V.V.E. en Lisse leiden in IIA De avonturen van een verkeersagent je ÏKétimfiaal van den da§ E.D.O.doorR.C.H. geslagen Na het tomooi De man van Iracema ST. GEORGE HANDHAAFT ZICH FRAAI D- °- EL HQNIO's KEUKENSTROOP*^**^/ Ore) MAANDAG 28 NOVEMBER 1938 2e KLASSE l.V.C.B. Zwaluwen-Vooruit verbetert zijn positie door een zege op S.D.O. Always Forward wint ook weer fcwal. Vooruit V.I.C. I—V.V.A. II 5—1 Bij de rust leidden de gasten ST. GEORGE—D.O.S.S. 4—0 Een faire partij R.K.A.V.—VOLENDAM 2 2—3 R.K.A.V. nam de zaken te kalm op TWEEDE KLASSE K.N.V.B. Hilversum wint in Culemborg met 20 van Vriendenschaar D.W.V. verspeelt zijn kansen E.D.O.—R.C.H. 0—1 ATHLET1EK Kampioenschap van Nederland H.F.C.O.S.V. 2—4 WestfrisiaH.R.C. 11 WIELRENNEN Nederlandsche renners te Antwerpen Kleine oorzaken, groote gevolgen SCHAKEN Keres en Fine gaan weer studeer en Fine en het wereld kampioenschap Interessant cijfermateriaal LAWNTENNIS Budge trainer van de Amerikaan sche Davis-bekerploeg Nationale wedstrijden te Den Bosch DOOR OTFRID VON HANSTEIN In Ia heeft Zwaluwen Vooruit er wel voor "pgepast, tegen S.D.O. kostbare winst te ver delen. Met 31 bedwongen de Utrechtenaren "ün belagers, die met hun achterstand van 5 Dunten voorloopig uit de running zijn. L.V.V. °ok één der gegadigden voor de bovenste plaats Verspeelde tegen Olympia een kostbaar punt. Wstum behaalde een kleine 32-zege op Vstif. De overige wedstrijden gingen niet door. ®aestum V. V. K. B. V. V. Olympia M. S. 2 S. V. j^. V. IJ. 30—13 24—20 23—25 19—12 13—12 15—13 17—19 12—17 20—20 9—24 7—11 In Ib schijnt er tegen St. George's zegetocht Seen kruid gewassen. D.O.S.S, toog naar Spier dijk om te trachten een spaak te steken in het 'iottende wiel der West Friezen, doch kwam ^et een 4O-nederlaag in de hoofdstad terug. Always Forward bleef paraat, door een fiksche overtuigende 5O-zege op Zwaluwen. V.I.C. deed het niet veel minder door V.V.A. 2 met 1 te slaan, maar R.K.A.V. stelde zijn sup- dorters bepaald teleur, door beide punten aan et bezoekende Volendam te schenken. Con- ü-antius' zegetocht werd gestuit door The Vic tory, dat in Amsterdam een 'verdienstelijk gelijk s!>el behaalde. ®t. George 9 6 3 0 jlw. Forward 8 6 0 2 O. S. S. 10 5 2 3 olendam 2 8 3 3 2 r. I. C. 8 4 13 JJonstantius 8 4 13 K. A. V. 10 4 0 6 (he Victory 9 2 2 5 pWaluwcn 6 114 V. A. 2 9 0 3 6 15 27—14 12 39—16 12 34—24 9 19—22 9 25—29 9 13—19 8 19—20 6 16—29 3 5—14 3 10—27 In Ia is A.D.O., dat vorige week de leiding dam, alweer onttroond. De Heemskerker ploeg Sing op bezoek bij Lisse, dat door een 30- Ppge zelf de leiding overnam, tezamen met ■V.E., dat bij D.S.S.H. verdienstelijk met 4—2 on. Vitesse liet een mooie kans glippen, door ;tgen de verwachting in op eigen veld van E.M. te verliezen. Santpoort 2 verraste door ®«n zege bij O.I.V. V. E. ipsse E. M. f'; D. O. P'tesse S. S. H. 'antpoort 2 J- S. M. tylingen I. V. 0. 9 5 2 2 12 26—19 9 5 2 2 12 18—14 8 5 1 2 11 27—11 9 4 3 2 11 14—7 10 4 2 4 10' 16—16 9 2 4 3 8 16—19 9 3 2 4 8 23—27 9 2 3 4 7 12—29 9 2 2 5 6 10—12 9 1 3 5 5 9—18 Direct na 't begin ontwikkelde zich een op neer gaande strijd, waarbij V.V.A. zijn zwoe- beloond zag door een keurig doelpunt van '«n linksbuiten. V.i.c. speelde voor de rust veel sterker, doch ist zijn meerderheid niet in doelpunten uit 6 drukken. Na de rust wist V.V.A. voorloopig nog stand p houden doch 't was duidelijk dat doelpunten '°or de thuisclub niet achterwege konden blij- ;'n. V.I.C. doelpuntte na circa 25 minuten door °er, die met een goeden kopbal uit een fraaie i^tner van Schoonhoven doelman Opdam geen :ahs gaf, 11. V.I.C. greep nu zijn kans en ,r'elpuntte kort achter elkaar 2 maal door Boer Schoonhoven. Hierna kreeg de wedstrijd een 'it rommelig karakter. V.I.C. zag nog kans stand tot 5—1 op te voeren waarna de ^dstïijd als de bekende nachtkaars uitging. De eerste aanvallen zijn voor DOSS, doch de Als L" George-backs werken betrouwbaar weg, .'