Kanongebulder klinkt door tot in Hankau vereenigde katholieke rmm 25 October rm - ocnTE*Bti*a Geen volk ter wereld wil oorlog verklaart Lord Halifax Botsingen in het Roethenen-gebied Het nieuws van beden DE STAAT VAN BELEG AFGEKONDIGD HAAGSCHE RAAD VOOR LEIDERDORP DE OPLOSSING VAN DE TSJECHISCHE KWESTIE DE BAROMETER BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE, NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 - GIRO 22884 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voor Haarlem 25 cent per week; per kwartaal ^3.25. Bij onze Agenten 27H ct. per week. per kwartaal f 3.58 DAGB1AO MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE. UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD. HAARLEM VIER EN ZESTIGSTE JAARGANC No. 21447 Öe geruchten over een aftreden van Tsjang Kai Sjek worden tegengesproken Positie der Japanners bij Kanton Aanval op Teian Chineesche vrijscharen Op voorstel van B. en W. zal adres worden gezonden aan de regeering Ook Westland adresseert De verhouding Polen en Litauen De terreur laait in Palestina voortdurend opnieuv) op. De Britsche uitkijkposten moeten waakzaam blijven om naderende benden terroristen tijdig te kunnen signaleeren 99 99 De Britsche minister wijst op de noodzaak de bewapening uit te breiden Oorlog geen middel tot regeling Het Weer illllllllllllllllillllllllillllllllllllllllllllllll| De Duitsche Rijksminister dr. Frank bracht een bezoek aan Boedapest, waar hij met eerbewijzen werd ontvangen De onderhandelingen met Hongarije De Britsche bewapening, de parapluie en de regen Toenadering noodzakelijk Zeven- a achthonderd Hongaarsche terroristen zouden zijn gedood Praag aan het eind zijner concessies? De Times" weer in beslag genomen Help u zelf Vliegtuigen voor de Kon. Marine Weder vijf Fokkertoestellen afgeleverd Sudeten-, ,Heimatbund' royeert Kard. Innitzer NIEUWE HAARIEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 50 et., Ingez. mededeelingen 50 cent; Idem op peg één 65 cent per regel. BIJ contract sterk veriaegde prijzen. Voor kleine annonces „OmroeDers" zie de rubriek HANKAU, 24 Oct. Sinds den val van Kanton wordt de Japansche opmarsch naar Hankau met nieuwe kracht voortgezet, öe ring om de stad wordt steeds nauwer en de Japansche troepen zijn de stad reeds bedenkelijk dicht genaderd. Voor het eersl heeft men nu ook in de stad Hankau zelf duidelijk kanongebulder gehoord. De burgerbevolking blijft de stad ontruimen. Het Chineesche persbureau bericht, dat acht duizend Chineesche vluchtelingen uit Hankau, ^oe tsjang en Hanjang in den Jangtse zijn "erdronken, doordat de Japanners de passa giersschepen, waarop deze menschen een toe- v'Ucht hadden gezocht, tot zinken hebben ge dacht Een der schepen werd bij Siang, 35 K.M. stroomopwaarts van Hankau in den grond ge boord. De beide andere bij Tsjang Lin Tsji op d® grens van Hoenan en Hoepeh. Niettegenstaande het regenachtige weer heb- "Oh Japansche vliegtuigen opnieuw Woetsjang Hankau gebombardeerd. De stad Hankau Voor meer dan de helft verlaten. Er is thans de staat van beleg afgekondigd Boor Hankau en omliggende steden. De commissaris voor de verdediging, generaal ^Wosjan, heeft vandaag gesproken over de Mogelijkheid gebouwen op te blazen. De belan- Èen van de buitenlanders zullen worden ge- e®rbiedigd. Een ieder, die het leven van ouiten- bnders in gevaar mocht brengen, zal worden doodgeschoten. Morgen zal de scheepvaart op den Jangtse Wen Hankau worden gesloten. Volgens een Reuterbericht uit Tokio hebben d® Japanners Hwangpi, op 20 K.M. ten Noor den van Hankau, bezet. De Japansche marine •leeft Janglo bereikt, dat op 18 K.M. beneden strooms van Hankau is geiegen. De linker vleugel der Japansche troepen doet thans