Het wel en wee van Haarlem Man Haarlem, 7 Jan. Radio Moors BEGROOTINGSVOORSPEL NEDERLANDSCHE HANDELMAATSCHAPPIJ,NV. STOUTENBEEK HAARDEN en HAARDKACHELS ZATERDAG 7 JANUARI 1939 Er is weer heel wat gevraagd en heel wat geantwoord De voornaamste nieuwtjes Openbare werken V oedselver strekking Wij leveren U tegen scherpe noteeringen bankbiljetten voor ALLE vreemde landen GRAALNIEUWS Subsidie Burgerwacht De Raad zal een principe-uitspraak moeten doen ST. CHRISTOFFEL De H.O.V. De spelling Gezondheid op school mmm Groot Badhuis te Zandvoort Wordt op 15 Februari open baar geveild HET RUSLAND VAN HEDEN EN NOG WAT ZONDAGMIDDAGCONCERT H.O.V. „HAARLEM EN OMGEVING DOOR DE LENS" Uitgesteld tot 6 October 1939 AERDENHOUTS TOONEEL ENSEMBLE „De ebbenhouten olifant" Ijsbaan geopend Dagelijks vrije bezichtiging van 14 tot 17 uur, Zaterdag van 14 tot 21 uur en volgens afspraak. Op bovengenoemde uren Tel. 25860. AGENDA 8 Januari Bioscopen 9 Januari Bioscopen Apotheekdiensten Kruisstraat 38, Tel. 14609 BETERE SERVICE VAKMENSCHEN STAD Verschenen is het verslag omtrent het be- fProkene in de afdeelingen over de ontwerp- "«grooting 1939 met antwoord van B. en W. Het is een lijvig werk van niet minder dan 82 bladzijden. Op de verschillende gestelde vragen antwoor- den b. en W. o. a. het volgende: Wij danken voor de waardeering over het êevoerde beleid en wij deelen mede, dat onze activiteit op het gebied der uitvoering van 8ioote openbare werken niet zal verslappen. Ophooging van de spoorbaan en verplaatsing Van goederenstation staan nog op het pro gramma, maar bij deze werken moeten zoovele belangen betrokken worden. Al ontkennen wij niet, dat ook op het gebied Van den woningbouw nog werk is te verrichten, toch moet niet worden verwacht, dat uitvoering t'an dat werk van bijzondere beteekenis is voor de werkverruiming. °e uit te voeren onderhoudswerken hebben °nze voortdurende aandacht. Maar wij zijn aan ?eer beperkte middelen gebonden. Laat oogen- ®chijniijk het tempo der uit te voeren openbare perken te wenschen over, dit wil niet zeggen, dat er niet aan gewerkt wordt. Het groot aantal objecten, dat tegelijkertijd lr> uitvoering komt, vraagt zeer veel voorbe eldenden arbeid. Hierop is de dienst van Open- are Werken niet geheel berekend. Er is dan ok meer personeel aangesteld, maar verder kan "iet worden gegaan. j Het plan-Westhoff zal praktisch voor Haar «in. van zeer weinig rechtstreeksche beteekenis Hat de werkloosheid niettegenstaande de uit gevoerde werken slechts weinig verminderde, det worden toegeschreven aan algemeene oor zaken. Het college staat een zeer zuinig beheer voor, ®ar het wenscht niet na te laten hetgeen re- ujkerwijs onder de bestaande omstandigheden rwacht mag worden, dat zal gedaan worden, °ch dat dit wordt gedaan met beleid en zondei °°k maar iets onnoodig wordt uitgegeven. In den loop der jaren is bezuinigd en inge- ompen tot het uiterste en de vraag is of men niet hier en daar te ver is gegaan. Nog '"jd wordt de gemeente belast met uitgaven, niet of niet uitsluitend op de gemeente be- "uorfen te drukken. Voor een vorm van legaal verzet om de'ge meentelijke autonomie te beschermen voelen wij 'einig. Wel zullen we de regeering steeds wij- last Cie bestaande onbillijke verdeeling van t Hat in de eerste plaats de prijzen van elee- hciteit en water en gas zouden moeten w'orden e«aaSd is niet zonder meer te aanvaarden, af u °P ons voorstel tot geleidelijke ^schaffing der zakelijke belasting op het be- 'Jf. Het zal gevolgd worden door een voorstel verlaging der