UIT DEN OMTREK O Mijn hoofd loopt om... Chamberlain naaf Rome vertrokken INBREKERS SLOEGEN HUN SLAG v a STOUTEN BEEK DINSDAG 10 JANUARI 1939 En maakten voor honderden gul dens aan juweelen en sieraden buit Brutale berooving Actetasch uit handen van bejaard heer gegrist De werkloosheid Blijft zich voortbewegen in dalende lijn Programma Radio-Centrale R. K. SCHAAKCLUB ST. BAVO, HAARLEM H.O.V. BURGERLIJKE STAND Stads of Spatbordlampjés noodig Het feest van de regimenten Overal opgewekte viering Te Bergen op Zoom Ik weet niet waar ik het eerst aan beginnen zal. llen klacht van menige huisvrouw, door zorgen over mand, vermoeid en uitgeput. Zij kan er nu eenmaal niet „bij gaan zitten". En toch - zóó gaat het niet langer. Sanatogen moet haar helpen en kan haar helpen. HILLEGOM BEVERWIJK R.K. VEREEN. VOOR E.H.B.O. In 156 gevallen werd eerste hulp verleend HEEMSTEDE OVER VEEN IJMUIDEN R. K. MIDDENSTANDSVEREEN. „DE HANZE" De K.J.M.V. opgericht FEEST BIJ HET JUBILEEREND GARNIZOEN De verre visscherij Verdronken ZAANDAM N.V. ESSENCEFABRIEK POLAK EN SCHWARTZ Prachtige jubileumgiften KRUIEND IJS IN HET IJSSELMEER *n Kwade kans..?! STAD Tijdens de afwezigheid der bewoners hebben zich gisterenavond eenige leden van het inbre kersgilde toegang verschaft tot een werving aan den Kinderhuissingel. Zij klommen over de schutting en drongen aan de achterzijde het huis binnen, dat zij volkomen overhoop haal den. Aan geld wordt slechts f 8.gemist, doch de dieven ontvreemdden bovendien tal van sieraden en andere waardevolle voorwerpen, zooals 12 zilveren taartvorkjes, lepeltjes, gouden armbanden en horloge, gouden bro ches, die met steenen bezet waren, een horlogeketting, een damesarmbandhorloge, een juweelen hangertje met brillantjes be zet, diamanten oorknopjes in goud gezet, gouden ringen, enz. De totale waarde be draagt ongeveer f 500. Om kwart over elf werd de politie van de in braak verwittigd. De recherche speurt.... Een 70-jarige bewoner van de Houtvaart heeft aangifte gedaan van een brutale berooving. Hij liep gisteren op het tegelpad achter de van 't Hoffstraat toen hem door een passeerenden zeer jeugdigen wielrijder zijn actetasch uit handen werd getrokken, waarin zich een portemonnaie en een loterijbriefje bevonden. De jongen, die door het slachtoffer op 14 of 15 jaren geschat wordt, had blond of rossig haar. De recherche stelde een onderzoek in, dat tot nu toe zonder resultaat bleef. Deze week is het werkloosheidscijfer weer met 21 omlaag gegaan, zoodat het begin van 1939 te dezen opzichte zeker gunstig ge noemd mag worden. Er zijn thans bij de gemeentelijke arbeids beurs 6318 werkloozen ingeschreven. Dit is 259 minder dan in de overeenkomstige week van 1938, een gunstig verschil van 362 met 1937 en niet minder dan 566 met het jaar daarvoor. Woensdag 11 Januari Programma I: Jaarsveld. Programma II: Hilversum 1 en 2. Programma 3: 8.00 Keulen, 9.20 Parijs Radio, 9.30 Parijs PTT Nord, 9.50 Diversen, 10.20 Radio PTT Nord, 12.35 Brussel Ned., 2.20 Londen R., 4.20 Radio PTT Nord of Diversen, 4.35 Keulen, 5.20 Brussel Pr., 6.35 Keulen, 9.20 Praag of Di versen, 10.20 Brussel Ned., 10.50 Weenen, 11.20 Danmarks Radio. Programma 4: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diver sen of gram., 10.35 Londen Reg., 1.20 Droitwlch. 2.G0 Brussel Fr., 2.20 Droitwich, 8.05 Londen R., 8.35 Droitwich. Programma 5 8.007.00 Diversen. 7.00—8.00 Eigen gramofoonplatenconc. Zangprogramma. 