Ouderliefde brengt ouderweelde k N\tO\ Haarlem, 24 Nov. HET HEILIGE HUWELIJK SHELL-SERVICE NEDERLAND EN BELGIË DONDERDAG 24 NOVEMBER 1938 Het geluk, dat voor velen zoo ver schijnt, ligt vlakbij: het ligt in den huiselijken kring Een prachtige avond Huiselijk geluk De opvoeding der kinderen Distributie van gebakken visch DIE SPAERNE-SANGHERS Werken van Lieven Duvosel SCHOENEN VAN SMIT WERKVERSCHAFFING Lezing voor Maatschappelijke Werkers BURGERLIJKE STAND mmê WIE SLIPPEN WIL WEREN, Laat zijn banden ADERISEEREN BESTUURSRAADSVERGADE RING R.K. VOLKSBOND Een zakelijke bijeenkomst Heeft U al een lot van de JUBILEUM-LOTERIJ 1938 van Herwonnen Levenskracht LOTEN alleen verkrijgbaar in het ROBERT CASADESUS BIJ DE H.O.V. DE VLUCHTELINGEN ACTIE Gevonden dieren en voorwerpen Door den storm Juffrouw werd gewond door vallende dakpan LEDEN DER N.S.B. BELEEDIGD Voorzitter der S.D.A.P. tot geld boete veroordeeld A. VAN POORTEN Eerste lustrum van de St. Paulusgroep Programma Radio-Centrale DAMMEN HAARL. R.K. DAMBOND Gezellig SamenzijnH.R.K.D. schoolkleurtje levertraan mniiuwMiiiimiimH Agenda Bioscopen 25 November Bioscopen A CONTANT PRIJZEN De Kleedingverkoopcentrale SCHAGCHELSTRAAT 19 C WATERPOLO Haarl. Zwem- en Poloclub „De Waterratten" POSTDUIVEN P.V. De Snelvlieger STAD In de dagelijksche sleur van het leven vergeten wij dikwijls het mooie ervan. Dat mooie naar voren te brengen, de schoonheid van datgene wat God heeft neergelegd in het heilig huwelijksleven en in de opvoeding, was de opzet van den Zonne-avond, die gis teren voor de leden van de A. R. K. A., de H. K. W. en „St. Michaël" in de kroonzaal van Brinkmann werd gehouden. En door een wonderlijk geslaagde samen smelting van het bloemrijke woord van pa ter Louwe, van de poëzie van Gezelle, van muziek en zang Mozart, Haydn, innige volksliedjes is die gedachte op prachtige wijze tot leven gebracht. Het was niet een lezing, maar ook geen gedicht of louter de verklanking van mooie gedachten. Het was iets van alle drie, dat samen een geheel vormde en zoo een sfeer bracht, die den avond zijn naam waardig maakte: een zonne-avond. Voor een ondanks den storm geheel gevulde Zaal sprak namens de drie vereenigde bonden, daarvan pater A. P. Louwe O.F.M. geestelijk adviseur is, de heer A. v. Emmerik een kort wel komstwoord, om dan het woord te geven aan Pater Louwe, die zijn lezing getiteld had Ouder- 'iefde-Ouderweelde. Hij sprak van den eerbied, dien wij koesteren •boeten voor den liefdevollen vader en de liefde volle moeder, plaatsvervangers als zij zijn van God in het huisgezin. En met Hem schenken Zij het leven aan onze kinderen. Is het niet een van de mooiste momenten 'h het leven van een ouderpaar als het gebogen staat over de wieg van het kindje, dat volgens tie ouders natuurlijk het liefste en verstandigste 's en in hun fantasie een lichtende toekomst te gemoet gaat. Spr. reciteerde dan het „Madonna kindje" van Louise de Clercq, dat door mevrouw C. BieshaarSchreuder begeleid door de piano Bezongen werd. Ouderweelde, zoo vervolgde spr. is een erf stuk uit het Paradijs. In ons aller leven is een verlangen naar geluk. We verloren ons paradijs, waar alles goed was en het le ven kan moeilijk zijn en vol zorgen. Het schijnt zoovele ouders dikwijls toe, dat hun geluk zoo ver is, vooral met het groeien van het aantal huwelijksjaren, met het groeien ook van het aantal kinderen. En toch ligt het zoo dichtbij, voor het grijpen haast. Niet op plaatsen, waar de wereldling het zoekt, niet daar, waar gespot wordt met het