tóf O Q D stegeman's 1J Bioscoop-pionier I j S C O-TOURISTEN H.O.V. Haarlem, 14 Oct. Garage R.A.B.O. Bent U zoo flink? TWEE REUZENTUBES GEEFT DIEP-ZWARTE LAKGLANS VRIJDAG 14 OCTOBER 1938 Luchtbescherming en de vrouwen Wat een paar jaar geleden nauwelijks denk bar zou zijn geweest in het toen als anti militaristisch bekend staande Amsterdam, is nu Sebeurd: de poging om een korps vrouwelijke VrÜwilligers, dat zich in tijd van oorlog of na tionale rampen ter beschikking van de Over bid stelt, op te richten, had een onverwacht 8Ucces en bleek de sympathie te hebben van eeti groot deel der Amsterdamsche burgerij. In regel is het zoo, dat bij den oproep voor V er koopingen h, ïpLDE EN EERHERSTEL AAN JEZUS IN HET H. SACRAMENT Door den R. K. Volksbond ■•St De heer Hartman, directeur van het Luxor-Theater, is Zaterdag dertig jaar exploitant Van Maciste tot Garbo De heer B. Hartman, directeur van het Luxortheater en rheumatiek zijn die veel gezonder. Eén winternacht slapen tus- schen Rheumalana en U wilt nooit meer andersl Weer naar Leiden RADIO RADIO „AL BA" GR. HOUTSTR. 158, HAARLEM RADIO RADIO Laurel en Hardy SOUND IYOK GROOT FEESTPROGRAMMA STAN LAUREL OLIVER HARDY Haarlemsche Reddingsbrigade voor Drenkelingen Gijs Beths benoemd tot len concert meester; de namen der zes proef dirigenten De feestconcerten Gedenkboek Sport en hygiëne Waterleiding in het R.K. Sportpark te Heemstede Parkstraat 13" KOEIEN NAAR DEN BRIT- SCHEN PREMIER GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN Eerste Groepstentoonstelling van de gezamenlijke Haarl. schilders Vergadering Programma Radio-Centrale Haringvangsten PORTRET VAN den heer des huizes die na een vermoeiende dag Stegeman's echte Geldersche rookworst op tafel ziet. U weet wel, met die heerlijke, zachte rooksmaak. Tjonge, wat een tractatie! Die van Stegeman is werkelijk iets bijzonders, 't Is heusch de moeite waard om daar speciaal om te vragenl LET OP ol er wel Stegeman op 't loodje staat. In winkels met ons raambiljet AGENDA Bioscopen Voor LUXE-VERHUUR zonder chauffeur alleen Casthuisvest 11 - Haarlem Telefoon 17266 VERZEKERDE WAGENS IS October Bioscopen Burgerlijke Stand STAD feuws Set is merkwaardig, dat in alle steden van 0ris land de grootste belangstelling bestaat voor luchtbeschermingsoefeningen. Zelfs zy, die er zich vroeger het meest afkeerig van betoon- zijn nu de beste propagandisten. Daar is ^tuurlijk het dreigende gevaar voor een oor- '°8 met al de gevolgen, die daaraan ook voor burgerbevolking verbonden zijn, de oorzaak vati. 3e samenstelling van een comité één vierde van kat aantal uitgenoodigde personen zitting leemt, maar in Amsterdam verklaarden zeker vier vijfden zich op eerste uitnoodiging daartoe bereid. Financieel en moreel ondervond het co mité ook allerwegen steun en medewerking, 2°°Wel van particuliere als van gemeentelijke 2'jde. Spontaan werd zelfs een huis aan de herengracht ter beschikking gesteld om als bureau te dienen. En dit werd voor een gedeelte •temeubileerd door vele particulieren en firma's, baande de oprichtingsvergadering werd voor Wirn f 1000,aan steun toegezegd. Öe bedoeling is, dat de vrouwelijke vrijwilli gs, in tijd van nood zich beschikbaar stellen v°or luchtbescherming, vervoer van levensmid- bmen, geneeskundigen dienst, economischen menst, sociale diensten, huishoudelijke dien den, verbindingsdiensten en administratie. Cur- "Ussen zullen worden gehouden voor de oplei- b'Ug daartoe in samenwerking met