Victoria-Water FRANKEN fc OOI Garage R.A.B.O. Haarlem, 30 Dec. iHS Over lage belastingen echt WIJ VERSTREKKEN VOORSCHOTTEN OP EFFECTEN 'n Allerlaatste TIP VAN TIPSY: VRIJDAG 30 DECEMBER 1938 En nog wat DE BRONZEN SCHEEPS SCHROEF Hoofdagent vertrouwde het zaakje niet VOOR DE „STILLE ARMEN" Programma Radio-Centrale DE MIDDENSTANDSCENTRALE Eenheid eindelijk hersteld „DE EBBENHOUTEN OLIFANT" Ten bate van de uitgewekenen om geloof en ras BAZAR IN HET KLEVERPARK Café' s m het nieuwe jaar Zilveren jubileum bij Hin Het concert van „Zang en Vriendschap" „Onderling Belang" BAKT VOOR DEN OUDEJAARSAVOND Kerstkransen Kerstbrooden Tulbanden Saucijzenbroodjes Croquetten Ragoutbroodjes Pasteitjes Berlinerbollen Appelflappen Beignets Appelbollen Sneeuwballen Oliebollen Hamcroissants Oude j aarstaarten En nog vele andere lekkernijen! „De onbekende vrouw" Burgerlijke stand De R. K. Leeszaal op Oudejaars avond Personalia Haarl. R.K. Zwemver. V.O.Z. UIT DEN OMTREK HAARLEMMERMEER Effectenkantoor v. Halem Co. N.V. SCHOTERWEC 3 - HAARLEM - TELEF. 13370 Ons kantoor is morgen om 12 uur GESLOTEN Benevelde schilders vochten met politie Na de croquetjeshet bier en de citroentjes Jeugdige misdadigers Het verpachten van bloembollenland Luidspreker op het C.S. te Amsterdam Uitstekende servicevoor het reizend publiek Voor LUXE-VERHUUR zonder chauffeur alleen Gasfhuisvest 11 - Haarlem Telefoon 17266 VERZEKERDE WAGENS BLOEMENDAAL Haringvangsten WANT ÉÉN IS GÉÉN .GENDA Bioscopen 31 December Bioscopen 1 CR. MARKT 31 DEC. OM 6 U. GESLOTEN PIANO'S - RADIO - MUZIEK VOETBAL HAARL. ELFTAL—VICTORIA (PILSEN) SCHAKEN RochadeWeenink 5V2Vz HAARL. R.K. DAMBOND STAD Door de tw<ee socialistische raadsleden van Heemstede is bij den raad een voorstel ingediend om het aantal opcenten op de Personeele Be lasting voor de lagere huurwaarden te vermin deren. In de toelichting zeggen de voorstellers een paar juiste dingen. Het beleid van het gemeen tebestuur van Heemstede, zoo schrijven zij, is er bij voortduring op gericht geweest, de ves tiging van arbeiders te Heemstede zooveel mo gelijk te beperken. Dat beleid is door B. en W. en de meerderheid van den Baad steeds aan geprezen als te zijn in het belang van alle groe pen der gemeentelijke bevolking. Van dit stand punt bezien, brengt de billijkheid mede, dat de uit dit beleid voortvloeiende lasten ook zoo veel mogelijk op alle groepen der bevolking naar draagkracht moeten rusten. De raadsle den wijzen dan op de hooge woninghuren in Heemstede, vooral ook van de arbeiderswoning - bouwvereenigingen, welke -te Heemstede gelden. Inderdaad is dit een kwaad, waaraan door de liefhebbers en zoekers van woongemeenten met lage belastingen te weinig gedacht wordt. Gewoonlijk zijn de woninghuren in de gemeen ten hooger dan in gemeenten met wat hoogere belastingen. Zoo is het algemeen bekend, dat de woninghuren in Haarlem in het algemeen .lager zijn dan die in Bloemendaal en Heem stede. En dat scheelt soms zooveel, dat hier door het verschil in belastingdruk niet alleen geheel ingehaald wordt, doch zelfs overtroffen. In Haarlem bedraagt het aantal opcenten op de personeele belasting 195, in Heemstede 120. dus 75 minder.Om nu b.v. een bedrag van acht tien gulden personeele belasting per jaar uit te sparen is de forens soms verplicht een huis van 400.huur te nemen, dat hij in Haar lem voor 300.en minder had kunnen krij gen. Daar komt dan nog bij, dat niet zelden door den forens gerekend moet worden op een bedrag voor tramkosten voor zichzelf, zijn kin deren