ROND KERSTMIS IN HET LUXEMBURGERLAND NORTH CTATE We luisteren naar... PUROL Bij den Direktor van het gymnasium te Echternach Schoonheid van het onder een dikkz Vacht sneeuw liggende landschap FRANCOIS MAURI AC 6EB.39D ING.290 Kerkelijk leven ZATERDAG 24 DECEMBER 1938 IJsverm a ak geeft ruwe huid BIGGENMERKEN OFFICIEELE CRISIS PUBLICATIE Steunvergoeding erwten en veldboonen Schetsing kalveren na 1 Januari Het vliegveld te Eindhoven Nieuw gemeentehuis te Amstenrade Eilanden uit hun isolement K.L.M.-vliegtuigen naar Ameland, Schiermonnikoog en Urk Vaststelling der grens van Ned.-Guyana Notawisseling met de regeering van Brazilië INVOER VAN BRUINE BOONEN Afschaffing van het prijsverschil In elk opzicht superieur.' 20 voor 25 cent. 1 AMERICAN ^CIGARETTES Minder vorst tijdens de Kerstdagen Wereldkampioenschappen 1942 in Amerika? Audiëntie Nieuw klooster in 't bisdom Breda Zondag 25 December KERSTMIS Maandag 26 December TWEEDE KERSTDAG Dinsdag 27 December (Van een bijzonderen medewerker) Een verblijf van enkele dagen in het mooie Luxemburgerland heeft ons een buitenkansje bezorgd, waarop velen ongetwijfeld jaloersch zullen zijn, als zii het lezen! Met die „velen" worden bedoeld de honderden landgenooten, die jaarlijks hun vac an tie in Luxemburg, met name te Echternach, plegen door te brengen. Zij ken nen dit land, waar de bevolking een en al voor komendheid en vriendelijkheid, ]|eleefd-gezind jegens den vreemdeling is, om zoo te zeggen op hun duimpje. Zij weten u interessante en wetens waardige bijzonderheden van hun verblijf te vertellen, waarbij o, heerlijke overdrijving! dikwijls de indruk gevestigd wordt, alsof zij dit land nóg beter kennen dan de inwoners zélf. Een heusch niet zeldzaam voorkomend iets! Een eigenschap, waaraan nu eenmaal vele onzer landgenooten mank gaan. Gelukkig ove rigens, dat er óók nog gunstige uitzonderingen zyn, die onopgesmukt en waarheidsgetrouw hun reis- en verblijfservaringen weten op te dis- schen Menschen, die de kunst verstaan, u het landschap, met al zijn schoonheid, voor oogen te tooveren. Want hun is het toevertrouwd om over een der mooiste gedeelten van dit driehonderdduizend zielen tellende landje te veitellen. De streek rond Echternach, waar men des zomers de heerlijkste en mooiste wandelingen kan doen, waar fraaie "ergezichten bewonderd kunnen worden, het eene al grootscher dan het andere. Hier te dolen en er te luisteren naar de zacht-lokkende geluiden van de bladeren der boomen, tegen de soms hooge heuvels geplant, van verre verten de klanken van een toren op te vangen en de nijvere, tevreden en goedge zinde landelijke bevolking aan den arbeid te zien, afgewisseld door vroolük gezang dit alles doet aan het zomersche Echternach en omgeving terugdenken. Het Echternach, zooals wij Nederlanders het kennen, u>en ik. Waarom most men nu jaloersch op mij zijn? Niet omdat ik deze omgeving in een winter maand zag, maar wél omdat ik er verbleef op een dag, dat de natuur het landschap met een dik wintersch kleed bedekte, Donderdag ji., teen de gure felle wind, dien wij óók in Luxem burg terdege voelden, was gaan liggen, de le vende en slapende natuur nóg stiller geleek dan op een rustigen winterdag, 't Was, of zelfs de landbevolking dit aanvoelde: zij bleef binnen de muren harer huizen, waar zij de warmte zocht, die slechts met moeite en hard stoken veroverd kon worden. Stil, eenzaam, als in die- Pen slaap verzonken, ligt er het Luxemburgsche land. met zijn wijde en door een fijne sneeuw