de betrok ken overheidsinstanties en zullen gratis door de Erkende leden kunnen worden gevolgd. Ook ht lidmaatschap van het korps vraagt geen c°htributie. Wy vragen ons af of een dergelijk corps ook 'U Haarlem geen nuttig werk zou'kunnen doen. h de week van spanning, welke wij zoo pas hermaakten, heeft ieder kunnen voelen hoe het bugelijksch leven bij mobilisatie of oorlog ont ucht wordt. Vooral door het groote getal jon- gelui, dat dan in militairen dienst wordt ge nepen. Wij waren nog maar heel aan het be- van een mobilisatie, doch het ongerief was et al. in die omstandigheden zal de hulp van Vtouwen uitstekend van pas komen. Wij zijn °Vertuigd, dat Haarlem, als groote stad, daar Uiet buiten zal kunnen, en daarom zou het niet Verantwoord zijn, in tijd van vrede niet reeds de Uoodige aanwijzigingen te geven. jjd het Notarishuis aan de Bilderdijkstraat gisterenavond de volgende perceelen ver- v bet winkelwoonhuis annex bakkerij met bo- JUwoning en erf te Haarlem aan de Zijlvest Ub 37 zw. en rd. hoek Keizerstraat aan A. M. °Ustra q.q. voor f 9700. j bet huis en erf te Heemstede aan de Pieter ,e Hooghstraat no. 17, aan F. C. Dupuy q.q. voor e845. ,.jbet huis met tuin te Haarlem aan de Voor- 'gangstraat no. 106 aan H. Visser q.q. voor 2300- bet woonhuis met erf en tuin te Haarlem aan Hipperdapark no. 45 aan J. J. Beekelaar V f 4500. bet woon- en winkelhuis met werkplaats, erf u Poort te Haarlem aan de Cornelissteeg no. aan o. Dik voor f 1920.—. derden Zondag in October, dat is dus .October a.s., gaat de R. K. Volksbond al ge jaren een Aanbiddingsuur houden ter in eEenheid van het plechtige Aanbiddingsfeest tjj be parochie van den H. Antonius aan de ^üWe Groenmarkt, v.^an half vijf tot half zes komen de leden Hjb den R. K. Volksbond met hun huisgenoten 3j. b naar de Nieuwe Groenmarkt, om Jezus in iJi,b H. Sacrament alle eer, hulde en aanbid- k? te brengen. 'dden wij gezamenlijk voor de belan- yan de Kei-k, van den Paus, voor de ont- K derde wereld en voor ons zelf en onze ge- jben,. iec,eber van ons heeft zelf zooveel te vragen, jjr heeft zijn eigen nooden en omstandigheden. VjJbbgen wij als leden van den R. K. ksboncT eerherstel en aanbidding, bi eenigszins luister bij te zetten aan dit j^bdiddingsuur en de hulde aan het H. Sacra- tjr, bt zoo h,;sterrijk mogelijk te doen zijn, heeft g Commissie voor de geestelijke belangen van H. k. Volksbond uitgenoodigd de B. K. ifbenzangvereeniging „St. Caecilia", onder- Wweli.ng van den R- K- Volksbond, om eenige tf, hjke gezangen ten gehoore te brengen, o.a. b^'bnen met „Panis Angelicus" van Loots, daaif door een gezamenlijk lied: „Engelen jJbiet spel en snaren." p0 geestelijke adviseur, de wéleerw. heer P. berif611' zal een openbare hulde en eer- 'b z namens den R. K. Volksbond aan Jezus H. Sacrament brengen. Caecilia" zingt dan weer „Jesu Dulcis DINGEN, DilE GEBEUREN! Maginot-linie verraden? Mae West in de film „Lachparade?" 't Gevolg hiervan is, Als 'k mij niet vergis: Cinema raakt overladen! DICK MAES. Adv. Memorie". Hierna worden eenige gebeden ge zamenlijk verricht. Tot slot zingen allen: „Dat Jezus leev'." De heer F. Pielage, organist der kerk, zal met orgelspel begeleiden. Mag de commissie alle leden van den R. K. Volksbond met hun huisgenoten dringend en vriendelijk aansporen in zeer grooten getale een klein uurtje van Uw Zondag eens te besteden en U een klein offertje te getroosten aan eten Gever aller gaven, Jezus in Zijn H. Sacrament. De