IdJat L&- het ubileumloterij 1938 Een „Hoover" Vulpenhouder mamA y Fijnproeversaantreden! 7ou elke huisvrouw niet dolblij zijn !i w WAT DE SINT AANRAADT „DE GLOBE" van HERWONNEN LEVENSKRACHT PRIJS PER LOT SLECHTS 25 CT. BONBONS PASTILLES CACAO NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT HEEMSTEDE HAARLEMERLIEDE BLOEMENDAAL «OVERVEEN Kampioenschap van Noordholland op hometrainers IGEROI(ZILMETA) met een geschenk, dac haar leven lang móói en nieuw blijft? Zulke geschenken vindt U in de Zilmeta-collectie.die volop keuze biedt voor ontbijt-, koffie-en dinertafel, voor het thee-uurtje en voor de keuken, binnen het bereik van elke beurs. VLEKVRIJ DOOR EN DOOR GERÓ (ZI LM ETA I YJEtS MOOltUS HERFST ER WINTER! Voor zusje een wandeltas vader een portemonnaie moeder een parapluie Els een reisnecessalre Henk een wandelstok n$Vd 'N TROUWE KLANT Wéarin U ook adverteer», wélk ander PBclame-middel U ook gebruikt, U kunt •r slechts menschen mee bereiken, die vandaag de courant hebben gelezen en ze morgen evenzeer zullen lezen. Vandaar, dat courantenreclame onweersprekelijk de basis van iedere goede reclame-campagne +..waax Ie aanlacht ay OP SL GOEDE ZEEP STAA T Voor de zenuw-verzorging Dr. Buer's Pure Leeithine Dat hoort zoo echt bij een Hollandsch Sinterklaasfeest. U moogt er wel vlug bij zijn: die dikke, zware Droste-letters zijn het eerst van allemaal uitverkocht. Als U nog iets extra's wilt geven, verras ze thuis dan met zoo'n mooie doos Droste-bonböns, of de bekende Pastilles en Droste-Doubletten. op proef tot 8 dagen na St. Nicolaas Fl. 1.95 12 3 4 5 6 Vergadering R. K. Staatspartij Vrijdag avond hield de afd. Heemstede der R. K. Staatspartij een goed bezochte vergadering. Hierbij trad als spreker op mr. J. B. Bomans, lid van Ged. Staten van Noordholland, met als onderwerp „Welke is de taak der Provinciale Staten? In zijn openingswoord heette de waarnemend Voorziter, de heer H. A. Meeuwenoord, bijzon der welkom den voorzitter, den heer J. v. d. Weiden, die na een ziekte van 9 maanden, hoe wel nog niet in staat zijn functie als voorzitter Waar te nemen, toch aanwezig was. De wensch van algeheele beterschap werd met een luid applaus bekrachtigd. Medegedeeld werd dat de politieke school, die geleid zal worden door den heer Kamerbeek, definitief op 16 December zal aanvangen. Deel nemers konden zich nog aanmelden. In de vacature in het bestuur van den Pro vincialen kieskring Velsen, ontstaan door het vertrek van den heer E. A. M. A. Steger, is als candidaat gesteld de heer P. G. Tel te Heem stede. De propagandaclub heeft besloten als leider te benoemen den heer P. A. Mascini. Mr. J. B. Bomans begon met een uiteenzet ting te geven van de samenstelling der Pro vinciale Staten in Noordholland. Spr.^gaf te vens een overzicht van hun werk in vroeger jaren. Deze Staten hebben het toezicht op de 300 waterschappen. Alles zakelijk; alleen de politieke zijde is dat de 77 leden der Provin ciale Staten de Eerste Kamerleden kiezen, zoo dat hun verkiezing op een lijn geplaatst moet worden met de verkiezing der Eerste Kamer en als wij de verkiezing der Provinciale Staten slapjes behandelen, zou het kunnen gebeuren dat de Tweede Kamer rechts en de Eerste Ka mer links werd. En dat van één zetel veel kan afhangen bewees spr. door te wijzen op het feit, dat bij een vorige verkiezing het aantal R. K. leden van 17 tot 16 terugliep, wat ons een R. K. Eerste Kamerzetel kostte. En dan wees spr. op het werk van de Ged. Staten, die weer uit de Provinciale worden gekozen. Naast de handhaving der democratie, die aan de Gedeputeerden als eisch werd gesteld bij het begin dezer vierjarige periode was ook de be vordering der werkverschaffing en is er één provincie, die gedaan heeft wat Noordholland heeft gedaan? vroeg spr. Millioenen zijn be steed aan ontginning en wegenbouw en ons plan is het getal tewerkgestelden van 5000 in 1939 te brengen op 10.000, waarnaast staat het wegenplan van 35 millioen, waarvan al veel is tot stand gekomen. Verder de