Laatste Nieuws De Duce telefoneert met Hitier £90.- HEN SHULL i DEKKERS ALLE BANK- EN EFFECTENZAKEN Nieuwe phase in den toestand? Slowaken willen samenwerking BREEMEN Haarlem, 28 Sept. Weill en Zoon De Koningin naar Den Haag DE DEMPING VAN DE BAKENESSERGRACHT ECHTE WALES- ANTHRACIET De mobilisatie in Hongarije De Engelsch-Fransche stap in de Wilhelmstrasse Besprekingen te Parijs Ook Daladier voor de radio W 1 XFSYSSE^ Eden op het Foreign Office WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1938 NEDERLANDSCHE HANDELMAATSCHAPPIJ, N.V E-gCNCm'H M VU STOFZUIGERS ST!) C^Efvl DE PRIJZEN AGENDA Een oordeel van prof. dr. J. Huizinga STEUNT DE WINTER. CAMPAGNE! Programma Radio-Centrale 600 soldaten sliepen in het Kleverpark Een nachtelijke gebeurtenis Agentschap HAARLEM Groote Houtstraat/Groote Markt Telefoon 13990 (3 lijnen) VERBOUWING ST. ANTONIUS- KERK Gedeeltelijk gecorrigeerd.) o. a. a 2.15 afmeting 20/35 a 1.90 afmeting 12/20 per. 70 K.G. WITTOP KONING Harmenjanswêg 67 a - Tel. 16100 Haarlem Dringend verzoek aan den Paus Van Protestantsche zijde Hl JÜ. fHj J. v JÉË. i hél J» met onverslijtbaren S.K .A. ROTOR HENGELO SCHAKEN ST. BAVO-BEKER- WEDSTRIJDEN Finale schaken HENGELSPORT Concours Propeller-wisselbeker BILJARTEN D.E.S.Insulinde DUIVENSPORT Postduivenvereeniging De Bonte Duif DETER TE LAAT BIJ JOU,DAN TC IAAT VOOR DE ZONERPR'JIEN FRANS PERQUIN TELEFOON 10212 Stemmen voor handhaving der eenheid met de Tsjechen „Liever dood dan slavernij" Subkarpatisch Rusland Pater Strijbosch van de missionarissen van het H. Hart en leeraar te Driehuis, die dezer dagen onder groote belangstel ling zijn 40-jarig prof essief eest heeft gevierd zorgt dus vóór dien tijd uw brandstoffen in huis te hebben BEL EVEN: 10070 VAN tCOOC txiue. faandsioffen Schouwtjeslaan - Telefoon 10070 Donderdag berichten de ontvangst van nieuwe stoffen en modellen voor het a.s. Winterseizoen dameskleederm akers Barteljorisstraat 26-28 Onderhoud met de ministers van Buitenlandsche Zaken en van Defensie Manoeuvres in Zuid- Bulgarije VAN vxwvn fat aan LCu) JtaJacJir «8531 STAD In verband met het voorstel van B. en W. van ïïaarlem aan den gemeenteraad tot het dempen Van de Bakenessergracht, vernemen wij, dat de Voorzitter der vereeniging „Haeriem" (vereeni ging tot bevordering der kennis van het heden en verleden van Haarlem en omstreken), tot prof. dr. J. Huizfnga te Leiden het verzoek heeft gericht hem zijn oordeel daarover te willen geven. Met toestemming van den hoogleeraar wordt diens oordeel hier gepubliceerd. „Is er in Haarlem, dat eenmaal een der allermooiste steden van Nederland was, nog niet genoeg bedorven? Zoo dikwijls ik er kom, huil ik tranen met tuiten om alles wat er sedert veertig jaren is geschonden, ver minkt, roekeloos opgeofferd aan de zooge naamde eischen van het moderne verkeer, zonder begrip van wat een oude Nederland- sche stad is, en wat de waarde van haar schoonheid beteekent. En nu dus de Bakenessergracht maar ge dempt. Als werkverschaffing nota bene. Het doet mij denken aan het Haarlemsche ge meentebestuur van 1824, dat om bewijs van belangstelling te geven in een bloementen toonstelling of iets dergelijks, de Groote Houtpoort sloopte. De Bakenessergracht, een der alleroudste gedeelten van Haarlem, waar eenmaal aan het Spaarne 's-Graven Steen heeft gestaan, en nu nog altijd een van de bekoorlijkste stukjes van de toch al zoo grondig bedorven oude stad. Opdat er toch vooral groote vrachtauto's kunnen rijden. En daarom moet de Bakenesserkerk maar ontwricht