Commissie voor de geestelijke belangen van den R. K. Volksbond Op Zaterdag 15 October viert de heer B. Hartman, Directeur van het Luxor-theater te Haarlem en het Lido-theater te Leiden een bijzonder jubileum, want dan is het dertig' jaar geleden, dat hij als bioscoop exploitant zijn toen zooveel belovende loop baan begon. Men zal zich wel herinneren, dat het zilveren feest indertijd met grooten luister gevierd is. Bij die gelegenheid hoorden wij ook van den heer Hartman interessante gebeurtenissen uit dien goeden ouden tijd, waarin de cinemato- graaf van Engeland uit geïmporteerd werd en stad en land in beroering bracht. En nu wij gisterenmiddag weer in de gezel lige huiskamer van het echtpaar Hartman ge zeten waren, bleek, dat den vorigen keer lang niet alles verteld was van dat wondere ding, dat levende foto's tooverde en dat mannen, die nog nooit van hun leven hard geloopen hadden, beenen gaf, die een vaart van dertig kilometer per uur konden ontwikkelen. De bioscoop van dertig jaar geleden was een schuilplaats voor romantiek van de geheimzinnigste soort en hoewel wij ons thans niet meer kunnen inden ken, dat de heer Hartman 60.000 menschen trok bij een filmvoorstelling in de open lucht, moet toch erkend worden, dat er baanbrekend werk verricht werd door de menschen, die met het trillende monster durfden te opereeren. De heer Hartman is inderdaad de oudste theater-exploitant van Nederland, ook al was hij destijds de vijfde man, die een bioscoop theater opende. Men kan gerust zeggen, dat de dertig jaren, Of bent U een gewone sterveling, die al huivert bij de gedachte aan kille, klamme beddelakens? Dan moet U heusch Rheumalana lakens nemen. In ons land van griep FABR: SPANJAARD- BORNE die hij achter den rug heeft dubbel tellen, om dat het bedrijf als het ware acht dagen in de week kentDe Zondag is de drukste en dan draaien de projectie-apparaten bijna tien uur aan één stuk. Het is dan ook geen wonder, dat de familie Hartman naar rust verlangt en plannen heeft om geen nieuw zakenjubileum meer te vieren. De kennismaking met de bioscoop begon in Londen en de eerste vergunning tot het geven van bioscoopvoorstellingen met phonograaf en pianomuziek werd te Leiden afgegeven. Om het uur begon een nieuwe voorstelling. In 1909 kocht de heer Hartman den ouden schouwburg „Vondelhove" te Leiden waarin een schoenen fabriek was gevestigd. Hij gaf zijn theater den weidschen naam van „Imperial". Toen hij later twee panden aan den Stationsweg kon koopen liet hij alle opstallen sloopen en een prachtige nieuwe bioscoop bouwen, het thans nog be staande Luxor-theater in de Sleutelstad. De oude schouwburg was geheel van hout en in de oorlogsjaren hebben de onderdeelen den han- digen zakenman nog een aardigi duitje opge bracht. Hij ontving voor het zinken dak niet minder dan 2000,en 2800 kraaldeelen van i'A meter brachten 1.25 per stuk op. De cinematograaf wilde echter niet populair worden, ondanks allerhande attracties, waartoe niet met minst de explicatie en het variété be hoorden. De uitvinding om Sinterklaas in de bioscoop te brengen, bracht echter weer heel wat geld in het laatje. In de oorlogsjaren legde de pionier het bijltje er bij neer. Hij verhuurde zijn bioscoop en ging als particulier te Bussum wonen. Hij was echter te energiek en hield te veel van zijn vak, om rustig te gaan leven en toen hij dan ook de kans kreeg om de huizen van Dr. Sluiteman en een apotheker aan de Groote Houtstraat te