huwelijksleven en waar men het kind haat. Maar gewoon in den huiselijken kring bij Uw kinderen in uw woonkamer. Mej. R. Burry en de heer P. de Vos zongen kierna een liedje van A. H. Fagel dat innig het '•Uiselijk geluk uitbeeldde. Moeder zijn: het is een altijd geven en een "Hi na nooit ontvangen, zoo ging de spreker voort; zwaar en moeilijk is het soms, maar haar '•"Ven is machtig en grootsch voor God, voor kaar echtgenoot en voor haar kinderen. Hoeveel 'boderne moeders denken nog slechts aan zich- 2eif. Doch wie liefde zegt, zegt kinderen. En waar Been liefde is voor het kind, kan ook geen liefde [•iijven voor elkaar. De liefde voor het kind werd bezongen door den heer J. Roekens in een klein klaar fijn versje. Wederliefde van de kinderen zal de dank zijn. een rijke belooning wacht na dit leven. Het eerste deel van den avond werd besloten kfet het zingen van „Hemelhuis", getoonzet door Hullebroek door het voltallige dubbelkwartet, kat buiten de reeds genoemden door mevrouw M. v. d. PeetHolterman, mej. E. Lambert de heeren N. Kuiper en H. Nelissen gevormd ^erd. b De samenzang onder leiding van den heer P. j roersen, directeur van het zangkoor der H. ^artkerk, was subliem, terwijl ook de solistische Prestaties veelal zeer verdienstelijk waren. Een strijkje, bestaande uit mej. Leny Grim berg, cello, mej. J. Bannink, viool en den heer roersen, die den wegens ongesteldheid verhin derden heer Ots, verving, had bij den aanvang k^t trio in sol majeur van Mozart ten gehoore Bebracht en vertolkte nu het trio I van Joseph ^aydn. Ook in het tweede deel van den avond werd P®t gesproken woord steeds afgewisseld door Bang en muziek en hier en daar wat poëzie. Ebt Gisteren werd door Maatschappelijk Hulp- etoon in het gebouw „St. Bavo", Smedestraat, "'hier. voor de tweede maal bij wijze van proef, Gebakken schelvisch a vijf cents per stuk, voor "bdersteunden gedistribueerd. Hoewel het ongunstige weer zeker van in- 'oed is geweest op de afname, werd de aan gevoerde hoeveelheid van ruim 900 stuks schel- visch, vlot afgenomen en moesten zelfs nog 6eb aantal gegadigden worden teleurgesteld. Wel een bewijs, dat het beschikbaar stellen v5n deze visch in den smaak valt. De volgende week Woensdag wordt de proef Wederom van 911 uur v.m., (of zoolang de Voorraad strekt) in het gebouw „St. Bavo", ^•bedestraat, herhaald, waarbij getracht zal gorden door grooteren aanvoer teleurstellingen e voorkomen. De Directeur van Maatschappelijk Hulpbe- f°on verzocht ons nog er de aandacht van be langhebbenden op te vestigen, dat de distri butie van gebakken visch, uitsluitend plaats Hbdt op vertoon van de boterkaart en dat per Bszinslid ten hoogste één schelvisch per week ^erkrncbaar wordt gesteld. tweede deel handelde over de opvoeding van de kinderen. Het kind wordt grooter en de eerste vreugde roes gaat voorbij. De ouders ontdekken foutjes en gebreken bij hun kind. Zij vinden de opvoe ding toch niet zoo gemakkelijk als zij aanvanke lijk dachten. Wat zal er worden van ons kind? Zij hebben het grootendeels in eigen handen. Voedt de kleinen op in de schaduw van het Kruis, in de nabijheid van den Goddelijken Kin dervriend. De eerste voorwaarde voor een goede opvoe ding is de zelfheiliging der ouders. Een verheven en grootsche taak rust op de ouders: hun kinderen gelukkig te maken. De kinderjaren blijven een mensch immer in her nering. Spr. citeerde het mooie gedicht van Ge zelle: 't Kruiske. Leert uw kinderen bidden en vormt hen tot een kuisch geslacht. Spr. wees op de kleeding en