worden, en in plaats van aan een intiem grachtje aan een breeden derderangs verkeersweg komen te staan. Waarlijk, er is hier een omkeering van waardeschattingen in het spel, die als men ze goed bekijkt, een jammerlijk getuigenis aflegt aangaande het gehalte van onze be schaving. Heeft men nu daartoe veertig jaar lang getracht, onzen openbaren lichamen begrip by te brengen van het hooge belang (ook tenslotte uit nuttigheidsoogpun) om ons reeds zoo deerlijk geslonken stedeschoon te sparen? Het is droevig. Met groote vrijmoedigheid roept ons plaatse lijk Comité tot bestrijding van de gevolgen der Werkloosheid Wederom uwe daadwerkelijke me dewerking in, om de kas van het Comité stevig te versterken, door uwe financieele bijdrage voor onze collecte, welke gehouden wordt op Zaterdag 1 October as. Met groote vrijmoedig heid: in de eerste plaats omdat het zoo drin gend noodig is, dat in de komende wintermaan den weer velen geholpen zullen kunnen worder. aan het meest noodzakelijke; in de tweede plaats, omdat uw niet genoeg te waardeeren bijstand en hulp in het verleden betoond, zooveel goeds heeft uitgewerkt, zooveel dankbare inwoners heeft geholpen, zooveel zon heeft gebracht op plaatsen waar er zoo drin gende behoefte aan bestond. Moge ook vooral Uw moreele hulp aan onze collecte, welke ge houden Wordt op 1 October as. er toe bijdragen, dat wederom een flink bedrag wordt opgehaald, omdat velen hun offertje kunnen brengen, daar er zoo overvloedige hulp aanwezig is. Spoedige aanmelding is hoogst gewenscht! Daarnaast een ernstigen oproep deze collec te eens extra te gedenken, opdat in de komende Wintermaanden weinig menschen afgewezen be hoeven te worden, integendeel velen zullen Worden geholpen. Het is bij eenige overweging volkomen dui delijk, dat er vele gezinnen zijn wier inkomen Zoo gering is, dat uitgaven voor kleeding, enz., niettegenstaande ernstige pogingen daartoe, hiet kunnen plaats vinden en daarom een groo te achterstand ontstaat. Die velen kunt gij door uw milde gaven steu- hen en helpen en hun het leven lichter maken. Geeft daarom met een blijmoedig hart er. haar uw vermogen, het plaatselijk Comité zal hiet de meeste zorg de gevraagde hulp verlee- hen, daar waar het 't meest noodig is. Helpt veel te verwachten leed in den komen den winter verzachten! J. PH. H. CASTRICUM, Voorzitter R. K. Volksbond Afd. Haarlem In verband met het bovenstaande Wordt aan mien, die willen medehelpen om in den komen den winter het lot van hun zwaar getroffen medeburger^ te verlichten, dringend verzocht Zich als collectant of collectrice te melden aan het Bureau van het Comité, Lange Begijnestraat 13 rd. hoek Klokhuisplein. Spoedige aanmelding is voor de administratie ten zeerste gewenscht, terwijl daarbij het beste met speciale verlangens rekening kan worden Behouden. De coliectedag wordt verdeeld in 3 perioden, h.l. van 811, van 112 en van 25 uur. De wijken, waar nog dringende behoefte aan Collectanten is, bestaan uit: Schoten, Leidsche- hUurt, Zijlbuurt en Amsterdamsche buurt, Cen trum, omtrek den Hout. Om te mogen collecteeren moet men den leeftijd van 14 jaar hebben bereikt. DONDERDAG 29 SEPTEMBER Progr. I: Hilversum II. Progr. II; Hilversum I. Frogr. III: Keulen 8.00, Parijs Radio 10.50, Radio P. T. T. Nord 12.05, Parijs Radio 12.20, Ned. Brussel 1.20, Keulen 2.20, Parijs Radio 3.20, London Regional 3.35, Keulen 4.20, Ned. Brussel 5.20, Ned. Brussel 5.30, London Regional 6.20, Fransch Brussel 6.45, Keulen 7.20, Ned. Brussel of diversen 8.20, Parijs Radio 8.50. Progr. IV: Ned. Brussel 8.00, Diversen 9.20— 10.35, London Regional 10.35, Droitwich 12.05, London Regional 2.20, Droitwich 3.35. Progr. V: 8.007.00 diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Hol- landsch Cabaret: 1. Mina de Rumba-koningin. 