krankzinnigen verzorging, 't wonder van den kindertoeslag, eigen electriciteitsbedrijf en watervoorziening. Sub sidies voor buitengewoon onderwijs en het toe zicht op 123 gemeentebegrootingen door Ged. Staten. En tenslotte wees spr. op het perso neelsvraagstuk. Spr. eischte, dat katholieken niet achtergesteld worden. Van de gelegenheid tot het stellen van vra gen werd een druk gebruik gemaakt. Dat de wateronttrekking schadelijk zou zijn voor den tuinbouw in Noordholland ontkende spreker. Voor wat den prijs van stroom en water be treft, zegt spr. dat de provinciale instellingen de sociale taak hebben overal stroom en water te brengen, ook in de verafgelegen gehuchten en huizen. Daarom betreurde hij het, dat plaatsen als Hilversum, Alkmaar, Haarlem e.a. eigen instellingen hebben, niet zooveel kos ten aan buizen en kabels hebben, waardoor ook de kostprijs omhoog gaat, zoodat b.v. men in Haarlem voor het water nog meer betaalt, omdat men de winsten dezer bedrijven niet kan missen om de begrooting sluitend te maken en waardoor de armen in kleine plaatsjes een te hoogen kostprijs moeten betalen. Hierna volgde de vaststelling voordracht der candidaten voor de Provinciale Staten. Medegedeeld werd, dat Dr. E. A. M. Droog zich niet meer herkiesbaar stelde. De heer Mr. Bomans wenschte hier een woord van lof te uiten voor het werk van Dr. Droog. Hij heeft steeds bewonderd zijn groote werk kracht. In alphabetische volgorde werd de volgende voordracht vastgesteld: Mr. J. B. Bomans, J. W. v. d. Erf, Jacq. J. Kamerbeek, allen te Heemstede; J. G. v. Kessel, Overveen en Mr. Dr. G. J. Witteman te Bloemendaal. De heer A. Veraart experimenteert Vrij dagmiddag was de Heemsteedsche brandweer wederom in actie om den heer Veraart behulp zaam te zijn bij zijn proeven ter bestrijding van nachtvorst, maar ook ter oplossing van het actueele vraagstuk, hoe steden te beschermen tegen luchtaanvallen. De proeven werden ge daan bij het Molentje in Groenendaal. H.O.V. Het Heemsteedsch Gemengd Koor H.O.V. geeft op Donderdag 1 December, in de Ned. Herv. Kerk aan het Wilhelminaplein' te Heemstede, des avonds om 8 uur een kerk- eoncert. Medewerking zullen verleenen: Philip Vles- sing, cello; Albers de Klerk, Orgel, en het Dub bel Mannenkwartet „Harmonie" uit Haarlem. Diefstallen Bij de politie te Heemstede is aangifte gedaan van diefstal van twee witte konijnen uit een ongesloten schuurtje in de Bi- litonstraat. Tevens is aangifte gedaan van dief stal van een damesrijwiel uit een garage aan de Sportparklaan. K.J.M.V. opgericht. Onder groote belang stelling der jongemannen hield de bondsmode- rator der K.J.M.V., rector L. Beune in het ver- eenigingsgebouw een inleiding omtrent beteeke- nis, doel en werkwijze der K.J.M.V. Op zeer bevattelijke wijze zette hij in den breede uiteen, wat er van de jongemannen tegenwoordig geëischt wordt. Hoe het leiding gevend programma bevordert de kennis ter ont wikkeling op allerlei gebied, noodzakelijk ter be reiking van het groote doel „vorming tot man nen van karakter en katholieken van de daad". De onverantwoordelijkheid van hen, die 't jonge geslacht afhouden van iedere ontwikkeling, werd door den spreker op de juiste wijze aan den kaak gesteld. Met allerlei voorbeelden zette hij uiteen, hoe de K.J.M.V. aan haar leden biedt: godsdienstig-zedelijke vorming, sociaal-economi sche, cultureele en beroepskundige vorming. Dit wordt bereikt door verstandelijke voorlichting (door inleidingen, lezingen, ledenblad, voorlich ting van den moderator, technische adviseurs enz.) en beoefend door beleving in daden (door actiepunten op godsdienstig, sociaal, cultureel en beroepskundig terrein). Het gaat er om een practische kennis te bezitten en zich te kunnen uiten in het openbare leven. De L. T.