deze interessante avonden zeer leer zaam zijn. Zij worden om de 14 dagen gehou den. De eerste 3 kwartier wordt er gedoceerd en na de pauze kunnen vragen gesteld worden van allerlei aard. De onkosten zijn zeer gering. Op Woensdagavond 5 October a.s. te 20,30 uur verwachten wij u allen. Docent is de ZeerEerw. Pater Strijbosch. Dus een groote opkomst in de bovenzaal van het Vereenigingsgebouw op het Begijnhof achter de St. Jozefkerk. DINSDAG 27 SEPTEMBER Progr. 1: Hilversum II. Progr. 2: Hilversum I. Progr. 3: 8.00 Keulen; 10.20 Parijs Radio; 10.50 Keulen; 11.20 Parijs Radio; 12.05 Radio P.T. T. Nord; 12.20 Parijs Radio; 1.20 Ned. Brussel; 2.20 Radio P. T.T. Nord; 4.05 Deutschlandsender of Diversen; 4.20 Keulen; 5.20 Ned. Brussel; 6.20 London Regional; 7.20 Keulen; 8.20 Fransch Brussel; 9.2<3 Keulen; 10.05 Ned. Brussel; 11.20 Keulen. Progr. 4: 8.00 Ned. Brussel; 9.20—10.35 Diver sen; 10.35 London Regional; 1.25 Droitwich: 1.35 London Regional; 4.25 Droitwich; 10.25 London Regional; 10.55 Droitwich. Progr. 5: 8.00—7.00 Diversen; 7.00 Eigen gra- mofoonplaten-concert. Gevarieerd programma' 1. Six Hits of the day; 2. Sweet Hawaiian Dream Girl; 3. Ungarwein; 4. Bagatelle ouverture; 5. Poor little Romany; 6. Auf einem Persischen Markt; 7. Ciribiribin: 8. Der Ritter vom Steckenpferd9. Ouverture William Tell; 10. Zi- geunermuziek; 11. Tokayer; 12. Underneath the blue Hawaiian Skies; 13. Midnight in Paris; 14. Waltz selectie; 8.00—12.00 Diversen. In het Missiehuis te Driehuis van de Mis sionarissen van het H. Hart wordt vandaag hei veertig-jarig professiefeest gevierd van den zeereerwaarden pater Strijbosch. Wij hebben kort geleden de verdiensten van den jubilaris, die niet alleen voor de studenten, maar o. a. ook voor onderwijzers, Volksuniversiteit en Lee kenapostolaat doceert, uitvoerig bezongen. Maar uit dat artikel kon al worden opgemaakt, dat 26 September voor pater Strijbosch een vreug dedag bij uitnemendheid zou worden. Het is een dag der dagen voor den zoo sympathieken leeraar geworden. Vanmorgen om half tien droeg de jubilaris een plechtige Hoogmis op, met assistentie van den zeereerw. pater overste J. v. Erp en pater P. v. d. Bergh. Gezongen werd de Missa Tertia van Plum, Justorum animae van Ciro Grassi en Domine labia mea aperies van O. Lassus De kapel was feestelijk versierd en de fraaiste na-zomer- en herfstbloemen hadden vaardige handen artistiek gerangschikt. Na de Hoogmis recipieerde de feesteling en kwam een eindelooze rij van vrienden uit alle deelen van het land gelukwenschen aanbieden Om 2 uur begon in de aula een feestelijke bij eenkomst, die werd opgeluisterd door de har monie, het strijkorkest der leerlingen, koor der kleinen en groot koor, terwijl een der glans nummers zou worden „In vogelvlucht over P Strijbosch' leven." Wij komen daarop nader terug. Na het plechtig Lof voerden de jongens op „Het gevangen Kaboutertje", een leutig spel in twee bedrijven en de grooteren „De vloek der gravin", een spannend geval in een studeer vertrek. Deken Sondaal en de heer F. IJland feliciteer den hedenochtend, de Em. Pastoor van Drie huis, pastoor van der Meer, de tegenwoordig pastoor, de zeereerw. heer de Jong, de pastoor van Santpoort, de zeereerw. heer Goos- man, diens kapelaan, de eerw. heer Straathoi en een deputatie van de missienaaikring van Driehuis. Verder ontving de jubilaris nog vele telegrammen, bloemstukken en schriftelijke fe licitaties van familie en kennissen. Gebouw St. Bavo: Com. Winterhulp 8 uur Bestuur Trampers. 8 uur R.K. Bevolkingsbu reau, 3 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 95 uur. Kunstzaal Huysen: Expositie Kunstfoto's 95 uur. Concertgebouw: H. A. W. E. T. Tentoonstel ling 15 en 712 uur. Stadsschouwburg; „Prinses Lizi", R.K. Haarl. Gem. Tooneel „Thalia", 8.15 uur. Vrijdag 30 September a.s. zal het A.B.C.