1. Mein Herz ist voller Sonnenschein, 2. Sag mir nicht Adieu, 3. Red sails in the sunset, 4. I for you and you for me, 5. Wenn der alten Brunnen rauscht, 6. New Moon, 7. Won bel Amigo, 8. Calling me home, 9. Wer hat dich du schoner Wald, 10. Stars in my eyes, 11. Liebe kleine Frau, 12. It's only a hole on the wail, 13. Ich hab dich geliebt, 14. Bella Venezia, 15. O sole mio, 16. Dans ses bras, 17. Chérie du bist heut so anders, 18. Der Lindenbaum, 19. Little girl what now. 8.012.00 Diversen. Deze week waren de uitslagen van de onder - linge competitie le klasse: L. StevensC. Bottelier 0—1 L. SchreursF. Fictoor afgebr. K. KoedooderF. A. Puts 0—1 2e klasse: B. v. d. MeerTh. Schroote 1—0 P. CastemillerJ. P. v .d. Meer P CastemillerTh. Vogels 0—1 P. de HaasL. Hartog 1—0 F. StuifbergenP. de Haas afgebr. J. P. v. d. MeerW. Bosland 1—0 Is de afstand'iusschert, der? üljersteg H]kant van uv auto en de buitenzijde van het koplampglas soms ook grootst dan 40 centimeter? Dat moogt u wel eens nameten, waal te dat geval hebt v Vrijdag 13 Januari wordt de gewone weke- lijksche clubavond niet gehouden. Onder leiding van Frits Schuurman zal Woensdagavond a.s. in de Gem. Concertzaal een Opera-concert worden gegeven, waaraan mede werking verleenen: Greet Koeman, sopraan, Jo- han Lammen, bas, het H. O. V.-koor en de Lie- derentafel „Haarlems Zanggenót". Het programma, dat wordt uitgevoerd bestaat uit werken van: Beethoven, Mozart, Wagner, Verdi en Wolff-Ferrari. Geboren: 7 Januari: I. v. d. Banv. d. Pol, z.; 8 Januari: H. G. EelmanCronau, z.; 9 Januari: T. WestermanLeistra, z.; J. A. A. M. ten Berge Hillen, z.; A. M. P. BeaufortBoode, z.; E. S. C. M. RikkersDuffhauss, d.; G. M. v. d. Pol Dijkstra, d. Overleden 7 Januari: M. MoorenOorthuis, 42 j., Kruistochtstraat; 9 Januari: G. v. Vessem Dirkse 52 j., Kleverparkweg; P. H. v. Riessen, 87 j„ Roosveldstraat; C. M. ThoolenBosse 75 j„ Kamperlaan. De sleutelstad heeft Maandag ook in het teeken gestaan van het 125-larig jubileum van het vierde regiment infanterie. In de morgen uren trok het jubileerende regiment door de feestelijk bevlagde binnenstad van Leiden en defileerde voor het gemeentebestuur en tal van militaire autoriteiten. Daarna volgde het défilé van „het oude vier de" onder commando van overste M. van Mens, een groep van bijna zeshonderd man, onder wie de generaals Duymaer van Twist en Zee man, waarvan de nestor, de heer A. van Rijn, uit Leiden, 91 lentes telde. Des middags bood het gemeentebestuur een filmvoorstelling en autotocht door de stad aan. terwijl ter officieele receptie, de regimentscom mandant, overste H. D. Buurman de geluk- wenschen van zeer vele militaire en burger lijke autoriteiten in ontvangst had te nemen Er volgden daarna gezamenlijke maaltijden van de officieren, onderofficieren, ruünisten en soldaten, waarna een feestelijke bijeenkomst in de stadsgehoorzaal, wederom aangeboden door het gemeentebestuur, deze zeer geslaagde ju bileumviering besloot Het 3e en het 14e regiment infanterie te Fergen op Zoom ondervond van den kant der burgerij groote belangstelling, niet het minst tot uiting komend in de aanbieding van een kostbaar geschenk, bestaande uit twaalf „diepe trommels" met volledige uitrusting. De herdenking is ten deele tweevoudig ge vierd. De beide regimenten hadden ieder voor IsoEU-iwep uebui 'D-ajsaSdo 13u1ure.180.1d uaa qoiz was er een gemeenschappelijk programma, voor zoover het de huldiging door de burgerij betrof. Ook hier was reveille en korte muzikale marsch. In de Korenbeurs hield luit. L. Proost een beknopte lezing over de geschiedenis van hei derde reg. inf. Tusschen half elf en half twaalf werd op Plein 13 en op fort „Kijk in ce pot" een mi litaire inspectie gehouden. De regimentscommandant, de overste F. van Aelst en J. W. Oosterveen, hielden er korte toepsraken. Om half twaalf werd een groot défilé gehou den op de Groote Markt. Op het middaguur werd het