Waar de filmband rolt 0 Laatste NieuiV fcaai- Sïï bl? A ïS sa Zoekt gij betrouwbaar Personeel? Japanners rukkÉ Hoenan binnei1 Se< S - Plaats dan een „Omroeper" voor 90.000 gezinnen r. Arrestaties in Duitschland GASMETER ONTPLOfl '5$ v2ljr *55 Ve JDui Nde ZATERDAG 12 NOVEMBER 1938 a 'Ure, Nas; Aboi Naar T3.2J Gids voor Maat schappelijk Werk Initiatief van den Armenraad Nationale Vogel tentoonstelling Door commissaris Tenckink geopend TOONEELUITVOERING VAN „GRUNO" „De Kribbebieter" Gemengd Koor „Polyhymnia" VAN ONZE ADVERTEERDERS GELOOF EN WETENSCHAP De Japansche tentoonstelling FRANS HALS-THEATER ,V adert je Langbeen FORENSENBELASTING Burgemeesters vergaderen T.Y.B.B.LEONIDAS LAWNTENNIS DONALD BUDGE WORDT BEROEPSSPELER Aanbod van 75.000 dollar aangenomen „Avenue Suzanne Lenglen" te Nice REMBRANDT-THEATER LUXOR-THEATER De zoon van Tarzan en Cowboy-romance Te München zouden 1400, Berlijn 4000 Joden zijn gearresteerd Duitsche consulaten Amerika bedreigd ,°r N°m Een doode en een zwaargeu' in machinefabriek te UtreC^ S® hu uhe v» e r PALACE FAMILIE-CINEMA Steun voor den tuinbouw C ju BEURS TE NEW-YOR£ GESLOTEN "büUi' :<k. Vh ■Nts, fcyNt iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilllliiiililiiiiiiiiiilliiiiïü NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii111"11 STAD Naar men ons mededeelt, ligt het in de be doeling van het bestuur van den Haarlemschen Armenraad tot de uitgave te komen van een Gids ten behoeve van het Maatschappelijk Werk te Haarlem, mits een voldoend aantal Vereenigingen, Stichtingen en vooraanstaande personen door inteekening blijk geven, de ver schijning op prijs te stellen. In verband hiermede heeft genoemd bestuur een schrijven gericht tot bedoelde instanties en personen, waarin tot inteekening op dezen Gids wordt opgewekt. Het is gebleken zoo schrijft het bestuur dat er behoefte bestaat aan zulk een gids; de omvang van het sociale werk is van dien aard geworden, dat een overzicht daarvan zonder betrouwbaren gids niet wel mogelijk is. Het concept van dezen gids ligt thans pers klaar ter inzage van belanghebbenden op het Bureau van den Armenraad, Jansweg 39, alhier. In totaal zijn circa 200 instellingen en ver eenigingen opgenomen, in overzichtelijke ru brieken ingedeeld, terwijl een uitgebreid register aan het geheel is toegevoegd, hetwelk het naslaan gemakkelijk maakt. De gids zal ongeveer 180 bladzijden beslaan en worden uitgevoerd in dundruk, gebonden in geheel linnen omslag, in een formaat, geschikt om in den zak of taschje te worden gedragen. Wij twijfelen niet, of dit initiatief van het Armenraad-bestuur zal alom waardeering vin den. Moge de medewerking door middel van inteekening algemeen zijn. Instellingen, welke geen schrijven ontvingen en die meenen voor plaatsing in den gids in aanmerking te komen, worden uitgenoodigd sdch hiervoor te wenden tot het bureau, Jans weg 39. In café-restaurant „Het Bolwerk", aan 't Kennemerplein, werd gisterenavond dooi den commissaris van Politie, den heer E. H. Tenckinck, de vijfde nationale vogel tentoonstelling van de vereeniging van Volièrehouders en Vogelvrienden „Onderling Genoegen", geopend. Voor deze tentoonstelling waren 251 in zendingen binnengekomen. Door gebrek aan ruimte moesten andere vogels geweigerd worden. De voorzitter van „Onderling Genoegen", de heer J. J. Michielsen, bracht in zijn welkomst en openingswoord dank aan den commissaris, die ook dit jaar weer bereid gevonden was de tentoonstelling te openen. In 't bijzonder heette hij verder welkom de hoofdbestuursleden Otten en Noordzij van den Nederl. Bond van Vogel liefhebbers en de bestuursleden van de Pluim- veevereeniging „Nut en Sport". Aan inspecteur Keesom. die veel met de ten toonstelling te maken heeft in verband met de Vogelwet, bracht spr. dank voor