Eau de Cologne sfrnü Een historische beschouwing van graaf Ciano KRETEN OM TUNIS Frankrijk voelt weer dat het geregeerd wordt DE KNOOP DOORGEHAKT De kracht van de as datgaahm Woldtaamrnkd m den g£i>et ffiamdoel Buitenlandsch Overzicht §EN-§EN HET LAND BEWEES EEN TE ZIJN VRIJDAG 2 DECEMBER 1938 Academische examens PARFUM EAU DE COLOGNE SPORTIEF? ZOO'N GLOEIENDE KACHEL IS BEST BIJ RHEUMATISCHE PIJNEN De groote massa der arbeiders blijkt genoeg te hebben van het drijven van het roode Vakverbond Het prestige van Blum geschokt Ontslag van stakers „Geen overwonnenen maken" NIEUWE BURGEMEESTER VAN GOUDA Dr. K. F. O. James geïnstalleerd Belemmeringswet privaatrecht Er is heel wat te doen geweest over de vraag, of de voor 11 Dec. a.s. vastgestelde voetbal-wedstrijd Ne derlandDuitschland te Rotterdam al dan niet moest doorgaan, nu de bar- baarsche Jodenvervolging in Duitschland en de overlast, welken wij hier te lande dientengevolge ondervinden, een stem ming en een sfeer hebben teweegge bracht, welke nu niet bepaald gunstig voor een internationaal voetbal-festijn met deelname van Duitschers genoemd mag worden. Over deze „question bru iante" is heel wat gedelibereerd en van tegenstrijdige gedachten gewisseld, zoo dat er een zeer ingewikkelde uit gevoels- en verstandsoverwegingen samengestelde Gordiaansche knoop ontstond. De nieu we burgemeester van Rotterdam heeft nu dezen Gordiaanschen knoop doorge hakt door den wedstrijd Nederland Duitschland te Rotterdam te verbieden wegens gevaar voor de openbare orde. Dit besluit is gevallen als een knuppel in een kakelend hoenderhok, maar niet alle kippen zijn er stil van geworden. Juist, die kippen, die een uitgesproken voorliefde voor knuppel-practijken heb ben, mits zij zelve er maar niet het slachtoffer van zijn, maar anderen, liefst weerloozen, er het slachtoffer van kun nen maken, zetten nu het meest ver vaarlijk hun verontwaardigd roode kammen en bruine halsveeren op en kakelen alsof zij van plan zijn een heele eiermijn te gaan leggen. Zoowel de „Ne- derlandsche" als de Duitsche nationaal- socialisten zien in dit besluit van den Rotterdamschen burgervader het gevolg van het drijven van Joden en marxisten, waardoor de Nederlandsch-Duitsche betrekkingen geschaad kunnen worden en waardoor politiek en sport op een huns inziens onduldbare wijze worden dooreengemengd. Het wederom broeder lijk samengaan van „Nederlandsche" en Duitsche nationaal-socialisten inzake afkeuring van door een Nederlandschen magistraat in Nederland genomen be sluit werpt wederom voor de zooveelste maal een helder licht op het Neder- landsch karakter en de Nederlandsche mentaliteit van de N.SB. en haar pers. Laten wij deze zaak even nuchter en zakelijk bekijken. Burgemeester Oud is bevoegd in de Maasstad een voetbalwedstrijd of een andere openbare demonstratie te verbieden op grond van vrees voor te verwachten ordeverstorin gen. Ordeverstoringen kunnen met poli- tie-macht worden onderdrukt, maar beter is ze te voorkomen. Hadden de na- tionaal-socialistische machthebbers dat in Duitschland óók gedaan, toen de spontaan georganiseerde „volkswoede" zich op de Joodsche eigendommen wierp om ze te vernielen, dan zou Duitschland zich niet over een wereldverontwaardi- ging hebben te beklagen en zou de wed strijd NederlandDuitschland te Rotter dam rustig hebben kunnen doorgaan. Burgemeester Oud doet dus niets anders dan wat de Duitsche machthebbers tot eigen schade en schande hebben ver zuimd te doen, en hij is daartoe genood zaakt geworden door het verzuim dier Duitsche machthebbers zelf. De opvat ting, dat sport en politiek niets met elkander te maken hebben en scherp gescheiden moeten worden gehouden, mag zeker niet door Duitschland, waar de politiek zich met letterlijk alles be moeit en de sportbeoefening gepaard gaat met prae-militaire en nationalis- tisch-politieke bijbedoelingen, worden