geschenk der burgerij aangeboden in de bibliotheek van het historische Markiezenhof, waar het derde reg, ini. is gelegerd. Namens het 1 uldigingscomité voerde de heer Joh. C. Asselbergs het woord, die in korte trekuen de aangename verhouding schetste welke sinds lang tusschen burgerij en garnizoen bestaat. Als bewijs daarvan en van het medeleven van de burgerij bood spr. twaalf „diepe trommels' met volledige uitrusting aan. Op dc trommels was het stadswapen van Ber gen op Zoom aangebracht. Overste F. van Aelst reageerde er met een sympathiek gebaar op. Hij deelde mede, voor deze gelegenheid oen .Markiezenhof medaille'' te hebben laten slaan ter uitreiking aan bur gers en militairen, die bijzondere verdiensten hebben jegens 't 3e R. I. De eerste exemplaren, in zilver geslagen en voorzien van een per soonlijke opdracht, werden ritgereikt aan de heeren J. C. Asselbergs, burge. ïeester mr. drs. P, A. F. Blom, C. Slootmans en Kilsdonk. De overige comitgleden en kolonel Brueckel ver wierven een bronzen medaille. Overste Oosterveen bood het comité daarop een foto aan. Achtereenvolgens spraken dan nog burge meester Blom en de heer Slootnjans, de laat ste namens de V. V. V. Ten slotte werden druk bezochte recepties gehouden. In het kader van de festiviteiten ter gele genheid van het 125-jarig bestaan van het le regt. huzaren te Amersfoort is onder groote belangstelling in de omgeving van het ..Ha- zenwater" een cross-country gehouden, waar aan ook Z. K. H. Prins Bernhard op „Bunny" deelnam. De Prins koos een vliegenden start en ontwikkelde reeds aanstonds een aanzien lijke snelheid. Schitterend nam Z. K. H. de ruim twintig hindernissen. Het parcours 3 K.M. liep gedeeltelijk door het bosch, gedeeltelijk over de heide en was niet bijzonder zwaar. Prins Bernhard noteerde den fraaien tijd van 5 min. 26.6 sec., evenals luitenant Simons. Omstreeks half drie verscheen ook Prinses Juliana aan den start. Met groote belangstel ling volgde H. K. H. het nemen van de hin dernissen. Een loting tusschen den Prins en luitenant Simons wees laatstgenoemden als winnaar aan. Te ruim half vier reikte H. K. H. Prinses Juliana de prijzen uit. Officieren: 1 luit. Gruppelaar, 5.23 sec.; 2 luit. Simons 5.26.6 sec.; 3 Prins Bernhard idem; 4 overste Bisschoff van Heemskerck 5.33.2 sec.; 5 ritmeester Cnopius 5.36.4 sec; 6 luitenant Schlimmer, 7 ritmeester jhr. Radermacher Schorer; 8 ritmeester Van Eekelen; 9 luite nant Brender Flrandis; 10 luitenant Kolff; 11 luitenant Van Hasselt; 12 luitenant Van Schaik; 13 ritmeester Blom; 14 luitenant De Jong van Schouwenburg. Onderofficieren; 1 wachtmeester Buiten; 2 wachtmeester Boltong: 3 wachtmeester Nagel- kerke; 4 wachtmeester De Jager; 5 wacht meester Wisgerhof, w teB- schrijft: Mevr. M- t0gen -lkv0dTiXt en grsond- m levenskracht en^ heid toenemen- gen u-eer rnijn uierk ol)eTu)onnen ztuakteis t]t(jUTendernoe- envandevo jk uoel Herd ben 00 goed mij tegenujo^dtg ols ket waar zijn Sanatogen zal haar ondervoede zenu wen versterken en haar bloed rijker en krachtiger maken. Sanatogen zal de loomheid in haar leden verdrijven en haar wezen vullen met een nieuw, frisch gevoel van gezondheid. Dank zij de opbouwende en zenuwsterken de krachten van Sanatogen, zal zij spoedig haar dagtaak weer met op gewektheid kunnen vervullen. sanatogen Het Zenuwsterkend Voedsel sen, Oosterlaan 14, kalender; Bureau van poli tie, sleuteltje en kindermuts; Wemer, Raad huisstraat 4, bruinlederen handschoen; Weijers, Kruisweg 1124 Haarlemmermeer, duimstok; v. Houten, Eschdoornkade 108, huissleutel; Hos- man, Binnenweg 132, zilveren damesring; v. d. Putten, Bankastraat 62, huissleutel en cein tuur; J. de Rooij, Eikenlaan 