jacht nevelig geworden verten. Onbeweeglijk staan er de sneeuw-overdekte dennen tegen de hellingen als symbolen van het naderend Kerst feest, dat men in deze gansche streek zoo.aan- veelt. Het is, alsof de natuur ons als het ware heeft willen dwingen om hier ongemerkt in een Kerstsfeer te geraken: rust-ademend. Een wel- dadig-aandoende rust, die tot nadenken en be rusting leidt en die een Nederlander in deze ver rukkelijke Omgeving de vraag doet stellen, hoe dichter hij Echternach nadert (de Luxem- burgsch-Duitsche grens), waarom moet ik juist nu op gindschen hoogen heuvel de betonnen werken zien van een deel der Siegfried-linie, een gezicht, dat in het algemeen toch weinig cceds inhoudt? Waarom juist nü de tegenstel ling: Vrede op AardeGeweld? Wóórom schijnt de vrede geen waarachtige verzacht - geneest werkelijkheid te kunnen en te mogen worden, en waarom is het niet mogelijk, dat de gansche menschheid het voorbeeld van den Zaligmaker volgt? Ja, waarom dit alles? In deze serene stilte, waar een ieder zich op het Heilig Kerst feest voorbereidt, waar alle Luxemburgers den Allerhoogste zullen danken, dat zij nog dit feest mogen vieren onder déze omstandigheden, en waar zij vurig zullen bidden, dat ook in het aanstaande jaar de vrede bewaard moge blij ven! Ondanks de onmiddellijke nabijheid van zooveel onheilspellende en dreigende voorwer pen vrede op aarde. In dit met een dikke sneeuwlaag bedekte en zich op Kerstmis voor bereidend land, blijkt het 'n onmogelijkheid, op dit alles een afdoend antwoord te vinden.... Hoe graag men 't ook zou willen' Door de vriendelijke bemiddeling van een zeer hooggeplaatste Luxemburgsche persoon lijkheid werd het mij mogelijk gemaakt een .sneeuwtocht" te maken. Onvergetelijke oogen- fcïikken, die onderweg in den verwarmden groo- ten wagen tot vergelijkingen met een „zomer- tocht" nopen. Alsof er geenerlei gevaar voor slippen aanwezig is, snelt deze hyper-moderne kilometervreter over den weg, achter zich latend wolken van stof. Maar thans beugen van sneeuw, die hoog opwaarts en als stofwolken weer neer- dwarrelen als wij reeds enkele tientallen meters verder zijn. Drie en dertig kilometer door een landschap van onvergelijkelijke schoonheid, dat hier en daar aan Zwitserland herinnert. Of wel aan gedeelten van een land, waarin men, in deze dagen rond Weihnachten. slechts met sombere gedachten kan denken. Regelrecht, heuvel op, heuvel af, kronkelend tusschen hoogten van dit mooie land, waar men in April in gróóte eens gezindheid rond de aangebeden Groothertoge lijke Familie het Eeuwfeest der onafhankelijk heid zal vieren. Waar ook. even daarna, gróóte feesten ter eere van den H. Willibrordus zullen sijn, aan één stuk door tot aan den ingang van het klooster, waar de Dom-Capitular, di rektor van het Gymnasius, Dr. N. Goetzinger, met uitgestoken hand naar mij toekomt, om mij op de meest hartelijke wijze te begroeten en welkom te heeten. „Ge hebt dus toch de «kou getrotseerd, géén ongemak met uw wagen ge had? Kom gauw mee naar binnen, naar m'n kamer; straks zal ik u de kerk en het Graf van den H. Willibrordus laten zien." Een verkwikkend en verheffend oponthoud Rust ademt ook déze omgeving, weldadig doet bet verblijf aan in de verwarmde kamer van den direktor, die als een vader voor zijn drie- nonderd jongens zorgt. Onder het genot van een klein morgensigaartje vertelt deze geleer de van Echternach, op een wijze, die aanstonds verraadt, dat hier niet alleen een zéér belezen man uw aandacht