STAdSSeUWS I H Hembrug weigert dienst Echtelijk drama te Rotterdam GUITAARS Poolsche stap te Praag U[Ld U, PIANO'S INCASSO-BANK N.V. HAARLEM CREDIETEN SAFE-DEPOSIT VROOLIJK KERSTFEEST! Geniet extra op deze mooie dagen het feest der feesten Geniet van Chief Whip de sigaret der sigaretten KERKLIJSTEN LEEST NU BOEKEN S: VINCENTIUS-BIBUOTHEEK ZATERDAG 24 DECEMBER 1938 W. ALPHENAAR Zalig Kerstfeest mat dat mit xeqqwi W. ALPHENAAR Ernstige stagnatie in het scheepvaartverkeer Man sloeg zijn vrouw met een hamer en heeft daarna zich zelf levensgevaarlijk gewond NEDERL. TUINBOUWRAAD IN CROOTE KEUZE Protest tegen terreurdaden van Tsjechen m Silezie Te Praag niets bekend IJSWACHT VAN DEN ONGEVALLENDIENST Gevonden dieren en voorwerpen HAARL. VOETBALBOND Geen wedstrijden op 26 December R. K. Haarlemsche Voetbalbond I KRUISWEG 59 Nederlandsche Dambond R.K.W.V. Achilles BRIDGE De K.B.B.-beker Heemstede Hillegom Overveen Santpoort V elsen-Driehuis V elsen-Noord Vogelenzang Zandvoori Zaandam Voor alle leeftijden veel! RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN De vorst heeft Vrijdag op het eind van den avond haar greep gezet, op de Hem brug, waardoor na tien uur geen opening meer kon geschieden.' Vermoedelijk heeft zich in de kamraderen tjzel afgezet, in elk geval vergde het openen van de brug zooveel energie, dat de motoren warm liepen. Om deze redenen heeft men de brug met handkracht bediend. Het gevolg was. dat van het op tijd openen en sluiten niets terecht kwam. Men was blij. als er beweging in de brug was. Omstreeks tien uur passeerde nog een reeks schepen, welke een tijd lang had liggen wachten. Om kwart voor elf heeft men nogmaals geprobeerd de brug te openen. Deze ging niet verder dan twee graden open. Met heel veel moeite heeft men haar weer kun nen sluiten. Nadien is de brug niet meer oper geweest. Het treinverkeer ondervond slechts weinig vertraging. Te middernacht lagen vijf schepen, die uit de Amsterdamsche haven waren vertrokken, vóór de brug, aan de andere zijde lag een vijf tal binnenkomende schepen, terwijl er nog negen binnenkomende in het Noordzeekanaai onderweg waren. Ook de Velserbrug ondervond hinder van de vorst. De opening ging ook hier met moeilijk heden en vertraging gepaard. Niettemin kon men haar nog in bedrijf houden. Vrijdagavond heeft zich in een woning aan de Paul Krugerstraat te Rotterdam een echtelijk drama afgespeeld. De man, die levensgevaarlijk, en de vrouw, die ernstig werd gewond, zijn in het zieken huis opgenomen. De 42-jarige J. E. en zijn echtgenoote, de 30- jarige A. E.K„ waren tezamen in de huis kamer, terwijl de twee kinderen, Jongens van acht en negen jaar, buiten aan het spelen waren. Er ontstond ruzie over den inhoud van een brief, welken de vrouw bezig was aan familie te schrijven. De man wond zich zoo danig op, dat hij een hamer greep en hier mede de vrouw op het hoofd sloeg. Hevig bloedend wist de vrouw de woning te ontvluchten, bij buren zocht zij onderdak. Haar toestand maakte het noodzakelijk, dat de G.G.D. werd gewaarschuwd. Ook de politie werd van het gebeurde in kennis gesteld. Toen de politie in de woning ging kijken, vond men den man bloedend op den grond liggen. Met een mesje had hij zich aan de polsen ern stig gewond. In bewusteloozen toestand werd hij opgenomen en naar het ziekenhuis Cool- singel vervoerd. Voor zijn leven wordt gevreesd De vrouw werd ter plaatse verbonden. Ook voor haar bleek opneming in het ziekenhuis noodzakelijk. Haar toestand is echter niet le vensgevaarlijk. De kinderen zijn bij familie leden ondergebracht. In de dezer dagen onder leiding van den heer Jac. Smits gehouden vergadering van het cen traal bestuur van den Nederlandschen Tuin- bouwraad