Fransch protest te Rome Japanners blijven bombardeeren Frankrijk begroet Nederland Hitier spreekt te Reichenberg Minister Pirow in Nederland Minister Gérard treedt af Het nieuws van heden DE TUNIS"-CAMPAGNE VERONTRUST PARIJS DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS ZATERDAG 3 DECEMBER 1938 - OCHTENDBLAD SUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE, NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 - GIRO 22884 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voor Haarlem 25 cent per week; per kwartaal f3.25. Bij onze Agenten 27XA ct. per week. per kwartaal f 3.58 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE. UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD. HAARLEM VIER EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 21514 „Het antwoord van Frankrijk is een zeer duidelijk: neen!" Italiaansche persstem over sterkte der as Fel Italiaansch commentaar Het Weer Een nieuw offensief tegen Tsjang- tsja en Nantsjang wordt door hen voorbereid Bevindt Bluecher zich in Noord west-China? Koningin Maud wordt Donderdag begraven 'is» Bij de opening van het Julianahuis in de Cité Universitaire te Parijs President Lebrun uit zijn bewondering Het ontvoerde meisje is weer thuis „Tot besluit der geboorte-acte van het groot-Duitsche Rijk" De „Angriff" blijft over Kard. Innitzer spreken Deze zou zich nu in een Italiaansch klooster willen terugtrekken Na de stakingen in Frankrijk Socialisten protesteeren tegen sancties en uitsluitingen Besprekingen met dr. H. Colijn J. Patijn F IET SBELAST ING WORDT IN ITALIË AFGESCHAFT en mr. Italië aanvaardt het vlootverdrag Nogmaals geruchten rondom Schuschnigg Overdrijving De watertentoonstel ling te Luik Eerste steen gelegd voor Neder- landsch paviljoen VAWUl'.l B/ NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 50 et., frigefe mededeeüngen 50 cent; Idem op pag. één 65 cent per regel. BIJ contract sterk verlaagde prijzen. Voot <to kleine annonces „Omroepers" *te de rubriek PARIJS, 2 Dec. (Havas.) Francois Pon- oet, de Franse he ambassadeur te Rome, beeft bij Ciano een proteststap ondernomen wegens de betoogingen, die rich eergisteren hebben voorgedaan in de Fascistische Ka mer, waar afgevaardigden kreten hebben geuit zooals: „Tunis," en aldus de passage der verklaringen van Ciano inzake de „na tuurlijke aspiraties van het Italiaansche volk" onderstreepten. In een commentaar op de rede van Ciano pn de incidenten in de Fascistische Kamer, schrijft de „Intransigeant": „Men moet in het buitenland weten, dat Frankrijk één is, en dat moederland en overzeesche gewesten één ge heel vormen, waarop wij nooit een aanslag zul len dulden. Indien het buitenland gemeend heeft te kunnen rekenen op onze binnenland- sche oneenigheden, indien het geloofd heeft, dat wij werden ondermijnd door het virus der revolutie, dan heeft de 30ste November een duidelijk beeld te zien gegeven. Frankrijk zal zijn éensgezindheid hervinden om de veilig heid van al zijn grenzen te verzekeren." De „Paris Soir" vraagt: „Wat wil Italië? Heeft het werkelijk territoriale eischen? Dan is het antwoord van Frankrijk zeer duidelijk: een „Neen" zonder omwegen. En is in Januari 1934 geen verdrag geteekend? Wij houden ons aan de verdragen. Of is er sprake van een onder handelingsmanoeuvre? Dan is dit een soort conversatie, waarvoor Frankrijk geen belang stelling heeft. Als de Italianen ons iets te zeg gen hebben, laten zij dat dan doen."' Volgens de „Journal des Debats" kan deze beginnende campagne slechts een nauwe een heid tusschen Frankrijk en Engeland ten ge volge hebben. Men zou van het bezoek van Von Ribbentrop gebruik kunnen maken om iederen twijfel daarover in zijn geest te doen verdwij nen. Zoo zou zijn bezoek werkelijk nut kunnen hebben, aldus het blad. De „Giornale d'Italia" schreef heden letter