devige aanvallen op Kotientsjen, op 35 K.M. ten Oosten van Woesjang, een plaats, welke op Wr beurt weer op 16 K.M. van Hankau is Belegen Het is langzamerhand gewoonte geworden, Hat na ieder belangrijk Japansch succes Weer geruchten opdoemen, kennelijk uit Japansche bron afkomstig, dat maarschalk Tsjang Kai Sjek zal aftreden. De wensch •"ijkt ook hier de vader der gedachte te sijn. Ook de jongste berichten over Tsjangs aftreden worden weer tegengesproken. De Chineesche ambassadeur te Londen, Kwo Tai Tsji, heeft n.I. in een interview met Keuter verklaard, dat er geen grond van Waarheid is in de geruchten, dat maar schalk Tsjang Kai Sjek af zou treden. Evenmin is waar, dat Wang Tsjang Wei, de Wegere minister-president en Wang Tsjoeng sjoei, de vroegere minister van Buitenland- Mhe Zaken, naar Hongkong zouden zijn ge- Baan om met de buitenlandsche ambassadeurs 6 spreken over een bemiddeling. Kwo Tai Tsji Wgde hieraan toe, dat hij een telegram heeft Wvangen, waarin wordt gemeld, dat beide Ministers te Tsjingking zijn. Omtrent de positie der Japanners bij Kan- W meldt Domei uit Tokio, dat geen enkele Wansche soldaat in de stad Kanton is, hoewel W kleine troepenafdeeling patrouillediensten Wricht en den vrede en orde in de stad hand haft. De Japansche strijdkrachten bevinden *ch rondom Kanton. De Japansche keizer heeft in een vanmiddag "-Publiceerde boodschap aan leger en vloo: Uitdrukking gegeven aan zijn innige dankbaar heid over de snelle bezetting van het gebied Kanton, na een nauwkeurige voorbereiding JM een stoutmoedige actie van leger en vloot, •e daarbij krachtig hebben samengewerkt. Volgens deze keizerlijke boodschap levert de Wlle bezetting van het gebied van Kanton ;°or de Japanners een groote bijdrage tot de Wdere gunstige ontwikkeling van den mili- Miren toestand in China. De Japansche strijdkrachten, die stellingen i?hd Teian, een stad tusschen Kioekiang en 5ahtsjang, hadden betrokken, hebben Maan- Wavond een algemeenen aanval op Teian in- Bezet. EVitenlandsche persberichten hebben mel- j Mg gemaakt van aanvallen van zes zware aPansche bombardeurs op de Britsche kanon- eerboot Sandpiper, waarbij geen persoonlijke Weiukken zijn voorgekomen. Te Tokio heeft Meh hieromtrent nog geen berichten ontvan- jW- Het verluidt, dat de Japansche marine W onderzoek in deze aangelegenheid heeft instellen. Wet Chineesche persbureau bericht, dat de biheesche vrijscharen in de provincie Sjansi .in zijn geslaagd twee steden aan den boorweg TatoengPoetsjau te heroveren, n* Mitsoen en Tameng, veertig en vijftig kilo meter benoorden de hoofdstad der provincie Tai-joean. Uit' Tai-joean wordt gemeld, dat, hoewel de Japansche troepen de stad een jaar geleden hebben bezet, zij geen meester zijn buiten de stadsmuren. Rond de stad houden zich sterke Chineesche benden op, welke telkens weer aan vallen doen. Maandagmiddag vergaderde de gemeenteraad van 's-Gravenhage. In deze bijeenkomst kwam bij de mededeelingen aan de orde de uitnoodi- ging, die B. en W. van Amsterdam hadden ge zonden aan het Haagsche gemeentebestuur, op dat dit te zamen met de leden van den raad een bezoek zou brengen aan Schiphol. Er gingen stemmen uit den raad op, die pro testeerden tegen het eigenmachtig optieden van B. en W. door met een beroep op den al te korten tijd en de druk-bezette agenda de uit- noodiging zoo onhoffelijk van de hand te wij zen. De raad had tenminste eerst gepolst moeten worden, zoo meenden verschillende leden. De voorzitter verweerde zich tegen dit ver wijt en voerde aan, dat B. en W. van Amster dam, door een uitnoodiging op zoo korten ter mijn te zenden, het gemeentebestuur voor een onmogelijkheid plaatsten. Den raad laten gaan zonder B. en W., zou even onhoffelijk zijn ge weest. Onmiddellijk hierop volgde de behandeling van het adres, dat het Haagsch gemeentebe stuur voornemens is aan de Regeering te stu ren met betrekking tot den aanleg van het Centrale vliegveld onder Leiderdorp. Vooral aan de linkerzijde (doch ook een A.R.