Kranige zege van De Meer op H.M.S. Ragnhild kent geen grenzen meer H Weer een zege van E verton ar DE AMSTERDAMMERS AAN DEN KOP DE RESULTATEN Aston Villa op de derde plaats J- MAANDAG 3 OCTOBER 1938 UIT HET KATHOLIEKE KAMP S.J.C. loopt uit op Spartaan en neemt de leiding in West II Fortitudo begint goed V. V. Z. was sterker dan N.E. A. En won verdiend met 3I 1 S.J.C. wint ook in Rotterdam De zege op Excelsior is niet in gevaar geweest De 300 yards van Willy den Ouden met 1.4 sec. verbeterd Thans 13 records op haar naam E. M. M. opnieuw geslagen Fortitudo wint met 41 VOETBAL IN ENGELAND De vier Londensche clubs in de eerste divisie spelen alle gelijk Leicester City scoort acht maal Fulham bovenaan De uitslagen 8/ Fraaie prestatie van De Meer In een enerveerenden kamp werd H. M. S. met 32 geklopt Het lukte G.V.O. niet Wilskracht zegevierde met 21 T.Y. B. B. scoort zeven goals Bij den 31-achterstand gaf D.O.S.R. zich gewonnen V Onze Gezellen snoept D.H.L. een punt af Veel wind, maar toch goed spel Bij rust was de stand nog blank Toen scoorde Leonidas tweemaal en klopte aldus Spartaan Nederland—België in de hoofdstad? De interland tegen Duitschland zou dan in Rotterdam worden gespeeld UIT DE SPORTWERELD Er zijn gisteren weer enkele be langrijke uitslagen gevallen, waar van sommige ook ware verrassingen kunnen worden genoemd. Zoo noe men we in West I de zege van De Meer op HMS, de verpletterende 71-nederlaag, welke SDOUC te gen Quick leed en de groote over winning van TYBB, dat in Roelof- arendsveen met dezelfde cijfers van DOSR won. SJC, Laura en Vogido wisten zich evenals Brabantia en Wilhelmina op fraaie wijze aan den kop te handhaven. Laura won in Zuid I op duidelijke wijze zijn zeer zwaar geachten uitwedstrijd tegen Palemig. Kerkrade kwam echter een puntje achter, door tegen Waubach gelijk te spelen. Ook Sittard- sche Boys verloor een punt en wel aan Kimbria, waardoor het nu de derde plaats moet deelen met Valkenburg, dat met 31 over RKONS zegevierde. RKNAC kon het niet tot zijn twee de zege brengen en verloor thuis van RKVVL met 3—2. Laura Kerkrade Sitt. Boys Valkenburg Kimbria RKVVL Waubach RKNAC WH Palemig Rkons 3 3 3 3 3 2 3 3 1 2 2 3 2 1 2 1 1 0 1 0 0 0 0 1 2 0 1 0 2 0 0 0 0 0 0 0 1 1 1 1 2 1 2 2 6 5 4 4 3 2 2 2 0 0 0 10—3 4—1 63 8—7 8—7 4—4 45 9—12 1—3 4—3 1—6 In Zuid II gaan Brabantia en Wilhelmina nog steeds voort met andere clubs aan hun idealen op te offeren. De Eindhovenaren sloe gen Schijndel met 20, terwijl Wilhelmina met 31 Eendracht bedwong. BKTW wandelt op eenigen afstand als derde mee, de Tilburgers wonnen met 41 van Venl. Boys, terwijl Zwaluw zijn eerste 52 nederlaag goed maakte door nu met dezelfde cijfers van SVB te winnen. Mulo schonk op eigen veld aan Best Vooruit met 3-2 diens eerste punten. Brabantia 3 3 0 0 6 9—1 Wilhelmina 3 3 0 0 6 10—5 RKTVV 3 2 0 I 4 8—6 Kolping 1 1 0 0 2 3—0 Schijndel 2 1 0 1 2 5—4 Zwaluw 2 1 0 1 2 7—7 Treffers 2 I 0 1 2 3—4 Eest- Vooruit 3 1 0 2 2 3—5 Eendracht 3 1 0 2 2 4—7 Mulo 2 0 0 2 0 6—8 SVB 2 0 0 2 0 3—8 Venl. Boys 2 0 0 2 0 .1-7 In het Oosten „knalde" het geducht. Voor eerst valt hier op de fraaie zege van Vogido, dat NEO met niet minder dan 60 klopte en daardoor zelfs alleen aan de leiding kwam. Want Vosta wist VDZ in eigen huis een ne derlaag toe te brengen en daardoor zelf naar de