•I een St. George-aanval D. Overtoom voorzet. >^akt A. Dignum er 1—0 van. Het spel gaat ge- op en neer, van een veldmeerderheid van M der elftallen is niet te spreken. Kort voor 6 rust slaat een der DOSS-spelers hands. Van Zeeuwen neemt den elfmeterschop, welke door den DOSS-keeper uit het doel wordt gestompt. A. Overtoom weet voor de rust n-g eenmaal het DOSS-doel te vinden, doch dit doelpunt wordt niet toegekend. Na de rust zet DOSS alles op alles en St. George heeft in deze periode weinig in te brengen. Toch komt er een doelpunt van deze club. Als bij een aanval de DOSS-keeper den bal wil wegtrappen, schiet hij tegen den toeloopende rechtsbuiten aan, waardoor de bal in het doel verdwijnt. Even later maakt Duin er met een listig schot 30 van. DOSS is nu een geslagen elftal. Vlak voor het einde scoort de zelfde speler nog eenmaal met een hard schot. Na het beginsignaal scheen het dat R. K. A. V. een sprekende overwinning zou behalen. Het eerste doelpunt werd op fraaie wijze door den rechtsbinnen gemaakt, een tweede doel punt door den linksbinnen, terwijl Volendam er, althans voor de rust, niets van .terecht bracht. Na de rust een slap spelend R. K. A V., dat dacht gemakkelijk te zullen winnen, daarente gen een geestdriftig Volendam Het gevolg hier van was dat Volendam door drie doelpunten van zijn midvoor en rechtsbinnen den wed strijd in zijn voordeel wist te beëindigen. De derby tegen RCH heeft EDO tenslotte toch weer eens een nederlaag gekost. Het dreigde al een een.onige eindspurt te zullen worden, maar EDO's stadgenooten dachten er anders over en vermeerderden de kansen van de andere clubs, waartoe het ook zelf behoor de, door een kleine, maar daarom niet minder verdienstelijke 1—O-zege. Alkmaarsche Boys bleek zulks echter maar matig te waardeeren en verloor bij verrassing van de Kennemers mee 43. Ook WFC toonde zich zeer ondank baar en verspeelde nu weer geheel onnoodig een punt tegen Alcmaria Victrix.. Op die manier kan EDO nog wel eêns struikelen. Dan heeft HFC heel wat minder hulp. Op de eerste plaats verloor het nu zelfs in eigen huis van OSV, wat al een heel bedenkelijk teeken is en ver volgens zag het een zijner zwakke broeders West Frisia tegen HRC een kostbaar punt incasseeren. EDO RCH WFC Alkm. Hoys OSV 9 8 9 .9 9 5 4 4 3 2 2 2 3 3 13 11 11 10 9 22-4 23—15 11—10 19—18 20—20 Kennemers 9 4 0 5 8 21—25 HRC 8 2 3 3 7 18—19 Alcm. Victrix 9 2 3 4 7 16—22 West Frisia 8 1 4 3 6 15—20 HFC 8 1 2 5 4 9—21 In Ib haalde Hilversum geen gevaarlyke grapjes uit met Vriendenschaar en won in Culemborg regelmatig met 2—0. Het aantal te gen de leiders gescoorde goals getuigt wel van de zeer bijzondere hechtheid hunnèr defensie. Bo vendien liet DWV een kans op de winst voorbij gaan, door zijn stadgenoot AFC met 31 beide punten te gunnen. ZFC deed het beter, liet zich door Watergraafsmeer de kaas niet van het brood eten en won op wel wat benauwde maar toch voldoende wijze met 21. Een fraai succes boekte