29, lederen hand schoen Fietsendief aangehouden. Zondagmiddag werd in Haarlem- door de Haarlemsche politie een man aangehouden, die verdacht werd van rijwieldiefstal te Hillegom. Bij deze aanhou ding werd tevens een rijwiel in beslag genomen. De verdachte werd naar Hillegom overgebracht, waar het rijwiel door den eigenaar werd her kend. De man- werd in Haarlem voor den Officier van Justitie geleid en aldaar in ver zekerde bewaring gesteld. Wij zullen hopen, dat bet nu weer veiliger is geworden in onze woon plaats. Rectificatie Gebeurde het verleden week Vrijdag, dat twee berichten, welke op Noórdwij- kerhout betrekking hadden (t.w. retraite en stand der werkloosheid) onder een verkeerd hoofd geplaatst werden, gisteren werden twee berichten, welke onder Lisse ressorteerden (Nuo en vermaak en loop der bevolking) onder het Hillegomsche nieuws geplaatst. Wij bieden onzen lezers voor deze betreurenswaardige fouten onze excusès aan. Gisterenavond hield de R. K. Vereeniging voor E.H.B.O. „St Gerardus Majella" in het K.S.A.-gebouw haar jaarvergadering onder voor zitterschap van den heer A B. van Hienen. In zijn openingswoord wensehte de voorzitter den leden een zalig en gelukkig nieuwjaar. Hij herinnerde er aan, dat 1938 voor deze jeugdige vereeniging een gelukkig jaar is geweest. Moge het ook in 1939 zoo zijn. Voorwaarde daarvoor is. dat de leden zich door een onderlingen band verbonden gevoelen en een goede samenwerking onderhouden. In dit verband spoorde de voor zitter allen aan om trouw de cursussen te be zoeken. Voor de gevorderde heeren-leden zal 'n cur sus in sport-E.H.B.O. georganiseerd worden, terwijl voor de dames lessen op het program staan, waarbij haar de elementaire begrippen der verpleegkunst zullen worden bijgebracht. De belde kraamverpleegsters, die deel uitmaken van het bestuur, de dames v. Noort en Ettema, heb ben zich reeds bereid verklaard deze lessen te geven. Op 18 Januari wordt de eerste les voor de dames gegeven en op 19 Januari de practijk- les voor de heeren (gevorderden). Voorts zal het bestuur trachten om voor den a.s. zomer een excursie samen te stellen, waar van het doel zal zijn ontwikkeling op E.H.B.O.- gebied De voorzitter deelde verder mede, dat jaar lijks op den Zondag vóór of na het feest van den H. Gerardus (16 October) een H. Mis zal worden opgedragen voor de vereeniging. Het voornemen, om een kern van leden te vormen, die een cursus in reddend zwemmen zouden volgen, is nog niet uitgevoerd kunnen v/orden. In verband hiermede drong de voorzit ter er op aan, dat de leden eerst het zwem diploma zullen behalen. Wanneer een voldoend aantal leden zulk een zwemdiploma bezit, kan aan de vorming van deze kem begonnen worden. Wat de vestiging van vaste posten aangaat, hiertoe is het bestuur nog niet kunnen over gaan, mede in verband met de kosten. Intus- schen hoopt het bestuur dit plan binnen af- zienbaren tijd te kunnen verwezenlijken. Van de hulpverleening op voetbalterreinen en van andere gelegenheden wordt een rooster vastgesteld. Hierna bracht de secretaris dr. ten Ruiter een welverzorgd jaarverslag uit, waarna mej. v. Noort een overzicht gaf van de financiën der vereeniging. De rekening sloot met een batig saldo van f 73.78. Boeken en bescheiden waren in orde be vonden. Het verslag van de commissie voor Hulpverleening leverde het bewijs, dat de vereeniging reeds veel en goed werk heeft verricht. In 1938, het tweede jaar dat de vereeniging bestaat, werd in niet minder dan 156 gevallen eerste hulp verleend. Voor deze jonge vereeniging zeer zeker een mooie prestatie. Aan de leden, die zooveel goed werk gedaan hebben, al kostte dat een offertje, werd in het verslag dan ook