tweede plaats te klimmen. SDOUC blijft dit jaar echter ver buiten zicht. Niet alleen ver loren de Ulftenaren opnieuw, doch dit ge schiedde zelfs met 71 en wel tegen Quick, dat nu trotsch op de derde plaats prijkt. Altior deed z'n plicht en bracht de Lobitsche Boys hun derde nederlaag toe. Grol debuteerde vrij onfortuinlijk bij Achilles, dat met 4—1 won. Vogido Vosta Quick V.D.Z. Achilles 15—4 8—2 12—5 8—4 10—7 Altior 3 2 0 1 4 6—7 S.D.O.U.C. 2 0 1 1 1 2—8 R.V.W. 1 0 0 1 0 2—5 Grol 1 0 0 1 0 1-4 N.E.O. 3 0 0 3 0 3—12 Lob. Boys 3 0 0 3 0 3—12 N.E.A. pakt de zaken direct flink aan en V.V.Z. wordt in de verdediging gedrongen. Lanzamer- hand komt de thuisclub los en spoedig hierop is het de Wit, die V.V.Z. de leiding geeft, 10. N.E.A-. komt nu nog feller in den aanval en een keihard schot van Lubbe wordt door Wieg man met groote moeite tot corner gekeerd, welke evenwel niets oplevert. De bal belandt hierop bij Olie, welke van 40 Meter afstand een geweldig schot lost, dat buiten bereik van den keeper tegen de lat terecht komt. Beide elftallen vertoonen een enthousiast spel, met N.E.A. iets in de meerderheid. Wanneer Blakenburg den bal bij het V.V.Z.-doel oppikt, passeert hij schitterend naar de Wit, die ineens voorzet en het is Olie, die den bal in het N.E.A.- öoel schiet. Een schitterend doelpunt (2.oi. Na de rust pakt N.E.A. wederom flink aan en spoedig heeft het succes, als het een corner krijgt te nemen, welke keurig voor doel wordt geplaatst en schitterend door v. Beek wordt in gekopt. De spannmg stijgt ten top, doch lang zamerhand biykt V.V.Z. de beste taktiek te heb ben. De N.EJi.-halfiinie kan het tempo niet meer volgen, waardoor V.V.Z. een grooten druk gaat uitoefenen. Bezuyen is in uitstekenden vorm en haalt er de hardste schoten uit, totdat hij eindelijk van dichtbij door Blakenburg Wordt gepasseerd, 31. N.E.A. wijzigt zijn op stelling, doch ook dat brengt niet de gewenschte Verbetering, want steeds is V.V.Z. in den aan tel. Bij een corner op het N.E.A.-doel wordt de bal afgeslagen, rechtshalf Bicker schiet het leder hard op het doel doch weer redt de lat. •Met V.V.Z. sterk in den aanval komt het einde. In West I heeft De Meer zijn aanhang een wel zeer prettigen dag bezorgd. H.M.S., dat op bezoek kwam, werd met een 32 nederlaag huiswaarts gestuurd en daardoor tronen de Amsterdammers na drie wedstrijden* alleen op de eerste plaats. Nu volhouden! Ook Wilskracht bracht twee punten naar de hoofdstad. Een fraaie en veelbelovende beurt deze zege in Krommenie op G.V.O. behaald. Fortitudo begon uitstekend door zijn eersten wedstrijd met niet minder dan 41 van E.M.M. te winnen. V.V.Z. sloeg N.E.A. met 31 en haalde daarmede zijn eerste punten binnen. De Meer H.M.S. Fortitudo V.V.Z. Volendam N.E.A. Wilskracht E.M.M. V.V.A. G.V.O. 3 2 1 1 1 1 1 1 0 0 7—3 10—4 4—1 3—3 6—6 3—4 5—9 49 2—3 1 3—5 In West II is de zege van S.J.C. op Excelsior een resultaat waarop men niet gerekend had. Zelfs hebben de Noordwijkers nu alleen den kop genomen, want Spartaan verloor de Rotterdam- sche derby tegen Leonidas met 20. T.Y.B.B maakte zijn 71 nederlaag, tegen HBC geleden, weer goed, door nu een even groote zege te behalen. D.O.S.R. was hier het meer of minder gewillige slachtoffer. Onze Gezellen en D.H.L, konden in Haarlem niet tot een beslissing ko men, waardoor de