Uit den omtrek „Smit Steens" Rechter tegen rechter WaUs KATHOLICKCN VOLTOOIT UW GIGGN UNIVGRGITGIT Spaart! „DE SPAARNESTAD" kerst-veldloopen van MAANDAG 19 DECEMBER 1938 Kapperszaak uit gebrand Velsens brandweer had een „ijzig" karakter BEVERWIJK D. E. M. Parcours door Hollandsch polderlandschap Het parcours, dat door een echt stukje pol- 'erlandschap loopt, is vrij zwaar en voorzien an de gewone hindernissen, als hekken en 'ooten, welke men in een weiland zooal tegen- l°mt. De heeren de Wildt hebben ook nu hun Ahderijen wederom belangeloos beschikbaar ge- teld. DE WERKLOOSHEID Burgerlijke stand Kerstgave van kath. Beverwijk BENNEBROEK HEEMSTEDE HAARLEMMERMEER HILLEGOM SANTPOORT VELSEN BIJZ. VRIJWILLE LANDSTORM Prijsuitreiking schietwedstrijd Aanrijding Burgerlijke stand IJMUIDEN FEESTVERGADERING R.K. VROUWENBOND Door de kou bevangen De „Alkmaar" a.s. week aan den afslag „Het is voor ons ondoenlijk uit te maken wie gelijk heeft" Een forsch partijtje voetbal Openbare verkooping Kerstfeest R. K. Vrouwenbond OVERVEEN ZAANDAM ZANDVOORT WIELRENNEN H.S.V. De Kampioen /Sfr Alleen J goede brandstof Anthraciet met reputatie! Afm. 22-35 en 30-502.60 15-20 2.20 1 H.L. is 75 K.G. KOLENHANDEL (Adv. Ingez. Med.) VOETBAL R.K. HAARL. VOETBALBOND Programma Maandag 26 December (2e Kerstdag) Juniorenleiders-vergadering Haarlemsche Voetbalbond SCHAKEN R.K. Schaakclub Het Witte Paard HOCKEY TAFELTENNIS R.K. Sportvereenigingen Hercules - Winfried Haringvangsten Zondagavond, omstreeks 8 uur, is, tijdens Afwezigheid van de bewoners brand ont daan in de bovenverdieping van een perceel Aan den Wijkerstraatweg te Velsen-Noord, daarin de kapperszaak van den heer Schoorl &eVestigd is. Het vuur greep zeer snel om zich heen, zoo- mede in verband met de omstandigheid, .at de huizen daar ter plaatse aaneengebouwd Jta. het gevaar groot was, dat de brand op de Wendende perceelen zou overslaan. De felle °°stenwind deed dit gevaar nog aanzienlijk toe lemen. Ue brandweer was echter zeer spoedig ter Waatse. Met twee stralen werd het vuur krach je aangepakt. De hevige koude maakte den brandweerlieden het werken niet gemakkelijk. n minder dan geen tijd waren de mannen met Is bedekt, terwijl de onmiddellijke omgeving an het brandende perceel in een spiegelgladde Jsvlakte veranderde. IVlet groote moeite slaagde men er in den rand tot dit eene perceel te beperken. Reeds ad het dak van een belendend woonhuis vlam Jevat, doch dit gevaar kon spoedig gekeerd °rden. Toch duurde het nog geruimen tijd, °ordat ook hier de laatste sporen van vuur erdwenen waren. Intusschen waren de kapperszaak en het bo lhuis volkomen uitgebrand. Het belendende krceel kreeg aanzienlijke brand- en water- chade. De schade wordt slechts gedeeltelijk 00r verzekering gedekt. Ue nieuwe Magirusladder, welke de brand er onlangs in bezit heeft gekregen, was even ts ter plaatse, doch behoefde geen dienst te floen. - Evenals vorige jaren organiseert de R. K ijportverceniging „D.E.M.", te Beverwijk, ook jaar weer op den tweeden Kerstdag de po pulaire Kerstwedloop voor D.H.A.K.-leden en ^öen van R. K. Sportclubs. Er zal geloopen" worden in drie klassen. Klas- A. 5 K.M., klasse B. 2*/2 K.M. en klasse C. A'leen open voor leden van R. K. voetbal-, gym- .Astiek- en andere sportclubs (geen D.H.A.K.- eveneens over 2Vi K.M. E>e start en finish zijn op het D.E.M.