St. Nicolaascadeaux „EDEGO" Rijwielen f 29.75 De gala-avond in het Concert gebouw AltLEit Gezellige, kandelaar met aar sea Men ócAïijff oni: St. Nicolaascadeau^ „EDEGO" Rijwielen f 29.75 FESTIJN VAN KLEUR EN KLANK THANS f.1485.- SPAAR 0E BONS VOOR GESCHENKEN WOENSDAG 23 NOVEMBER 1938 Na afloop bezichtigden de vorstelijke personen de illuminatie Het gala-concert Langs de verlichtingen TAFELTENNIS R.K. Tafeltennisbond Haarlem Haarl. Hengelaarsbond BILJARTEN Kampioenschap van Nederland 3e klasse klein biljart Competitie Ned Biljartbond GARAGE „DEN HOUT" Kampioenschap van Nederland 3e klasse klein biljart HENGELSPORT Vischclub de Brasem HAARL. R.K. DAMBOND St. BavoD.C.H. (Heemskerk) Totaal WIELRENNEN R.K.W.V. ACHILLES Vijfde jaarvergadering Motorclub „Spaarnestad" UIT DEN OMTREK HILLEGOM OVER VEEN SANTPOORT S'iur-. IJMUIDEN Sympathieke geste Heeft U al een lot van de JUBILEUM-LOTERIJ 1938 van Herwonnen Levenskracht Ik zet mijn schoen vast klaar. Maar waar? PERMANENT WASSCHEN, KNIPPEN, ONDULEEREN f 0.50 WATERGOLF f 0.40 H. F. v. KOERSEL KLEINE HOUTSTRAAT 71 HAARLEM CONCENTREER op het krachtigste reclame-middel l?*u DE KEUR OP HET GOUD EN DE NAAM „EDEGO" OP UW RIJWIEL, GEVEN WAARBORG! Tegen het uur, waarop Hunne Majesteiten zich van het paleis naar het Concertgebouw zouden begeven, bad zich op den Dam weer een talrijk publiek verzameld. De belangstelling was niettemin geringer dan men ver wacht zou hebben. Grootendeels zal dat wel te wijten zijn geweest aan den overvloedigen regen, die vooral in den namiddag het verblijf op straat niet bijzonder aangenaam maakte. Toch was het weer in den avond veel opgeklaard en nu en dan puntten enkele sterren door de regen nevels heen. Het paleis bood Dinsdagavond weer een fan tastisch schouwspel met de talrijke verlichte ramen en de lichtende galerij onder het balcon. Achter de kleine vierkante ruitjes der boog- .ramen zag men de electrische kroonluchters branden en men ontwaarde er de groote schil derstukken in de Mozes- en de andere zalen en de prachtige plafonds. Rechts van het paleis trok'het verlichte kroningsraam van de Nieuwe Kerk de aandacht en bij het vertrek van het paleis in de richting van de Mozes- en Aaron- straat moeten ook de blikken van Koning Leo pold op dit lichtende venster gericht zün ge weest. Hoog achter de zwarte menschendrom- men prijkte tenslotte achter tegen den Vijgen dam als een stralende zon de grootsche decora tie met de vlaggen van België, den Congo en de kleuren van het Belgische Koningshuis. Hier en daar hoorde men de veronderstel ling uiten, dat Hunne Majesteiten in de gouden koets zouden uitrijden. Daar dit kostelijke voertuig echter ingepakt op het emplacement van het Weesperpoortstation stond om weer naar Den Haag vervoerd te worden, bestond daarop niet de geringste kans. Het wachten der honderden toeschouwers, die door politie en marechaussee op een afstand werden gehouden, werd ditmaal niet lang op de proef gesteld. Reeds kort na negen uur reden de eerste auto's aan en vertrokken leden van de hofhouding naar het Concertgebouw. Een lange reeks auto's volgde en vrij snel verdwenen deze om den hoek in de Mozes- en Aaronstraat. Om kwart over negen reed de koninklijke auto voor. Nog enkele oogenblikken en H. M. de Ko ningin en Koning Leopold traden naar buiten, luide en onophoudelijk enthousiast door duizen den jonge en oudere stemmen toegejuicht. Om zwermd door motoren van de politie en van den militairen motordienst reed de kleine stoet, slechts bestaande uit den koninklijken auto met de beide standaards, voorafgegaan door de auto's van den burgemeester