4 pCt. Fransche Staatsleening ROOK TRIUMPH 1 CENT VIRGINIA I00£ WAARDE We luisteren naar... 'N TRIOMF VAN SMAAK NORTH CTATE FINANCIEN WERELDVARIETE ONZE SKIËR IN TRAINING W ater standen Uitgifte f 100.000.000.- 4 pCt. Obligatiën a 95 pCt. De duivel en de weduwe Dagfilm VRIJDAG 13 JANUARI 1939 Het weer te Arosa is prachtig, maar wat sneeuwval zou geen kwaad doen „Nederlandsche sportweek van UIT HET R.K. BRIDGE-KAMP Nationale drive te Haarlem IJSHOCKEY De zegetocht van de Trail Smoke Eaters VOETBAL Bondsgebouw K.N.V.B. Oostenrijker HitI wordt Franschman Kick .Smit weer opgesteld VOETBAL IN ENGELAND WIELRENNEN Wijzigingen in Brusselsch Zesdagenveld De replays voor de cup Aston Villa's benauwde zege Zflterdag, 14 Januari De finalist 1938 in moeilijkheden OM DEN ENGELSCHEN CUP MARKTEN 1 AMERICAN «SCIGARETTES 8 s 8 o.co óxo Mendelssohn Co.. Amsterdam, de Neder- landsche Handel-Maatschappij N.V., de Amster- damsche Batïk N.V., de Banque de Paris et des Fays Bas, Lippmann, Rosenthal Co., R. Mees Zoonen, Pierson Co. en de Rotterdamsche Bankvereeniging N.V. berichten, dat zij de in schrijving op f 100.000.000 is Zw. frs. 240.500.000 4 pCt. obligatiën ten laste van de Fransche Re publiek, in stukken groot f 1000 is Zw. frs. 2405 er. f 500 is Zwlrs. 1202 50 aan toonder, waarvan de f 30.000.000 is Zw. frs. 72.150.000 in het buiten land geplaatste obligatiën uitsluitend voor pre ferente en niet voor vrije inschrijvingen beschik baar zyn, openstellen bij hunne kantoren te Am sterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage, op Vrij dag 20 Januari 1939, tot den koers van 95 pCt. Houders van de niet uitgelote obligatiën van de nader te noemen in het geheel vervroegd af losbaar te stellen leeningen hebben bij de in schrijving recht van voorkeur echter met dien verstande, dat, indien van dit voorkeursrecht gebruik wordt gemaakt tot een hooger bedrag can bovenbedoelde nom. f 100.000.000, op deze inschrijvingen een systematische reductie zal plaats hebben. Op het na uitoefening van bedoeld voorkeurs recht eventueel boven f 30.000.000 (lot welk be drag als, hierboven vermeld, obligatiën in het buitenland zijn geplaatst, welke niet voor vrije inschrijvingen beschikbaar «jn) overblijvende gedeelte der onderhavige uitgifte wordt een vrije inschrijving opengesteld. Het zegelrecht op de nota van toewijzing komt niet ten laste van inschrijvers. De voor uitoefening van het voorkeursrecht aangemelde obligatiën, waarvoor obligatiën der onderhavige uitgifte zijn toegewezen, moeten, voorzien van alle nog niet verschenen coupons, op Dinsdag 7 Februari 1939 ten kantore waar de inschrijving heeft plaats gehad, worden inge leverd, waartegen door emittenten uit te geven rtcepissen worden uitgereikt, onddr verrekening met de inschrijvers van het koersverschil en rente. De betaling der op de vrije inschrijvingen toe gewezen obligatiën moet geschieden op Dinsdag 7 Februari 1939, ten kantore waar de inschrijving heeft plaats gehad met f 950.67 (f 950 hoofdsom «1 0.67r ente) per obligatie van 1000 en 475.33 (f 475 hoofdsom en f 0.33 rente) per obligatie van f 500, tegen inontvangstneming van door emittenten uit te geve» recepissen. Emittenten zullen tot enbedrag van hoog stens 100.000.000 is Zw. frs. 240.500.000 rece pissen uitgeven. De noteering der geheele leening ter beurze van Amsterdam, Rotterdam, Zürich, Bazel en Genève zal worden aangevraagd. De uitgifte maakt deel uit van een 4 pCt. Bui- tenlandsche Leening van 1939 groot t 175.000.000 is Zw^rs. 420.875.000. Een niet onbemiddelde weduwe in Polen heeft kennis gemaakt met den duivel, en dQze kennismaking is haar duur te staan gekomen. Op een goeden nacht werd er op het venster van de woning geklopt, waar zij in haar eenzamen weduwenstaat woont. Toen zij het venster opende om te zien, wie er voor nachtelijken klop geest fungeerde, ontdekte zij een schrikbarende figuur, die zich voor stelde als den duivel in hoogst eigen persoon. Doodelijk verschrikt vergat de weduwe de eene beleefdheid met de andere te beantwoorden en „aan genaam" te zeggen Trouwens zij vond deze ontmoeting ook niet aangenaam, want de