HVC door zijn 2—1-zege op Hercules, dat de stormgalbp van Hilversum al lang niet meer kan volhouden. Spartaan oogstte wat nuttige puntjes, door Zeeburgia eveneens met 20 te kloppen. Hilversum 9 8 1 0 17 19— 1 HVC 9 6 1 2 13 21—12 ZFC 8 5 1 2 11 16—10 DWV 8 5 0 3 10 22—13 AFC 8 4 1 3 9 18—17 Hercules 8 3 1 4 7 8—14 Spartaan 9 3 0 6 6 9—15 Watergraafsmeer 9 2 1 6 5 13—19 Zeeburgia 9 1 3 5 5 6—17 Vriendenschaar 9 0 3 6 3 3—17 Het is RCH gelukt EDO twee punten te ont nemen, doch ware de stand andersom geweest, dan zou RCH evenmin reden tot klagen heb ben gehad. RCH valt direct onstuimig aan, doch al spoedig gaat het spel zich snel verplaatsen. EDO is iets gevaarlijker; corner na corner volgt op het RCH-doel, echter zonder resultaat. Een prachtschot van Steffens gaac juist naast. Rust komt met blanco stand. Na rust komt RCH gevaarlijk opzetten, maar Zandsira en Sluis ruimen steeds resoluut op. De aanvallen van EDO zijn zeer gevaarlijk, maar Kors en c.s. weten van geen wijken. Uit een corner scoort Biesbrouk eindelijk voor RCH (01). Hiermede is het pleit beslist. Onder auspiciën van de K.N.A.U. zijn Zon dagmiddag in de omgeving van de Leusderheide door de Amersfoortsche Athletiek Vereeniging (A.A.V.) veldloopen gehouden over 3,5 K.M. c- en d-klasse, 1 K.M. juniores en 5 K.M. a-, b- en c-klasse. De uitslagen luiden: 3% K.M. klasse c: 1. J. Koopman (Haarlem), 12 min. 27,5 sec. 3'A K.M. klasse d: 1. H. Bos (G.W.C. „De Adelaar"). 5 K.M. kampioenschap van Nederland: 1. en kampioen van Ned.: Jan Zeegers Jr. (A.A.C.), 16 min. 38.7 sec.; 2. F. A. de Ruyter (Quick), 16 min. 44,8 sec.; 3. J. de Groot (Trekvogels), 17 min. 12,2 sec. B-klasse: 1. A. M. de Rooy (P.P.), 17 min. 18,5 sec.; 2. J. Sweres (A.A.C.), 17 min. 30,8 sec. Clubkampioenschap van Nederland (5 K.M.) 1. en clubkampioen A.A.C. Amsterdam, 13 pun ten; 2. Trekvogels (Den Haag), 17 punten; 3. Volewijckers (Amsterdam), 27 punten. Het begin van HFC was ditmaal niet slecht, want na 15 min. spelen scoort van Baasbank uit een pass van ten Have het eerste doelpunt (10). OSV maakt echter na 20 min. door Bode gelijk, als deze v. d. Togt van dichtbij passeert (11). Het lijkt bij HFC nergens op, het ontbreekt de spelers ten eenenmale aan doorzettingsvermogen, terwijl ook het plaatsen en afnemen zeer zwak is. OSV neemt dan de leiding als Meijn een hoog schot inzendt, wat voor v. d. Togt onhoudbaar is (12). Na de rust is HFC eenigen tijd in de aan val, maar wanneer Göbel bij een uitval van OSV den voorsprong vergroot, zakt de ploeg in elkaar. OSV, nu geheel in de meerderheid, maakt door Göbel 14 van. HFC krijgt wegens een overtreding in „het" gebied nog een straf schop te nemen, welke door Drijver benut wordt (24). Na een goed begin van de thuisclub, waarbij Stelling eenige opgelegde kansen miste, is het HRC dat na een kwartier spelen de leiding neemt na een goeden aanval van rechts (01). Hierna worden enkele corners op het W-doel ondernomen, hetgeen echter geen succes heeft; zelfs de penalty die HRC krijgt toegekend heeft geen resultaat. Na de hervatting is het weer HRC dat den- toon aangeeft, doch geleidelijk neemt West- Frisia. het spel in handen. Een fraaien aanval van de gastheeren besluit Rooker mét een wel gericht schot, dat doel treft (11). Voor 14.000 toeschouwers zijn in het Sport paleis te Antwerpen internationale wielerwed strijden gehouden. De uitslagen hiervan luiden: Eerste serie: 1. Richter laatste 200 meter in 12 sec. 2. Gerardin op één lengte. Tweede serie: 1. Scherens 12 2/5 sec. 2. Rich ter op Vï lengte. Derde serie: 1. van Vliet 12 sec. 2. Gerardin op 1 lengte. Vierde serie: 1. Scherens 12 3/5 sec. 2. Gerar din. Vijfde serie: 1. van Vliet 12 1/5 sec. 2. Rich ter op 1 lengte. Zesde serie: 1. Scherens 11 4/5 sec. 2. van Vliet op lengte. 