uitgespeeld. Wij kunnen het begrij pen, dat de N.S.B. üever dezen wedstrijd met vele risico's ziet doorgaan, want, indien zich daarbij relletjes en anti- Duitsche demonstraties zouden hebben voorgedaan, zou zij weer een kluifje naar haar smaak hebben gekregen, maar dat de Duitsche nationaal-socialistische machthebbers een met man en macht beschermden en met telkens weer on derdrukte anti-Duitsche betoogingen begeleiden wedstrijd minder krenkend zouden hebben geacht dan heelemaal geen wedstrijd wil er bij ons moeilijk in, gezien hun overgevoeligheid, voor zoover het hen zelf betreft. Van deze overge voeligheid hebben wij indertijd eenige typische en sterke staaltjes beleefd, toen zich hier te lande zgn. „vlag-incidenten" voordeden en een paar ongewenschte nationaal-socialistische Duitschers, die voor hen ongeoorloofde politieke propa ganda pleegden, over de grens werden gezet. Tenslotte dient men niet uit het oog te verliezen, dat men geen jood of marxist behoeft te zijn om verontwaar diging te gevoelen over hetgeen in het nationaal-socialistische Duitschland den Joden wordt aangedaan. Zulk een ver ontwaardiging kan óók nog voortkomen uit een zeer elementair begrip van menschelijkheid en beschaving, dat niets met politiek of semitisme heeft uit te staan. Indien de nationaal-socialisten dit niet willen erkennen, zou dat niet pleiten voor hun menschelijkheid of be schaving, die heusch niet zoodanig zijn, dat zij geen deugdelijker pleidooi zouden behoeven dan dat, hetwelk zij thans daarvoor plegen op te disschen. Wie trapt moet den bal verwachten. Zoo gaat het nu eenmaal ook bij voetbal. GRONINGEN. Geslaagd voor 't artsexamen eerste deel de heer H. G. Dijkstra, Groningen en voor het cand. examen rechten de heer J. J. de Roode, Groningen. Bevorderd tot arts de heeren A. J. H. Wildschut, Hoogeveen en H. D. Groen, Haren, Origin, flacons vanaf -.40 tot 19. - geschenk Qeschenkdoozen vanaf-.75 tot 10. 2.35 3.30 99 99 Toen Parijs na den vrede van München po gingen deed toenadering tot Italië te bereiken, meende het uit te kunnen gaan van het Fransch-Italiaansche pact, dat in 1935 door Mussolini was opgesteld, doch dat het stadium van een ratificatie nooit bereikt had. Medio November schreef de „Relazioni Intemazionaü" evenwel, dat dit plan niet zou kunnen door gaan; wilden de Franschen vriendschap met Italië dan hadden zij opnieuw van voren af aan te beginnen. Hoezeer de situatie sedert 1935 gewijzigd is, bleek wel uit de rede, die de vurige Italiaansche minister van Buitenland- sche Zaken, Ciano, Woensdag in de Kamer hield: indien het Westen één hoop zal moeten opgeven, dan is het wel die van een breuk in de midden-Europeesche „as". De voorgeschie denis van München, zooals graaf Ciano die uit eenzette, is dienaangaande voor alle partijen leerzaam. Op 18 December 1937 zoo vertelde Ciano, had hij Chvalkovsky den toenmaligen Tsjecho-Slo- waakschen gezant te Rome gewaarschuwd voor den onverbiddelijken loop der gebeurtenissen hetgeen het vermoeden wettigt, dat hij ovei voldoende inlichtingen beschikte om dien loop eenigermate te kunnen berekenen. Met een bevalligen sprong over Oostenrijk heen beland de de Italiaansche minister van Buitenland- sche Zaken vervolgens in het heetste jaarge tijde, 20 Augustus, toen de duce zijn asgenooi' liet vragen of er reden was om militaire maat regelen te nemen. Misschien was dit niet het geval omdat Chamberlain intusschen heen en weer vloog; de „onbegrijpelijke stijfhoofdig heid" van Praag echter leidde tot Hitiers ulti matum van 24 September. Met hoffelijkheid jegens den nieuwen vriend verzweeg Ciano, dat Chamberlain de Tsjechen min of meer in hun stijfhoofdigheid gesteund had, door Hitiers eischen uitdrukkelijk niet aan te bevelen. Nu zat men echter met het ultimatum; gelukkig wist het aandachtig auditorium, dat het uit zou loopen op den vrede van