duivel schilderde haar in wezenlijk helsche kleuren de on draaglijke smarten, welke wijlen haar echtgenoot in de hel had te verduren en die de heer Beëlzebub uit eigen aanschouwing en ervaring kende. De weduwe bleek geen hoogen dunk van haar gestorven man te hebben, want zij vond het heel plausibel, dat hij thans was prijsgegeven aan de folte ringen der eeuwige verdoemenis. Maar zij dacht ook weer niet zóó slécht over hem, dat zij, nu hij eenmaal ge storven was, niet bereid was om zoo mogelijk zijn smarten te verlichten en zijn leven althans in het hiernamaals te veraangenamen. Grif ging zij dan ook op het voorstel van den medelij denden duivel in om een som gelds onder een bepaalden boom in haar tuin te begraven door welk offer het lot van haar man zeker verbeterd zou worden. lederen avond keerde de dui- vel echter terug om haar op de hoogte te houden van den toestand, waarin haar gestorven echtgenoot zich be vond. Na verloop van een maand had de weduwe al meer dan 6000 zloty on der den grond gestopt. De duivel ver klaarde, dat haar man zich thans volkomen op zijn gemak en thuis in de hel voelde, maar dat het niette min warme aanbeveling verdiende zoo af en toe nog eens een bedrag aan den schoot der aarde toe te vertrouwen. Op een avond toen zij weer 300 zloty wilde begraven, werd zij door iemand verrast, die haar vroeg, wat zij uit voerde. Zij vertelde van de smarten van haar man en het duivelsbezoek en het gewetensgeld of liever de lief degaven, welke zij op advies van den baarlijken duivel aan de aarde af droeg. In dit verhaal vond de nuchtere toehoorder gereede aanleiding de politie van Wilna te waarschuwen. En toen de duivel in een opwelling van allerminst duivelsche, maar zeer men- - schelijke correctheid en dankbaarheid op het dak van het huis klom om de weduwe erkentelijk de goede ont vangst van de nieuwe geldzending te berichten, werd hij door de politie ge arresteerd. De heer Beëlzebub bleek toen een boerenzoon, die óók luisterde naar den naam Kowalski en de Pool- sche politie, die'den duivel te slim af wilde zijn, had slechts de hand. weten te leggen op een dommen duivel, die nog niet eens wist, dat een beetje duivel evenmin als de wereld dank baarheid kent, en die alleen maar de weduwe had kunnen beetnemen, om dat die nog dommer was dan hij zelf. De overige f 75.000.000 is Zw. frs. 180.375.000 van deze leening worden gelijktijdig in Zwitser land geëmitteerd door een syndicaat onder lei ding. van de Schweizerische Kreditanstalt te Zürich en van van d enSchweizerischen Bank- verein te Bazel. De in haar geheel vervroegd aflosbaar te stel len leeningen zijn de volgende: 6J4 pCt. 1924, in dollars, Cie du Chemin de fer du Nord; 6 pCt. 1927, in guldens, Spoorweg- Mij ParijsOrleans; 5Y, pCt. 1928, in dollars, Spoorweg-Mij ParijsOrleans; 5 pCt. 1928 in guldens, Spoorweg-Mij. ParijsOrleans; 5 pCt. 1930, in Zw. frs., Spoorweg-Mij ParijsOrleans; 4)4 pCt. 1932, in guldens en Zw. frs. Spoorweg- Mij ParisLyon—Méditerranée; 5 pCt. 1929, in guldens, Spoorwegen van Elzas-Lotharingen; 4)4 pCt. 1932, in Zw. frs. (en guldens), Spoorwe gen van Elzas-Lotharingen. De obligatiën zijn nominaal groot f 1000 is Zw. frs. 2405 en f 500 is Zw. frs. 1202.05 en lui den aan toonder. Coupons betaalbaar 1 Februari en 1 Augustus van elk jaar. De leening is aflosbaar in uiterlijk 39 jaar door uitloting a pari of door inkoop beneden pari. De eerste aflossing vindt plaats op 1 Februari 1940. Vervroegde of gedeeltelijke aflossing kan van 1 Februari 1942 af te allen tijde geschieden. De obligatiën dezer leening zullen vrijgesteld zijn van alle tegenwoordige of toekomstige Fran sche belastingen of rechten, onverschillig welk<^ op waardepapieren. De Nederlandsche couponbelasting tot het te genwoordige percentage van 2 pCt., voorzoover 'verschuldigd terzake van opbrengst, toekomende aan in Nederland wonende personen of geves tigde instellingen, wordt door den Franschen Staat voor zijne rekening genomen. Het Zwitserse he zegelrecht op de obligatiën en de Zwitsersche couponbelasting tot het tegen woordige percentage van 2 pCt. worden, wat de couponbelasting betreft