en zijn dienstboden, op een soms hon geren levensstandaard, omdat het leven ineen chique buurt nu eenmaal duurder is dan in een omgeving, waar drukke winkelstraten met veel concurrentie vlakbij zijn, enz. Voor men- schen met zeer hooge inkomens is het verschil in inkomstenbelasting echter wel zoo groot, dat zij deze hoogere uitgaven op den koop toe kunnen nemen en toch voordeeliger uit zijn dan met in Haarlem te wonen. Menschen met- middelmatige inkomens zullen alles en alles bt elkaar gerekend even goed in Haarlem als in een der buitengemeenten kunnen wonen. Wat het voorstel van de socialistische raads leden van Heemstede betreft om daar nog even op terug te komen zij stellen voor om het aantal opcenten op de personeele belasting voor huurders van woningen met een huurwaar de tot 300 te bepalen op 50, voor die van wo ningen met een huurwaarde van 301 tot 400 op 80 en voor woningen boven de 401 huur waarde op 120. Wel niemand zal kunnen begrij pen, waarom het billijk zou zijn iemand, die in een huis woont van 400 huurwaarde, 120 opcenten te laten betalen en als hij 401 ver woont, niet. Wij willen maar zeggen, dat het trekken van zoo'n willekeurige grens onbillijk heden schept en daarom, indien men een ver laging voor de minder draagkraehtigen wil in voeren, het progressieve opcentenstelsel veel meer aanbeveling verdient. Gistermorgen om half acht hield een hoofd agent van politie een 23-jarigen loswerkman aan die over de Gedempte Oude Gracht reed en een bronzen scheepsschroef op zijn fiets meevoerde De hoofdagent vertrouwde het zaakje niet, ook nog niet, toen de man beweerde, dat hij de schroef naar een reparatie-inrichting moest brengen. En zelfs toen de schipper, die op een motor schuit in het Spaarne door den agent werd aan gesproken, beaamde, dat de verklaringen van cien loswerkman juist waren, onderzocht de po litieman de zaak verder. Het bleek, dat de schipper niet tot die op dracht gerechtigd was. En op hef bureau beken de hij tenslotte, dat hij in dienst stond van een N.V. en de schroef verduisterd had. De loswerk man verklaarde toen, dat hij de schroef had willen verkoopen. De opbrengst zouden ze samen deelen. Het bronzen voorwerp is in beslag genomen De beide mannen zijn later op den dag op vrije voeten gesteld. Ten behoeve van het Comité voor de „Stille Armen" werd by de Twentsche Bank gestort: In opdracht van mevr. de wed. D.-L. f 1.id. P. v. d. S. f2.50; id. S. N. du C. Bentveld f 15.id. W. M. G., Bloemendaal f 10.—id. A. L., Bloemendaal f I.id. mevr. wed. M. C. J. B., Overveen f 5.id. R. H. B., Heemstede 12.50; id. dr. C. A. H. v. V. K., Bloemendaal f5.id. S. f2.id. fam. T. v. B., Bloemen daal f 20.id. E. P. G„ Bloemendaal f 5. id. m-r. H. E. P. G., Bloemendaal f 5.door plaatsing van bussen bij diverse scholen en instellingen f 323.24. Zaterdag 31 December. Progr. 1; Hilversum. Progr. 2: Hilversum, den Stadsschouwburg nog een voorstelling geven dio P.T.T. Nord 9.30; Ned. Brussel 12.20; Keulen 130; London Regional 2.50; Ned- Brussel 3.25; Keulen 3.50; Fransch Brussel 5.20; London Re gional 6.20; Keulen 6.50. Progr. 4: Ned. Brussel 8.00; Diversen 9.20; London Regional 10.35; Droitwich 12.50; Lon don Regional 3.25; Droitwich 4.50; Ned- Brussel 9.45; Boedapest 10.50; Droitwich 11.35; Parijs Radio 12.35. Progr. 5: 8.007.00 Diversen. 7 uur Efgen gra- mofoonplatenconcert. Verzoekprogramma. 