havengeldtarieven, bcoogende uivoering van een speciaal doorvaartarief. het komt ons weinig vruchtbaar voor, v'n standpunt ten aanzien van de propaganda ZetT den N'M- Hond thans wederom uiteen te .,en- nadat daarover kort geleden in den raad Roerig is gesproken. gp,JeI va't onder de competentie van den bur- BerUeester. nieuwe plannen van de regeering de tot ^fnten te steunen geven geen aanleiding for °°ge verwachtingen voor onze stad. De tll ei1senbelasting zal voor Haarlem geen, al- een zeer gering voordeel opleveren. lacpV°6rin? van gemeentelijke inkomstenbe- 'ne zou. nu de opcenten op de personeele grp ge|heentefondsbelasting zijn verhoogd, de ls van het toe'aatbare overschrijden. fiekr°al's stoeds gebruikelijk werd ook nu als (jj 'ngsmiddel vtior op den kapitaaldienst ge er,, e uitgaven de opbrengst eener geldleening Keraamd. dek!fnnen 0m Spoedig met een ieening tot kking dier uitgaven te komen, hebben wij Momenteel niet. Va, C c°nversies brachten een rentebesparing a" f 254.000. lf betreuren het, dat aan de Stichting ,0a*em Bloei niet de subsidie verleend kon Yeri n' die baar gaarne hadden willen In NÖrnegcn mag b.v. 4000 aan vergelijke instelling worden gegeven. De proef, die genomen wordt met school- tandverzorging, met bijdrage der ouders, ver loopt niet bemoedigend. De indruk van het be stuur der vereeniging is, dat dit werk waar schijnlijk na den cursus 1938—1939 zal moe ten worden gestaakt. Hoewel de inrichting van het St. Elisabeth-gasthuis aan redelijkp eischen voldoet, kan niet worden ontkend, dat de voortschrijdende ontwikkeling der medische wetensfshap geleidelijk de verbetering der outillage bimienkort noodzakelijk maakt. De kwaliteit van de melk te Haarlem is, naaf het oordeel van den keuringsdienst, be ter dan vroeger. De sloot tusschen Kortenaerstraat en Wasse naarstraat zal binnenkort gedempt worden en het terrein worden opgehoogd. Met den Rijkswaterstaat wordt geconfereerd over verbetering van het Soendaplein en ver plaatsing van het wachthuisje. Het onderzoek naar de mogelijkheid van het verplaatsen van de groentenmarkt en 't stichten van een groen- tenhal heeft nog niet geleid tot een bepaald plan. Na de restauratie van de Vleeschhal zal het gebouw een bestemming krijgen, die nog in on derzoek is. B. en W. achten verplaatsing van het goede renstation nog steeds noodzakelijk en zullen er op blijven aandringen. Daar, in verband met andere brugplannen de Gravensteenenbrug zal verdwijnen, zal deze brug niet verbeterd worden. In den loop van dit jaar zal, ten gevolge van grondoverdracht met de uitvoering van het havenplan kunnen worden begonnen; de eerste bestekken voor het nieuwe riolee- ringsplan zijn tegelijk daarmede gereed. Het denkbeeld de voor dit plan benoodigde rioolbuizen binnen de gemeente te doen ver vaardigen, is met het Werkfonds besproken. Er zijn echter overwegende bezwaren. Sinds 1 Januari j.l. wordt voorloopig weer zes dagen per week kindervoeding verstrekt. Blijkt het na Februari om finantieele redenen niet mogelijk verder te gaan, dan zullen nadere maatregelen overwogen worden. Een voorstel tot het, in samenwerking met een aantal omliggende gemeenten, in het leven roepen - van een voor- en nazorgdienst vooi krankzinnigen zal den raad binnenkort berei ken. Er bestaat voor B. en W. geen aanleiding voorstellen te doen tot aanbouw van wonin gen voor valide arbeiders. De bank van leening zal gerestaureerd worden. Agentschap HAARLEM Croote Houtstraat/Croote Markt Telefoon 13990 (3 lijnen) Zondag 8 Jan.; Leonarduszaal, 3 