dank gebracht. De voorzitter onderstreepte dit nog even en wéés er op, dat de vereeniging reeds vasten voet krijgt. Laten de leden er aldus naar streven, dat „St. Gerardus Majella" een katholieke ver eeniging wordt, die er in alle opzichten zijn mag. De geestelijke adviseur, de Hoogeerw. heer De ken P. J. Simons, reikte daarna met een toe passelijk woord de diploma's uit. Hij voegde daaraan de beste wenschen toe voor het pas be gonnen jaar en hoopte, dat hulpverleening bij werkelijke ongevallen weinig noodig zal zijn. Wanneer zulks wel het geval Is, mogen de le den dan bereidvaardig in den echten geest der christelijke naastenliefde hun taak vervullen. Bij de rondvraag deelde de medische leider, dr. Lappöhn, nog mécie, zulks naar aanleiding van een desbetreffende opmerking, dat de lluchtbeschermingsoefeningen geen voortgang konden hebben door gebrek aan gasmaskers De toezegging is gedaan, dat1 in dit gebrek zal worden voorzien. Na afloop der vergadering hield dr. Lappöhn een interessante causerie over zijn reizen als scheepsarts naar Zuid-Amerika, welke cause rie met een groot aantal lichtbeelden werd ge ïllustreerd. De medische leider had hiervoor 'n luid ap plaus van de vergadering en een hartelijk dank woord van den voorzitter in ontvangst te ne men. Feestavond Heemsteedsche reddingsbrigade - De Heemsteedsche reddingsbrigade geeft, even als vorige jaren, een feestavond. Dit jaar zal deze avond plaats hebben op Zaterdag 14 Ja nuari in de bovenzaal van Café-Rest. Boeken - rade. Medewerking verleenen het geheelonthouders- mondharmonica-ensemble Tot Nut en Genoegen onder leiding van den heer Polfliet en een band onder leiding van den heer R. Renooy. Verder zal er voor voldoende afwisseling gezorgd worden Als leider zal optreden de heer J. Valks. Tot des 's nachts drie uur zullen de dans- lustigen verder hun vermaak kunnen vinden. Uitvoering door St. Michaël Zondagavond geeft de Harmonie St. Michaël, directeur de heer H. W. Hofmeester, een uitvoering in het R.K. Vereenigingsgebouw. De avond zal opgeluisterd worden door den populairen humorist Jan Brink. Tot slot is er gezellig samenzijn met medewerking van het muzikale ensemble van Jan Nibbering. Gevonden dieren en voorwerpen Terug te bekomen bij: P. v. d. Velden. Borneostraat 13 hondenriem; Bureau van politie, handschoen en rozenkrans; A. Haitsma, Soendastraat 19 te Haarlem, hangertje met kruisje In etui; J. Koo- men, Heerenweg 23b, zwart lederen handschoen; Bureau van politie, rozenkams; G. v. Bakel, Ba nstraat 14, portemonnaie met inhoud; Eiber- Ter gelegenheid van het 125-jarig "bestaan van het regiment kustartillerie had Maandag te. Velsen een inspectie plaats van het garnizoen van IJmuiden, gevolgd door een défilé T°oneelavond der St. Jozef-Gezellenverecni- gin De St. Jozef-Gezellen gaven in „Domi" hun jaarlijksche tobneeluitvoering. Vóór een goed bezette zaal sprak de nieuwe vice-praeses, kapelaan Th. W. Drost, een wel komstwoord tot de aanwezigen. Dan ging het doek op en brachten de Gezellen een tooneelstuk voor 't voetlicht „Storm op het Kanaal", een spel In drie bedrijven, dat met goed succes werd Uitgevoerd. In drie dagen hervormde de brute zeeman de fabriek van z'n dubbelganger-directeur. De zaal heeft meegeleefd met de aardige ver wikkelingen, de spelers gaven hun beste krach ten, dus ieder ging voldaan naar huis. Een avond vol Gezellen-sfeer. De R. K. Middenstandsvereeniging ,.De Hanze" hield in het Patronaatsgebouw een belangrijke ledenvergadering. In zijn vlot openingswoord heette de voor zitter. de heer L. van Noort, allen welkom en in het bijzonder rector Beune, als moderator der Katholieke Jonge Middenstandsvereeniging, Nadat