de sympathieke medewerking. De aanwezigen stemden hiermee in door hartelijk te applaudisseeren. Voorts schetste spr. de bekoorlijkheden en goede hoe danigheden van den vogel. Het was volgens spr. geen misdaad vogels gevangen te houden in een beperkte ruimte, mits ze maar goed be handeld worden. Het goed behandelen van de gevangen dieren is een van de hoofddoeleinden van den bond. Het is zelfs zoo, dat de vogels het in hun gevangenschap bevrijd als zij daar zijn van voedselzorgen en gevaar beter hebben dan in de vrije natuur. Het houden van vogels wordt hoofdzakelijk gedaan als studie object, maar het brengt groote verplichtingen net zich mee. Immers men moet het gemis van vrijheid zooveel mogelijk door een goede be handeling vergoeden. Dat is de kurk, waarop de vogelliefhebberij drijft, aldus spr. Spr. bracht dank aan deMa. v. d. Meer, die belangeloos de geëxposeerde vogels van voedsel zou voorzien. Verder dankte hij nog de ten toonstellingscommissie, in het bijzonder den voorzitter, den heer P. Reekers. De heer Tenckinck memoreerde de kinder ziekten, waaraan de jonge vereeniging heeft ge leden. Maar, gezien het aantal inzendingen, leden en aanwezigen, mogen wij wel aanne men, aldus spr., dat de vereeniging den kinder schoenen ontwassen is. Het was jammer, dat, in verband met de ruimte, vele inzendingen ge weigerd moesten worden. Hij Constateerde, dat de vruchtbaarheid van den niet-kooivogel blijkbaar grooter geworden is, gezien het aantal inzendingen; een dergelijk aantal had hjj, na de nieuwe vogelwet, niet ver wacht. „Er zijn wetten gemaakt, maar zij hebben alle mazen. En de mazen van de vogelwet zijn blijkbaar zoo groot, dat de vo geltjes er door kunnen!" Spr. huldigde het bestuur van Onderling Genoegen voor het werk, dat het in de afgeloopen 5 jaar heeft verricht. Onder zijn leiding is de vereeniging in stand gebleven, zelfs vooruitgegaan. Nu groeit en bloeit O. G. Spr. hoopte, dat de vereeniging, liefst met een nog grooter aantal leden, haar 2de lustrum zou mogen herdenken, waarna hij de tentoonstelling voor geopend verklaarde. e voorzitter, de heer J. j. Michielsen, bracht den commissaris dank voor zijn beste wenschen. Hij hoopte, dat de vereeniging steeds in dezelfde beste verstandhouding met de politioneele autoriteiten zou mogen samenwerken. Namens den Nederlandschen Bond compli menteerde nog de heer A. W. G. Otten, die zijn felicitatie vergezeld deed gaan van een fraaien beker voor de volgende tentoonstelling. Namens „Nut en Sport" sprak de heer B. Smallegange, die eveneens de hoop uitsprak, dat het ledental van de vereeniging nog zou mogen toenemen, en dat de prettige verstandhouding tusschen O. G. en jnin vereeniging steeds bewaard zou blijven. Hierna bezichtigden de aanwezigen de ten toonstelling. De voornaamste prijzen De zilveren medaille, geschonken door B. en W. van Haarlem voor het hoogste aantal punten der tentoonstelling, was gewonnen door P. Spar- reboom te Haarlem. De beker, dien commissaris E. H. Tenckinck beschikbaar had gesteld voor het mooiste paar goudvinken, eigen teelt, heeft geen winnaar kunnen vinden. De Bonds- plaquette, geschonken door den Ned. Bond van Vogelliefhebbers was gewonnen door F. Assen delft, voor het hoogst aantal punten inlandsche vogels. Door directie en hoofdredactie van de Nieuwe Haarlemsche Courant was een beker voor het mooiste paar vinken beschikbaar ge steld. Deze beker werd gewonnen door W. H. Jore. Wanneer we een tooneelstuk gaan zien, ge speeld door een amateursgezelschap, past het niet, te critisch te zijn, en zóó beschouwd dient er gezegd te worden, dat het jubileerende „Gru- no" dit onderdeel van de viering van z'n 25- jarig bestaan, waardig heeft volbracht. Na een kort openingswoord door den voor zitter der feestcommissie, zong de goed gevulde