lijk: „De Italiaansche natie, solidair met haar regeering, is tot alles bereid. Zij is bereid op te marcheeren en, indien dat noodig zal zijn, zelfs tegen Frankrijk." Deze woorden besluiten een artikel, waarin het blad wijst op de groote verbazing, gisteren door de „Temps" betoond naar aanleiding van de onthullingen, door Ciano tijdens zijn rede voering :n de kamer gedaan. Het blad schrijft, dat deze verrassing begrijpelijk is, daar de door den minister van Euitenlandsche Zaken gege ven uiteenzettingen alle verhalen over de hou ding van Italië, welke door de Fransche bladen in die dagen in omloop werden gebracht, te niet doen. Inderdaad had zich op grond dezer val- sche geruchten waarbij o. m. werd beweerd, dat er een tegenstelling tusschen het Koninklijk Huis en de fascistische regeering bestond over de politiek van innige solidariteit met Duitsch- land bij deze crisis, en dat in het land een oppositie tegen de mobilisatie zou bestaan in Frankrijk de overtuiging verspreid, dat Italië passief zou blijven tegenover de ontwikkeling der dramatische gebeurtenissen. Men zal ge makkelijk begrijpen hoe de teleurstelling in Frankrijk was. De verrassing is ook te verkla ren uit de gewilde onwetendheid over al het geen dag in dag uit in den Italiaanschen staat en de Italiaansche zielen is tot stand gebracht. TT," De verjaardag -van. Polens onafhankelijkheid is te Warschau met groote feestelijkheden gevierd VOOR DE KUSTSTROOK: Matige wind 1 uit het Zuiden tot Zuidwestenv gedeeltelijk bewolkt, mogelijk overdag nog lichte regenbuien, zelfde temperatuur. VOOR HET BINNENLAND: Zwakke tot |j matigen wind uit het Zuiden tot Zuidwes- ten, heldere koude morgen, overdag ge- deeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, zelfde temperatuur overdag. ALGEMEENE VOORUITZICHTEN: Het E weertype vertoont geen neiging tot ver- andering en een nieuwe storm is nog niet te voorzien. S IllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUIIIIIIIHIIIIIIIHIIIIlllllllllli t TSOENGKING, 2 Dec. Naar het Chinee- sche Persbureau meldt, hebben 35 Japansche vliegtuigen een zeer hevig bombardement op Kweilin, de hoofdstad van Kwangsi, onder nomen. Meer dan zestig bommen kwamen te recht in twee der drukste straten, waardoor 170 menschen, meest vrouwen en kinderen, om gekomen of gewond zijn. De beide straten werden vrijwel in puin- hoopen herschapen. Op verscheidene punten braken branden uit. Een moskee werd geheel vernield. Kweilin, aldus het Chineesche pers bureau, bezit geen militaire etablissementen, wel is het het eindpunt van de spoorlijn Soe- nanKwangsi. Bij het station zijn echter slechts enkele bommen neergekomen. Uit Hongkong wordt bericht: Voor het eerst sedert de bezetting van Kanton door de Ja- panneezen mochten vandaag vreemdelingen de stad niet binnengaan wegens „een razzia op plunderaars en misdadigers". In de buitenland- sche concessie, Sjamien, werd geweer- en ma chinegeweervuur gehoord. Een vreemdeling, die in de stad was geweest, zeide bij zijn terug keer te Sjamien, dat honderden Chineezen wa ren gearresteerd en aan de hoeken der straten opgehangen. Verder meldt D. N. B. dat de Japanneezen voorbereidingen voor een nieuw offensief te- £en Tsjangtsja en Nantsjang getroffen hebben. Van Hankau worden groote hoeveelheden mu nitie en ander oorlogstuig naar het Zuiden gezonden: de straatwegen zijn vol transport- kolonnes en troepen. Volgens berichten in de Chineesche pers zou Bluecher, de vroegere commandant van het Russische leger in het Verre Oosten, begin November in China zijn aangekomen. Hij zou dezelfde persoon zijn als de speciale Russische gedelegeerde, die zich volgens vroegere berich ten in Hengyang heeft opgehouden op een oogenblik, waarop Tsjang Kai Sjek zich daar bevond met hooge officieren en regeerings- vertegenwoordigers voor het houden van