Een onzinnige dagvaarding Men on#; 1® 6 my kleedtngmagaz;often NEDERLAND Stijl Caravaggio kT H. J. VAN DER MEER DEKENS m/xmm/x/xii PAARDENHANDELAAR VOOR DE RECHTBANK Wmi Dansacademie MARTIN. f42.- Instituut Burdorf Strietman HERWONNEN LEVENSKRACHT PROPTE JUBlLEUM-ACTlT" t: NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Een „Indian" van f25kost den berijder f 100.boete Met een gestolen kip en zonder achterlicht De kip en 't achterlicht DRINKWATERVOORZIENING TEN PLATTELANDE Zoo'n glibberig beest Wees verstandig neem Rheumalana Lakens, van heerlijk warm. gescho ren flanel! Roekeloos gereden Te groote welwillendheid van een Gemeenteraad door de Kroon voorkomen De graflegging van Theodoor van Baburen SCHAGCHELSTRAAT 29 - haarlem 15 Orinh&r telefoon ioao6 1938/39 DAMMEN Competitie hoofdklasse, district Noordholland 0—2 1—1 afgebr. 0—2 afgebr. 2—0 0—2 0—2 2—0 0—2 WIELRENNEN R. K. Wielrennersvereeniging „Achilles" W.F.C. I—E.D.O. I Wandelsport R. K. Zwemvereeniging V.O.Z. BILJARTES F.B.H.O. Stand der competitie 'oen grootmoeder klein was - kregen de kinderen Molenaar's Kindermeel om flink te groeien en om sterk te worden. Veel is er veranderd - de Mode, er zijn auto's gekomen en vliegmachine's maar kinderen zijn nog steeds kinderen, zooals een halve eeuw geleden. Het is goed te weten dat gij Uw kind een krachtgevend voedsel kunt geven, dat al vijftig jaar lang bekend is: Molenaar's Kindermeel. Gij kunt het dus met volkomen vertrouwen geven. Een halve eeuw lang is bewezen dat kinderen werkelijk sterk en gezond wor den door het gebruik van Molenaar's Kindermeel. P. MOLENAAR CO'S MEELFABRIEKEN N. V. IESTZAAK HET ADRES voor Holl. gasgev. Gloeilampen is Schagchelsir. 7 SLECHTS SECONDEN Engelsche Eenh. Kleerm. OPLEIDING voor Kantoor en Praktijk STENO TACHO TYPEN TALEN BOEKHOUDEN MIDDENSTANDS DIPLOMA Aanmelding dagelijks DAG- EN AVONDLESSEN HAARLEM ADVERTEERT IN DIT BLAD STEUNT HET WERK VAN Als eerste stond voor de rechtbank te Almeloo terecht de paardenhandelaar H. G. ten. D. te Ambt-Delden, die was vrijgesproken van een ten laste gelegde overtreding van de Crisis-in- voerwet n.l. den invoer van vier paarden, zulks by vonnis van den Enschedeschen kantonrech ter. Verd. geeft toe dat hij eenige paarden uit Litthauen heeft ingevoerd. Er waren 4 paarden bij waarvoor consent noodig was en verd. had consent. De transactie is geschied door verd.'s agent te Bentheim. De vier bewuste paarden zijn echter in beslag genomen daar ze boven- maatsch zouden zijn. Verd. zelf heeft zich daar van niet vergewist. Toen de paarden reeds ge meten waren en in beslag genomen, is verd.'s broer er bij gekomen. De commies-verificateur Jongsman te Olden- zaal verklaart dat volgens de aangifte bij verd.'s paarden vier bovenmaatsche paarden moesten zijn. Er waren er evenwel acht. Get. heeft er toen 4 in beslag genomen. Get. heeft aan verd.'s agent van te voren de kans gege ven de dieren te meten doch aangezien daarop niét werd ingegaan gelooft get. dat opzettelijk gepoogd is die paarden in te voeren. De officier van justitie, mr. van der Hoeven, kon zich geheel vereenigen met het vonnis van den kantonrechter, want het is bij 'n poging gebleven en is niet bewezen dat de dieren reeds gewisseld hadden, bovendien was verd. zelf niet de invoerder. De verdediger, mr. dr. J. W. Schneider, be toogde uitvoerig dat aan verd., die een der groot ste paardenhandelaren uit Europa is, geen en kele blaam treft. De administratie heeft deze zaak uitermate dom aangepakt en de rekening die den Staat zal worden aangeboden zal ge peperd zijn. PI. noemt de handelwijze van de administratie waanzin. Het is onmogelijk deze half wilde paarden in de eeuwige sneeuw van Litthauen en Polen te meten