STAD BERNARD J. VAN LIEMT GROOTE OPRUIMING I #1 De sterke en de zwakke COMPLETE MEUBILEERING DIVERSE MEUBELEN i m RADIO Haarlem, 14 Jan. TOONEEL, FILM EN MUZIEK FIRMA IIIIB lllilllllllllllllllllll llllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllll ZATERDAG 14 JANUARI 1939 Een-vermakelijke geschiedenis van min en nijd Elk hoofdstuk eindigt in een sloot Zilveren professiefeest WERK AAN DEN WINKEL Voorstellen aan den raad GESLAAGD ZUSTER M. PANCRASE „LODEWIJK DE ELFDE" Nieuwe scholen in Noord Zondagmiddagconcert H.O.V. Gouvernementsbal Nazorg GROOTE HOUTSTRAAT 62-67 - VERWULFT 9 Karpetten Tapijten Loopers Wollen, Donzen dekens en Spreien Coupons Vitrages Cretonnes waaronder zeer solide eetkamer-ameublementen met 20 °/o korting NEDERLANDSCHE HANDELMAATSCHAPPIJ,M. Wij openen accreditieven en leveren credietbrieven betaalbaar in alle belangrijke Europeesche plaatsen 7 MIN. GAANS v. h. STOOPPLEIN STOUTENBEEK-BEVERWIJK I „HET RASKONIJN" Uitslag internationale tentoonstelling Week-agenda St. Josephsgezellen- vereeniging Haarlem I Programma Radio-Centrale BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK BEVERWIJK WERKLOOSHEID WEER GEDAALD LEDENCONCERT H.O.V. Solist Nap de Klijn BESTRIJDING VAN BLOEM- BOLLENZIEKTEN R. K. TECHNICI Benoeming Gezworen kameraden Joodsche kinderen in de badplaats Beverwijksche Harmoniekapel Drukte bij den Burgerlijken Stand IJMUIDEN VEERTIG JAAR IN HET R. K. ARMBESTUUR PHILIPS en ERRES ook in huurkoop HAGEMAN Ged. Oude Gracht 52 Tel. 12762 Haarlem AGENDA Bioscopen 15 Januari Bioscopen Stadsschouwburg ZATERDAG Ingebroken Naar Grimsbey Communiqué over de besprekingen te Rome Ongedwongen gesprek Zaandam „LODEWIJK XI" Het meisje had haar hart geschonken ®an den sterken man en die was daar erg blij mee geweest. Hij had het vastgesmeed aan het zijne en ze dacht, dat hij dat on- 1 Verbrekelijk gedaan had. Maar dat was niet Soo. Want er kwam een man met veel veel minder spierkracht dan hij, zonder biceps en zonder breede schouders, een man, die slechts een twijgje was bij hem verge leken. Die stal het hart van het meisje en Scheurde het los van het zijne en klonk het vast aan dat van zichzelf. En dit- hiaal geschiedde die manipulatie werkelijk onverbrekelijk. Zelfs het meisje moest dit toegeven en zij keerde den sterke haar rug toe en wendde het gelaat naar den zwakke. He liefde heeft naast haar schoone en blij - kanten echter ook zwarte. En voor den zwak ke Was een van die zwarte zijden al zeer zwart. rivaal, de man met de heroïsche gestalte ^erd verteerd door den haat en zon op liefst ^doende wraak. Hij zag het zwakke kereltje, tat gewonnen had in den strijd om een hart, smeeken om een genade, die hij niet geven *>U. Hij wilde hem kraken en afmaken, zoo- j"s hij hem bij beroepsontmoetingen van tijd °t tijd verzekerde. En hij sloeg ook geen gele genheid over om deze weinig bemoedigende ^oorden in daden om te zetten. blaar de zwakke kon lcopen als een haas en h'j deed dat noodgedwongen dikwijls na den diefstal van het hart. Eerst had hij gedacht aan de blaffende honden, maar toen hij met bekken stroo onder zijn arm van een dorsma- chine in de Haarlemmermeer naar een schuur handelde en stemmige liedjes floot van twee °°gen zoo blauw had hij eensklaps van den si-erke een stomp op zijn neus gekregen, waar af de kleurige gevolgen niet in het refrein Van het lied genoemd worden. En hij had op gehouden met zingen en met bewonderenswaar dige snelheid de rest van zijn weg afgelegd. En nadien had hij die snelheid dikwijls moe- 'ei ontwikkelen. Er was maar één plaats waar ■j veilig was voor de gespierde vuisten van den sterke en dat was in het