Japansche oorlogsschepen bij de Parelrivier De Graaf van Parijs betreedt verboden grond L/1 bureaux voor redactie en administratie. Syrovy over zijn taak Accoord Londen- Rome Het nieuws van heden VERBETERDE TOESTAND TE JERUZALEM «I DE SPOORLIJN KAULOEN EEN INTERVIEW OP FRANSCHEN BODEM DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 - GIRO 22884 ZATERDAG 22 OCTOBER 1938 - AVONDBLAD Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voor Haarlem 25 cent per week; per kwartaal f3.25. Bij onze Agenten 27H ct. per week, per kwartaal f 3.58 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE* N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD» HAARLEM VIER EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 21444 Zoo snel mogelijk moet overeen stemming met buurstaten worden bereikt De bespoediging der bewapening Rede van Hore Belisha Fransch-Belgische overeenkomst Betreffende de uitwijzing van ongewenschte vreemdelingen De Poolsch-Litausche betrekkingen Het Weer illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ 7't koud of nat Molen van „de Snaacnestad Ratificeering na 1 November verwacht Mgr. Yu-Pin op bezoek bij Tsjang Kai Sjek De Amerikaansche Joden in Italië RECLAME- MODETEEKENEN Het Chineesche opperbevel heeft te Kanton alle belangrijke ge bouwen en bruggen doen opblazen De aftocht der Chineezen Onder de grootste geheimhouding was de Fransche kroonpretendent met een vliegtuig geland «-r De les van München Schuschnigg's vader gestorven Spoorwegcorridor door Tsjecho-Slowakije DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN Noorsche officier gearresteerd De niet-inmengingswaarnemer door Duitsche politie gevangen genomen Het spionnageproces te New York Advocaat noemt Rumrich een „beroepsmythomaan" BENESJ GAAT NAAR ZWITSERLAND RADIO-DISTRIBUTIE HAARLEM Wai er bij U thuis gebeure, Hoe de atmosfeer ook is, Aan de zending der centrale. Hebt U nooit een ergernis. Wi/ffSSA NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 50 et, Ingez. mededeetlngen 50 cent; Idem op pag één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor éa kleine annonces „OmroeDers" rte de rubriek PRAAG, 22 Oct. (Havas). Minister president Syrovy heeft een vertegenwoordi ger van Ceteka een overzicht gegeven van hetgeen de regeering reeds tot stand heeft gebracht en hetgeen haar nog wacht. Hij herinnerde er aan, dat gedurende de Örie weken sedert het begin van de bezet ting door Duitsche troepen en het tot stand tornen van het autonoom bewind van twee Provincies een normale toestand is gehand haafd. Veel werk is ook verricht bij de eva- cUatie uit het bezette gebied en tot hulp der Vluchtelingen. Het geld is thans verzekerd. Binnenkort zal «unnen worden teruggekeerd tot normale mo netaire toestanden. De onderhandelingen te honden tot financieele hulp bieden een gun stig vooruitzicht. De groote taak, welke is aanvaard, kan even wel niet tot een goed einde worden gevoerd, Konder een moreele hernieuwing. Ook de industrie, landbouw en handel moe ten hervormd worden. In de organisatie van hen arbeid zal een groote wijziging worden ge dacht, in plaats van steun aan werkloozen Kullen arbeidskampen worden ingericht, het- Seen beantwoordt aan den wil des volks. Wat betreft de buitenlandsche politiek moet K°o snel mogelijk een volkomen overeenstem ming met de nabuurstaten worden bereikt. De Voornaamste taak is thans het regelen van de ?renzen, overeenkomstig de overeenkomst van ^fünchen. De minister-president wees er op, hat de garanties van Engeland, Frankrijk, Huitschland en Italië krachtiger zullen zijn, haarmate de betrekkingen met alle buurstaten beter zijn. Ten slotte verklaarde hij, dat Tsjecho-Slowa- kije, dat groote offers heeft gebracht voor het behoud van den vrede, vertrouwen