I VROOM EN DREESMANN Omlaag die kosten! de li Bijen korf' Het antwoord van Chamberlain België roept zes lichtingen op VOOR ONZE MEISJES COURANTENRECLAME IS NIET TE VERVANGEN DINSDAG 27 SEPTEMBER 1938 ftlarcassln Marcassin Ma rcassï 11 w Ulodohuis f Vervoert met Rossenaar Werkloosheids bestrijding Denk aan de collecte op 1 October Een centenkwestie JUMBO'S OP WIELETJES Behoud van de Bakenessergracht En gemechaniseerd kinder- speelgoed in het groot SCHIETEN M.C. Spaarnestad „Meerlebosch" „Generaal van Merlen" ,Van 't winkelen moe, naar de lunchroom toe' Wij introduceren 33c STAD Tengevolge van de alles overheerschende ge beurtenissen in het buitenland en het vreugde betoon in ons land, dreigt het gevaar, dat velen Sich minder bekommeren om een der grootste ellenden, welke ooit ons volk heeft getroffen. Begrijpelijk is, dat men de ontwikkeling der gebeurtenissen in Centraal Europa met groote belangstelling volgt; dat men diep onder den indruk is van het leed, dat duizenden wordt aangedaan bij de bombardementen op open steden in Spanje en China; dat kommervolle gedachten uitgaan naar de slachtoffers van een Weerzinwekkenden rassenhaat; dat al deze we- ïeld-ellende een oogenblik wordt vergeten bfj de overgave aan een nationaal feest van her inneringen. Maarmen vergete niet, dat in ons kleine landje meer dan 300.000 menschen tengevolge Van een ontzaglijke economische crisis tegen hun wil uit het arbeidsproductieproces zijn ge- etooter. en hoe sterk hun wil ook zou zijn om aan het werk te gaan, overal de deuren der fabrieken, der werkplaatsen gesloten vinden. Geen werk, geen werk meer, misschien nooit meer werk. Daar zijn er, die reeds jaren werkloos rond- loopen en altijd weer naar huis komen: geen tverk. Oh, ja, daar wordt in ons land gepoogd de Werkloozen aan werk te helpen, daar wordt ivat werk verschaft, daar wordt gesteund. Maar dat alles met elkaar is nog onvoldoen de! En daarom.... helpt ons! Dan!: zij uw hulp, heeft het Haarlemsche Comité in de afgeloopen jaren leniging ge bracht in de allergrootste nooden. Helpt ons dit mooie werk van menschelijk- heid voort te zetten. Als gij nog iets hebt, geeft dan op Zaterdag 1 October aan onze collecte voor hen, die niets meer hebben. Moge deze oproep worden verstaan door allen, die zich deel weten van ons Gemeenebest. M. A. REINALDA. P.S. In verband met het bovenstaande, wordt aan allen, die willen medehelpen om in den komenden winter het lot van hun zwaar ge troffen medeburgers te verlichten, dringend Verzocht zich als collectant of collectrice te melden aan het bureau van het comité, Lange Begijnestraat 13 rd., hoek Klokhuisplein. De collectedag wordt verdeeld in 3 perioden n.l Van 811, van 112 en van 25 uur. De wijken waarin nog dringend behoefte aan collectanten is bestaan uit: Schoten, Leidsche- buurt, zijlbuurt, en Amsterdamsche buurt. Om te collecteeren moet men den leeftijd van H jaar hebben bereikt. Na sluiting werd een rit georganiseerd naar het Westland. Na afloop werden de prijzen uitgereikt, waar bij bleek dat de B. G.