op de groote gevaren die dreigen voor de hedendaagsche jeugd van 1617 jaar. De opvoeding is een grootsche, maar ook een zware taak. Werkt samen met uw pries ters, uw zusters, uw onderwijzers. Steunt 't jeugdwerk, moreel en financieel. Maar bo venal: geeft uw kinderen een goed voorbeeld en zoekt steun in het gebed. Dan zullen uw kinderen, groot geworden, hun geloof kunnen uitdragen en immer de zorgvolle liefde van hun vader en moeder in herinnering bewaren. Zoo zal er ook altijd vrede en ware blijheid zijn in uw familiele ven. Zoo brengt de ware ouderliefde heer lijke ouderweelde. Het bruidslied uit Lohengrin van Wagner was het slot van dezen prachtigen avond, die de volgende week Woensdag voor de parochianen van de Kleverparkparochie in hotel de Leeu werik zal worden herhaald. Ongetwijfeld zal de zaal dan zeker op gevuld zijn als gisteren het geval was. Het geheele programma van het Spaerne- Sanghers-concert was ditmaal gewijd aan wer ken van zijn dirigent: Lieven Duvosel. In het eerste deel werden herhalingen gege ven. Met „Levensschets" voor orgel opende Albert de Klerk den avond. Deze compositie hoorden we kort geleden van Flor Peters en ook de Klerk speelde ze met weloverwogen re gistratie. Vervolgens ging „Aussöhnung", thans niet met orgel-, doch met orkestbegeleiding. Deze begeleiding verschaft aan het werk van zelfsprekend meer kleurschakeeringen, aan de uitvoerenden meer steun. Toch bleek de partij voor mannenkoor in het tweede couplet nog moeilijkheden te bevatten, want zeker en wel luidend klonk aldaar de mannenzang niet al toos. Overigens waren er vele momenten fraai van klank en muzikaal van uitdrukking, niet het minst daar, waar de sopraansoliste, Mevrouw Hélène Ludolph zich in het ensemble mengde. Tot slot van het eerste deel voerde men „Sanctus" voor solo-kwartet, gemengd- en kna penkoor, orgel en orkest uit. De opzet is waar dig en indrukwekkend. Vanaf „Pleni sunt coeli" zijn er wel vele, mooie klankkleur-mo menten, maar een sterke innerlijkheid spreekt er niet meer uit. Na afloop brak er een geweldig applaus los. Dit zal niet alleen moeten worden toegeschre ven aan het geweldige klankvolume bij het I-Iosanne, doch mede aan de groote geestdrift, waarmede het werd werd uitgevoerd. In het tweede deel kwam voor de eerste, HEBBEN GOEDE PASVORM EN SNIT NASSAUSTRAAT 1, hoek Kruisstraat, Haarlem Telefoon 13490 maal de volledige Leie-cyclus. Deze cyclus bestaat uit twee Symphonische gedichten voor orkest: De morgen en de navond getiteld, twee symphonische schetsen met bariton- en tenor solo en „Kerstnacht", een Cantate voor so praan, tenor, bariton, gemengd-, mannen- en knapenkoor, orgel, piano, celesta en Thebaan- sche Trompetten. Het geheele werk duurt een uur, is vol af wisseling, telt vele mooie geïnstrumenteerde en goed muzikaal eengevoelde gedeelten. „De morgen" is grootendeels fijn van stem ming a la Grieg. Wagneriaansche koper-effec ten wisselen af en de fluit omrankt gewoonlijk op fraaie wijze de. melodie. „De Leie", een verheerlijking van het rivier tje, is licht, ten slotte breed deinend voor ba riton geschreven. Lucien Louman zong de echt- zangerige melodie, voor hoogen bariton gedacht, met sonore», volumineuzen klank boven het volle orkest uit. „De liefde aan de Leie" de teksten zijn van Johan Lefèvre is voor tenorsolo getoon zet en teeder, soms dartel van stemming. Het eindigt een weinig melancoliek, misschien van wege het uitblijven van een antwoord op de vraag: „zeg, weet ge 't nog?" Jan Hensen zong de hoog-gelegen partij