be sprekingen. Bluecher zou eischen hebben overgebracht welke o.m. zouden behelzen dat de> Chineesche tegenstand geheel tot guerilla op groote schaal moet worden georganiseerd en minstens één ministerpost aan een Chineesch communist moet worden gegeven. Tsjang Kai Sjek zou deze eischen hebben afgewezen, o.m. met de motiveering, dat Noord-West-China niet het eenige oorlogstooneel in de toekomst zal wor- en, maar ook Zuid-West-China, zoodat hij rekening moet houden met Engeland, Frank rijk en Amerika. w? °°genMik zou Bluecher zichrin Noord- West-Chma bevinden. OSLO, 2 Dec. (Reuter). De begrafenis van Koningin Maud is bepaald op S dezer. Model van het mausoleum, dat voor den overleden Italiaanschen dichter Gabriele d'Annunzio zal worden gebouwd PARIJS, 2 Dec. (A.N.P.) Hedenmiddag is in de Cité Universitaire het Nederlandsche studentenhuis, het „Collége neerlandais", plechtig geopend in tegenwoordigheid van den president der republiek, Lebrun, den minister van Buitenlandsche Zaken, Bon net, den minister van Onderwijs, Jean Zay, en den rector der academie van Parijs, Roussy, terwijl van Nederlandsche zijde aanwezig waren prof. Van Poelje als ver tegenwoordiger van minister Slotemaker de Bruine en de Nederlandsche gezant, jhr. mr. J. Loudon. Jhr. Loudon sprak de openingsredevoering uit Hij herinnerde aan de banden, die van oudsher de intellectueelen beider landen vereenigen. Het speet spr:, dat H.K.H. Prinses Juliana niet in de gelegenheid is geweest de openingsplech tigheid bij te wonen. Spr. eindigde zijn rede met president Lebrun dank te zeggen voor zijn aan wezigheid. De tweede spreker, minister Jean Zay, wees er op, dat Nederland, het uitverkoren land der gedachte, ook het vaderland is van de ware en zuivere kunst. „Dit land zoo zeiae hij ontvangt en trekt altijd hen aan, die Frank rijk begiftigd hebben met die vrijheid des gees- tes, die wij behoeden als onze grootste kracht." De laatste spreker, rector Roussy, heette, na gewezen te hebben op de vruchtbare geestelijke samenwerking tusschen beide landen, de stu denten uit Nederland welkom. Nadere bijzonderheden Omtrent de opening van het Nederlandsche gebouw in de Cité Universitaire aan den Boule vard Jourdan, officieel Julianahuis geheeten, vernemen wij nader, dat ook aanwezig was de heer Visser, chef van de afdeeling Kunsten en Wetenschappen van het departement van O., K. en W.., evenals E. H. Juckema van Bur- mania baron Rengers van Warmenhuizen, ka merheer van H. M. de Koningin en dienstdoend grootmeester van Prinses Juliana, die door H.K.H. als haar vertegenwoordiger ter bijwo ning van de plechtigheid naar Parijs was afge vaardigd, de architect van het gebouw, de heer W. M. Dudok, de president van het na tionale comité, Z. Exc. D. Fock, minister van Staat en andere vooraanstaande personen, zoo wel uit Frankrijk als uit Nederland. De Nederlandsche gezant, jhr. Loudon, die na het spelen van de twee volksliederen, als eerste het spreekgestoelte beklom, ging o.a. nog in het kort de wordingsgeschiedenis van het gebouw na en gaf zijn blijdschap te kennen over het streven naar moreele herbewapening, hetwelk zich in Nederland af teekent en dat ook in Frankrijk, vooral bij de jongere generatie, vorm begint aan te nemen. De rede, welke herhaaldelijk door luid ap plaus door het groote aantal aanwezigen, dat de ruime gezelschapszaal meer dan vulde, werd onderbroken, werd gevolgd door toespraken van .Fransche zijde, waarin bijna zonder uitzonde ring de nadruk werd gelegd op de groote sa menwerking op wetenschappelijk en kunstge bied, welke reeds zoovele eeuwen tusschen Frankrijk en Nederland bestaat. Namen als Grotius, Erasmus, Descartes, Rembrandt, Ruys- dael, Van Leeuwenhoek, Boerhaave, van den Franschen philoloog Scaliger en ander Al wer den daarbij steeds weer genoemd. Prof. van Poelje