Haarlemmers een kostbaar punt veroverden en D.H.L. daarnaast zijn derde gelijke spel in successie boekte. S.J.C. 3 0 0 0 6 13—16 Leonidas 3 1 2 0 4 6—4 Spartaan 3 2 0 1 4 7—6 D.H.L. 3 0 3 0 3 6—6 T.Y.B.B. 3 1 1 1 3 9—9 Onze Gezellen 3 1 1 1 3 3—5 H.B.C. 2 1 0 1 2 9—4 Excelsior 3 0 1 2 1 <N r-H co Santpoort 1 0 0 1 0 0—1 D.O.S.R. 2 0 0 2 0 2—10 Een wereldrecord minder voor Willy den Ouden. S. J. C. onderneemt direct na den aftrap een snellen aanval en blijft hierna geruimen tijd sterker. Na eenigen tijd weten de gasten een corner te forceeren. Deze wordt door den rechtsbuiten hoog voor doel geplaatst, waarna J. Groenewoud met een fraaien kopbal zijn club de leiding geeft (01). Even later is het weer de midvoor, die met een onverwacht, hard schot den voorsprong ver groot (02). Nog voor de rust brengt L. v. Lin- gen met een hoog schot vanaf de zijlijn den stand op 12. Na de hervatting brengt Groene woud met een schot onder den vallenden kee per door den stand op 13, terwijl direct hier na Th. Prein uit een penalty feilloos inschiet. Bij een misvejstand in de achterhoede schiet v. Leeuwen, die Oosterholt vervangen heeft, in eigen doel, terwijl even later Th. v. d. Berg met een vliegend schot den voorsprong vergroot (2 5). Na den bal prachtig vrij gemaakt te heb ben, schiet L. v. Lingen onhoudbaar in den uitersten hoek (35). Nu was het weer de beurt van S. J. C., dat door zijn midvoor het halve dozijn completeerde. In de laatste minuut zet v. d. Linden den bal voor, v. d. Berg loopt uit, doch door den sterken wind verandert de bal van richting en verdwijnt in het net (46). Het Deensche zwemfenomeen Ragnhild Hveger heeft blijkbaar het plan opgevat, om alle wereldrecords, welke er zoo op de ver schillende afstanden op de borstcrawl be staan, op haar naam te brengen. Zondag tenminste heeft Ragnhild weer een wereldrecord, haar dertiende, ditmaal op den korten afstand van 300 yards op haar naam gebracht door dezen afstand in 3 min. 25.6 sec. af te leggen. Het oude record had Willy den Ouden in bezit met een tijd van 3 min. 27 sec. op 22 Juni 1935 te Dundee gevestigd. De Deensche zwemster heeft nu alleen de we reldrecords op de 100 yards, 100 Meter en 220 yards nog niet op haar naam gebracht. Deze records worden gehouden door Willy den Ouden. In totaal bezit Denemarken thans 15 van de 26 wereldrecords waarvan Ragnhild 13. Ook Inge Soerensen is recordhoudster, terwijl Ragnhild Hveger tot het behalen van het 4 X 10<1 Meter estafetterecord haar niet gering aandeel heeft bijgedragen. Negen wereldrecords staan op naam van Nederlandsche zwemsters, n.l. drie ten name van Wiily den Ouden, twee van Jopie Waalberg, twee van Nida Senff, een van Cor Kint en een van Iet van Peggelen. Verder zijn ook de Duitsche dames Hanni Hoelzner en Martha EngfeldtGenenger we reldrecordhoudsters. Het eerste doelpunt van Vogido in den wedstrijd tegen N. E. O., welke den Enschede'er s een 6O-zege ende alleenheerschappij over de bovenste plaats opleverde; v. d. Burg heeft zich door de vijandige verdediging gewerkt en met een scherp schot den Bomer doelman voor de eerste maal het nakijken gegeven In een van EMM-zijde slecht gespeelden wedstrijd, is het den bezoekers gelukt den vol len buit mede naar huis te nemen. De gasten zijn reeds dadelijk voor het EMM-doel en met groote moeite