-terrein ah den Hoflanderweg te Beverwijk. Het inleg- °A'd bedraagt 25 cent, terwijl inschrijvingen ^toeten worden gericht aan J. Burger, Bree- 5traat 86, Beverwijk. Wat de prijzen betreft, is de oude traditie ^Aer in eere hersteld: zij zullen bestaan uit (Eu de gemeentelijke Arbeidsbeurs stonden adenmorgen 1175 werkzoekenden ingeschre- h, waaronder 180 uit de gemeente Heemskerk. ^Hoewel het aantal werkloozen de laatste tjbjmn gestegen is blijft het totaal toch nog al- onder dat van verleden jaar. «.betrouwd: C. van Rijn en A. Weinrich; J. Josser en M. Reus- F. J. Kloos en J. G. de liter. Ueboren: z. van E. E. M. LubbersKors; d. ,Ah G. NijkampWezel; d. van D. M. van der ehl—Vos; d van C. Limmende Ruijter; d. Ah A. M. AppelPeperkamp; z. van M. C. Bol ^Snijders; d. van E. M. L. Meijer—de Graaf; van J. C. Majoorvan Roon; z. van M. P. a BotBlommaert. v °verleden: T. Wijngaarden, 71 jaar, wedr. -Ah a. v. d. Heide, Koningstraat 8; C. Docter, 11 jaar, Koningstraat; J. Nielen, 75 jaar, wedr. jt*h a. Krijgsman, De Visscherstraat 10; A. ^A-aren, 91 jaar, Adrichemstraat 22. (j He groote Kerstcollecte, welke gisteren in de parochekerken onder de Heilige Missen is !Ahouden ten bate van de armen, heeft de °°ie som van f 1.309.88 opgebracht. l burgerlijke Stand Overleden; Maria Jo- Ahha Relijk, wed. Brico, oud 89 jaar. „bevonden en verloren voorwerpen Gevon- v h: een schaats; een bruin lederen heeren- Ahdschoen; een heerenhandschoen met kap. ^Verloren- een kinderpop; een rood kinder- eahtje; een bruin nappa heerenhandschoen; jj?h donkerblauwe ceintuur van een japon; een aUw kinderwantje. I^Herstgave voor de R. K. georganiseerde werk- ^A'-cn. voor deze Kerstgave werd vorigen Zondag' aan de R. K. Kerk aan den Hee- hweg en Zondag aan de kerk op het Valken- Hmrpiein gecollecteerd, v Aan den Heerenweg werd 121.40 en aan het js menburgerplein werd 147.40 ontvangen, dit j. Jmzamelijk ruim 50,mieer dan het vorige "r de armen der St. Bavo-parochie. De gehouden collecte ten behoeve der armen bar st- Bavoparochie in de kerk van de h ochie van den H. Bavo aan den Heerenweg den niet onbelangrijken som van 823,43 ^bracht. Brandalarm. Zondagmiddag om ruim één uur werd brand gemeld in perceel Rijnstraat 25. De bewoner kwam door een sterke brandlucht tot de ontdekking dat het brandde boven den kachel van de Centrale verwarming tusschen zolder en plafond. De brandweer, die in enkele minuten aan wezig was, ontdekte dat een houten balk in den schoorsteen, die niet voldoende door- steen was beschermd, vuur had gevat, en dit vuur zich nu verplaatste tusschen het plavond en den zolder. Met een tunslang bluschte de brandweer het vuur, dat, dank zij het spoedig ontdekken en het vlug aanwezig zijn der brandweer zich tot een minimum beperkte. Er was alleen wat waterschade, terwijl de zolder voor een deel gesloopt moest worden om bij het vuur te kunnen komen. Behalve de staf der brandweer was ook de burgemeester en de inspecteur van politie' aan wezig. Aanbesteding. In hotel de Beurs werd het bouwen van een blok van 3 woningen met bij komende werkzaamheden aanbesteed. De uit slag luidde voor de af deeling grond-, beton en metselwerk: hoogste inschrijver H. P. Bak ker, Nieuw-Vennep f4537; laagste inschrijver: Gebr. Eikelenboom, Aarlanderveen f 3190. Voor het timmer- en ijzerwerk: hoogste inschrijver Gebr. v. d. Laarse f3838; laagste inschrijver W. Pijlman, Hoofddorp f3093. Lood- en zink werken: hoogste inschrijver J. Huizing, Bad hoevedorp f810, laagste inschrijver: C. Heyer, Hillegom f625. Schilder-, glas- en behangwerk: hoogste J. Hoogstraten f699; laagste fa. Mens, Noordwijkerhout f 445. In massa werd P. Appelman uit Nieuw-Ven- nep met f9450 de hoogste, de Gebr. Akerboom uit Rijpwetering met f 6990 de laagsten. De gun ning is in beraad gehouden. Herdenking 40-jarig jubileum. Te Nieuw- Vennep herdacht de heer Donker het feit, dat hfj 40 jaar als brievenbesteller is werkzaam ge weest. Namens het hoofdbestuur der P.T.T. werd de jubilaris toegesproken door den heer Honing, directeur der posterijen te Hoofddorp. Spreker bracht dank voor de trouwe plichts vervulling en de nauwgezetheid van den sym pathieken besteller prees hij hoogelijk. Namens den Centralen Bond van Post-, Te legraaf- en Telefoonpersoneel sprak de heer A. Arensman den jubilaris waardeerende woorden toe en overhandigde hem een fraaien vulpen houder. Nog