koopen, nam hij zijn kan sen weer waar. In 1921 legde zijn moeder den eersten steen voor het Luxor-theater, dat tot op heden, zij het eenige malen gemoderniseerd, nog steeds honderden, duizenden menschen uit stad en omtrek trekt. Een nieuwe mijlpaal in de levensgeschiedenis van de familie Hartman werd in 1934 bereikt, toen het prachtige en zeer moderne Lido-thea ter aan de Beestenmarkt geopend werd. Hoewel geld veel verzoet, heeft dit het leven van den heer en mevrouw Hartman, die al zooveel jaren de groote lasten van het bioscoopbedrijf te zamen dragen, niet aangenamergemaakt. De heer Hartman gaat n.l. van de gedachte uit, dat een zakenman in zijn zaak moet blijven en daarom zijn de werkzaamheden zoo verdeeld, dat mevrouw de honneurs in Haarlem waar neemt en haar man avond aan avond in Leiden verblijft. Men mag dan zeggen, dat het een kunst is, personeel op te voeden in het dragen van verantwoordelijkheid, het bioscoopbedrijf kent zooveel klippen, dat alleen het intense toezicht en het contact met de geregelde be zoekers handhaving verzekert. Natuurlijk vertelde de heer Hartman weer talrijke humoristische gebeurtenissen uit Voor een Philips- öf Erres RADIOTOESTEL slaagt U het best bij OUDE TOESTELLEN WORDEN INGERUILD den tijd, dat de cabine van hout was en op twee palen achter in de zaal stond, uit de dagen van enorm brandgevaar, maar zon der branden en uit de glansperioden van filmhelden als Max Linder, Madame Ro- bine, Maciste, etc. Het zou ons echter te ver voeren, om die verhalen hier weer te geven, maar wij voor spellen den heer Hartman volle zalen als hij er causerieën over zal houden. Wij achtten het wel van belang om in de toekomst te kijken en toen wij bij dit deel van het onderhoud genaderd waren zweeg de „baas" en was het woord aan zijn vrouw, die de te brengen productie regelt. Voor het seizoen 1938—1939 zijn alle groote films der Metro-Goldwynn-Mayer Maatschappij afgesloten. Dit is belangrijk, want deze Ameri- kaansche maatschappij is ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan met een serie daverende films te voorschijn gekomen. Wij noemen b.v. Marie-Antoinette, met Norma Shearer en Ty rone Power, de nieuwe Garbo-fflm, Erich Maria Remarque's „Drie kameraden" met Robert Tay lor en Magaret Sullavan, dan „Too hot to handle", met Clark Gable en Myrna Loy, de „Citadel", naar het boek van A. J. Cronin. Verder films met Constance Bennett, Elise Rainer, Robert Montgomery etc. Ook eenige Fransche films zullen in den loop van het sei zoen de aandacht trekken. In de jubileumweek zullen de lach en de vroolijkheid hoogtij vieren. Stan Laurel en Oli ver Hardy zullen als ijsco-touristen op het witte doek verschijnen en fnen mag bij voor baat aannemen, dat de twee komieken weer in allerdwaaste situaties verzeild raken. Feestelijkheden, een huldiging of een recep tie zullen niet plaatsvinden. De tweede voor stelling van Zaterdagavond zal een bijzonder tintje hebben, door de aanwezigheid van een aantal gasten, op het balcon. Den dames zal dien avond een corsage en een zakje met Dros- te-bonbons worden aangeboden. Vrijdagavond is de herdenking te Leiden, zoodat de heer en mevrouw Hartman Zaterdagavond beiden te Haarlem aanwezig zullen zijn om hun gasten en trouwe bezoekers te begroeten. Laurel en Hardy zullen op het 30-jarig jubileumfeest van den directeur van het Luxortheater verschijnen T HAARLEM X m ALS In verband met de te houden verduisterings proef op Dinsdagavond 18 