verontschuldigde den mi nister en bood namens de Nederlandsche regee ring een Winkler Prins' Encyclopaedie aan. President Lebrun, die als eerste het gebouw bezichtigde, uitte vooral zijn bewondering voor het comfort en de zeer moderne wandschilde ringen. De aanwezigen bleven na afloop van de plechtigheid, die werd opgeluisterd door de mu ziek van het regiment koloniale infanterie, nog geruimen tijd in het college vertoeven. OXON HILL, 2 Dec. (Havas). Mary Brown, het meisje, dat gisteren door onbekenden was ontvoerd, is door haar ontvoerders naar het ouderlijk huis teruggebracht. Het kind viel bij de thuiskomst in zwijm. Later verklaarde het, dat zij, alvorens naar huis te worden gebracht, te Washington was vastgehouden. Er wordt thans een onderzoek ingesteld. De ontvoerders hebben de vlucht genomen. REICHENBERG, 2 Dec. (D.N.B.). Hitler heeft vanavond in een hier ter stede gehou den vergadering een redevoering gehouden, waarin hij na gesproken te hebben over den groei der N. S. D. A. P. en het optreden der nationaal-socialistische regeering o.m. zeide: „Toen kwam 1938, het jaar, dat gij thans zelf hebt medegeleefd, een jaar, dat plannen en ver wachtingen van vele eeuwen verwezenlijkte. Dat, mijn volksgenooten, is het resultaat van een strijd om de Duitsche volksziel ten gunste van een Duitsche volksgemeenschap. (Spreekkoren roepen: „Wij danken onzen Fuehrer"). In dit jaar heeft zich deze Duitsche volksgemeenschap echter ook voor den eersten keer vertoond als werkelijkheid, welke voor geen dreiging en voor geen afpersing terugwijkt. Wij hebben zeer ge matigde beperkingen in de doelstelling van onze buitenlandsche politiek aangebracht, doch er gens houden internationale rechten op en komt het nationale recht der volken naar voren. Uit deze vastbeslotenheid, aldus vervolgde Hitler, is thans dit groot-Duitsche rijk ontstaan en het heeft ook u, mijne volksgenooten, den weg in dit groote rijk vrijgemaakt en u thans in zich opgenomen. Dat gij U daartoe openlijk bekent, is noodig als besluit der geboorteacte van het groot-Duit sche rijk. De geboorteacte van het Tweede Rijk werd onderteekend en opgesteld door de Duitsche vorsten. De geboorteacte van het Derde R'jk werd opgesteld en bevestigd door het Duitsche volk. BERLIJN, 2 Dec. (Havas). Ondanks het kort geleden uitgegeven démenti van het Aartsbis schoppelijke Ordinariaat te Weenen betreffende een bericht, volgens hetwelk Kardinaal Innitzer vervangen zou worden door den Bisschop van Berlijn, Mgr. von Preysing, verklaart de Angriff nog heden, dat Innitzer weldra uit zijn functies zal treden om zich terug te trekken in een Ita liaansch klooster. Na melding te hebben gemaakt van de tegenspraak van het Aartsbisschoppelijke Ordinariaat te Weenen, schrijft het genoemde blad „dat het op deze kwestie moet terugkomen". Het beweert, dat de berichten omtrent een af zetten van Innitzer afkomstig waren uit wel ingelichte katholieke kringen, die in nauw con tact staan met het Ordinariaat te Berlijn. „In Weenen" aldus de Angriff „waar men sinds lang er aan gewend is om de waarheid met soepelheid tot uitdrukking te brengen, weet men in welingelichte katholieke kringen, dat Innitzer op zijn laatst na Kerstmis uit zijn functies zal treden om hét purper te verruilen voor de een voudige monnikspij, en zijn leven te eindigen in een Italiaansch klooster." PARIJS, 2 Dec. (Havas). De socialistische frac tie is vanmorgen bijeengekomen. Zij heeft een motie aangenomen, waarin zij protesteert tegen de sancties, die genomen of voorbereid zijn, ten gevolge van de staking jegens ambtenaren en arbeiders in de particuliere industrie. Zij vra gen de regeering om niet den weg der onder drukking te betreden en de reeds genomen sancties terstond in te trekken, 'terwijl zij voorts de houding aan de kaak stellen van de werk gevers, die een