-club den eersten prijs kreeg voor het grootste aantal deelnemers, en bovendien kregen 28 leden een extra prijs o.a. len, 2en, 3en, 5en en 7en prijs, bestaande uit bekers en. medailles. Na een zeer sportieven dag werd om acht uur wederom Haarlem bereikt. In den nacht van Zaterdag op Zondag is in gebroken in het kantoortje van de Zwemschool aan de Houtvaart. Men meende toen, dat er niets vermist werd. Later zou anders blijken. Tusschen Zondagmorgen en Maandagmorgen werd weer een inbraak gepleegd in het kan toortje. De recherche heeft toen aangehouden drie jongens van resp. 18, 15 en 14 jaar, die bekenden zich in den loop van den Zondag toegang te hebben verschaft tot de Zwemschool. Zij hadden een bedrag van 64 centen buitge maakt en een sigarenkoker, een vulpotlood en een horloge weggenomen. De 18-jarige jongen had den diefstal van Zaterdagnacht op zijn ge weten; hij had toen 97% cent ontvreemd. Bo vendien is nog aangehouden een 16-jarige jon gen die 19 van diefstal afkomstige centen in ontvangst had genomen en zich aldus schul dig maakte aan heling. Na verhoor zjjn de knapen op vrije voeten gesteld. Proces-verbaal is tegen hen opge maakt. De 18-jarige en de 16-jarige hadden reeds' een voorwaardelijke veroordeeling achter den rug. het werk uiteen en hoopte, dat het bestuur op aller medewerking zou kunnen rekenen. Het Ensemble „Orpheus" onder leiding van den heer H. Lindenboom gaf evenals de heer K. Schoon belangeloos zijn medewerking aan dezen aardigen avond. Het dagelijksch bestuur van den bond „Heem- Schut" heeft zich met een adres tot B. en W. gericht, waarin het pleit voor het behoud van tie Bakenessergracht en daarin o.m. betoogt, tiat de schoonheid der oud-Hollandsche steden hiet het eigendom is van het thans levende ge slacht en daarmede naar willekeur mag worden gehandeld, doch een onvervreemdbaar bezit, tiat bewaart dient te worden om in volle waar Öigheid te worden overgedragen aan opvolgende geslachten en tijden. Er is voor ieder van ons een tijd geweest al dan niet nog versch in ons geheugen lig gend waarin wij allen zonder uitzondering ons vermaakten met poppen, teddybeertjes, brandweerautootjes of olifantjes op wieletjes en hoe al dit kinderspeelgoed verder mocht hee- ten. Rn niemand zal zich schamen over al die onschuldige pretjes van onzen kindertijd. Maar tegenwoordig is alles op modernen leest ge schoeid. Spoortreintjes-met-veer hebben plaats gemaakt voor electrische stroomlijnwagens, die bijna niet verschillen met de werkelijkheid. En de olifanten op wieletjesworden geëxploi teerd door Ford, die er momenteel een reclame optocht mee door de stad organiseert. De ((Ford-karavaan" zooals de officieele be titeling van den optocht luidt, bestaat uit elf wagens Voorop rijdt een groote transportwagen in den vorm van een respectabelen olifant, die veel gelijkenis vertoont met een mammouth, ge volgd door een hoeveelheid kleinere olifantjes, waarop leuzen zijn aangebracht, aankondigende, dat er een Ford voor ieder transport is. Een leuze, die wij gaarne willen gelooven. De optocht is eigenlijk een rijdende monster collectie, van alles wat Ford produceert op het gebied van transportmateriaal. De meer luxu euze bestelwagens zijn een lust voor het oog en hoever, bijna niet onder te doen voor hun col lega's, die bestemd zijn voor personenvervoer. Gedurende twee dagen zal deze „karavaan" door onze stad trekken en zal morgen gepar keerd staan voor de H.B.S. aan de Zijlvest tusscnen half 1 en half 3. Vanavond wordt in het gebouw van den H.K.B. aan de Tempeliersstraat een Ford-film vertoond. LONDEN, 26 Sept. (Beuter). Vanavond is de volgende verklaring van den Brifschen minister-president gepubliceerd „Ik heb de rede van den Duitschen Rijkskanselier gelezen en ik waardeer het geen hij gezegd heeft over de pogingen, die ik gedaan heb om den vrede te redden. „Ik kan deze pogingen niet opgeven, aan gezien het mij ongelooflijk voorkomt, dat de Europeesche volken, die geen oorlog met elkaar willen, in een bloedigen strijd zou den kunnen worden gewikkeld, over een