uur, Rei v. E delingen, 3.15 uur Tooneelrepetitie. Woensdag 11 Jan.: Leonarduszaal 8.15 uur, feestavond Tooneel: Het Kerstspel der kinderen. Declamatie: Rei van Edelingen. Graalkoor en Driekoningenfilm. Enkele kaartjes zijn nog te krijgen op het Spaame. Denkt aan den Wandeltocht. We zijn nu aan de weken van de charme. Denkt er aan: lief van binnen en van bui ten. Exvo Inplaats van woensdag 11 Donderdag 12 Jan. Van 56 kleuters. Van 67 meisjes. Van 8.3010 dames. EXCELSIOR. Daar het B. en W. bekend was, dat de vrij willige bijdragen, waarvan de Burgerwacht hoofdzakelijk moet rondkomen, steeds minder vloeien, komt het hun voor dat het voortbe staan van de Burgerwacht wel eens van het al of niet verleenen van een subsidie zou kun nen afhangen. Voorts is het voor het prestige van een li chaam als de Burgerwacht, die zich belange loos ter beschikking van de overheid stelt, uitermate schadelijk, als de raad van de ge meente in meerderheid uitspreekt, dat hij op die diensten geen prijs stelt. Al deze overwegingen hebben Ef. en W er toe geleid den raad in de gelegenheid te stel len zich nog eenmaal wellicht voor het laatst uit te .spreken omtrent de principieele vraag of een instelling als de Burgerwacht van gemeentewege gesteund behoort te worden B. en W. doen het voorstel om de Haarlem- sche Burgerwacht voor 1939 een subsidie van 1000 te verleenen. De minister v. Binnenland- sche Zaken heeft verklaard, dat deze subsidie- vèrleening niet zal behoeven te leiden tot een evenredige vermindering van andere subsi dies. Teneinde eiken twijfel op te heffen om trent den aard der hulpverleening aan het plaatselijk gezag, heeft de burgemeester een nauw omschreven verklaring afgelegd, die in het kort hierop neerkomt, dat de Burgerwacht ordonnans-, wacht- en bewakingsdiensten zal verrichten, hulp zal verleenen aan openbare ge meentediensten en bij den aanvoer van distri butie van eerste levensbehoeften en bij de luchtbescherming. De minderheid van het college erkent met instemming de belangrijkheid van deze ver klaring van den burgemeester; zij ontkent niet. dat daardoor het karakter en de werkkring van de Burgerwacht eenigermate verandert. Nochtans kan zij geen steun verleenen aan dit voorstel, omdat de samenstelling der Bur gerwacht geen wijziging ondergaat en de grondslag ongewijzigd blijft gehandhaafd. De afd. Haarlem van de Ned. R.K. Ver. van Handelsreizigers en agenten „St. Christoffel", hield Vrijdagavond haar jaarvergadering in Royal. De jaarverslagen van secretaris en penning meester, werden goedgekeurd; de voorzitter, de heer H. M. Lammers werd bij acclamatie als zoodanig herkozen. Voor de verschillende vak groepen werden de gedelegeerden aangewezen, waarna tot leden van de Verkeerscommissie be noemd werden de heeren Lobry en Overdijk. Tot afgevaardigde naar de Alg. Jaarvergade ring te Utrecht werd benoemd de heer S. Overoijk en tot plaatsvervanger de heer Lohman; de propaganda-commissie werd uitgebreid met de heeren L. Samson en Perquin. Na behandeling van de gebruikelijke agenda punten, volgde sluiting. to <3a|. W. hebben reden om aan te nemen, tc J3*0- Staten geen bezwaren zullen hebben «ten de vorrmnS van het Fonds voor Kun- g0" Pn Wetenschappen. Zoodra de formecle t "kem-mg zal zijn ontvangen, wordt den voorgesteld uit dit fonds voor eenmaal Ij bedrag van 1500 ter beschikking van de °- V. te stellen. Öje e hwrtie-Posthumus inzake de spelling 1934. v8a.