trachten de EMM-spelers het spel naar de andere zijde te verplaatsen. Maar de vlugge Culemborgers zitten goed op den bal, zoodat het doelpunt niet kan uitblijven. Na een kwartier weet de middenvoor met een hard schot te scoren (01). EMM strijdt met ijver door en nu laat het pechduiveltje ver buiten het bereik van den Forti-keeper het leder tegen den paal stuiten, De opgevangen bal wordt overgeschoten en ae Fortitudo-mannen nemen het spel weer over. En weer op het EMM-doel af, waar een hard schot van den linksbinnen de roos treft (02). Het spel houdt hetzelfde aspect. Een corner voor Forti wordt naar rechts gekopt) waar de buitenspeler klaar staat en 't is 0—3. Dan weer een kans voor EMM, maar ondanks 't feit, dat de keeper den bal los laat, weet hij hem nog weg te grabbelen en een doelpunt komt weer aan den anderen kant. Een roller komt nog juist aan den binnenkant van de paal en met 04 wordt rust gefloten. De wind, die wel wat minder is geworden, geeft hoop, dat de tegenpunten voor EMM nog zullen komen. Maar het primitieve spel, dat EMM vertoont, heeft tegen de hechte Forti- verdediging vooreerst geen kans, tot dat de rechtsbuiten een goed toegespeelden bal ach ter den keeper weet te plaatsen (14). Als scheidsrechter v. Haastert einde fluit heef For titudo verdiend, zij het met wat hcoge score, gewonnen. Elke voetbaldag heeft zoo zijn speciale verrassingen. In de Engelsche voetbalwereld zorgde Leeds United Zaterdag voor de sur prise. Leeds, dat in deze competitie nog heelemaal geen daverende dingen had ge daan en ergens in het midden van de rang lijst huisde, kwam plotseling ongezouten uit den hoek door Leicester City een ongenadi ge 82 nederlaag toe te brengen. Een zeld zaam hooge score in de eerste Engelsche afdeeling. Veel invloed heeft deze gebeurtenis op het verloop van zaken overigens niet gehad. Belangrijker was het feit, dat Everton zich van zijn nederlaag herstelde, door zich Liver pool, dat als derde op de ranglijst stond, met 21 van het lijf te houden en daardoor zijn positie aan den kop van de ranglijst te hand haven. De plaats van Liverpool wordt nu in genomen door Aston Villa, dat een regelmatige 2—0 zege op Portsmouth behaalde. De Londensche clubs in de eerste divisie heb ben het ook ditmaal geen van alle tot een overwinning kunnen brengen. Chelsea toonde opnieuw boven zijn stand te leven en speelde in eigen huis nota bene tegen Stoke City gelijk. Ook Arsenal behaalde slechts één punt, maar dit was in den uitwedstrijd tegen Sunder land, hetgeen deze pil wel eenigszins vèrguldt. Toch zien we nu weer met spanning uit naai de eerstvolgende overwinning van de Reds. Het zal pas hun derde worden. Brentford was op bezoek bij Grimsby Town. Het gelijke spel tegen de visschers is zeer ze ker geen oneervol resultaat voor de nog jeug dige eerste klassers. Waar blijven echter de prachtige zeges van het vorige seizoen? Charl ton Athletic is ook nog niet in vorm en stelde wel iets teleur, door thuis een uunt tegen Bir mingham te verspelen. Tenslotte zij vermeld de 30 nederlaag van Huddersfield Town dat vorige Week m,et de zelfde cijfers van Everton won tegen Wol verhampton Wanderers In de tweede divisie wisten twee van de drie Londensche clubs te zegevieren. Fulham won met 53 in Manchester van de City, een zeer fraai en veelbelovend resultaat, dat