water. Hij kon Remmen en dat kon de krachtpatser niet. sprong hij op gezette tijden in de meest Nabijgelegen sloot of plas en bleef daar tot 'in belager het wachten moe werd. De liefde b'as grooter dan de angst en hij nam spontaan het ongerief van veelvuldige baden in een niet e°ozeer voor zwemmen geëigende kleeding. Hij b°edelde in het water met een grijns van be- aaglijke onkwetsbaarheid en „had je me h>aar", maar toch zal men het er mee eens ?'jh, dat een dergelijke gang van zaken niet de Jhcest bevredigende is, voor geen der beide par- Hjen. Want het water is niet altijd een veilige, zij "et een eenigszins natte en unheimliche schuil plaats. Men denke zich slechts de zeker niet denkbeeldige hersenschudding in na een vries- hacht. En hoe moest het gegaan zijn bij een °rstperiode, zooals wij die pas beleefden? En de sterke kwam zoo nooit aan zijn wraak. Ha ar om verzon hij wat anders. Hij voer met h'Jn schip dat van den zwakke tegemoet en ehterde het. Zijn slachtoffer was in de machi- hekamer toen hij gewapend met een ijzeren Een dezer dagen herdacht de eerwaarde zuster l ®na (in de wereld Cornelia Laan, uit Haar- fhhi) in het St. Martinus-gesticht te Medem- b'ik onder zeer groote blijken van belangstel- *-bg haar zilveren professiefeest in tegenwoor digheid van haar bijna 91-jarigen vader. Hier boven een foto van vader en dochter. meerpijl van de eene schuit op de andere sprong en vermoedde geen onheil. Weinige oogenblikken zijn de sterke en de zwakke in de machinekamer van de schuit, er gens tusschen Halfweg en Aalsmeer, samenge- geweest en die bleven gelukkig zonder ernstige gevolgen. Misschien mede dank zij het feit, dat. de sterke even zijn arbeid moest onderbreken om zijn roer vast te zetten. En van de gelegen heid, dat zijn kweller voor een oogenblikje naar zijn eigen boot overstapte, maakte de an der gebruik om vlug in het water te plonzen. De oude, beproefde methode. Deze gedeeltelijke wraakneming maakte een eind aan alles, ook aan de talrijke waterballet ten van den zwakke. Want de man, die zoo on fortuinlijk harten gesmeed had, kreeg een pro ces-verbaal wegens mishandeling. En de Haar- lemsche politierechter hing een zwaard boven zijn hoofd in den vorm van 4 maanden voor- waardelijken gevangenisstraf. Zoodat de zwakke uiteindelijk ook uit dezen strijd als overwinnaar naar voren is gekomen. „Hij heeft zijn bruid verdiend," mompelde de publieke tribune. Inderdaad, hij toonde zich een zwakke held. In de raadsvergadering van Woensdag zullen worden behandeld de voorstellen om gelden beschikbaar te stellen voor den aan leg van een sportterrein ten westen van den Kleverparkweg en voor den bouw van een kleedhuis in het Noordersportpark. De heer J. J. Beun is geslaagd voor het Mer- curius-diploma Engelsche handelscorrespon dentie. De heer J. van Loon slaagde voor hetzelfde diploma en bovendien voor dat van de Vereeni- ging van Leeraren in de Handelswetenschap pen. Gisteren is in het klooster der Zusters van Liefde te Tilburg in den ouderdom van 60 jaar overleden de eerw. Zuster M. Pancrase, in de wereld mej. Coletta Maria Stappers. Hedenavond zou in den Stadsschouwburg het tooneelspel „De terugkeer v. Peter Grimm" wor den opgevoerd. Door verschillende omstandig heden kan deze voorstelling niet doorgaan. In plaats daarvan wordt het tooneelspel „Lodewijk de Elfde" met Jan Musch in de hoofdrol gege ven. In Haarlem-Noord worden steeds maar scho len gebouwd. Nu is er weer een voorstel aan den raad om medewerking te verleenen voor de stichting van een Prot. Christ, school voor V.L.O. in de omgeving van den Rijksstraatweg. Op het Volksconcert dat Zondagmiddag a.s. onder