8.09— pl.m. 2 uur, Diversen. De middenstandsorganisaties hebben 1938 op een waardige wijze besloten. Zij hebben een streep gezet onder de kwestie, die in de Midden standscentrale ontstond, ter gelegenheid van de verkiezing voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken. De eenheid is hersteld en de Haarlemsche Handelsvereeniging werkt nu weer in^e Centrale samen met de R. K. en de Chris telijke Middenstandsvereeniging. De samen werking zal weer als voorheen plaats vinden. Het heeft geen doel nu nog oude koeien uit de sloot te halen. Wij willen er alleen aan her inneren, dat het conflict niet gemakkelijk was op te lossen, zoodat een commissie uit het col lege van B. en W. van Haarlem (de heeren W. J. B. v. Liemt en M. R. Reinalda) bemiddeling verleende. De heer Th. Hooy is nog juist voorzitter der Middenstandscentrale. Krachtens rooster neemt de heer L. Lam, voorzitter der Christ. Midden standsvereeniging deze functie van 1 Januari 1939 af waar. Drinkt ook op Oudejaarsavond NATUURLIJK BRONWATER Uitstekend te vermengen met Wijn, Cognac, Limonade of andere dranken Naar wij vernemen zal Aerdenhouts Too- neel Ensemble op Vrijdag 6 Januari a.s. te 20.15 uur in den Stadsschouwburg te Haarlem een uitvoering geven, waarvan de nette-op brengst zal worden afgedragen aan het Comité voor Uitgewekenen om Geloof en Ras. Opgevoerd zal worden: „De Ebbenhouten Olifant", een tooneelspel in drie bedrijven van Chr. van Bommel-Kouw en Henk Bakker, dat vol spanning en avontuurlijke wendingen is en het publiek ongetwijfeld den geheelen avond zal boeien. Gezien het succes en de goede persbeoordee- lingen, welke dit gezelschap bij vorige uitvoe ringen behaalde, durven wij den lezers van ons blad aan te bevelen deze uitvoering bij te wo nen, temeer waar zij daarmede een sympathiek doel steunen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij den penning meester, Juliana van Stolberglaan 5, Aerden- hout- en aan den Schouwburg. B. en W. hebben ontheffing van de Winkel sluitingswet verleend ten aanzien van de win kels op de door het verlotingscomité voor het Jeugdhuis in de Parochie van het H. Hart in de Fröbelschool aan de Velserstraat te houden Winterfeest. Het Winterfeest zal zijn op 3 Januari van 7 tot 12 uur n.m.; op 6 en 7 Januari van 3 tot 12 uur n.m. en op 8 Januari van 5 tot 12 uur non. In 1939 zullen de café's, behoudens tusschen- tijdsche algeheele of gedeeltelijke intrekking van het verlof of van de vergunning ingevolge de Drankwet, in den nacht van Zaterdag op Zondag tot half 1 geopend mogen zijn. Maandag 2 Januari a.s. viert de heer Herman Knotter, Prins Hendriklaan 7, Overveen, zi;,n 25-jarig jubileum bij de Kousenfabrieken Hm N.V. alhier. Als jongste bediende begonnen, heeft hij zich tot een der leidende figuren weten op té werken. Beter bewijs, dat hij met helder hoofd en taaie volharding al zijn kunnen in deze klein begonnen en tot grooten omvang uitgegroeide onderneming in dienst heeft gesteld, zal wel niet kunnen worden gegeven. Door het groote aantal zieken onder de koor leden, ziet het bestuur van „Zang en Vriend schap" zich genoodzaakt, het concert van 6 Ja nuari, waarop mevrouw Rosa Spier, harpiste zou optreden, uit te stellen tot nadere aankondi ging. De afd. Haarlem en Omstreken van den Ned Bond van Hotel-, Koffiehuis-, Restauranthou ders en Slijters „Onderling Belang" belegt op Dinsdag 3 Januari des namiddags om half 3 in ^e groote zaal van „De Leeuwerik" aan de Kruis straat een belangrijke vergadering. Op deze ver gadering zal een regeling worden getroffen om voor alle volkszaken in Haarlem en omgeving een vaste prijsregeling te treffen voor wat be treft