vraagt, doch dat een onge meen groot geleerde aan het woord is, naar wien het luisteren een verkwikking is! Met hoeveel enthousiasme, maar ook, met hoeveel bezadigd heid, wél-overwogen, vertelt direktor Goetzinger van hetgeen reeds geschied is voor de feesten van 26 Mei tot 14 Juni! Men neemt elk woord in zich op, waarbij hij zoo nu en dan een zeer belangstellende vraag over Nederland stelt. Ook dit getuigt van den fijnen geest, die dezen man bezielt! Al wij deze kamer, .waar aan, een der muren de portretten van Groothertogin Charlotte eri Prins Felix van Bourbon Parma hangen, ver laten, toont direktor Goetzinger. ons eerst nog de verbeteringen, die dé Luxemburgsche regee ring hier thans successievelijk laat aanbrengen. Dit bouwwerk van historische waarde, waaraan zoovele mooie herinneringen bewaard bleven, mag niet vergaan door den tand des tijds! Dit pleit voor de opvatting van een klein land, dat „groot kan zijn in het kleine'"! En dan met een goedmoedig-lachende, zachte waarschuwing: „denkt u er om, de trap pen zouden wel eens glad kunnen zijn door al aie sneeuw!" Wij vangen onzen tocht, waarvan de H. Crypte het eindpunt zal zijn, aan. „Hier heeft dr. Kalff, de voorzitter van „Monumen tenzorg" bij u, zélf deze ruitjes nog blootgelegd." En dan, na even over gras geloopen te hebben, daar aan de andere zijde van het riviertje La Sure, daar boven is de Siegfried-linie.... Man spricht nicht davon! Beneden ons ruischt het water, kletterena-geluid-makend. met hier en daar een ijsschots erin, de scheiding tusschen katholiek Luxemburg en Duitschland, waar aan de overzijde van de verbindingsbrug acht a. tién man de wacht houden. Vrede op aarde, in menschen een welbehagen Is schrillere tegenstelling dan hier mogelijk? Laat ons verder gaanklinkt het zacht en over dit zachte sneeuwdek wandelen we voort, naar de kerk, waar reeds veel gerestaureerd werd en waar een paar arbeiders bezig zijn met het herstellen van den ingang naar de laatste gewijde rustplaats. „Dit alles is mogelijk ge weest, dit alles is kunnen geschieden door de opbrengst van de Willibrordus-postzegels," zoo zegt direktor Goetzinger, en uit zijn stem klinkt terecht dankbaarheid en trots. En als ik dan opmerk, dat ook ik een paar steentjes door deze uitzonderlijk-fraaie zegels heb bijge dragen, dan is het, alsof de direktor iets wil antwoorden, dat mij, als Nederlander, goed moet aandoen: deze zegels zijn bij u in Holland ge.- maakt, bij Enschedé in Haarlem. Ze zijn prach tig! De naderende Kerst in deze heilige omgeving, lezer, ik beken gaarne, dat ik diep, héél^ diep onder den indruk ben gekomen. Dat zijn oogen- bi; leken geweest, die ik niet licht vergeten zal. Ge zult u dit gemakkelijk kunnen indenken. In deze kerk zullen over enkele maanden ook honderden vrome Nederlanders vereenigd zijn: zij zullen getuige willen zijn van de feesten ter eere van den H. Willibrordus. Feesten, waar voor en dit durf ik hier onomwonden te verklaren direktor Goetzinger geen moeite te veel is! „Laten we nu, als afscheid voor vandaag, er gens wat warms gaan drinken. Laat mij u dit mogen aanbieden!" Bij 'n warme Luxemburgsche koffie en een nóg meer verwarmden cognac-Martell, infor meert direktor Goetzinger, onder het genot van een Hollandsche sigaar die, naar hij opmerkt, zoo goed is naar Nederlandsche toestanden, die ons zóó bezighielden, dat we nog slechts ternauwernood tijd hebben, om tijdig voor een bespreking dien middag in Luxemburg terug te zijn. „Volgende maand kom ik naar