vele andere personen gaven blijk van belangstelling. Na deze officieele huldiging werd in den familiekring van den heer Donker het herdenkingsfeest voortgezet. Begrooting van den polder. De door den Dijkgraaf en Heemraden van Haarlemmermeer polder ingediende begrooting ter goedkeuring van Hoofdingelanden van den polder sluit in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van f 892.082,94. In de memorie van toelichting worden ont vangsten en uitgaven als volgt gespecificeerd. Met het oog op de zoo noodige werkloosheids bestrijding is een flink bedrag van f35400 uit getrokken voor de objecten tochtverdieping en kroozen. Voorts is het college van D. en H. voornemens den Venneperweg aanmerkelijk te verbeteren. Hiervoor is een bedrag van f22000 uitgetrokken. Dan is het college van plan den eersten stoot te geven aan een groote verbete ring, waarop reeds lang is gewacht, n.l. de over brugging van de Ringvaart nabij Halfweg., Voor deze werkzaamheden wordt een begroo- tingspost van f 10.000 voorgesteld. Waaruit komen deze gelden? Als voornaam ste bron van inkomen geldt de hoofdelijke om slag, waaraan jaarlijks binnenkomt f297.866,98. Verdere inkomens zijn de opstalrechten, groot f67600, recognitiegelden die tezamen met de bijdragen van het rijk en de gemeente f61.550 bedragen. Hierdoor is het toch mogelijk dat de lasten, hoofdelijke omslag, dezelfde blijven en zijn be paald op f 17 p. H.A. De oppervlakte (belastbare) bedraagt ruim 17.521 H.A. Opgepast Des naachts is gepoogd een staldeur der boerderij van den heer Van Zij- verden aan de Weerlaan alhier te forceeren. Er werd echter niets vermist. Een nader onder zoek wt>rdt door de politie ingesteld. Voor de Kerstdagen? In den nacht van 15 op 16 December is uit een ongesloten schuur tje, staande aan de Oosteinderlaan alhier, ver moedelijk een konijn ontvreemd. De politie stelt een nader onderzoek in. Ingekomen personen; J. Benjamins met ge zin, Wilhelminalaan 37; L. van Diest, Noorder laan 13; M. Geerlings, Hoofdstraat 18; H. de Jonge, Meerstraat 6; P. van Rheenen—Mesman, Meerstraat 74; T. Rahder, weeresteinstraat 125; K. van Tol, Wilhelminalaan 57; C. de Vos, Hoofdstraat 113; M. Warmerdam, Loosterweg 106; J- van Grootveld, 2e Amerikadwarsstraat 8; F. van der Linde, Brouwerlaan 24. Vertrokken personen: Ch. L. Boelé, naar Haarlemmermeer, IJweg 1932, p/a. J. J. Commis saris; M. Blokker, naar Haarlemmermeer, Lis- serdijk 310; G. Soet, naar Lisse, Pr. Hendrik straat 8; A. Lommerse, naar Bennebroek, Meer weg 5- P. M. J. Paardekooper, naar 's Graven- hage, Parkflat Mallot 32; W. E. Philippo, naar Wassenaar, Hoflaan 13; Wed. S. de Bolster van Loef, naar Leiden, Oosterkerksteeg 6. Gevonden en verloren Aanwezig op het politiebureau en aldaar te bevragen alle werk dagen tusschen 7 en 8 uur, de navolgende als aangegeven voorwerpen. 2 Portemonnais's, een weegwerktuig, padvin- dersriem, autoslinger, bruine heerenjas, heeren rijwiel. Te bevragen op o.s. adressen; M. Jansen, Hil- legommerdijk 293, portomonnaie (inh. f 0.10); Witteman, Hoofdstraat 69, boodschappentasch v d. Westen, Havenstraat 39, handtaschje met inhoud; W. Jansen, Weeresteinstraat 130, een ring gemerkt K. L. Jose; A. der Nederlander, Hofstraat 42, blauw kindrejasje; H. Meijer, Am bachtstraat 14, vulpen (verm. Swan). Als verloren voorwerpen aangegeven het na volgende: verschillende D. en H.