zaal staande het „Grönnens Laid", waarna het gordijn omhoog ging. Het eerste bedrijf 'werd niet sterk gespeeld, maar in den loop van 't stuk kon men merken, dat de spelers er beter inkwamen. Het stuk is meer dan rijk aan misverstanden en zij werden door de spelers(sters) verdienstelijk en volko men aanvaardbaar weergegeven. Speciaal het spel van Woldring verdient de 'aandacht naast de zeer goede figuren van Dwarshoes en dokter Rutgen. Ook de aanklee ding van het tooneel zag er zeer verzorgd uit en men kon zich voor een avond op het Gro ninger land wanen, waar de heereböer in zijn domein koning is. Na afloop van het stuk werden den dames bloemen aangeboden, waarna onder het genot van Groninger koek en molleboonen nog een poosje genoeglijk werd nagepraat in den foyer. Dezer dagen hield bovengenoemde vereeni ging haar 38ste jaarvergadering, welke zich in een bijzonder goede opkomst van de leden mocht verheugen. Uit de jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester bleek, dat het afgeloopen jaar voor de vereeniging in het algemeen gun stig kan worden genoemd. Aan een tweetal zangwedstrijden werd deelgenomen en beide malen zag de vereeniging zich met de hoogste onderscheidingen bekroond. Voorts werden ge durende het afgeloopen vereenigingsjaar niet minder dan acht uitvoeringen gegeven, welke uitstekend zijn geslaagd, hoewel de financieele resultaten in enkele gevallen te wenschen over lieten. De leden machtigden het bestuur in lichtingen in te winnen omtrent de zangwed strijden, welke in 1939 te Haarlem en te Luik zullen worden gehouden. In beginsel werd be sloten zoo mogelijk aan beide wedstrijden deel te nemen, Tevens werd in principe besloten mede te werken aan een concert, hetwelk te Amsterdam zal worden georganiseerd, ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van den heer Willem Hespe als koordirigent, door alle vereenigingen, welke onder leiding staan van genoemden heer. Ook voor het geven van eenige andere concer ten worden voorbereidingen getroffen. De dirigent, de heer Willem Hespe, en de aftredende bestuursleden, de heerer. A. N. Zonneveld, C. Westerbeek en J. F. Kroone, werden bij acclamatie herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer A. Ramaker, bij eerste stemming werd gekozen de heer W. Kroese. Onder de vele minerale wateren, die in Ne derland worden gedronken, neemt het Victoria- Water een voorname plaats in. De voorkeur van velen voor het Victoria-Water boven andere zoogenaamde bronwateren, valt te verklaren uit het feit, dat dit echte natuurproduct zich hier te lande reeds meer dan 50 jaar heeft doen kennen als een welsmakend, bijzonder en geneeskrachtig tafelwater. Het. Victoria-Water heeft daardoor in ons land burgerrecht ver kregen als de Nederlandsche tafeldrank. Wij mogen bekend achten, dat een goed bronwater geneeskrachtige zouten bevat, die noodig en nuttig zijn voor het lichaam, waar bij de gewenschte vitaminen komen, die even min kunnen worden gemist. Al deze voordeelen bezit het Victoria-Water, waardoor de gebruiker krachtig en gezond wordt. Door de Chemische Wetenschap is men er toe gekomen, te kunnen vaststellen, welke heilzame werking dit bron water heeft. Men trachtte het water te imitee- ren, wat niet is gelukt, want spoedig bleek, dat de smaak tochheel veel verschilt. Het natuurlijke product bleef natuurlijk en de na maak moest het afleggen. Een ieder weet, dat het Water zeer verfris- schen<j is en voor het lesschen van den dorst niet gemist kan worden; bij tafel zal een glas Victoria-Water den eetlust opwekken en het zijne er toe bijdragen, dat het eten beter ver teert. Met graagte zal men Victoria-Watev drinken, omdat de smaak bijzonder fijn is, wat stellig niet van alle bronwateren gezegd kan worden. Dat het water een heilzamen invloed