door een storting ineens, voldaan. Indien de obligatiën van deze leening, hetzy in Nederland, hetzij in Zwitserland ter beurze on der pari (rente, commissie en beurszegel niet in begrepen) zyn genoteerd, kan de Fransche Staat op de Nederlandsche en Zwitsersche markt obli gatiën doen inkoopën, welke voor haar nominaal bedrag kunnen worden aangewend voor de af lossing. De Fransche Staat heeft zich verbonden, om te allen tijde zonder eenige beperking en welke de omstandigheden ook zijn, de betaling van rente en hoofdsom in de muntsoorten en op de plaatsen als overeengekomen, zonder onder scheid van nationaliteit of van woonplaats dei houders en zonder de vervulling van eenige for maliteit te verlangen, te verrichten en de trans fer van de daartoe benoodigde bedragen te ver zekeren. Coupons verjaren 5 jaar na den vervaldatum, obligatiën 30 jaar na den datum, waartegen zij aflosbaar zijn gesteld. Alle kennisgevingen aan de obligatiehouders eer leening zullen geschieden in Nederland in de Prijscourant van de Vereeniging voor den Ef fectenhandel, in twee te Amsterdam verschij nende dagbladen en in een te Rotterdam ver schijnend dagblad, en in Zwitserland in de „Feuille Officielle Suisse du Commerce" en een te Zürich, een te Bazel en een te Genève ver schijnend dagblad. De obligatiën der onderhavige leening zullen opgenomen worden in de lijst van fondsen, waar uit de activa van in Frankrijk werkende buiten- landsche verzekeringmaatschappijen kunnen be staan, terwijl voorts o.m. deze obligatiën door de in Frankrijk werkende verzekeringmaatschap pijen met betrekking tot hun reserves gebruikt zullen kunnen worden. In Arosa, het zoo fraai gelegen dorp in het Zwitsersche Graubuender, is de winter sport in vollen gang. In colonnes trekken de leerlingen des morgens en des middags naar de skischool en op de hellingen bij den Westhorn, de Homlihuette. de Car- menna-huette wordt druk geoefend. Daar zijn ook de skieërs, die deelnemen aan de Nederlandsche kampioenschappen, in de weer. Sedert bijna veertien dagen bereiden zich deelnemers en deelneemsters ter plaatse voor in den specialen trainingscursus, onder zeer deskundige leiding. Voor de renklasse, de klasse der uitblinkers, is Georg Klotz de trainer; voor de toerenkiasse Paul Haffner. Algemeen leider van den cursus is Tom zur Muehlen, terwijl de vermaarde David Zogg, oud-wereldkampioen en leider van de skischool Arosa het oppertoe zicht heeft. Er is dan ook hard gewerkt. De heer H. J. A. Schintz, secretaris van den Nederlandschen Skibond en freule Schimmelpenninck van der Oye, die als vertegenwoordigster van de Neder landsche Ski vereeniging te Arosa vertoeft, zijn over de vorderingen in den trainingscursus bui tengewoon tevreden. Het aantal deelnemers aan de kampioen schappen is vrijwel even groot als het vorige jaar. Jammer is het, dat mevrouw Ostwald- S!(liter, die in 1938 kampioene werd, waar schijnlijk dezen keer verstek laat gaan. Ze is althans nog niet gearriveerd en heeft ook niet ingeschreven. Een ernstige mededingster voor Gratia Schimmelpenninck zou daarmede weg vallen. In de heerenklasse zijn de twee groote riva len Jan Boon, de kampioen van 1938 en Kees Kerdel aanwezig. Deze strijd staat volkomen open. Vorige week heeft een der jeugdige Neder landsche skiloopers nog een min of meer sen sationeel avontuur beleefd. Op de Homligrad werd geoefend voor de afdaling, waarvoor Carlo Marazzi, de renchef, zijn toestemming had gegeven, zoodat het traject naar mensche- lijke berekening veilig geacht mocht worden. Maar, nadat reeds ettelijke loopers de afdaling hadden volbracht, kwam Harry ter Kuile in 'n kleine lawine terecht. Tot den hals toe zonk hij in de lossè sneeuw: men had hem gelukkig wel dra bevrijd. De week van 9 tot 15 Januari heet in Arosa ,De Nederlandsche Sportweek". In de straten ziet men. naast het Zwitsersche witte kruis het rood-wit-blauw hangen. De „Kurverwaltung" met zijn energieken directeur, den heer Zuber, doet alles om het den Nederlandschen gasten aangenaam te maken. Die Nederlanders maken als steeds een zeer belangrijk deel van het win- teffsportpubliek uit. Maar toch