den verkoop van alle gedistilleerd per glas en per maat. Ook zal de maximuminhoud van het glas en de sterkte van den alcohol worden vastgesteld. De besluiten zullen onmiddellijk worden opge geven aan de Districts-commissie der C.V.G.. welk instituut zijn bescherming zal verleenen aan de besluiten, die daardoor bindend worden. De tooneelgroep Het Masker, dir. Ko Arnoldi, zal op Zondag 1 Januari (Nieuwjaarsdag) in den Stadschouwburg nog een voorstelling geven van „De onbekende vrouw", met Else Mauhs in de titelrol. Degenen, die geen plaats konden krijgen op 10 December, zullen dit bericht on getwijfeld met blijdschap vernemen. Geboren: 27 Dec.: G. T. DuijnFrenaü, z. 2'9 Dec.; M. P. v. d. BergMolenaar, z. J. A. M. v. d. KerkhofJansen, z. 30 Dec.: C. M. HoogewooninkNijssen, d. Overleden: 29 Dec: E. M. CramerDaudeij, 78 jaar, Regentesselaan A. W. Wisse, 80 jaar, Kamperlaan J. Monnikendam, 71 jaar, Ged. Raamgracht A. D. v. VelzenHemker, 75 j., Brouwersstraat J. Balkenende, 18 jaar, Haze- paterslaan S. Reitsma, 72 jaar, Rustenbur gerlaan F. E. Nix, 67 jaar, Bilderdijkstraat. De R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek zal op Oudejaarsavond gesloten zijn. Voor het examen heilgymnastiek en massage (2e gedeelte) te Den Haag slaagden onze stad- genooten mej. L. Gussenhoven en mej. A. Kall mann. Wegens het sluiten van het sportfondsenbad om 6 uur wordt er a.s. Zaterdag niet gezwom men. Alle zwemmers worden dus weer op Zaterdag 7 Januari 1939 verwacht. Tachtigjarig bestaan herdacht. Donderdag' herdacht de afdeeling Haarlemmermeer van de Holl. Mij. van Landbouw op feestelijke wijze in hotel De Beurs te Hoofddorp haar tachtig jarig bestaan. Des morgens werd in de bovenzaal het huis houdelijk gedeelte behandeld. Na het openings woord van den voorzitter, den heer Ch. M. Rein- ders-Folmer, werd gesproken over de collectieve arbeidsovereenkomst. Deze bleef vrijwel onver anderd; slechts werd het uurloon bij eigen dorschmachine bepaald van 35 cent op 31% ct. Verder werd de leeftijdsgrens gesteld op 21 jaar, waarop dan het loon ad 18 voor volwassene moet ingaan. Deze arbeidsovereenkomst is geldende voor Haarlemmermeer, de Houtrak- en de IJpolder. De voorzitter zeide om drukke werkzaamheden te moeten aftreden. In zijn plaats werd in het bestuur gekozen de heer P. C. de Zeeuw. In de hierna gehouden bestuursvergadering werd de heer P. C. de Zeeuw benoemd tot voor zitter en de heer Reinders-Folmer eere-lid met adviseerende stem. Des middags omstreeks drie uur heette de heer Reinders-Folmer nog de vele belangstellenden welkom bij deze officieele herdenking. Hierbij waren o. m. tegenwoordig het voltallige ge meentebestuur, de heeren P. Stapel en T. P. Huisman, resp. voorzitter en secretaris van de Holl. Mij. van Landbouw, ir. P. A. den Engelse, directeur van de Landbouwwinterschool te Hoofddorp, de heer Stolp, directeur van de Landbouwavondschool te Vijfhuizen, mr. J. E. Goudsmit, namens de Vereeniging Landbouw en Maatschappij en vele afgevaardigden van landbouworganisaties en zustervereenigingen. In het kort ging de inmiddels afgetreden voor zitter de geschiedenis door van deze afdeeling. De heer v. d. Marei las het door hem op deze vereeniging gemaakte gedicht voor, waarop namens 't gemeentebestuur het woord werd ge voerd door den burgemeester, mr. A. Slob. Waar het gaat over de boeren, aldus de burgemees ter, dan kan ik meepraten. In den beginne kwamen de boeren uit alle deelen van het land dezen polder binnen en brachten hun eigen me thodes