met den maatstaf van de Nederlandsche Crisiswetgeving. Scherp laat pl. zich uit over het drijven van het de partement om dezen onzin voor de rechtbank te doen behandelen. Dit is de onzinnigste dag vaarding uit mijn heele 20-jarige practijk, al dus pl. Pl. zal persoonlijk bij den minister van justitie protesteeren, daar een van de beste burgers van dit gewest om dezen onzin voor de rechtbank wordt gesleept. Vonnis over 14 dagen. Mej. S. Kok zat bij verd. op de duo. Er werd langzaam gereden. Get. had den indruk dat verd. goed kon rijden. Get. H. Kok zag Hooit naderen met 'n vaart van 30 tot 40 K.M. goed rechts van den weg. Signalen heeft get. niet gehoord. Get. J. Kempers heeft 'n claxonsignaal ge hoord maar weet niet wie het gegeven heeft. Get. G. Leeftink heeft Hooit 's morgens van dien dag zien rijden. Hij reed toen zóó woest dat get. zei: „als die zich niet 'n keer dood rijdt dan weet ik het niet." Dat was in dezelfde buurt, in de Hobbemastraat, 's morgens tusschen 10 en 12 uur. Get. Hooit: Ik ben 's morgens naar Deventer geweest en niet in de Hobbemastraat. Ik heb mijn verloofde van Deventer gehaald en ben pas in den namiddag in die buurt geweest. Get. Leeftink: Maar toen was ik al in En schede en ik weet zeker hem gezien te hebben. De officier achtte de ten laste gelegde roeke loosheid bewezen en noemde het een schan daal dat verd. op 'n motor gaat zitten zonder tegen derden verzekerd te zijn. Spr. eischt f 100 boete subs. 50 dagen hechtenis. Mr. dr. J. W. Schneider pleitte vrijspraak. Vonnis over 14 dagen. De grondwerker L. P. te Enschede heeft op 2 Juni '38 te Buurse (gem. Haaksbergen) een kip en eenige eieren van J. ter Huurne weg genomen. Dat geschiedde in den nacht en toen P. op zijn fiets naar huis ging werd hij door den agent van politie Spit aangehouden omdat zijn achterlicht niet brandde. Daar hij niet graag gepakt werd met de gestolen kip ging hij er vandoor doch werd door den agent inge haald. Toen kwam de diefstal ook uit. Verd. geeft alles toe. Hij staat gunstig be kend doch is door nood, toen hij geen werk had en geen steun ontving, tot den diefstal gekomen. Zoodoende zou hij met Pinksteren een kippen boutje op tafel hebben. Pres.: 't Is jammer dat zoo iets gebeurd is. hebt het dus uit armoede gedaan. Verd. beaamt dit. De agent Spit heeft verd. herhaaldelijk tij dens de achtervolging aangeroepen maar hij reed door. Pres.: Waarschijnlijk meer om die kip dan om het achterlicht. De officier acht de feiten bewezen en wil nog één maal genade voor recht laten gelden. Hij eischt 6 maanden gevangenisstraf voorwaarde lijk met 3 jaren proeftijd. Vonnis over 14 dagen. is niet bevreesd voor "mist en vocht en kou, maar U moet 'daar voor oppassen! Om'te beginnen, geen kille, klamme beddelakens. Die hebben al heel wat rheu- matische aandoeningen op hun geweten! PANJ A A R D BORNC De raad plaatste zich op het standpunt, dat het gebruik van minder goed drinkwater ook wel werd toegelaten ten aanzien van woningen, waarvoor de verplichting tot aansluiting op de drinkwaterleiding niet geldt, en meende daar om de gevraagde vrijstelling te moeten ver- leenen. De burgemeester riep de tusschenkomst van de Kroon in en deze oordeelde, dat de raad niet bevoegd was tot het verleenen van de vrij stelling, zoodat het genomen raadsbesluit strijdig was met de wet, waarom de Kroon het vernietigde. De wasscher H. R. te Hengeloo (O.) zou op 6 Juni '38 op den Achterhoekschen molenweg aldaar hoogst roekeloos en onvoorzichtig mét een tweewielig motorrijtuig hebben gereden en tegen een anderen motor zijn opgebotst, waar van de bestuurder, F. G. Hooit, kwam te vallen en dusdanig gewond werd dat hij gedurende eenigen tijd zijn beroep als journalist niet kon