zijn zij dit jaar door de Engelschen geklopt, zij het ook „met een banddikte". Op 31 December bijv. waren er ruim achthonderd Nederlanders, terwijl 't aan tal Engelsche gasten iets grooter was. Het weer is de laatste dagen schitterend. De zon schijnt uit bijna onbewolkten hemel en brengt een felle schittering op de witte berg toppen: een verrukkelijk gezicht. En het ver blijf op deze sneeuwvelden, in een koesterende warmte, is dan ook een groot genot. Maar wij menschen zijn niet gauw tevreden: voor de Nederlandsche ski-kampioenschappen zou het niet kwaad zijn als er nog wat sneeuw viel, waarop de ski-enthousiast dan ook maar hoopt. Voor de R. K. Bridgers (sters) belooft het a.s. Zondag 15 Jan. wederom een glorieuze middag te worden, daar dan de R.K. Bridgeclub „Haar lem", wederom een nationale bridge-drive orga- niseert, in het gebouw de „Vereeniging", Zijl- weg 1 te Haarlem, om 1.30 uur. Evenals bij de vorige maal mag deze drive nationaal genoemd worden, omdat er inschrij vers zijn uit plaatsen welke diep in Noord- en Zuidholland gelegen zijn, ja zelfs kwamen er binnen uit 't Gooiland. Het blijkt dus wel dat deze drives hoe langer hoe populairder wor den, hetgeen ook bijna niet anders kan, daar er steeds een zeer prettige stemming heerscht en om fraaie prijzen gespeeld wordt en de organisatie den toets der critiek altijd glansrijk kan doorstaan. Mochten er «nog liefhebbers zijn, dat men zich dan onverwijld opgeve bij den heer C. van Vessem, 'Lieve Vrouwegracht 1, Haarlem, tel. 11682. De ontmoeting tusschen de Trail, Smoke Eaters en een Tsjechische ploeg, Donderdag avond voor 8000 toeschouwers te Praag ge speeld, eindigde in een 30-overwinning der Canadeezen (1—0, 20 00). Cronie, Dame en Brennan waren de makers van de doelpunten. Nederland—België verreden worden, een om nium, waaraan zullen deelnemen Arie van Vliet, van de Vijver, Cools en waarschijnlijk Jef Sche- rens. Wegens de noodzakelijkheid om in verband met de steeds groeiende administratie van den K. N. V. B. over meer kantoorruimte te be schikken, aldus lezen wij in de Sportkr., heeft het Bondsbestuur, na overleg met de Financieele Commissie, het naast het Bondsgebouw gelegen perceel aan de Van de Spiegelstraat no. 19 te 's Gravenhage aangekocht. In overweging is beide perceelen te amoveeren en ter plaatse een nieuw Bondsgebouw op te richten De bekende Oostenrijksche voetballer Hitl, die reeds vijf jaar deel uitmaakt van Excelsior, Roubaix, is tot Franschman genaturaliseerd. Dit is een groote aanwinst voor het Fransche voetbal en men verwacht, dat hij spoedig een plaats zal krijgen in het Fransche nationale elf tal. Men deelt ons mede, dat de Haarlem-links binnen Kick Smit Zondag as. in den competitie wedstrijd van zijn ploeg tegen D.H.C. te Delft weer van de partij zal zijn. Nu te elfder ure de Franschman Guimbretière verstek heeft laten gaan voor de Brusselsche zesdaagsche, die Maandagavond a.s. aanvangt, zijn er enkele wijzigingen aangebracht in het zesdagenveld. Dit ziet er thans als volgt uit: DiotF. Wambst (Frankrijk), IgnatLape- bie (Frankrijk), OlmoGuerra (Italië), Slaats Pellenaars (Nederland), WalsBoeyen (Neder land), van Schijndelvan den Broek (Neder land), en voorts de Belgen: Kaers—Debruycker, BuysseBilliet, Sylvère en Romain Maes, Bon duelDecaluwe; Thijssenvan Simaeys, Deneef Huys, DegreefSeynaeve, van Vlochovenvan Buggenhout, BruneauMartin. DepauwNaye. Tijdens het voorprogramma zal een wedstrijd Na een ongesteldheid van enkele dagen is in zijn huis te Rawtenstell in Lancashire overleden de president van de Engelsche Football League, mr. C. E. Sutcliffe. De lieer Sutcliffe bereikte den leeftijd van 75 jaar. Gedurende drie dagen is men op velerlei plaat sen doende geweest aan de spannende derde ronde en nog is deze niet voltooid. A.s. Maandag is hiervoor dan ook de uiterste termijn, want zcoals bekend, staat de vierde ronde voor Za terdag 21 Januari op het progTamma. De restan ten van deze derde ronde zijn thans nog: Bolton WanderersMiddlesbrough, Huddersfield Town —Nottingham Forest en ChesterfieldSouthend United. Behoudens de spanning, welke allerwege