H.B.C. en Volendam scoorden er lustig op los H Everton's trotsche record is verbroken K OOK H.M.S. FAALDE NIET ::1 f - EEN NEDERLAAG TEGEN HUDDERSFIELD TOWN DE RESULTATEN WÊÊÊÊBm MAANDAG 26 SEPTEMBER 1938 UIT HET KATHOLIEKE KAMP In het Zuiden is de tweekamp BrabantiaW ilhelmina weer begonnen Vosta dwingt S.D.O.U.C. een punt af In de eerste helft hield T.Y.B.B.-stand 2 Volendam herstelt zich Weinig spanning Het eerste offensief was al raak En bracht Onze Gezellen de zege over Santpoort Maar toen liep H.B.C. zijn gast heeren onder den voet r -I spl Spelmoment uit den hockey-wedstrijd AmsterdamHilversum, in het hoofdstede lijk hockey-stadion gespeeld en door de thuisclub gewonnen met 20. Deze ont moeting gold als finale van den nationalen hockeydag SUfe Spelmoment voor het doel van Onze Geze llen, waarop de Santpoort-aanvalslinie tevergeefs haar kruit verschoot SPORT IN ENGELAND Chelsea verloochent zijn waren naam niet en verliest weer eens Goed werk van Fulham en West Ham United Chelsea als weerhaan Londens triomfen in de tweede divisie De uitslagen H.M.S. wint verdiend van E.M.M. Een forsche wedstrijd Verdiende overwinning van De Meer V.V.Z. verliest met 20 Spartaan's zege werd niet bedreigd 1 WEST I 1 H.M.S.E.M.M4—1 1 S.J.C. was onbetwist sterker Een slordig spelend D.O.S.R. verloor dan ook verdiend V.V.A.'s eerste winst Verdienstelijk gelijk spel van G.V.O. in de hoofdstad UIT DE SPORTWERELD OHtr De gebeurtenissen in Europa wer pen zelfs op de sportvelden hun schaduwen. Al is 't dan gelukkig wel niet zoover en dit „gelukkig" om andere dan sportieve redenen dat er wedstrijden moesten worden afge last, verschillende clubs waren toch meer of minder gehandicapt door het feit, dat sommigen hunner spelers, die onder de wapenen waren, niet konden uitkomen. Wat betreft de resultaten van de gisteren gespeelde wedstrijden, noe men we allereerst de resolute cijfers, waarmede Volendam en HBC hun eerste nederlagen hebben gewroken. Maar niet minder belangstelling ver dienen de prestaties van Laura, De Meer en SJC, die alle een leidende plaats op de ranglijst innemen, mis schien boven hun stand, maar'. eervol. In het Oosten eindigde de big match SDOUCVosta onbeslist, terwijl in het Zuiden Brabantia en Wilhelmina hun enerveerenden twee kamp weer begonnen zijn. In Zuid I blijken Kerkrade en Laura van plan dit jaar eer rol van beteekenis te gaan spelen. Beide clubs lgiden met een maximaal aantal punten, Kerkrade door een kleine over winning bij RKVVL, Laura door een fraaie zege op Valkenburg. Direct hierachter volgt Sittardsche Boys, dat zijn winst van de vorige week met een moeizaam verdiend puntje bij Waubach aanvulde. Kimbria herstelde zich volledig van zijn slecht begin en klopte RKNAC met 63. Laura 2 2 0 0 6—2 4 Kerkrade 2 2 0 0 4—1 4 Sitt. Boys 2 1 1 0 4—1 3 Kimbria 2 1 0 1 6—5 2 Valkenburg 2 1 0 1. 5—6 2 R.K.N.A.C. 2 1 0 1 7—9 2 Waubach 2 0 1 1 4—5 1 Palemig 1 0 0 1 3—4 0 R.K.V.Viu 1 0 0 1 1—2 0 V.V.H. 1 0 0 1 1—3 0 R.K.O.N.S. 1 0 0 1 0—3 0 In Zuid II heeft Brabantia er nu alweer een geduchte spurt ingezet. De Eindhovenaren boekten gisteren tegen Treffers, op vreemd terrein nog wel, hun tweede zege en dat met cijfers, die aan duidelijkheid niets te wenschen overlaten. Dit wil echter nog geenszins zeggen, dat het kampioenschap dit jaar persé weer in de lichtstad belandt. Vooreerst is het nog een lange weg en vervolgens heeft Wilhelmina zijn