München waar bij Ciano niet naliet de belangrijke rol te la ten uitkomen, die Mussolini daarbij gespeeld heeft. Weer vergat hij iemand te noemen, en wel Bonnet in wiens kabinet het heele plan van een bijeenkomst werd uitgebroed. Voor het zoover was gekomen, heeft Musso lini evenwel, blijkens 's ministers mededee- lingen, gezorgd voor een mobilisatie; de ge tallen, die graaf Ciano noemde, wijzen erop dat die mobilisatie niet Ver van een algemeene af was. Wat was het karakter daarvan defensief of offensief? De mededeeling, dat het heele Ita liaansche volk bereid was in de richting te marcheeren, die de duce zou aanwijzen, geeft daarop geen afdoende antwoord aan de woor den van Mussolini midden September uitge sproken, volgens welke die richting al bepaald was. Zelfs het besluit om contact te gaan opnemen met Von Ribbentrop en de Duitsche legerleiding kon een preventieve maatregel ge weest zijn; doch in elk geval wordt door deze mededeeling bewezen hoe nauw de samenwer king tusschen Rome en Berlijn geweest is. Voor de toekomst zal men daarmee rekening moeten houden. Dat München een groot suc ces voor de twee hoofdsteden geweest is, zal niemand tegenspreken; de beslissing van Wee- nen was er volgens graaf Ciano het eerste ge volg van. Wat deze intusschen seide omtrent Roethenië kan Warschau Vast ter harte ne men. Polen zal niet al te veel meer kunnen rekenen op Italiaanschen steun bü zijn stre ven naar een Poolsch-Hongaarsche grens. Eten ander gevolg van München noemde Ciano: de inwerkingtreding van het Britsch- Italiaansche Faasch-accoord. Voor Chamljer- lain had hij, uiteraard, niets dan lof; als con sequentie evenwel noemde hij slechts, dat Ita lië thans volkomen gelijkheid bereikt heeft in de Middellandsche Zee, die in het Italiaansch steeds weer bij den naam „mare nostro" ge noemd wordt. Dit leidt de gedachten af naar Frangois-Pori- cet, den kersversch-benoemden Franschen am bassadeur, die de kamerzitting bijwoonde en geen woord over zijn land hoorde vallen. In dien hij al gehoopt mocht hebben, dat hij toch zou kunnen voortbouwen op het bovenvermel de Mussolini-Laval-verdrag, dan moet hij bij deze gelegenheid wel hevig teleurgesteld zijn, Niet alleen door de rede van graaf Ciano, maar ook door de plotselinge activiteit van de Ita liaansche kamerleden, die op een gegeven oogenblik als één man opstonden en riepen „Tunisia, Corsica, Nizza!" Men zou deze daad gaarne spontaan willen noemen ware het niet, dat volgens Romeinsche persuitingen de ka merleden volvoerden wat de Romeinsche cor respondent van de Londensche „Exchange Te legraph" een uur tevoren aan zijn blad had ge- ,,,Als je iets wilt bebben, wat na eenige borrels of veel rooken je adem weer volkomen verfriscbt voor een volgende zakenconferentie, onthoudt dan wat 'bier staat! Eén of twee pastilles doen won deren, geloof me Bij apothekers en drogisten pa'kjes. a 5 Cf., blikdoosjes a 15 ct. VOOR LADIES EN GENTLEMEN IMP. H- TEN HERKEL - HILVERSUM. seind, zonder zich daarbij op zijn helderziende begaafdheid te beroepen. Later op den avond bevestigden de leden der fascistische organisa ties bü demonstraties te Rome de verlangens van 'hun afgevaardigden. Bat de demonstranten Tunis op de eerste plaats noemden, is niet verwonderlijk, daar deze stad een oude liefde van Italië is. Niet alleen met het oog op de historie van het oude Ro meinsche imperium en den strijd met Carthago; die voorliefde is ook van jongeren datum. Toen Frankrijk in 1881 Tunis bezette en er in '83 eeji protectoraat van maakte, daarbij aangemoedigd door het Duitschland van Bismarck, dat in de Fransche koloniale aspiraties een welkome af leiding voor de revanche-gedachte van '70'71 zag, w'aren de Italianen, die in Tunis belangen hadden, op zijn zachtst gezegd zéér onaange naam getroffen. In 1896 kwamen Parijs en Rome tot een vergelijk: de Italianen mochten zich