October, kan de reeds vastgestelde medische cursus (eerstejaars cur sus) dien avond niet worden gehouden en wordt deze uitgesteld tot op Dinsdag 1 November des avonds 8 uur in het Spörtfondsenbad. In een hedenmorgen gehouden perscon ferentie heeft het bestuur der Haarlemsche Orkestvereeniging een resumé gegeven van de verschillende festiviteiten, die gegeven worden bij gelegenheid van het 125-jarig be staan en daarenboven eenige interessante nieuwtjes aan ons toevertrouwd. Allereerst zijn ons de namen genoemd van de zes adspirant-dirigenten, die naast Marinus Adam uit de zestig sollicitanten aangezocht ztin om dezen winter een concert van de H.O.v. te dirigeeren. Het zijn Jan van Epenhuyzen, Kees Hart- velt, Bertus van Lier, Klaas de Rook. Ro bert de Roos, Anton Verhey. De prestaties zullen o.a. getoetst worden door een commissie van voorlichting, bestaande uit de heeren H. Andriessen, Willem Schuur- man en A. Coebergh (Eten Haag). Aan het eind van het seizoen zal dan worden vastgesteld, wie ons mooie orkest voortaan zal leiden. De tweede belangrijke mededeeling betrof de benoeming van een eersten concertmeester in de vacature-Hans Bijvanck, die zooals men weet» naar het Concertgebouworkest in Amsterdam is gegaan. De benoemde is een bekende Haarlemmer, die ondanks zijn 33 jaar een mooie loopbaan bij het U.S.O. en de V.A.R.A. achter den rug heeft De heer Gijs Beths is een leerling van Oscar Back te Amsterdam en was eenlgen tijd eerste violist in het Utrechtsch Stedelijk Orkest. Hij behoorde indertijd tot de uitverkorenen, die mochten spelen onder Toscanini te Den Haag. Bij de V.A.R.A. had hij als tweede concertmees ter een zeer mooie positie, maar hij was ge negen financieele offers te brengen, omdat hij ervan overtuigd was, in de H.O.V. beter de kunst te kunnen dienen. De heer Beths zal reeds Maandag de repetitie van de H.O.V. bij wonen. Binnen enkele dagen verschijnt het gedenk boek, dat door den secretaris der H.O.V. is sa mengesteld. Het bevat ongeveer 100 bladzijden en is zeer smakelijk verzorgd, voorzien van illustraties, foto's, caricaturen etc. De burge meester, dr. J. E. Baron de Bos van Steenwijk, heeft er een voorwoord in geschreven, dat het bestuur nog eens bevestigd heeft in zijn mee ning, dat de bugervader alles wil doen om ons orkest behoorlijk in leven te houden. In dit boek is verder het eere-comité, bestaande uit 150 personen, gepubliceerd. Eere-voorzltters zijn de Commissaris der Koningin in Noordholland en de burgemeester van Haarlem; leden zijn o.a. de burgemeesters van Bloemendaal en Heemstede, de secretaris-generaal van het de partement van Onderwijs, de voorzitters van „Toonkunst' en van de Kon. Ned. Toonkunst- vereeniging, der Haarlemsche Bachvereeniging, der omroepvereenigingen, van BUMA, van alle beteekenende muziekverenigingen, etc. Verder prof. dr. Willem Mengelberg, P. van Anrooij en de directeuren der Conservatoria. Tenslotte de vier wethouders van Haarlem, leden van de rechterlijke macht, de gemeente-secretaris, etc. Naast dit comité staat een comité van Patro nessen, waarin dertig dames zitting hebben. Zooals wij reeds publiceerden worden drie speciale feestconcerten gegeven. Het bestuur hoopt, dat de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen het tweede concert onder leiding van Eduard van Beinum en met als solist Willem Andriessen zal bijwonen. Willem Andriessen zal het derde piano-concert van Beethoven ten gehoore brengen, terwijl Hans