zoo klankrijk mogelijk, maar vermocht soms niet boven den vollen orkestklank voldoende uit te komen. Waarom het orkest niet iets meer ingehouden? „De navond" is meer uitgesponnen dan de „Morgen". De stemming doet mild en zacht, somwijlen nevelachtig en duister aan. Ook hier reminiscenties aan Wagner. De H.O.V. speelde vooral hier evenwichtig, afgerond en nobel van klank. Het laatste deel „Kerstnacht aan de Leie" is in den aanvang ijl en teer van toon (sopraan solo door Mevrouw Ludolph screen voorgedra gen), doch vanaf „plots daar barst de starren- gaard" vereenigen langzamerhand alle stemmen zich te zamen. Een geweldige climax bereikt de componist bij het Alleluiah!, waarna plecht statig het „Vrede" wordt ingezet. Opnieuw cli maxen, opnieuw bonte kleurmengelingen, op nieuw geweldige klankmassa's en dan breekt er een minutenlang ovationeel applaus los, ter wijl een schat van bloemen den uitvoerenden wordt aangeboden, en Een avond, zooals de Spaerne-Sanghers zich niet zullen herinneren. Het enthousiasme van de uitvoerenden en van het publiek was on gekend! K De heer Meyer de Vries, referendaris bij het departement van Sociale Zaken, heeft gis terenavond voor leden en genoodigden van de Haarlemsche Studievereeniging van Maat schappelijke Werkers (sters) een lezing gehou den over „Werkverschaffing". Onder zijn gehoor bevonden zich o.a. de heer W. J. B. van Lient wethouder van Sociale Zaken, de heer J. Vader, directeur van de Arbeidsbeurs, de heer Hudig. inspecteur van de werkverschaffing, verschil lende hoofden van takken van gemeentedienst De inleider van den avond ging terug naai de armenzorg, veertig jaar geleden, toen per hoofd der bevolking per jaar 3 gulden voor dit doel werd uitgegeven. Thans is dit bedrag vier en veertig gulden. De laatste jaren was steeds rond de 140 mil- lioen gulden voor armenzorg uitgegeven. De groei der werkloosheid demonstreert in Nederland tegelijk den groei der sociale ge dachte, hetgeen spr. nader uiteenzette en be wees. Uitvoerig bleef spr. stilstaan bij het plan- Westhoff, dat tien jaar werk zal geven op cul tuur-technisch gebied. Men moet niet vergeten, dat thans werkverschaffing niet meer duurder is dan steun. Spr. besloot zijn rede met een oproep om al het mogelijke te doen om de 300.000 werklooze Nederlanders aan den arbeid te brengen. Daarna werd de film „Het werkende land" vertoond. De heer Meyer de Vries lichtte de rolprent toe en kreeg daarbij tevens gelegen heid om Haarlem lof toe te zwaaien voor de prestaties op het gebied der werkverschaffing. De voorzitter, de heer Koen, organiseerde het vragen stellen en sprak een dankwoord. Geboren: 24 Nov.: C. de Jong—v. d. Vlist, z. Getrouwd: 24 Nov. 1938: W. F. Reiber en T. H. Broekhof, H. H. C. Fostma en A. Schoone- veldt. Overleden: 22 Nov., J. Zijlstra—Ketellapper, 86 jaar, Westerhoutpark; 23 Nov., T. Hendriks— Bouman, 85 jaar, Boekenrodestraat. Pangeran Hangabebi van Soerakarta en Raden Ajoe brachten dezer dagen een bezoek aan Huize „Driekoningen"het R-K. Internaat tot opleiding van dienstbo den in Wassenaar, en lieten zich op de, hoogte stellen van de practische opleiding ABSOLUUT SLIP-VRIJ Amsterdamschevaart 3 22-Tel.J6773- Haarlem Woensdagavond werd in gebouw St. Bavo de maandelijksche bestuursvergadering gehouden onder voorzitterschap van den heer J. Ph. H. Castricum. Voor het bestuurslid Telman, die van de H.H. Sacramenten der stervenden was voorzien, werd een kort gebed gestort. De voorzitter deelde mede, dat de R. K. Volks bond een telegram aan den