mag, dat Kijn houding door de buurstaten zal worden imwaardeerd. LONDEN, 22 Oct. (Reuter) Minister Hore helisha heeft gisteravond te Cardiff een rede- Voering uitgesproken over de kwestie der be spoediging der bewapening. Hij zeide o.m„ dat om een merkbare bespoe diging of een merkbare uitbreiding te verkrij gen, binnen een bepaalden tijd, van het Engel- Sche bewapeningsprogram, het noodig zou zijn de oorlogsmethode te doen herleven waarbij 'eüere andere overweging aan deze onderge schikt werd gemaakt. Hora Belisha voegde hier aan toe, dat om doeltreffend te zijn een minis erie voor de Munities volmachten moest hebben Voor het toewijzen van opdrachten, het toeken hen van voorkeuren, de controle over de leve- hng van materialen en het treffen van rege lingen voor de verplaatsing van geschoolde ar beidskrachten; dit zouden fundamenteele wijzi gingen zijn. Lord Cranborne, de vroegere onderstaatsse cretaris van Buitenlandsche Zaken, die tegelijk hiet Eden is afgetreden, heeft in een te Bourne mouth gehouden rede verklaard, dat het oogen- blik is gekomen om de agressieve naties, die den tijd, dat Engeland zijn, kracht liet gelden voor bij achten, te „desillusionneeren". Dit kan, al- hUs Cranborne, slechts op een manier geschie den: door ons zoo „e bewapenen, als hier te lande in vredestijd nog nooit is geschied, al °ftze bronnen te mobiliseeren en met een opge dekt gemoed alle offers te brengen, die noodig «jn. Brussel, 22 Oct. (Belga). Vrijdag is te bussel een Fransch-Belgische overeenkomst êeteekend inzake het uitwijzen van ongewensch te vreemdelingen. De bedoeling van deze over eenkomst is incidenten, welke aan de Fransch- Belgische grens zouden kunnen ontstaan bij het °Ver de grens zetten van ongewenschte vreem delingen, wien het verblijf in beide landen is bhtzegd, te voorkomen. In het vervolg zullen ongewenschte vreemde lingen, wien het verblijf in België zoowel als in frankrijk is ontzegd, niet meer over de Fransch- Belgische grens worden gezet, tenzij de vreem deling slechts het land moet passeeren. Voor dit geVal zijn de voorwaarden nauwkeurig omschre ven. t WARSCHAU, 22 Oct. (Havas) De Poolsch- Bitausche incidenten, waarvan de laatste dagen melding werd gemaakt in de Poolsche pers, die bltijke gevallen signaleerde waarin leden van ?e Poolsche minderheid in Litauen slecht be handeld werden, schijnen uit de wereld te zijn |eholpen. De Litausche gezant te Warschau, hirpa, is ontvangen door Arciszewski, den blaatsvervangenden onderstaatssecretaris van buitenlandsche Zaken. Naar men. in welinge- chte kringen verklaart, waren de resultaten dit bezoek bevredigend. l| Hoogste barometerstand 773.7 te Stockholm. Laagste barometerstand 749.8 te Isafjord. VERWACHTING: In het Noorden: ma- H si ge tot krachtigen, Zuidoostelijke tot Oostelijken wind, licht tot half bewolkt, droog weer, weinig verandering in tempe- j= rat uur; in het Zuiden: meest krachtige, tijdelijk matige, meest Oostelijke wind, B half sot zwaar bewolkt of betrokken, wei- nig of geen regen, iets zachter des nachts, overdag iets kouder. Geseind van Dc Bilt hedenochtend negen uur aan alle posten: „Weest op uw hoede". Zon op v.m. 6.38 ondeü n.m. 4.51 uur. Licht op n.m. 5.21. Maan op v.m. 5.33 j= onder n.m. 4.12. Nieuwe Maan 23 Oct. 9.02 iiiiiiiiiiiiiiiniii ii TELEFOON 14164 - 13P/M JERUZALEM, 22 Oct. (Havas). In verband met de verbetering van den toestand te Je ruzalem hebben de autoriteiten besloten om, indien geen nieuwe verergering in treedt, vanaf heden het verbod om zich buitenshuis te begeven te doen gelden van 4 uur 's middags tot 10 uur 's ochtends. De toegangen tot de oude stad zullen streng bewaakt worden. Slechts twee poorten, de Damascuspoort en de Jaffapoort, zullen voor het verkeer opengesteld zijn. Voor hedenmiddag is