leiding van Kees Hartvelt zal wprden ge geven, worden uitgevoerd: de Symphonie no. 5 in Bes dur van Fr. Schubert, Cassation in G dur van Mozart. De bekende tenor Jac. van Kempen die bij zijn optreden op de historische concerten zoo'n groot succes mocht obgsten, zingt Rocitativ en Aria uit „Judas Maccabaus" van Handel, Liebes- feier van Fr. Weingartner en Breit über mein Haupt en Zueignung van R. Strauss. Het programma wordt besloten met de Ouver ture Fantaisie „Roméo et Juliette" van Tschai- kowsky. In het huis van den Commissaris der Ko ningin aan de Nieuwe Gracht is gisteren het gebruikelijke Nieuwjaarsbal gegeven. Talrijke autoriteiten uit de provincie hadden aan de uitnoodiging gehoor gegeven. De muziek werd ditmaal verzorgd door „The Harlem Kings" o. 1. v. Jan Monnikendam. Uit het jaarverslag van de commissie voor Plaatselijk Nazorgwerk voor Onvolwaardige Ar beidskrachten, blijkt, dat het ledental met on geveer 100 toegenomen is. Door de jaarlijksche verloting kon een bedrag van 500.gestort worden in het geleidehondenfonds voor blinden te Haarlem en omgeving. In 1938 hebben echter verschillende personen misbruik gemaakt van den naam der Haarlem- sche Werkinrichting. Zij halen geld op, z.g. voor de blinden. Het geld wenden zij ten eigen bate aan. Men waarschuwt nog eens ernstig tegen dergelijke oplichterijen. 18 24 Agentschap HAARLEM Groote Houtstraat/Groote Markt Telefoon 13990 (3 lijnen) MODELHUIZEN ÏAURICIALAAN 25-27 - OVERVEEN I Vrije bezichtiging van 14 tot 17 uur I De Konijnenfokkersvereeniging „Het Rasko nijn" houdt momenteel in gebouw St. Bavo een internationale konijnententoonstelling, ter ge legenheid van het eerste lustrum dier vereeni- ging. Voor deze tentoonstelling waren 1332 ko nijnen ingezonden. De dierefl, die voor een hoofd-eereprijs in aanmerking kwamen, werden gekeurd door den heer J. A. Schippers. Zilveren medaille van het Haarlemsche ge meentebestuur voor de beste haaskleur T. Hoo- gehout te IJmuiden-Oost. Zilveren medaille van den minister van Eco nomische Zaken voor de beste Chinchilla: J. Adema te Deinu (Fr.). Beker voor de beste Vlaamsche reus A. van der Zalm te Leidschendam. Beste Lotharinger: Wesselman-Schrama te Roelofsarendsveen. Beste hangoor: F. Salsberg te Groningen. Beste Weener, tevens het beste dier van de tentoonstelling, A. A. Clement te Vlissingen, die hiermee een grooten beker verwierf. Beste Japanner: A. J. Willemse te Heem stede. Beste Belgian Hares: J. H. van Eek van der Sluys te Utrecht. Beste papillon: A. Radix te Gouda. Beste Siamees: M. Vledder te Akmarijp (Fr.). Beste Eekhoorn: N. van Eynde te Apeldoorn. Beste Tan: A. de Kok te Tilburg. Beste Hollander: P. M. Siffels te Zaandam. Beste Zilver: P. Kaspers te Zutfen. Beste Pool: A. Graumans te Soest. F. Halsplein 7 Zondag: 2.305.30 gelegenheid tot ontspan ning; 8.0010.30 eveneens: tafeltennis O.Z. Maandag: 8.00 damwedstrijd; tooneelrepetitie voor juniores. Woensdag: Mariacongregaties in de verschil lende Parochies. Dinsdag en Donderdag: 8.45 Schola Canto rum. Donderdag: 8.45 ontwikkelingsclub. Vrijdag: 8.00 tooneelrepetitie. Zaterdag: 8.00 tafeltennis O.Z. In de week iederen avond gelegenheid tot ontspanning van 810.15. Zondag 15 Januari Programma 1: Jaarsveld. Programma 2: Hilversum I en II Programma 3: 8.35 Diversen, 9.05 Keulen, 10.05 Parijs Radio, 11.20 Brussel Fr., 12.50 Brussel Ned., 2.20 Brus sel Fr., 2.35 Brussel Ned., 3.20 Keulen, -5.20 Radio PTT Nord, of Diversen, 5.35 Brussel Fr., 6.20 Brussel Ned., 7.05 Keulen, 9.20 Brussel Ned., 10.30 Keulen, 11.20 Brussel Ned. of Diversen. Programma 4: 8.30 Brussel Ned., 9.20 Brussel Fr., 10.20 Brussel' Ned., 11.05 Droitwich, 2.20 Parijs Radio, 2.40 Droitwich, 4.20 Londen Reg., 4.40 Droitwich, 5.20 Londen Reg., 5.40 Droitwich, 6.30 Straatsburg of Diversen, 6.50 Droitwich, 9.25 Eeromiinster of Diversen, 9.50 Pauze, 9.55 Droitwich. 