burgemeester had gezonden om de vergadering van den N. Mal- thusiaanschen Bond niet te doen doorgaan. De vergadering is inmiddels niet doorgegaan, want de vereeniging zelf heeft haar afgelast. Als afgevaardigden naar de centrale leden vergadering van den Ned. R. K. Volksbond, welke op 28 November te Rotterdam wordt ge houden, werden aangewezen de heeren J. Ph. H. Castricum, J. Gortzak en J. v. Veld. Om (le goede verstandhoudingen tusschen St. Jozefsgezellen en R. K. Volksbond te bevor deren zal men om te beginnen al vakbladen en lectutur van de standorganisatie op hun lees tafel deponeeren. Het bestuur van den R. K. Volksbond is aan gezocht om een tentoonstelling te houden van de werken van Mgr. Ariëns. Het bestuur zal daaraan medewerken. Aan de orde werd gesteld de begrooting van den R. K. Volksbond. De voorzitter sprak daarbij over het 50-jarig bestaan der afdeeling Haar lem, en wilde daarbij vooral het feest vieren op geestelijk terrein. Hij wekte leden op deel te nemen aan de oefeningen van de Commissie voor de Geestelijke Belangen. De begrooting van inkomsten en uitgaven sloot met een bedrag van f 11.560. De begrooting van de sociëteit St. Bavo kwam daarna aan de orde. In de toekomst zal ge tracht worden een beter tooneel met daaronder gelegen kleedkamers te krijgen. De begrooting werd goedgekeurd. De heer De Bie hield een pleidooi voor het comité werkloozenontspanning om door een sub sidie het werk te 'kunen voortzetten. ntlJS PER EOT 25 CENT Trekking: 14 December a.s. Prachtig:© prijzen, o.a. Rome-reizen, huwelijksuitzetten, rijwielen, stofzuigers haarden, gouden horloges, enz. enz. GEBOUW ST. BAVO - SMEDESTRAAT Aan het eerste concert van de speciale Woens dagavondserie (dat ditmaal bij uitzondering op een Maandag plaats heeft) zal de Fransche pianist Robert Casadesus'als solist medewerken. Ook de hedendaagsche pianisten is Casa- cesus een belangrijke zoo niet een der be langrijkste figuren. Overigens behoeft over de belangrijkste kwaliteiten van dezen kunstenaar niet te worden uitgewijd het boeiende spel van dezen grooten musicus is in Haarlem reeds voldoende bekend. Slechts zij hier opgemerkt dat Casadesus, toen hij vernam van de moeilij ke omstandigheden waaronder het Haarlemsch Orkest moet werken, zijn medewerking belange loos heeft toegezegd. Vele Haarlemsche Muziekliefhebbers zullen ongetwijfeld dit concert bijwonen, niet alleen als bewijs van waardeering voor de „beau geste" van dezen kunstenaar, doch ook uit sympathie voor de H.O.V., wier kas nog steeds versterking kan gebruiken. Voor de voor dit concert geldige rbonnementen en kasplaatsen verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. Voor de plaatselijke organisatie van de groote collecte, die op initiatief van het Ned. Jeugd leiders Instituut met medewerking van de ge heele Nederlandsche jeugdbeweging op Zaterdag 3 December zal worden gehouden ten behoeve van hen, die terzake van geloof of ras vervolgd worden, zal in Haarlem een comité worden ge sticht uit de Haarlemsche jeugdorganisaties. Daartoe zal op vrijdagavond om 8.15 uur een vergadering worden gehouden van vertegen woordigers van alle Haarlemsche jeugdvereeni- gingen, die aan deze collecte hun medewerking willen verleenen. Deze vergadering wordt ge houden in de Raadzaal op het Prinsenhof, die door het gemeentebestuur ter beschikking ge steld is. Het voorloopige comité zal Vrijdagavond de plannen, die het heeft voorbereid, aan de ver gadering voorleggen, terwijl daar tevens het definitieve comité gekozen zal