werden de heeren T. Kralt en H. J. Arentshorst geïnstalleerd, die de plaatsen inna men van de heeren J. v. d. Meer en A. Ver- duyn Jr. Bij den aanvang werd door den voorzitter met een enkel woord herinnerd aan de viering van het dertigjarig bestaan van den raad en dank gebracht aan de organisatoren, welke dit feest hebben voorbereid. In het bijzonder memoreerde de voorzitter het overlijden van dr. H. J. Lovink, een van de op richters van den raad en den heer Joh. Schee- pers. Ten slotte herinnerde de voorzitter in zijn inleidend woord aan de van de regeeringszijde uitgesproken wenschelijkheid om de uitvoering van de verschillende crisismaatregelen in han den der desbetreffende organisaties te leggen. Door den heer D. Admiraal werd gewezen op de wenschelijkheid om den bloemenwinkeliers het recht te geen op den eersten Kerstdag be stellingen te bezorgen. Besloten werd om na eerst kennis genomen te hebben van een door de algemeene vereeni- ging van bloembollencultuur te verzenden adres zoo mogelijk adhaesie te betuigen aan een daarin vervat verzoek om bij executorialen ver koop van gronden tegen te gaan, dat de opstand ook wordt verkocht. Bij de behandeling van de zgn. registratie van nieuwigheden werden uitvoerige mededeelingen gedaan over de besprekingen, welke over dit onderwerp zijn gevoerd bij gelegenheid van het twaalfde internationaal landbouwcongTes*» in Augustus 1938 te Berlijn gehouden en het on derzoek, dat door de afd. Tuinbouw van het In ternationaal Landbouwinstituut te Rome zal worden ingesteld. Besloten werd af te wachten welke voorstellen van die zijde zullen worden Ingediend. Uitvoerige mededeelingen werden gedaan over de Nederlandsche deelneming aan de Gentsche Floraliën 1938. Door den vorzitter werd een bijzonder woord KRUISWEG 49 - HAARLEM van hulde gebracht aan de commissie, welke de inzending heeft voorbereid. Door den afgevaardigde naar het twaalfde in ternationaal landbouwcongres te Berlijn, den heer Jac. Smits, werd uitvoerig verslag gegeven van het aldaar behandelde, evenals van het ge sprokene ter gelegenheid van het congres der Federation Horticole Professionelle Internatio nale, eveneens in Augustus 1938 te' Berlijn ge houden. Besloten werd aan het departement van De fensie te verzoeken de gronden bij de reeds ge bouwde en nog- te bouwen kazernes onder leiding van een tuinarchitect te doen beplanten met Nederlandsche boomkweekerij-producten. V »l «M WARSCHAU, 23 Dec. (Pat.). Officieel wordt medegedeeld, dat de Poolsche gezant te Praag, Papee, vandaag een stap heeft gedaan bij den Tsjecho-Slowaakschen minis ter van Buitenlandsche Zaken, Chvalkowski, in verband met den toestand in het grens gebied van Silezië. Papee overhandigde een nota, waarin de aan dacht wordt gevestigd op de activiteit van Tsjechische benden, en de anti-Poolsche pro paganda van pers en radio-omroep en er op wordt aangedrongen, dat aan dezen toestand spoedig een einde wordt gemaakt. De bestaande situatie, aldus de nota. verhindert de Poolsche regeering goede buurbetrekkingen met 't nieuwe Tsjecho-Slowakije aan te knoopen. Het Poolsche telegraafagentschap meldt ver der, dat de gouverneur van Silezië. met het oog op de stelselmatige terreurdaden van Tsjechi sche benden en het uitzetten van vele Polen heeft besloten, dat bij wijze van represaille hon derd Tsjechen uit de Poolsche grensplaatsen onverwijld over de grens zullen worden gezet. In Tsjecho-Slowaaksche kringen te Praag verklaart men niets te weten van een stap, dien de Poolsche gezant bij den minister van Buiten landsche Zaken zou hebben gedaan. Kerstmis, het feest met zijn eigen, heerlijke sfeer pleegt, althans wat den eersten dag be treft, in intiemen, huiselijken kring gevierd