11.00 Brussel Fr., 11.20 Parijs Radio. Geboren: 12 Jan. H. B. Verhagen—Müller, z.; 14 Jan. G. DijkstraKoops, z.; 14 Jan. M. J. SteffersNieuwehuizJen, z.; 13 Jan. C. M. Schouw Lamboo. z. Overleden: 13 Jan. M. G. BroekmeijerVer gers, 76 j., Floresstr.; 13 Jan. D. Uttien. 75 j„ Lange Margarethastr.; 12 Jan. P. Schokker, 78 j„ Sophiastr.; 13 Jan. H. G. BeaufortEyk- hborn. 85 j., Kinderhuisvest; 12 Jan. B. A. H., 4 mnd„ z. v. C. J. J. SmoorenburgKamper laan. Hedenmorgen stonden bij de gemeentelijke arbeidsbeurs ingeschreven 1205 werkloozen, waaronder 183 uit de gemeente Heemskerk. De vorige week bedroeg het aantal werkloo zen 1249, waarvan 194 uit de gemeente Heems kerk. In beide gemeenten vertoont het cijfer dus wederom- een daling, terwijl het totaal boven dien beneden dat van het vorige jaar is. Dat het parochieleven in Haarlem-Noor d intens is, moge blijken uit deze foto. Ter gelegenheid van den verjaardag van pastoor v. Eeden voerden de kinderen een tooneelspel op dat klonk als een klok Voor den lessenaar van ons Haarlemsche Or kest stond gisterenavond als gast-dirigent Kees Hartvelt, de leider van het Utrechtsch Kamer orkest en van het Gooische Symphonie-orkest. Een tuil bloemen in de Haarlemsche kleuren lag als welkomstgroet voor hem gereed. Het door hem geleide programma bestond uit werken van Mozart en Schubert, in de eerste concerthelft en uit composities van Berlioz, Saint Saëns, Debussy en Eric Satie, in de tweede, in omgekeerde tijdsorde gespeeld. Schubert's klare, klassiek geordende werk, met het prachtig doorgewerkte zangthema van het eerste deel, met zijn typisch Rondo en fraaie harmonische gedachten, met zijn licht en geestig menuet, en het frissche en levendige slotdeel in Allegro-vivace-tempo, opende het vrij lange programma. Onmiddellijk bleek, welk een geroutineerd orkestleider hier den di- rigeerstaf zwaaide. Zijn opvatting was gezond- muzikaal, het gebaar beheerscht en teekenend suggestief. Mogelijk hadden in het Andante wat sterker contrasteerende momenten meer leven gebracht, terwijl het tempo (con moto) ons iets te breed leek. Overigens had hij het ensemble goed in de hand, en vooral in het laatste hoek- deel met zijn levendige doorwerking wist hij zijn intenties uitstekend te doen verwezenlijken. De violist Nap de Klijn, dien wij reeds eerder op het Haarlemsche podium verschijnen zagen, trad als solist op in het prachtige vioolconcert in G van Mozart, door dezen op negentien jari gen leeftijd geschreven. Het wordt wel minder vaak gespeeld dan het concert in A, door het jeugdig genie in datzelfde jaar geschreven, maar het bevat toch ook zeer fraaie passages, zooals vooral in het zangerige Adagio, terwijl het volksche, door Mozart zelf „Strassburger"- gedoopte Rondo, uiterst geestig is. Nap de Klein interpreteerde het technisch zeer knap en zijn voordracht was over het algemeen ook muzikaal. Toch ware hier en daar wat grooter warmte en intensiteit gewenscht geweest, voor al in het langzame middendeel. Nochtans was het langdurig applaus dat den kunstenaar na gjjn prestatie ten deel viel zeker welverdiend. Het orkest secondeerde Nap de Klein veelal uit stekend. Het eerste werk na de pauze was het door Debussy voor orkest bewerkte „Gymnopédies pour piano", van diens vriend en tijdgenoot Eric Satie, welk werk hier door Kees Hartvelt werd geïntroduceerd. Eric Satie, misschien de grootste spotvogel op muzikaal gebied, dien Frankrijk