een groote levensmid- delenuitdeeling georganiseerd. De gezondheidsautoriteiten hebben vandaag 10.000 brooden uitgereikt onder de bewoners van de nog niet bevrijde wijk. In een speciaal blad is het bevel gepubli ceerd van luitenant-generaal Haining, den op perbevelhebber, waarbij militaire gouverneurs worden aangesteld, die zullen staan boven de districtscommissarissen, in het geheele land. Intusschen gaan de terroristen in het ove rige deel van het land hun gang. Bij een ge vecht tusschen Britsche troepen en politie aan den eenen en een troep terroristen aan den anderen kant, welk gevecht volgde op een aan val op een Jóodschen autobus nabij Jaffa, is een rebel gedood en een gewond, terwijl vijf rebellen gevangen werden genomen. Rebellen hebben, thans een begin er mee ge maakt om niet geëscorteerde tankwagens te gelasten hun benzinevoorraad aan te vullen. Te Gaza zijn gewapende Arabieren het regeerings- ziekenhuis binnengedrongen. Zij doodden er een vrouw, die verpleegd werd, omdat zij met dolk steken was gewond. In den loop van den nacht zijn de rails op de spoorlijn LyddaJeruzalem over een afstand van een derde mijl opgebro ken. Een brug werd met ontplofbare stoffen beschadigd. Te Nabloes wordt ongeregeld door bandieten geschoten. Schildwachten van het hoofdkwartier der brigade beantwoorden het vuur. ROME, 22 Oct. (Reuter). Men verwacht, dat de Britsch-Italiaansche overeenkomst geratificeerd zal worden, onmiddellijk na de bijeenkomst van het Britsche parlement op 1 November a.s. Naar verluidt zijn alle bij zonderheden van de ratificatie besproken in het laatste onderhoud van Lord Perth met Graaf Ciano. Mgr. Yu Pin is na een lange reis in Europa in Augustus teruggekeerd in China. Over den huidigen algemeenen toestand in het Verre Oosten schreef hij o. m. het volgende in een brief aan Fransche vrienden: „Ik ben te Hankau geweest, om den genera lissimus te bezoeken; ondanks zijn vermoeiende taak ziet hij er beter uit dan het vorige jaar. Tweemaal ben ik bij hem geweest. De eerste maal hebben wij samen gesproken over den in ternationalen toestand, en over de sympathie, die ik overal mocht ondervinden. De tweede maal heb ik met hem en met mevr. Tsjang Kai Sjek gedineerd. Alvorens ons aan tafel te oegeven, vroeg mevr. Tsjang Kai Sjek mij de spijzen te zegenen. Op 13 Augustus heb ik in de Fransche taal een radio-boodschap aan de katholieken van de geheele wereld gericht: „Ik ben van gevoelen, dat mijn land gelouterd uit deze beproeving zal te voorschijn komen." Van de hoogste leiders tot den nederigsten koelie toe is het moreel uit stekend; men zou bijna zeggen, dat er geen oorlog was als de alarmsirenes niet zoo dik wijls, helaas, de moordende luchtbombardemen ten zouden aankondigen. Tien dagen mocht ik doorbrengen te Tchong- king, waar ik ontvangen werd door den presi dent van de Republiek en de leden der Cen trale Regeering. Te Tsjengtau heb ik kunnen constateeren, dat alle autoriteiten zich onder werpen aan de bevelen van Tsjang Kai Tsjek. De provincie Setsjoean heeft meer dan 500.000 man naar het front gestuurd. WASHINGTON, 21 October. (Havas). Het de partement van Buitenlandsche Zaken heeft een uittreksel gepubliceerd uit de Italiaansche nota, welke door graaf Ciano is overhandigd aan den ambassadeur der Vereenigde Staten te Rome. Hierin wordt gezegd, dat de Amerikaansche Jo den in Italië op gelijke wijze zullen worden be handeld als de Joden van andere nationalitei ten, terwijl ieder geschil kan worden voorgelegd aan een speciale commissie, benoemd door den minister van Binnenlandsche Zaken. E taleeren Lakschrift Modelteekenen KENNEMER ETALAGE- EN RECLAMESCHOOL Dir. H. Pilger -Kinderhuissingel 6 De koning-keizer van Italië inspecteert de Italiaansche troepenaf deeling en, die uit