-handschoenen, 2 tramabonnementen, driewielig kinderfietsje reservewiel met band en dommekracht. Een knap stuk werk. Van de door B. en W. onzer gemeente ingediende Begrooting kan ge rust gezegd worden dat het een knap stuk werk is. Het is klaar gespeeld om in eenen keer f 114.485,schuld te verminderen en dat wil wat zeggen. Toch zou het nog meer geweest zijn, zeggen, B. en W., indien niet tot dekking van de bijzondere kapitaalsuitgaven voor afkoop van schoolgebouwen en tot consolideering van het nadeelig saldo van 1934, een leening van f 150.000,zou moeten zijn aangegaan. De Begrooting is sluitend op een bedrag, aan inkomsten en uitgaven voor den gewonen dienst van f 774.613,16, waarin voor onvoorzien is ver meld een bedrag van f 3000, Voor den kapitaaldienst aan inkomsten f 79.358,en aan uitgaven f 78.928,alzoo een atig saldo van f 430,—. Het bedrag dat verwacht wordt uit het Ge meentefonds is geraamd op f 85.408,83. Onder de voorgestelde kapitaalsuitgaven vin- len wij een bedrag van f 1800,voor het aan schaffen van zuiveringsinstallatie voor den zwemvijver. Deze bijzondere aandacht aan de kwaliteit van het zwemwater besteed, verdiend tenvolle dat de heeren en dames, die zwemmen, van de plaatselijke zweminrichting gebruik maken. De aanschaffing van een tankwagentje voor f 150,een bedrag, van f 753,50 voor inwendige verandering en verbetering vart het raadhuis; f 480,voor aanplant van boomen langs de wegen en f 360 voor het_ plan van een nieuwe rioleering, zijn de geheele uitgaven voor den ka pitaaldienst, ten bedrage van in het geheel f 3543.50. Alle groote werken worden achter wege gelaten, omdat de financiële toestand dat vordert. Donderdagmiddag a.s. zal de begrooting wor den aangeboden aan den raad. Dan is het woord aan de raadsleden. Het zal ons benieuwen of zij geheel accoord kunnen gaan met de niet te on derschatten taak, gelegen in het gestadig stre ven naar een verlaging van den schuldenlast. Schoorsteenbrand Zaterdagavond half twaalf werd de brandweer gealarmeerd voor een schoorsteenbrand aan den Brederodeweg. Door de bijzondere bpuw van het huis was het niet mogelijk te blusschen zonder een opening te hakken. Na ruim twee uur was men den brand mees ter. Het perceel bekwam waterschade. C°ncert Het fanfarecorps ..Wilhelmina" gaf Zondagavond in „De Weysman" een concert. De openingsmarsch was een compositie van den dirigent J. Groot, getiteld „De Sandhaes" Dit stuk werd welwillend opgedragen aan mej. J. L. Enschede, beschermvrouwe der vereeni- ging. Het korps was bij de uitvoering van dit werkje wel op z'n best en na afloop mocht de dirigent als dank der beschermvrouwe een lauwerkrans in ontvangst nemen. Voor de pauze hoorden we verder „Antigone" ouverture F. Rousseau, heel goed; „Terpsichore" Fantasie Ballet van L. Canne en „Xyménée" grand Marche Nuptiale van G. Allier, vereischen wat meer studie en de stemming liet nogal te wenschen over. Het duo Meijer en Meurs wist met „August" de lachspieren aardig in bewe ging te brengen. Niettegenstaande het slechte weer was de zaal geheel bezet. De prijsuitreiking van den jaarlijkschen schietwedstrijd van den Bijz. Vrijwilligen Landstorm, welke in „De Griffioen" werd ge houden, mocht zich in een groote belangstel ling verheugen en wij merkten o.m. op Mr. M. M. Kwint, Overste P. Hartogh Heys van Zoute- veen, Dr. de Ridder, oud-commissaris van po litie. Notaris Anten opende als voorzitter deze bij eenkomst en heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder de verschillende autoriteiten. Na dat spr. diverse belangrijke nationale gebeur tenissen in het afgeloopen tijdperk gememo reerd had, kreeg Overste Hartogh van Zoute- veen, gewestelijk secretaris van den B.V.L. het woord. Nadat spr. zijn vreugde geuit had over het actieve bestuur der afd. Santpoort, memoreerde hij o.m. de viering van het 4e lustrum in No vember te Wassenaar. Uitvoerig schilderde spr. in zijn boeiende causerie de critieke situatie, die ons land doormaakte toen Troelstra naar de macht wilde grijpen en zette voorts de doel stelling van den B.V.L. uiteen. Nadat spr. nog enkele vereenigingsmededee- lingen had gedaan, dankte de voorzitter hem voor zijn causerie, waarna tot prijsuitreiking werd overgegaan. Op den Rijksweg heeft een aanrijding plaats gehad tusschen een vischauto en een luxe auto, afkomstig uit Hillegom. De bestuurder