kende, schreef nochtans een aantal uitsteken de en zeer persoonlijke kleine werken, waar onder ook dit oorspronkelijk voor piano be stemde opus, dat nog niet zooals in zijn late- ren tijd met een van die vreemdsoortige titels werd bedacht, welke tal van zijn composities dragen. De „gymnopédies" waren jaarlijksche spe len en dansen van mannen en knapen in het oude Sparta, ter eere van den God Apollo ge geven. Het verband tusschen dezen titel en de langzame, ernstige, religieus getinte muziek is echter evenmin erg duidelijk. Aan de waar de ervan doet zulks evenwel weinig af. Deze muziek is er niet minder origineel om en fijn gedacht. Kees Hartvelt liet ze suggestief en kunstzinnig vertolken evenals ook de prach tig aansluitende compositie van Debussy, wel ke hij door het orkest met subtiele klankkleur- effecten wist te laten weergeven. De medita tie bij de voorbijschuivende wolkgevaarten werd zeer innig en blank gehouden, het karakter van de tweede Nocturne opgewekt en feeste lijk. Het succes, dat evenredig was aan de prestatie, liet hij welverdiend door het orkest deelen. De Havanaise (op. 83) van Saint Saëns was echt een kolfje naar de hand van Nap de Klijn, die deze exotisch getinte muziek gevoe lig en virtuoos interpreteerde, en er zeer veel succes mee behaalde. Het vrij lange programma sloot met de uit voering van drie deelen uit Berlioz' „Damna tion de Faust", waarvan de Marche Hongroise een imposant- en feestelijk slot vormde. Kees Hartvelt toonde zich ook hierin een pittig en slagvaardig, een fijnbesnaard leider, die zijn partituren ook uitstekend bleek te beheer- schen en zijn wil dwingend doch met groote souplesse wist op te leggen aan het orkest, dat hedenavond zich uiterst volgzaam betoonde. Het vrij talrijke publiek dankte den gastdiri- gent warm en langdurig. 1. S. Onder auspiciën van de Vereeniging voor Bloembollencultuur werd gisteravond in het Veilinggebouw 't Centrum een bijeenkomst ge houden, waar de heer Schouten uit Arnhem een lezing hield over de bestrijding van ziekten onder bloembollen. De lezing werd bijgewoond o.a. door de leerlingen van de Tuinbouwwinter- school. De heer Schouten wees allereerst op de groo te beteekenis van de ziektenbestrijding bij bloem bollen, in verband met de exportmogelijkheden. Men heeft wel eens gemeend, dat de bollenziek- ten vroeger niet voorkwamen, doch dat Is niet juist. Dezelfde ziekten, welke wij thans ken nen, kwamen vroeger ook voor, doch zij traden niet zoo op den voorgrond. In de bloembollen cultuur ging het vroeger veel kalmer toe. Het gebeurde dat iedere bol apart op de stelling werd gelegd. En dat de zieke zorgvuldig wer den verwijderd. Tegenwoordig gaat alles veel sneller. De sluiting van de Amerikaansche grenzen heeft de bollenstreek wakker gemaakt. De be strijding werd krachtig en op wetenschappelij- ken grondslag ter hand genomen, terwijl een strenge keuring werd doorgevoerd. Thans mo gen we het succes van deze bestrijding boeken. De export van narcissen naar Amerika zal dit jaar weer mogelijk zijn. Ware dit alles niet ge beurd, de export zou waarschijnlijk geheel ver dwenen zijn. Met een talrijke serie fraaie lichtbeelden toonde de heer Schouten hierna de verschil lende ziektenverschijnselen en de gevolgen daar van, om daarna de chemische bestrijdingsmid delen en hun toepassing te laten zien. Beelden van vergelijkende proeven demonstreerden de opmerkelijke resultaten, welke de toepassing der bestrijdingsmiddelen opleverde. Spr. gaf verder verschillende practische wen ken, o.m. ten aanzien van de bestrijding van den Coloradokever. Hij drong er op aan, dat men bij de eerste verschijning van dit