gevaarlijken mededinger geen duimbreed voor sprong gegund en door een overwinning bij Best Vooruit, eenzelfde puntental als de kam pioenen bereikt. Schijndel ontving Zwaluw in de eerste klasse met een 52 nederlaag en RKTVV slaagde erin Eendracht op eigen veld beide punten te ontnemen, hetgeen ons van de gastheeren wel tegenvalt. Brabantia Wilhelmina Kolping Schijndel Eendracht R.K.T.V.V. Treffers MULO S.V.B. Zwaluw Venl. Boys Best Vooruit 2 2 1 1 2 2 2 1 1 1 1 2 7—1 7—4 3—0 5—2 3—4 4—5 3—4 45 1—3 2—5 0—3 0—3 In het Oosten is de reeds traditie geworden ontmoeting tusschen Vosta en SDOUC onbe slist geëindigd. Waar de wedstrijd op het ter rein van de Ulftenaren plaats had, meenen wij, dat de Enschedesche club zichzelf hier mede een grooten dienst heeft bewezen, al valt voorloopig natuurlijk in de verste verte nog niet te zeggen, voor hoever dit het geval is. Bovendien zijn er in het Oosten kapers op de kust. VDZ en Vogido, die beide met een zege begonnen waren, wisten namelijk ook gis teren weer te winnen. VDZ behaalde thuis een kleine maar nuttige overwinning op Quick en Vogido sloeg de jongste eerste klassers mee- doogenloos met 52. Altior en Achilles deden goed werk door resp. van hun bezoek bij NEO en Lob. Boys, met den vollen buit terug te keeren. V.D.Z. Vogido Vosta Quick Achilles Altior S.D.O.U.C. R.V.W. N.E.O. Lob. Boys 2 2 2 2 2 2 1 1 2 2 0 7—2 9—4 6—1 5—4 6—6 36 1—1 2—5 3—6 2—9 In West I gaat HMS met vaste schreden op het goede pad voort. EMM was het tweede slachtoffer, dat voor de Utrechtenaren den nek moest buigen. Weliswaar genoten dezen op hieuw het terreinvoordeel, maar zulks neemt toch niet weg, dat de start voortreffelijk is. Maar minstens evengoed is De Meer van wal Bestoken. Met 20 sloegen de Amsterdammers VVZ om zich daardoor met HMS aan den kop te nestelen. We zijn benieuwd hoe lang zij deze eervolle, doch moeilijke positie zullen kunnen behouden. Volendam herstelde zich op een ma nier die aan duidelijkheid niets te wenschen overliet. Met 62 moest Wilskracht, dat daar door zijn tweede nederlaag boekte, de meer derheid van de landskampioenen erkennen. WA blijft nog teleurstellen. Wij kunnen het gelijke spel in Amsterdam tegen GVO behaald tenminste moeilijk anders beschouwen, al is het natuurlijk evengoed een fraaie beurt van de club uit Krommenie. de Volendammer helft, zonder dat evenwel ge vaarlijke situaties voor Sier's veste ontstaan. Ook de Volendammer aanvalslinie schijnt haar kruit verschoten te hebben. Alleen Smit geeft blijk nog wat in zijn mars te hebben, want na verschillende vergeefsche pogingen is hij het weer die er 50 van maakt. Dit is den Amster dammers blijkbaar te bar en de hard werken de linksbuiten smaakt ten slotte 't genoegen een tegengoal te maken. (51). Het stug volhouden der gasten heeft zelfs tot resultaat dat een schot van den rechtsbinnen met behulp van den paal eveneens doel treft. (52). In de laatste minuut maakt Koning met een hard schot het halve dozijn voor zijn club vol. H.M.S. De Meer N.E.A. Volendam E.M.M. G.V.O. V.V.A. V.V.Z. Wilskracht 2 2 1 2 2 2 2 1 2 0 0 0 0 0 1 1 0 0 0 0 0 1 1 1 1 1 8—1 5—2 2—1 6—6 3—5 2—3 2—3 0—2 3—8 In West II heeft HBC allen die over een inzinking van de club van Berkenrode spraken, het zwijgen opgelegd. Met niet minder dan 71 werd TYBB de dupe van de taak die de zwart- witten zichzelf gesteld hadden: volledig her stel van hun slechte begin. We vermoeden