lockout tegen de arbeiders in stellen. De algemeene confederatie van werkgevers deelt o.m. mede, dat de confederatie categorisch tegenspreekt, dat massale lockouts in het ge- heele landsgebied na de gedeeltelijke staking op initiatief van de werkgevers ingesteld zijn. ROME, 2 Dec. (Stefani). Vanaf 1 Januari zal in Italië de rijwielbelasting afgeschaft zijn. (Van onzen redacteur) Vrijdagmiddag te 15.34 arriveerde met den Pullman-trein aan het Station H. S. te Den Haag de Zuid-Afrikaansche mi nister van Defensie, Pirow, die, zooals be kend, een rondreis maakt door verschil lende landen van Europa. Hij was verge zeld van zijn secretaris, den heer Kok. Bij de ontvangst waren o.m. aanwezig de Zuid-Afrikaansche gezant, dr. H. D. van Broekhuyzen en diens secretaris, de heer Pot gieter. De heer Pirow poseerde eenige oogen- blikken welwillend voor de fotografen, maar weigerde ten opzichte van de journalisten zich over het juiste doel van zijn bezoek aan ons land alsmede over de achter den rug liggen de besprekingen uit te laten. Hij deelde mede, dat hij des avonds een bespreking zou hebben o.m. met dr. H. Colijn en mr. J, A, N. Patijn. Inderdaad zijn deze besprekingen Vrijdag avond gehouden in het gebouw der Zuid-Afri kaansche legatie aan den A. Gogelweg te Den Haag. Dr. H. van Broekhuyzen bood een diner aan, waarbij aanzaten de minister-pre sident dr. H. Colijn, de minister van Buiten landsche Zaken, mr. J. A. N. Patijn, de vice- president van den Raad van State, jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland en diens zoon jhr mr. G. Beelaerts van Blokland, ambtenaar bij het departement van Buitenlandsche Zaken. Voorts waren aanwezig dr. H. Muller, oud gezant van Zuid-Afrika en de heer J. Schilt- huis, handelsattaché voor de Unie te Rotter dam. Allen zaten aan met hun dames. Omtrent de besprekingen, welke daarbij wer den gehouden, betrachten officieele instanties de grootste terughoudendheid. Het ligt even wel voor de hand, dat ook hier evenals elders het koloniale vraagstuk is aangeroerd. Minister Pirow zal heden weer uit Den Haag vertrekken. België zal een actieve economische en sociale politiek voortzetten BRUSSEL, 2 Dec. (Be.ga;. Het kabinet is hedenavond opnieuw bijeengekomen. Hierna werd de volgende mededeeling verstrekt; „De regeering heeft de politieke situatie ern stig bestudeerd. De premier zal Dinsdag in de Kamer 'n verklaring afleggen. Hij zal den una- niemen wensch der regeering kenbaar maken om geen deflatiepolitiek te voeren; om de ver plichte werkloosheidsverzekering in stemming te brengen, om een zoo actief mogelijke econo mische politiek te voeren, vooral door de marge tusschen prijzen van groot- en kleinhandel te verminderen, en ten slotte door in de in dustrie een discipline te handhaven tot alge meen welzijn. Minister Gérard heeft zich met deze verklaring niet kunnen vereenigen." Even later werd bekend, dat de minister van Financiën zal aftreden. Heden documenten op het Foreign Office onderteekend LONDEN, 2 Dec. Italië heeft zich heden formeel aangesloten bij het Londensche Vloot verdrag van 1936. Dit beteekent, dat Italië be perkingen betreffende de typen van oorlogs schepen aanvaardt en zich verbindt geregeld inlichtingen over de bouwplannen uit te wisse len met Groot-Brittannië, de Dominions, de Vereenigde Staten en Frankrijk. Graaf Grandi, de Italiaansche ambassadeur te Londen, heeft de vereische documenten, krachtens welke Italië tot het verdrag toetreedt, op het Foreign Office geteekend. Daarmee is dan de laatste formeele daad verricht voor het completeeren van de BritschItaliaansche overeenkomst, welke op 16 April werd geteekend. LONDEN, 2 Dec. De Weensche correspondent van de „Daily Telegraph and Morning Post" meldt aan zijn blad: „Het is waarschijnlijk, dat dr. Schuschnigg in het geheel niet voor het ge recht