de Lon- denaars zelfs aan het hoofd van de ranglijst bracht. Blackburn Rovers dat vorige week op de eereplaats zetelde, verloor namelijk met 41 van Millwall, dat als derde staat geklasseerd. West Ham United bezocht Chesterfield en zag daar zijn illusies door een 10 nederlaag voorloopig weer in rook opgaan. Tottenham Hotspur deed het echter weer eens beter door met 41 van Norwich City te winnen. De uitslagen in de eerste afdeeling luiden: Aston Villa—Portsmouth 2—0 Bolton WanderersMiddlesbrough 4I Charlton AthleticBirmingham 44 ChelseaStoke City 11 Derby CountyBlackpool 21 EvertonLiverpool 21 Grimsby TownBrentford 00 Leeds United—Leicester City 82 Preston North EndManchester United 11 SunderlandArsenal 00 Wolverhampton WanderersHuddersfield Town 30 De stand is hier: Everton 8 7 0 1 14 19— 7 Derby County 9 6 2 1 14 15— 8 Aston Villa 8 4 2 2 10 14— 8 Liverpool 8 5 0 3 10 12— 8 Bolton Wander. 8 4 2 2 10 14—10 Leeds United 8 4 I 3 9 15—11 Preston N. E. 8 4 1 3 9 13—10 Chelsea 8 3 3 2 9 13—10 Sunderland 8 3 3 2 9 9— 8 Wolv. Wanderers 8 2 4 2 8 8— 6 Middlesbrough 8 3 2 3 8 15—14 Portsmouth 8 4 0 4 8 10—12 Manch. Un. 2 3 3 7 14—11 Blackpool 8 3 1 4 7 1313 Arsenal 8 2 3 3 7 6— 6 Charlton Ath. 8 3 1 4 7 12—15 Grimsby Town 8 2 3 3 7 7—11 Leicester C. 9 2 3 4 7 9—18 Stoke City 8 1 4 3 6 10— 8 Huddersf. T. 9 2 1 6 5 8—13 Brentford 8 2 1 5 5 7—16 Birmingham 9 1 2 6 4 12—21 Tweede divisie: Bradford—Sheffield Wednesday 3—1 BurnleyLuton Town 32 ChesterfieldWest Ham United 10 Coventry CityNewcastle United 10 Manchester City—Fulham 35 Millwall—Blackburn Rovers 4—1 Sheffield United—Plymouth Argyle 0—1 Southampton—West Bromwich Albion 2—1 Swansea TownBury 33 Tottenham Hotspur—Norwich City 4—1 Tranmere Rovers—Nottingham Forest 1—1 De stand aan den kop is hier: Fulham Blackbur I Millwall een meer voor Ragnhild Hveger 9 6 2 1 14 18— 8 R. 9 6 1 2 13 22—14 8 5 2 1 12 207 Met den sterken wind in den rug trapt De Meer af. Desondanks neemt H.M.S. het initia tief tot den aanval over en reeds dadelijk vlie gen eenige schoten rakelings over het Meer- doel. Langzamerhand komt de thuisclub er beter in. 'n Ver schot van v. Veen weet keeper Gielen, die Pot verving, nog juist corner te trappen. Even hierna lost Kuijpers tweemaal achtereen een hard schot. Het eerste wordt goed gestopt, terwijl het tweede tot corner wordt gewerkt. Als v. Veen van grooten afstand op doel schiet, laat de H.M.S.-keeper tot ieders verrassing den bal door de beenen glippen, 10. De Zuilenaren laten het er niet bij zitten Zoo zien we o.a. een kopbal van Bouman uit 'n corner van De Hosson juist over de lat vliegen. De Meer blijft echter sterker. Bij een goed opgebouwden aanval zet van Helvert scherp voor, Kloosterman loopt snel toe en met 'n vliegend schot is het 2—0. Het appèl van H.M.S. voor buitenspel van den middenvoor wordt afgewezen. Niet lang hierna komt de rust. Als weer begonnen wordt, blijkt dat H.M.S. alles op den aanval heeft gezet. En reeds de eerste serieuze attaque levert 'n doelpunt op. Uit een voorzet van den linkervleugel schiet Hoonakker onhoudbaar in, 21. Vijf minuten later kruipt H.M.S. door het oog van de naald als Kuijpers 'n goed aangegeven bal van Kloosterman keihard tegen de paal schiet. De terugspringende bal wordt door v. Helvert over geschoten. H.M.S. is thans echter het meest in den aan val. Als Sinnige na 20 min. den bal voor doel plaatst, volgt er 'n mistrap in de achterhoede van De Meer; De Hosson profiteert hiervan en geeft Sweering geen kans, 22. Verwoed wordt er aan beide zijden verder gestreden. Verschil lende aanvallen van De Meer worden onderbro ken door buitenspel. Maar wanneer de H.M.S.