en den hoofdcom missaris, in langzaam tempo den Dam af. Langs het verlichte geld- en postkantoor reden de auto's langs N. Z. Voorburgwal, Spui, Singel, Leidsche- straat, Stadhouderskade, Hobbemastraat, Pau- lus Potterstraat, Willemsparkweg, Alexander Boerstraat, Van Breestraat en Wanningstraat naar den Amsterdamschen muziektempel. De smalle Leidschestraat vooral bood een levendigen aanblik met de dicht op de trot toirs samengepakte rijen toeschouwers. Maar ook eiders was de belangstelling groot en het gejuich was niet van de lucht. Men ving echter slechts een enkelen glimp op van de koninklijke personen, die in den gesloten auto voorbijreden. De grootste drukte concentreerde zich bij het Concertgebouw, waar de politie bijzonder uitge breide afzettingen had gevormd. Feestelijk straalde het gebouw in een zee van licht. Een sobere versiering was aangebracht aan den in gang in de Jan Willem Brouwersstraat. Om enkele minuten voor half tien reed de koninklijke auto voor dezen ingang en op dit moment barstte een oorverdoovend juichen los, waaraan eerst een einde kwam, toen Koningin en Koning het gebouw waren binnengegaan. Het galaconcert in het Amster- damsche Concertgebouw, dat door de gemeente was aangeboden, is een festijn geweest van kleur en klank. Van kleur door de ambtsgewaden, uniformen en avondkleedij. Van klank door den roem van ons onvol prezen orkest onder Mengelberg, Het programma werd geopend met de ouver ture „Cyrano de Bergerac" van Johan Wage naar. Daarop volgde: Variations Symphoniques voor piano en orkest van César Franck met als solist Willem Andriessen en het concert werd besloten met de Vijfde Symphonie van Lud- wich van Beethoven: allegro con brio, an dante con moto, allegro, finale: allegro. Met een rijkdom aan verve, met een fijn zinnig intellect en spontane virtuositeit werd dit concert Onder Mengelbergs leiding gegeven. De Koninklijke gasten gaven bij herhaling het sein tot applaus. Bij aankomst en vertrek werd door het orkest het Belgische volkslied ge speeld. Een avond als deze is een avond der kunst maar óók een avond der gratie en hoffelijkheid, een avond niet alleen om te hooren maar óók om te zien en gezien te worden. Een avond van paradeering onzer autoriteiten zooals de hoofdstad er te wei nig kent. Een avond van ambtsgewaden en uniformen, van avondtoiletten en ridder orden, een avond van excellenties en an dere hoogwaardigheidsbekleeders. De mu zikale prestaties van ons Concertgebouw orkest onder Mengelberg zijn ditmaal wederom phenomenaal geweest, doch het „gala" gaf er een eigen cachet aan. De indeeling der benedenzaal was wederom, evenals bij vorige dergelijke festiviteiten, zoodanig, dat de stoelen in lange rijen dwars over de lengte der zaal waren gezet, zoo dat de genoodigden van linker- en rechterzijden elkander aanzagen. Tusschen hen liep het breede middenpad waarlangs de Koninklijke stoet schreed. H.M. de Koningin liet haar Ko ninklijken Gast aan Haar rechterzijde gaan. Aanwezig waren o.a. de Belgische minister president Spaak, de Nederlandsche ministers Fatijn, Goseling, Weiter, Romme, Steenberghe. De Wilde, Slotemaker de Bruine en v. Buuren, de commissaris der Koningin in Noordholland mr. dr. A. baron Röell, de burgemeesters dr. W, de Vlugt, M. de Monchy en oud-minister Oud van Amsterdam, den Haag en Rotterdam, de oud-gouverneur generaal van N.I. Jhr. de Graeff, de voorzitter der Tweede Kamer, oud minister mr. van Schaik, enkele gezanten en zaakgelastigden onder wie de Belgische gezant, de Nederl. gezant te Brussel en de gezant van Zuid-Afrika; voorts Amsterdams deken Mgr. dr. Van