Amsterdam, naar Holland, in verband met de feesten, dan zal ik u „anrufen". Een Zalig Kerstfeest en een Zalig Nieuwjaar!" Met een hartelijken hand druk neemt en zóó wil ik hem tot slot beti telen mijn onovertrefbare gids afscheid van mij. „En ge belooft volgend jaar terug te komen?" Ik heb 't beloofd en als er niets tusschenbeide komt, dan ga ik terug naar dit land, dat dan, in mindere mate dan vandaag, den geest, den heerlijken geest van „Vrede op Aarde, in men schen een welbehagen" ademt! Van 5 tot 12 December zijn aangebracht 41.353 (v.j. 34.253) biggenmerken. Van de toekenning 1938 zijn tot 10 Decem ber gebruikt 1.993.995 merken, tegenover 1.746.097 merken van de toekenning 1937 op het overeenkomstige tijdstip van het vorige jaar. Van 1 Januari tot genoemden datum zijn in totaal 2.256.724 (v.j. 1.896.236) biggen gemerkt Jezus ALOM IN DEN BOEKHANDEL VEBKHIJGB. Te Hoofddorp zijn in het huwelijk ge treden de heer K. Mïllenaar, surnume rair der invoerrechten en accijnzen, en mej. J. Nagel. De bruid is een nicht van Z. Exc. dr. H Colijn De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor erwten van oer oogst 1938, gedenatureerd in het tijdvak van 19 tot 24 December 1938, zal bedragen f 1.35 per 100 kgt voor groene erwten, welke door handelaren zijn gedenatureerd en voldoen aan het standaardmonster van kwaliteitsklasse C en f 0.85 per 100 kg. voor voedererwten, wel ke zijn gedenatureerd door telers, die deze erwten zelf hebben geteeld. De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1938, welke voldoen aan de kwaliteits- eischen en in genoemd tijdvak door telers of handelaren zijn gedenatureerd, zal f 2.60 per 100 kg. bedragen. 's-Gravenhage, 23 December 1938. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat de veehouders die wegens het heer- schende mond- en klauwzeer niet in staat zijn, de in hun bezit zijnde kalveren vóór 1 Januari 1939 te laten schetsen op de hun resteerende toewijzing 1938, hiertoe ook na dien datum ge legenheid krijgen, mits deze dieren vóór genoemd tijdstip voor schetsing zijn opgeven. Voor de ossen-toewijzing geldt een zelfde regeling. De gemeenteraad van Eindhoven heeft een crediet van 10.050 verleend voor verhooging van het paddock op het vliegveld „Welschap". Tegen het voorstel was nogal bedenking uit hoofde der vele uitgaven, welke het vlieg- veild veroorzaakt. Van de 29 aanwezige leden stemden 11 tegen. Voorts werd aan de K. L. M. een subsidie verleend in verband met den winterdienst naar Schiphol en Waalhaven. De raad der gemeente Amstenrade besloot in beginsel tot den bouw van een nieuw raadhuis. Hedenmorgen waren na eenige dagen var. afwachting de weersomstandigheden zoodanig, dat vliegtuigen der K.L.M. konden vertrekken naar de door het ijs geïsoleerde eilanden met post en levensmiddelen, die zich sedert de laatste dagen, toen de eilanden niet te bereiken \daren, op Schiphol en op het vliegveld Eelde hadden opgestapeld en naar welke de eilandbewoners sedert het begin van deze week met verlangen uitkijken. Omstreeks half elf vertrok vanmorgen het Douglas-D.C.