sedertdien met bel*>ud van hun nationaliteit daar vestigen. Het vergelijk heeft geduurd tot na den wereldoorlog: toen zeiden de Franschen het verdrag met Italië op, en een wet van 1921 bepaalt, dat de tweede generatie van alle bui- tenlandsche kolonisten automatisch het Fran sche staatsburgerschap verkrijgt. Rome maakte bezwaren, doch zonder gevolg; en nog in '35 wist Mussolini, niet beter te doen dan zijn vele onderdanen in Tunis voor tien jaren voorrech ten te verzekeren. Tunis is een fraaie kolonie, welks productivi teit door de Franschen is opgevoerd; behalve landbouwproducten brengt het ijzer, lood en phosphaten op. Voegt men daar de eigen schap van een bijzonder gunstige strategische ligging bij, dan is het niet te verwonderen, dat de Italiaansche begeerten naar Tunis uitgaan. De „Lavoro fascista" zegt het dan ook ronduit, dat, als Fraiikrijk werkelijk vriendschap met Italië wenscht, het vooreerst en vooral het „in 1881 gedane onrecht" zonder nadere precisee ring zal moeten herstellen. Het blad meent daarbij niet gehouden te zijn aan de discretie waartoe een minister als Ciano verplicht is; men vuile dit aan met de overweging, dat het blad in ieder geval wel gehouden is aan de dis cretie, waartoe de censuur het verplicht en men weet iets meer over de richting, Welke Italië binnenkort met zijn buitenlandsche poli tiek wil inslaan. Stuk voor stuk tracht Italië belangrijke pun ten rondom de Middellandsche Zee te veroveren. De nerveuze spanning, die heerscht rondom het Duitsche koloniale vraagstuk maakt dezen win ter tot een geschikten voorbereidingstijd om straks de gezamenlijke kwesties van de koloniale verlangens aan de orde te kunnen stellen. Prettig is dit alles niet voor Daladier, die na zoo juist een binnenlandsche overwinning be haald te hebben onmiddellijk weer een andere moeilijkheid ziet oprijzen. In Januari gaat Chamberlain naar Rome hij weet dan nu reeds, wat de Italiaansche voorwaarden zullen zijn voor een toenadering tot Frankrijk, waar toe hij ongetwijfeld zal willen bemiddelen. Eens te meer zullen de rollen Worden omgekeerd, en zal niet de „as", maar de band LondenParijs op duurzaamheid beproefd moeten worden. Het bestuur der Italiaansche Voetbalfederatie heeft in zijn laatste vergaderingen besluiten ge nomen voor de toepassing der rasbeginselen op dit gebied van sport. Ingezonden MededeelingI Maar U kunt haar niet meenemen! Dus die warmte helpt slechts tijdelijk. En dit te meer, omdat de rheumatieklijder, door de bij rheu- matische aandoeningen optredende storing in de huidfunctie, buitengewoon gevoelig is voor vocht, tocht en kou. Vandaar, dat de pijnen buiten de deur overal en altijd op U staan te wachten. Ge moet de oorzaak van Uw pijnen dan ook onverwijld aanpakken en die is ge legen in een overmaat van urinezuur in het lichaam. Wat ge noodig hebt is een bloed zuiverende kuur met het wereldvermaarde middel Kruschen Salts, dat lever, nieren en ingewanden aanspoort tot regelmatige, krach tige werking, waardoor afvalstoffen radicaal worden verwijderd. Verwacht niet, dat Kru schen Uw pijnen op slag wegtoovert. Maar geleidelijk verminderen zij, tot zij geheel verdreven zijn. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). Onze Parijsche correspondent seint -ons: Het Fransche volk heeft weer eens een betrekkelijk opgewekte stemming gekend en een groot gedeelte der werkende klasse heeft deze stemming gedeeld. Dit komt voort uit het gevoel dat het toch wel goed is, weer eens geregeerd te worden. En dit is vooral van belang- voor Frankrijks prestige, zoowel in binnen- als buitenland. De groote vraag was, zoo zegt men, of Frankrijk in moeilijke tijden nog wel geregeerd kon worden en dat dit kon is thans afdoende bewezen. De levering van een bewijs van eenheid kwam wel van pas, al had de mobilisatie in September deze eenheid ook reeds duidelijk aangetoond. De