uitoefenen. Verd. verklaart dat hij een „Indian" voor f25 had gekocht en er een eindje mee was gaan toeren hoewel hij nog niet in het bezit was van een rijbewijs. Volgens R. waren de remmen goed. Op den hoek van bovengenoemden weg zag hij niets aankomen. Plotseling hoorde hij van rechts een motorrijwiel naderen. Verd. kon niet meer remmen met gevolg dat een botsing plaats vond. De andere motorrijder, verd. zelf en zijn meisje dat op den duo zat, kwamen al len te vallen en liepen verwondingen op. De oorzaak van het ongeval ziet verd. echter in de omstandigheid dat H geen signaal gaf. Get. Hooit moet op den Wilbertsweg hebben gere den doch hij weet er niets meer van. Hij is later met een hersenschudding in 't ziekenhuis tot bewustzijn gekomen. Nog maar al te vaak blijken de van overheids wege genomen maatregelen, om de bevolking der plattelandsgemeenten zuiver drinkwater te verschaffen, niet voldoende te worden gewaar deerd en zelfs te worden tegengewerkt. Temeer mag dit verwondering wekken, wanneer aan een dergelijke tegenwerking een overheidscol- lege nog steun verleent. Iets dergelijks is voorgekomen in de gemeente Noordwijk, waar B. en W. geweigerd hadden, in een bepaald ge val vrijstelling te verleenen van den eisch der bouwverordening, inzake aansluiting van wo ningen op de drinkwaterleiding. De betrokkenen gingen van de door B. en W. uitgesproken weigering in beroep bij den gemeenteraad en deze verleende de gevraag de vrijstelling, wat betreft de aansluiting op de drinkwaterleiding, omdat art. 97 der bouw verordening van Noordwijk bepaalt, dat vrij stelling verleend kan worden indien de woning is voorzien van een middel tot watervoorzie ning, dat deugdelijk drink- en huishoudwater in voldoende mate verschaft. Bij elke van de woningen, waarvoor de vrijstelling werd ge vraagd, was een regenwatervoorziening aanwe zig, maar blijkens een rapport van het Staats toezicht op de Volksgezondheid, was bedoeld water verontreinigd met, faecaal-organismeE, waardoor het niet deugdelijk meer was, al thans niet in die mate, dat het tot drinkwater zou kunnen dienen. Bij de viering van het honderdjarig be staan van het Centraal Museum te Utrecht heeft de directeur, Dr. W. C. Schuylenburg, aan het museum ten geschenke gegeven een groot en fraai schilderij, een Graf legging van Theodoor van Baburen. Dit werk, met zijn prachtig geschilderde fi guren, levendige dramatiek en brons-bruin co- loriet, is een groote aanwinst voor het museum. Het doek is te voorschijn gekomen in een kas teel in Frankrijk en door Dr. Schuylenburg te Parijs gekocht. In de kerk San Pietro in Mon- torio te Rome hangt er een repliek van en men meent goede gronden te hebben om aan te nemen, dat het oorspronkelijke doek van Theodoor van Baburen nu het Utrechtsehe mu seum siert. Op het talent van den maker werpt deze Graflegging van Christus een duidelijk licht en bij hen, die niet veel werken van den Utrecht- schen meester kennen, zal hij, als zij dit stuk bezichtigen, stellig in de achting stijgen. Men had tot nu toe te Utrecht van Van Baburen een „Prometheus door Vulcanus geketend," eveneens een kapitaal doek, waarop men de smidse van Vulcaan ziet met een aan steen blokken geklonken Prometheus, met Mercurius en Jupiter's adelaar, en verder het pakkende genre-tafereel „De Koppelaarster", de in het begin der 17e eeuw zoo geliefde voorstelling van een koppelaarster met een jonge vrouw en een ridder die geld biedt. Respectabele werken, maar naar onzen smaak toch niet zoo mooi als deze Graflegging, met haar pakkende, dras tische actie, en met toch ook zooveel beheer- sching in den opbouw, die een groot technisch kunnen verraadt, waarvoor wij juist in ónze dagen weer het noodige