Boekarest en Berlijn Zuid-Holland in het duister New-Yorksche Beurs VRIJDAG 20 JANUARI 1939 De onderlinge betrekkingen zijn nog niet verbeterd De Hongaarsche minderheid Zeer lage temperatuur in Zweden Matige regen over het grootste deel van ons land Belastingboodschap van Roosevelt Voorloopig geen wijziging van neutraliteitswet De kapelaan van den electrischen stoel Een geslaagde proefneming In de residentie Ir. DE WIT EN RUSLAND Men tracht nog steeds zekerheid omtrent zijn lot te krijgen Sterrit naar Monte Carlo Nederlandsche deelnemers nog zonder straf punten KINDERLIJKJE GEVONDEN TE ZEIST De politie staat voor een raadsel Academische examens R. K. Universiteit Clearingkoersen Stemming lusteloos; koersen bewogen zich op een lichtelijk verlaagd peil Boterheffing Boternoteering CRICKET Een 6de century van Don Bradman IJSHOCKEY Smoke Eaters winnen SCHAKEN Tweekamp EliskasesBogoljubow n WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 19 Januari LAWNTENNIS Budge slaat Vines voor de zesde maal STOOMVAARTLIJNEN FAILLISSEMENTEN MARKTNIEUWS BOEKAREST, 19 Jan. (Havas). In de Roemeensch-Duitsche betrekkingen, die na den dood van Codreanu vrij gespannen wer den, is nog geen verbetering gekomen. Te vergeefs heeft Roemenië verklaard, dat het buiten de verschillende politieke groepee ringen wil blijven. Op de verklaring van Gafencu te Glatz, waarin hij zeide, dat Roemenië oprecht met Duitschland wenscht samen te werken, heeft de „Völkischer Beo- bachter" met een vrij onaangenaam artikel geantwoord. Volgens officieuze Duitsche kringen kan Roemenië niet tegelijkertijd met Duitsch land samenwerken en met Rusland goede buurbetrekkingen onderhouden. Het moet kiezen, hetgeen beteekent, dat het zich moet onderwerpen aan den Duitschen in vloed of betalen voor zijn weigering. De diplomatieke betrekkingen hebben intus- schen een bijzonder karakter gekregen. De Duit sche gezant, Fabricius, die in December met verlof vertrokken is, en voor enkele dagen te rugkeerde om te doen weten, hoe Berlijn rea geerde op den dood van Codreanu, is sindsdien niet op zijn post teruggekeerd, terwijl Dzuvara hem opvolgde. Te Berlijn zal thans Crutsescu Dzuvara gaan vervangen. Men weet echter nog niet, of hij zaakgelastigde zal zijn of dat men agreement voor hem zal vragen. Ook in andere diplomatieke posten zijn wij zigingen gekomen. Nadat reeds een accoord met de Duitschers werd gesloten heeft thans, naar D. N. B. be richt, de regeering met de leiders van de Hongaarsche volksgroep een vrijwel gelijklui dende overeenkomst onderteekend. Een verschil ligt hierin, dat de Hongaren, die grooter in aantal zijn, in den Hoogen Nationalen Raad van het „Front der Nationale Wedergeboorte", die uit 150 leden bestaat, niet door zes, maar door tien afgevaardigden vertegenwoordigd zul len zijn. In het bestuur van het Front, bestaan de uit 24 personen, zullen de Hongaren evenals de Duitschers één vertegenwoordiger hebben Ook de Hongaren zullen het recht hebben een eigen organisatie voor cultureele en sociale doel einden te bezitten. Verder heeft Koning Karei een nieuwe wet op de verwerving en het verlies van het Roe- meensche staatsburgerschap geteekend. Volgens deze wet kan het burgerschap ook verloren gaan door een tienjarige afwezigheid, indien men niet eens per jaar verlenging van zijn paspoort aanvraagt. Bovendien is de procedure voor het verleenen van het staatsburgerschap aan vreem delingen moeilijker gemaakt. Over Scandinavië bleef de luchtdruk voort durend stijgen. Thans bevindt zich over Mid den-Zweden een gebied van hoogen