van den luxe-auto wilde een voor hem rijdenden vrachtauto inhalen en lette daarbij niet vol doende op het verkeer, dat van tegenovergestel de richting kwam. Juist bij het inhalen had een ernstige botsing plaats, waardoor de carrosse rie van den vrachtauto werd ontzet. Persoon lijke ongelukken hadden wonder boven wonder niet plaats. Geboren: z. van A. BetramNieuwenhuis; z. van K. A. WarmenhovenNottelman; z. van R. StijnmanNijenhuis; z. van N. A. L. J. Wet tingScheffer. Overleden: T. Swart, 65 j., wed. van H. v. Deursen, Pastoorsstraat 19, Santpoort; M. Dronkers, 70 j„ echtgenoot van J. Moor, Jac. v. Heemskerkstraat 24, IJmuiden; K. Buntsma, 68 j., echtgen. van R. Bakker, Schulpweg 87, Velsen-Noord; C. van der Putte, 40 j., ongeh., Sm. v. Gelderstraat 12, Velsen-Noord; W. G. A. P. óp 't Einde, 72 j„ echtgenoote van M. C. van Balkom, Tusschenbeeksweg 15, IJmuiden; A. Zonneveld. 2 d., z. van J. Zonneveld, Bever wijk; M. Vaartjes, 77 j., wed. van J. P. Krop, Duinweg 54, Santpoort Ondertrouwd: J. Adrichem en G. van Aalst; F. Wiedijk en C. Schoon; J. F. Vlaanderen en M. J. Witteveen; A. Plokker en J. R. Blom; C. Smoor en M. Rauhé. Getrouwd: N. Anakram en G. M. van Schel len; W. Eelman en J. C. Kan. Zondag heeft in het St. Fidelisgebouw onder groote belangstelling de jaarlijksche feestavond plaats gehad van den R. K. Vrouwenbond afd. IJmuiden-Oost. Des avonds half acht werd de feestvergade- ring gehouden, welke werd geopend door de Presidente. Spr. heette allen hartelijk welkom en memoreerde in het jaarverslag de diverse ge beurtenissen, welke in het afgeloopen jaar zijn voorgevallen. Hierna hield de geestelijke adviseur, Pater Frumentius, een toespraak, waarin hij om. sprak over de Katholieke Actie. Ook hoopte spr., dat de leerzame en serieuze avonden op dezelfde wijze door de leden zullen worden bezocht als deze avond. Spr. besloot zijn warm betoog met een hartelijk woord van dank te uiten aan het actieve bestuur en tal van overige leden voor hun steun en medewerking. Nadat allen het Marialied „O, Koningin vol majesteit" hadden gezongen ging men over tot het feestelijk gedeelte van deze vergadering, hetwelk bestond uit de opvoering van het too- neelspel „Storm op het Kanaal". Op loffelijke wijze werd dit werk van Marcel Dubois door de tooneelclub „St. Servatius". onderafdeeling der St. Josephgezellenvereeniging IJmuiden II, opgevoerd en zij mocht na elk bedrijf een dankbaar applaus oogsten. Zondagavond vonden enkele voorbijgangers op den Velserduinweg een oud moedertje op den grond liggen. Men vreesde reeds het ergste, doch toen men haar in een nabijgelegen wo ning had binnengebracht, bleek dat zij door de koude bevangen was. Nadat zij van warmere kleeding was voorzien, werd zij per auto naar haar woning gebracht. Volgens het laatste bij de Visscherij Maat schappij „Petten" binnen gekomen bericht, blijkt dat de stoomtrawler „Alkmaar", welke naar de Witte Zee is uitgevaren, de markt, welke oorspronkelijk op Woensdag en Donder dag a.s. was vastgesteld, niet kan halen als ge volg van het stormweer. De vangst der eerste 3 dagen was ca. 850 manden. De Alkmaar zal Hoewel de Utrechtsche Rechtbank moeite deed tegen getuige H. H. M. recht te laten wedervaren, kon in eerste instantie de Officier het „schuldig" tegen verd. H. J. B., een hulp conducteur uit Haarlem, niet uitspreken. In het burgerlijk leven was B., zoo als ge zegd, een tramconducteur doch in het sport leven was hij een voetballer en verdedigde de kleuren van de voetbalclub, geformeerd uit de leden van den Haarlemschen Trambond. Op 12 Febr. had hy zijn „kissies" gepakt en was met zijn club naar Utrecht gereisd om de boys van de Utrechtsche Spoorwegen te bekampen. Het was een zware wedstrijd geweest, want het had daags te voren veel geregend en het terrein was dan ook min of meer vettig. Deze oorzaak en mede het feit dat de een