respect beginnen te krijgen. Van Baburen is te Utrecht geboren, maar men weet niet precies in welk jaar. Hij is er vermoedelijk ook gestorven, na 1623. Paulus Moreelse was zijn leermeester en in 1611 wordt hij vermeld in het Utrechtsehe Sint Lucasgilde. In 1617 was hij te Rome en daar zal hij ook deze Graflegging gemaakt hebben, onder den invloed van den Italiaanschen schil der Caravaggio. De drie soorten van voorstel lingen die van Baburen voornamelijk maakte, het religieuze werk, het mythologische en het genre-tafereel, zijn thans alle drie in het Cen traal Museum vertegenwoordigd, zoodat men zich eenigszins een voorstelling kan vormen van zijn streven en bereiken. De invloed van den Italiaan Caravaggio op Nederlandsche schilders is een interessant hoofdstuk van de kunsthistorie, waaraan ech ter nog heel wat te schrijven blijft. Velen zul len tot hun verbazing vernomen hebben, dat zelfs de Delftsche Vermeer, wiens stijl toch zoozeer verschilt van die dramatische Italiaan- sche bewogenheid, er niet geheel aan ontkomen is. Het wonderlijk-mooie schilderij „De Em maüsgangers", dat thans in het Museum-Boy mans te Rotterdam hangt, blijkt, althans in de compositie, sterk te gelijken op een doek van Caravaggio. Jhr. Dr. van Rijckevorssel heeft daarover ge schreven in het blad „Historia", Dr. Knuttel deed het in zijn binnenkort te verschijnen Ge schiedenis der Nederlandsche Schilderkunst. De verwantschap was trouwens al eerder bekend. (Vgl. W. Valentiner, A. von Schneider). Zoo heeft men het fraaie meisjeskopje van Hen- drick ten Brugghen in het Utrechtsehe Mu seum met de meisjes van Vermeer vergeleken en de wetenschap, dat Vermeer een schilderij van Theodoor van Baburen in bezit heeft ge had, wijst eveneens op contacten van Delft, via Utrecht, met Caravaggio. Natuurlijk be treft de overeenkomst tusschen de Emmaüs gangers van Vermeer en die van Caravaggio al leen het uiterlijke element, want Johannes Vermeer heeft de voorstelling geheel tot zijn geestelijk bezit gemaakt, door zijn coloriet, door zijn psychologie, door zijn devotie, door zijn onvervreemdbare stille beschouwelijkheid. Zoo hebben, op hunne wijze, ook Rubens en Rem brandt den invloed van Caravaggio persoonlijk en diep verwerkt. Invloed is lang niet altijd navolging, zelfs waar thema's en schema's met variatie worden overgenomen. Maar het probléem-Caravaggio blijft, en bij de Utrechtsehe meesters die naar Rome gingen, was de invloed van den Italiaanschen schilder stellig zeer levendig en direct. Zoo is de Graf legging van Theodoor van Baburen met wer ken van Caravaggio uit diens tweede periode, waarin de kleur op den achtergrond geraakt voor het 1 i c h t en de vormen bijna sculp turaal verschijnen in veel tonig bruin, met vrucht, te vergelijken. Men schilderde in het begin van de zeven tiende eeuw te Amsterdam, Haarlem, Leiden en Delft nu eenmaal anders dan te Utrecht. Daar ontstond een echte vaderlandsche schilder kunst, maar in het deftige Sticht bleef men groote waarde hechten aan de Italiaansche vorming. De Maniëristen hadden zich op Ve netië en Parma geïnspireerd, thans werd Ro me het lichtend voorbeeld, waar behalve Ca ravaggio ook de groote landschapsschilder Els- heimer werkte. En zoo ontstond, naast de nieu we landschapsvisie, die stroom van genre-ta- fereelen, van soldatenstukken, kaartspelers, herberg-scènes, Vanitas-voorstellingen, lachen de en treurende wijsgeeren, mythologische en bijbelsche voorstellingen. Caravaggio, de vernieuwer van de barok schilderkunst, was geen grand-seigneur irj den zin van de universeele menschen der Renais sance. Hij was, zooals Mancini vertelt, een hartstochtelijk en avontuurlijk heer, die met evenveel temperament leefde als hij