zoo dat de club van Martin dit seizoen weer een van de eerste violen zal bespelen. SJC had het thuis tegen DOSR niet al te moeilijk en daar aan is het dan ook toe te schrijven, dat de Noords/ijkers nog op kop liggen, maar in ieder geval is het voor de visschers een stimulans om de zaken verder flink aan te pakken. Spartaan blijkt ook weer goede voornemens te hebben gemaakt en behaalde in de derby tegen •Excelsior met 4—2 zijn tweede zege. Zeer goed was ook het werk van Onze Gezellen, dat het sterke Santpoort in eigen huis bedwong. DHL speelde opnieuw gelijk, nu tegen Leonidas. S.J.C. Spartaan H.B.C. D.H.L. Leonidas Onze Gezellen Excelsior T.Y.B.B. Santpoort D.O.S.R. 2 2 2 2 2 2 2 2 1 1 7—2 7—4 9—4 5—5 4—4 2—4 4—6 2—8 0—1 1—3 De eerste thuiswedstrijd van Volendam le verde een gemakkelijke zege op ten koste van Wilskracht, dat dezen middag wel een zeer zwakken indruk maakte, hoewel de Amsterdam mers zich toch tegenover een zeer gehavend Volendamsch elftal geplaatst zagen. Een weinig beteekenend getrap ontwikkelt zich na het be gin op het middenveld, uit welke depressie zich de Volendammers spoedig wisten los te werken. Spoedig na het begin kan Koning dan ook een goal noteeren als een der backs een hard schot van zijn voet van richting doet veranderen. (10). De Volendammers komen duidelijk in het offensief. Nadat Smit een fraaie kans voor open doel onbenut heeft gelaten, kopt dezelfde speler even later een corner op keurige wijze in. (20). Nauwelijks is er afgetrapt of weer is 't Smit die fraai scoort. (30). Wilskracht stelt weinig tegenover het productieve spel der thuisclub. De fonkelnieuwe Volendammer half- linie blijkt zoowel stuwend als verdedigend voor haar taak berekend. Zoodanig wordt de thuisclub ten slotte in het nauw gedreven dat een der backs een voorzet van Smit in eigen doel kopt. (4—0). Wilskracht begint in de tweede helft wat flin ker aan te pakken en opereert geruimen tijd op Onze Gezellen begon direct met een uiterst snellen, open aanval, waarbij zelfs geen rood- broek te pas kwam en voordat Kokse er op bedacht was, trof een laag hard schot van den linksbuiten doel! 01. O.G. bleef even dominee- ren, toen kwam er wat evenwicht en ook Sant poort ondernam eenige aanvallen. Als O.G. een penalty veroorzaakt knalt Tromp tegen de dek- lat. Een keurige voorzet van De Jong kogelt Tromp hoog over. Dan probeert de linksbuiten van O.G. het al leen maar Kokse tipt zijn vliegend schot over. De corners leveren in dezen strijd niet veel op, daar de helft achter belandt. Ook na rust blijft het spel op hoog peil, wat techniek en snelheid betreft en direct grabbelt De Reus een scherp schot van Kaldenbach uit den hoek. Deze speler had een speciale bewa king, waardoor zijn spel niet tot ontplooiing kwam. Als Massij eens met open veld op doel aanstormt, kogelt hij juist naast. Kaldenbach probeert het ook eens alleen, doch schiet over. Massij krijgt dan last van een oude blessure en verlaat het veld. Een keurige voorzet van v. d. Pieterman kogelt Kaldenbach over. Als Nijssen een vrijen trap veroorzaakt, trahit v. Putten deze in handen van Kokse. Direct is O. G. v/eer in den aanval maar v. Putten, met open veld voor zich, schiet jammerlijk naast. Santpoort wordt dan wat sterker en O. G. trekt de middenlinife voor doel terug. Met Sant- gloort in den aanval komt het einde van een hoogstaanden wedstrijd, waarbij de scheids rechter een