-2 vliegtuig „Koetilang", bestuurd door von Weyrother, via het vliegveld Eelde naar de Waddeneilanden Ameland en Schier monnikoog. Vier passagiers gingen van Schip hol met het vliegtuig mee, echter zonder ga rantie, dat zij inderdaad den tocht naar de eilanden zullen medemaken, want op Eelde ligt ver over de duizend K.G. post te wachten. Toch hebben zij nog een kans, dat zij vandaag op hun bestemming komen, want van Eelde uit zal von Weyrother waarschijnlijk twee of meer vluchten naar Ameland en Schiermonnikoog ondernemen, aangezien men vandaag van de gunstige weersomstandigheden gebruik wil maken om den geheelen voorraad post en vracht op de plaats van bestemming af te leveren. Ongeveer gelijktijdig met de „Koetilang" ver trok van Schiphol het Fokker F. 8 vliegtuig P.H. O.T.O. naar Urk, met aan boord de piloten Both en Roos. Het toestal nam 500 kg. post mee, waarvan vele postpakketten met de op Urk zoo dringend noodzakelijke levensmiddelen. Ook Both zal eenige malen naar Urk moeten vliegen, want bij zijn vertrek bleef op Schiphol nog circa 600 kg. voor dit eiland bestemde post liggen, wel ke voorraad echter eveneens vandaag nog per vliegtuig naar Urk zal worden gebracht. Naar wij vernemen zijn nota's gewisseld tusschen de regeering van Brazilië en den Ne- derlandschen gezant in Rio de Janeiro, waar in de grens tusschen E'razilië en Nederlandsch Guyana is bepaald. Men zal zich herinneren, dat indertijd een gemengde commissie is samengesteld, waarin vertegenwoordigers van Nederland, Engeland, Frankrijk en Brazilië zitting hadden en welke commissie tot taak had de grenzen van de gebieden vast te stellen. De grens tusschen Nederlandsch Guyana, Britsch Guyana, Fransch Guyana en Brazilië was de waterscheiding op het grensgebergte. Deze waterscheiding was nog nooit afgepaald en deze arbeid is thans door bovenbedoelde commissie (Nederland was hierin vertegenwoordigd door den gep. vice- amiraal C. C. Kayser) verricht. Het resultaat van dezen arbeid zal thans in diplomatieke nota's worden vastgelegd. De nota tusschen Nederland en Brazilië is Vrijdag geteekend, die met Engeland en Frankrijk zul len volgen. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, heeft de Minister van Economische Zaken besloten, met ingang van Dinsdag 27 December het prijs verschil bij invoer van bruine boonen voor menschêlijke consumptie af te schaffen, in ver band met de omstandigheid, dat o.m. ten ge volge van de geringe opbrengst van den bin- nenlandschen oogst de prijs der bruine boonen voor consumptie hoog is. Hoewel de buitenlandsche boonen dus niet meer met een heffing van f2.50 per 100 kg. zijn belast, is het onwaarschijnlijk, dat de prijs hier te lande veel zal dalen, daar de oogst ook el ders gering is. De luchtdrukverdeeling is over het vaste land en over Scandinavië uiterst stabiel. Het gebied van hoogen luchtdruk met maximum boven Noord-Rusland en Finland vertoont een langgerekten uitlooper over Schotland en ttX' land, die op den Oceaan tot aan de Azoren reikt. Een uitgestrekte Oceaan-depressie li?4 ver in het westen. De middellandsche Zee depressies bewegen zich oostwaarts. Voor de kust van Portugal ligt een vlak minimum, dat vermoedelijk over Spanje zal trekken en ver volgens het gebied van lagen luchtdruk in het zuiden versterken. Op IJsland is de barometer na een tijdelijk stijging hedenmorgen weer zwak dalende. Al- lerwege is de lucht bedekt en in het Oostzee gebied en in het zuidelijke deel der Noordzee is de wind krachtig. Deze factoren deden de vorst in onze om geving tot matig afnemen. In het Oostzeege bied en in Zuidoost Europa is de vorst niet meef dan licht. Engeland en de kuststrook van Bre- tagne waren hedenmorgen vorstvrij. Strenge vorst heerscht alleen in het Rhönedal. In de Alpen is het zeer koud. Het station op de Saentis (2500 M.) meldt een licht bewolkte lucht en een temperatuur van min elf graden Celsius. In het binnenland