den ander aan zijn zegewagen wilde binden gaf den wed strijd een ruw karakter, zoo forsch zelfs dat hij niet zonder ongelukken afliep. Het gebeur de dan in de eerste helft dat de Haarlepische voorhoede den bal naar 't vijandelijk, doel op bracht. bij welken aanval verdachte, die links buiten speelde zich verdienstelijk wilde maken. De bal werd namelijk naar het doel geschoten en B. ging achter het bruine monster aan. De keeper zag dat de bal out ging en inplaats van den bal op te nemen maakte hij een schijnbewe ging door zijn been op te lichten, waaronder het ding doorvloog. De linksbuiten stuitte of kon zijn vaart niet stuiten en botste tegen den doel- verdediger aan. Deze kwam te vallen en brak zijn been. In hoeverre had de linksbuiten nu schuld aan het ongeval? Over deze vraag braken de heeren rechters zich het hoofd zonder er een bevredigend ant woord op te kunnen vinden. Achtereenvolgens verschenen voor de groene tafel een grensrechter, de linksback van de Utrechtsche club. een scheidsrechter, weer een grensrechter, een supporter van de Haarlem- sche clubs en zou de Officier het niet welletjes gevonden hebben, er zouden nog tal van voet balenthousiasten aan het woord zijn gekomen. Nu mochten deze getuigen op de gang blijven staan en onder elkaar de kansen afwegen of „Hannus" veroordeeld zou worden. Het typische van het getuigenverhoor was, dat wat de één beweerde, de ander ontkende, een bewijs alweer dat de experts in de voet balwereld het ook niet altijd met elkaar eens zijn. Grensrechter no. 1 zei: er is ruw gespeeld; neen, vertelde de scheidsrechter (de kroon getuige!) het was wel een forsch partijtje, maar er zijn geen onbehoorlijke dingen gebeurd. „En dat ongeluk?" vroeg de president. „Ja, daar voor heb ik den wedstrijd laten staken". Maar, zoo voegde de getuige er bij, ik heb er geen freekick voor gegeven. Volgens zijn meening had de keeper in den grond getrapt en had daardoor zijn been ge broken. Zoowel de keeper als de linksbuiten waren gelijktijdig bij den bal en een botsing was daaruit gevolgd. We kunnen hier niet in den breede alle lezingen van de getuigen over het ongeval weergeven en zullen daarom met deze enkele opmerkingen volstaan. We willen vermelden dat een van de grensrechters met den Off. 'n debat voerde over wat nu eigenlijk een schijnbeweging was. Naar onze bescheiden meening verloor de Officier het. Tja. ieder op zijn eigen terrein. De een kan zich beter hou den bij de rechtspraak, de ander bij de voet balsport! Uit het requisitoir van den Officier citeeren wij een zin: „Het is voor ons ondoenlijk uit te maken, wie gelijk heeft. Ik eisch daarom voor verd. vrijspraak,. De man, die zijn been bij het ongeluk gebroken had, borg zijn civiele vordering (een doktersrekening van f 9.90) in zijn zak en verliet ietwat teleurgesteld de zaal. nu Dinsdag na Kerstmis haar vangst ver- koopen. Ten overstaan van notaris W. A. Dolleman vond in Hotel No. Een een openbare verkoo ping plaats. Een winkelhuis, gevestigd aan de Kanaalstraat hoek Amstelstraat eigendom van den heer D. Bais, werd gekocht door den heer J. Wilderom voor f 6175, Een drietal woonhuizen, gelegen aan de Pres. Krugerstraat 24-26-28. werd gekocht door den heer G. Blijdorp voor f 5715, In de Witte Bioscoop zal Woensdagmiddag a.s. door den R. K. Vrouwenbond afd. IJmui- den-W. een kerstfeest worden georganiseerd voor de kinderen der leden, die beneden 14 jaar zijn. Ook zullen de gemaakte goederen worden tentoongesteld, welke door den Naaikrans ten bate der armen zijn gemaakt. Rijwiel ontvreemd Een rijwiel, Zondag morgen nabij de R.K. Kerk geplaatst, werd te Hillegom teruggevonden. Het rijwielbelasting- merk en een tasch waren verdwenen. Aangifte van diefstal Door mevrouw P., te Overveen, werd bij de politie aangifte ged„an van diefstal van sieraden. Zij verdacht nier van haar dienstbode, die kort te