Noort in gezelschap van Mgr. Lagerweij e.a. Het select programma is onder Mengel bergs bezielende directie geworden tot een monument van Nederlands muzikaal kunst vermogen. Vooral de vijfde symphonie van Beet hoven greep door de machtige vertolking diep in het gemoed van alle toehoorenden. Was het den eersten avond de regen, die zooveel water in het feest liet vallen, dat het feest in het water viel, de tweede avond bracht een koudevoeten-parade, die voor de feestelijk heden evenmin bevorderlijk was. Het was den menschen trouwens ook niet kwalijk te nemen. De dag had zooveel regen gebracht, dat men niet kon verwachten, dat de avond opklaring zou bezorgen. Uit dezen sterhelderen hemel volgde de uitstraling, met lage temperatuur, die door een frisch briesje nog beter voelbaar werd. Met de kletsnatte straten die van den regendag waren overge bleven vormde dat echt koude-voetenweer, zoo dat zij, die ondanks alles toch de straat op waren gegaan, het daar niet bepaald prettig hadden. In het licht van deze omstandigheden gezien, moet Koning Leopold tot het in zicht zijn gekomen, dat de genegenheid van de Amsterdammers voor zijn persoon wel heel diep schuilt. Het uitrijdenvan Hunne Majesteiten werd door een groote menigte gadegeslagen, terwijl menigeen het idee had gekregen, dat de lange weg naar het Concertgebouw een goede gelegenheid bood, den Belgischen Koning eens goed op te nemen. Vanaf den Dam tot heel aan het Concertgebouw was er geen hiaat in de rijen der belangstellenden, terwijl het pu bliek bij de bochten in dikke rijen stond. En overal waar de vorsten passeerden, schalde een luid hoera, dat door den Ko ning onvermoeid en minzaam werd beant woord. Van den anderen kant had het droge weer echter het gevolg, dat menigeen, die den vori- gen avond thuis was gebleven, dezen avond er op uit was getrokken om de verlichtingen te bezien, waaraan de wetenschap, dat ook de Vorstelijke Personen daar zouden verschijnen, wel niet vreemd zal zijn geweest. Hoe later het werd, des te drukker werd het ook op de ver lichte grachtgedeelten waar de Koninklijke Stoet zou passeeren, zoodat de politie weldra voor een afzetting moest zorgen. In deze ge zellige sfeer scheen de verlichting eens zoo feestelijk; dat werd nog eens extra geaccen tueerd door de opengeschoven vensters, waar door men vaak fraaie oud-Amsterdamsche in terieurs kon bewonderen en toen Koningin en Koning na afloop van het gala-concert de ver lichting bezochten, was het langs de verlich ting wel zoo, dat Koning Leopold een alles zins feestelijken indruk naar Brussel zal mee nemen. Standen der le, 2e en 3e klasse per 16 Nov. Winfried 3 6 5 0 1 10 45—15 S.O.S. 1 4 4 0 0 8 30—10 Winfried 2 4 3 0 1 6 31— 9 G.T.T.C. 1 5 1 1 3* 3 19—31 Jong Leven 4 6 0 1 5 1 13—47 Oranje-Zwart 3 3 0 0 3 0 2—28 2e klasse Winfried 4 5 5 0 0 10 38—12 G.T.T.C. 2 5 4 0 1 8 34—16 Jong Leven 6 6 2 1 3 5 26—34 D.T.S. 1 5 0 1 4 1 20—30 3e klasse Winfried 5 6 5 1 0 11 44—16 S.O.S. 2 5 4 1 0 9 39—11 G.T.T.C. 3 5 2 0 3 4 18—32 Winfried 6 4 0 0 4 0 11—29 O.Z. 5 4 0 0 4 0 8—32 Dezer dagen hield de Haarlemsche Henge laarsbond een onderlingen Snoekwedstrijd in de Leidschevaart tusschen Hillegom en Lisse. Er waren 21 deelnemers. De uitslag luidde: le prijs De Looper, 2e J. Kroonstuiver, 3e J. F. v. d. Reep, 4e Kroonsberg, 5e H. Meijers, 6e v. Honschoten, 7e D. Martens, 8e Westerhouer, 9e H. v. Veen, 10e N. v. Bakel. In verband met het groote aantal inschrij vingen over het geheele land, zijn voorwedstrij- den noodzakelijk geworden. In het clublokaal van D. E. S. werden Maan dag de volgende partijen gespeeld. pnt. brt. h.s. gem. winst p. C. v. 6. Hoek 118 27 17 4.37 J. Hasselmeyer 150 27 27 5,55 1.11 M. R. v. d. Water 117 27 25 4.33 G. H. Osterthun 150 27 26 5Ó5 1.11 G. H. Osterthun 119 23 26 3.17 C. v. d. Hoek 150 23 42 6.52 1.30 J. Hasselmeyer 150 26 28 W8 1.15 M. R. v. d. Water 144 26 27 5.53 Hedenavond worden deze wedstrijden voort gezet in Café Bolwerk aan het Kennemerplein. Klasse C, afd. 1. B.C.H bleek te sterk voor D.E.S. en won ver diend met 60. De match Steffers (DES)G. Metz was zeer spannend, doch de beide andere B.C.H.