van Centraal Euro pa en van Scandinavië, om de Noordzee en op de Britsche Eilanden viel geen neerslag van beteekenis. Gedurende de Kerstdagen is op aanhou den der vorst te rekenen, zij het met min der strengheid dan in de afgelOopen week. De Amerikaansche Skibond zal op het eerst volgende congres van de F.I.S. te Zttkopane een voorstel indienen om de organisatie voor de wereldkampioenschappen in het skiën aan Amerika toe te wijzen. Canada zal dit verzoek ondersteunen. Z. H. Exc. de Bisschop van Breda zal ZoP' dag en Maandag van de volgende week geen audiëntie verleenen. Aan de Zusters van Bethanië te Venlo is toestemming gegeven een succursaalhuis 1e stichten in het Bisdom Breda, aldus meldt „Sancta Maria". Hoofddoel van die zusters is dagelijksche aan bidding voor het uitgestelde Allerheiligste Sa crament, koordienst volgens den ritus van de Dominicanen, reclasseeringswerk voor vrouwen en meisjes. Zij zullen zich vestigen op het landgoed van 14% H.A., genaamd Heidehoeve, gelegen aan den weg van Rijsbergen naar Etten, op 2 KA1- afstand van Rijsbergen en 5 K.M. van Etten- Zij zullen daar een nieuw klooster bouwen da1 omstreeks November 1939 klaar zal zijn. HILVERSUM I, 1875 en 415-5 M. 7.30 NCRV. 9.30 KRO. 5.00 NCRV. 7.45—11.00 KRO. 7.30 Kerstzang. 8.30 Morgenwijding 9.30 Gramofoonmuzlek 9.45 Pontificale Hoogmis. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 KRO-Orkest. 1.00 Boekbespreknlg. 1.20 Gramofoonmuziek. 2.00 KRO-Nachtegaaltjes. 2.45 R'damsch Phllh. Orkest, koor en solisten. 4.15 Ziekenlof. 5.00 Orgelspel. 5.40 Gramofoonmuziek. 5.50 Herv. Kerkdienst. 7.45 Causerie. 8.00 Berichten ANP. 8.15 KRO-Kamerorkest. 9 05 Zang en piano. 9.15 Radiotooneel. 9.45 Uit Vaticaanstad: Gewijd concert. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Epiloog. HILVERSUM II, 301.5 M. 9.00 VARA. 10.00 VARA. 12.005.00 AVRO 6.00—6 30 VARA. 8.0012.00 AVRO 9.00 Sportnieuws. Tuinbouwpraatje. 9.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Causerie ,X>e dichter, ziener en schepper met de taal". 12.20 Arnhem's Gem. koor en solisten. 1.10 Carillonconcert. 1.30 Causerie ..Kerstfeest in Indië". 2.00 Boekbespreking. 2.30 Omroeporkest en solist. 3.30 Radiotooneel. 4.30 Gramofoonmuziek. 6.00 Bach-cantate. 8.00 Berichten ANP, Radiojournaal. 8.20 Solistenconcert. 9.00 Luisterwedstrjjd. 9.20 Omroeporkest en solist. 10.05 Gramofoonmuziek. 10.20 Renovakwintet. 11.00 Berichten ANP en Gramofoonmuz. DROIT WICH, 1500 M. 12.40 Theater-orkest. 1.20 Pianovoordracht. 1.50 .Orkest. 2.40 BBC-Empire-orkest. 3.40 Schotsch orkest. 4.20 J. Wilson's kwint© 5.40 Iersche dansen. 6.00 Brearley's orkest. 6.40 Pianoduetten. 8.00 BBC-koor, orkest en solisten. 9.30 Radiofilm. 10.30 Hartley's sextet. RADIO-PARIS, 1648 M. 9.05 Gramofoonmuziek. 10.00 Cantrelle-orkest. 10.25 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.30 Orgelconcert. 1.00 Gramofoonmuziek. I.20 Zang. 1.35 Damesorkest.' 2.35 Gramofoonmuziek. 3.20 Kwartetconcert. 3.50 Zang. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.35 „Bayan Singers". 6.05 Gramofoonmuziek. 7.25 Pascal-orkest. 8.35 Zang. 8.50 Symphonie-orkest, solisten en koor. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.20 Dansorkest. KEULEN, 456 M. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.50 Ottersbach-trio. 11.20 Orkest. 1.20 Populair concert. 3.20 Gramofoonmuziek. 5.50 Kamermuziek. 6.20 Concert. 7.30 Musette-orkest. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.-50 Orkest, koor en solist. 10.