voren naar Duitschland was vertrokken. Door de Bloemen- daalsche recherche werd in Duitschland in haar ouderlijke woning een onderzoek ingesteld, waarbij de vermiste voorwerpen werden gevon den. Deze werden in beslag genomen en de dienstbode werd naar Overveen teruggebracht en in arrest gesteld. Bij haar verhoor oleek, dat het tweede meisje,, dat bij mevrouw P. in betrekking was, er eveneens aan schuldig was. Beiden hebben bekend en werden heden voor den officier van Justitie te Haarlem geleid Inbraak in de Ned. Herv. Kerk. In den nacht varl Vrijdag op Zaterdag is in de kerk van de Ned. Herv. Gemeente van West-Zaan dam, bekend onder den naam van bullekerk. ingebroken. Nadat de nachtelijke bezoekers aan de achterzijde van het gebouw waren binnenge drongen, wisten zij de deur van de consistorie kamer te forceeren. Hier braken zij zes offer blokken open, waarna zij zich den inhoud, een totaal bedrag van 120 gulden toeeigenden. Men heeft de daders nog niet kunnen, achterhalen. K.J.M.V.-nieuws. Dinsdagavond as. bezoek per touringcar aan de kunstijsbaan te Amster dam. Aanmelding ten spoedigste bij den heer H. Kettenis, Prins Hendrikkade, alhier. Vertrek Krommenie 7.05 uur, Wormerveer 7.10 uur, Koog-Zaandijk 7.15 uur, Koog-Zaandijk Bloemwijk 7.20 uur, Zaandam 7.30 uur. De auto vertrekt vanaf de diverse stations met uitzon dering van Zaandam, alwaar de standplaats zich bevindt: Ged. Gracht hoek Westzijde. Felle brand Zaterdagavond ongeveer ne gen uur is, terwijl de bewoners afwezig waren, een felle brand uitgebroken in het woonhuis van den heer P. Kunst, Langestraat 60, lid van de schildersfirma K. Kunst en Zn. aldaar. De brandweer, die met veel materiaal aanwe zig was. slaagde erin het vuur na een half uur te bedwingen, zoodat het van steen opge trokken pand grootendeels behouden bleef. Men vermoedt, dat de brand omstaan is door de kachel. De heer Kunst was tegen brandschade verzekerd. Politie en begrooting Naar aanleiding van de door den commissaris van politie ingediende begrooting omtrent de overuren en de dienst regeling van het politiepersoneel, had de finan- cieele raadscommissie de opmerking gemaakt, dat bij deze commissie de vraag is gerezen of het niet mogelijk is de regeling van de diensttij den van het politiepersoneel eenigszins in over eenstemming te brengen met die voor ander ge- meentepersoneel, hetwelk 's zomers een langeren diensttijd heeft dan 's winters en gemiddeld per jaar toch een 48-urige werkweek heeft. Nadat de commissaris van politie in een uit voerig schrijven tracht te weerleggen, dat het onmogelijk is bij handhaving van het vigeerende systeem, deelt de burgemeester als hoofd van dezen tak van dienst o.m. mede, dat hij zich met de adviezen van den commissaris kan ver eenigen en releveert den vroegeren toestand, waarbij de zoogenaamde zomeragenten dienst deden. Hoewel dit instituut, zoo vervolgt de bur gemeester in andere gemeenten geen aanleiding tot klachten geeft, hebben deze agenten in Zandvoort niet voldaan. Aan twee oorzaken is dit te wijten. Vooreerst aan den aard van menig bezoeker of badgast en ten tweede aan teveel betoonde ijver van de zijde der zomeragenten. Sinds de invoering van het huidige systeem, waarbij het instituut „zomeragenten" werd los gelaten, dus in dit jaar, is noch aan den com missaris, noch aan den burgemeester een klacht betreffende de politie bereikt, hetgeen in vorige jaren niet altijd kon worden gezegd. Verlaging van de post „overuren" is voor den burgemeester onaanvaardbaar, omdat dit onverantwoordelijk is. De kosten van de Zandvoortsche politie zijn niet te hoog, hetgeen moge blijken uit een ver gelijking met vroeger. In 1921 toen de gemeente ongeveer 6500 inwo ners telde en het dagelijksch bezoek in de zo mermaanden vermoedelijk een derde van thans bedroeg, bestond het corps uit: 1 inspecteur, 2 adjunct-inspecteurs, 3 