heeft op den omloop en het vermengingsver mogen van het bloed, moet een ieder weten, die zijn gezondheid lief heeft. Ter kalmeering van het zenuwgestel is Vic toria zeer aan te bevelen, alsmede bij maag stoornissen en bij ongeregelde stofwisseling. Als laxeermiddel heeft Victoria-Water vaak goede diensten bewezen, daar het geheel onschade lijk is en maag en darmen niet aantast. En zoo kunnen wij voortgaan met de goede eigenschap pen te beschrijven van dit natuurlijke bron water, dat door duizenden hooglijk wordt ge roemd. Meer dan vijftig jaar heeft men reeds kunnen genieten van de geneeskrachtige eigen schappen op het menschelijk lichaam. Is het daarom te verwonderen, dat men dit water noemt; De Koning der BI on wateren! Zijn goede reputatie valt niet te ontkennen, waar mede onze lezers het volmaakt eens zullen zijn. Op Vrijdag 18 November zal het gezelschap van Jan Musch voor de leden van Geloof en Wetenschap in den Stadsschouwburg een voor stelling geven van „Lodewijk de Elfde", too- neelspel in 4 bedrijven door Louis Latour. De vereeniging voor Japansche Grafiek en Kleinkunst heeft den expert, den heer B. Modder man Sr., nogmaals bereid gevonden tot deskun dig rondleiden door de tentoonstelling van Ja- De roem van de Holiandsche film „Vadertje Langbeen" is reeds lang in Haarlem, via de hoofdstad, doorgedrongen. Wie „Pygmalion" zag, moest erkennen dat de regisseur Ludwig Berger van Shaw's tooneelstuk de beste Nederlandsche film maakte, voor een groot deel ook dank zij onze Lily Bouwmeester. En deze nieuwe film zou nog meer brengen Het gegeven van „Vadertje Langbeen" is eveneens meer van litterairen dan van filmischen aard. De regisseur Zelnik had echter,het voor deel niet afhankelijk te zijn van een gepronon- ceerden en puntigen dialoog. Hij heeft zelf zijn dialogen kunnen kiezen en ze aan de filmeischen kunnen adopteeren te midden van een hande ling, die op haar beurt weer de noodige filmi sche effecten toeliet. Sommige lezers zullen zich het boek van Jean Webster herinneren. Voor de anderen zij hier in het kort de inhoud aangegeven van de film, zooals die na de bewerking van de stof is ge worden. Judy Aalder is een weesmeisje, eertijds als vondeling gevonden en thans werkend in een school, waar zij de kinderen verzorgt en bezig houdt, dikwijls tot haar genoegen, vaak ook onder den indruk van haar eenzaamheid. De regenten van de school hebben nooit veel aan dacht aan het meisje besteed, doch dit ver- Vóór u het gaspedaal fttntt Intrapt moet v er altijd éven aan denken, dat de remweg (afstand, noodig om te stoppen} met da tweede macht der snelheid stijgt. (Bij 40 kmfh Is de remweg fi6 meter Hf 80 km/o echter 64 meter andert als een van de heeren een caricatuur op zijn jas gespeld vindt, waaruit een zeker teekentalent blijkt. De schuldige is Judy, die nog meer talenten blijkt te bezitten en onder andere korte verhalen schrijft, waarvan er een zoowaar bekroond wordt. Dit is voor den rijken heer Van Woudenberg aanleiding om het meisje te laten studeeren en zoo vertrekt Judy naar een deftige kostschool, zonder te weten, dat Van Woudenberg haar weldoener is. Zij moet hem maandelijks schrijven en het zit haar dwars, dat ze niet eens zijn naam kent. Ze verzint dus een naam en noemt hem Vadertje Langbeen, ten eerste omdat zij in hem een ouden heer ver moedt, tweedens omdat zij één keer zijn scha duw heeft gezien, die nogal lang uitviel en hem ongewoon lange beenen gaf. Judy doet haar best en ontwikkelt zich op bevredigende wijze. Van Woudenberg komt haar wel eens opzoe ken en begint zich steeds meer voor haar te interesseeren. Op een goeden dag deelt zij hem mede, dat haar vriendin haar te logeeren heeft gevraagd en tegelijkertijd verneemt hij, dat de broer van de vriendin nogal werk maakt van Judy. Dit