-^ raad mct grootr meerderheid aan- het kT' is n°g niet uitgevocrd. omdat eerst tfacht SlUit der regeering moet worden afge- hes^arlem verkeert Len opzichte van de lucht- hi tming' in vergelijking met andere ge- fosit- in NederIand' niet m een ongunstige di.i I Degenen, die voortaan voor een ver- MU1steri werk bren ringsproef langer dan twee uur extra moeten verrichten, zullen boven die twee een te reglementeeren vergoeding krijgen. *"an aanbrengen van wachthuisjes bij halten in, autobussen geschiedt door de betrokken aatschappijen. ge) bderzocht zal worden in hoeverre het mo ving is °P de Groote Markt een oplossing te den door een gedeelte van de Vischhal af ataan. hr> et transformatorhuisje op het Plein zal is 8 h'et verdwijnen, het aantal aanrijdingen den ec!lter gering. Eenrichtingsverkeer op Oj Wagenweg kan niet worden ingevoerd, dat er geen goede parallelweg is. nut van openbare schuilkelders is nog dig achtig- Daarom zal eerst het hoognoo- ^'aarv; 6tant. voor de luchtbescherming gedaan worden, an die doelmatigheid volkomen vast- B. g, en w. hebben zich opnieuw tot Ged. aten gewend met het verzoek in de va- tatufi e van schoolarts te mogen voorzien. r, - g N. -■». -A> tV* V - - '"r' Binnenkort wordt aanbesteed de G. L. O.-school aan de Gillis Schoolmeesterlaan, die den naam zal krijgen van Beatrixschool. In overeenstemming met de omgeving van het tuindorp aan de Ramplaan, is d eze school laag gehouden en zijn alle loka len gelijkvloers gelegen. Langs de Brouwersvaart komt een groenstrook tot aan geprojecteerden hoofdweg, waaraan de naam van Bloys van Treslonglaan is gege ven. In dit gedeelte is de school landelijk gegroepeerd met de schoollokalen op het Zuid-Oosten. Op een rood baksteenen lagen onderbouw komt een licht-gesausde bovenbouw en daarop een rood pannendak. De school zal nu niet in zijn geheel worden gebouwd; 4 lokalen zullen in September gereed zijn, terwijl het andere ge deelte in 1940 zal volgen, daar d.e gemeente thans nog niet de vrije beschikking over den daarvoor benoodigden grond heeft Het Winterfeest in de Fröbelschool aan de Veiser straat ten bate van het Paro chiehuis in het Kleverpark is in vollen gang. Hierboven: het optreden van de cocktailmeisjes in de tearoom Wij vernemen, dat op Woensdag 15 Februari het bekende én grootste hotel van Zandvoort, genaamd Groot Badhuis, openbaar zal worden geveild, terwijl de afslag en toewijzing op 22 Februari zal geschieden. Hst hotel is een van de oudste van de bad plaats; het werd in 1826 gesticht en in 1828 vol tooid. Het bestond toen nog slechts uit één ver dieping. In 1907 werd de concertzaal aan de noordzijde gebouwd en werd er een verdieping op het bestaande gedeelte gezet, de derde verdie ping bleek in de oorlogsjaren noodzakelijk. Het vorig jaar zijn na het seizoen aan de concertzaal nog grondige verbeteringen aange bracht. De tegenwoordige directeur van het hotel is de heer C. A. C. Gunters. Onder auspiciën van de Cinematografische Volksuniversiteit worden eenige films over het Rusland van heden in roulatie gebracht Deze filmuniversiteit, om het zoo maar eens te noemen, wil, volgens den hesr N. H. Wolf, films brengen van alle landen der aarde, echter met uitzondering van Duitschland, omdat zij dit laatste land niet meer als een beschaafd land wil beschouwen. Nu kunnen we deze aversie van bepaalde zijden volkomen begrijpen, maar waarom begrijpt men van die zijde dan ook niet, dat, al is er in Rusland dan ook tevens geen Jodenvervolging, het volgens zeer veie anderen evenmin aanspraak op „beschaafd" kan maken? Ook daar gebeurden en gebeuren nog steeds dingen, die op zijn minst genomen even