-ers bleven ver in de meerderheid. Klasse C, afd. 2. VPndel kwam naar Haarlem met spelers, die gemiddeld 15 maakten. De Insulinde-menschen konden hier niet tegen op en v. d. Berg en v. Eden verloren royaal. Schulcim (Vondel) won eveneens, zoodat de eindstand 60 voor de Amsterdammers werd. Klasse D, afd. 4. De ontmoeting InsulindeDES werd door de thuisclub verdiend met 42 gewonnen. Hassel- meyer en Niuskens (Ins.) zorgden voor de winst- partijen, doch Osterthun scoorde na spannen- den strijd een tegenpunt. Klasse F, afd. 1. Ondanks 1 invaller slaagde DES 1 er toch in Onder Ons (A'dam) met 42 te slaan. Vlug en Tuminga brachten den stand op 4—0 vtior DES, waarna Nuyderman (O.O.) de eer redde. Klasse F, afd. 2. De reserves van DES werden Dinsdag door Insulinde I uit Amsterdam in eigen huis met 4—2 geklopt. Tuminga (DES) verloor met 2 punten, doch Heykoop bleef ver achter. De DES-er Steenkist bracht den eindstand op 24. Klasse F, afd. 5. Insulinde I deed goed werk door Java in Am sterdam een 42 nederlaag toe te brengen. De Haarlemmers Termaat en Oor wonnen verdiend, waarna Goes (Java) het tegenpunt scoorde. Klasse F, afd. 7. De ontmoeting Victoria IIInsulinde II le verde een klinkende zege voor de thüisclub op. Alleen Ekenaar (Ins.) gaf goed partij. Rijnnen en Béenders (Ins.) kregen geen schijn van kans. Ook de thuiswedstrijd werd door Insulinde II verloren. Sarphati II nam door Niermans en Beckers een 40 voorsprong, waarna Beenders (Ins.) den Sarpathi-praeses met 1 car. klopte. Klasse F, afd. 8. Het vierde van DES kreeg tegen De Alge- meene IV een gevoelige nederlaag te slikken. Het DES-team bleef in alle drie partijen eenige caramboles achter en verloor dus met 60. MET VOORWIEL AANDRIJVING 4 pers. Cabrio-Coach Wagenweg 166-168 Haarlem Telefoon*12138 De voorwedstrü'den om bovengenoemd kam pioenschap werden Dinsdagavond in café „Bol werk" voortgezet en beëindigd. Hieronder de resultaten: pt. brt. h.s. gem. w.p. C, v. d. Hoek 124 31 26 4.— M. R. v. d. Water 150 31 18 4.83 0.97 J. Hasselmeyer 136 38 17 3.57 G. H. Osterthun 150 38 21 3.94 0.79 C. v. d. Hoek 150 20 46 7.50 1.50 J. Hasselmeyer 77 20 15 385 G. H. Osterthun 111 31 20 3.58- M. R. v. d. Water 150 31 19 4.83 0.97 De eindstand is als volgt: pt. brt. h.s. gem. w.p. tot. C v. d. Hoek 542 101 46 5.36 2.80 8.16 J. Hasselmeyer 513 111 27 4.62 2.26 6.88 M. R. v. d. Water 561 115 27 4.87 1.94 6.81 G. H. Osterhun 530 119 26 4.45 1.90 6.35 Deze vischclub hield Zondag een witvisch- wedstryd in de Kruisvaart. De vangst was goed. De uitslag is: 1. H. Prins (grootste) 75 stuks; 2. W .Boezer 131; 3. T. Sambeek 79; 4. H Everdingen 69; 5. C. Burger 68; 6. N. Koehorst 59; 7. v. d. Me ij 40. Voor de 1ste klas van den Haarl. R. K. Dam- bond werd te Heemstede gespeeld tusschen St. Bavo (Heemstede) en D. C. H. uit Heemskerk. Hoewel de kampioenen een geweldige over winning boekte, viel het spel van D. C. H. ze ker niet tegen. Alleen het meer geroutineerde eindspel van St. Bavo leverde de groote over winning op. De uitslag was als volgt: St. Bavo—D. C. H. B. H. StevensG. Zonneveld 