- backs te ver zijn opgedrongen, krijgt v. Helvert den bal; hij plaatst goed voor doel, waar Kuij pers klaar staat om zijn club opnieuw de leiding te geven, 32. Thans trekt De Meer zich terug en heel H.M.S. is voor het Meer-doel. Onder hoogspan ning verstrijkt de laatste minuut, maar met 'n zwaarbevochten 32-overwinning voor De Meer komt het einde. Door den vrij stevigen wind was goed voet bal ten eenenmale uitgesloten en liet vooral 't plaatsen veel te wenschen over. De wind was mede oorzaak, dat bijna de geheele wed strijd op één helft werd gespeeld, afgewisseld door enkele uitvallen, die echter steeds op niets uitliepen. Nadat enkele minuten waren gespeeld, gaf Van den Berg met een prachtig schot zijn club de leiding (0—1). Dit werd aanleiding voor de thuisclub om uit een ander vaatje te gaan tappen, in welken tijd het spel van H. Noom en P. Berkhout opviel. Doch hoe de GVO-spe- lers zich ook inspanden, het geluk was eerstens niet aan hun zijde en tweedens werd het ta melijk forsche spel oorzaak, dat eenige spelers, zij het dan voor kort, het veld moesten ver laten en zich nadien niet voor de volle 100 pet. konden laten gelden. Uit 'n gevaarlijke situatie voor het GVO-doel weet Kaaij den voor sprong te vergrooten (0—2). Ondanks dezen vrij grooten tegenstand was men algemeen van ge dachte, dat GVO na de rust met den wind mee, nog wel eens voor een verrassing zou kun nen zorgen, doch ook dit wist de verdediging van W. te voorkomen. Weliswaar kwam er nog een tegenpunt, toen v. Gelderen in een moei lijke positie juist onder den vallenden keeper doorschoot (12), doch dit was ook de eenige keer dat de GVO-aanhang kon juichen. De thuisclub speelt het eerst met wind mee, waardoor deze vrijwel voortdurend in den aan val is. De voorhoede werkt de aanvallen echter slecht af, zoodat doelpunten uitblijven. Als er ruim een half uur is gespeeld scoort de mid voor van TYBB voor de eerste maal 01. Vijf minuten voor de rust komt door v. Es, rechts buiten van DOSR, de gelijkmaker 1—1. Na de rust hebben de gasten den wind mee en reeds na enkele minuten herneemt TYBB met een kopbal van den midvoor de leiding. 1—2. De thuisclub herstelt zich even, maai door schoten tegen lat en palen blijven weer doelpunten uit. Hierdoor treedt er eenige ont moediging op bij DOSR en als na een kwar tier 13 gescoord wordt, geeft DOSR zich ge wonnen. Geleidelijk voert de Haarlemsche club de score op, terwijl ook de rechtsback van DOSR, in het nauw gedreven, eens in eigen doel trapt. ZUID 1 KerkradeWaubach 0—0 R.K.N.A.C.—R.K.V.V.L2—3 Sitt. BoysKimbria 22 PalemigLaura 14 ValkenburgR.K.O.N.S31 ZUID II BrabantiaSchijndel 20 R.K.T.V.V.—Venl. Boys4—1 ZwaluwS.V.B. W ilhelminaEendracht MuloBest Vooruit 5—2 3—1 2-3 OOST V.D.Z.—Vosta 1—2 Vogido—N.E.O6—0 QuickS.D.O.U.C7—1 AltiorLob. Boys 3—1 AchülesGrol .-41 WEST I V.V.Z.—N.E.A E.M.M.Fortitudo De MeerH.M.S. G.V.O.—Wilskracht 31 3—2 1—2 WEST II LeonidasSpartaan 20 ExcelsiorS.J.C46 Onze GezellenD.H.L11 D.O.S.R.