luchtdruk, waarin de temperaturen zeer laag geworden zijn. Zoo meldde Sama hedenmorgen min 35 graden Celsius. Aan de zuidzijde van dit nieuwe maximum dringen de koudere luchtmassa's langzaam naar het zuiden Duitschland binnen. Langs de scheidingslijn van deze koude lucht en de warme luchtmassa's, welke over ons land en Frankrijk Duitschland binnenge stroomd zijn, komt overal mist voor. Het oude gebied van lagen luchtdruk over Engeland trok een weinig noordoo6twaarts en lag hedenmor gen juist ten westen van ons land. Onder in vloed hiervan viel over het grootste gedeelte van ons land nog matige regen. Op den Oce aan bevindt zich op 51 graden N3. en 29 gr. W.L. een diepe depressie, welke zich langzaam Oostwaarts beweegt. Zij neemt echter steeds weer in diepte af en kan het weer in onze om geving nog niet beïnvloeden. WASHINGTON, 19 Jan. (Reuter). Roose velt heeft een speciale belastingboodschap tot het Congres gericht, waarin hij er op aandringt, dat alle regeeringssalarissen en de .parti culiere inkomens uit obligaties in de toekomst door de regeering uit te geven, onderworpen worden aan de algemeene inkomsten-belasting wetten van de federale en staatsregeeringen. Federale belastingambtenaren ramen, dat een dergelijke maatregel tot een jaarlijksche ver meerdering van 300 millioen dollar zou leiden. De senaatscommissie voor de buitenlandsche betrekkingen heeft besloten de behandeling van hangende voorstellen tot herziening of verbree ding van de tegenwoordige neutraliteitswetten, voor onbepaalden tijd uit te stellen. Het aantal candidaten voor den electrischen stoel is tengevolge van de toenemende crimi naliteit in de Vereenigde Staten nog steeds stijgende. Het apostolaat onder de ter dood veroordeelden wordt echter niet verwaarloosd. Zoo is b.v. pater Finnegan reeds dertien jaar lang „kapelaan van den electrischen stoel" te •Huntsville in Texas. Deze pater Oblaat heeft reeds 10V tar' dood veroordeelden in hun laatste oogenblikken op den electrischen stoel bijgestaan; hiervan be keerden er zich 80 tot het Katholicisme en alvorens te sterven ontvingen zij de H.H. Sa cramenten. Het jaar 1938 was een recordjaar wat be treft het aantal terechtstellingen: gemiddeld vier per maand. lederen dag bracht patei Finnegan lange uren door in de cellen die uitkomen op den „corridor van den dood". Pater Finnegan verklaarde, dat volgens zijn ondervindingen de nacht het verschrikkelijkste is voor de veroordeelden. Dikwijls vragen zij dan aan den pater, om hen gezelschap te houden, wat pater Finnegan dan ook steeds doet. Gewoonlijk gaat de pater des avonds om half acht naar de gevangenis en blijft daar tot ongeveer middernacht. Zoo heeft Zuid-Holland Donderdag zijn vol ledige verduistering had, een proef, die, zoo ver wy konden beoordeelen, zeer goed is ge slaagd De treinen reden in het verduisterde gebied geheel zonder licht, zoodat de reizigers in wer kelijkheid geen hand voor de oogen konden zien. Slechts aan de koplampen waren twee kleine spleten opengelaten, hetgeen als veilig heidsmaatregel niet te ontberen was. De treinen vanuit Amsterdam kregen consigne reeds in Haarlem- de lichten te dooven en zoo gebeurde net dan, dat bij Vogelenzang de algeheele duis ternis intrad. Wat men te zien kreeg, was slechts hier en daar een slordig afgesloten venster en een lan taarn, eigendom van niemand of onder beheer van een vergeetachtigen lantaarnopsteker. Slechts onder deze omstandigheden kon men beoordeelen hoe ernstig kleine nalatigheden zijn; een kleine straal, een dun streepje licht heeft in deze duisternis het