2. Diedeldomdie. 3. Laat den moed niet zakken 4. Tante Saar. 5. De Zesdaagsche 6. Wij brengen U.... 7. Restanten 8. Bloemen, bloemen. 9. Als het orgel speelt. 10. De zingende muis. 11. Als jij een tango speelt. 12. Vader Nep. 13. Hup- twee, drie. 14. Hein de Bruin. 15. Het blondje van het snelbuffet. 16. Als Kobus harmonica speelt. 17. Cityland no. 9 en 10. 8.00—12.00 diversen. Op de Groote Markt is het de laatste weken een voortdurende samenscholing geweest van groepjes menschen, die den spannenden intei - nationalen toestand bespraken. Hadden de heeren diplomaten hun ooren hier te luisteren gelegd, zij hadden meer dan duizend en een oplossingen gehoord, waarvan de een al logi scher dan de ander. Logisch althans volgens hem, die haar uitgevonden had. Maar, helaas. Het gros van hen, die de Groote Markt be volkten waren werkloozen, miskende redenaars en nieuwsgierigen. Gisteravond was het er drukker dan anders. Eerst was de gewone standaarddrukte van de laatste weken enerveerend geweest, later wende men er aan. De grootere groepen, die gisteren avond de Markt bevolkten, het heftiger gede- batteer, het mieserige motregentje en het don kere en toch glimmende asphalt werkten weer enerveerend. Hoe de Haarlemsche burgers het zoo vlug reeds te weten kwamen zal wel immer een raadsel blijven. Maar men had de licht- streepen door de ramen van het anders om dit uur zoo majesteitelijk rustige stadhuis nog niet bemerkt, of er waren er enkelen, die wisten te vertellen, dat soldaten te Haarlem werden ingekwartierd. Politie-agenten belden huis aan huis in de Kleverparkbuurt, kondigden de komst van een onverwachten logeergast aan. Zij brachten verrassing in de grootendeels reeds in nacht gewaad gehulde leden van gezinnen. Muffig ruikende logeerkamers werden vlug nog even gelucht, divanbedden en geïmprovi seerde legersteden in orde gemaakt. Het was een bedrijvigheid in de straten rond den Ver- spronckweg, op den nattigen avond van 27 September, die nog lang in de herinnering van de bewoners zal blijven leven. Wie had nu kunnen denken, dat de deftige meneer van hiernaast zoo'n belachelijk kort pyamabroekje droeg? En lagén de dekens van het logeerbed niet in die kist op zolder? Om even over twaalven stoomde een extra- trein het station Haarlem binnen. Slechts een heel klein groepje Haarlemmers was dit op de een of andere manier te weten gekomen En hun wachten voor den stationsuitgang werd nog niet eens beloond. Want de soldaten na men den immer gesloten uitgang aan het Ken- nemerplein, waar de stationshal vol lag met stukken papier en die uitmondde op het ter rein van de automarkt. Wij hebben getallen hooren noemen van 700 tot 1400. Doch slechts een 600 soldaten hebben vannacht bij Klever- parkbewoners geslapen. En ze hebben er goed geslapen. Vlot werden zfj in groepjes van 20 ongeveer naar de hun toegewezen straat gebracht, door een goeden gids geleid. Politie-agenten wezen hun den weg. Gemoedelijke groepjes waren het. Karabiezen koffertjes en linnen zakken met de privé-spul- len werden meegetorst. Maar ze hebben 's nachts lekker geslapen! Gisterenmorgen werd door architect Bekkers in het openbaar aanbesteed: het verbouwen van de voorportalen der St. Antoniuskerk. Laagste inschrijver was de heer E. J. Lubbers voor f 