-afdeeling, voor jonge boeren en tuin ders zal zijn nut afwerpen door vaktechnische voorlichting der nieuwste methoden en zelf werkzaamheid (proefveld, contact met anderen, tentoonstellingen enz). Spreker wees er met nadruk op, dat dooj- al deze middelen de jongeman moet en kan komen tot gezinsstichting en eigen bedrijf. Een schande zou het zijn als we door mindere ontwikkeling en kennis achteruit gezet zouden worden en zooals b.v. in den Wieringermeer onze plaatsen door anderen lieten innemen, die wel alles op alles hadden gezet om zich daarvoor te bekwa men. Tenslotte wees spreker ook op de groote fac tor van ontspanning, die onderling bevordert het vriendschapsverkeer, waarvoor ook een plaats ingeruimd is in de K.J.M.V. Met de aanwijzing, dat er voor iederen jon geman, van welk beroep of stand ook, plaats is in deze vereeniging, eindigde spreker zijn met groote geestdrift voorgedragen inleiding. Na eenige vragen beantwoord te hebben, tra den zeer velen toe en werd een voorioopig be stuur aangewezen. De eerste 3 maanden wordt een oriëntatiecursus gegeven, waarna dan de installatie zal plaats hebben. A.s. Donderdag te half 8 heeft de eerste bijeenkomst plaats. Tot dan kan men zich nog als lid opgeven. De con tributie is laag gesteld. Met de woorden „wie oprecht mede wil wer ken tot verbetering in elk opzicht, kan en zal deze vereeniging tot nut en voordeel van allen zijn" nam rector Beune afscheid, nadat hem van verschillende zijden dank was betuigd. 25-jarig ambtsjubileum. Om teleurstellingen te voorkomen wordt aan belanghebbenden medegedeeld, dat de heer A. Hiemstra, Com missaris van Politie, zich op Donderdag 1 De cember a.s. van alle huldebetoon heeft onttrok ken en op dien dag in het buitenland vertoeft. rersonalia. Met ingang van 1 December a.s. is de heer J. P. Wessel benoemd tot agent van politie te Bloemendaal, thans in gelijke betrekking te Hoorn. De storm In den afgeloopen nacht is door den hevigen storm op den hoek Bovenweg Zijweg een zware beukentak afgewaaid en op den rijweg terecht gekomen. Toevallig waren een hoofdagent en een andere politieman op surveillance in de onmiddellijke omgeving. Deze politiemannen hebben tijdelijk toezicht gehouden en het verkeer langs een anderen weg geleid. Bij het aanbreken van den dag is het obstakel door personeel van Elswout op geruimd. Op Zondag 11 December a.s. organiseert de lustrumcommissie der R.K.W.V. „Achilles" te Haarlem een grooten hometrainerswedstrijd om het kampioenschap van Noordholland waaraan elke renner kan deelnemen. (Ook niet-licentie houders.) Reeds is er een schitterende prijzen- collectie aanwezig. De renners rijden 1 X 1 K.M. en 1 X 3 K.M., max. versnelling 23 6 (103). Gebruik van baanmateriaal is toegestaan. Er wordt gereden: Een wedstrijd voor nieu welingen; een wedstrijd voor amateurs en on- afhankelijken en eventueel, indien daarvoor vol doende belangstelling bestaat, een wedstrijd voor veteranen. De wedstrijden vangen aan om 9 uur v.m. en worden gereden in gebouw „Olympia", Kinder huissingel. Inschrijving kan geschieden op Maandag- en Donderdagavond aan het clublokaal, Koning straat 54 en verder aan onderstaande adressen: J. H. v. Kipshagen, Timorstr. 11; H. v. Duynen, Gysbr. v. Aemstelstr. 181. De inschrijving sluit op Zaterdag 3 De cember laatste post. ,46 Voor deze en nog vele andere geschonken slaagt U het best btf Groote Houtstraat 105 Tel. 18403 HAARLEM Aantreden voor de Oesters van Balm. De Zeeuwsche Imperialen, onze specialiteit. Heerlijk zijn ze, groot, blank en vet! De opening geschiedt uiterst zorg vuldig. Jonge Oesters, 'n bijzonder fijn soort, dat door de kenners in het buitenland geprefereerd wordt, leveren wij U voor 3.50 per 50 of 6.per 100 stuks. Ze zullen ook U smaken. U zult het „proeven". Evenzoo onze Kreeften, versche Caviaar, ge rookte Paling, Zalm, Paling in gelei of ver sche Zee- en Rivier- visch. BALM VOOR VISCH Sinds 1861 BLOEMEN DAAL F. 232 L'JNEN nietwaar, U bent "n trouw lezer van onze rubriek „Omroepers". U moogt er graag eens ln grasduinen. De zakenman weet van Uw speurlust te profiteeren, hij plaatst Zaken-Om roepers, die onze rubriek Juist zoo Yeelz(Jdlg doen zbn en die Uwe regel matige belangstelling Inderdaad mo- ttveeren. is Dat is Uw teint! Dat is de gaaf