spr. allen nog een Zalig Nieuwjaar had gewenscht en het schrijven had voorgelezen, waarin de geestelijke adviseur door ziekte ver hinderd was, kreeg rector Beune het woord. In een gloedvol betoog schetste spr. de jeugd beweging als een noodzakelijk hulpmiddel en schakel in onze toekomstige samenleving. Uit voerig belichtte spr. het doel en streven van de K.J.M.V., gezien zoowel vanuit het standpunt der ouderen als van dat der jongeren, waarbij spr. nadrukkelijk wees op de geestelijke crisis jaren der jongemannen, wanneer zij den leef tijd bereiken om hun entrée in de K.J.M.V. te kunnen maken. Alvorens men tot de K.J.M.V. toetreedt blijft men drie maanden aspirantiid, ten einde den toekomstigen leden duidelijk te kunnen maken wat de K.J.M.V. van hen verlangt, n.l. 'n man van karakter en een katholiek van de daad. Voor zijn enthousiaste rede mocht rector Beune een dankbaar applaus oogsten. Op advies van den voorzitter wordt staande de vergadering besloten met een viertal leden de K.J.M.V. op te richten en een comité van actie te vormen, ten einde 'n bloeiende K.J.M.V. te stichten. Nadat de secretaris, de heer W. A. Sanders, zijn notulen had voorgelezen, gaf hij in 'n beknopt verslag weer, wat in het afgelcopen jaar pas seerde, waarvoor hij een hartelijk applaus in ontvangst mocht nemen. Voor den heer B. Demmers moet het als penningmeester wel een groote voldoening zijn geweest een gunstig financieel verslag te kunnen voorleggen. Tot leden van de kascommissie wer den benoemd de heeren Ewijk en Groenewoud. De permanente feestcommissie blijkt voor de leden op 14 Februari a.s. een feestavond te hebben georganiseerd. Ook het geestelijke gedeelte wordt door het actieve bestuur niet veronachtzaamd en er is besloten om van 6 tot 9 Februari een triduum te houden, hetwelk zal geleid worden door den eerw. pater Silvius van Harteveldt O.F.M., uit het klooster te Nieuwe-Niedorp. Bij de gebruikelijke rondvraag stelde de heer Kramer nog eens zijn vroeger gedaan voorstel, n.l. opheffing te verkrijgen van 't éénrichtings verkeer In de Kalverstraat. Hoewel de voorzit ter in zijn uitvoerig antwoord liet blijken, dat van den kant der Hanze vele pogingen zijn on dernomen, welke helaas door diverse andere instanties wei-den geremd, gaf spr. de verzeke ring, dat alles in 'twerk zou worden gesteld ten einde hierin verbetering te kunnen brengen. Met een pittig slotwoord van den voorzitter werd deze belangrijke vergadering besloten. De feestelijkheden, welke gisterenmorgen In ons garnizoen werden gehouden, waarvan wij reeds melding maakten, zijn gistermiddag en -avond meer op intieme wijze gevierd. Des middags werden op het Fort-eiland wed strijden voor de manschappen gehouden, welke bestonden uit 1000 meter veldloopen, touw trekken en sjoelen, waarvoor de winnaars luxe artikelen of sigaretten in ontvangst mochten nemen. Hierna richtte kapitein Drukker zich tot zijn manschappen en uitte hierbij woorden van lof en dank voor hun correcte houding tijdens het défilé en den marsch. Des avonds werd den soldaten door de di rectie van het Thalia-Theater een filmvoor stelling aangeboden, waarbij een der soldaten de aanwezigen met zijn goochelkunst wist te boeien. A.S. WOENSDAG OPENING VAN DE MODELHUIZEN MAURICIALAAN 25-27 - OVERVEEN. WONINGINRICHTING - BEVERWIJK wil U toonen dat zij gezelligheid en voor elk een eigen sfeer schep pen kan! Het artistieke gedeelte wordt verzorgd door onzen Binnen huis-architect P. J. FEIJ. FLAT-COMBINATIE 3 KAMERS, geheel compleet met tapijten, gordijnen, lampen, matrassen, dekens enz. voor totaal 1444. Dagelijks vrije bezichtiging van 14 tot 17 uur, Zaterdag van 14 tot 21 uur en volgens afspraak. Op