schilderde. Vermoedelijk is hij in 1573 geboren te Cara vaggio (hij werd genoemd Michelangelo Merisi Caravaggio), dicht bij Bergamo, waar zijn va der architect was in dienst van den markies. In 1584 kwam hij naar Milaan, als leerling van Simone Petragano, die bij Titiaan in de leer was geweest. Men weet niet zeker of Caravag gio ook zélf in Venetië is geweest, maar wel is duidelijk, dat de kunst van Giorgone en Lotto invloed op hem heeft gehad. Hij ging naar Ro me en maakte daar aanvankelijk een moei lijken tijd door, met ziekte en armoede. Toch wist hij na eenigen tijd met zijn genre-stuk ken de aandacht te trekken, vooral toen hij be vriend werd met den dichter Giambattista Ma rino en geprotegeerd werd door kardinaal Fran cesco Maria del Monte. Was hij nu in de krin gen der rijken regu, zijn aandacht voor het volk en het bedrijf in de kleurige buurten der paupers hield een halven bohémien in stand. De scènes die hij schilderde wilde hij op het leven betrappen en hij had eigenlijk liever met soldatenvolk te doen dan met de hoogwaardig- heidsbekleeders die zich in de paleizen verdron gen. Hij was er fier op, dat hij het zwaard iN.V. Uren voor Inschrij'ving en Besprekingen: dagelijks van 11—12, 2 5 en 7 9 uur. WWIUWCr AMSTERDAM - HAARLEM - HILVERSUM - BUSSUM Aanvang Seizoen evengoed hanteerde als het penseel. Na een vechtpartij, waarbij hii (naar het illuster voor beeld van Villon) een klerk verwondingen toe bracht, vluchtte hij van Rome naar Genua. Toen hij in de stad aan den Tiber mocht terug komen, werkte hij er voor Paul Paulus V en kardinaal Scipione Borghese. Lang braaf was hij niet, want na een jaar vermoordde hij een van zijn vijanden en moest naar Napels vluch ten. Van hier ging hij naar Malta en werd be schermd door den grootmeester der Malteezer- órde. Ook met dezen heer kreeg hij tenslotte ruzie en kwaad ging hij terug naar Rome, dat hij echter niet meer bereikte. In de Romeinsche Campagna kreeg hij koorts en stierf, van alle goede menschen verlaten. Een barok leven, en een barokke kunst! Zijn groote daad is, dat hij een „idealisme" in de beeldende kunst afzwoer, dat onvruchtbaar dreigde te worden, en er zijn sterk dynamisme, zijn gevoel voor de natuur voor in de plaats gaf. Hij zette het streven der Venetianen voort, maar vond een eigen opbouw, een nieuwen eenvoud van compositie, en liet het licht op treden als vormende, vormscheppende kracht. Dit vooral is het nieuwe en verrassende, dat zooveel navolging heeft gevonden. Men heeft veel uitgeweid over zijn natu ralisme, maar we mogen hierbij toch niet denken aan het naturalisme, zooals men dat in de 19e eeuw heeft leeren begrijpen. Caravag- gio's naturalisme is een geëxagereerd naturalis me, vol dramatische toestanden en theatrale houdingen. Men ziet dat ook duidelijk in de Graflegging van zijn volgeling Theodoor van Baburen: het is een zeer mooi schilderij, buitengewoon knap geschilderd, maar het is niet zonder een zeker effectbejag. Bij een genie als Rembrandt slaan deze dra matische toestanden aan op een bodem van diepe menschelijkheid en magisch schouwen. Vermeer temperde ze tot een vroom en elegisch gedicht, vol mijmerende wijsheid en overwon nen smart. Jan Engelman. Voor bovengenoemde competitie werd in het clublokaal van de Damclub Haarlem een wed strijd gespeeld tusschen het eerste tiental van die club en het eerste tiental van de damclub IJmuiden, waarvan de uitslag is: JAMCLUB HAARLEM—DAMCLUB IJMUIDEN C. F. VisseB. Dukel Th. v. WamelA. Ligthart J. HartelH. Laros J. J. P. KraaijerC. Suijk G. P. HeckJ. J. Mertens F. MollemaH. Buis A. P. de ZwartH. de Boer H. A. v. AbsG. Postma H. W. de Mol—F. Bastra C. v. d. WerffP. Leijte Voorloopige uitslag 11 tegen 5 voor de dam club