Spanje in Napels zijn aangekomen HONKONG, 22 October. (Renter). Uit betrouwbare bron wordt vernomen dat bij het aanbreken "van den dag 12 Japansche transportschepen, een kruiser, een tor pedojager en verscheidene kleinere sche pen bij de delta der Parelrivier gezien zijn. Vermoedelijk willen de Japanners de forten van Bocca Tigris aanvallen om de versperringen in de rivier te kunnen ver wijderen, zoodat de schepen naar Kanton kunnen varen. Kringen te Londen, die goed op de hoogte zijn van den toestand in het Verre Oosten vreezen, dat de inneming van Kanton door Japansche troepen de kwestie van den spoor weg tusschen Kanton en Kauloen, welke fei telijk Britsch bezit is, tusschen Groot Brittan- nië en Japan aan de orde zal stellen. PARIJS, 22 Oct. (Havas). De Graaf van Parijs heeft gisterochtend een aantal Parijsche journalisten ontvangen om hun- een politieke verklaring te doen. De bespre king geschiedde in een eenvoudig buiten huis in een dorpje in Fransch Vexin (Sei- ne-et-Oise), waar de journalisten met groo te omzichtigheid werden binnengeleid om de geheimhouding der ontmoeting te ver zekeren. De Graaf van Parijs was kort te voren per vliegtuig aangekomen. Bij de ontvangst der journalisten verklaarde hij zich te verlaten op hun loyaliteit en vroeg hij hun een volkomen geheimhouding in acht te nemen ten aanzien van de plaats der ont moeting. „Ik zou u mijn verklaring langs normalen weg hebben kunnen doen toekomen. Gij zult de beteekenis van dit buitengewone gebaar begrijpen en ook waarom ik u deze zelf op het grondgebied van mijn vaderland wilde voor lezen om haar directer en krachtiger allen Franschen te doen toekomen." De graaf is na voorlezing van zijn verklaring per vliegtuig vertrokken. In zijn verklaring zegt de graaf van Parijs allereerst, dat hij er zich van bewust is zijn stem aan het land te moeten doen hooren. Hij bezweert de Franschen. te luisteren naar deze waarschuwing, die door geenerlei berekening wordt bezoedeld. Hij maakt een toespeling op het „dictaat van München" dat een in de geschiedenis van Frankrijk weergalooze vernedering vormt en tot uiting komt in een nieuwe verzwakking van Frankrijks strategische positie. De graaf is ech ter van meening, dat de regeering zich niet beter uit de omstandigheden had kunnen red den. Hij spreekt voorts over een „weerstands- bluf" die even misdadig zou zijn geweest als de oorlog zelf. Volgens hem kon slechts een offensieve militaire kracht tot instrument dienen aan de Fransche diplomatie, die sedert twintig jaar berustte op wederzijdschen bijstand en op omsingeling van Duitschland. „Nu zijn sedert 1925 onze militaire opvattingen streng defensief. München is slechts de ontknooping van deze onsamenhangendheid". De graaf constateert, dat Duitschland zich wegen geopend heeft naar het Oosten, dat het Russische bondgenootschap niet meer werkt en dat de stoutmoedigste droomen van het pan- Germanisme overtroffen zijn. Voor Frankrijk echter bestaat er geen wanhopig geval. Bü zoo vele verliezen, hebben wij, aldus de graaf, een adempauze gewonnen, laten wij die weten te benutten. Ons verlies, evenals ons heil, zijn bij ons gelegen in de doeltreffendheid van onze legers en in de vurigheid van onzen wil. Sommi gen berusten in een terugtrekking achter onze natuurlijke grenzen, in een leven in een ge sloten ruimte. Zij gewennen makkelijk aan de gedachte Europa over te laten aan Duitsch land. Nooit lieten sterke volken aan tweede rangs landen het genot van hun rijk. Wij zou den heel spoedig gebracht worden tot een afzien van onze koloniën, om ons op een gegeven dag te zien staan tegenover een kolossaal Duitsch land, dat twee derden van Europa zou hebben verteerd. Op den weg van den afstand kan men geen grenzen vinden, want Duitschland, dat