effect van een schijnwerper. De eenige afwisseling, die men op de spoor baan bemerkt, zijn de seinen. Wij hebben het helaas niet kunnen constateeren, maar het schijnt, dat deze lichten vanuit de lucht moei' lijk te zien zijn. Indien dit niet zoo was dan zou men b.v. heel duidelijk de aanwijzing vin den voor het stationsemplacement, waar het wemelt van grondlichten en seinen. Onder de overkapping brandden slechts enkele lichten-, drie of vier blauwe lampen. Aan de treinen zelf stonden de conducteurs gewapend njet afge schermde zaklantaarns. Het reizigersverkeer had gelukkig niet met groote drukte te kampen, zoodat alles vlot ver liep. De stationschefs waren tevreden over den gang van zaken, want de treinen kwamen vrij wel op tijd aan en vertrokken eveneens op tijd. Een wel zeer bijzondere gewaarwording on derging de passagier, die ergens in het ver duisterde gebied moest uitstappen. Voetje voor voetje hebben wij zelf ons in Den Haag van den trein uit op het perron gewaagd, waar het per soneel een behulpzame hand bood. Langzaam daalde men de trappen af en begaf men zich naar den uitgang. Volslagen duisternis. De plekjes, die anders zoo vertrouwd zijn, de tramhaltes, die men blinde lings meent te kunnen vinden, waren nu verbor gen. Padvinders snelden de weifelende reizigers tegemoet, om hen naar de overzijde of naar de trams te brengen. Maar daar stond men dan. Wat nu? Wandelstok en zaklantaarn zijn nog nooit zulke begeerenswaardige voorwerpen ge weest als in deze oogenblikken. Van de straten zijn niet meer dan vage silhouetten te onder scheiden. De leden van de Haagsche vereemgmg voor Luchtbescherming bewegen zich eveneens met zaklantaarns lar.gs de straten. Men hoort ze onderling de resultaten beoordeelen en hoort ze aanbellen om, waar noodig, waarschuwingen te geven. Het lijkt zoo of een enkel venster nog niet voldoende is afgedekt of de kieren niet zorgvuldig zijn weggewerkt en de gordijnen te dun zijn. Dat alles is waar en dat euvel moet zooveel mogelijk worden tegengegaan. Maar men moet eerbied hebben voor het vele goede en het reusachtige donker, dat is bereikt. Een maximum aan goeden wil, een ernstig pogen om de noodzakelijke medewerking te ver leenen, heeft Den Haag dezen avond betoond. Wat de kruispunten betreft, hier ging de re geling uitstekend. Agenten met zaklantaarns regelden het verkeer, dat in het algemeen zeer vlug en juist reageerde. Er waren langs den weg nog tamelijk veel belangstellenden, maai die hielden zich gelukkig op de voetpaden, zoo dat de politie daar niet veel last mee had. Er waren hier en daar wel kwajongens langs den weg, die van de duisternis gebruik maakten om baldadige streken uit te halen, maar er was zooveel politietoezicht, dat het niet tot ernstige overtredingen kon komen. De residentie was uitstekend verduisterd, maar het toppunt van donkerte beleefden wij op den weg tusschen Woerden en Leiden, waar plaatsen als Alfen aan den Rijn en Bodegra ven als van de aarde verdwenen schenen. De universiteitsstad Leiden echter was weer min der geslaagd in haar verduisteringspoging. In enkele bladen zijn eenigen tijd geleden berichten verschenen, waarin sprake was van een of meer rapporten, aan het ministerie van Buitenlandsche Zaken uitgebracht, welke er op zouden wijzen, dat ir. de Wit in 1936 te Moskou zou zijn gearresteerd en naar Siberië verban nen, in verband met verrichtingen, neerkomen de op het doen van werkzaamheden voor een buitenlandsche mogendheid. Naar aanleiding hiervan vernemen wij van bevoegde zijde, dat zulke rapporten niet zijn