wekt bij hem een gevoel van jaloezie en daar ontdekt hij, dat hij wel eens verliefd kan zijn. Judy mag dus niet naar de vriendin met-den-broer, doch zal haar vacantie door brengen op een boerderij, eigendom van Van Woudenberg en bewoond door zijn oude baker, die in zijn geheim wordt ingewijd en toezicht moet houden op Judy. Intusschen gaat de cor respondentie tusschen het meisje en Vadertje Langbeen door en werkt Judy aan een uitvoe riger boek, dat zij naar een uitgever stuurt en ciat wordt aangenomen. Van Woudenberg be sluit inmiddels een stap te wagen, bezoekt Judy en vraagt haar ten huwelijk, maar zij weigert wegens te groot standsverschil en onder den invloed van deze gebeurtenissen zint zij op plan nen om zich zelfstandig te maken. Het geld, met haar boek verdiend, zai zij Vadertje Lang been sturen als vergoeding voor wat hij voor haar deed, maar dan wordt zij ontboden bij haar weldoener, „den eenigen man waar ze van houdt" en dien zij nu eindelijk van aangezicht tot aangezicht zal leeren kennen. Haar verbazing is even groot als haar vreugde, als zij ziet, dat Van Woudenberg en Vadertje Langbeen dezelf den zijn en hiermede zijn alle moeilijkheden opgelost. De hoofdrolvertolkers Lily Bouwmeester en Paul Storm toonen zich vlotte spelers, die de speeltechniek van de film volkomen begrijpen. De film is tot in de kleinste details „af". Ongetwijfeld zal ze wekenlang volle zalen trekken, waraop ze dan ook volkomen recht heeft. Dr. ir. M. H. Damme, directeur-g eneraal der P.T.Tvertrok Don derdag ver K.LM.-vliegtuig met zijn echtgenoote van Schiphol naar Indië. Het afscheid pansche teekeningen en schetsen in het Frans Halsmuseum. De rondgang geschiedt hedenavond half negen, opening der zaal om half acht. Zondag (laatste dag der expositie) is de en- tréeprijs, op veler verzoek, met 50 pCt. verlaagd. Vrijdagmiddag kwamen in het gemeentehuis van De Bilt verschillende burgemeesters van forensenplaatsen in den lande bijeen, onder voorzitterschap van den heer A. J. Gerrevink, burgemeester van Oegstgeest. Besproken werd o.a. de voorgestelde forensenbelasting. De vergadering, die ruim vier uur duurde, droeg een strikt besloten karakter. In dezen wedstrijd, welke morgen te 2 uur gespeeld wordt aan den Rijksstraatweg te Haarlem-Noord, .spelen de geel-zwarten in de navolgende opstelling; G. Metten J- Smit H. Assendelft J. Gerrits J. Kluyskens P. Hogeslag P. v. Berkel, J. Huneker, A. Snoeks, C. Vessies, H. Prent Kampioenschap van Nederland 3e klasse, klein biljart Voor het tournooi om bovengenoemd kam pioenschap, hetwelk op 9, 10 en li Dec. as. in café Bolwerk aan het Kennemerplein gehou den zal worden, hebben de volgende Haarlem mers ingeschreven; M. R. v. d. Water en J. Hasselmeijer (B.V. Insulinde) en C. v. d Hoek en G. H. Oster- thun (BCDES). Donald Budge, de officieuze wereldkampioen der amateurtennisspelers, de eenige speler, wien het tot nu toe gelukt is om in één jaar de kampioenschappen van Wimbledon, Amerika, Australië en Frankrijk te veroveren, zal thans definitief tot het professionalisme overgaan. Door het aanbod van 75.000 dollars aan te nemen, heeft hij zich verplicht om een tour- née van vijf maanden door Amerikaansehe ste den te maken. Als tegenstander op deze tour- née zal Ellsworth Vines fungeeren. Budge zal zijn eerste partij tegen Vines op den eersten dag in 1939 in de Madison Square Garden te New York spelen. De weg waaraan de Nice Lawn Tennis Club is gelegen, heeft den naam van „Avenue Suzanne Lenglen" ontvangen. V> hrlstua heeft aan Zijn Kerk oor- speld, dat zij om Zijnentwille vervol gingen zou moetan verduren. Zalig zij, die vervolging lijden om de Gerechtig heid, want hunner is het Koninkrijk der Hemelen. Sneeuwwitje" (Rembrandt-theater) Sneeuwwitje en de 7 dwergen Zoo heelt dan Haarlem gelijk