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 en 484 M- 322 M. 9.00 Gramofoonpl. 10.20 H. Mis. II.20 Musette-ensemble. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Orkest. 1.50 en 2.35 Gramofoonmuziek. 3.20 Salonorkest. 3.50 Gitaarvoordracht. 4.05 Pianovoordracht. 5.50 Gramofoonmuziek. 7.23 Salonorkest. 8.20 Kerstprogramma. 10.30 Gramofoonmuziek. 484 M. 9.00 Gramofoonmuziek. 10.20 Mis. 11.50 Orkest, carillon en cembalo. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 M. Alexys-orkest. 1.50, 2.50 Gramofoonmuziek. 3.35 Radiotooneel. 4.35 Kamermuziek. 5.30 Pianovoordracht. 6.20 Uit Vaticaanstad: Gewijd concert. 7.05 Gramofoonmuziek. 8.20 en 9.40 Orkest en solisten. 10.30 Gramofoonmuziek. 11.20 Dansorkest en Belgisch vocaal trio. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Orkest 9.40 Vereeniging voor Oude Muziek. 10.20 Barnabas von Geczy's orkest. HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. 8.30 KRO. 9.30—12.00 NCRV. 8.30 Kindermis. 9.30 Geref. Kerkdienst. 11.30 Kerkkoor en carillon. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 Amsterdamsch Salonorkest. 2.00 Kerstdeclamatorium. 3.00 Christ. Muziekkorps en solokwartet 4.30 Vioolvoordracht met piano. 6.15 Declamatie. 7.00 Christ. Oratoriumver. Hilversum, NCRV-orkest en soliste. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Vervolg concert. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.00 Vervolg concert. 10.00 Berichten ANP, actueel halfuur. 10.30 Viool, cello en orgel. 11.20 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301-5 M. 8.0010.00 AVRO. 12.00—12.00 AVRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.15 Berichten. 9.00 Morgenwijding, koor, orgel en vloot 12.00 AVRO-Aeolian-orkest en solist. 12.15 Berichten. 12.40 Gramofoonmuziek. 1.00 Ensemble Jetty Cantor. 2.00 Declamatie. 2 30 Concertgebouw-orkest en solisten. 4.30 Causerie „Grootmeesters van de kleinkunst" 5.30 Bram Kwist's Tokkelorkest. 6.15 AVRO-Amusementsorkest. 6.25 Berichten. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.30 Kerstallerlel. 8.00 Berichten ANP 8.10 Gevarieerd concert. 9.00 Radiotooneel. 9.20 Les Gars de Paris en soliste. 9.50 Declamatie. 10.15 AVRO-Amusementsorkest, AVRO- Dansorkest en solisten. 11.00 Berichten ANP, gramofoonmuziek. DROIT WICH, 1500 M. 11.20 Zang. 11.50 Trio. 12.30 Hawaian Islanders. 12.50 Orgelspel. 1.20 Militair orkest. 2.20 Luigi Voselli's orkest. 2.50 Proloog opera „La fllle de neige". 3.25 Dansmuziek. 4.00 Uit Johannesburg: Sportreportage. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.40 Clarilyn-sextet. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.20 BBC-Variété-orkest en' solisten. 8.20 Jack Hylton's Band. 10.00 Strijkorkest 11.20 Joe Loss' Band. 11.50 Jazzmuziek. RADIO-PARIS, 1648 M. 9.05 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.20 Ellis-orkest. 12.30 Zang. 1.10 Andolfl-orkest. 2.35 Vocaal vrouwenkwartet. 3.05 en 3.30 Gramofoonmuziek. 3.35 Fluitvoordracht. 3.50 Zang. 4.40 Gramofoonmuziek. 5.05 Zang. 5.25 Gramofoonmuziek. 6.35 Concert. 7.50 Giardino-orkest. 8.35 Vioolvoordracht. 8.50 Orkest, Noyonkoor en solisten. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.20 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 8.50 Gramofoonmuziek. 10.35 Viool, zang en piano. 11.20 Zürns orkest. 1.20 Populair concert. 3.20 Gramofoonmuziek. 5.50 Zang, viool .en piano. 7.35 Opera „Schneider Wibbel". 10.20 Amusements-orkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M. t 12.20, 1.30 en 5.20 Gramofoonmuziek. 