heerschte, zijn de resultaten van de sinds ver leden week Zaterdag gespeelde wedstrijden vrij normaal te noemen, behalve één match. Bolton Wanderers en Middlesbrough zijn na twee wedstrijden plus een verlengstuk van der tig minuten niet tot een oplossing gekomen. Merkwaardiger nog er werd gedurende deze 120 minuten zelfs geen enkel doelpunt ge scoord, wat er op wijst hoeveel attentie men heeft voor het verdedigend werk'. Daarnaast wisten andere eerste divisie-teams zich te plaat sen. Leicester City won te Stoke, dank zij twee on- Lcfc+cbefccbcbcb+cbcLcLcfccb+ck+cbcbcfccbcfctLcbcbcfccbcfcclDclDcfcclDcbcLcfecbebcbchcfe'LcbcbcbefeLcLcbcfccbcfccbcbcfo+cfaclxLcbeLcL TT HILVERSUM I, 1875 en 301.5 M. VARA-Uitzending (8.0010.00; 10.20—7.30 en 8.0012.00) 8.00 Orgelspel. 8.16 Berichten. 8.30 Gramofoonmuziek. 10.20 Uitzending voor Arbeiders. 12.00 Gramofoonmuziek, 12.15 Bericnten. 2.00 Filmpraatje 2.15 Gramofoonmuziek. 3.00 Reportage. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.40 Residentie-orkest. 4.30 Causerie: „Hoe men niet moet scha ken". 4.50 Residentie-orkest en solist. 5.30 Filmland. 6.00 Orgelspel. 6.28 Berichten. 7.05 Gramofoonmuziek. 7.10 Politiek radiojournaal. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Voor schakers. 8.16 VARA-Orkest en soliste. 9.15 „En nuOké!" 10.30 Berichten ANP. 10.35 Community-Singing. 11.00 Noviteiten-orkest, solisten, de VARA- Mount-Boys en Novelty-Brothers. 11.30 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 415.5 M. KRO-Uitzending 8.009.15 Gramofoonmuziek. 8.15 Berichten. 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstige causerie. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Orkest. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gramofoonmuziek. 2.45 Kinderuurtje. 4.00 Gramofoonmuziek 4.30 De KRO-Boys m. m. v. solist. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Berichten. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „Het bevolkingsvraagstuk' 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Meditatie met muzikale omlijsting. 8.35 KRO-Orkest, KRO-Melodisten. xylo- foonenssmble en kwartet. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Sportoverzicht. 10.55 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 BBC-Northern-orkest m. m. v. solist. 12.20 Orgelspel. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.20 New Hippodrome Orkest. 2.20 Gershom Parklngton Kwintet. 3.05 Viool en piano. 3.50 Orgelspel. 4.20 BBC-Schotsch orkest. 5.20 Hugo Rignold's concertorkest. 7.05 BBC-Orkest. 8.20 Music-hall-programma. 10.00 BBC-Theaterorkest m. m. v. solist. 11.20 Jack Harris' Band. 11.50 Dansmuziek. RADIO-PARIS, 1648 M. 9.05, 10.00 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.30 Zang. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.10 Jan Evrard's vrouwenorkest. 2.40 Gramofoonmuziek. 2.50 Zang. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.35 Pianovoordracht. 3.50 Zang. 4.05 Gramofoonmuziek. 5.00 Zang. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.25 Viscalno-orkest. 8.35 Pianovoordracht. 9.30 Variété-programma. 10.25 Symphonieconcert. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.20 Bouillon's dansorkest. KEULEN, 456 M. 11.20 Weensch Symphonie-orkest. 1.30 Gramofoonmuziek. 3.20 Vroolijk programma. 7.30 Amusementsreportage. 9.35 Gramofoonmuziek. 9.50 Juan Llossas' orkest. 11.20 Gramofoonmuziek. 1.20 Concert. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M. 12,20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Orkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.25 Gramofoonmuziek. 3.20 Leerlingen van het Rott. Conserva torium. 4.50 Gemengd Russisch koor. 6.20 Orkest, solisten. 8.20 Symphonie-orkest. 9.05 Cabaretprogramma. 10.30 Populair concert. 11.20 Dansmuziek. 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Orkest. 1.50, 2.55 en 3.10 Gramofoonmuziek. 4.20 Cabaretprogramma. 5.05 Pianovoordracht. 5.35 en 6.00 Orkest. 6.35 Gramofoonmuziek. 7.10 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Radiotooneel met muziek. 9.20 Koor en Belgisch Nationaal Orkest. 10.30 Jean Omer's orkest. 