omvang van het échec, dat de roode C.G.T. en de socialistische en communistische partij met haar, geleden hebben, kan men afleiden uit de cijfers door minister Pomaret verstrekt: van he toverheidspersoneel, het personeel der openbare diensten en dat der geconcessionneerde bedrijven heeft nog niet één procent gestaakt. De particuliere nijverheid kende slechts een stakingspercentage van 20 a 25 procent. De roode leiders zullen zichzelf aangaande den omvang van het geleden fiasco wel geen valsche voorstelling maken. Uit uitlatingen van Blum en Jouhaux spreekt zulks duidelijk. Niet temin probeeren de roode leiders de harde vJaar- heid voor hun aanhangers gedeeltelijk te ver bergen en doen zij het voorkomen, alsof met name in de particuliere industrie de staking zeer groot was. De mislukking is toe te schrij ven aldus deze vakvereenigingsleiders aan de weergalooze, onwettige terreur van de over heid. Hoezeer de roode leiders met hun figuur verlegen zitten blijkt uit een zeer slechte vondst van Jouhaux, namelijk dat het publiek wel eens anders zou denken over het échec, wanneer het slechts een kijkje had kunnen nemen achter de muren van departementen, waar het geheele personeel de staking met gekruiste armen heeft aanvaard. Het is mogelijk, dat een of ander ambtenaar Woensdag meer dan anders met zijn penhouder heeft gespeeld, doch het publiek denkt over de uitlating van Jouhaux het zijne. Dat de communistische Humanité van Don derdagmorgen in navolging van de communis tische Soir van Woensdagavond haar lezers onthaalt op het „schitterende succes" van de protestbeweging, ligt geheel in de lijn van de moedwillige blindheid voor de werkelijkheid welke kenmerkend is voor de handlangers van Moskou. Het zou dwaas zijn het aandeel in twijfel te trekken, dat het energieke optreden van Dala dier heeft gehad, maar het échec moet naar aller oordeel vooral worden toegeschreven aan het feit, dat de groote massa der roode arbeiders het drijven der C.G.T. meer dan zat was. Daar bij zijn de patriottische woorden van Daladier dezer dagen door de radio zeker in goede aarde gevallen. In dit geval is het van belang op te merken, hoezeer Woensdag met evengoed hu meur gewerkt Werd. De toekomst zal uitwijzen in hoeverre het prestige van hen, die zich tot dusverre als de onbetwiste leiders der werken de klasse uitgaven, door hun Woensdag geleden échec geslonken is. In parlementaire kringen zegt men, dat de kans van Daladier op een meerderheid in de Kamer zeer sterk is gestegen. Temeer omdat het verhoogd prestige van den minister-president het hem mogelijk maakt, op, het stuk van wij ziging in de wetsdecreten een zekere handel baarheid te toonen. Bovendien zal met name de S.F.I.O. in de debatten, welke vermoedelijk om streeks 10 December hervat zullen worden, door de geleden nederlaag zich genoopt zien een paar toontjes lager te zingen. Het schijnt overigens, dat Blum aan het aanzien, waarover hij in zijn partij beschikte, door zijn onbekookt optreden der laatste dagen ernstig nadeel heeft berok kend. Uit bijna alle industrieele centra wordt vol gens Havas gemeld, dat talrijke fabrieken, waar gestaakt is, voorloopig hun poorten hebben ge sloten en het personeel hebben ontslagen. Te vens is aangekondigd, dat binnenkort weer personeel in dienst zal worden genomen. Hier door is het mogelijk zekere ongewenschte ele menten buiten de deur te houden. Ook in vele gerationaliseerde bedrijven heeft men dezen maatregel genomen, o.a. in de vliegtuigindustrie, in de tabaksfabrieken en de arsenalen. Deze „lockout" zal slechts kort duren. Reeds zijn enkele honderden ontslagen gevallen. Volgens de C.G.T. worden door de „lockout' in de metaalindustrie getroffen 500.000 man, in de textielindustrie 100.000 en in de bouwvakken en leerindustrie enkele duizenden. De meesten kunnen vragen wederom te wtorden aangesteld. Op verschillende