met de groote steden haar première van Sneeuwwitje, de film waarvan we gisteren reeds een uitvoerige bespreking gaven. Gelukkig is niet heeiemaal bewaarheid geworden wat we vermoedden, na melijk dat de Holiandsche stemmen minder goed zouden zijn dan de Engelsche. Weliswaar is het niet zoo perfect als men van dit mees terwerk zou wenschen en zou hier en daar een beetje meer duidelijkheid niet overbodig zijn geweest, terwijl ook Sneeuwwitje zelf niet be paald een aangenaam geluid laat hooren, maar toch is dat alles niet zoo hinderend, dat het aan de waarde van de film veel afbreuk doet. Dit nog te minder, wijl het practisch van totaal ondergeschikt belang is. Het is zoo'n fenomenaal prachtwerk, dat bijna zoo goed als niets afbreuk kan doen aan haar waarde. Men bemerkt zelfs nauwelijks nog met een teeken film' te doen te hebben. Alles is zoo echt en natuurgetrouw, zoo vol charme en geest, dat het inderdaad een unique stukje filmmeester schap is. We spraken zelfs menschen die deze» film drie keer en meer hebben gezien en die nog iedere gelegenheid aangrijpen om haar nog eens te bekijken. Een beter bewijs voor haar voortreffelijkheid is moeilijk denkbaar. De aandacht verdient ook de voorgevel van het Rembrandt Theater, waarop al de figuren uit de film zijn aangebracht, terwijl de dwerg jes door een geheim mechanisme volop in be weging zijn. Ook op het tooneel is dezen keer een bijzon dere attractie. Een dame toont daar een aantal gedresseerde papegaaien, die allerhande ver bluffende kunstjes vertoonen. Het is een goed en gedistingeerd nummer, dat nog heviger de tragiek doet voelen, dat kinderen deze voor stelling niet mogen zien. Want voor de groo teren is deze geheele voorstelling een hoogfijne delicatesse en voor de kinderen een versna pering. En al zullen misschien niet alle kin deren het waardeeren (alle kinderen houden ook niet van zoethout) zoo blijft er toch nog een heel groot gedeelte over, dat er wel van houdt en dat er nu van gespeend blijft. Jam mer, eeuwig jammer. Laten wij, volwassenen, inmiddels dankbaar zijn, dat dit genot tenminste voor ons nog bewaard is gebleven. Het was een klein kunstje dezelfde overwegingen, die tot dit kinderverbod leidden, ook op de grooten toe te passen. Brrrrwe moeten er niet aan denken 1 Een journaal en een mooi documentair wa terfilmpje met meestersprongen en andere waterfeesten completeeren dit bijzonder aan bevelenswaardige programma. Het is wel een zeer fantastische en een zeer spannende, deze laatste Tarzanfilm. Ergens in do binnenlanden van Afrika ligt een verborgen stad, die bewoond wordt door vliegende men schen. In glijvlucht zweven zij over de muren van hun stad boven woeste onherbergzame ge bieden, die welhaast door geen mensch betre den worden. Toch zijn er twee zoo moedig. Een dieren temmer en een verkleinde uitgave van den be roemden Tarzan, een stevig gebouwd kereltje, dat een afschuwelijken aap tot vriend heeft. Zij komen er, om de zuster van dezen knaap, die door de vliegende menschen als godin be schouwd wordt, te verlossen. Hoewel zij reeds avonturen genoeg beleven om de spanning gaande te houden, zijn er bovendien nog twee avonturiers, die gehoord hebben van de onnoe melijke schatten in de verborgen stad en die ten koste van Tarzan's zoon zich hiermee wil len verrijken. Het gelukt hun haast, doch ten slotte worden zij het slachtoffer van hun mis dadig streven en vinden den dood onder de puinhoopen van de sprookjesstad, die door een vulkaan verwoest wordt. Men begrijpt dat de dierentemmer, die verschillende sterke staal tjes laat zien, en de kleine Tarzan tenslotte zwagers worden. De tweede hoofdfilm „Cowboyromanceis, een Wild-west-film van het betere genre. Er zijn sensationeele achtervolgingen, er is strijd tusschen een bende en een rondreizend dokter, die toevallig in de kwestie verwikkeld wordt. Hij weet de boeven stuk voor stuk onschade lijk te maken en redt daarmee de bestaansmo gelijkheid der veehouders. Journaals completeeren het programma (Gedeeltelijk gecorrigeerd) MÜNCHEN, 11 Nov. (Reuter) Het a»"'' gearresteerde personen bedraagt te Mn chen 1400. Meer dan de helft zijn ovef», bracht naar het concentratiekamp Dachau. 