gemakkelijke taak had. De thuisclub heeft in het eerste deel van den strijd een uitstekend spel vertoond en bleek toen alleszins tegen de Heemsteedsche combinatie opgewassen. Reeds spoedig na het begin pas seerde Kluyskens den invaller-doelman der be zoekers, doch al gauw bleek, dat de Haarlem- sche voorhoede het in snelheid van handelen tegen de Heemsteedsche verdediging moest af leggen. Vooral v. d. Horst speelde hier een zeer solide backpartij en zette steeds zijn voorhoede met verre trappen aan het werk. Hier bleek de debutant Peperkorn een tactische speler, terwijl het geraffineerde combinatiespel van het Heem steedsche binnentrio, Metten c.s. dikwijls voor zeer lastige opgaven stelde. Toch duurde het nog geruimen tijd voordat de gelijkmaker kwr.m. Snoeks veroorzaakte een elfmeterschop, welke v. d. Veldt feilloos benut te. De Haarlemsche voorhoede kreeg ook hierna nog prachtige scoringskansen, doch het succes kwam weer aan de andere zijde, toen v. d. Lin den dankbaar profiteerde van een fout in de Haarlemsche achterhoede, 12. In de tweede helft was de Heemsteedsche combinatie uitstekend op dreef en hoewel het spelverschil in het veld niet zoo bijster groot was, wist de zwart-witte voorhoede Op overtuigende wijze de kapitale fouten in de Haarlemsche verdediging af te straffen. Nadat Martin o.i. in buitenspelpositie een derde doel punt had gescoord, scoorde hij kort daarop op prachtige wijze ten vierden male. Wel trachtte de Haarlemsche voorhoede dezen achterstand in te loopen, doch het peuterige spel, speciaal van den linkelvleugel, leverde v. d. Horst c.s. totaal geen moeilijkheden op. Doelman Visser kreeg dan ook wel veel, maar totaal geen moei lijk werk te verrichten. Aan de andere zijde ging 't veel beter en nadat na een hevige scrimma ge voor het TYBB-doel de bal via den Haar- lemschen rechtsback voor de vijfde keer achter Metten verdwenen was, speelde direct hierop de linksback zoo ontactisch terug .op zijn doel man, dat het leder wederom onhoudbaar in het net terecht kwam. Een keurig schot van Martin besloot dezen doelpuntenregen en de zoo goed begonnen strijd ging tenslotte als een nacht kaars uit. HBC won den sportief gestreden strijd zeer verdiend, hoewel de cijfers wel eenigszins ge flatteerd zijn. r.iVf Er zijn zware slagen gevallen bü de Za terdag gespeelde wedstrijden. Niet alleen hebben verschillende favorite clubs het hoofd voor op papier zwakkeren moeten buigen, maar bovendien zijn er cijfers gemaakt, die lang niet mis waren. De belangrijkste gebeurtenis in het ge- heele voetballende Britsche koninkrijk is natuurlijk geweest de eerste, nogal stevige nederlaag van Everton. Of de Toffees nu zoozeer met hun gedach ten by den zoo juist op het groote eiland teruggekeerden premier waren, hebben wij niet kunnen achterhalen, noch of een ontijdig mo bilisatiebevel verwarring in hun gelederen had gesticht. Feit is, dat de leiders geheel van streek waren en voor het onderaan benge lende Huddersfleld Town het trotsche hoofd moesten buien. De cijfers 3o zijn in dezen veelzeggend genoeg. Doordat nummer twee, Derby Country, dat gisteren met 5—0 van Stoke City won, één wedstrijd méér speelde, staat Everton voor loopig echter nog bovenaan. Chelsea schijnt weer in zijn gewone doen te zijn; fraaie overwinningen worden met liefst zware nederlagen afgewisseld. Nu was het laatste chapiter weer eens aan de beurt en de bedroevende 51 