2—0 J. DrayerJ. C. Koper 20 J. WarmerdamA. Bleyendaal 20 J. v. d. ZwanW. Dam 02 A. MastelingW. de Ruiter 20 L. v. d. VoortH. Zonneveld 20 J. Weijers—J. Vendel 20 C. SteinmanJ. Beentjes' 11 J. A. StevensTh. Mulder 20 F. BroekmanJ. Zonneveld 20 17—3 Dinsdagavond 29 November wordt gespeeld St. Bavo 2—O. D. I. (Hillegom); St. Bavo 1— T. G. P. 1 (Haarlem), beiden in het R. K. Ver- eenigingsgebouw te Heemstede. Belangstellende zün welkom. L.l. Maandag hield „Achilles" zün vyfde jaar vergadering, welke,zeer druk bezocht was. Om 8.30 uur opende de voorzitter de verga dering. Voor den aanvang van de jaarvergade ring werden eerst even de wekeiyksche huis- houdeiyke zaken afgewerkt. Daarna werd met de afwerking van de agenda der jaarvergade ring begonnen. Allereerst werd den secretaris, den heer P. Claassen, gelegenheid gegeven zün zeer uitgebreid en overzichteiyk jaarverslag uit te brengen. Hierin noemde de secretaris de di verse successen, welke door de leden der ver- eeniging individueel en ook door de vereeniging werden behaald, waardoor de medaillekast weer met tal van fraaie prüzen werd verrukt.. Hierna was de beurt aan den penningmees ter om verslag uit te brengen. In een kort en overzichteiyk verslag toonde hij aan. dat, on danks de depressie en ondanks het zeer vele, dat „Achilles" in het afgeloopen jaar voor de leden en donateurs organiseerde, er nog een batig saldo was. Daar er voor eventueele bestuursfuncties geen nieuwe candidaten waren voorgesteld, werd het geheele bestuur by acclamatie her kozen. Hierna nam de voorzitter het woord en dankte de vergadering ook namens de overige bestuursleden voor het in hen gestelde ver trouwen. Om te beginnen organiseert de lustrum commissie op 11 December a.s. het kampioen schap van Noord-Holland op de Hometrainers. Buiten dezen wedstrüd zal er nog een vier tal wedstrüden op de rollen in de plaatsen in den omtrek worden georganiseerd. Dan zegde de voorzitter toe, in het volgend seizoen meer aandacht aan den sprint te zul len besteden. Het tweede punt van speciale aandacht zal zijn het vormen van een of meer sterke pele- tens. De voorzitter stelt zich voor door het organiseeren van meerdere peleton-ontmoetin- gen met andere vereenigingen vooral de jon gere krachten in de gelegenheid te stellen, zich in het peletonrijden te bekwamen. Op 1 Juni 1938 werd bovenstaande vereeni ging opgericht en thans was er al voor het bestuur alle aanleiding den leden by de prüs- uitreiking een gezelligen avond aan te bieden in Restaurant „Bolwerk", op Zondagavond 20 No vember J.l. Na opening door den voorzitter, werd overge gaan tot uitreiking der gewonnen prijzen. Het clublid Schreuder gaf een filmvertooning van de gemaakte ritten. Ook overhandigde een der ledpn het bestuur een fraai afgewerkte medaillekast. De Zwarte Zuster. Zeer gaarne bevelen wij de Tobis-Klangfilm, welke Donderdagavond in de zaal van Dril alhier te zien js, aan. „De Zwarte Zuster" is een geluidsfilm van büzonde- re kwaliteiten. Bij de mooie natuuropnamen komen de spannende momenten van list en tooverij, en dan is het ook nog een pracht missiefilm, waarin de heidensche haat overwon nen wordt door de Christelüke naastenliefde. Tegen een gering entrée kan men iets heel moois genieten. Wij twijfelen dan ook niet of al degenen, die tyd en filmliefde bezitten zullen om acht uur in de zaal Van Dril present zün. Burgerlijke stand. Geboren: Gerard, z. van J. J. Versluijs en A. C. Appelo; Marinus, z. van H. H. Methorst en H. Spierenburg. Ondertrouwd: K. Laan en L. Rovers, Getrouwd: A. van den Berg en W. Sprengers; H. J. N. Hogervorst en