200 meter tijdrit: 1. van Vliet 141/5 sec. 2. Scherens 14 2/5 sec. 3. Richter 14 3'5 sec. 4. Gerardin 15 sec. Klassement: 1. en 2. van Vliet en Scherens, ieder 5 punten. 3. Richter 9 punten. 4. Gerar din 10 punten. Omnium voor ploegen: klassement. 1. Kaers Debruycker 2 punten. 2. en 3 SchulteWals en AimarMaye, ieder 5 punten. 4. Valetti Bizzi. Achtervolging over 4 K.M. AimarMaye loo- pen 70 meter in op \ValsSchulte in 4 min.- 55 1/5 sec. (nieuw plaatselijk record) KaersDebruycker loopen 20 meter in op ValettiBizzi in 5 min. 1 3/5 sec. Tijdrit over 1.000 meter: 1. KaersDebruyc ker 1 min, 7 sec. 2. WalsSchulte 1 min. 7 4/5 sec. 3. MayeAimar. 4. ValettiBizzi. Wedstrijd achter tandems: Eerste serie: (10 K.M.) 1. Wals 10 min. 56 3/5 sec. 2. Bizzi op een ronde en 30 meter. 3. Aimar. 4. Debruycker. Tweede serie (10 KM.) 1. Kaers 10 min. 56 sec. 2. Schulte op 110 meter. 3. Maye. 4. Valetti. Klassement per ploeg: 1. WalsSchulte 3 punten. 2. KaersDebruycker 5 punten. 3. BizziValetti. 4. AimarMaye. Totaal-klassement: 1. KaersDebruycker 11 pnt. 2. Wals—Schulte 16 punten. 3. Maye Aimar 19 punten. 4. ValettiBizzi 26 punt. Wedstrijd achter motoren: Eerste manche (25 K.M.) 1. Leysen 22 min. 14 sec. 2. Groene- wegen op 60 meter. 3. Michaux. 4. Virol. Tweede manche (40 K.M.) 1. Groenëwegeri 36 min, •lsfiÉ'jS 2. MiChauX* °P $90 mêter. 3. Leysen. 4. Virol. Klassement: 1. Groenewegjen 5 punten. 2. Leysen 7 punten. 3. Michaux 9 pnt. 4. Virol 15 punten. licht brengt geluk, genot, teleur stelling. De boschgod en de verkeersagent brachten den tuinjongen voor den koning, die streng naar hem keek. „Hier is de schul dige, die niet doet wat de politie hem zegt. Hij moet, ma jesteit, koning, sire, gestraft worden." „Zoo is het," zeide de koning, „stop hem in de kast!" Hoe de tuinjongen ook can vergiffenis smeekte, Keesie pakte hem bp zijn kraag en stopte hem in de gevangenis. „Wie niet hooren wil, moet voelen,'- zei Keesie streng, terwijl hij hem in het hok stopte, waar hem een brits met stroo wachtte. De groote heer fixeerde den kleinen heer reeds geruimen tijd. Eindelijk stond hij op en trad op het tafeltje van den kleinen heer toe. „Permitteert u, dat ik u een vraag stel?" vroeg hij vriendelijk. „Bezit u een stijven, grij zen hoed?" De kleine heer was hoogst verbaasd, doch knikte bevestigend. „Mag ik u nog een vraag stellen? Rookt u zware, dikke sigaren met breede randen?" „Ja zeker, af en toe. Maar ik begrijp niet „Direct zult u het begrijpen. Doch eerst moet u mij nog een derde vraag veroorloven. Ging verleden jaar op den 22en November om 6.25 uur 's avonds op den hoek van de Kingfordstreet en Grand-Square uw sigaar niet uit?" „Mijn kantoor ligt inderdaad in Kingford street." Een detective of een waanzinnige, dacht de kleine heer. „Hoe zou ik mij in 's hemelsnaam nog zoo'n onbeduidende kleinigheid herinneren?" „Voor u is het een onbeduidend iets, mijnheer, voor u. Maar voor mij was het de grootste, ge wichtigste gebeurtenis van mijn leven," jubelde de groote heer. „U moet mij de eer aandoen, aan mijn tafeltje met mij een flesch wijn te drinken." Hoofdschuddend