kwestie waaromtrent reeds in aanzienlijke mate overeenstemming is bereikt. Het schijnt dat de Rijkskanselier er geen ver trouwen in heeft dat de gedane beloften zullen worden nagekomen. Deze beloften werden niet rechtstreeks aan de Duitsche regeering gedaan, doch in de eerste instantie aan de Britsche en de Fransche regeering. Uit naam van de Britsche regeering verkaar ik, dat wij ons moreel verplicht achten er op toe te zien, dat de beloften eerlijk en volledig worden nagekomen, en wij zijn bereid er voor te zorgen, dat zij op dusdanige wijze met allen redelijken spoed worden uitgevoerd, mits de Duitsche regeering toestemt in een regeling van de voorwaarden der gebiedsoverdracht door on derhandeling en niet door geweld. Ik vertrouw, dat de Rijkskanselier dit voorstel, dat gedaan wordt in denzelfden geest van vriendschap als waarin ik in Duitschland werd ont vangen, en dat, indien het aanvaard wordt in overeenstemming zal zijn met den Duitschen wensch tot aan sluiting van de Sudeten-Duitschers bij het Duitsche rijk, zonder dat in eenig deel van Europa bloed wordt vergoten, niet zal verwerpen. BRUSSEL, 27 Sept. (Havas). De Belgische regeering heeft zes lichtin gen onder de wapenen geroepen. t>, le klasse: 1. O. J. Keijser 471 punten, 2, C. Kok 468 punten, 3. J, Verzijlbergen 467 pun ten. 2e klasse: 1. N. H. Schuurman 443 punten, 2. A. van der Burg 437 pnten. Vrije baan: le klasse: 1. O. J. Keijser 147 p, 2 x 49; 2. J. Verzijlbergen 147 p., 4 x 48; 3. C. C. Wolte ring 246 p., 5 x 48; 4. P. Schreurs 146 p., 1 x 48; 5. C. Kol145 p., 1 x 48; 6. J. J. Blauwhof 145 p., 2 x 47; 7. A. C. Budde 142 p., 8. A. W. Roggeband 130 p. 2eklasse: N. H. Schuurman 442 p., 2. A. van der Burg. 2e klasse: 1. N. H. Schuurman 147 p„ 2. H. J. Bouman 143 p., 3. H. M. Eggers 135 p.; 4. G. Bakker 126 p.; 5. R. Tromp 116 p. Prijsuitreiking Zaterdag 8 October a.s., 830 uur, n.m. op den feestavond ter gelegenheid van het 40-jarig Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin in hotel Lion d'Or, Kruisweg 36. Door bovengenoemde club werd op 1.1. Zon dag deelgenomen aan den druivenrit naar Poel- tiijk. Na een zeer prettigen tocht werd Poeldijk bereikt, waarna de leden hun kaarten lieten Afstempelen. om in aanmerking te komen voor tie verschillende prijzen. Om belangstelling op te wekken voor het winterclubwerk had het bestuur van de speel- tuinvereeniging „Meerlebbsch" een ouderavond georganiseerd. De secretaris zette het doel van De schietvereeniging „Generaal van Merlen", van de afdeeling Haarlem, van den Koninklijken Nederlandschen Bond van bud-Onderofficieren, hield Zondag 25 Sept j.l. zijn eindwedstrijd op de schietbanen in de duinen te Overveen. Er werd geschoten met Long-Riffie. De uitslag luidt als volgt: De jaarlijksche eere-prijs gouden horloge, aangeboden door wijlen mevr. Douairière mr. D. Visser van HazerswoudeVan, Merlen, be haald door G. Bakker met 47 punten. Wissel- prijs groot vervuld zilveren medaille J. Ver zijlbergen, 49 punten. Personeel: le klasse: 1. O. J. Keijser 47 p., 2. P. Scheurs 46 p„ 3. C. C. Woltering 45 p., 4. A. C. Budde 45 p., 5. J. Verzijlbergen 45 p. 2e klasse: 1. H. M. Eeggers 45 p., 2. A. van der Burg 45 p., 3. H. J. Bouman 44. 