mee, waaruit veel door anderen werd overgenomen. Hierdoor was het mogelijk, dat deze gemeente al spoedig wedijveren kon met alle andere landstreken. Zeer gelukkig koos deze vereeniging, twee jaar na het ontstaan van den polder, mr. J. P. Amers- foordt tot voorzitter. Deze pionier was zijn tijd 50 jaar vooruit, waardoor hij niet begrepen werd door tijdgenooten. Zijn 200 H.A. groote boerderij, de Badhoeve, werd een modelinrichting, tot ver over de grenzen bekend. Zijn bedrijf werd o. m. bezocht door prins Jeróme uit Frankrijk, den koning van Beieren, den Amerikaanschen presi dent Grant, talrijke studenten o. 1. v. prot. Hartsen uit Poppelsdorf, e. a. Hij werd gedeco reerd met het Legion d'Honneur. Wat is er van dat levenswerk in stand ge bleven? Zeer weinig en weldra niets meer. Is er, zoo vraagt de burgemeester, nog iets gedaan om die modelboerderij te behouden en waarom is zij toch verdwenen? Is dit niet een zwarte bladzijde in de geschiedenis van deze vereeni ging? Spr. besloot met den wensch, dat de vereeni ging nog veel vruchtbaar werk zou leveren in het belang van de Haarlemmermeer. De heer P. Stapel uit Hoog'karspel, voorzitter van de Holl. Mij. van Landbouw, merkte op, dat deze afdeeling bij welke onderwerpen ook steeds belangstelling toonde. Namens de C. T. B. sprak de heer P. Kiste- maker, die mede namens de Vereeniging tot Bedrijfsvoorlichting de gelukwenschen over bracht. De heer de Wit bracht namens den Land- en Tuinbouwbond hulde aan den voor zitter, die tal van jaren verschillende landbouw organisaties presideerde. De heer T. p. Huisman uit Den Haag, secr. van de Holl. Mij. van Landbouw, gaf hierna een historisch betoog, waaraan hij de huidige werkelijkheid vastkoppelde. Hierna werd nog' het woord gevoerd door de heeren v. d. Laan namens een landbouworgani satie, Stolp, directeur Landbouwschool Vijfhui zen, ir. den Engelse, directeur Landbouwwinter school te Hoofddorp, afgevaardigden van de afdeelingen Houtrak en Poelanen, Sloten e. a. De heer Reinders-Folmer dankte de sprekers en deelde nu zijn voornemen mede af te treden. Niet geheel onbewogen overhandigde hij den heer de Zeeuw den voorzittershamer. De heer De Zeeuw deelde nog mede, dat de heer Stapel morgen als voorzitter van het hoofd bestuur zou aftreden. Spr. hoopte in de voet sporen van zijn voorgangers te kunnen voort gaan. Burgemeester Slob feliciteerde den nieuwen voorzitter, waarop de heer de Zeeuw nogmaals dank zegde en besloot met de opwekking tot daadwerkelijke samenwerking. In de Meer schiet men hazen met stokken. Door de rijkspolitie is tegen zekeren V., wo nende aan den Sloterweg, proces-verbaal op gemaakt wegens overtreding van de jachtwet. Genoemde persoon bevond zich n.l. op hét veld met een geladen geweer, zonder dat hij in het bezit was van een jachtakte. V. trachtte nog' de politie te misleiden door te zeggen dat hij een stok bij zich had, doch dergelijke trucjes kent de politie. Zij zocht het veld af en vond na eenigen tijd in de slootkant het geladen geweer. Dit werd in beslag genomen. Schapen geslacht. Door onbekende personen is in de omgeving van Lisse op een weiland een tweetal schapen geslacht. De slachting' was dus ditmaal niet door honden geschied, daarvoor was het werk te „volmaakt". De politie stelt een onderzoek in. In den nacht van 23 op 24 October ging het in een automatiek aan de Anegang luidruch tig toe. Eenige mannen verstoorden de mis schien zeer welverdiende rust van de omwo- nenden. Het was dus begrijpelijk, dat de sur- veilleerende