6.50 Concert 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 en 9.20 Cabaret. 10.30 Gramofoonmuziek. 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Kleinorkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 5.20 en 6.00 Dansorkest. 7.20 Gramofoonmuziek, 8.20 'Salonorkest. 9.35 Dansorkest. 10.30 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Opera „Hansel und Gretel". 9.40 Pozniak-trio. 10 20 Barnabas von Geczy's orkest. HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. KRO-Uitzending 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstige causerie. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Melodisten. 2.00 Voor de vrouw. 3.05 Modecursus. 4.05 Berichten. 4.15 KRO-Kamerorkest. 4.45 Gramofoonmuziek 5.00 KRO-Orkest. 5.45 Gelukwenschen. 6.30 Berichten. 7.00 Berichten. 7.15 „Volk tegen Volk', causerie. 7.45 Sportpraatje. 8.00 Berichten ANP. 8.15 KRO-Melodisten. 8.50 Liedjes a. d. vleugel. 9.10 Weldadigheidspostzegels. 9.20 KRO-Symphonie-orkest en solist, 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Sigmund Gaspari's Hong. Orkest. 11.05 Gramofoonmuziek. HILVERSUM IL 301.5 M. AVRO-Uitzending 8.00 Gramofoonmuziek. 8.15 Berichten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek. 10.35 Ensemble Rentmeester. 11.00 Huishoud, wenken. 11.30 Ensemble Rentmeester. 12.15 Berichten. Twilight Serenaders 1.00 Omroeporkest. 2.00 AVRO-Vaudeville-orkest. 2.45 Knipcursus. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Omroeporkest. 6.25 Berichten. 7.00 Voor kinderen. 7.05 Viool en piano. 7.30 Causerie „Het huwelijk In de Die renwereld". 8.00 Berichten ANP. Radiojournaal. 8.20 Gramofoonmuziek. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.00 Radiotooneel. 10.20 Disconleuws. 11.00 Berichten ANP, Dansmuziek. 11.30 Vera Lajos' Zigeunerkapel. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.05 Orgelspel. 1.05 Gramofoonmuziek. 1.50 Orkest. 2.50 Dansmuziek. 4.15 Uit Johannesburg: Sportreportage. 4.30 Pianovoordracht. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.20 Strijksextet. 6.00 Caylus Players. 6,50 Orgelspel. 7.20 Jack Payne's Band. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.00 Viool en piano. 11.20 Dansorkest. RADIO-PARIS, 1648 M. 9.05 Gramofoonmuziek. 10.25 en 11.20 dito. 12.30 Zang. 1.10 Gramofoonmuziek. 1.25 Orkest. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.35 Zang. 2.50 Gramofoonmuziek. 3.30 Dito. 3.50 Zang. 4.40 Pianovoordracht. 4.55 Gramofoonmuziek. 6.35 Cellovoordracht. 7.25 Derveaux-orkest. 10.35 Instrumentaal kwintet. KEULEN, 456 M. 11.20 Orkest. 1.30 Populair concert. 3.20 Orkest, vroolijk kwintet. 6.30 Concert. 7.30 Orkest en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 KL 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Dansorkest. 1.30 Salonorkest. 1.50, 5.20. 6.50 en 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Dansorkest. 9.20 en 10.30 Nat. orkest van Belgie en soliste. 10.50 Gramofoonmuziek. 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Orkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 5.20. 5 40 en 6.05 Orkest. 6.35 Zang. 7.05 Pianovoordracht. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Zang, altviool en fluit. 8.50 Symphonie-orkest. 11.00 Jean Omer's orkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 KL 7.45 Gramofoonmuziek. 9.50 Cembalovoordracht. 10.20 Barnabas von Geczy's orkest.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 6