- Cabaret, dat zich zooveel vrienden te Haarlem heeft verworven, in den Stadsschouwburg aan het Wilson'plein zijn eerste voorstelling in het pasbegonnen seizoen geven. Het op dezen avond uit te voeren programm; is getiteld: „Potpourri Cabaret-Revue'j en dankt dezen naam aan het feit, dat er, behalve veel nieuwe nummers, ook eenige sketches ten ge hoore zullen worden gebracht, welke reeds eer der te Haarlem werden uitgevoerd en zóó in den smaak blijken te zijn gevallen, dat er van verschillende zijden uit het Haarlemsche pu bliek om herhaling werd verzocht. De collecte ten bate van de Stichting Kinder bewaarplaats in Haarlem Noord heeft bruto on geveer 178 opgebracht, een bedrag dat tegen gevallen is, doch dat door bijzondere omstan digheden te verklaren valt. Het bestuur brengt den gevers en den collec tanten hartelijk dank. Cursisten en oud-cursisten van het leeken apostolaat, die persoonlijk pater F. Strijbosch ter gelegenheid van zijn 40-jarig professiefeest een proficiat willen brengen, wordt Maandag morgen van 11—12 uur voormiddag daarvoor gelegenheid geboden in het huis der Missiona rissen van het H. Hart te Driehuis-Westerveld. Hedenavond houdt het Comité Winterhulp een comité-vergadering als voorbereiding van den bazar, welke zal gehouden worden op 4, 5, 6 en 7 November. De R. K. Volksbond heeft tegen Donderdag 29 September om 8 uur een bestuursraadsverga dering uitgeschreven voor alle besturen der on- derafdeelingen. In verband met de bespreking van het rapport van de commissie tot onder zoek der statuten en reglementen, welk rapport op de centrale raadsvergadering op 28 Nov. in behandeling komt, verzoekt men dringend aller opkomst. Het plaatsel-k Comité van Herwonnen Le venskracht houdt Woensdag 28 September des avonds kwart over acht uur een comitévergade- ring in het gebouw St. Bavo. Aan de orde komt: verkiezing bestuursleden. Aftredend zijn de heeren P. Dijt, B. Reminders, J. Reinerie en S. v. d. Zanden; bespreking actie jubileum loterij. Bij de Nationale wedstrijden in het verleenen van Eerste Hulp bij ongelukken te Nijmegen gehouden, wist een damesploeg van „Snelver- band" te Haarlem, bestaande uit de dames: Assendelft, Fuhlhage—Peters, Kooien en Moo- nen, onder leiding van mej. B. E. Kroonsberg, beslag te leggen op de hoogste onderscheiding. Zij ontvingen behalve den wisselbeker twee lauwertakken en twee medailles. Voorwaar een mooi succes, waarmede wij haar van harte ge- lukwenschen. Frans Hals: Onverbreekbare banden, 2.30, 7 en ,9.15 uur. Cinema Palace: 2e Deel Olympiadefilm, 2 en 8.15 uur. Rembrandt: Veldslag in New York, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater; Test Pilot, 2.30, 7 en 9.15 ur. MoviacDoorloopend Uurfilmprogramma. Gebouw St. Bavo St. Caecilia, 8 uur Bestuur Bloemisten, 8 uur Bestuur Transport, 8 uur Bestuur Meubelmakers, 8 uur Rechtskundig Advies, 8 uur Afdracht Grafische Bond, 8 uur. Concertgebouw: H.A.W.E.T. Tentoonstelling geopend n.m. 15 uur, n.m. 710.30, cabaret n.m. 812 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 95 uur. Kunstzaal Huysen: Expositie Kunstfoto's. Groote Kerk: Orgelconcert. 8.159.15 uur. Frans Hals: On verbreekbare banden, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: 2e Deel Olympiadefilm, 2 en 8.15 uur. Rembrandt: Veldslag in New-York, 2.30, 7 en 9.15 Uur. Luxor Sound Theater: Test Pilot, 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: Doorloopend Uurfilmprogramma. Zaterdagmiddag half zes reed de heer W. F. V. uit Haarlem met een motorbakfiets op de Julianalaan te Overveen en wilde de Wal deck Pyrmonthlaan inrijden. Op het moment dat hij links afsloeg werd hij van achter aan gereden door een luxe auto bestuurd door den heer J. L. F. uit Doornspijk. De bakfiets kantelde en de inhoud bestaande uit banket bakkerswaar, werd over de straat geslingerd. De bakfiets werd zeer ernstig en de auto licht beschadigd. Dit ongeval liep voor de be stuurders goed af. De politie stelt een onder zoek in naar de schuldvraag. Het programma van de orgelbespeling in de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem, op Dins dag 27 September, des avonds van 8.159.15 uur, door den heer George Robert, vermeldt: 1. Preludium en Fuga g kl. t. D. Buxtehude. 2. a. D-as alte Jahr vergangen ist b. Durch Adam's Fall is ganz verderbt c. Wir glauben all' an einen Gott Vater J. S. Bach. 3. Preludium en Fuga g gr. t. J. S. Bach. 4. Andantino C. Franck. 5. Sonate IV A. Guilmant.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 5