6969. Verder schreven in de aannemers: Sonnemans voor f 7315.Gebrs. Schiphorst voor f 7387. Gebrs. Sanders voor f7458.fa. Thunnissen voor f 7845.J. P. A. Nelissen voor f 7900. ROME, 28 Sept. Havas verneemt dat Mussolini zich persoonlijk met Hitler in telefonische verbinding heeft gesteld na tusschenkomst van den Britschen gezant bij het Paleis Chigi. Men kent nog niet het resul taat van dit gesprek. In welingelichte kringen verzekert men dat Cham berlain zou gevraagd hebben dat men hem ten spoedigste het Duit- sche antwoord zou mededeelen, op dat hij daarvan gebruik zou kunnen maken bij zijn verklaring voor het Parlement. NOG ENKELE DAGEN GELDIG ROME, 28 September. (Stefani). De diplomatieke redacteur van Ste fani schrijft: „Met het oog op de hardnekkige weigering van Praag verwachtte men vandaag in Duitsch- land te 14.00 uur een algemeene mo bilisatie. De crisis scheen zich snel te ontwikkelen naar onvermijdelijke gevolgen. Te 10.00 uur heeft de mi nister van Buitenlandsche Zaken, Ciano, van den Britschen ambassa deur, Lord Perth, een belangrijke mededeeling ontvangen met betrek king tot het dreigende Duitsch-Tsje- cho-Slowaaksche conflict. In officieele Romeinsche kringen gelooft men, dat de Britsche regeering verzekerd heeft, dat Engeland garant wil zijn voor de tenuit voerlegging van de verplichtingen, die Tsjecho- Slowakije op zich heeft genomen. Dit onver wachte Britsche initiatief zou de berichten, die thans zonder eenige officieele bevestiging of nauwkeurige omschrijving de ronde beginnen te doen en volgens welke men een algemeen Europeesch conflict wenscht te vermijden, door middel van een Italiaansche actie, geloofwaar diger kunnen doen schijnen. Dit zou in verband kunnen worden ge bracht met het duidelijke plan van Musso lini, die een rechtvaardige en noodzakelijke oplossing voor de vermijding van het con flict en voor den grondslag van een nieuw Europa heeft gegeven. Men wacht met spanning op de verdere ontwikkeling van den internationalen toestand, die heden middag in een nieuwe phase schijnt te zijn getreden." BELGRADO, 28 Sept. (Reuter). Bij de Hon- gaarsche mobilisatie spelen zich dezelfde too- neelen af als in Tsjecho-Slowakije, maar op kleiner schaal, terwijl er geen sprake was van geestdrift. Er heersch geen oorlogskoorts in het land en de openbare meening is zelfs gedrukt in verband met de luchtbeschermingsmaatregelen. In doorgaans goed ingelichte kringen te Boe dapest wordt het buitenlandsche bericht, volgens hetwelk er een nieuwe factor zou zijn gekomen in de defensie-politiek van Hongarije met stel ligheid tegengesproken. Men gelooft de verzekering, te kunnen ge ven, dat in den tegenwoordigen toestand Hongarije neutraal wil blijven als in Tsje cho-Slowakije een conflict zou uitbreken. Men toont zich echter gereserveerd ten aan zien van de Hongaarsche houding voor het geval het conflict algemeen zou worden. Havas meldt uit Parijs, dat Mare Boegner, president der Fransche federatie van Protes tanten dezen nacht een telegram zond aan Aartsbisschop van Canterburry met het verzoek, om een dringend beroep op den Paus te doen. Deze zou, samen met alle Christelijke godsdien- Dinsdagavond werd de finale gespeeld tus- schen „Het Witte Paard" (Haarlem) en „Ge zellig samenzijn" (IJmuiden). Na een zeer spannenden strijd, welke pas in het laatste kwartier de beslissing bracht, kwam „Het Witte paard" als overwinnaar uit den strijd met 73. Na afloop werd door den voorzitter van „St. Bavo" de fraaie beker onder applaus der aan wezigen aan de