brigadiers, 21 agenten en 8 zomeragenten, totaal 35 man. Thans nu het aantal inwoners de 9000 gepas seerd is en het zomerbezoek per dag meermalen boven de 100.000 loopt, bestaat het corps uit: 1 commissaris, 2 inspecteurs, 1. brigadier, 14 agen ten en 2 rechercheurs, totaal 20 man. De kos ten bedroegen in 1921 ongeveer tweemaal zoo veel dan zulks thans het geval is. Het is ech ter onze overtuiging, dat het laatste woord over de post overuren nog niet is gesproken, aange zien door het corps ruim 2500 overuren worden gemaakt in vijf maanden. Zondag is een aanvang gemaakt met de eerste officieele wedstrijden op de home-trai ners in het clublokaal waarvoor direct al flinke belangstelling was. Het resultaat was: P. v. d. Heijden 1 minuut 29 1/5 sec., L. Scheidier 1 minuut 23 3/5 sec., J. Laan 1 minuut 27 1/5 sec. Record 1 K.M.: J. Bos 27,1; P. v.d. Heijden 37,2; S. Bos 37,4; L. Scheidier 39,0; J. Laan 39,4; y. Egmond 45,0; Sipma 4*7,2. FR.VARKENMARKT 6-IO TEL.13904 14164 A. O. I. V.—H. B. C. or., 12.00 uur. H. B. C.Onze Gezellen, 2.00 uur. T Y. B. B.Santpoort, 12.00 uur. B. Onze GezellenD. E. K., 2.00 uur. T. Y. B. B.—H. B. C., 12.00 uur. AllianceV. V. F., 1.30 uur. D. S. S.—T. Z. B., 2.00 uur. C. D. E. K.Santpoort, 1.30 uur. Onze GezellenV. C. V., 12.00 uur. V. V. F.—D. S. S„ 2.00 uur. ConcordiaH. B. C., 12.00 uur. Van NispenAlliance, 12.00 uur. D. N. A. S.—T. Y. B. B., 12.00 uur. D. S. S.—O. I. V., 2.00 uur. H. B. C.Concordia, 12.00 uur. D. E K.Onze Gezellen, 12.00 uur. Geel WitOnze Gezellen L, 12.30 uur. Woensdagavond 21 December om 8.15 uur worden alle leiders verwacht in café-rest. „Cen traal", Baan 1, Haarlem, ter behandeling werk program. J. B. FERDOLAGE, Secr.-competitieleider. Naar wij vernemen worden door het bestuur van den H.V.B. besprekingen gevoerd om te ko men tot het spelen van een wedstrijd van het Haarlemsch elftal tegen een elftal van S. K. Victoria uit Pilsen. Dit elftal speelt 2en Kerstdag tegen Feijenoord en het ligt in de bedoeling een avondwedstrijd te organiseeren op het Haarlem-terrein op 28 December as. S. K. Victoria beschikt, over een zeer sterk elftal, dat de in de wedstrijden om de Mitropa- cup zeer goede successen behaalde. De uitslagen van vorige week luiden: Eerste Klas M. VermeerJ. Reeuwijk 10 J. SleweJ. Reeuwijk A B. Walkes—P. Hoogeweef 10 M. v. d. BergC. v. Soest 10 Th. de LoozeB. Spoor AA Tweede Klas G. BakkerTh. Lootjen 10 Th. LootjenG. v. d. Reep 10 G. Th. v. d. Stoop—G. v. d. Reep 01 N. HooglandR. Hartoch 01 G. PostA. Kappers 01 J. WijfjesG. Nijssen 10 G. NijssenJ. Wijfjes 01 Th. C. v. Schie—A. Heesakkers 1—0 H. Nouris—P. v. Deyzen 0—1 Op de Vrijdag gehouden jaarvergadering van de Dameshockeyvereeniging Rood-Wit werd wegens aftreden van mevrouw KesslerLeeu wenberg, het bestuur als volgt samengesteld: mej. de Josselin de Jong, voorzitster, mej. P. v. d. Zouwe, secretaresse-penningmeesteresse, J. Goeting, M. Schmeink en D. Steyn Parvé, commissaressen. Op den 2den Kerstdag wordt wederom te Bloemendaal het door de B. M. H. C. georga niseerde Mixed-hockey-tournooi gehouden, waaraan wordt deelgenomen door: B M.. H. C. Rood-Wit en B. D. H. C. gecombineerd met vier elftallen, H. H. IJ. C. (2) H. D. M. (2), Togo, S. C. H. C. en de Delftsche studenten. De wedstrijden beginnen, indien tenmiste de schaatsen niet ondergebonden kunnen wor den, om half elf. De tafeltennisafd. had deze week druk werk en op één na werden alle wedstrijden gewonnen. Winfried I won de beide laatste wedstrijden. Ook het 3de team won, en plaatste zich no. 1 in de 1ste klas. Deze week speelt, Donderdag 22 Dec., S.OS. I —Winfried 2. Bij de heerenafd. zullen de prij zen van de onderl. wedstrijd worden uitgereikt. Hedenochtend waren er geen vangstberich- ten te Scheveningen binnengekomen wegens wegens ruw weer in het Kanaal.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 11