1. Tweed Kindermantel, zware wollen kwaliteit, door gestikte kraag, ceintuur rondom, m. zijden rugvoering, marine, bruin en beige 5 leeftijd 6 jaar, slechts 2. Meisjesjurk, zuiver wollen ruit, zeer geschikt als school jurk, afneembare witte kraag en manchetten, 025 kleuren, maat 65 stijging 3. Vlot Babyjasje, zuiver wollen velours, fluweel kraag- en knoopgarnering, geh. gevoerd, bleu, reebruin, groen en 39° terra, leeft 4. Perletta Babyjurkje, met handgeborduurd wol garnering, diverse nieuwe kleuren, 060 maat 45 »- plus kleine stijging per maat 5. Pracht Double Face Melé Kindermantel, beste kwaliteit, taiileurmodel, ge heel met zijde getresd, ge heel gevoerd, in alle nieuwe mode- JSO tinten, leeft. 6 jaa een nieuw merk Handschoenen van ujtgezochte kwaliteit was- baar leder, hetwelk een spe ciale bewerking heeft onder gaan, waardoor een apart uiterlijk werd verkregen. lip-on model, in zwart, marine, bruin, tan, naturel en bordeaux... IDEM, met handnaad..2.50 fantasie slip.on model, alle mode kleuren „MARCASSIN fantasie slip-on model met hand bewerking, 90 alle mode kleuren..... OPGERICHT 1911 EENIGSTE DAGEL. RECHTSTREEKSCHE DIENSTEN NAAR HOORN en OMSTREKEN - PURMEREND - AMSTERDAM (Noord) ZAANSTREEK - OOSTZAAN - LANDSMEER - KWADIJK MIDDELIE - OOSTHUIZEN en vele tusschengelegen plaatsen. BILLIJKE TARIEVEN. Vlugge uitbetaling remboursementen. Bestelhuis: LET WEL! ALLEEN BEGIJNHOF 29 zwart, Tel. 11570. Bestelhuis te Purmerend: alleen Ged. Singelgracht No. 17. Beleefd aanbevelend. Wanneer U een paar schoenen koopt, betaalt U mee aan de kostbare machines die ze hielpen maken. Zulke machines vervaardigen echter tallooze schoenenUw deel in die kosten wordt daar door al kleiner en kleiner. Zooals nu machines de productiekosten van den fabrikant verlagen, zoo maakt doeltref fende reclame (niets anders dan een moderne „verkoopsmachine") het hem mogelijk zijn verkoopkosten te verkleinen. Het gevolg: dezelfde artikelen voor (ageren prijs. Maar zooals machines gekozen worden, met het oog op productiviteit - nuttig effect - zoo moet ook die „verkoopsmachine" met over leg bepaald worden. Kiest productieve reclame, kiest den motor met het hoogste rendement in elk verkoops systeem Courantenreclame. Amsterdam beginnen morgen en duren tot en met Zaterdag, 1 October ajc Hlar zijn 12 voorbeelden ven de 350 nieuwe, interessenfe en extra voordeelt ge verjaardags-aanbiedingan Waschzijden dameskous fijn weefsel, bijzonder solide kwaliteit en in alle modekleuren voor den attractieven «3 q prijs vanO 7c Dameshemden of pantalons halfwol, fantasie-dessins, ronde of rechte hals, pantalons met nauw- p sluitenden boord39c Flanellen kinderpyama met gebloemd jasje en effen pantalon lang model. In rose of blauw; voor yp 1 V2 jaar3c Vlstrella zware kwaliteit Vistra. In 25 nieuwe dessins en kleurencombinaties, 70 centimeter j» j» breed, per meter33c Angora quadrille zuiver wol, voor japonnen en deux pieces in 15 najaarstinten 130 cm. breed, 4 45 per meterI Sportieve swagger van prima bouclé, met marocain gevoerd, aardige garneering op zakken 4 75 moderne kopmouwenIai 1 5000 knotten mantelwol 'n ijzersterke 4-draads-wol, voor dames- en kinderkleeding, in 25 kleuren, ra q per knot van 100 gramX 7c Koffie-, thee- en suikerbussen van goed emaiile in de kleur die overeen komt met uw keukenuitrusting. Alle q q 3 tezamen slechts7Öc Shadow-cretonne bijzonder voordeelige gordijnstof in 3 fraaie moderne kleuren, 120 cm. breed, Q per meterJ 7c 9000 meter graslinnen voor twee-persoons beddelakens, goede kwaliteit, 150 centimeter breed, per meter Huishoudjam van de Bijenkorf is gezond en wekt de eetlust op. In verschillende smaken, wn per 3 pondspot...,JLc Gekleurd flanel voor pyama's en nachthemden, mooie kwaliteit, in rose, blauw of zalmkleur, a 70 centimeter breed, per meter..... I Oe

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 7