voldeed de kleine heer aan de eigenaardige invitatie. „Op dien bewusten avond," begon de groote heer, „verzocht u mij op dien hoek om vuur. Er waaide een heftige wind en het duurde min stens twee minuten, tot uw sigaar eindelijk brandde. Door die twee minuten, welke ik zoo verloor, won ik de liefste, schattigste vrouw van de wereld. Toen ik bij het City-theater kwam, ging het betooverende wezen juist den hoek om. Onweerstaanbaar aangetrokken liep ik haar ach terna. Wij dronken een kopje koffie, maakten nog verscheidene afspraken en vier weken ge leden is zij mijn vrouw geworden." Met een gelukkigen glimlach nam de groote heer een slok uit zijn glas. „Jahoe zal ik u Mady nu beschrijven Zij heet Mary, maar ik noem haar Mady. Als ik u nu zeg, dat zij de knapste, charmantste, verstandigste en toegewijdste vrouw ter wereld is, dan zeg ik nog te weinig, veel te weinig. Mady is trouwens geen vrouw, 't is een engel. Deze huwelijksreis naar het zonnige, warme Zuiden, deze betooverende maannachtenik ben de gelukkigste mensch ter wereld! En wie is de eigenlijke veroorzaker van mijn levensgeluk? Dat bent u, mijnheer! Indien u mij toentertijd geen twee minu- ten had opgehou- i den, dan had ik mijn vrouw nooit leeren kennen. En daarvoor, mijnheer, wilde 5 ik u uit het diepst van mijn hart bedanken!" Hij drukte de hand van den kleinen heer har telijk, die door deze ontboezeming zichtbaar aangedaan was. In het gewoel van Regentstreet herkende de kleine heer plotseling den grooten heer. „Hallo!" riep hij uit. ,,'t Verheugt mij, u weer eens te zien!" De groote man bleef staan, keek den kleinen man strak aan, doch zei geen woord. „Jaik ben het! Herkent u mij dan niet meer? Ik ben de grondvester van uw levens geluk!" Nog steeds zweeg de groote heer, trok toen zijn hand uit zijn zak en gaf den kleinen heer een klinkende oorvijg. Tusschen de eerste en tweede ontmoeting lag namelijk precies een jaar tusschenruimte. (Nadruk verboden) De remise tusschen Keres en Fine is nog geen uur oud en niettemin is Keres onmiddel lijk bereid ons een onderhoud toe te staan, waarbij wij in de gelegenheid waren hem en kele actueele vragen te stellen. Inderdaad, zoo zegt Keres, heb ik volgens het Sonnenborn-Berger-systeem, het beste resul taat in dit tournooi behaald. Dit zou mij het recht geven den wereldkampioen Aljechin uit te dagen. Maar er zit meer aan vast, dan men denkt. Op het oogenblik studeer ik, en ik kan eerst over drie jaren daarmede klaar zijn. Niettemin ben ik bereid met Aljechin een tweekamp om het wereldkampioen schap te spelen, maar de groote moeilijk heid zal zijn, hoe- de financieele voorwaar den vervuld moeten worden. Ik geloof niet, dat een dergelijke match in mijn land zal kunnen plaats hebben. Ik las, dat men in Argentinië plannen heeft. Eerst zal men moeten afwachten, welke voorwaarden door den wereldkampioen gesteld worden. Keres deelt ons dan mede, dat hij nog enkele dagen in Nederland denkt te blijven en 2 of 3 December naar Esthland terugkeert, waar zijn studie hem wacht. En zoo tusschen de regels door heeft Keres ons ook nog verteld, hoe zijn meening is over het spel van zijn naaste concurrenten. Fine aldus Keres -heeft een schitteren de eerste helft gehad; Euwe heeft uitgeblon ken in het tweede gedeelte, Aljechin had ver plichtingen als wereldkampioen en speelde in de tweede helft misschien wat te wild, waartoe hij door een vrij ongelukkige eerste helft mis schien wel