eeuwiglijk in wordjng zijnde, nooit verzadigde land en het pan-Germanisme, die voortdurende uitzetting, zullen slechts blijven staan voor den muur van de kracht. Naar de meening van den graaf van Parijs zal Groot-Brittannië slechts de Fransche zaak steunen, voor zoover die van vitaal belang is voor Groot-Brittannië. Hij wijst verder op de noodzakelijkheid van een wederopbouw der mo reele en materieele kracht van Frankrijk. Al leen de monarchie zal continuïteit brengen, zon der welke groote werken het licht niet zien. „Ik bepleit slechts de zaak van Frankrijk, ik denk alleen aan mijn land. Wanneer vandaag een groep zou optreden, die er aan zou werken het land veilig te maken in eer en voorspoedig in rechtvaardigheid, zonder onze vrijheden te onderdrukken uit naam van een totalitaire mystiek, zou die groep zich zeer verdienstelijk maken voor het vaderland. Mijn hart en mijn geweten hebben mij dezen oproep ingegeven. Laten van nu af aan de Franschen en hun be stuurders hun verantwoordelijkheden op zich nemen en moge God Frankrijk redden. Nader wordt gemeld, dat de journalisten den vorigen dag uitgenoodigd waren bij de gravin van Parijs, die hun het artikel voor las van de wet van 1896, waarin aan den Graaf van Parijs de toegang tot het grond gebied van de Republiek wordt verboden. Dit is de tweede maal sinds de wet op de ballingschap, dat een toekomstige troonpreten dent den Franschen bodem betreedt. In 1890, toen de hertog van Orleans den dienstplichti gen leeftijd had bereikt, ging deze zich bij het recruteeringsbureau aanmelden tot niet gering vermaak van de Parijzenaars. Nu is het de zoon van den hertog van Guise, de graaf van Parijs, die een propagandareis heeft ondernomen, die zijn populariteit niet zal verminderen, want te Parijs houdt men wel van buitenissigheden. Kanton was sinds den Engelsch-Chineeschen oorlog van 1856 nooit door een buitenlandsche mogendheid bezet. Buitenlandsche kringen hebben evenwel steeds staande gehouden, dat Japan Kanton en Hankau zal moeten innemen, wil Japan hopen op een overwinning, omdat Kanton niet alleen' de voornaamste plaats van aankomst is van uit het buitenland afkomstige munitie, doch de eenige belangrijke haven is, welke China voor den uit- en invoer is overgebleven. Het overgroote deel der China gelaten douane inkomsten wordt te Kanton ontvangen. Bovendien heeft Kanton veel beteekenis als plaats, waar het nationalisme in China zijn bakermat heeft. Buitenlandsche militaire kringen zijn ver baasd over de snelheid, waarmede de Japan ners oprukken, doch gezegd moet worden, dat het land bij de Biasbaai vlak is. Verder land inwaarts echter vormen twee goede heuvellinies en een uitgebreid net van waterwegen, dat zich ten Oosten van Kanton bevindt, natuur lijke verdedigingsstellingen. De eenige conclusie is, dat het het beste schijnt de Zuidelijke troepen terug te trekken voor de verdediging van Hankau, dat geen ge schikte verdedigingswerken heeft. Vrijdag om acht uur is de geheele stad opgeschrikt door een reeks geweldige ont ploffingen. Het bleek, dat het Chineesche opperbevel order had gegeven tot een systematisch opblazen van alle regeerings- bureaux, industrie-ondernemingen en an dere belangrijke gebouwen en bruggen. Intusschen loeiden de sirenes hun waar schuwing tegen luchtaanvallen uit, waardoor de verwarring nog grooter werd. Bij het aanbreken van den dag dreunde de stad van het gebulder der zware artillerie, het voorbijdonderen van tanks en het voortstappen van duizenden soldaten: de Chineesche legers trokken zich in westelijke richting terug. Deze militaire aftocht vormde het sein voor een koortsachtige ontruiming op het alleruiterste oogenblik.. Duizenden burgers trokken den ge- heelen morgen door de straten der stad weg. Na de evacuatie door