—T.Y.B.B1—7 Niettegenstaande den straffen wind, welke van doel tot doel stond, is het een goed gespeel de wedstrijd geworden, waarbij het gelijke spel zeer juist de verhouding aangeeft. Het liet zich aanzien, dat niet gemakkelijk gedoelpunt zou worden in dezen wedstrijd, want beide achter- noedes lieten prima spel zien. Bijna denken we D.HL. te zien scoren wan neer even buiten het strafschopgebied een over treding plaats heeft en Alsemgeest een harden kogel op doel lost, welke evenwel den verkeer den kant van de lat raakt. Aan den anderen kant weet Alsemgeest door ver uitloopen groot gevaar te voorkomen. Met een blanken stand treedt dan de rust in. Na de thee heeft Onze Gezellen den wind mee en wie nu het initiatief verwacht had van Onze Gezellen, gezien den druk op het D.Hii.-doei voor de rust, is bedrogen uitgekomen. Evenals Onze Gezellen liet D.H.L. juist tegen den wónd haar beste spel zien en het pleit voor de Gezellenachterhoede, dat zij niet gepasseerd werd, doch langen tijd kon stand houden. Wanneer evenwel één der backs een vijftien minuten voor tijd den bal even met de handen aanraakt, geeft de scheidsrechter een penalty, welke Tok Alsemgeest onhoudbaar hoog in de touwen jaagt. Iedereen denkt dat Onze Gezellen nu wel zal inzakken, doch deze tegenslag doet hen juist de zaken wat energieker aanvatten en geheel O.G. trekt sterk naar voren. En waarlijk, Onze Gezellen heeft al spoedig succes, want reeds na een paar minuten krijgt Bouma een kans in het strafschopgebied en met een geweldig hard schot knalt hij den bal in de touwen, 11. De spanning stijgt ten top en Tok Alsemgeest krijgt nog een behoorlijke kans om zijn ploeg de overwinning te geven, doch hij aarzelt even en de kans is voorbij. Wanneer de goedleidende scheidsrechter Frauenfelder het laatste fluit signaal geeft, heeft niemand het net meer kun nen vinden en hebben beide partijen één punt veroverd, wat beide wel toekwam. De gastheeren zetten direct een zeer snel tempo in, waardoor Spartaan aanvankelijk eenigszins verrast is, doch waarbij het zich later meer en meer aanpast. Bij een snellen zwart-witten aanval, talmt de Geer op het critiekc moment. Tijdens een hevigen druk op de Leonidas-veste, reageert de Spartaan-voor hoede te traag, waardoor succes uitblijft. Kort na de hervatting zet Ploegmans, die Vloermans vervangt, mooi voor. Venrooij slaat den bal terug, doch de toeschietende Ciolina kopt onhoudbaar in (10). Na een korten, doch hevigen druk op het Leonidas-doel weet Ciolina uit een snellen te genaanval den vallenden Pols te passeeren en speelt daarna om den uitloopenden Venrooij heen den bal in het verlaten doel (20). Na eenige wederzijdsche, meerendeels ongevaar lijke aanvallen, bleekt het einde met onver- anderden stand aan, zoodat Leonidas haar stad- genooten een verdiende nederlaag heeft toege bracht. In een Zaterdag JJ. gehouden vergadering van het K.N.VB.-bestuur is besloten, dat de oefenwedstrijd van het Continentale elftal te gen een Nederlandsch bondselftal op 23 October a.s. zal gespeeld worden in het Olympisch Sta dion te Amsterdam. Voorts schijnt wel zeker te zijn, dat Neder land—België dit jaar te Amsterdam gespeeld zal worden. In dat geval zal Nederland Duitschland in het Feljenoord-stadion plaats vinden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 9