fre worden. Het is dan bij kribbe en kerstboom, dat wij gaarne vertoeven. Den Tweeden Kerstdag treedt de viering meer naar buiten. Tallooze vereenigingen hebben hun uiterste best gedaan hun leden een aange naam programma te bieden,, geheel in de lijn van het Kerstfeest. Het verloop van deze feest- vergaderingen draagt uiteraard een intiem en traditioneel karakter, wat voor ons een reden is, om van deze feesten geen verslagen op ts nemen. Wij vertrouwen, dat de lezers onzen medewerkers van harte deze rust zullen gunnen. REDACTIE De Haarlemsche Reddingsbrigade voor Dren kelingen, het Roode Kruis en Snelverband, te zamen vormende den Ongevallendienst, heb ben een ijswacht georganiseerd. Op singels en grachten waarvan het ijs door de politie betrouwbaar wordt geacht, zijn pos ten gevestigd welke bezet zijn door gediplo meerde leden van de drie bovengenoemde ver eenigingen Zoowel op de banen zelf als aan de posten zijn de dienstdoende leden te herkennen aan den officieelen Ongevallendienstarmband en het insigne hunner vereeniging. Het publiek wordt erop gewezen, zich bij zoo mogelijke ongevallen, onverwijld tot één der Ongèvallendienstleden te wenden of, indien niet aanwezig, het allen welbekende O. D. telefoon nummer 14141 op te bellen en dan op te geven: de juiste plaats en zoo mogelijk den aard van het ongeval. Voor Zaterdagmiddag van 1 tot 4 uur en de beide Kerstdagen zijn posten gevestigd aan de Leidschevaart, in het gebouw van de Noord- Zuid-Holl. Tramw. Mij., Leidschevaart 396 en bij den Kloppersingel in de school (gymnastiek lokaal) aan het Zocherplein. Het ligt in de bedoeling, om bij doorgaand vriezend weer en openstelling der banen, nog 4 of 5 andere posten in te richten. Aan de posten is o.m. een eenheids-veld- brancard aanwezig. De gediplomeerde leden van de drie hier reeds eerder genoemde vereenigingen, die dienst bij de ijswacht wenschen te doen, worden er op gewezen: dat zij in het bezit moeten zijn van een O. D. armband, welken zij in ontvangst kunnen nemen: voor de Haarl. Reddingsbri gade, KI. Houtstraat 111 rd., voor het Roode Kruis, bij den heer F. J. Rohlfs, Anegang 17 en voor Snelverband, bij den heer B. de Vries, Kampersingel 46. Voor dat zij zich naar een post begeven, moeten zij zich melden Kleine Houtstraat 111 rood. Hier wordt dan mede gedeeld naar welken post zy kunnen gaan. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, Smedestraat, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Leesboek; de Best, Stuyvesantplein 7. Brief: Bureau van Politie, Smedestraat. Ceintuur; Bellaarts, Garenkokerskade 1. Dekzeil; Schef- fer. Gen. Joubertstraat 74. Etui inh. schrijfbe hoeften; Wüsp, Kennemerplein 13. Etui inh. schoolbehoeften; André, Zonnebloemstraat 32 rd. Een paar handschoenen; De Vries, Kruid - bergerweg 65, Santpoort. Hond; Nouwen, 't Krom 22 rd. Hond; Kennel Thornwood, van 't Hofstraat 93. Handschoen; Groeneveld. Korte Wijngaardstr. 8. Hond; Kennel Kleist. Houtvaartpad 206. Een p. handschoenen; Bur. van Politie, Smedestr. Koffer m. inhoud; Bies- brouck. Emmakade 1 rd. Kat; Asyl Ridder straat 11. Babykleeding; Bureau van Politie, Smedestraat. Oorbel; v. Wijk, Zuidpolderstraat 62 rd. Een paar regenpijpen; Poestkoker, van Dalenlaan 48, Santpoort. Portemonnaie met inhoud; Hos, 2e Zuidpolderstraat 7. Portemon naie met inhoud; Smit, Spaarndamscheweg 274 rood. Riiwielbelastingmerk; Horsten, Pres. Steynstraat 86. Rjjwielbelastingmerk; Simons, Anthoniestraat 52; Shawl; Velthuizen, Garen kokerskade 44. Schaats; Bureau van Politie, Smedestraat. Shawl; Korevaar, Dorreboom- itraat 18. Slede; Godijk, Dahliastraat 6. Acten- tasch; Bureau van Politie, Smedestraat. Vul penhouder; Koopmans, Pijnboomstraat 