agent een van de mannen gelastte door te loopen. De andere warme hapjes-etende lieden be moeiden zich met het geval en wel op een zoo danige manier, dat het uitliep op een vecht partij. Een van hen sprong den agent, die een arrestant naar het bureau wilde geleiden, op den rug, zoodat deze zijn mannetje moest la ten glippen. Er vielen zelfs slagen en het duur de niet lang of de nachtelijke Anegang aan schouwde een formeele kloppartij. Het gelukte den agent echter tenslotte toch een van de mannen-te grijpen en naar het bu reau te brengen. Later werden nog twee ande ren aangehouden. Deze drie, twee gebroeders huisschilders en een letterschilder, hadden zich gisteren voor de Haarlemsche Rechtbank te verantwoorden wegens verzet en mishandeling. Zij ontkenden of zeiden zich niets meer van het gebeurde dien nacht te herinneren. Dat laatste was nu wel te begrijpen toen ver dachten opbiechtten wat ze zooal gedronken hadden dien avond. Tegen den eenen huisschilder, die hoewel werkloos den geheelen avond in een café had doorgebracht, eischte de Officier 6 weken ge vangenisstraf en tegen diens broer, die ver klaarde 12 glazen bier en 7 borrels gedronken te hebben, twee maanden. Hij gaf hem tevens nog den goeden raad het geld, dat hij in korte tij den van werk verdiende, zuinig te sparen voor de magere dagen. De letterzetter vertelde, dat hij den agent niet op den rug was gesprongen, maar dat een ander hem zulk een duw had gegeven, dat hij op den rug van den wetsvertegenwoordiger terecht kwam, hetgeen niet erg geloofwaardig klonk. Hij hoorde eveneens 6 weken gevangenisstraf tegen zich eischen. Acht biertjes en drie ci troentjes had hij gedronken. „Maar ik kan er niet zoo goed tegen", merkte hij verontschul digend op. 12 Januari zal de rechtbank in dezen uit spraak doen. Ze hadden al talrijke diefstalletjes en op lichtingen gepleegd, ze waren al eens voor waardelijk veroordeeld, ze waren vroeger al eens met den kinderrechter in aanraking ge weest en nu stonden ze gisteren weer voor de Haarlemsche Rechtbank terecht. De 19-jarige schilder, de rijwielhersteller van denzelfden ouderdom en de 20-jarige chauffeur hadden een paar maanden geleden uit een auto, die in Bloemendaal geparkeerd stond, si garen, gereedschap en een electrische lamp ge stolen. Den auto zelf, die afgesloten was, had den ze gebruikt voor een tochtje naar Amster dam, waarna ze hem ergens neer hadden gezet, zooals dat de gewoonte is bij show-rijders. Ze hadden aan het raampje moeten peuteren om den wagen open te maken, en het contact ge deeltelijk vernield om hem op gang te krijgen. Bovendien had de oudste van de drie op een schandelijke manier een beursje en een be lastingplaatje van een kennisje van hem ge stolen en van een bewoner van de Julianalaan een tweede rijwielplaatje. Zijn beide kameraden moesten zich voor dit laatste feit wegens he ling verantwoorden. De Officier van Justitie deelde nog mede, dat dit slechts een klein deel is van het be dreven ergerlijke kattekwaad. Daar de jongens een voorwaardelijke gevangenisstraf blijkbaar niet op prijs stellen, eischte hij tegen den oudste een jaar, tegen den schilder 6 maanden en tegen den rijwielhersteller 4 maanden gevan genisstraf. De raadslieden, mr. P. J. Prinsen Geerligs en mr. H. O. Drilsma, bepleitten clementie. Uitspraak 12 Januari. Het pachtbureau voor Zuidholland ves tigt er de aandacht op, dat het verpachten van land voor de teelt van bloembollen ook valt onder de pachtwet. Dit houdt dus in, dat het verpachten van