ontvangen. Immers, als zoodanig kan niet wor den aangemerkt een tweetal uiterst vluchtige mededeelingen van een vroeger in Rusland ge woond hebbenden Nederlander, volgens welke ir. De Wit in 1932 en 1933 enkele zéér onschul dige inlichtingen van zuiver toeristischen aard heeft verstrekt aan den Kon. Ned. Toeristen bond A. N. W. B. Eenige aanwijzing, welke ook slechts de minste aanleiding zou kunnen geven tot de veronderstelling, dat ir. De Wit de moei lijkheden, waarin hij is geraakt, aan zichzeit zou hebben te wijten, door gedragingen, ais waarvan in den aanhef van deze mededeeling sprake was. is, naar ons bleek, aan het mi nisterie van Buitenlandsche Zaken niet ont vangen. Inmiddels worden de pogingen voortgezet, om zekerheid omtrent het lot van ir. De Wit te verkrijgen. Reeds meer dan 48 uren zitten de deelnemers aan den sterrit naar Monte Carlo onafgebroken achter het stuur en niettemin hebben de mees te van hen pas de helft van den afstand, die hen scheidde van de startplaats tot Monte Carlo, in de wielen. De elf Nederlandsche equipes, welke in den strijd zijn, bevinden zich volgens de verschillende berichten, welke ons, mede door bemiddeling van de K.NAC., Don derdagavond bereikten, in goede conditie en allen zijn nog vrij van strafpunten. Hebben de equipes GatsonidesBarendregt en CorneliusBuyze, die naar Athene over land waren gekomen, niet met schier onover komelijke moeilijkheden te kampen gehad, zóó, dat zfj op sommige etappes slechts gemiddelden van 10 of 20 K.M. konden bereiken? Dat was ruim tien dagen geleden. Veel is er sedert dien veranderd. De etappes SofiaBelgrado en Bel gradoBoedapest waren wel niet eenvoudig, maar de goede rijders storen zich nu eenmaai niet aan wat modder, veel regen en natte wegen In Belgrado, zoo vertelde Gatsonides, is iets heel geks gebeurd. Er waren Donderdagmorgen groote feesten in de Joego-Slavische hoofdstad en het gevolg was, dat het gedeelte waar de controle voor de Rallye zou plaats vinden, reeds vroeg was afgezet. De Nederlandsche teams, die voor hun tijd te Belgrado waren aangekomen konden nog juist hun papieren in orde laten ma ken en direct daarna werden de verschillende straten in de omgeving afgezet. Vele deelnemers moeten hierdoor gedupeerd zijn, maar of zij strafpunten hebben gekregen, is mij niet bekend. Niet zonder trots vertelde onze landgenoot, dat hij èn te Belgrado èn te Boedapest de eer ste der deelnemers was geweest, die bij de controle was aangekomen. De Palermorijders zijn in goede conditie te Ljubljana aangekomen. De drie Nederlandsche equipes Mutsaerts—Kouwenberg met Ford, mr. SandersSmits met Ford en ZeehuisenJacobs met Fiat, kwamen zich op tijd aan de controle melden. Tusschen Napels en Rome heeft, naar thans gebleken is, ook de Franschman J. Celier de Buriane met Minerva, den strijd opgegeven. De Tallinn-, de Umea- en de Sta vanger-rijders snorren over de Duitsche autostrada s naar de Limburgsche grens, waar zij zich hedenmorgen op tijd aan de controle te Venlo moeten melden. De equipe Van der HoekTon met Ford kwam op tijd te Odense aan, waarna de tocht naar Hamburg en vervolgens naar Hannove' werd voortgezet. De Tallinnrijders zijn Donderdagavond te Ber lijn aangekomen. De teams uit de drie noordelijke star- plaatsen worden tusschen 6 en 9 uur hedenmorgen te Venlo verwacht. De algemeene indruk te Monte Carlo is, dat de Rallye dit jaar niet zwaarder, eigenlijk min der zwaar dan vorige jaren is. De Athene-route heeft tot nu toe (controle Belgrado) twee uitvallers opgeleverd en drie deelnemers met strafpunten, de Stavanger- en