119. Vulpenhouder; Hartman, v. Olststraat 7. Zak inh. boekweitdoppenBureau van Politie, Sme destraat. Bril; Coblens, Madoerastraat 10. Ceintuur m. rijwielbel. plaatje; Harmsen, Corn. Schoon- str. 3. Hond; Zegwaard, Thomsonlaan 73. Por- temonnai met inh.; Jansen, Heerensingel 87. Portemonnai met inh.; Ossevier, Graafschap straat 14. Parapluie; Bakker, Vrijburghlaan 19, Overveen. Portemonnaie met inhoud; Ver hagen, Klaverstraat 21. Rijwielbelastingplaat- je; Pool, Aelbertsbergstraat 70. Kinderschaats; Rasman, Teylerstraat 46. Kinderschaats; ter Smitten, Slachthuisstraat 84 rd. Schaats; Bu reau van Politie, Smedestraat. Damestasch met inhoud: v. d. Voort, Oosterstraat 48. Dames tasch met inhoud; Slenders, v. d. Meerstraat 31. Vulpenhouder; Schreijers, Gen. Cronjé- straat 26. De H.V.B. deelt mede, dat op de Tweeden Kerstdag vastgestelde wedstrijden allen komen te vervallen. Alle vastgestelde juniorenwedstrijden vooi Maandag 26 December zijn wegens de weers gesteldheid afgelast. tegen zakelijke ot persoonlijke zeker heid loketten te huur van 5.— en hooger Voor de eerste klasse-competitie speelde het tweede tiental van de Damclub Haarlem tegen het eerste tiental van de Damclub Stabiel, Santpoort. De wedstrijd eindigde in een groote overwinning voor Stabiel. De volledige uitslag is: Damclub HaarlemStabiel C. DikkeboomH. W. Zitman 02 J. HartelF. W. Schmidt 0—2 P. Mollema Jr.—E. Zuiderduijn 02 H. A. van AbsA. Buijck 02 G. GabrielG. Visser 02 A. RussN. N. 20 L. P. HugesW. Dinkgreve 02 J. H. BurghoutJ. H. Bakhuijs 11 R. GroosP. Klaassen 20 F. 71. VerpoortenA. Kreule 02 Totaal 515 Op 2en Kerstdag organiseert b.g. vereeniging haar jaarlijkschen wildrit. Aan dezen wedstrijd kan worden deelgenomen door de leden (twee categorieën)donateurs en eventueel, bij voldoen de deelname, door de donatrices. Vertrek tien uur van het clublokaiil Koning straat 54. De jury, samengesteld tot beoordeeling der moyennes, uit de jubileumwedstrijden van B.C. Haarlem-Noord, heeft den door de directie van „Suisse" beschikbaar gestelden K. B. B.-beker toegekend aan de Haarlemsche Bridge Club. De totale uitslag is: 1. HBC met 160,66. 2. BC Santpoort met 58,50. 3. BC Rosehaeghe met 56.33. 4 BC H.-N. met 54,40. 5. RKBC Centrum met 50,9. 6. BC Bolwerk met 46,75. De persoonlijke eerste prijzen zijn gewonnen mevr. Walter—heer S. Gaus 78j<; mevr. Kroone heer Boogaard 71; heer KeizerTabbers 6914 heer Brasser—Zuideveld 65. Ij géén b«vel, maar een beroep op uw medewerking om de men- schen, die daar ook voor aan den weg werken, niet noode- loos in gevaar te brengen! Boven dien bevordert u zoodoende een vlotteren wegenbouw. Dus... bij het zien van dat bord: TRAP NIET OP HET GAS. MAAR OP DE REM CHIEF WHIP ST. BAVO ZONDAG 25 Dec.: Hoogfeest van Kerstmis. Geboortefeest van onzen Heer Jezus Christus. De nachtmis wordt gehouden om vijf uur en daarna twee stille H.H. Missen. Het comiAuniceerenNa de Nachtmis begint het communiceeren Voor een goed en stichtend verloop zal men opgaan langs de zijpaden, bank voor bank, te beginnen met de achterste banken van de kerk; men keert terug langs het midden pad. „Eerbied in Gods Huis" zal medewerken voor een stichtend verloop. Verder wordt de H. Communie uitgereikt on der elke H. Mis bij het luiden van de bel. Onder de twee stille H.H. Missen na de Nacht mis worden verschillende Kerstliederen gezon gen. Onder de H.H. Missen schaalcollecte voor Kerk- en Altaarsieraden en Kerstgave aan 't Goddelijk Kind tot opluistering van Zijn Huis. Tweede reeks H.H. Missen: half acht, acht uur en half negen. Derde reeks H.H. Missen: negen uur, half tien en tien uur (niet om half elf) de Hoogmis en tevens laatste H. Mis. Des middags om half vier plechtige Vespers met feestpredikatie. Daarna biechtgelegenheid, zoolang er achtereenvolgens biechtelingen zijn. 