moeten worden. R.K. Tooneelver. „Kunstkring" Met meer dan gewone belangstelling heeft de geheel met donateurs bezette zaal van het R.K. Vereenigingsgebouw de opvoering tegemoetge- zien van „De Lijdensweg", een tooneelspel van Felix Philippi. Deze grootere belangstelling be trof ditmaal de spelers zelf, daar deze vereeni ging, die ter plaatse een goeden naam heeft weten te verwerven, verschillende goede krach ten moest missen. Pastoor J. C. de Moei opende, als eere-voor- zitter den avond op de gebruikelijke wijze, waarna Kunstkring voor het voetlicht kwam met „De Lijdensweg". Na een ietwat aarzelend begin wisten de spe lers het tempo, dank zij een goede rolkennis, tot het juiste peil op te voeren, waardoor de beide volgende actes vlot vertolkt werden. De voorzitter, de heer A. Koene, heeft de functie van den heer Jungbacker Sr., ais regisseur op zich genomen en dank zij diens werken mag men dan ook met groote voldoening op de uit voering van dit tooneelstuk terugzien. Inlichtingen aan het bureau van politie, Smedestraat, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Armband, Lierman, Burg. Sandbergstraat 7; broekje, Hoffies, Talmastraat 17; fazant, Ree kers, Uranusstraat 25; gewicht, bureau van politie, Smedestraat; een paar handschoenen, Peperkoorn, Pijlslaan 28; mondharmonica, Kos ter, Schoterstraat 11; hond, Urbanowitch, Schoterweg 57 rd.; hond, Kennel Haerlem, Am sterdamschevaart 320; armbandhorloge, Schaar, Dr. Schaepmanstraat 21 d.; pakje inh. zeil, Dijk- zeul, Vegierdeweg 170; pakje inh. broekjes, v. Dam, Leidschestraat 16; een paar regenpijpen, Nijenhuis, Soendastraat 10; schortje, v. d. Meij, Zoetestraat 18. Door den stormwind van gisteren is een schutting aan de Paul Krugerkade van twintig meter lengte omgewaaid. Een 30-jarige dame, die in de Smedestraat ter hoogte van het politiebureau liep, werd ge troffen door een vallende dakpan. Zij kreeg een diepe snede in het hoofd en is, na door den Ongevallen Dienst behandeld te zijn, naar een ziekenhuis overgebracht, waar de wonde gehecht werd. Hedenmorgen werd door de Haarlemsche rechtbank de voorzitter van de S.D.A.P. wegens beleediging van een volksgroep tot een geld boete van f 60.te .vervangen door 15 dagen hechtenis, veroordeeld. Op een 1 Mei-vergadering in Zaandam had hij zich in beleedigenden zin over leden der N.S.B. uitgelaten. De Officier had f 100.of 30 dagen hechte nis geëischt. Men schrijft ons: De oud-gemobiliseerden uit Haarlem, Bloe- mendaal, Heemstede, Benn-cbroek en Zandvoort, die met de eerste compagnie van het 21ste Landweer Bataljon aan de grens in Brabant en later aan de kust in Huisduinen zijn ge weest, zullen zeer zeker getroffen zijn door het bericht, dat na een zwaar en langdurig lijden hun aller vriend, de heer A. van Poorten, ge storven is. De heer Van Poorten was in 1912 met een prachtigen staat van dienst als sergeant uit Indië teruggekeerd, waar hij van de 12 jaar. die hij bij het Nederlandsch-Indisch leger ha\ gediend, 9 jaar te velde had doorgebracht en o.a. in Atjeh zwaar gewond werd. Gedurende de mobilisatie-jaren was hij sergeant-majoor bij de le compagnie van het 21ste Landweer Ba taljon en het was voor een zeer belangrijk deel aan hem te danken, dat er bij die compagnie altijd een zoo voortreffelijke geest, een geest van waarachtige kameraadschap, die zelfs nu nog, na meer dan 20 jaar is gebleven, tusschen de officieren, onder-officieren en manschappen, heeft geheerscht. Van Poorten was een on kreukbaar administrateur, die nooit zou nalaten de