A. H. Topper; N. J. de Er komt licht voor de duisternis. Mocht Overveen al eens jaloersch zjjn geweest op de Dorpstraatbewoners van Bloemendaal om hun nieuwe, betere straatverlichting, spoedig zal er geen reden meer bestaan voor deze jaloersch- heid. B. en W. van Bloemendaal zün blijkbaar er ook van overtuigd, dat men het eene kind niet boven het andere mag bevoorrechten. Dies zijn ze aan 't werk getrokken om ook de Overveensche Dorpsstraat uit z'n halfduister te verlossen, 't Dorpsplein voor de nieuwe „winkelgalerij" is reeds voorzien van nieuwe „overhanglichten", zooals de techische term luidt, waarmee bedoeld wordt, dat de lampen boven 't hart van den weg zijn aangebracht. Ook hier zijn de z.gn. rokjes- armenturen toegepast. Tusschen deze winkelga- lerü en den spoorwegovergang worden de licht- palen verplaatst, de afstanden worden kleiner en er komen sterker lampen in. Dit verplaatsen naar den trottoirrand was noodig, omdat 't licht te veel door de boomen werd onderschept. De Dorpsstraat van spoorweg tot Julianalaan krügt weer de „midscheepsverlichting". Ook de zylweg van 't „Raadhuis" tot Zandvoorterpad wordt op dezelfde wyze bewerkt, dus ook met overhang lichten. Nog op andere wegen zal ook getracht worden, 't lichteffect op te voeren. Zoo zullen op den Vü- verweg te Bloemendaal en op den Schulpweg te Aerdenhout de boomen of geheel verwyderd of gedund worden, d.w.z. om den anderen gerooid worden. Er komt dus licht in de duisternis. Retraiten Ook in deze parochie zullen retraiten worden gehouden en wel van 21 Nov. tot en met 26 December. Do oefeningen wor den zoodanig gehouden dat elke parochiaan boven de 14 jaren hieraan kan deelnemen. Dat elkeen toch goed begrüpe dat dit een tyd van byzondere genade is, dien men moet aangrüpen om zich daardoor te sterken in den V», notoe* Bijna is het weer Kerstmis, het feest van licht en warmte. Verschillende huisvrouwen versieren haar huis met hulst en kaarsen. Zijn deze vlotte, rode kandelaars dan geen aardige versiering voor Uw kersttafel U behoeft alleen maar naar het Sunlight Geschenkendepot KRUISWEG 57, HAARLEM, te gaan en 28 bons in te wisselen voor een doos met 2 kandelaars en 6 rode kaarsen. U begrijpt wel, dat deze bijzondere aanbieding slechts tijdelijk geldig is, n.l. van 15 November tot 23 December 1938. Wij raden U dan ook aan, zo spoedig mogelijk naar het geschenkendepot te gaan om daar Uw bons in te wisselen, maar denk U er om23 December is onherroepelijk de laatste dag! Verder zijn in hetzelfde geschenkendepot nog, zolang de voorraad strekt, de vojgende artikelen verkrijg baar, eveneens tegen een zeer laag aantal bons BONS 5 8 15 15 15 Roomstel Doos postpapier. Bijouteriedoosie Boodschappentas Prentenboek Bijouteriedoosje Zakspiegel in etui Gezelschapsspel Popje (in cellophaan) De geschenken moeten persoonlijk worden afgehaald en worden dus niet toegezonden. U.UCWOWA'l» BONS P.G.S. 182-091 g*;ii „1 ;-fT strijd, dien wü dagelüks en steeds meer dan ooit, hebben te voeren tegen ons zeif en de belagers van onzen godsdienst. De paters Redemptoristen, die deze retraiten zullen leiden, zün ons hierby een sterke steun. Naar de directie van het Rex-Theater ons mededeelt, zal Zondagmorgen 27 November a.s. te 11.30 uur een filmvoorstelling worden gege ven ten bate van de Joodsche vluchtelingen. De geheele recette zal na aftrek der vermakeiyk- heidsbelasting aan het belanghebbende comité worden afgedragen. PRIJS PER LOT 25 CENT Trekking 14 December a.s. Prachtige prijzen, o.a. Romé-reizen, huwelijksuitzetten, rijwielen, stofzuigers haarden, gouden horloges, enz. enz. LOTEN ALLEEN