's Avonds geen Lof. MAANDAG 26 Dec.: 2e Kerstdag. De H.H. Missen en het uitreiken der H. Communie als op Zondag. Onder de H.H. Missen collecte voor het studiefonds voor onze priester-studenten. Des middags om half vier komen de school kinderen een gezamenlijk bezoek brengen bij de Kerstkribbe. Dan zal plaats vinden de aanbie ding van het geestelijk geschenk der schoolkin deren aan het Kindje Jezus voor hun trouw bezoek aan de Kindermis gedurende de eerste vier maanden. De uitverkorenen, begeleid door bruidjes en Misdienaars, zullen naar de Kribbe trekken en daar hun geschenken aanbieden. On- derwij worden Kerstliederen gezongen, 's Avonds geen Lof. DINSDAG 27 Dec.: Feestdag van den H. Jo annes, Apostel en Evangelist, 's Avonds half acht Lof ter eere v. d. H. Antonius van Pa dua en vereering van zijn Relikwie. WOENSDAG 28Dec.: Feest der H.H. Onnoo- zele Kinderen. DONDERDAG 29 Dec.: Des avonds om half acht H. Sacramentslof. Lied 7. ZATERDAG 31 Dec.: Feest v. d. H. Paus Syl vester. Oudejaarsdag, 's Middags vanaf 5 uur tot 9 uur gelegenheid om te biechten. Te half acht plechtig Lof met predikatie en Te Deum om God te bedanken voor de zegeningen in dit jaar ontvangen. Lied 10. ZONDAG 1 januari: NIEUWJAARSDAG. O. L. VR. HEMELVAART ZONDAG 25 Dec. Heden Hoogfeest van Kerstmis. Gedachtenisviering van Christus' ge boorte. Generale Absolutie voor de leden van de Derde Orde na de Vespers. De Plechtige Nachtmis begint om 5 uur en wordt gevolgd door twee stille H.H. Missen, waaronder de H. Communie wordt uitgereikt (te beginnen na den zegen met het Allerhei ligste). Ondertusschen zullen de oude Neder landsche Kerstliederen gezongen worden, die alle in ons zangboekje te vinden zijn. De H. Communie wordt ook voor en onder de andere H.H. Missen uitgereikt, wanneer men zich tijdig naar de Communiebank begeeft. Geheel den dag blijft de kerk geopend, om gelegenheid te geven bij het Kribje te komen bidden. 's Middags om vier uur Plechtige Vespers, welke zullen gehouden worden door onzen neo mist, den eerw. heer Com. Tukker, die te voren plechtig in de kerk zal worden binnengehaald. Na de Vespers gelegenheid om te biechten tot zes uur. Onder de Nachtmis, de Hoogmis en de H. Mis van 11.30 schaalcollecte voor de sieraden der kerk, welke collecte bijzonder wordt aan bevolen. MAANDAG, Tweede Kerstdag. Dag van de votie. Feest van den eersten Martelaar den H. Stephanus. Om half tien zal de weleerw. heer Corn. Tukker zijn eerste plechtige H. Mis op dragen. 's Avonds half acht plechtig Lof. Onder de H.H. Missen schaalcollecte voor het siera- denfonds. DINSDAG geen Lof. WOENSDAG 10 uur gezongen Huwelijksmis met Veni Creator voor het bruidspaar Perdaan Hooremans. ZATERDAG gelegenheid om te biechten van 5 uur tot na het Lof, zoolang er dan achter eenvolgens biechtelingen zullen zijn. Om half acht plechtig Lof met toespraak en Te Deum tot sluiting van het jaar. PAROCHIE VAN DEN H. JOSEPH ZONDAG, 25 Dec.: Hoogfeest van Kerstmis. Euch. dag. De Nachtmis te 5 uur, verder te 6 uur enz. ieder half uur een H. Mis en te half 11 de plechtige Hoogmis. Den geheelen dag staat het offerblok voor de Kerstgaven. Biechthoo- ren van 46 uur; te 7 uur plechtig Lof met feestpreek door den Pater. Generale absolutie voor de leden van de Derde Orde. MAANDAG, 26 Dec.: Tweede Kerstdag, dag van devotie; de H.H. Missen als op Zondag. Te 3 uur Lof. Vandaag de tentoonstelling van Il ia 30 en van 3.305 uur. Te 8 uur de verloting DINSDAG, 27 Dec.; Geen Congregatie. WOENSDAG. 