bovengenoemde uren Tel. 23860. De stoomtrawler „Erin" IJm. 12, welke reeds Vrijdagavond alhier aankwam, heeft gisteren een deel der lading gelost, waarvoor zij ruim f 4600.besomde. De verkoop der restantlading bracht Dins dagmorgen f 1400op, zoodat de totale be somming f 6000.bedraagt. Majoor A. de Groot 25 jaar bij de politie Te Zaandam heeft gisteren (Maandag) de heer A. de Groot, Brigade-commandant van de Rijks- veldwacht, onder vele blijken van belangstel ling den dag- herdacht, waarop hij voor '25 jaar, waarvan ongeveer 20 jaar bij de Rijksveld- wacht, zijn loopbaan bij de politie begon. Een zeer groot aantal personen, burgemees ters der Zaansche gemeentes, polderautoriteiten, vertegenwoordigers van organisaties op dit ge bied en afgevaardigden van vereenigingen, aan welker doel majoor de Groot medewerking ver leent, hebben den sympathieken en flinken poli tieman geëerd. Namens de brigade der Rijksveldwacht heeft de districts-commandant den jubilaris op har telijk waardeerende wijze toegesproken. Bur gemeester van Gelder van Zaandijk heeft de gevoelens van de Zaansche burgemeesters ver tolkt terwijl verder verschillende andere auto riteiten vriendelijke woorden hebben geuit. Voorts hebben van hun belangstelling blijk gegeven: de kantonrechter van Zaandam, de ambtenaar van het O.M., de Kamer van Koop handel, de Vereeniging voor Veilig Verkeer, het Witte Kruis, e.a. Aan het passagieren. Passagierende sche pelingen maakten in een café aan den Hoo- gendijk zoo'n drukte, dat de assistentie van de politie moest worden ingeroepen. Deze verwij derde de zeelieden uit het etablissement, waar na zij naar boord werden gebracht. yiri LONDEN, 10 Jan. (Reuter). Minister president Chamberlain en de minister van Buitenlandsche Zaken, Lord Halifax, zijn vanochtend elf uur met de Golden Arrow naar Rome vertrokken. Hun werd uitgeleide gedaan door Sir John Simon en een aantal andere ministers. Op eenigen afstand van het perron in de hal van het station hebben werkloozen be toogd. Men riep: „help de werkloozen niet Mussolini." Een aantal werkloozen droeg een zwarte doodkist, waarop stond: „Hij kreeg geen hulp in den winter." De politie raakte slaags met de betoogers en toeschouwers meng den zich hierin met den kreet „Wapens voor Spanje" en ook „Helpt de Tsjechen". Velen toonden de gebalde vuist. De N.V. Essencefabriek Polak en Schwartz heeft ter gelegenhefd van haar 50-jarig be staan, hetwelk Zaterdag j.l. herdacht werd, de navolgende belangrijke giften gedaan; 50.000 aan het Pensioenfonds, 1.500 aan het Betsy-fonds, 3.000 aan de algemeene armen van Zaandam, 3.000 aan de algemeene armen van Hilversum, 1.000 aan de P. en S. ver eeniging te Zaandam, 1.000 aan de P. en S. vereeniging te Hilversum, 500 aan de Han delsavondschool te Zaandam, 500 aan de Openbare Leeszaal te Zaandam, 500 aan de Chemische School te Zaandam. Het personeel ontving als jubileumsgave 50 van het maand- of weeksalaris, terwijl de ge- pensionneerden allen 50.— ontvingen. Bovendien ontvangen alle personeelsleden, wier salaris minder dan 5.000 per jaar be draagt, in den komenden zomer een vacantie- toeslag ten bedrage van een week salaris. Zondag is te IJmuiden in de z.g. cementhaven een schipper verdronken. Hoewel de politie lan gen tijd gedregd heeft, is zij er tot heden nog niet in geslaagd het lijk te vinden. Het ijs kruit in het IJsselmeer zoo geweldig, dat de verkeersweg Hoorn—Schellinkhout (de dijk langs de voormalige Zuiderzee) afgezet is moeten worden, zoodat het verkeer gestremd is. In uw wagen moet u niets wagen.... autorijden mag geen kansspel zijn: op den weg moet u het zéker weten!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2