beruchte insect onmiddellijk de autoriteiten zou waar- chuwen. Dan is hetn og mogelijk om den haard direct uit te roeien. Nalatigheid in dit opzicht heeft ernstige gevolgen. De interessante lezing werd met groote aan dacht gevolgd. In hotel Ter Burg vergaderde gisteravond de af deeling van den Ned. R. K. Bond van Tech nici „St. Bernulphus" onder leiding van den heer Witlox. Besloten werd om de organisaties van me taalbewerkers en bouwvakarbeiders uit te noo- digen, gezamenlijk een vergadering te beleggen in de maand Februari, waar Ir. van Ginneken een lezing zal houden over de verwerking van ijzer en staal. Voorts werd medegedeeld, dat de Bondsver gadering dit jaar te Eindhoven zal worden ge houden op 27 en 28 Mei. De afdeeling Eindho ven zal dan tegelijk haar tweede lustrum vieren. De bestuursverkiezing werd aangehouden, waarna de voorzitter een hartelijk woord van afscheid richtte tot den secretaris, den heer Verzijlbergh, in verband met zijn vertrek naar Schiedam. Spr. dankte den scheidenden secre taris voor alles wat hij voor de vereeniging heeft gedaan. Nadat ook de heer Verzijlbergh nog een afscheidswoord had gesproken, hield de gees telijk adviseur, de weleerw. heer kapelaan Van Ginkel, een lezing over Katholieke gezinsgebrui ken, waarnaar men met onverdeelde aandacht heeft geluisterd. In de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer J. Groen, is tot ambtenaar ter secretarie benoemd de heer v. Hezewijk, te Wy- chen. De R. K. Vrouwenbond organiseert a.s. Dins dag een tooneelavond in het K.S.A.-gebouw. Door de R. K. Rederijkerskamer „Alberdingk Thijm" uit Haarlem, leider de heer G. Nielen, zal worden opgevoerd „Gezworen kameraden", blijspel in vier bedrijven en een voorspel. In den loop van deze week is een groep van ongeveer 90 Joodsche kinderen uit Duitschland te Wijk aan Zee aangekomen en in het Emma- huis aan den Relweg ondergebracht. Het verblijf hier van de vlüchtelingetjes is slechts van tijdelijken aard en bedoeld als qua rantaine. Na onderzoek van hun gezondheids toestand worden de kinderen naar de hun toe gewezen'bestemming doorgezonden om plaats te maken voor anderen, die hier eveneens quaran taine ondergaan. De ledenvergadering van de Beverwijksche Harmoniekapel heeft tot voorzitter gekozen den heer C. Verhorst, zulks in de plaats van den heer G. Scheuer, die het voorzitterschap had neergelegd. In verband met de steeds toenemende werk zaamheden op de afdeeling Burgerlijken Stand, Bevolking en Militaire Zaken achten B. en W. het noodig het aantal ambtenaren van den Burgerlijken Stand met één uit te breiden. Zij stellen daarom den raad voor den adjunct- commies' ter secretarie, den heer W. C. van Zwieten, tot onbezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand te benoemen. Morgen, 15 Januari, zal de heer N. C. Hin, het feit herdenken, dat hij 40 jaar voorzitter is van het R. K. Armbestuur te IJmuiden. Een groot deel dier jaren is de heer Hin nog lid geweest van het R. K. Armbestuur der gemeente Velsen. Door zijn aangeboren goedhartigheid en door zijn tact is de heer Hin in die jaren de vriend geworden van zeer vele personen. Gebouw St. Bavo: Pluimveeten toonstelling 9 10 uur; Geel Wit, 6 uur; Gewone zittingen 4 en 7 uur. Stadsschouwburg: „De terugkeer van Peter Grimm", 8.15 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 105 uur. Teylermuseum: Expositie 114 uur. Kunstzaal De Beis: Expositie 95 uur. Kustzaal Leffelaar; Expositie 105 uur. Rembrandt: „Katja", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema: „De geheimzinnige Mr. Motto", „Meisjes van de H.B.S.". 2 en 8.15 uur. Luxor: „Drie kameraden". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Als ik koning was", 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: „Dik Trom", 2.30, 7.15 en 9 15 uur. Gebouw St. Bavo: Pluimveetentoonstelling 9—10 uur. Stadsschouwburg: „Bij Heernonkel", 8.15 u. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 25 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 25 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 105 uur. Rembrandt: „Katja", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Cinema: „De geheimzinnige Mr. Moto", „Meisjes van de H. B. S.", 2. 5 en 8.15 uur. Luxor: ,,Drie Kameraden", 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Als ik koning was", 2, 4.30, 7 en 9.15 Uur. Moviac: „Dik Tromi 2. 4.15, 7.15 en 9.15 uur. 8.15 uur: Gez. Jan Musch. De Terugkeer van Feter Grimm. ZONDAG 8.15 urn: Thalia. Bij Heernonkel. In den nacht van Donderdag is ingebroken in een perceel aan den Zeeweg. Een bedrag aan geld wordt vermist. De politie stelt een onder zoek in. De stoomtrawler Petten is naar Grimsbey ge dirigeerd in verband met den te verwachten ruimen vischaanvoer in IJmuiden. Ook de Her cules of de „Caroline" van de reederij De Ven zal in Engeland haar vischvangst verkoopen. 1 ROME, 13 Jan. (Havas). Tijdens het diner in de Britsche ambassade hebben de Duce en Chamberlain, die tegenover elkaar gezeten wa zen, evenals daarna in den salon, waar zii koffie gebruikten, ongedwongen met elkaar gesproken. Even na middernacht verliet de Duce de am bassade, bjj welke gelegenheid hij nog eenige hartelijke woorden met Chamberlain wisselde. ZONDAG, 3e Zondag van de maand. De stille H.H. Missen om 6 uur, 7 uur, half 9 de Hoogmis; 10 uur de Kindermis, uitsluitend voor kinderen toegankelijk, de laatste H. Mis om li uur. Onder de H.H. Missen predikatie over het hereenigingswerk. Na de H. Mis van 11 uur verhuring van de openstaande plaatsen in de kerk. Niet om 12.15 uur Katechismus voor de jongens, maar Maandagmiddag om 4 uur. Heden Euch. Zondag. Om 3 uur wordt het H. Sacrament ter aanbidding uitgesteld tot het Lof. Des avonds 7 uur Lof en preek over de Bidweek. IN DE WEEK de H.H. Missen om 6.45, 7.30, 8 en 9 uur. MAANDAG geen H. Mis om half 8. Om 8 u. gez. Requiem voor die zijn ingeschreven in de Eeuwige Memorie. Om 4 uur Katechismus voor de jongens, 's Avonds om 8 uur H. Familie afd. mannen. WOENSDAG feest van St. Petrus' Stoel te Rome. Begin van de Bidweek. Om 6.45 de H. Mis voor de leden van het St. Petrus' Lief dewerk (tot opleiding v. d. inlandsche geeste lijkheid in de Missies). 3 uur Katechismus voor de meisjes. Des avonds om 8.30 uur verplichte vergadering van de St. Jozef gezellenvereeni- ging. Geen Maria-Congr. afd. geh. dames. DONDERDAG: 's Avonds om 7 uur Lof met Rozenhoedje en gebeden ter eere van onzen Kerkpatroon St. Bonifatius voor de bekeering van ons vaderland. Half 9 conferentie voor niet-katholieken. VRIJDAG: 's Middags om 11.30 en 4 uur biechtgelegenheid voor de lagere klassen van de meisjesschool. ZATERDAG: 's Morgens onder de H. Mis van 8 uur Algemeene H. Communie voor de kinderen voor het Apostolaat van de hereeni- ging. 's Middags van 4 tot 8 uur gelegenheid om te biechten, 's Avonds om 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd Maria voor de bekeering van de zondaars. Feestdag van de H. Agnes. ZONDAG a.s. collecte voor onze eigen pries ter-studenten. 1 -3 «1 Hedenavond 8.15 uur. Wegens onverwachte onge steldheid van Mevr. Musch, kan „De terugkeer van Peter Grimm" niet doorgaan, waarvoor zal worden opgevoerd: In de hoofdrol Jan Musch Prijzen# alles inbegr.2.05—1.70—1.350.950.70

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 5