28 Dec.: De H. H. Onnoozele Kinderen; qpder de H. Mis van 7.45 bezoek der kinderen bij de Kerstkribbe; daarna de zegening der kinderen; te 7 uur St. Josephlof; te 8 uur Maria-moederscongregatie. DONDERDAG29 Dec.: Bij de eerw. zusters 's avonds van 78 H, Uur; te 7.30 Maria- meisjescongregatie der beide afdeelingen. VRIJDAG, 30 Dec.: Geen Congregatie van wege den eersten Vrijdag. ZATERDAG, 31 Dec.: Oudejaarsdag. Biecht- hooren van 5—6.30 uur. Te 7 uur plechtig Lof met Te Deum enz. en korte preek door den pastoor. ZONDAG, 25 December. Hoogfeest van Kerst mis of de Geboorte Onzes Heeren Jesus Chris tus. Op dezen dag is het allen priesters toege staan, drie H.H. Missen op te dragen. Te 5 uur de plechtige Nachtmis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der parochie. Te 6 uur voor Leonardus H. van Giesen en Anna C. Peters. Te 6.30 voor Hendrik S. A. van Beek. Te 7 uur (alsdan begint het tweede drietal H.H. Missen) voor Henricus A. Schouten. Te 7.30 voor Chris tina B. M. van de Haterd—Bijleveld. Te 8 uur voor Geertruida M. Bos—Roozen. Te 9 uur (als dan begint het derde drietal H.H. Missen) voor Henrica Povel—Tepe. Te 9.30 uur voor Hen- rica Vader—Bos. Te 10 uur de Hoogmis voor Joannes M. J. van de Laarschot. In de kapel voor den Zeereerww. Heer Alfons H. J, Verbeme; voor de Geloovige Zielen; tot zekere intentie. Onder de H.H. Missen collecte voor de sieraden der kerk. 's Middags te 3 uur de plechtige Vespers. Daarna generale absolutie voor de tertiarissen; vervolgens gelegenheid om te biechten tot 4 uur. Geen lof. MAANDAG, 26 December. Feestdag van den H. Stephanus: diaken en eersten martelaar der Kerk. De geloovigen worden dringend verzocht, dezen dag als Zondag te blijven vieren: de H.H. Missen als op Zondag. Te 7 uur voor overle den familie Thoolenvan Giesen. Te 880 voor Wilhelmus G. J. Roozen. Te 10 uur de Hoogmis voor Simon .Petrus Rijnierse. In Duinrust voor Elisabeth G. Lindeman. Geen lof. DINSDAG, 27 December. Feest van H. Joan nes. Te 7 uur voor Henricus J. van Mierlo. Te 7.30 voor overleden familie HuyskensStorre. Te 8.25 voor Gerardus B. J. Smit. Te 9 uur voor de levende leden en donateurs van het Melaniawerk. In Duinrust voor Wilhelmina E. NeelissenGeerling. Geen congregatie. WOENSDAG, 28 December. Feestdag van de H.H. Onnoozele kinderen. Te 7 uur voor overl. ouders Van MierloCreemers. Te 7.30 voor den ZeerEerw. Heer Lambertus ten Brink. Te 8.25 voor Anna C. M. van den Brink. Te 9 uur voor de leden van het genootschap van de H: Kinds heid. Te 10 uur Huwelijks-Mis voor Franz Fa bian en Maria Dorothea Reichhold. In Duin rust voor Elisabeth G. Lindeman. Geen Con gregatie. DONDERDAG 29 Dec. Feest van H. Tho mas. Aanbidding van het Allerh. Sacrament tot 5 uur. Te 7 uur voor Anna C. Kramer. Te 7.30 voor Catharina J. Roozen. Te 8.25 voor Maria van der MeyHorning. Te 9 uur voor Leonardus Roozen. In Duinrust voor Geer truida Roozen. VRIJDAG 30 December. De H. Mis van Oc taaf-Zondag. Te 7 uur voor overleden familie Van MierloCreemers. Te 7.30 voor Geertruida M. Bos—Roozen Te 8.25 voor Antonius Roozen en Elisabeth M. van Velsen. Te 9 uur voor Hen ricus M. Coelen. In Duinrust voor Geertruida C. Roozen. ZATERDAG, 31 December. Feest van H. Sil vester. Te 7 uur voor Simon P. Rijnierse. Te 7.30 vanwege het fonds Willemse. Te 8.25 voor Johannes L. A. Roozen. Te 9 uur voor Geertrui da C. Roozen. In de kapel voor Maria G. Roozen Roozen. In Duinrust voor Maria Roozen Ld. Van 4 uur tot aan het lof gelegenheid om te biechten. Te 7.30 Lof met Te Deum en pre dikatie. ZONDAG 25 Dec.: Hoogfeest van Kerstmis. De Solemneele Nachtmis begint te 5 uur, on- middelllijk daarna twee stille H.H. Missen. Te half 10 begint het tweede drietal H.H. Missen. Te half 11 plechtige Hoogmis. Van 57 uur biechtgelegenheid Te 7 uur plechtige Vespers van het Kerstfeest. MAANDAG 26 Dec.: Tweede Kerstdag. St. Ste phanus. Heden sluitingsdag der parochieretrai ten. De stille H.H. Missen zijn te 7 en 11 uur. De Hoogmis te 9 uur. 