particuliere belangen van de manschappen bij 2 jin chef te bepleiten en daardoor heeft hij voor velen hun diensttijd verlicht Door zijn gemoe delijkheid, kalmte en oprechtheid was hij be mind bij ieder. Allen, die in die moeilijke jaren bij de eerste compagnie hebben gediend, zullen hem ongetwijfeld met groote sympathie en warme genegenheid herdenken. De St. Paulusgroep der R.K. Verkenners te Overveen viert haar eerste lustrum. Dit feit zal Zondag 27 November feestelijk herdacht worden. De dag wordt ingezet met een algemeene Heilige Communie, waarna voor de leden een feestelijk ontbijt volgt. 's Middags om 2 uur wordt vervolgéns in het Troeplokaal, gelegen aan den Zijlweg 302, een bazar geopend, die tot 's middags 5 uur voor iedereen gratis is opengesteld. Er zijn hier ver schillende attracties en van de opbrengst hoopt óe groep in staat te worden gesteld een goede oaad te kunnen doen. 's Avonds om 8 uur volgt dan in het paro chiehuis „Domi" de feestelijke bijeenkomst. Donateurs kunnen,, hiervoor een toegangsbe wijs krijgen. Men vervoege zich bij den aal moezenier: kapelaan Th. Lampe, pastorie K. Zijlweg 7. Ongetwijfeld belooft dit eerste lustrum eeti inderdaad waardige herdenking te worden. VRIJDAG 25 NOVEMBER 1938 Progr. 1: Hilversum II. Progr. 2: Hilversum I. Progr. 3: 8.00 Keulen: 3,20 Pauze of Diversen; 10.00 Parijs Radio; 10.40 Radio P. T. T. Nord; 11.20 Keulen; 12.20 Ned. Brusesl; 2.20 Pauze of Diversen; 2.40 Radio P.T.T. Nord; 3.20 Keu len; 4.15 Droitwich; 5.20 Fransch Brussel; 6.20 London Regional; 7.20 Droitwich; 7.50 Straats burg; 8.20 Ned. Brussel; 8.35 Keulen; 11.20 Pa rijs Radio. Progr. 4: 8.00 Ned. Brussel; 9.20 Diversen; 10.35 London Regional; 12.20 Droitwich; 1.20 Parijs Radio; 2.05 London Regional; 5.20 Droit wich; 6.40 Fransch Brussel; 7.20 Diversen of Gram.muziek; 7.50 Droitwich. Progr. 5: 8.007.00 Diversen; 7.00—8.00 Eigen gramofoonplaten-concert: Bonte avond. 1. Sou sa's Triumphal March; 2. Where the blue of the night; 3. Zwarte Natascha; 4. Die schone Nachbarin; 5. A wild cat woman and a torn cat man: 6. Zigeunermuziek; 7. Gershwin Fox trot Medley; 8. Was Blumen traumen; 9. New Blackpool Songmixture; 10. Der Ritter vom Steckenpferd; 11. The vanished army; 12. Im mer lustig, Marie; 13. Waarom, kleine vrouw?; 14. Narcissus; 15. The rambling yodler; 16. Auf wiedersehen my dear; 8.00—12.00 Diversen. Voor de le kl. van den Haarl. R.K. Dambond werd bovengenoemde wedstrijd te IJmuiden gespeeld. Gezellig Samenzijn zorgde voor een verrassing door met 13—7 van de Haarlemmers te winnen, die met 2 invallers uitkwamen. De IJmuidenaren bezetten nu achter St. Bavo de 2e plaats. De gedetailleerde uitslag was als volgt: Gezellig Samenzijn H. R. K. D. G. Meyssen—Jac Bosse 1—1 P. v. BuurenC. Hcesakkers 02 C. BakkerM. Herben 20 L. Haver—G. Boxelaar 2—0 J. Speet—G. Kraak 1—1 P. Balm—J. Lucas 20 S. WanneL. E. v. Schie 20 J. Jasperse—Th. Brandsma 0—2 P. v. d. Kooster—T. v. Wort 1—1 N. ZoontjesW. v. Wort 20 Totaal 13—7 Voor de 2e klasse Noord werden de volgende wedstrijden gespeeld: S. D. O.