- Jid sprak in dien geest) werd tegen dit voorstel aangevoerd, dat Den Haag den veiligsten weg bewandelt, met zich buiten de geheele vlieg veldkwestie te houden; eenerzijds heeft Den Haag er weinig voordeel van als het vliegveld in Leiderdorp komt, anderzijds vreesden de woordvoerders, dat de regeering zeker een niet geringe financieele bijdrage zal vratgen, indien zij op aandringen van Den Haag tot het plan- Leiderdorp besluit. Tenslotte werd het voorstel, het adres te zen den, aangenomen, omdat men na de publicatie van het adres moeilijk kan tegenstemmen. De voorzitter van den „Bond WesUand", de heer J. Barendse, de voorzitter van den Bond van bloemenveilingen in het Westland, de heer P. Vis, en de burgemeester van Naaldwijk, mede namens zijn ambtgenooten van de andere Westlandsche gemeenten, hebben een adres ge richt tot den minister van Waterstaat, waarin zij dringend verzoeken voor de plaatsbepaling van een centrale luchthaven „Holland" aan Leiderdorp de voorkeur te geven. RIGA, 24 Oct. (Havas) Het officieuze orgaan van de regeering van Letland, Briva Zema, pu bliceert een verklaring van den woordvoerder van het ministerie van Buitenlandsche Zaken van Litauen inzake de nieuwe Poolsche cam pagne tegen Litauen. In Litauen is men van oordeel, dat deze nieuwe Poolsche campagne in nauw verband staat met de perscampagne in Duitschland tegen de wet op de openbare vei ligheid van Litauen. Ten aanzien van Klaipeda zeide de woordvoerder, dat de regeering ver moedelijk aan de nationaal-socialisten vrijheid zal geven om bij de komende verkiezingen can- didaten te stellen. De woorvoerder ontkende vervolgens, dat de geruchten, welke de ronde hebben gedaan over de reslutaten van de bijeenkomst der diploma tieke vertegenwoordigers van Litauen te Kaunas, juist zijn. De geruchten over een Duitsch- Litausche toenadering zijn op zijn minst geno men zeer voortijdig. LONDEN, 24 Oct. (Reuter). In een te Edinburgh gehouden rede heeft de minis ter van Buitenlandsche Zaken, lord Hali fax, nog eens een terugblik geworpen op de jongste Tsjecho-SIowaaksche' crisis. Er was, zeide Halifar o.m., slzchts de keuze tusschen twee alternatieven, waarvan het eene oorlog en voor Tsjecho-Slowakije vernietiging beteekende, en het andere de ons bekende voorwaarden voor Tsjecho-Slowakije beteekent. Het heeft thans geen zin de vraag op te wer pen, of al dan niet nadeelen hadden kunnen worden vermeden, indien de leiders van Tsje cho-Slowakije een politiek van grootere voor uitziendheid en verbeelding hadden gevolgd. Dit kan waar zijn, doch het voornaamste gevoel, dat ons bezielt, is dat van medegevoelen in een ramp, die over het algemeen slechts aan staten is overkomen, na in een open oorlog overwon nen te zijn. Het was een duidelijk feit, dat nooit iemand ontkend heeft, dat geen oorlog, geen eensge zinde krachtsinspanning door Frankrijk, Rus land en onszelf en wie zich ook nog meer bi.i ons zou hebben aangesloten, Tsjecho-Slowakije zelf behoed zou hebben voor een vernietiging, Verwachting: Zwakke tot matigen, Oostelijke tot Zuidelijken wind, helder tot =j licht of half bewolkt, met plaatselijk S EE eenigen nevel des ochtends, droog, 'aan- vankelijk lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt, later iets zachter. Verdere vooruitzichten: Toenemende bewolking. EE iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii die veel omvangrijker en vollediger zou zijn geweest dan de offers, hoe groot deze ook zijn, welke