's Namiddags te 5 uur so lemneel Lof met slotpredikatie, Te Deum en Pauselijken Zegen. DINSDAG 27 Dec.: St. Jan, Apostel en Evan gelist. WOENSDAG 28 Dec.: Feest van Onnoozele Kinderen. Te half 8 vergadering van de H. Fa milie (afd. mannen en jongemannen). VRIJDAG 30 Dec.: Te half 8 Lof ter eere van Maria van Alttijddurenden Bijstand. ZATERDAG 31 Dec. St. Silvester. Oudejaars dag. 's Namiddags biechthooren van 5 uirr tot half 8. Te half 8 plechtige Completen met Oudejaarspreek, uitstelling, Te Deum en zegen. ZONDAG 1 Jan. Nieuwjaarsdag. Feest van de Besnijdenis des Heeren. Koopt allen den nieuwen liederenbundel der parochie voor den prijs van 15 cent. ZONDAG Hoogfeest van Kerstmis. De Nacht mis is te 5 uur, waarna te 6.30 en 7 uur de tweede en derde H. Mis. Een tweede drietal H.H. Missen begint te half acht en het derde drietal te 9 uur. De Hoogmis is te 10 uur. Des middags te half vier Kinderhulde bij de Kribbe en Kinderzegen. Te 7 uur Plechtig Lof met predikatie. Vóór en na dit Lof is er nog biechtgelegenheid. MAANDAG. Tweede Kerstdag. Geen verplich te Zondagviering. De H.H. Missen zijn te 7 uur, half negen (Hoogmis) en half elf. Te 5 uur Lof met Rozenhoedje. In deze Kerstweek zijn er geen Congregaties. DONDERDAG te half acht H. Sacramentslof. ZATERDAG: Oudejaar. Biechthooren van 5 tot 7 uur, waarna te 7 uur Plechtig Danklof met predikatie en Te Deum tot sluiting van het Jaar. Na dit Lof is er geen biechtgelegenheid. ZONDAG: Hoogfeest van Kerstmis. Te 5 uui de plechtige Nachtmis, daarna te half acht het tweede drietal H.H. Missen en daarna te hall tien het derde drietal waarna de H. Mis van kwart over tien de gezongen Hoogmis. Des mid dags te 3 uur plechtig Lof met feestpredikatie waarna biechthooren tot 6 uur. MAANDAG: 2e Kerstdag, feestdag van den H. Stephanus, dag van devotie. De H.H. Missen als op Zondag. WOENSDAG: Feestdag van de H.H. Onnoo zele kinderen. Na de H. Mis van acht uur zege ning van de kinderen. ZATERDAG: Biechthooren van vijf tot half acht. Te half acht Lof met predikatie bij de sluiting van het Jaar. Daarna biechthooren tot negen uur. ZONDAG 5 uur voor de Parochie; 6 uur voor Maria Warmerdam—v. Roode6.30 voor Adriana de Raadt-Dekker; 9 uur voor 'Petrus Prins, 9.30 voor Theodorus Lagerman en echtg.; 10 uur Bespeelde en nieuwe instrumenten KRUISWEG 49 - HAARLEM Comelis Schrijvers én echtg.; 3 uur Vespers met preek. MAANDAG 7.30 voor Franciscus Hulsbosch en Maria Kroon; 10 uur om Gods zegen te vragen over de actie voor de nieuwe gemeen schap; 3 uur Lof met rozenhoedje. DINSDAG 8 uur voor Geertruida Hense. WOENSDAG 980 voor Bruidegom en Bruid; 8.10 voor de Gezellen. DONDERDAG; 8 uur voor Maria Helena Sprokkelenburg en overleden familie. VRIJDAG 8 uur voor overleden familie Petrus Warmerdam, ZATERDAG 8 u. voor Geertruida Hulsbosch- Langeveld; 4.307 uur biechthooren; 7 uur Lof met preek en Te Deum. ZONDAG 25 Dec. Hoogfeest van Kerstmis of de Geboorte van Onzen Heer Jezus Christus; de H.H. Missen zijn: om 5 uur de plechtige Nachtmis, daarna twee stille H. H. Missen, waaronder de H. Communie wordt uitgereikt (eerst aan de heeren zangers, dan aan de ge loovigen) en de Kerstliedjes worden gezongen (zie programma hieronder); dan de H.H. Mis sen om 8.30 en 9 uur en om 10 uur de plechtige Hoogmis; onder alle H.H. Missen collecte voor onze arme Parochiekerk, welke wij op dezen Hoogen Feestdag bijzonder in uw milddadigheid aanbevelen. Van 5—7 uur gelegenheid om te biechten en om 7 uur plechtig Lof met Feest predikatie (lied 4). MAANDAG, 26 Dec. 2e Kerstdag. Feest van den H. Stephanus. Geen