tegen Manchester United wijst er genoeg op, dat de „blues" hun korte glansperiode weer met een minder gunstige hebben afgewisseld*. Kopenlijk voor niet te lang. Ook Charlton Athletic moest op betamelijke wijze in het zand bijten. Met 40 moesten de Londenaars tegen Midrlesbrough het onderspit delven. Arsenal was de eenige club in de Brit sche hoofdstad, die in de eerste divisie één puntje kon binnenhalen. Dit gelijke spel werd bevochten op Highbury tegen Aston Villa, dat zijn promotie wel blijkt te waardeeren en ook in de eerste divisie voorloopig weer een rol van beteekenis speelt. Tenslotte verloor Brentford met 32 van Sunderland. Beter vergaat het Londen in de tweede di visie. Met name Fulham komt er uitstekend uit den hoek en door zijn overwinning van Z'aterdag op Bradford (40) en Blackburn Rovers' gelijke spel tegen Manchester City, gaat de Londensche club voorloopig aan het hoofd van de ranglijst. Ook West Ham United is in grootschen vorm. Langzaam maar zeker verbeterden de „Hammen" hun positie en de 61 op Tranmere Rovers bewijst voldoende, dat de oud-eerste klasser weer een triomfantelijken opmarsch voorbereidt. Minder goed bracht Tottenham Hotspur het er af, hoewel de 43-nederlaag, bij West Bromwich Albion geleden, zeker niet oneervol te noemen is. Eerste af deeling; ArsenalAston Villa 00 BirminghamPreston Northend 16 BlackpoolGrimsby Town 31 BrentfordSunderland 23 Derby CountyStoke City 50 Huddersfield TownEverton 30 Leicester CityBolton Wanderers 00 LiverpoolLeeds United 30 Manchester UnitedChelsea 51 MiddlesbroughCharlton Athletic 40 PortsmouthWolverhampton Wanderers 10 Be stand is nu: Everton 7 6 0 1 17—6 12 Derby C. 8 5 2 1 13- -7 12 Liverpool 7 5 0 2 11- -6 10 Aston V. 7 3 2 2 12—8 8 Middlesbrough 7 3 2 2 14—10 8 Preston N. E. 7 4 0 3 12- -9 8 Chelsea 7 3 2 2 12- -10 8 Bolton W. 7 3 2 2 10—9 8 Sunderland 7 3 2 2 9—8 8 Portsmouth 7 4 0 3 10—10 8 Blackpool 7 3 1 3 12- -11 7 Leeds U. 7 3 1 3 7- -9 7 Leicester C. 8 2 3 3 7- -10 7 Manchester U, 7 2 2 3 13- -10 6 Arsenal 7 2 2 3 6- -6 6 Wolverh. W. 7 1 4 2 5—6 6 Charlton A. 7 3 0 4 8- -11 6 Grimsby T. 7 2 2 3 7- -11 6 Stoke C. 7 1 3 3 9- -17 5 Huddersfield T. 8 2 1 5 8- -10 5 Brentfort 7 2 0 5 7- -16 4 Birmingham 8 1 1 6 8—17 3 Tweede afdeeling: Blackburn RoversManchester City 3—3 BuryChesterfield 31 PulhamBradford 40 Lutton Town—Sheffield United 20 Millwall—Plymouth Argyle 3—0 Newcastle United—Southampton 1—0 Norwich City—Burnley 4—0 Nottingham Forest—Coventry City 3—0 Sheffield Wednesday—Swansea Town 1—1 Westbromw. AlbionTottenham Hot' p 43 Westham UnitedTranmere Rovers 61 De stand aan den kop is nu: Blackb. R. 8 6 1 1 21- -10 13 Fulham 8 5 2 1 13—5 12 Millwall 7 4 2 1 16—6 10 Sheffield W. 7 4 2 1 15- -9 10 W. Bromw. A. 8 5 0 3 23- -18 10 Het treffen tusschen H.M.S. en E.MM., twee elftallen, die de competitie met een overwin ning begonnen, heeft een 41-zege voor de thuisclub gebracht. We mogen zeggen, dat de overwinning verdiend is, en wel speciaal om het feit, dat de Zuilenaren hun aanvallen beter wisten af te werken dan de Hilversummers. Jammer was het, dat de strijd enkele malen werd ontsierd door te forsch spel. Het begin gaf terstond een meerderheid voor de thuisclub, doch de Hilversumsche defensie kon een kwartier stand houden, doch toen bleek een onverwacht schot van Bouwman haar te machtig. (1—0). E. M. M. probeert op tal van wijzen, met schoten van dichtbij en