11.20 Gramofoonmuziek. DEÜTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Bont programma. 9.50 Vereeniging voor oude muziek. 10.20 Kleinorkest, dansorkest, solisten en pianoduo. betaalbare doelpunten van Dswis en Liddie West Bromwich Albion behaalde zelfs een bui tengewoon sprekende zegepraal, want cijfers als 51 frappeeren sterk. Zou Portman-road ooit zooveel sensatie heb ben beleefd als Woensdagmiddag, toen de groote Villa derwaarts was gekomen voor haar „re play"? De matige accommodatie waarover Ips wich Town vanzelfsprekend beschikt, was op een stormloop van 28.000 menschen niet berekend zoodat nogal heftige scènes zich op Portland- road hebben afgespeèld. Minstens even heftig als later binnen de krijt lijnen, want de Town toonde zich opnieuw een „cup-fighter" van het zuiverste water. Zooals de meeste wedstrijden van dit genre, werd ook deze niet fraai, doch aan spanning was er geen gebrek en de eene „thriller" volgde op den an dere. Na een eerste helft zonder treffers zag de thuisclub tot haar groote ontsteltenis haar spil Bell, kort na de hervatting, wegens een blessure verdwijnen. Deze handicap kostte haar aldra een doelpunt achterstand door Villa's rechts binnen, Hayock, doch zoowaar maakte Jones gelijk, wat tafereelen ontketende, die elke be schrijving tarten. Pasdrie minuten voor het eindsignaal moest Ipswich capituleeren vooi een schot van Hayock, dat via de lat in het doel sprong. Huddersfield Town, dat de Cup-finale 1938 bereikte en met 10 verloor, men herinnert zich den gedisputéerden strafschop van Mutch (Preston North End), kon zich op eigen grond tegen de Nottingham Forest (II) niet plaatsen. Dit is beaald een verrassing en wien zou het ver bazen, als de Town a.s. Maandag te Nottingham verloor. Thans zijn nog twee groote overwinningen te melden. Eerst won Millwall met 50 van York City, waarbij McLeod, Millwall's centerforward maar liefst 4 van de 5 goals scoorde. Ook Man chester City leverde een nieuwe proeve van zijn prima vorm door de zege op Norwich City; 5C op vreemden ground is niet mis. Yeovil Pet- ters United, het bekende fabriekselftal, werd in de „replay'" na het gelijke spel van Zaterdag thans met 21 geëlimineerd door Sheffield Wednesday. Tenslotte wist Doncaster Rovers zich met 21 voor de volgende ronde te clas- seeren. De uitslagen van de Donderdag voor den Cup gespeelde wedstrijden luiden: NorwichManchester City 05. Overgespeelde wedstrijden: Yeovil Petters—Sheffield Wednesday 1—2. DoncasterSouthport 21. ALKMAAR, 13 Jan. Kaasmarkt. Aanvoer 27 stapels, 45000 kg. 25 stapels fabr. kleine 21.50, 2 stapels boerenkleine 20.50. Handel goed. AMSTERDAM, 13 Jan. Visch. Aangevoerd door 1 motorbotter Afgeslagen aan de Gem. Vlschhal, De Ruyterkade, Amsterdam. Besomming van den botter 650.Handschol 9.0011, Pufschol 8.00, kleine Schol 4.80—11, Schar 6—6.50, alles per -kist van -<35 kg. Kabeljauw 0.60—2, Leng 0.85 1.60 per stuk. Koolvisch per 5 stuks 11.25. Schel- visch 23.90 per 10 stuks. Groote Tongen 68, middel Tongen 68—76, kleine Tongen 60—62 ct. per kg. Karper 11—15 cent per pond. Versche Bokking 11.25 per 100 stuks. Uit de hand ver kocht op het buitenterrein: Bot 2022, Spiering 15, per pond. Snoekbaars 1.702.50. Gest. Ma- kieel 1'0 cent per pond. AMSTERDAM, 13 Jan. Aardappelmarkt. De prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 453000 kg. BUNNIK, 12 Jan. Eierenveiiing. Kipeieren, wit 4.204.50, bruin 4.504.70 per 100 st. Kaas 29 30 cent per pond. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Jan. 21000 kg. Roode kool 2.504.50, 32000 kg. Gele kool 1.40 1.50, 53000 kg Deensche Witte kool 1.30—3, 500 kg. Savoye kool 3.104.10, 5000 kg. Uien 4.60 4.80, grove 4.304.40. drielingen 3.203.30, stek I.00, 1700 kg. Peen 3.403.70, Idem kleine 1.60 —1.90. CULEMBORG, 12 Jan. Veiling Culemborg en Omstreken. Bellefleur I 29, II 2425, Uien 6 6.5, Wortelen 22.5 cent, alles per kg. Roode kool 23 cent, Boerenkool 21 cent per 10 kg. LEEUWARDEN, 13 Jan. Veemarkt. 