erg zijn, als in het hiervoren genoemd" nabuurland, doch blijkbaar acht men dat van minder belang en geen reden om het te negee- ren. Dan is er nog iets, wat niet heelemeel klopt. Er wordt beweerd, dat het geen propaganda is, bet vertoonen van die films, en dat zij alleen uit een oogpunt van ontwikkeling cn blikver- ruiming worden gedraaid. Accoord. Maar dan behoeft ook Duitschland niet gemeden te wor den, want als deze films louter instructief zijn, dan kan men zoo maar niet een land met 80 millioen inwoners van de lijst schrappen, alleen omdat het „onbeschaafd" is. Of worden van de onbeschaafde binnenlanden van Afrika, Azië, China enzoovoorts ook geen filmpjes vertoond? Dus blijft er slechts als logische consequentie te redeneeren over, dat de filmpjes op welke wijze dan ook wél een propagandistisch element bevatten en dan lijkt ons een vertooning, hoe onschuldig op zichzelf ook, allesbehalve aanbe velenswaardig. Dan gaat het er mee als met de film van Emile Zola waarbij niet het vertoon de op zichzelf te veroordeelen viel, maar wel de daaruit te distilleeren conclusie, dat de werken van dezen schrijver vermoedelijk wel niet zóó verderfelijk zullen zijn, als van Katholieke zijde beweerd wordt. Natuurlijk gaat men dan in zijn ijver te ver, doch probeer dat dan maar eens na zoon overtuigende en goed geconstrueerde film aan een enthousiasten toeschouwer duidelijk te maker Gelukkig echter is niemand zoo dom, om de Communistische ideologie te vereenzelvigen met hetgeen in Rusland aan arbeid wordt gepres teerd, zoodat men als 't ware intuïtief onder scheid maakt tusschen hetgeen men aanschouwt en hetgeen de communistische heilsleer in wer kelijkheid is. En al spreekt het vanzelf, dat van het nameloos leed, dat er in Rusland geleden wordt en de geweldige fiasco's welke het heeft geboekt, in deze film niets te vinden is, het kost riet veel moeite door dien sluier van schoonen schijn heen te kijken en de leegheid te zien, welke er in dien Godloozen Staat in de harten der ménschen te constateeren valt. Het brooze individu, dat uit zichzelf niet is, leeft schijn baar als een koning in een wereldje, dat ai raar gelang hij of zij meer of minder boft, lan- g-fr of korter voor hem duurt. Daarbij moet het voor de met den man gelijkgeschakelde vrouw ontzaglijk troosteloos zijn, haar levensdagen in «een voor haar gestel ongezonden mijn- of an deren zwaren arbeid te slijten. En we zijn er heusch niet van overtuigd, dat dat handjevol lachende koppen, een bewijs is vt*r de doorsnee gemoedsgesteldheid van de werkende Russische vrouw. Verder toont deze film het moderne Moskou hedendaagsche architectuur kijkjes in de Joodsche republiek Birobdzjan, welke in het hartje van de Taiga gevestigd is en waarin zich uitsluitend de Joden dienen te vestigen en tot slot eenige nationale dansen, zooals die on langs in Londen werden gedanst. De filmpjes loopen in de Zondagmorgenvoor stelling van het Rembrandt Theater. V—t Het Zondagmiddagconcert, dat door Robert de Roos gedirigeerd zal worden, heeft 'n bijzonder nummer op het programma, n.l. het concert voor twee violen van Bach met strijkorkest. De solisten zijn de bekende Dorcas en Hugh Mc Clean. Dit duo is allereerste rangs en speel de dit dubbelconcert begin December nog met het Londensch Fhilh. Orchestra. De gastdirigent Robert de Roos brengt de g- moll Symphonie van Mozart en een ouverture voor een Tragi-comedie van hemzelf, een gele genheid hem ook als comporiist te leeren ken nen. Overigens bevat het propramma Introduction et Marche