IJmuiden. Vermoedelijke uitslag, de afge broken partijen worden arbitrair beslist, 137 of 146 voor de damclub IJmuiden. Zondag a.s. houdt bovengenoemde vereeniging haar clubkampioenschap op den korten afstand. De leden kunnen zich, zoo zij dat nog niet gedaan hebben, opgeven voor dezen rit tot uiter lijk Donderdagavond; dit in verband met het indeelen van de series. E.D.O. speelt Zondag met het volgende elftal: J. Wille A. v. d. Sluis K. Zandstra J. Koene H. Schijvenaar H. Oomen S. Spek P. v. Zaanen J. Steffens B. Timmersman P. SpeK Aan den marsch van de R.K. Wandelsport- vereeniging „Sportief" op Zondag a.s. zal o.m. worden deelgenomen door den bekenden „Jan de Tippelaar", over wien wij wel eens eerder schreven. „Jan" loopt Zondag zijn 200ste- marsch en er is dus wel reden om op deze prestaite even in het bijzonder de aandacht te vestigen. Het bestuur van bovengenoemde vereeniginS herinnert alle dames en meisjes eraan, dat he denavond van half acht tot half negen in he' Sportfondsenbad gelegenheid is om in R. B* verband te zwemmen. Komt in grooten getale oP- Het bestuur. A.-klasse Vr. Kring 2 1 1 5 3 A. D. O. 1 1 3 1 Vr. Kring II 2 2 4 4 Excelsior 2 1 1 4 4 O. V. s. 2 1 1 4 4 Zandvoort 1 1 2 2 Soc. Vr. Kring 2 2 2 6 B.-klasse Doelen B. 2 1 1 5 3 Vr. Kring II 1 1 3 1 Zandvoort 2 1 1 5 3 A. D. O. 2 2 4 4 Doelen A. 2 2 4 4 O. V. S. 1 1 2 2 Telescoop 2 2 1 7 over: HET BROKKENHUïS Mijnheer de Redacteur, 0 Gaarne brengen wij dank aan de gevers va" alle goederen, die wij in den laatsten tijd ont vingen. Er moet nu echter nog gezorgd worden voor 22 kachels, want er komen zooveel aan vragen binnen. Welke milde lezer stuurt ons een bonnetje? Wij zouden momenteel ook nog mannenpakken, kinderwagens en wiegen goed kunnen gebruiken. Bovendien zijn onze twe® laatste stroozakken al de deur uit. Gelukki? hebben wij veel medewerking van dames, di® belangeloos broekjes en truitjes breien. Men kijke zijn kasten eens na en sture onA wat men missen kan. Alles is welkom. Wij hebben plannen voor een groote naai kamer, waar iedereen zou kunnen helpen naaien, ergens in een groot, gezellig en cen traal gelegen huis. Weet iemand daar misschien raad op? Met dank voor de verleende plaatsruimte. Namens het bestuur, S. R. B. Molenaars Kindermeel is verkrijgbaar bij alle Drogisten en Kruideniers. Tel. 12439 en h. Cronfésïraat H. N. Tel. 16152 Peer- en kogel lampen 39 cft. Half Matlampen 46 ct. met solide garantie van Uw tijd vragen wij om even de nieuwe najaars-sfaalcollectie aan te vragen bij de CR.HOUTSTR.88 t/oHaarl.Dagbl Telefoon 16176 Van de nieuwste stoffen WINTERJAS n. maat v.af f32." Zuiver wol Engelsch Cheviof- costuum naar maat, met 2 pantalons, vanaf. Bosch en Vaartstr. 27 Tel. 12476 INDIEN U GOEDE WILT KOOPEN VOOR WEI NIG GELD, GAAT DAN NAAR 3" JANSWEG17- KRUISSTR.22 Behoort D al tot de 20.000 nieuwe stniversleden? Ook donaties worden gaarne aanvaard! Geeft nog heden op als medewerker (ster) voor onze groote jnbflemn-actie. Inlichtingen Secretariaat: Zomervaart 134 Een nieuw pak maakt van U een ander mensch. Dat merkt U niet alleen aan U-zelf, maar dat merkt U aan de menschen, waarmede U in contact komt, mits stof, coupe en afwerking eiken toets der critiek kunnen doorstaan. Nu de winter nadert is het een verstandige daad, even een moment te nemen, zoo'n mooi SUCCESS-costuum te passen. Als U een SUCCESS-costuum koopt, prijzen F. 25. F* 30.— en F. 35. staan wij met onze reputatie en onze garantie achter U. U kunt dus vol vertrouwen koopen. Komt U zonder eenige verplichting eens binnenloopen. KATTENBURG C2 ROTTERDAM - DEN HAAG - UTRECHT - ZIERIKZEE - GOES HAARLEM, GR. HOUTSTRAAT 36 bergen op zoom

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 14