Bijvanck solist zal zijn op het derde feestcon- cert onder leiding van Frits Schuurman. De H.O.V. zal in den komenden winter alle pianoconcerten van Beethoven, dus tot en met „de zesde" laten uitvoeren. Vooral „de zesde" zal opzien baren. Beethoven heeft n.l. zijn viool concert voor klavier omgewerkt en in het eerste deel heeft hij de thema's laten markeeren door uitsluitend pauken te gebruiken. Het bestuur vertrouwde erop, dat een tekort van f 6000 zou worden aangevuld door een sub sidie uit een bijzondere „kas". Deze subsidie dreigt echter afgevoerd te worden en wanneer dit geld onverhoopt niet mocht komen, zullen er groote moeilijkheden moeten worden over wonnen. Bij dit jubileum lijkt het ons overigens vanzelfsprekend, dat de Haarlemsche burgerij ons kostbare orkest op bijzondere wijze steunt. Op Zaterdag 29 October zal het bestuur bij Brinkmann op de Groote Markt tusschen half 3 en 5 uur recipieeren. Op initiatief van den heer Ferdolage, sinds korten tijd beheerder van het R. K. Sportpark te Heemstede, is op dit complex, door den aanleg van een waterleiding, in een zeer noodzakelijke behoefte voorzien. De ingebruikneming daarvan zal gepaard gaan met een kleine plechtigheid, welke Zondagmid dag a.s. om twee uur zal worden verricht door den voorzitter van de R. K. Sportcentrale rector J. P. van Zon. Zondagavond 16 October, 8.15 uur, zal het Gezelschap SaalbornParser in den Stads schouwburg te Haarlem de première geven van „Parkstraat 13", een detectivespel in 3 bedrij ven van Axel Ivers, vertaald door Maurits Par ser. Regie Louis Saalborn. In de voorstelling treden op Carla de Raet, Julia Cuypers, Louis Saalborn, Lau Ezerman, Bob van Leersum, Ferd. Sterneberg, Hans Kaart, Ko van Dijk Jr., Joh. Kaart Sr. Nieuwe décors uit eigen ateliers zullen worden gebruikt. De samenwerkende organisatie voor den vleeschhandel te Haarlem en Omstreken S. W. O., welke bestaat uit: de Haarlemsche Grossiersvereeniging voor den Vleeschhandel, de Haarlemsche Slagerspatroons- vereeniging en de R. K. Slagerspatroonsvereeni- ging „Sint Bavo", hebben hun erkentelijkheid betuigd aan den Britschen Minister President N. Chamberlain, voor zijn geslaagde poging om den wereldvrede te redden. Als bewijs van hun dankbaarheid, heeft zij naast een waardeerend schrijven, een stoffelijk blijk van waardeering gezonden bestaande uit een paar koeien en een molen van Delftsch aardewerk. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, Smedestraat. uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Beurs: Kinders, 2e Hoogerwoerdstraat 14; breiwerk: v. d. Ploeg. Wouwermanstraat 33 rd.; foto-toestel: de Melker, Zijlstraat 93rd.; halsband met penning: v. d. Haak, Zaanenlaan 116; hondje: Langelaar, Schouwtjesplein 16; een paar handschoenen: Schouten, Voorhelm straat 34; polshorloge: Mulder, Heerenweg 175, Heemstede; armbandhorloge: Rump, Brouwers vaart 136; dameshoed: Hermus, Zomervaart 3 B; hond (terrier): v. d. Wal, Leidschevaart 28; rood kinderjasje: Klumpers, Rijksstraatweg 39; een paar dameskousen: v. d. Linden, St. Bavo- straat 15; rozenkrans in étui: Scholten, Allard Piersonstraat 22; zegelring: Schipper, Schalk- wijkerweg 29; speelgoedhondje met bijtring: Eureau van Politie, Smedestraat; zadeldekje. v. Overveld, Nieuwe Kruisstraat 24 rd. De tentoonstelling mag zich in een druk be zoek verheugen, velte Haarlemsche kunstmin naars gaven blijk van hunne belangstelling voor (jeze interessante expositie. Verkocht werden „Stilleven" van Th. Groene- veld en „Sneeuw" van George Rober. Zondag a.s. wordt de tentoonstelling gesloten, Op Maandag 17 October des avonds om kwart over 8 houdt de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde in Hotel „Lion d'Or" aan den Kruisweg een vergadering. Op de agenda komen o.m. voor een onder linge tentoonstelling en een tweetal films, toe gelicht door den heer A. Meilink. ZATERDAG 15 OCTOBER 1938 Progr. 