funèbre van Darius Milhaud en de ouverture „Tristan en Isolde" van Richard Wagner. Lili Krauss speelt op 10 Jan, te Haarlem met het Concertgebouw-orkest voor de Haarlemsche Bachvereeniging Teneinde tegemoet te komen aan een door vele amateur-fotografen geuiten wensch nog in de gelegenheid te worden gesteld de noo- dige opnamen van „Haarlem en Omgeving" in voorjaar en zomer te kunnen maken, is, mede ap advies van den Kennemer Fotokring en de ..Heerlemsche Ameteur-iotografen", de foto wedstrijd en -tentoonstelling „Haarlem en Omge ving door de Lens", uitgesteld tot 6 t/m 14 Oc tober a.s. Zij zal ook worden gehouden in de groote tentoonstellingszaal van het Frans Hals museum. Naar aanleiding van deze verdaging is de uiterste datum van betaling van het inleggeld en inzending van het inschrijvingsformulier en van de foto's, resp. voorkomende in art. 9, 10 en 11 van het wedstrijdprogramma thans bepaald op 20 Sept. 1939. ..Haarlems Bloei"' heeft gemeend, dat door deze verdaging van den Fotowedstrijd en -ten- toonstelling niet alleen aan de wenschen van een groot aantal amateurs wordt tegemoet geko men, doch. dat zulks ook aan de belangrijkheid aan het welslagen van de foto-tentoonstelling en -wedstrijd ten goede zal komen en zich daarom gaarne aangesloten by het advies der medewerkende amateur-fotografenvereenigingen. Olifanten behooren ongetwijfeld tot de belang wekkendste curiositeiten, die onze dierentuinen sieren. Maar dat er nog andere exemplaren zijn, die overigens hoe onschuldig ook't waren maar ebbenhouten beestjes kunnen ronddwalen en oorzaak zijn van de meest netelige kwesties, za gen we gisteravond in den Stadsschouwburg, waar het Aei'denhouts Tooneel Ensemble het spel „De ebbenhouten olifant" opvoerde. (De netto-opbrengst zal worden afgedragen aan het Comité voor uitgewekenen om Geloof en Ras). Veel is er niet voor noodig om een huis vol pensiongasten en de hospita incluis de stuipen op het lijf te jagen. Des te meer daar zich onder dezen enkelen bevinden die medespelers zijn in 't droevige proces, dat al sedert vier jaar in den doofpot schijnt gedoofd, maar in werkelijkheid steeds voortsmeult. En dat alles draait rond de twee zwarte olifantjes, waarmee de goedige hos- de boekenkast van haar best betalenden gast heeft gesierd, omdat het toch zoo akelig kaal is. Een fantieke jacht ontstaat er naar de onnoo- zele dikhuiden, die in een van hun logge poot jes een groot geheim verborgen houden. Steeds ingewikkelder wordt deze duistere affaire. Een „domino noir" die niet veel meer blijkt te zijn dan een gemaskerde indringer en moordenaar spookt 's nachts door het huis rond en bedreigt de inwoners met zijn boonenschieter om in het bezit van de olifantjes te komen. Maar Sherlock Holmes ontbreekt ook niet in het spel en al is hij dan maar amateur-detective, hij is toch de man die ten slotte het mysterieuze net weet uit te pluizen en in het bezit geraakt van het ver borgen bewijs, dat de vader van het meisje, dat eveneens onder dit dak woont, onschuldig is aan valsch. getuigenissen, waarvan zijn vijanden hem in het beruchte proces beschu'.oigd hebben. Het vlotte en levendige spel, vol griezelmomen ten en fantastische invasies, waar-tusschen door de humoristische hospita voor de noodige vroo- lijkheid zorgde, verzekerde het succes, dat het Ensemble dezen avond oogstte. Bloemstukken en hartelijk applaus spraken ieder voor zich voor deze goed geslaagde uitvoering. Men deelt ons mede. dat de ijsbaan St. Moritz heden den heelen dag geopend is'en bij door vriezend