105 Enter stieren 140.00150, 102 Twenterstieren 150.00 345, 295 vette koeien 120.00—280 per stuk, 40 67 cent per kg 675 melk- en kalfkoeien 130.00 300, 205 pinken 30.00155, 6 vette kalveren, 532 nuchtere kalveren 47.50, 317 vette schapen II.0020, 150 weideschapen 10.0014, 331 lam meren 8.0014, 530 vette varkens 40.00145 per stuk, 4149 cent per kg. 36 magere varkens 22.00 45, 102 kleine biggen 9.0017, 21 bokken en geiten, 38 paarden. Overzicht. Stieren ruime aanvoer, handel Iets viugger en wel prijshoudend. Eerste soort vette koeien en melk- en kalfkoeien waren redelijk, vlug en prijshoudend te plaatsen, afwijkende soorten zeer kalm, pinken (graskalveren) iets vlugger en de prijzen voor het leven iets vaster, voor slachtbank kalm. Nudhtere kalveren Iets meer aanvoer, handel wel zoo goed, vaste prijzen. Varkens flink prijshoudend. Kleine biggen iets duurder; wolvee zeer stug. Alleen beste vette lammeren vlugger te plaatsen met vaste prijzen. Voor de regeering werd wederom een partij koeien uit de markt genomen. De N. V. C. nam Woens dag 193 en vandaag ruim tweehonderd varkens over. LEEUWARDEN, 13 Jan. De F.N.Z.-noteering voor Friesche kaassoorten is heden vastgesteld op (in centen per kg.): Goudsche 20+ 2122, idem 40+- 3435, idem volvet 4546, Edammer 20+ 2122, idem 40+ 3435, Broodkaas 40+ 3435, Leidsche 20+ 2223. Stemming kalm. Zuivel. Nagelkaas 1314, Goudakaas 2930, Edammerkaas 15. Aanvoer 1810. Veilingboter 1.33 1.39 per kg. Aanvoer 0/3, 3/6, 1/12 vat. Commis sie 85. I Eierhandel. Kipeieren aangevoerd 11.500 kg. Prijs 3% tot 5 cent per stuk. Handelsprljs 45.00 47.50 per 100 kg. Pluimvee. 10 Slachthanen 0.601.10, 50 Slacht- kippen 0.601.25, 40 Jonge Hanen 0.501.50 per stuk, 10 Konijnen 0.300.32 per kg. Ver. van Zulvelmaatschappijen. Edammer kaas 20+ 1010.50, idem 40+ 1717.50, Goudsche Kaa» 20+ 1010.50, idem 40+ 1717.50, Volvette Kaas 40+ '22.5023, Broodkaas 40+ 1717.50; Lcldsche Kaas 20+ 10.5011 per 100 kg. Stem ming flauw. NOORDSCHARWOUDE, 13 Jan. 106200 kg. Roode kool 2.90—5.20, 44900 kg. Gele kool 2.50— 4.10. 159800 kg. Deensche Witte kool 1.703, 16900 kg. Uien 4.80—5.20, grove 4.604.80, drie lingen 3.403.60. nep 2.10, 1600 kg. Peen 3.505, Idem kleine 2.00, 700 kg. Bieten 0.801.90. VINKEVEEN, 12 Jan. Eierveiling. Kipeieren: 54-56 gram 4.404.60, 56-58 gram 4.704.80, 58- 60 gram 4.80—5, 60-62 gram 5.10—5.20 per 100 stuks. Aantal 5642 stuks. ZWOLLE, 13 Jan. Boter. Aanvoer 2 1/8 va ten, 2 1/16 vaten en 92 tukken van een pond. Prijs 1.601.70 per kg., per 1/8 vat van 20 kg. prima 29.00, afwijkende 28.00, per 1/16 vat van 10 kg. 14.50. 40.000 kipeieren 3.754.75 per 100 stuks. Veemarkt. Men besteedde voor: neurende en versch gekalfde koeien 160.00275, dito vaarzen en schotten 150.00240, gustekoeien voor de vetweide of stal 115.00180. dito vaarzen 110.00 180, voorjaarskalvende koelen 120.00—190. 1V- - jarige springstieren 85.00165. lj+jarige pinken 95.00150, jonge fokkalveren 30.0080, nuchtere kalveren 6.0010. vette koeien en ossen aan bou ten 4864 cent, dito stieren 5448 cent, dito kalveren 6080 cent, dito schapen 10.0020, 6-weekeche biggen 8.0011, 14-weeksche dito 11.5015. drachtige varkens 55.0090, magere dito 40.0075, vette dito 40—45 cent. Overzicht. Neurende versch gekalfde koeien en vaarzen kalm; beste soorten prijshoudend; mindere soorten lager. Pinken en vaarzen kalm. Vette stieren redelijk. Magere als vorige week. Kalveren iets minder. Vetvee groote aanvoer, niet duur. Schapen als vorige week. ZWOLLE, 13 Jan. Boter. Aanvoer 96 kg. Han del kalm. Huiden. Koehuiden 11, pinkenvellen 11, stie- renvellen 9. vette vellen 17. grasvellen 15 cent per pond. Paardenhuiden 7.00 per stuk. Handel kalm. Veemarkt. Aangevoerd 2957 stuks, als: 1055 runderen, 234 graskalveren, 580 nuchtere kalve ren, 42 schapen, 2 geiten, 369 schrammen, 28 varkens, 497 biggen. De Billiton Mij. heeft de oude suikerfa briek Dewak Idjoe aangekocht, welke fa briek zal worden ingericht tot een verwer kingsinstallatie voor het alluminiumbedrijf- In de prijshoudende stemming ter Lon- densche beurze meent men in City-krin gen een aanwijzing te zien van vertrouwen in de besprekingen tusschen Chamberlain en Mussolini te Rome. Londen blijft bo vendien optimistisch gestemd ten aanzien van de toekomstige ontwikkeling in Wall- street. In verband met het feit, dat het Pond Sterling iets meer stabiliteit aan den dag legt, daalde de goudprijs te Londen met r/z d. tot 148/9V2. 