'erj Volgens te Berlijn in omloop zijnde ten zou het aantal tot nu toe te Berlijn resteerde Joden 4.000 bedragen. Van deze geruchten is echter geen beves' te verkrijgen. itK Naar uit New York wordt gemeld, hebb9 commissariaten van politie te New Yofj' Boston vanmiddag verklaard, dat de consulaten in deze beide plaatsen telef j bedreigingen hebben ontvangen, dat de wen zouden worden opgeblazen. Beide consulaten hebben politiebesch6" ontvangen. De Duitsche consul te Boston ontving deeling, dat de aanslag morgenochtend kwart voor elven zou geschieden. In het, richt van het consulaat te New York wordt tijd genoemd. Vandaag hebben anti-nationaal-socialis^; poogd voor de Duitsche ambassade te W»5 ton te betoogen tegen de Joden ver volg'"" Duitschland. Aangezien bij de wet verboden is voor de bassade te betoogen, trokken de betooge"8, hun doeken met anti-nationaal-sociali®1'' opschriften in de nabijgelegen straten °J, neer, roepende „Vertrek uit Spanje". de fascistische*aanvallers". De politie belette de betoogers dichter ambassade te komen. (Va *Urie kon Besla eriist »afgt kjkei ketet biet Bo» abgt >ve: et Vo letsel kemobi !at ar den «UI: bet den? aa ■aenc Ui Vrijdagmiddag heeft zich in de mad" en apparatenfabriek J. Pintsch aan de c< - selaan te Utrecht een ernstig bedrijfsorré8 voorgedaan, waarbij een doode te betre" is en een arbeider zwaar gewond werd- De oorzaak van het ongeval was het ui' kaar springen van een gasmeter, waarfltfb 58-jarige werkmeester O. P. M. en de 42') arbeider T. J. v. E. aan het werken ware11 De werkmeester werd hevig bloedend hoofd, armen en beenen opgenomen en fabriek verbonden te zijn naar het Stad'- Academisch Ziekenhuis vervoerd. Kort is hij in het ziekenhuis overleden. j Voor den arbeider v. E. waren de geV„f gelukkig minder ernstig. Hij bekwam eefl bloedende wonde aan het rechteroog en K Vpmlpirintr ir» V»nf verpleging in het ooglijdersgasthuis opge"/ Dd TT» Q tarionlo cnlvo/in -3— al/B De materieele schade, die de explosie zaakte, is vrij groot. (Berichten reeds geplaatst in een van onze vorige oplage) v»he k< V,° Ber >atv <et Sen ev< Ook hier draait de film „Sneeuwwitje". Men clenke er om, dat tijdens het vertoonen van dit programma drie voorstellingen per werk dag worden gegeven. Buiten de journaals brengt het voorprogram- nc« m>iu» mm-rcuucuio uic„ ma een intellect-film over Missie-arbeid in j in verband met den Wapenstilstandsd^ vroeger eeuwen en een musical-show. [.sloten. TOKIO, II Nov. (Domei) Nu de Jap91 batterijen Yotsjau langs .de spoorlijn Ka"1 Hankau en langs de Jangtse bestoken, en detachementen optrekken naar Tsjangd hoofdstad van Hoenan, zijn de Chineesch6 Pen den terugtocht begonnen. De Japan" hebben Toengtsjeng ingenomen en zijn rA provincie Hoenan binnengerukt. f 3.850.000 beschikbaar De minister van Economische Zaken bepaald, dat uit het Landbouw-Crisisfon" hen, die als teler van gewassen van deP J bouw zijn aangesloten bij de stichting landsche Groenten- en Fruitcentrale, ge^A te 's-Gravenhage, en op den dag der ring geacht kunnen worden hun bedriJ, nog uit te oefenen, steun verleend zal overeenkomstig de bepalingen van de"8 schikking, tot een bedrag van ten ƒ3.850.000. a. 5? o f Öie 0v« Sij V„te N dai 00 ka^e t *ersc u («rei '««i Uii sb De New Yorksche Effectenbeurs bleef A *xue Br j- Pers ••Aijgj >ti 111 ni, «Che 'Üs

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 4