weer ook morgen geopend zal zijn; het Üs is zeer goed. A.S. WOENSDAG OPENING MODELHUIZEN. rAtAr MAURICIALAAN 25-27, OVERVEEN. WONINGINRICHTING - BEVERWIJK heeft een kring van tevreden klanten in Haarlem, maar is toch niet voldaan. Daarom wil zij ook U, op een voor U gemakkelijke manier, toonen dat zij gezelligheid en voor elk een eigen sfeer schep pen kan! Het artistieke ged^glte wordt verzorgd door onzen Binnen huis-architect' P. J. FEIJ. Gebouw St. Bavo: Geel-Wit, 6 uur; Gewone zittingen 4 en 7 uur; receptie metaalbewerkers, 2.304.30 uur; metaalbewerkers 8 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 95 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 105 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 2.305 uur. De Kerkuil: Nieuwe Gracht: G. von Brücken— Fock-avond. Fröbelschool Velserstraat: Winterfeest 2.30 12 uur. Gebouw St. Bavo Feest R.K. Metaalbe werkers, 8 uur. Gem. Concertgebouw H.O.V.-concert, 2.30 uur. Kunstzaal De Bois Expositie van 25 uur. Kunstzaal Leffelaar Expositie 25 uur. Frans Halsmuseum Expositie 105 uur. Teylermuseum Expositie van 10 tot 3 uur. ,,De Eikel", Leidschevaart 142 Expositie van 9 tot 4 uur. Rembrandt „Wapenzusters". 2. 4.30, 7 en 9.15 uur: „Rusland", 11.30 uur. Cinema „Ruzie drie hoog achter", 2. 5 en 8.15 uur. Luxor „Drie Kameraden", 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals „De Bakvisch". 2. 4.30. 7 en 9.15 uur. Moviac ..Het geheim van de Zermatt", 2, 4.30, 7.15 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo R.K. Metaalbewerkers- feest, 8 uur R.K. Bevolkingsbureau. 8 uur. Stadsschouwburg „De Thompson Brothers 8.15 uur. Kunstzaal De Bois Expositie van 9 tot 3 uur. Kunstzaal Leffelaar Expositie van 10 tot 5 uur. Frans Halsmuseum Expositie van 10 tot 5 uur. ,,De Eikel", Leidschevaart 142 Expositie van 9 tot 4 uur. Rembrandt „Wapenzusters". 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema „Ruzie drie hoog achter", 2 en 8.15 uur. Luxor „Drie Kameraden". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals „De Bakvisch". 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac „Het geheim van de Zermatt" 2.30, 7.15 en 9.15 uur. De Zondags- en avonddiensten der apotheken zullen tot en met Vrijdagavond worden waar genomen door de volgende apotheken: Fa. Duyn en Keur, Keizerstraat 6: Bege- ma en Sneltjes, Kruisweg 30; Marnix-Apo theek, Mamixstraat 65. Steeds geopend zijn: C. E. Schotsman. Bin nenweg 206208; Elswoutapotheek, Bloemen- daalscheweg 341. Apotheek Aerdenhout, Zandvoortschelaan, telef. 26772. Heemsteedsche Apotheek, Binnenweg 90, telef. 28197. De Bloemendaalsche Apotheek, Bloemen- daalscheweg 85, telef. 22181. Over: EEN CIRCULAIRE Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik u plaatsing van het vol gende. Naar mij gebleken is, hebben enkele personen mijn ingezonden schrijven in uw blad van 24 Nov. '38 (naar aanleiding van een circulaire) opgevat als een grief jegens hun beleid of je gens hun plannen. Dit lag echter geenszins in mijn bedoeling. Mijn schrijven was slechts een aanvulling voor dié ouders, welke de circulaire niet goed begrepen hadden. Mócht er, ongewild en geheel tegen mijn bedoeling, iets kwetsends of stootends in mijn woorden gelegen hebben, zoo wil ik eventueele grievende uitlatingen gaarne en openlijk herroepen. Met de meeste hoogachting. Inventa Ook in huurkoop HAGEMAN - Ged. Oude Gracht 52 Telefoon 12762 Haarlem PHILIP4 RADIO door PHILIPS' nieuwste serie v.a. 89. Ook op conditiën

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 5