van dit land geëischt zijn. Wij zouden ons in een algemeenen oorlog hebben kunnen storten, die zou zijn geworden tot een algemeene menschenslachting, waar in Tsjecho-Slowakije zoo goed als alle andere partijen wreede verliezen aan menschenlevens en rijkdommen te verduren zou hebben ge had. En ten slotte zou dan toch geen land zijn grenzen hebben behouden in den vorm, ter be scherming waarvan zij zich in een oorlog zou den hebben gestort. Na hulde te hebben gebracht aan minister president Chamberlain, wien de wereld onein dig veel dank verschuldigd was, vervolgde Halifax „Ik heb de meenmg hooren verkondigen dat er in Engeland menschen zijn, die oorlog willen. Indien iemand in andere landen dit werkelijk denkt, laat mij hem dan de verze kering geven, dat ik nooit een verantwoorde lijk persnon heb ontmoet, die zoo krankzinnig was. De menschen in Engeland willen evenmin oorlog als de menschen in Duitschland of eenig ander land. Het meest opmerkelijke dat- bij de jongste gebeurtenissen tot uiting kwam. was wel de algemeene tegenzin van het ge wone volk in alle landen bij het denkbeeld, dat hun leiders hen feitelijk op een weg zouden kunnen brengen, aan het eind waarvan de af grond was." Sprekende over de gemeenschappelijke ver klaring van Chamberlain en Hitier te Mün- chen, zeide Halifax: Er mogen dan enkelen zijn, die geneigd zijn de waarde van deze ver klaring te onderschatten, maar toch kan zij, indien de geest er van levend zal kunnen wor den gehouden en oprecht door beide partijen tot basis van wederzijdsche toenadering kan worden gemaakt, tot iets grooters voor de we reld blijken te zijn, dan vele twijfelaars thans willen aannemen. Ik aarzel niet te verklaren, dat, indien de Duitsche en de Britsche natie er werkelijk in zouden slagen het met elkaar eens te worden, dit de krachtigste waarborg zou zijn, dien men zich zou kunnen denken, tegen de gevaren, waar de wereld zoo dicht bij is gebracht. Wij zijn thans getuige van een herziening van het verdrag van Versailles, waartoe een be paling in het Volkenbondspact was opgenomen, doch welke tot dusver nooit is toegepast. De Hongaarsche regeering onderhandelt thans met de Tsjecho-SIowaaksche regeering en wij hopen, dat een rechtvaardige oplossing zal worden gevonden, die de grieven op natio- naliteitengebied uit den weg zal ruimen of ver minderen. Wij erkennen, dat Hongarija wettige aanspraken had, en wij vertrouwen, aat mid delen zullen worden gevonden, om hieraan tegemoet te komen. Er is geen ideale oplossing voor dergelijke vraagstukken, en er moeten aan deze of gene zijde van de lijn altijd min derheden overblijven, doch indien de beide partijen kunnen onderhandelen in een geest van goeden wil en in het verlangen, een reme die te vinden voor duidelijke grieven, hopen wij, dat zij het ook eens zullen kunnen worden over waarborgen voor de' minderheden, welke een einde zullen maken aan onrechtvaardig heid, en in de toekomst een vriendschappelijke samenwerking gemakkelijker zullen maken. Doch, zoo ging Halifax voort, wil Engeland bij het verzekeren van den vrede met de an deren volledig zijn taak vervullen, dan moet het aan zijn stem gelijke kracht kunnen bij zetten. Eenzijdige bewapening en eenzijdige ontwapening zijn beide onmogelijk en helpen den vrede niet, en daarom moeten wij alle maatregelen nemen die reeds maanden ge leden door continentale landen zijn genomen welke voor onze kracht en veiligheid noodig zijn. Wy hebben geen redén een aanval te vreezen, doch als andere landen het verstan dig hebben geoordeeld, zulke maatregelen te nemen, mogen zij ons niet verwijten, dat wij hun voorbeeld volgen. Halifax zeide verder van meening te zijn, dat overal het besef groeit, dat een oorlog, geheel