Umearoutes zijn twee deelnemers kwijt geraakt en tot Padua was er slechts één equipe, die de reis van Palermo af, niet heeft kunnen vol brengen. Tot op dit oogenblik waren de Tallinn rijders nog allen zonder strafpunten. Vijf uitvallers en drie deelnemers met straf punten zijn cijfers, die voor een sterrit buiten gewoon laag zijn te noemen. Op het oogenblik schijnt de zon te Monte Carlo en het organisatiecomité is druk in de weer om Zaterdagmiddag voor een goede ont vangst zorg te dragen. Opnieuw is te Zeist een kinderlijkje gevonden. De politie staat voor een raadsel, maar geen enkel gegeven is verkregen, dat zou kunnen leiden tot het opsporen van de herkomst. Een jaar geleden werden kort na elkaar ook twee lijkjes gevonden, waarvan men zich kort na de geboorte had ontdaan. Omtrent de daders is nadien nog niets gebleken, al werd door de politie een minutieus onderzoek ingesteld. Dit maal werd het lijkje zonder eenig om hulsel in de Biltsche Grift gevonden op een plaats, die slechts met moeite is te bereiken, zoodat het wel elders in het water zal zijn ge deponeerd en mogelijk is afgedreven naar de plaats waar het gevonden werd. Het lijkje, dat gedeeltelijk reeds in staat van ontbinding was, bleek een kind van het vrou welijk geslacht en kort na de geboorte over leden, al of niet in het water, waar het mo gelijk al een tijd onder het ijs heeft gezeten. Zij, die inlichtingen kunnen geven, worden ver zocht zich daartoe te wenden tot den commis saris van politie te Zeist. Het is niet buiten gesloten, dat het kindje afkomstig is uit Utrecht of de verdere omgeving van Zeist. AMSTERDAM. Bevorderd tot arts: mevrouw E. S. BuzagloCoronel (Amsterdam) en de heeren W. Bobilioff (Bielok, Rusland) en B. Sieswerda (De Rijp). Geslaagd voor het artsexamen, le gedeelte: de heeren S, S. Lauw (Bandjermasin), D. Houthuysen (Heemstede), J. H. F. Remme (Oud-Beyerland) en P. L. Wekker (Paramaribo) UTRECHT. Geslaagd voor het cand. examen geneeskunde: mej. H. J. W. Brinkhorst, H. Zoe- teman, J. P. G. M. Payens, mej. C. W. E. Koele- man, W. A. G. Woffensperger, C. J. H. van Hoeckel, G. Peterse, L. H. Ubbink, Z. C. de Boer, W. J. Hoeppener, A. M. F. H. Haan. UTRECHT. Gepromoveerd tot doctor in de artsenijkunde aan de rijks-universiteit te Utrecht, de heer Geertsema, dierenarts, gebo ren te Noordbroek, op proefschrift. UTRECHT. Doet. ex. Indisch recht: J. de Leeuw. Veeartsenijkundig examen: E. L. Lan- sink. LEIDEN. Geslaagd voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde, hoofdvak pharmacie, de heer J. Polderman, Den Haag NIJMEGEN. Geslaagd voor het licentiaats- examen in de theologie de weleerwaarde pater Th. J. M. Hoppenbrouwers O. Carm. Koersen voor stortingen op 20 Januari tegen verplichtingen luidende in Reichsmarken 73,90, lires 9,66. NEW YORK, 19 Jan. (Part.) De effecten beurs zette haar slepend bestaan heden op dezelfde wijze voort. De belangstelling bleef even gering als de vorige dagen en de markt had dientengevolge wederom een uiterst luste loos voorkomen. Nieuwe gezichtspunten hebben zich niet geopend, zoodat elke stimulans voor de markt ontbrak. Dat onder die omstandig heden de koersen weer meerendeels op wat lager niveau kwamen, behoeft geen verwon dering te wekken. Klein aanbod is bü ontbre ken van kooplust voldoende om de koersen regelmatig te doen dalen. De Europeesche beur zen hebben heden bovendien over het algemeen weer geen opwekkend voorbeeld gegeven. Over het algemeen bleven de verliezen tot fracties van een dollar beperkt. Het sterkst was de ach teruitgang bij de staalwaarden, de