de provinciale en ge meentelijke autoriteiten werd slechts een scha duw van een militaire bezetting voor de con trole over Kanton achtergelaten. Op de ont ruiming volgden nog weer ontploffingen, toen achtereenvolgens cementen vestingwerken, papierfabrieken, electrische centrales en regee- ringsgebouwen in de lucht vlogen. De minder belmigrijke instellingen werden in brand ge stoken. Vele wijken in de stad staan in lichter laaie, zonder dat door brandweer wordt inge grepen, Aangezien de brandwachten reeds uit de stad vertrokkefl waren. Het handjevol Chi neesche soldaten, dat achtergelaten was, maakte het den Japanners moeilijk. Vernomen werd, dat de Japanners reeds op den rand van de binnenstad waren, toen een zwaar machinegeweervuur geopend werd in Toengsjan, in de Oostelijke wijk, om 15 minu ten over vier. Een aantal Japansche vliegtui gen verscheen, cirkelde op slechts geringe hoogte boven de stad doch wierp geen bom neer en opende geen vuur. Op het Sjamien- eiland hebben de Britsche en Fransche auto riteiten de straten van burgers gezuiverd en de concessies versterkt met marinetroepen. Ooggetuigen, die langs de poorten van Sia- mien passeerden en uit de buitenwijken kwa men, deelden den wachthoudenden mede, dat twintig tanks met Japansche vlaggen Toengsjan reeds waren binnengerukt. Enkele lijken van verlaten Chineesche ver dedigingstroepen lagen verspreid in de straten. WEENEN, 22 Oct. wordt vernomen, dat nant-veldmaarschalk, de vader van den Donderdagavond op den. Van officieuze zijde de gepensionneerde luite- Arthur von Schuschnigg, vroegeren bondskanselier, hoogen leeftijd is overle- BREST.AU 22 Oct. (Havas.) Volgens een mededeeling van de „Reichsbahn" zal binnen kort de lijn Breslau—Weenen in gebruik ge nomen worden. Deze lijn zal over Tsjecho- Slowaaksch gebied loopen en de „spoorwegco'r- ridor" heeten. Japansche oorlogsschepen bij de Parel rivier; de aftocht der Chineezen uit Kanton. De graaf van Parijs verieent in het ge heim op Franschen bodem een interview aan journalisten. Na 1 November wordt de ratificeering van het accoord tusschen Londen en Rome verwacht. In Jeruzalem is de toestand aanmerkelijk verbeterd. Voorloopig verslag der Tweede Kamer over de begrooting van Justitie. Het verkeer eischt weer eenige slacht offers. OSLO, 22 Oct. (Noorsch Tel. Ag.) Volgens een rapport van het Noorsch consulaat-gene raal te Hamburg heeft de controleur van de non-interventiecommissie Jacobsen ruzie ge had met de Duitsche beambten, die eischten, dat hij zou bijbetalen om in een hoogere klasse te kunnen reizen, dan op zijn reisbiljet stond aangegeven. De openbare aanklager te Osna- brück heeft een maand gevangenisstraf tegen hem geëischt wegens verzet tegen de politie. Het Noorsche consulaat-generaal tracht thans zijn invrijheidstelling te verkrijgen. H. O. V. JUBILEUMFONDS Giften te storten postgiro 4000 Twentsche Bank Haarlem of Pennmgm. Comité van Actie tot steun a. d. H.O.V. Florapark 5 of Administrateur der H. O. V. Ridderstraat 26a Haarlem NEW YORK, 22 Oct. (Havas). De vijfde dag in het spionnageproces te New York was gewijd aan het verhoor van den verdachte Rumrich. Toen men hem vroeg naar de mo tieven van zijn handelwijze, zeide hij, dat hij vaderlandslievende bedoelingen had gehad en de actie der buitenlandsche spionnen had wil len ontmaskeren. Rumrich is te Chicago ge boren, doch in Duitschland opgevoed. Het verhoor werd gestaakt, toen een der advoca ten, die Rumrich een „beroepsmythomaan" noemde, tusschenbeide kwam. PRAAG, 22 October. (Reuter.) Heden is Benesj per vliegtuig naar Zwitserland vertrok ken waar hij eenigen tijd zal blijven om rust te nemen. TELEFOON 10610 Stand op Zaterdag 1 uur nun. 762.8 Vorige stand 764.0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 1