afgezien van zjjn gruwelen en ge» varen, meer ongeregeld laat dan regelt, en dat er dientengevolge sterke krachten aan het werk zgn, die maken, dat een land zich nog wel eens zal bedenken, voordat het er toe overgaat. Zoo er derhalve vele invloeden zyn, die krachtig tot den vrede zouden kunnen bijdra gen, er zijn echter ook ancTere invloeden, die in een andere en gevaarlijker richting trekken. Daarom, aldus Halifax, is naar mijn gevoelen de juiste conclusie, dat het ouüerwetsche denk beeld, dat een parapluie dikwijls helpt om den regen weg te houden, nog zoo kwaad niet is. Voortgaande zeide Halifax: willen wij er in slagen de wereld in kalmer water te brengen, dan moeten wij een open oog hebben voor drie mogelijkheden, de eerste is oorlog, de tweede is een gewapende vrede, en de derde vrede door wederzijdsch begrip. Het kan zijn, dat wij, willen wij tot den waren vrede geraken, een tijdperk van gewapenden vrede zullen moeten doormaken om zoover te komen. Want laten wij wel bedenken, dat de vrede niet zal komen alleen door er op te wachten. Vrede 4s niet iets passiefs. Vrede moet daadwerkelijke strijd zijn tegen de dingen, die naar oorlog leiden. Willen wij echter slagen, dan is het van het grootste belang, dat alle landen zich zooveel mogelijk concentreeren op de dingen, waarover zij het eens zijn in plaats van zich in eikaars binnenlandsche aangelegenheden te mengen. Onze eigen weg is duidelijk. Wij moeten geen gelegenheid voorbij laten gaan, om de resul taten van het persoonlek contact, dat te Mün- chen tusschen Duitschland, Italië, Frankrijk en onszelf tot stand is gekomen, te doen gloeien, opdat zij vasten vorm krijgen. Hierbij zullen wij geen oude vriendschappen prijsgeven om nieuwe te winnen. Wel zijn wij van plan om, waar wij dit kunnen, onze eigen betrek kingen te verbeteren met allen, die bereid zijn hun eigen betrekkingen met ons te verbeteren en, waar wij kunnen, te streven naar een alge meene goede verstandhouding, waarin allen elkaar kunnen vinden op het gemeenschappe lijke terrein van wederzijdsche lijdzaamheid en eerbiediging. Het evangelie van het geweld, zoo verklaar de Halifax tenslotte, heeft in vele kringen vasten voet verkregen, en dit is het wat de werkelijke vijand is voor de vrije ontwikkeling van het vertrouwen tusschen de naties. Wij zullen echter niet voor altijd berusten in niets beters dan de noodige pogingen om geweld tegenover geweld te stellen en alle hoop laten varen op uitdrijving van de booze geesten, die de zielen der menschen kwellen en verdrukken. LONDEN, 24 Oct. De „Daily Herald" meldt uit Praag, dat bü geheime vechtpartijen, welke zich in de laatste paar dagen hebben voorgedaan in Roethenië, de Oostelijke pro vincie van Tsjecho-Slowakije, tusschen 7C9 en 800 Hongaarsche terroristen gedood zijn. In officieele kringen te Praag moeten deze cijfers zijn toegegeven. Bovendien werden 400 personen gevangen genomen. Een groot aan tal één op de tien zijn officieren van het Hongaarsche leger. Vele gevangenen hebben verklaard, dat zij waren opgeroepen voor den dienst in het Hon gaarsche leger en dat zij toen niet hebben ge weten naar Tsjecho-Slowakije te zullen worden gezonden. Anderen verklaarden in speciale kampen aan de Tsjechisch-Hongaarsche grens geoefend te zijn in het terrorisme. De terro- risten droegen geen uniform, doch zij waren gewapend met machinegeweren, geweren en handgranaten van dezelfde soort als in het Hongaarsche ieger worden gebruikt. Naar schat ting zijn, aldus de correspondent, 13000 man op geleid voor terroristische daden in Roethenië en Slowakije. De Tsjechische gendarmerie Is versterkt om een zuiveringsactie te kunnen ten uitvoer leg gen, vooral in het dichtbeboschte gebied bij