1: Hilversum II. Progr. 2: Hilversum I. Progr. 3: 8.00 Keulen; pl.m. 10.05 Parijs Ra dio; 12.05 Radio P. T. T. Nord; 12.20 Ned. Brus sel; 1.30 Keulen; 2.50 Ned. Brussel; 3.20 Keulen; 4.20 Parijs Radio; 5.20 Parijs Radio; 6.20 Ned. Erussel; 7.20 Keulen; 10.20 Ned. Brussel; pl.m 10.30 Boedapest; 11.20 Parijs Radio. Progr. 4: 8.00 Ned. Brussel; 9 20 Diversen; 10.35 London Regional; 12.50 Droitwich; 2.20 London Regional; 4.20 Droitwich. Progr. 5: 8.007.00 Diversen; 7.008.00 Eigen gramofoonplaten-eoncert, verzoek-programma; 8.0012.00 Diversen. Volgens te Scheveningen ontvangen berichten uit zee waren de vangsten van onderstaande schepen hedenochtend: Sch. 50 45 kantjes (nog 45 netten halen)Sch. 342 110 k. (nog 30 netten halen)Sch. 46 25 k. (35 uit. de halve vleet) Sch. 66 50 k.; Sch. 97 50 k.; Sch. 72 60 (nog 40 netten halen); Sch. 87 50 (uit de halve vleet); Sch. 16 1 K.; Sch. 332 75 (thuisstoomende)Sch. 225 30 k. (uit de halve vleet); Sch. 361 45 k.; Sch. 261 70 k.; Sch. 120 30 k.; Sch. 121 50 k.; Sch. 118 100 k. (uit de halve vleet)Sch. 47 ver kend; Sch. 285 85 (uit de halve vleet); Sch. 133 70 k.; Sch. 107 50 k.; Sch. 399 40 k.; Sch. 19 100 k. (uit 50 netten); Gdy 262 75 k. (uit de halve vleet); Vl. 211 8 k. (uit de halve vleet). Gebouw St. Bavo: Haarlems Gemengd Koor 8 uur; R.K. Bev. Bureau 8 uur; Bestuur Metaal bewerkers 8 uur; Ledenvergadering Kappers 9 u. Kunstzaal Huysen: Expositie Kunstfoto's. Kunstzaal De Bois: Expositie van 9 tot 5 u. Frans Hals Museum: Tentoonstelling werken Haarl. Schilders en Beeldhouwers lö tot 16 u. De Kerkuil, Nwe Gracht 23: Expositie werken van M. E. van Regteren Altena 9 tot 5 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie teekeningen 9 tot 5 uur. Stadsschouwburg: Spaansche Danseres „La Argentinita" 8.15 uur. Brinkmann, Groote Markt: English Asso ciation, 8 uur. Frans Hals: De Wildzang, 2.30, 7 uur en 9.15 u. Cinema Palace: „Spionnage in de Maginot-li nie, 2 uur, .15 Mae West in Lachparade. Luxor Sound Theater: De IJsco-touristen, 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviax: Doorloopend Uurfilmtheater. Gebouw St. Bavo; GeelWit 6.30 uur; Ge wone zittingen. 4 en 7 uur. Kunstzaal Huysen: Expositie kunstfoto's. Kunstzaal De Bois: Expositie van 95 uur. Frans Hals-Museum: Tentoonstelling werken van Haarl. Schilders en Beeldhouwers 1016 u. De Kerkuil Nwe. Gracht 23: Expositie wer ken M. E. van Regteren Altena 95 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie teekeningen 95 uur. Stadsschouwburg: Fritz Hirsch Operette „Bei mir bist du Schön", 8.15 uur. R. K. Leeszaal en Bibliotheek: Lezing Mr. E. Brongersma, Frans Hals Theater; De Wildzang, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Spionage in de Maginot-li nie", „Lachparade", 2 en 8.15 uur. Luxor Sound Theater: ,De IJscotouristen" 2.30, 7 en 9.15 uur. Mo viae: Doorloopend Uurfilmprogramma. Geboren: 14 Oct. M. A. ColinKool, d. andersl Oct. p. stuk, TIJDELIJK SAMEN VOOR 'n Erdalproduct DUS goed

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 5