verplichte Zondag, maar het is de wensch van de H. Kerk. dat deze dag als Zondag wordt gevierd, en daarom de H.H. Missen als op Zondag, n.l. 7 uur, 8.30 en 10 uur de Hoogmis; 's avonds om 7 uur Lof ter eere v. d. H. Stephanus met rozenhoedje (lied 6). DINSDAG, 27 Dec. Feest v. d. H. Joannes, Evangelist; 's avonds geen lof en geen congre gatie voor de meisjes. WOENSDAG, 28 Dec. Feest v. d. Onnoozele Kinderen; 's avonds geen congregatie voor da dames. DONDERDAG, om 7 uur Lof ter eere v. h. Allerh. Sacrament met rozenhoedje (lied 11). ZATERDAG, 31 Dec. laatste dag v. h. jaar; van 59 uur gelegenheid om te biechten; om 7 uur Lof met de „Miserere" en litanie van Alle Heiligen, om in den geest van boetvaardigheid het jaar te eindigen en „Te Deum" om God te bedanken voor de ontvangen weldaden (lied 4). ZONDAG, Nieuwjaarsdag, Feest van 's Hee ren Besnijdenis. Algem. H. Communie voor de Meisjes-congregatie onder de H. Mis van 8.30 uur. ZONDAG, Hoogfeest van Kerstmis. Feest van de Geboorte van O. H. Jesus Christus. De plechtige nachtmis om 5 uur. Daarna 2 stille H. Missen, waaronder de H. Communie wordt uitgereikt en Kerstliederen worden ge zongen. Verder de H. Missen om 8, 8,30 en 9 uur. Om 10 uur de Kindermis, heden ook toe gankelijk voor anderen, om 10.30 en om 11 uur de gezongen Hoogmis, 's Middags om 4 uur plechtige Vesper en feestpredikatie. Gen. Abs. voor de 3e Orde. Daarna biechtgelegenheid tot 7 uur. IN DE WEEK de H.H. Missen om 6.45, 780, 8 en 9 uur. MAANDAG, 2e Kerstdag. Feest van den H. Stephanus. Volgens loffelijk gebruik te vieren als Zondag. De H.H. Missen als op Zondag, 's Avonds 7 uur lof en rozenhoedje. DINSDAG. Feest van St. Jan, de Apostel en Evangelist, 's Avonds om 8.15 uur Maria Congr. af deeling Jongemannen. WOENSDAG. Feest van de H. Onnoozele Kinderen. DONDERDAG, 's avonds om 7 uur Lof met Rozenhoedje en gebeden ter eere van onzen Kerkpatroon St. Bonifatius, voor de bekeering van ons Vaderland. VRIJDAG, 's avonds om 7 uur Kruisweg oefening voor een zalig sterfuur. ZATERDAG, St. Silvesterdag. De laatste dag van het Burgerlijk jaar. 's Morgens onder de H. Mis van 8 uur Algem. H. Communie voor de kinderen, 's Namiddags van 4 tot 8.30 uur biechthooren. 's Avonds om 7 uur Plechtig Ik>f< preek en Te Deum om God te bedanken voor de zegeningen van het afgeloopen jaar. ZONDAG a.s. 1 Januari 1939, Nieuwjaarsdag. Collecte voor het retraitewerk in ons bisdom. N.B. Op den len Kerstdag wordt onder de H. Missen van 5 uur, half negen en 11 uur de jaarlijksche collecte gehouden voor de schuld delging en de verwarming van onze Kerk. Deze collecte worde mild bedacht. UIT DE DE BIBLIOTHEKEN ZIJN GEVESTIGD: N. GROENMARKT 22 HAGESTRAAT 49 KLARENBEEKSTR. 60 GEN. DE LA REYSTR. 17 en RIJKSSTR. WEG 304 Inschrijfgeld 10 cent. Leesgeld 2 cent IJMUIDEN, 24 Dec. Versche visch. Tarbot 13° —1.50. Tong 1.16—2.20. Heilbot 80—94 cent P®r kg. Griet 11.00—28. groote Schol 12.50—14, mm" del Schol 14—15.50, Zetschol 17—17.50. klein® Scliol 9.0016, Schar 3.60, groote Schelvis®1? 21.00. middel Schelvisch 18.00. kleine middel Schelvisch 6.4013, kleine Schelvisch 5.00--'' groote Gullen 6.507.10, kleine Gullen l-60^ 3.60, Wijting 1.20—4. Makreel 2.00—7, versch® Haring 1.052.65 per 50 kg. Kabeljauw 21.00—v? per 125 kg. Vleet 1.101.60, Leng 65 cent. Kooi visch 2575 cent per stuk. Koolvisch 15.50l Vtr koop. Aangevoerd 23 Deo. 965 kisten versche harms van de heden aangekomen TRAWLERS Gerberdina Johanna IJm. 38 630 mand®0 2590.Reiger IJm. 106 90 manden 1860. LOGGERS K.W.: 114 430.—, 51 I860.—, 62 340.—, R- 950.—. SCHEPEN MET VERSCHE HARING Sch.: 263 450.—. 133 94.—, 5 560.—, K.W.: 270.—, 49 270.—, 3 370.—. 0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 2