473.000 werd aan goud, wegens verkoopen, omgezet. De beurs te Parijs schenkt nog weinig aandacht aan de besprekingen tusschen Chamberlain en Mussolini te Rome. Zij neemt er nota van dat geruchten in omloop zijn betreffende te verwachten aanvallen in het parlement op de regeering, voornamelijk tegen den minister van Buitenlandsche Zaken en den minister van Financiën. De algemeene opvatting staat ondanks dit alles vast, dat de regeering Daladier voldoende in staat is, aan te blijven. De kop er schrootprijs in Amerika daalde met Vb tot 5% dollarcent per lb. De export- koperprijs daalde van 10.32y3 tot 10.15 d.c- per lb. De verlaging van den schrootprijs houdt verband met de stijging der wereld voorraden, alsmede met het verminderde buitenlandsche koperverbruik. De koperverkoopen in Amerika bedroegen Woensdag j.l. 1.75 mill. lb. De V. S. Steel Corporation zal in het vierde kwartaal 1938 naar raming een bruto-winst behaald hebben van 15 mill~> tegen 11,5 mill, in het derde kwartaal, in het geheele jaar 1938 een bruto-winst van 49 mill, en de afschrijvingen 45 mill- In 1937 werd 58.54 mill, aan dividend op de preferente aandeelen betaald en 8.70 mill, op de gewone aandeelen. Hierna was er nog een overschot van 27.69 mill. De afgesloten bouw-contracten in Ame rika in de maand December j.l. bedroegen 389.43 mill, en waren 29 pet. hooger dan in November en 86 pet. hooger dan in Decem ber 1937. Sedert 1928 is dit bedrag in de maand December niet zoo hoog geweest. De waarde over het geheele jaar 1938 bedroeg 3196 mill, of 10 pet. hooger dan in 1937. De Wilson Comp. behaalde in October 1938 een winst van 19000 of S 0.06 per 6 preferent aandeel, tegen 2.5 mill, oj S 0.28 p. a. het vorig jaar. De omzetten be liepen 265.46 mill., tegen 282.74 mill, en- de voorraden 25.38 mill., tegen 28.48 mill. Volgens opgave van de Federal Reserve- Bank werd S 2.74 mill, aan goud uit Enge land ingevoerd. Nog 3.1 mill, uit Engeland en 4.5 mill, uit Canada werd besproken, in de week per 11 Januari werd 9.41 mill, uit Engeland en 551.000 aan goud ingevoerd De Pennsylvania Rrd. kocht passagiers wagens tot een bedrag van 2.17 mill. De Amerikaansche wag onverlading en zijn- in de week per 7 Januari ten opzichte van de vorige week met 30.900 wagons gestegen en ten opzichte van de overeenkomstige week van het vorig jaar met 21.500 wagons gedaald. Het Pond Sterling bewoog zich hedenoch tend te A'dam op 8.58y28.59% (v. sl. 5.59)4/ de Dollar op 1.83%—1.84 (1.83 15/16), de Frank op 4.84-4.85 (4.85), de Belga op 31.0-> —31.10 (31.07) ende Zwitsersche Frank op 41.50—41.60 (41.57). VRIJDAG 13 Jan. Waar- nemingspunten -w Öfl r* <D v +3 3 Sedert Gisteren OJ ÖD Keulen 6 u. 38.36 38.25 Lobith 11.31 11.04 Nijmegen 8.87 g 49 Kamoen 3.62 3.05 Westervoort 8.60 8.56 Deventer 0.85 0.63 St. Andr. W. 9.39 917 Arnhem 3.21 3.10 Vreesw. 1. w. 0.12 0 11 Maastr. H.s. 41.30 1) Borgh. 42.61 42.65 Belfeld Venlo 12.54 1268 Grave 12.09 12.69 2) Sluis 5.57 5.58 Lith 1.76 1.64 Beneden de sluis 1) De waterstand aan de hoofdsluis wordt ge' acht 0.40 M. hooger te zijn bij geheel geopende stuw. 2) De waterstand aan de peilschaal te Grave (stad) wordt geacht 0.10 M. hooger te zijn bi) geopende stuw. Hoogste stand te Keulen tot dusver 43.22. AMSTERDAM 0.33 0.46 0.41 0.25 0-31 0 00 035 0.08 0.00 000 0.05 0.14 0.18 0J7 0.01 0.00 0.00 0.00 0.00 0 00 0.11 0.0Ü 0.00 0 00 0.00 0.00 000 0 00 Kanaalwater 8 u 0 38— AP 12 u 0.33— AP 2 u 0 30— AP Stadswater 8 u 0 38— AP 12 u 0 33— AP 2 u 0 30— AP Amstelwater 8 u 0.38— AP 12 u 0 33— AP 2 u 0 30— AP IJselm. water 8 u 0.00— AP 12 u 0.15- AP 2 u 0.12— AP WATERSTAND OP DEN RIJN 13 Jan. 12 Jan. 13 Jan. 12 Jan- Rheinf. 1.55 1,53 Ems Breisach 1.23 1.21 Caub 165 1 60 Kehl 148 1.47 Coblenz 2.96 2.23 Maxau 3.02 2 98 Trier 1.39 1.37 Mannh. 2.02 2.00 Keulen 242 231 Diedesh. Dusseld. 1 81 1.64 Lohr Ruhrort 1 25 106 Mainz 2.26 2ri8 Wesel 1.15 0 98 Bingen 1.49 1.45 Emmerik 2.18

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 6