VERKRIJGBAAR IN HET GEBOUW ST. BAVO - SMEDESTRAAT Woensdag 30 November is het de dag, waar op de kindertjes met hun schoentjes en met den brief, dien zy van St. Nicolaas ontvingen, door Haarlem en omstreken gaan, om dat schoentje te zetten onder den schoorsteen van de kindervrienden, die zich daartoe bereid ver klaard hebben. Zal er ook onder uw schoorsteen zoo'n schoentje staan? U kunt nog meehelpen, om een paar vragen de kinderoogen te doen glanzen van geluk. Stelt niet uit, geeft u nog heden telefonisch of schrifteiyk op, aan één der onderstaande adressen en wij zorgen er voor, dat u tydlg bericht ontvangt, welk kindje zün schoentje by u komt zetten. W. K. Dalmeyer, voorzitter comité „Gooi wat in myn schoentje", Prins Hendriklaan 66, Overveen; Mevrouw A. BolleursBocage. secre taresse, Hooimarkt 30. te onder nederigheid is het on mogelijk iets te genieten zelf5 geen hoogmoed. (spec, beh.) f 1.50 COU R ANTEN RECLAME Over: DE MIDZA-UITVOERlNö. 1 Mijnheer de Redacteur, Nu de Midza-avond te Beverwijk weer poosje tot het verleden behoort, lykt het mi) zeer gewenscht, mede in het belang van Se' noemde Vereeniging zélf, een opmerking te ma' ken, welke men van vele bezoekers le hooren heeft gekregen, n.l. dat de toiletten van som' mige danseressen in verschillende balletten niet behoorlijk waren. Ik weet zeker, dat ik veruit de meerderheid der bezoekers achter mü heb, wanneer ik u' hun naam van de Midza eisch, dat zy een vol' genden keer zoiets voorkomt. Of gelooft u m®1 dat het meerendeel der aanwezige huisvroü' wen degenen die de Midza het bestaak mogeiyk maken zich hieraan geergerd heb' ben? Er zullen ook menschen zijn die zeggen: is dat nu zoo erg? Ja, iedere vergroving van zeden en van den goeden smaak is erg, omd®' zy de geesteiyke volksgezondheid aantast waaraan heusch niet nog méér bedorven be' hoeft te worden. Anderen zeggen: dat zien wü in de bioscoop ook. Goed, dè,è.r kunnen wü niets doen da® wegblijven als het ons niet bevalt. Maar hier ligt de zaak anders. Hier hebb®® wij zelf de macht in handen, hier cischen zedelijkheid, ook op het tooneel. Wat vertoond werd, was uit zedelijk oogpunt toelaatbaar. Tenslotte zullen enkelen zeggen: de schoon* heid der balletten zou er onder geleden heb' ben. Niets daarvan, ze zouden integendeel aft't schoonheid gewonnen hebben. Wie daarvan ni® zonder meer overtuigd is, moet maar eens uitvoering gaan zien van de dansschool Xand Stradowsko, zooals ik in de Schouwburg Haarlem gezien heb. Dié danseressen wa*®® zéér behooriyk gekleed en tóch stonden de*| dansen artistiek veel hooger dan de bier v®r' toonde. Slechts één dans uit het nu uitg®' voerde programma kon in de verte die dans® benaderen (toevallig een gekleede). Ik ben ervan overtuigd, dat de Midza met moreele eischen van haar koopers een volg®® de keer rekening zal dienen te houden, oP"9 deze avonden geheel naar genoegen hun®^ cliëntèle zullen dienen te zyn. Met een zc lyk hoogstaande bevolking is de Midza 26 gebaat. Met dank voor plaatsing, MIDZA-KLANT' Naschrift van de Redactie: Naar men ons mededeelt heeft het Mid29 bestuur de verzorging van het f eestprogram opgedragen aan een theaterbureau met nadrukkeiyk beding, dat er niets voor het vo® licht zou worden gebracht, waaraan iema® aanstoot zou kunnen nemen. Nu biykt dit intusschen toch gebeurd zijn; het bestuur heeft echter reeds de t0Z, zegging gedaan, dat by een eventueel volg®® den avond met de opmerking rek*ning ge®" den zal worden. too. >-1 WIE 'T OP 'N „EDEGO" RIJWIEL HOUD1" DIE BLIJFT STEEDS JONG AL WORDT HIJ OL)P

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 2