viiegtuig- fondsen, verschillende automobielwaarden en de koperfondsen, welke laatste niet beïnvloed wer den door de geruchten, dat het doel van het bezoek van den president van de Union Minière du Haut Katanga aan New York is om be sprekingen te voeren over een verdere inkrim ping der productie. Tot nu toe hebben de andere maatschappijen het voorbeeld van de Anaconda, die enkele dagen geleden tot sluiting van een harer mijnen is overgegaan, echter niet gevolgd. Public utilities bleven aarzelend; het feit, dat omtrent de basis voor overeen stemming inzake de overneming van stedelij** bedrijven door de overheid nog altijd geen ze kerheid bestaat, heeft hier de belangstelling weer doen verflauwen. Na de eerste transacties kwam er in de situatie geen verandering. De koersen bleven zich op een lichtelijk verlaagd peil bewegen, doch de fluctuaties waren gering en ongedecideerd. De omzetten waren onbetee kenend. De markt schijnt wel volkomen ver stard te zijn en niemand schijnt bereid ook maar eenig initiatief ten toon te spreiden. In het eerste uur bedroeg de omzet slechts 160.000 shares en in het tweede uur werd het nog stiller. Zelfs in de meeste courante fondsen stagneerde de handel vrijwel volkomen. Vermel denswaardige fluctuaties vonden niet plaats Voor enkele fondsen trad een klein herstel in, elders brokkelden de noteeringen nog een frac tie af. In het tweede uur werden niet meer dan 150.000 shares afgedaan. Met uitzondering van het laatste uur ,toen onder een sterke uitbreiding van de affaire (in het vijfde uur werden 410.000 shares verhan deld, tegen in het uur daaraan voorafgaande slechts 80.000 stuks) voor de meeste fondsen een herstel intrad, bleef de stemming lusteloos en de noteeringen kwamen op onregelmatige wijze tot stand. Het bericht, dat voorbereiden de maatregelen worden getroffen voor een beter contact tusschen de regeering en het bedrijfs leven, oefende een gunstigen invloed uit, ter wijl de boodschap van Roosevelt inzake invoe ring van belasting op salarissen van regeerings- ambtenaren en op alle nog uit te geven staats- obiigatiën, waardoor 'n vermeerdering zou worden verkregen van 300.000.000 per jaar, ook eenigen stimulans verleende. Het slot was dan ook, op enkele afdeelingen na, vast en winsten van om en nabij 1 dollar waren in de meerder heid. Zoo konden van de staalwaarden U.S Steel, Bethlehem Steel, Republic Steel en De heffing en de steunuitkeering op boter zijn behoudens tusschentijdsche wijziging voor de week van 19 tot 26 Januari vastgesteld op 60 cent per kg. De commissienoteering voor Nederlandsche boter is Donderdag vastgesteld op 84 cent per kg. De officieele Deensche boternoteering be droeg heden 2.50 kronen is 96 cent. Het vermaarde record van den beroemden Sussex-amateur C. B. Fky, staat niet meer op zichzelf. Don Bradman heeft door tegen Nieuw Zuid Wales te Sydney 135 not out te maken, thans evenals Fry (in 1905) in 6 achtereen volgende innings een century gescoord en Don Bradman maakt een fraaie kans dit record te breken. Bradman sloeg in zijn 6 innings van dit seizoen niet minder dan 914 runs bijeen, waaronder een dubbele century. Hij bleef één maal not out. Nieuw Zuid Wales scoorde te Sydney in de 1ste innings op het voortreffe lijke bowlen van Grimnith (455) en Cotton (344) slechts 246. .De hitte was ondragelijk. Maandag bracht zware regenval opluchting, doch 1 A dag kon niet gespeeld woden. Brad man sloot hierna de innings van Zuid-Austra- lië toen er 349 runs voor 4 wickets bijeen wa ren, waarvan de captain 135 not out. Waar N.Z.W. Finjletin