heid van Uw huid! De teint is de beste waardemeter voor de charme van een vrouw Déérom be steedde Dobbelman zoo oneindig veel zorg aan zijn Schoonheidszeep CASTELLA! Voor 't welzijn van Uw teint bereid uit de zuiverste Palmolie en kostbare Olijfolie. En - in tegen stelling met andere palm- en olijf olie-zeepen (en dit is van 't grootste belang!) zéér verfijnd en uiterst beschaafd geparfumeerd! kunnen veel verdragen; maar dikwijls is hetzelfde kind reeds op 20- of 25-jarigen leeftijd een nerveuze mensch. Wie goede zenuwen heeft, blijft langgr jong. Goede zenuwen leclthine-rijke zenuwcellen. Dr. Buer's Pure Lecithine, de geconcentreerde zenuw-voedingsstof, werkt zenuw-verzorgend, zenuw-kracht ontwikkelend, duurzaam. tegen nerveuze hoofd-, nerveuze hart-, nerveuze maagp^n, nprveoee oprust en nerveuze slapeloosheid voor geestelijke en lichamelijke fitheid. Doozen ad f 0.90f 4.25 (kuurverpakking) by Apoth. en Drogisten. de R.K. Vereeniging tot bestrijding der tuberculose. TREKKING 14 DECEMBER 1938 Hoofdprijzen: 10 E. M. 1. stofzuigers met onder- deelen, 5 haarden. 5 haardkachels, 35 rijwielen „Germaan Nationaal", 5 gouden horloges, alsmede 15 jubileumprijzen, bestaande uit: 5 Romereizen van 10 dagen ln 1941; 5 Ariënsbeelden in brons. 53 eJM. hoog; 5 huwelijksuitzetten van 125 stuks. In totaal 1200 waardevolle prijzen. Loten verkrijgbaar ln het gebouw St. Bavo en de volgende adressen: Zomervaart 134; Grebberstr. 2; Bisschop Ottostr. 33; Teylerplein 25; Dennenstr. 12 Koopt thans een lot voor 25 cent ter bestrijding der tuberculose voor Herwonnen Levenskracht ALTIJD WELKOM! Spaart plaatjes voor 't nieuwe album „Het Water op!" De Hoover" vulpenhouder werd in de afgeloopen 9 jaren sedert de invoering in Nederland 260.000 maal verkocht. Ben enorm aantal voor een klein land. In Engeland en Amerika loopen deze aantallen ver kochte vulpenhouders dan ook ln de millioenen. Dit is wel het beste bewijs van deugdelijkheid van den „Hoover" vulpenhouder. Deze verkoopcijfers zijn mede het gevolg van de ongeëvenaarde service, die wij op den „Hoover" geven. Onze garantiebepalingen vatten wij zeer ruim en zelfs bij ongelukken of onoordeelkundige behandeling kunt U een beroep doen op onze garantieafdeehng. De „Hoover" vulpenhouder is gemaakt van prima onbreekbaar en onbrandbaar materiaal, bezit een modem vulsysteem en is voorzien van een 14 karaats echt gouden pen (geen z.g. plated of minderwaardige imitatie) met iridiumpunt in 6 penbreedten. Dank zij] de serieproductie en rechtstreeksche levering hebben wu onzen verkoopprijs zeer laag kunnen vaststellen, nm. franco huis geleverd zonder verdere koeten. 2 stuks leveren wij voor f 3.55 en 3 stuks voor 4.95. Ter overtuiging dat hetgeen wij U aanbieden werkelijk buitengewoon is, geven wij U het recht onzen „Hoover" vulpenhouder tot 8 dagen na St. Ni colaas in gebruik te nemen. Mocht U, of degene die hem van IJ tot geschenk krijgt, niet tevreden zift over onzen vulpenhouder, zendt U dezen dan gerust terug en wij betalen TT het door ons ontvangen bedrag wederom omgaand terug. Indien U binnen 10 dagen onderstaande bestelcoupon inzendt, ont vangt XI met den „Hoover" vulpenhouder een peau de pêche vulpen- zakétui, passend voor onze vulpenhouders, gratis bij iederen vulpenhouder medegezonden. De „Hoover" vulpenhouder wordt geleverd in 2 modellen, voor Dames en Heeren en in 5 kleuren, t.w. EffenzWart, Zwartgoudparelmoer, Rood- parelmoer, BlauWparelmoer en Groenparelmoer. BESTELBILJET Aan „Hoover" Fountain Pen, itokin 52, Amsterdam C. Gelieve mij te zenden „Hoover" vulpenhouder (s) Dames of Kleur Fenbreedte No Heeren onder de uitdrukkelijke voorwaarde, dat ik dezen binnen 8 dagen na St. Nicolaas aan U kan terugzenden, waarna mij het door U ontvangen 'bedrag wordt terugbetaald. Kleur en penbreedte taruilbaar. Nham, Adres Bjj bestelling per giro 196243, gelieve men deze coupon niet in te zenden. In dit geval op het giro strookje het gewenschte vermelden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 7