gedwongen was. Natuurlijk hebben wij ook den anderen win naar, Reuben Fine, enkele vragen gesteld. De Amerikaan deelde ons mede, dat hij op het oogenblik geen ambities heeft voor een titel gevecht om het wereldkampioenschap. Hij gaat 10 December weer naar Amerika terug om zijn studie te voltooien. Vol bewondering was hij voor het spel van Keres en hij meende, dat er in de toekomst nog veel van den Esthlander verwacht mocht worden. Heeft Euwe in de eer ste helft misschien teleurgesteld, in de tweede was hij heel wat beter op dreef. En over mijn eigen prestaties ben ik meer dan tevreden. Nu het A.V.R.O.-tournooi is beëindigd vallen er enkele interessante conclusies te trekken, geput uit het cijfermateriaal der uitslagen. Van de 56 partijen eindigden er 32 in remise, ter wijl 24 gewonnen of verloren werden. Het per centage remises bedroeg dus 57. Keres kan nog op een bijzonder resultaat bo gen, n.l. dat hij geen enkele partij verloren heeft. Flohr daarentegen heeft geen partij .Ike beproeving hooger deugd. biedt kans op kunnen winnen. De Tsjech heeft wel eigen aardige cijfers behaald. Hij maakte slechts 1 punt uit de 7 partijen, welke hij met zwart speelde. Capablanca deed het in dit opzicht niet veel beter, hij behaalde met zwart VA- punt. Flohr heeft de meeste partijen verloren, 5 in totaal, alle met zwart. Fine heeft de meeste partijen gewonnen, n.l. 6. Botwinnik heeft het beste resultaat met wit behaald, n.l. 5 uit 7, Fine daarentegen was buitengewoon met zwart op dreef, waarmede hij een score kreeg van 5 uit 7. Flohr heeft alle partijen met wit remise ge maakt, Aljechin heeft geen partij met zwart kunnen winnen. De eenige deelnemer, die beide partijen van een tegenstander heeft kunnen winnen, is Fine geweest. Hij sloeg tweemaal.... den wereldkampioen. Reshevsky is ongekroond keizer der afgebro ken partijen: hij had voor niet minder dan twaalf partijen een tweede zitting noodig. De Amerikaansche kampioen heeft ook den mees ten bedenktijd gebruikt, n.l. 40 uren 29 min. en 44 sec. Kere» is een minimum-denker, hij ver bruikte 35 uren, 33 min. en 19 sec, De langste partij was die tusschen Keres en Aljechin uit de twaalfde ronde, waarbij in totaal 62 zetten werden gedaan. Het spreekt vanzelf, dat geear cijfermateriaal verzameld kon worden inzakt de schoonste partij van het tournooi, maar al gemeen is men van meening, dat Botwinnik Capablanca uit de elfde ronde (22 November te Rotterdam) de schoonste party is geweest. Ten slotte zij nog vermeld, dat Keres het grootst aantal partyen achter elkaar remise heeft gemaakt, n.l. 7, en deze 7 remisepartyen vielen alle in de tweede helft, nJ. van de acht ste tot en met de veertiende ronde. Drie par tijen werden door tydsoverschryding verloren, waarbij Flohr, Capablanca en Fine de slacht offers waren. Maar degene, die het meest in tydnood was, Reshevsky, bleef hiervan ge spaard. De Amerikaan heeft wel een ander re cord op zyn naam staan: hy heeft n.l. den meesten tyd verbruikt voor één zet, t.w. 52 mi nuten! De Amerikaansche Tennisbond heeft de trai ning der Amerikaansche Davisbekerspelers aan Donald Budge opgedragen. Zondagmiddag werden in de gemeentehjke tennishal te 's Hertogenbosch onder groote be langstelling nationale tenniswedstrijden ge speeld. De uitslagen luiden: Enkelspel: Van Swol slaat Hughan 46, 62, 64; Fr. Wiegers slaat jhr. de Brauw 6—2, 7—5. Dubbelspel: Van Swol:Hughan slaan v. d. Heyder.Wiegers 1614 (gestaakt)van