gedaagd zal worden. Zijn gezondheid is ernstig aangetast door zijn gevangenschap en zijn haar is thans wit. Officieel is mij verzekerd, dat nog geen beslissing is genomen omtrent zijn toekomst. Het is echter waarschijnlijk, dat hem toegestaan zal worden onder toezicht naar een landhuis te gaan, doch hij zal voor het oogen blik niet naar het buitenland mogen. Wanneer hij in vrijheid zal worden gesteld, zal dit zeker op eerewoord geschieden, dat hij niets zal pu- bliceeren noch interviews aan de pers zal toe staan. Het speciale gerechtshof, dat het proces tegen hem zou moeten behandelen, is nog niet gevormd. Parijs protesteerde te Rome over de be* toogingen in de Fascistische Kamer. De Belgische minister van Financiën Gérard treedt af. Te Parijs werd gisterenmiddag het Ne derlandsche Studentenhuis plechtig ge opend. De Zuid-Afrikaansche minister Pirow is Vrijdagmiddag te Den Haag aangeko men. Bijzonderheden over de taak van den nieuwen Nederlandschen Rijkslandbouw- consulent voor Italië. Wetsontwerp aangekondigd, waarbij Schiphol centraal vliegterrein zal worden. Interpellatie in de Tweede Kamer over het toelaten van vluchtelingen. New-Yorksche beurs: stemming luste loos. Alle overdrijving schaadt. Wanneer ge iets te zeer ophemelt dan stelt ge velen teleur zoodra dezen de werke lijkheid zien. U hebt iets willen aan prijzen, willen aanbevelen, doch zijt uw doel voorbij geschoten, zoodra ge teleurstelling bemerkt inplaats van bewondering. Laat wat aan de werke lijkheid over om iemand voor iets of iemand in te nemen. Blijf in uw lof prijzing nog wat onder de waarheid, dan valt het steeds mee. En zoo ge van iemand of iets kwaads moet zeg gen, laat uw woord dan zijn van groote bezadigdheid. Zoodra ge iemand zwarter hebt afgeschilderd dan hij is, gaat het waarschuwings vermogen van uw woorden verloren en bestaat zelfs de kans dat de man, te gen wien u wilde waarschuwen, juist sympathie en vertrouwen wint. Hoed u in elk geval voor overdrijving. LUIK, 2 Dec. (Belga). Vanmorgen is plechtig de eerste steen gelegd voor het Nederlandsche paviljoen op de Luiksche Watertentoonstelling, in tegenwoordigheid van den minister voor Openbare Werken, Balthazar en talrijke andere Belgische autoriteiten. Ook was aanwezig de Neder landsche gezant te Brussel, baron van Harinxma thoe Slooten. Baron de Launoit heeft tijdens de plechtig heid de volgendé toespraak gehouden: „Excellentie, mijne heeren. Het is mij een zeer bijzondere vreugde op dit oogenblik de Nederlandsche delegatie te begroeten, die naar Luik is gekomen voor de plechtigheid der eerste steenlegging van het Nederlandsche paviljoen op de Watertentoonstelling. Een gelukkige samenloop heeft veroorloofd, dat de deelneming onzer buren en vrienden aan de tentoonstelling vasten vorm heeft aangeno men in de week, waarin het bezoek van onzen Koning aan Nederland onzen volken de gelegen heid heeft gegeven op duidelijke wijze citdruk- king te geven aan de gevoelens van achting en hartelijkheid, welke hen bezielen. De prachtige ontvangst van onzen Vorst, hem van de zijde van H. M. de Koningin en de geheele Neder landsche natie ten deel gevallen, heeft tot ons hart gesproken. Geheel België heeft de edele woorden waar mede de Koning de belangrijkheid der geeste lijke, moreele, economische en commercieels banden, die ons vereenigen, deed uitkomen, ge ratificeerd. Wij wenschen in uw deelneming aan de ten toonstelling van Luik de verwezenlijking te zi^n der schoone redevoeringen, welke wij hebben toegejuicht. Alles brengt ons er toe ten nauwste samen te werken. Door onze pogingen op het gebied van werkzaamheden voor den vrede sa men te laten gaan, versterken wij wederzijds de bases van ons nationale bestaan." Stand op Zaterdag 1 nur v.m.: 752.4 Vorige stand: 752.2

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 1