en Wc. Cabe mist, is de kans op een overwinning van Zuid-Australië, hoewel met het oog op den beschikbaren speeltijd klein, toch nog mogelijk. De Trail Smoke Eaters wonnen Woensdag avond gemakkelijk van een team der L. T. C. Praag. De cijfers waren 4—1, 1—0, 2—1, 1—0. Sedert eenigen tijd is er in Duitschland een tweekamp tusschen Eliskases en Bogoijubov aan een gang. Woensdagavond werd te Augsburg de negende partij gespeeld, welke door Eliskases werd gewonnen. De stand is op het oogenblik: Eliskases 6 punten, Bogoijubov 3 punten. De tiende partij wordt Maandag te München gespeeld. Youngstown 7/8 dollar verbeteren. De voor- deelige verschillen voor automobielwaarden ble ven van kleine afmetingen; ook voor deze fond sen viel een geleidelijke koarsverbetering in de tweede beurshelft te registreeren. Hetzelfde was het geval met warenhuisfondsen, public- utilities, equipmentshares, kunstzijde-aandeelen en koperwaarden, laatstgenoemde mede in ver band met de betere stemming voor exportkoper. Sporen lagen verdeeld in de markt, evenals luchtvaartfondsen, oliewaarden, tabakken en chemische waarden. Van de overige afdeelingen waren mijnen gedrukt; Amer. Smelting verloren 1 dollar. Daarentegen waren vast UB. Rubber en Westinghouse met een winst van resp. 11/8 en V/t punt. Voor Amer. Tel. Tel. viel plot seling zeer goede vraag te constateeren, hetgeen in een uiteindelijke winst van 3 dollar resul teerde. De omzetten bedroegen in totaal 890.000 shares. Laatst gedane koersen Jan. 19 18 Allied Chemical 184 184% 183% American Can Co. 98 9?% 98 Am. Car. F.dry 32 31% 31% Am. Roll. Mills 20% 193/4 20 Am. Smelt. Ref. 47 '/a 48% 48% Am. TeL TeL 156 153 153 Am. Tobacco B. 89 89% 89% Am. Waterworks 14% 14 14 Anaconda Copper 32 31% 31% Atchison Topeka 38% 33% 38% Baltimore Ohio 7% 7% 7% Bethlehem Steel 73% 73 73% Canadian Pacific 5% 5% 5% Case Treshing 91 90 89 Chase National B. 32% 32 31% Ches. Ohio 36 36% 36-% Chicago Rock Isl. Chrysler Motor 77% 77 76% Cities Service 8 7% 7% Consol Gas N.Y. 33% 33 33 Continental Oil 29% 19 5/8 293/8 7 Dawesl. 26 25% 25% 5'A Young 20% 203/4 20 3A Dele ware Huds. 22% 22% 223/s Douglas Aircraft 71 71% 71% Dupont de Nem. 150% 149% 149% Eastman Kodak 181% 181% 180% El. Bond Sh. 12% 12 12% General Electric 41% 41 41% General Motors 47% 47% 47% Good Year 35 35 35% Hudson Motor 7% 7% 7% Illinois Central 18% 18% 18% Intern. Harvester 55% 55 55% Intern. Nickel 53% 53% 53 Intern. Tel. TeL 9% 8% 9 Kennecott Copper 39% 39% 39% Missouri Pacific 3/4 3/4 Idem pref. 1% 1% 1% Montgomery Ward 50% 49% 49 Nat. City bank 25 24% 24% Nat. Dairy Prod. 12% 12% 12% New York Central 20% 19% 20 North Am. Av. 17% 173/4 17% North. Amer. Co. 24% 24% 24 Norfolk Western 177 178 177 Pennsylvania 22% 22 22 Phillips Oil 403/4 40% 41% Proctor Gamble 55% 553/4 55% PubL Serv. N. J. 34 33% 33% Radio Corporation 7% 7 3/8 73^ Rep. Steel 23 y4 2? 23 Sears Roebuck 71% 71% 72 Shell Union Oil 133/4 14 13% Socony Vacuum 13-% 13% 13% Southern Pacific 19% 18% 18% Southern Railway 20% 203/g 20% Standard Brands 7 6% 7 Stand. Oil of N.-J. 51 503/s 50% Tidewater Ass. Oil 133/g 133/8 13% Union Pacific 96% 96 94 United Aircraft 39 39 33% United Corp A. 3% 3% 33/8 U. S. Leather 5% 5% U. S. Rubber 47% 46% 47% U. S. Steel 65-3/8 64 64% Western Union 233/4 23 23 Westingh. Electr. 113% 112 111% Woolworth Building 49% 49% 49% NEW YORK, 19 Jan. Slotkoersen Jan. 19 18 17 Brussel. 16 91 16 91 16.91 Rome. 5.26V. 5-26% 5 26 Bern. 22.59 22.59 22.53% Madrid. Oslo. 23.52 23-53 23 52 A'dam. 54-31 54 28% 54 32 Londen. 4.68^s 4 68 A 4.68% Parijs. 