bollenland ook schriftelijk moet geschieden en dat de overeenkomst moet worden in gezonden bij het pachtbureau of de pachtkamer. Het heffingsreglement van het pachtbu reau is thans door den minister van Eco nomische Zaken goedgekeurd. Het Amsterdamsche Centraal Station krijgt een luidsprekersinstallatie. Op alle vijf perrons op elk perron twee in de wachtkamers en in de vestibule worden groote, sterke luidspre kers gemonteerd en op Oudejaarsdag hoopt men met de montage geheel gereed \e zijn. Dan zal het reizend publiek en dan zullen ook zij, die familie of bekenden van den trein ïaien, via deze iuidsprekersinstallatie worden ingelicht, wanneer zich eventueel een vertraging voordoet of wanneer een trein op een ander perron zal aankomen dan oorspronkelijk was medegedeeld. Op enkele perrons deden deze luidsprekers Donderdag reeds dienst en de reizigers en df wachtenden konden het gesprokene duideiijK woord voor woord volgen .Ongetwijfeld een zeer groote verbetering deze installatie, een „ser vice". die het reizend publiek zeker op prijs zal weten te stellen. Reeds een tiental jaren terug werden op het C.S. proeven met luidsprekers genomen. Toen echter liep het op niets uit, omdat het gesprokene door de veelzijdige weer kaatsing van het geluid niet was te verstaan De techniek heeft in de laatste jaren eenter grooten vooruitgang gemaakt en toen Zondag vóór een week wederom proeven werden geno men, maar nu met zeer modern materiaal, wa len de resultaten van dien aard, dat onmid dellijk met den aanleg van een permanente in stallatie werd begonnen. Het ligt in de bedoeling van de directie der Nederlandsche Spoorwegen, dat ook andere groote stations in ons land van een luidspre kersinstallatie zullen worden voorzién. Oudejaarsavond en gezelligheid is één. Klinkt daarom met feestdranken van HOOIJ. want HOOIJ verkoopt gezelligheid in glazen. GRATIS b,M.}.Loo» rv HlKtit) Kleine Houtstraat 57 Rijksstraatweg 8 Rijksstraatweg 289 Kleverparkweg 24 Amsterdamstraat 64 Lei dsche vaart 132 "n keurig spel bridge- of Dandoerkaarten. Personalia De heer C. Schaap uit Hille- gersberg is met ingang van 16 Januari benoemd tot agent van politie te Bloemendaal. Gevonden voorwerpen Terug te bekomen bij J. W. Dankmeijer, Joan Mauritsplein 21, Overveen: een bruin gele hond; van Olphen, de Gene^etweg 12, Bloemendaal: een bobslee; P. Smid, Zomerzorgerlaan 14b, Bloemendaal, een vulpenhouder; Bas, Zandvoortschelaan 175, Heemstede: een paar schaatsen; Wijnstroom, Kleverlaan 49, Bloemendaal een schaats met schoen; v. d. Werf, Kleverlaan 55, Bloemen daal: een foxterrier; H. J. Nijland. Graaf Flo- rislaan, Vogelenzang: een Lipssleutel aan een ring; Onk, Kleverlaan 60rood, Haarlem, een vulpenhouder; Westzih, Zandvoorterweg 14, Aerdenhout, een spaniel; A. Visser, Oranje Nassaulaan 44, Overveen, een gouden armband; perceel Constantijn Huijgenslaan 1, Heemstede: een paar ijskousen; Kennel „Fauna", Haarlem: een kat, grijs met wit; A. van Dam. Zand voortschelaan 230, Zandvoort: een bruine trui; van Gelder, van Stolberglaan 21, Aerdenhout; een ijzeren ketting; F. Janssen. O. Nassaulaan 66, Overveen: een paar schaatsen; Kennel Rid derstraat 11, Haarlem: een jonge hond; B. Dekker, Zomerzorgerlaan 4a, Bloemendaal: een portemonnaie met inhoud: Zeilmaker, Stuijve- santstraat 43, Haarlem: een vulpenhouder; Station Bloemendaal N.S.. een schaats en een overschoen; R. Wolthuis, Noordlaan 25, Bloe mendaal: een sjaal; Politiepost Aerdenhout: een handschoen. Aan het Bureau van Politie te Overveen (alleen op werkdagen van 9 tot 12 uur vjn.) een paar bruin wollen handschoenen, een fiets pomp, een heeren handschoen, een huissleutel, een handschoen, een bruine kaphandschoen, een ring met vijf sleutels, een tweetal huis sleutels, een blauwe hoofddoek, een sok, een contactsleuteltje, een enveloppe waarin een geldzakje, een witte want, een rijwielbelasting- merk, een bos sleutels, een toegangskaart, een bruine handschoen. Volgens te Scheveningen ontvangen berichten uit zee waren de vangsten van de schepen in het Kanaal hedenochtend: Sch 72: 5 kantjes; Sch 66: 4 k.; Sch 89: 1 k.; Sch 180: 2 k.; Sch 82: 50 k.; Sch 130: 1 k.f Sch 285: 90 k.; Sch 225: 45 k.; Sch 120: 12 k.; Sch 118: 3 k.; Sch 6: 170 k.; Gdy 268: 65 k.; Gdy 262: 60 k.; thuisstoomende Sch 133. Daarom eischt de wet, dot uw fiets een rood achterlicht moet voeren, dat tevens als re flector dienst doet. Ziet toe, dat er een officieel goedgekeurd achterlicht op uw witte spatbord wordt gemonteerd (niet hooger dan 60 era boven den grond!). Gebouw St. Bavo: Schaakclub St. Bavo, 8 uur; R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur; Ledenver gadering R.K.S.P., 8 uur. Stadsschouwburg: „Asmodée", voor Geloof en Wetenschap, 8.15 uur. Gem. Concertzaal: Kinderfeesten R.K. Bond voor Groote Gezinnen, 2.30 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 95 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 105 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 105 uur. Rembrandt Theater: De Geluksvogel; 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Mysterie van de blauwe vaas; Ik geef een millioen; 2 en 8.15 uur. Luxor Theater: Een branie in Oxford; 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater: De Bakvisch; 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: Das Geheimnis von Zermatt; 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: Gewone zittingen, 4 tot 6 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 85 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 105 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 105 uur. 'in* Rembrandt: „De Geluksvogel", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema: Little Miss Broadway", 2 uur. „Ik geef een millioen"; „Het mysterie van de blau we vaas", 8.15 uur. Luxor: „Een branie in Oxford", 2.30 en 8.15 uur. Frans Hals: „De Bakvisch", 2.30 en 7 uur. Moviac: „Das Geheimnis von Zermatt", 2.30, 7.30 en 9.15 uur. Bovengenoemde wedstrijd gaat hedenavond wegens terreinafkeuring niet door. Voor de reserve derde klasse van den N.H. S.B. werd Maandagavond j.l. in café Suisse tus- schen de derde tientallen van de Rochade en Weenink Beverwijk gespeeld. De Haarlemmers weerden zich goed, de voor- ioopige uitslag werd 51/0terwijl de vier hangpartijen nog wel eenige punten voor de Rochade zullen opleveren. Voor de eerste klasse werd te Heemstede de wedstrijd St. BavoH. R. K. D. gespeeld, welke een zeer spannend karakter droeg. De Haarlemmers gaven buitengewoon goed par tij. Voorloopig staat St. Bavo met 9—7 voor. doch de totaal-uitslag wordt vermoedelijk 10— 10, wat de bezoekende club zeer zeker verdien de. De uitslagen waren als volgt: St. BavoH. R. K. D. B. StevensG. Zeeuwe afgebr. J DraijerJac. Bosse 2—0 Jac. WarmerdamC. Heesakkers 11 J. v. d. Zwan—M. Herben 02 A. MastlingG. Eising afgebr. L. v. d. VoortG. Boxelaar 20 J. WeijersJ. Lucas 11 C. StynmanL. v. Schie 20 I StevensT. v. Wort 11 J Schilder—H. v. Gastel 02 Voorloopige uitslag 97

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 5