van verre, den gelijkmaker te scoren, doch succes komt aan de andere zijde, als Hoonakker een voorzet van Sinnige koppende benut. Met 20 voor H.M.S. komt de rust. In de tweede helft blijft de thuisclub aan het initiatief. Een soloren besluit Hettinga met een hard schot, dat de Hilversumsche doelver- dediger weet te houden. Na een kwartier ver groot H.M.S. de voorsprong: uit een hoekschop plaatst de Hosson het leder goed voor doel, waar Hoonakker op goede wijze inkopt. En even later is het Sinnige, die met een schot van de zijlijn er 40 van maakt. De bezoekers houden er echter den moed. in, en zien ten slotte hun volhouden beloond, want na het nemen van een hoekschop scoort Verweij het ten volle ver diende tegenpunt. In het laatste deel van den strijd Wisten de verdedigingen stand te hou den, zoodat H.M.S. een 41-overwinning no teerde. De eerste aanvallen zijn voor V. V. Z. Een onverwacht schot van Oly trapt Sweering nog juist uit het doel. Langzamerhand komt er teekening in den strijd. De Meer speelt tech nisch iets beter en verkrijgt hierdoor een licht overwicht, 'n Doelpunt van Reijnders vanaf het middenveld gescoord, wordt afgekeurd wegens buitenspel van Kuijpers. Kort na elkaar krijgt V. V. Z. twee corners te nemen, welke niets op leveren. Het samenspel in de voorhoede der Zaandammers is goed en uit een der aanvallen schiet Oly hard op doel. Sweering laat zich languit vallen en stopt den bal keurig. De thuis club wordt steeds sterker, hetgeen z'n uitdruk king vindt in 'n 4-tal corners. Midvoor Kuijpers is echter niet snel genoeg, zoodat de backs van V. V. Z. steeds kunnen opruimen. Rust komt met blanken stand. Direct na de hervatting zitten de Amsterdam mers weer voor Wiegman, die nu druk werk krijgt, 'n Kogel van Kuijpers wordt goed ge stopt, terwijl even later een schot van den zelfden speler de lat scheer. Steeds komt De Meer terug en als Kloosterman goed voorzet, schiet v. d. Woude in, 10. Dit stimuleert de roodbaadjes tot nog harder werken en reeds de volgende aanval, weer 'n voorzet van Klooster man, brengt het 2de doelpunt door v. Helvert, 20. Nog even komt V. V. Z. opzetten, maar de achterhoede van De Meer retourneert alles, terwijl Sweering er goed in is en o.a. een schot van Daub prachtig stopt. De laatste tien minuten geeft V. V. Z. het op en hebben de wederzijdsche aanvallen niet veel meer te beteekenen, zoodat het einde De Meer 'n verdiende 20-zege brengt. Direct na den aanvang tijgen de Spartanen op hef doel der gasten af en hebben reeds in de eerste minuut succes door Wagemakers, die uit een throughpass van A. Mentink via den staander onhoudbaar inschiet (10). De strijd is nu vrijwel gelijk opgaande Bij een snellen Excelsior-aanval mist v. d. Helm een opgelegde kans, terwijl W. v. d. Linden in de handen van Venrooy schiet. Beide doelen verkeeren beurtelings in ge vaar; toch valt er even voor rust pas opnieuw succes tc bogken, als Broere bij een schot van Kechnen valt, waardoor hij geen macht heeft over den bal en deze in het net verdwijnt (2—0) Direct na de hervatting slaagt v. d. Helm er in op fraaie wijze door te breken en den achter stand te verkleinen (21). Na eenige wederzijdsche aanvallen, waarbij c m. W. Hölscher een opgelegde kans mist, is het A. Mentink, die uit een voorzet van de Geer eer. stand op 31 brengt. Eve:i later verkleint A. Dries uit een voorzet van W Hölscher den achterstand (32). Kort voor het einde is het De Geer, die uit een goed doorgegeven bal van A. Wagemakers den stand op 4—2 brengt, waarmee het einde komt. ^Illlllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllg- ZUID I KimbriaR.K.N.A.C. 63 E R.K.V.V.L.