—Gezellig Samenzijn II 13—7. Hier bleken vooral aan de kopborden de Haar lemmers sterker te zijn en wonnen met 13—7. Van de wedstrijd St. JosephD. C. H. II moesten niet minder dan 5 partij ten worden af gebroken enzullen arbirair worden beslist. De vooloopjge uitslag is 7—3 voor St. Joseph. Heeft Uw kind een Dal is gelukkig heele- maal weg te krijgen met de zuivere levertraan Jecovitol. Let op het merk Jecovifol, want op het gehalte aan vitaminen komt het aanl Gebouw St. Bavo: Haarlem's Zanggenot, 8 uur, Fed. Gr. en Fr. handel, 8 uur; R. K. Bevol kingsbureau, 8 uur. Stadsschouwburg: Bouwmeester's Revue, 8.15 uur. Stadhuis: Vergadering comité voor Stille Armen, 4 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 105 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 95 uur. Gem. Concertgebouw: „Veilig Verkeer", 8.15 Rembrandt: „Sneeuwwitje", 2.30, 7 en 9.15 u. Cinema: „Carefree", „Zij trouwde den melk boer," 2 en 8.15 uur. Luxor: „Peter de Groote", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Vadertje Langbeen", 2.30, 7 en 9.15 uur. Movee: Doorloopend uurfilmprogramma. HEEMSTEDE Heden Nieuwe Haarl. Cour. Gebouw St. Bavo: H.G.K., 8 uur; R.K. Be volkingsbureau, 8 uur; Ledenvergadering Spoor wegpersoneel, 8 uur. Stadsschouwburg: Bouwmeester's Revue, kwart over acht. Domi, Overveen: „Katholiek Overveen", kwart over acht. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 10 tot 5 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 9 tot 5 uur. Rembrandt: „Sneeuwwitje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema: „De terugkeer van Arsene Lupin", en „Bokser tegen wil en dank", 2 en 8.15 uur. Luxor: „De schrik van Princetown", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Vadertje Langbeen", 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: Doorloopend uurfilmprogramma. en toch vanaf 1.- p. week. Dat vindt U alléén bij naast Slager's Verfhandel TELEF. 17273 V Over enkele dagen, Donderdg 1 December, staat voor liefhebbers (sters) van de zwemsport een bijzondere gebeurtenis te wachten. Dien avond zullen Hongaren en een Engelschman de gasten zijn van de Haarlemsche Zwem- en Fo- icclub „De Waterratten" op het internationale zwemfeest in het Sportfondsenbad. De kampioen waterpolo van Hongarije maakt een tournee door België en Nederland en speelt o.a. in Rotterdam, Amsterdam en Haarlem. En kele spelers zijn uitnemende zwemmers en zul len hun krachten meten met de beste Neder landsche zwemmers. De Engelschman Tayler zal starten met Ne derlanders, die in den afgeloopen zomer aan de nationale zwemkampioenschappen hebben deel genomen. Het bestuur van D.W.R. heeft niet alleen zijn aandacht besteed aan de zwemmers, doch ook aan de zwemsters, die de Nederlandsche kleuren in het buitenland hebben hooggehouden. En kele dames, die in het bezit zijn of geweest zijn van een wereldrecord, zullen aan den start ver schijnen. Het programma bestaat uit negen zwemnum- mers, alle voor korten afstand met de beste zwemmers (sters) en een waterpolowedstrijd tus schen de Hongaarsche en een versterkt D.W.R. Bovengenoemde vereeniging houdt Zondag a.s. 27 dezer haar jaarlijksche tentoonstelling >n de bovenzaal van café Bruggink, Koning straat 54 alhier. Er is een groot aantal fraaie duiven inge schreven, verdeeld over 46 klassen, waarvan die boven de 700 K.M. het sterkst bezet is. xjc Belgische minister-president, de heer Spaak, heeft tegenover enkele persverte genwoordigers bevestigd, dat hij Woensdag middag een onderhoud heeft gehad met de ministers Colijn en Patijn over de vraag stukken, welke België en Nederland raken. Minister Spaak was van oordeel, dat het of- ficieele communiqué van den regeerings- persdienst voldoende duidelijk is. Hij voegde er nog aan toe, dat hij zeer tevreden is over het onderhoud, dat hü heeft gehad, en eveneens zeer getroffen over de enthousiaste ontvangst, welke Ne derland aan den Belgischen souverein heeft bereid.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 5