plaatsen zijn deze maatre gelen aanleiding geweest tot plaatselijke sta kingen, o.a. te Saint Nazaire, Bourges en Tou lon. In vele steden zijn protestbetoogingen ge houden. Opmerkelijk is verdei' de verklaring, welke de minister van Arbeid, Pomaret, heeft afgelegd aan de „Intransigeant". De minister heeft hierin gewezen op den plicht van de werkgevers om thans het bewijs te leveren van begrijpen er. lankmoedigheid. „Dat de leiders van de industrie thans han delen met omzichtigheid en lankmoedigheid. De regeering vraagt hun dit. Dat zij Weten onder scheid te maken tusschen elementen, die wer kelijk gevaarlijk zijn en dreigden den geest van de arbeiders te verpesten en de arbeiders, wier grootste fout is geweest angst te hebben gehad en zich te hebben laten meesleepen. Het zou thans een vergissing, neen, erger een fout zijn, te spreken van een overwinning van de eene klasse der bevolking op een andere. Er mag geen sprake zijn van overwinnaars en overwon- nefnen." De bü Kon. Besluit benoemde burgemeester van Gouda, dr. K. F. O. James, te voren chef van de afdeeling havenbeheer der gemeente Rotterdam en chef van de kabinetszaken voor den burgemeester dier gemeente, is vandaag als opvolger van den overleden burgemeester E. G. Gaarlandt, in een speciaal daartoe belegde raadsvergadering in zijn ambt geïnstalleerd. De installatie geschiedde door den waarne mend burgemeester, wethouder mr. H. P. C. M. de Witt Wijnen, met een rede, waarin deze, na een welkomstwoord en een gelukwensch den wensch uitte, dat Gouda en burgemeester James zich met deze benoeming blijvend zouden mogen gelukwenschen. Mr. de Witt Wijnen hing daarop burgemeester James de ambtsketen om als teeken zijner nieuwe waardigheid. Burgemeester James heeft, na allereerst dank te hebben gebracht aan H.M. de Koningin en de raadslieden der Kroon, zijn erkentelijkheid geuit voor de welwillende wijze, waarop wet houder De Witt Wijnen hem is tegemoet ge treden, Spr. herdacht met groote waardeering ziin ontslapen ambtsvoorganger burgemeester Gaarlandt. Namens den raad heeft de oudste der raads leden, de heer P. D. Muijlwük, een welkomst woord tot burgemeester en mevrouw James ge richt en naast zijn taak als burgemeester zqn belangstelling gevraagd voor al die uitingen van het maatschappelijk leven, waarvoor de burge meester in Rotterdam zoo groote belangstelling heeft betoond. Dankend voor deze vriendelijke woorden heeft burgemeester James daarop de vergadering ge sloten, welke ook door vele belangstellenden van elders werd bijgewoond. Na de installatie-zitting hebben burgemeester en mevrouw James receptie gehouden ten stad- huize. De vaste commissie voor privaat- en straf recht uit de Tweede Kamer, in wier handen het wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van de belemmeringenwet privaatrecht is gesteld, deelt in het Voorloopig Verslag nopens dit wetsont werp o.m. mede: Met de regeering is de commissie van oor deel, dat een voorziening, ten einde publiek rechtelijke lichamen in staat te stellen de vrije beschikkingen te verkrijgen over de aan hen toebehoorende onroerende goederen, ten aan zien waarvan contracten van onbepaalden of langen duur gesloten zijn, aanbeveling verdient. Echter heeft de commissie zich afgevraagd, of een voorziening op dit gebied wel thuishoort in de belemmeringenwet privaatrecht. Ware het niet eenvoudiger en logisch, een aanvulling van de pachtwet tot stand te brengen, welke t aan de publiekrechtelijke lichamen mogelijk zou ma ken hun onroerende goederen te verpachten onder het voorbehoud, dat zij de pacht kunnen opzeggen, indien de Kroon erkent, dat het al gemeen belang dat vordert? Opgemerkt werd, dat er tusschen de belem meringenwet privaatrecht in haar tegenwoor- digen vorm en de voorgestelde aanvulling nog enkele verschillen bestaan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 9