overwinnaars ter hand gesteld. Voor de le klas dammen werd gespeeld tus- schen „Ontwikkeling" (Lisse) en T. E. P. (Haarlem). De uitslag werd een 128 overwin ning voor T. E. P. 2e kl. Dammen. In deze afdeeling wist „St. Bavo II" een groo te overwinning te behalen op O.D.I. uit Hille- gom, zoodat „St. Bavo" II zich in de finale plaatste. Programma voor Dinsdag 4 October: le klas dammen: St. Bavo 1 (Heemstede)Ontwikke ling (Lisse); 2e klas dammen: finale tusschen St. Jozef (Haarlem) en St. Bavo (Heemstede). De wedstrijden, die om 8 uur aanvangen, worden gespeeld in het R.K. Verenigingsge bouw te Heemstede. Belangstellenden zijn welkom. De vrijstaande Hengelsportvereenigingen van Haarlem en omstreken hielden een concours op witvisch op Zondag 25 Sept. in de Ringvaart tusschen Hillegom en Bennebroek. De uitslag was als volgt: De Propeller wisselbeker werd gewonnen dooi de Haarl. Hengelaarsvereeniging „Morgenrood" met 115 stuks, door de ploeg: F. Schmid Jong bloed, R. v. d. Aar, A. v. Dijk, J. v. Dijk en H. v. d. Schoot. 2e Prijs: V. c. Nooit gedacht te Vogelenzang met de ploeg: J. Abswouder, Th. Abswouder, a. Weyers, A. Ruighaver en A. Stijnman. 3e pr. 't Karpertje, 4e pr. de Dageraad Holde, 5e pr. Sport na Strijd, 6e pr. Onder Ons, 7e pr. de Vrije Hengel, 8e pr. D.L.V., 9e pr. Vischlust, 10e pr. de Forel, 11e pr. Westerkwartier, 12 pr. Dageraad Haarlem N„ 13e pr. de Ruischvoorn 14e pr. V.O.E.S., 15e pr. Morgenstond Holde. Niet opgekomen waren Morgenstond H.N. en de Grimdel, Held v. d. dag was J. Abswoude meo 56 stuks. Nadat Maandagavond in het clublokaal van DES de uitgestelde party Corver-Strijbos was gespeeld, is Dinsdag deze interessante kamp in café „Insulinde" aan de Cronjéstraat beëindigd. De uitslagen van de slotpartijen zijn: A. Corver J. Strybos Voorgift Ins.—DES 120 115 35 brt. 22 22 h.s. 16 25 gem. 5.45 5.22 J. Beenders 50 58 4 0.86 W. G. de Korte 40 58 4 0.82 v. d. Velde 36 43 4 0.83 N. Meyer 60 43 7 1.39 G. Termaat 80 29 9 2.75 H. Tuninga 48 29 7 1.65 J. Eijkenaar 70 55 6 1.27 D. Boeré 65 55 6 1.18 Totaal 356371 caramboles. Vorige stand 3979-3756 caramboles. Eindstand 4335-4127 caramboles. De prijsuitreiking zal plaats hebben op Maan dag a.s. by „Insulinde". Wedvlucht van Quievrain op Zondag 25 Sep tember j.i.: A. v. d. Linden 1, 11; G. Zaagsma 2, 3, 5, 16; J. J. Kan 4, 15, 17; G. C. ten Bosch 6; R. Bra kel 7, 8, 9, 10, 12; H. J. Lomans 13; A. W. Dansik 14. Kampioenschappen Vitesse: 1. A. v. d. Linden met 108 punten, 2. P Brakel met 95 p., 3. G. C. ten Bosch met 77 p. Jonge Duiven: 1. F. v. Honschoten met 114 p., 2 en 3 R. Brakel en G. J. Suman ieder met 104 punten. Fond: 1. F. Kyyken met 110 p., 2. A. v. d. Linden met 109 p„ 3. P. Brakel met 100 p. Navlucht: 1. A. v. d. Linden met 113 p., 2. G. Zaagsma met 109 p„ 3. R. Brakel met 97 p. Kampioen Generaal: 1. A. v. d. Linden met 379 p., 2. R Brakel met 334 p„ 3. G. Zaagsma met 318 p. stige voorlieden een laatste verzoek tot Hitier moéten richten, opdat een redelijk uitstel het aan Engeland en Frankrijk mogelijk maakt te bewerken, dat de beloften van het Tsjecho- Slowaaksch bewind in vrede ten uitvoer wor den gebracht. BERLIJN, 28 Sept. (Reuter). Vol gens inlichtingen uit zeer goede bron gelooft men, dat Hitier een voorstel is gedaan voor een Engelsch-Fransche bezetting van het Sudetenland. Verklaard wordt, dat Hitier hier op nog niet geantwoord heeft. PARIJS, 28 Sept. (Havas.) Daladier is om tien uur vanochtend op het ministerie van Oorlog aangekomen, om er met zijn medewerkers overleg te