der Heydenjhr. de Roy slaan jhr. de Brauw van Gansloser 86, 64. Een half uur later ging Robert, wien zijn griend nog met alle geweld honderd pond ster- bhg in zyn portefeuille gestopt had wat hem 'log meer kopschuw maakte met aarzelende Schreden de prachtige vestibule van het West- •binster-hotel binnen en vroeg aan het bureau: „Logeert miss Iracema Severing hier?" Zeker ze is een uur of zes geleden hier Aangekomen". „Wilt u mij even aandienen". Weer moest hy zyn naam op een stukje pa- tier krabbelen en een liftboy werd daarmee naar Ie vertrekken van miss Severing gestuurd. TWEEDE HOOFDSTUK. De liftboy kwam terug. „Miss Severing verzoekt u boven te komen." Toen Robert zich naar de lift begaf, kwam "aar juist een dame uit zoo van tegen de ijertig die hem aankeek en blyk gaf hem te ^erkennen. „Goeden morgen mynheer Huxley, hoe maakt het?" Robert rilde even. De naam, waarmee zy hem aansprak herinnerde hem aan den ongelukkig- sten tijd van zijn leven. Hij keek de dame aan aarzelend of hy in haar een gast of iemand van het hotel had te zien om haar tenslotte te herkennen. „Goedenmorgen, juffrouw. Hoe komt u zoo in Londen?" De ontmoeting was hem verre van aange naam. Nu herinnerde hy zich Eliza Merrem, die indertyd bij zijn moeilyke vlucht uit Engeland zijn pad gekruist had. Toen was ze nog een beeldschoon jong meisje -echter van een zeer bijzondere levenshouding. Ze had hein tenminste zoo lastig gevallen, dat hij haar tamelijk grof aan het verstand had moeten brengen, dat hij niet van haar gediend was. Ze beantwoordde zijn vraag, slechts gedaan omdat hij toch iets moest zeggen, met blijkbare voldoening. „Ik ben hier als gezelschapsdame van een jonge Amerikaansche. Het doet my buitenge woon veel genoegen u weer te zien, mijnheer Huxley." Dit zeggende keek rij half verleidelijk, half spottend. Robert, die popelde om juffrouw Severing te zien en de oplossing van het raad sel te vernemen antwoordde: „De ongelukkige tyden van meneer Huxley zijn gelukkig voorbij. Ik ben nu weer Robert Severing; u neemt my niet kwalijk, ik word dringend verwacht." Hij groette, trad in de lift en ging naar boven. Even was nog de ontstemming cj. "ijn gezicht te lezen, maar toen de liftboy hem de deur van de kamer wees, was alles vergeten. Met bonzend hart klopte hy. „Binnen." Iracema stond midden in de kamer. Ze was in haar reiscostuum, en door haar onwillekeurig diepen blos nog veel knapper dan te New-York. Zij stak beide handen naar hem uit. „Robert." Hy werd door het wonderiyke van deze ont-, moeting wat verlegen, en hy stamelde meer, dan hij sprak: „Neem me niet kwalyk lieve nicht, dat ik bij je kom maar wat mij de laatste uren is overkomen ïykt me allemaal zoo wonderlyk en raadselachtig!" Ook zy had te stryden tegen een opkomende verlegenheid, maar dan gleed een glimlach over haar gezicht. „Heeft papa jou ook geschreven?" „ïra, is het dan toch allemaal waar?" „Weer lachte ze verlegen." „Wanneer je daarmee bedoelt, of het waar is, dat ik op den avond van den tenniswedstryd van papa een brief kreeg, waarin hy mij ver zocht direct naar Madeira te komen is het zeker het geval." „Er. ook?" Ze zag hoe verlegen hy werd, en stak haar hand uit. „Dat vader je in zijn zaak wil opnemen en je firmant maken, heeft hy my ook geschreven. En ook nog Ze keek hem met een schelms lichten van haar oogen aan en een verrukkelijke trek kwam om haar mond. „Ja, dat andere schynt papa ook nog te wil len." „Maar