—Kerkrade 1—2 WaubachSitt. Boys l—l LauraValkenburg 3—1 ZUID II H TreffersBrabantia 04 SchijndelZwaluw 52 j§ Eendracht—R.K.T.V.V2—4 Best VooruitWilhelmina 02 OOST V.D.Z.Quick 32 N.E.O.Altior 23 Vogido—R.V.W5—2 E Lob. BoysAchilles 24 S.D.O.U.C.—Vosta 1—1 1 V.V.A.—G.V.O1—1 VolendamWilskracht62 E De MeerV.V.Z2—0 j| WEST II E SpartaanExcelsior 4-2 D.H.L.Leonidas 3—3 iz SantpoortOnze Gezellen 01 S.J.C.—D.O.S.R3—1 T.Y.B.B.—H.B.C. 1—7 j| illllllllllllllllllllllllllllllllllilllillllllilllllllllllllllllllllillllllllllllllttiH De wedstrijd is nog maar een minuut oud o. S.J.C. neemt de leiding door een hard schot van C. v. d. Berg. Even neemt D.O.S.R. het spel in handen, maar er zit geen gevaar in. Dan gaat S.J.C. er goed samenspelend vandoor en na twee corners op het D.O.S.R.-doel is het de midvoor, die schitterend inkopt. Wanneer S.J.C. nog even ten aanval is getrokken, is het D.O.S.R., dat aan het woord komt en doelman v. d. Berg geducht aan den tand voelt. Bij een aanval van de gasten, geleid door den links buiten, verlaat v. d. Berg zijn doel. De midvoor maakt daar handig gebruik van en plaatst over den keeper (21). Na de thee is het spel voor S.J.C. Goed aan gemoedigd door het publiek, trekken de vis schers er tusschen uit. De bal belandt bij Van Dam, dan bij v. d. Berg. Deze plaatst zuiver naar C. v. d. Berg, die er onhoudbaar 31 van maakt. D.O.S.R. geeft zich nog niet gewonnen, maar het plaatsen is te slordig. S.J.C. neemt het wat kalmer op en zoo komt het einde met onveranderden stand. Na de aftrap ontspint zich een aardige striji Welke voorloopig gelijk op gaat. V.VA. houd; het spel te kort om succes te hebben tegen de goede verdediging van G.V.O., waar Noom uit stekend werk verricht. G.V.O. is door goede open aanvallen zeer gevaarlijk, waardoor er nog al eens gevaar dreigt voor de V.V.A.-veste, zon der dat dit doelpunten tot gevolg heeft. Met dubbel blank breekt de rust aan. In de tweede helft is het spel veel levendiger dan daarvoor. V.V.A. weet een veldmeerderheid te verkrijgen, maar de G.V.O.-verdediging geeft geen krimp. Hetzelfde kan worden gezegd van de thuisclub, die aan de minder talrijke maar gevaarlijke tegenaanvallen het hoofd weet te bieden. Na 20 minuten volgt na een algemeenen aanval een goede voorzet van rechtsbuiten Stoop, die v. d. Meys vervangt. De bal belandt bij Wanders op de linksbuitenplaats, die V.V.A. de leiding geeft, 10. De vreugde is echter van korten duur. Bij een G.V.O.-aanval wordt de bal met de hand door v. Gelderen meegenomen, wat de scheids rechter niet blijkt te zien en de stand is gelijk, 1—1. V.V-A. speelt niet ontmoedigd verder en tracht alsnog succes te forceeren. Het gelukt echter niet om de G.V.O.-verdediging ander maal te passeeren. Intusschen zit de uit 3 spe lers bestaande voorhoede van de bezoekers ook niet stil en verschillende malen zien we v. Gel deren cs. fraai doorbreken. Een fraai schot van denzelfden speler weet Hendrix fraai corner te Werken. Onder groote spanning komt het, einde, zonder dat een der partijen kans heeft gezien te doelpunten. Met dit gelijke spel kunnen beide elftallen tevreden zijn.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 9