plegen. In het kabinet van den minister heerscht een groote activiteit. Verscheiden afgevaar digden hebben hun opwachting gemaakt om Daladier te vragen voort te gaan met zijn moedige pogingen ten gunste van den vrede. PRAAG, 28 Sept. (Havas) De Vereeniging van Slowaaksche Schrijvers heeft vandaag een manifest gepubliceerd, waarin o.m. wordt ver klaard: „De Tsjecho-Slowaaksche Staat heeft den Slowaken den weg geopend naar een vrij nationaal bestaan. Wij gevoelen de gebiedende noodzakelijk heid van een nauwer samenwerking met de Tsjechen om onzen Staat te verdedigen. Wij roepen allen Slowaken en allen Tsjechen toe: „Liever dood dan Slavernij". Afgevaardigde Sidor heeft voor de radio ver klaard: „Wij hebben opgehouden te twisten. Slowaken, luistert naar de bevelen der autori teiten die den staat en het volk vertegenwoor digen om ons gemeenschappelijk vaderland te verdedigen. Deze verklaring der schrijvers wordt gecom pleteerd door een artikel van Husek in de Slo- vensky Denik van vanochtend, waarin op alle Slowaken een beroep gedaan wordt voor de ver dediging van Tsjecho-Slowakije; hij wijst op de nauwe eenheid in dit ernstige uur tusschen Tsjechen en Slowaken. De Slowensky Denik, het meest verspreide Slowaaksche blad, dat te Bratislava (Pressburg) verschijnt, schrijft met betrekking tot de jong ste uitlatingen van Hitier, waarin hij beweerde dat de Tsjechen en Slowaken het niet met el kander eens zijn, dat „de Slowaken zich nim mer van de Tsjechen zullen laten scheiden, noch de Tsjechen van de Slowaken. De Tsjechen en Slowaken zullen zich nooit van hun repu bliek laten vervreemden". Verder wordt uit goed ingelichte kringen ver nomen, dat de Tsjecho-Slowaaksche regeering het voornemen zou hebben binnenkort Deskyd te benoemen tot vice-gouverneur van sub-Kar - patisch Rusland. Deze benoeming is van te grooter belang daar Deskyd geen ambtenaar is doch een politieke figuur. Dit is dus, aldus Havas, de eerste stap naar de verwezenlijking van autonomie voor sub- Karpathisch Rusland. PARIJS, 28 Sept. (Havas). De Fransche premier Daladier zal te 19 uur een belang rijke radio-rede houden. V Gebouw St. Bavo: Werkplaatspersoneel 8 uur, Fabrieksarbeiders 8 uur. Proza 8 uur, Slagers 8 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie van 95 uur. Kunstzaal Huysen: Expositie Kunstfoto's. Hotel Roozendaal: Ledenvergadering Reddings brigade Overveen. Gebouw St. Bavo: Bestuursraad R.K. Volks bond 8 uur; R.K. Volksbureau 8 uur; Federatie Groenten- en Fruithandel 8 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie van 9 tot 5 uur. Kunstzaal Huysen: Expositie kunstfoto's. Groote kerk: Orgelbespeling van 34 uur. H. H. De Koningin is hedenmiddag onge veer half twee uit Soestdyk vertrokken voor een kort verblijf in Den Haag. In den loop van den middag zal H. M. op den Ruigenhoek de ministers van Buiten landsche Zaken en van Defensie ontvangen, waarna de Koningin naar Soestdijk zal terugkeeren. LONDEN, 28 -Sept. (Reuter) Eden heeft heden een bezoek gebracht aan het Foreign Office. De Engelsche vrouwen hebben in grooten ge tale den oproep der regeering voor vrijwilligers beantwoord. De verschillende hoofdkwartieren en aan gifte-bureaus worden bestormd door vrouwen, die hun diensten aanbieden voor de vrouwelijke hulpcorpsen. SOFIA, 28 Sept. (Reuter) Vandaag zijn in Zuid-Bulgarije gecombineerde manoeu vres begonnen der militaire strijdkrachten. DEKKERS' „R O G G O", blank gesneden - - roggebrood, kost 8 cent per pakje.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 5