Berehovo. Het Hongaarsche antwoord op de Tsjecho- SIowaaksche tegenvoorstellen is gisterenavond te Praag ontvangen. Vanochtend heeft de Hon gaarsche gezant een bezoek aan minister Chval- kovski gebracht. Men gelooft, dat de onderhan delingen nog eenigen tyd langs diplomatieken weg zullen worden voortgezet. De meening is, dat de Slowaaksche en Roetheensche onder handelaars moeiiyk verdere concessies kunnen doen. Ceteka meldt, dat de Tsjecho-SIowaaksche regeering Mgr. Tisso en Brody, de minister presidenten van Slowakije en Roethenië, heeft uitgenoodigd naar Praag te komen om zoo spoedig mogelijk te kunnen antwoorden op de nota, die de Hongaarsche gezant aan Chval- kovski heeft overhandigd. Naar uit Boedapest wordt gemeld, zou de in houd der Hongaarsche nota pas in den avond worden gepubliceerd. Indien het Tsjecho-SIo waaksche antwoord niet bevredigend zou ziin. zou Hongarije onmiddellijk de bijeenroeping vra gen der onderteekenaars van de overeenkomst van München. BERLIJN, 24 Oct. (Havas) De „Times" is vandaag weer in beslag genomen, vermoedeiyk wegens de verslagen over het spionnageproces te New York. De staat van beleg te Hankau afgekon digd. Aan de Hongaarsche grens in Roethenië zouden zich voortdurend botsingen voor doen met Hongaarsche terroristen. Te Jeruzalem heeft men een begin ge maakt met de organisatie van het bur gerlijk bestuur. Meening der Kamercommissie over het Nederlandsch-Duitsche goederenverdrag. Nadere wijziging van de wet, houdende herziening der financieele verhouding tus schen het Rijk en de gemeenten en wijzi ging van art. 283 der Gemeentewet. Ministerieel rondschrijven aan de ge meentebesturen over den brandstoffen- bijslag. Wijziging van de wet tot steun aan nood lijdende gemeenten. Wederom vijf Fokker-toestellen voor de marine afgeleverd. Generaal-majoor P. Best benoemd tot commandant van de luchtverdediging. De arbeid aan den Maastunnelbouw te Rotterdam vordert flink. De Haagsche Raad heeft zich uitgespro ken ten gunste van een vliegveld-Leider dorp. Beurs van New-York: stemming vast, in den middag volgde reactie. Hebt u wel eens een verzoek over gebracht? Of een ander gevraagd een verzoek van u over te brengen? Dan hebt ge onmiddellijk zelf kunnen controleeren wat er van zoo'n verzoek over bleef. Dikwijls bedroevend weinig. Doorgaans ontbreekt alle overredings kracht aan zoo'n overgebracht ver zoek. En daarom luidt een oud-Hol- landsch spreekwoord: „waar je zélf niet komt, wordt je hoofd niet ge- wasschen." Vertrouw niet te veel op de menschen. Zélfs als ze 't nog zoo goed met u bedoelen, kunnen ze uw zaak toch niet zoo klemmend beplei ten als ge het zélf zoudt doen. Zorg dus voor uw eigen belangen. En wan neer ge de belangen van anderen te behartigen krijgt, waak dan zorg vuldig. dat gij ze naar behooren be handelt. Ter vervanging van verouderd materieel heeft het departement van Marine een serie nieuwe lesvliegtuigen van het type Fokker S 9 be steld. Nadat reeds een vüftal toestellen van deze serie werd afgeleverd, zijn thans wederom vijf van deze lesvliegtuigen door de marinecom missie, onder leiding van overste J. N. Kramer, overgenomen. Ir. P. J. Vos vertegenwoordigde de Fokker fabriek. De fabrieksvlieger Leegstra heeft de vliegtuigen gedemonstreerd en de officier-vlie ger eerste klasse, D. J. R. Beugeling heeft ze nagevlogen. WEENEN, 24 Oct. De Oostenrijksche afdee- ling van den Sudeten-Duitschen „Heimat- bund" heeft Kardinaal Innitzer geroyeerd ais lid, wegens zijn „onvaderlandslievend gedrag". Kardinaal Innitzer, die in het Sudetenland is geboren, werd in April van dit jaar tot eerelid benoemd. Stand op Dinsdag 1 uur v.m. "66.8 .Vorige stand 766.3

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 1