Ira, hoe kan dat nu allemaal? Je vader kent mij nauwelijks, heeft my maar een of tweemaal vluchtig gezien, toen hy met jou in het ziekenhuis was." „Hij zal waarschijnlyk informaties over je heb ben ingewonnen." Precies hetzelfde, wat meneer Thomson hem gezegd had. „Trouwens, ik heb hem dikwijls genoeg over je gesproken." Hij ging vlak voor haar staan. „Ira?" „Was het soms mijn schuld dat je indertijd niet bij papa geweest bent en zonder afscheid te nemen vertrok?" „Heb je gevoeld, hoe lief ik je toen al had?" Zdj antwoordde niet, en had haar hoofdje ge bogen. „Is het dan mogelijk, dat je ook een beetje van mij houdt?" „Ik wist niet waarom ik, die toch niet direct een slechte party was vyf en twintig jaar moest worden, zonder te trouwen." „Jij, je hebt om mynentwil?" Ze snikte zacht en liet toe dat hij zijn armen om haar heen sloeg en haar heel zacht op het voorhoofd kuste. Toen week hy weer terug. „Ik kan het toch niet begrijpen. Ik hou zoo veel van je, zoo oneindig veel Ira. Al jaren heb ik zoo ontzettend naar Je ver langd en nu ik kan het niet begrijpen. Zelfs ,nu ik je in mijn, armen nemen mag, heb ik een gevoel, alsof ik een onrecht bega en dat alles maar een droom is." „Ga zitten, wij moeten eens heel rustig praten. Wat heeft papa je geschreven?" „Hij heeft my heelemaal niet geschreven." „Maar hoe kom je dan hier?" „Myn schip liep Southampton binnen, ik ging een uurtje den wal op en ontmoette een vriend die vertegenwoordiger van een notaris te Luiden is. De vriend feliciteerde my ik had geen flauw vermoeden waarom en dwong my 't schip te verlaten. Hy nam mij mee naar Londen en vertelde my onderweg, dat hy in Madeira het testament van je vader had moe ten opstellen. Ik zou firmant worden en jou huwen. Hij had al naar mijn adres in Duitsch- land getelegrafeerd." „Dat klopt precies met wat vader my schreef. Lees zelf!" Robert las vluchtig den brief. „En wat heb je terug getelegrafeerd?" „Dat ik elk van zijn wenschen gaarne zou vervullen." „Elke?" Ze waren beide opgestaan hy drukte haar aan zijn borst y kuste haar. „Mijn lief klein vrouwtje!" Ze keek hem aan en zei schalks lachend: ,Ik geloof, dat het onder deze omstandig heden eigenlyk niet passend is, dat wy alleen by elkaar zyn. Als tante Hosband dat eens zag?" „Nog een vraag. Ik ben zoo gelukkig en heb toch nog twyfel. Ik dacht, dat je vader reeds\ voor den oorlog heelemaal Engelschman ge worden was in al zijn opvattingen. „Ja, hy was in Londen geboren en grootge bracht, maar moeder, die my opgevoed had, was in haar hart altyd Duitsche gebleven. Ik was zelf ook erg verrast. Misschien onder den in vloed van zijn ziekte Ze had ondertusschen haar hoed opgezet en haar handschoenen aangetrokken. „Waar wil je naar toe?" „Hier kunnen we niet blijven en daar ik mor gen naar Madeira doorreis „Heb je al passage?" „Nog niet, ik ben direct naar jou toegegaan om eerst te hooren „Dan gaan we samen naar het passage bureau, ik moet ook nog een paar informaties hebben." Maar opnieuw overweldigde hen hun jonge liefde. Zij vielen in eikaars armen en kusten elkaar innig. „O, pardon!" Ze vlogen uit elkaar; Robert schrok, want hy zag juffrouw Merrem in de open deur staan. „Myn verloofde, de heer Robert Severing, juf frouw Eliza Merrem, myn gezelschapsdame." Ze nam zijn arm en ging met hem weg. Alleen Robert merkte den boozen blik op, waar mee Eliza hen nakeek. CWowtt wawoègd»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 11