2 64/V 2 64% 2.64 Berlijn. 4008 40-14 4015 NEW YORK, 19 Jan. 19 Jan. 18 Jan. 19 Jan. 18 Jan. Suiker Jan. 1 801 80Sept. 205-06 203-204 Mn. 1.8 J-90 1.89-40 Nov. 2 08 2 06 Mei 1.95-96 1.95-96 Jan. 2.00 02 1.99.200 Juli 2.00-01 1.99-200 Katoen Mrt. 8 45 8.40-41 Oct. 7.40 7.41-- Mel 8,18- 8.17 Dec. 7.40 7.40 Juli 7.91-92 7.91 Jan. 7.40 7.40 Koffie (Rio - Nieuw contract) (Santos) Dec. Dec. Mrt. 413 4^19 Mrt 0 25 6 32 Mel 4.19 4.25 Mel 6.36-37 6,43 Juli 4.22 4.28 Juli 6.41 6.48 Sept. 4,24 4.30-— Sept. 6.42 6.51- Dee. Dec. 6 46 6 53-54 Rubber Standaard Jan. 16 00 15 77 Sept 15.96 15.83 Mrt. 16.09 15 90 Oct. 15.96- 15.8u Mei 15,98- 15.80 Dec 15.96 15.50 f Juli 15.95 15.80-f Tin LOCO 46 60 46 70 Termijn 46 65 46.75 (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie Aku U. S. Steel Rep. Steel Glen Martin 30614307 36 47% 163/4 243/s Van 4.30—5 uur Anaconda Beth. Steel 23% 53% CHICAGO, 19 Jan. De tiende ontmoeting tusschen Budge en Vines werd door Budge gewonnen (63, 63), zoodat Budge thans leidt met 6—4 overwin- gen. 19 Jan. 18 Jan. 19 Jan. 18 Jan. Tarwe Haver Mei 69%-Vs 69%-% Mel 29 29% Jull 69% 3/4 69%-% Juli 27 - 23 Sept. 70%-% 70 - Sept. 27% 27% Maïs Rogge Mel 52%- 52% Mei 46 - 47 Juli 53% 53% Juli 473/8 - 48 Sept. 53% 53% Sept. 48%- 48% Reuzel Jan. 6.42 y2 6 40 Mei 7.00 7.05 Mrt. 6 85 6 90 Juli 7 15 7.20 WINNIPEG. 19 Jan. 19 Jan. 18 Jan. 19 Jan. 18 Jan. Tarwe Gerst Mei 62% 62% Mei 37% 38%-- Juli 63% 63%- Juli 37% 37 - 3/8 Oct. 63% 63%- Dec Rogge Lijnzaad Me) 43 43% Mei 144% 45% Juli 43 44% Juli Dec Haver Mei 293/4— 30 —7/8 Oct. 29% tl Vs Juli 293/a29%— BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN. Aangekomen. 18 Jan.: Monica, tank, R.'dam'; Bollsta, s., Rouaan. 19 Jan.: Astarte, s., Bremen; Charlotte Schro der, s., R'dam (voor Velsen); Ransel, m.s.. Ham burg; Dorine, s., Casablanca; Gateshead, s„ New castle. Vertrokken 18 Jan.: Cabo. m.s„ Ionden; Wegro< m.s., Kolding; Osmussaar, s., Huelva; Friesland. R'dam; Jaba. ms., Morby Lange. 19 Jan.: Granta, s.. de Tyne. Aangekomen 19 Jan.: Melissa, m.s., Hamburg (naar Zaandam); Vechtstroom, s., Huil. Vertrokken 19 Jan.: Jaunjelgava, s„ Glasgow, Costa Rica. s„ W.-Indië; Hamm, s.. Hamburg, Rijnstroom, m.s., Bristol; Juno, s., Tanger v Rotterdam. AMSTERDAM. Aangekomen 18 Jan.: Reiger, Zwartsluis, repareeren, Spijkerkade, Wagenborg, Monica, R'dam', petroleum-, Petroleumhaven, RU)3 19° Jan.: Bollsta. Rouaan, ledig, Rietlanden!. Havenbedr. De Rietlanden. Astarte, Bremen, stuk goed, De Ruyterkade, v. Es van Ommeren; Ran sel, Hamburg, ledig, Fosfaatfabriek, d'Arnaud CoDorine, Casablanca, fosfaat, Fosfaatfabriek, idem; Gateshead. Newcastle, stukgoed en steen kolen, J. P. Coenhaven, Verg. Cargadoorskantoor. Aangekomen 19 Jan.: Vechtstroom. Huil, stuk goed, Handelskade, Holl. Stoomb. Mij. MIJ. NEDERLAND JOHAN DB WIT, uitreis, 19 Jan. te Southamp ton. POFLAU BRAS, uitreis, 18 Jan. van Sabang. SOEMBA, uitreis, 19 Jan. van Suez. TARAKAN, thuisreis, 19 Jaan. van Colombo. POELAU ROEBIAH, 18 Jan. van Amst. te Ham burg. TJIKANDI (charter), uitreis, 18 Jan. te Kidjang- MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, thuisreis. 19 Jan. van Algiers. ROTT. LLOYD SITOEBONDO, thuisreis. 19 Jan. te Suez. TAPANOELI, uitreis, pass. 19 Jan. Point Galle. TOSARI, uitreis, pass. 19 Jan. Dover. KOTA INTEN, uitrois, pass. 19 Jan. v.m. 2 uur Sa gres. KOTA NOPAN, thuisreis, 19 Jan. te Suea. EALOERAN, thuisreis, 19 Jan. te Suez; wordt 24 Jan. v.m. 7 uur te Marseille verwacht. KOTA BAROE. thuisreis, pass. 19 Jan. Fi nis terre. HOLLAND-AMERIKA LIJN BILDERDIJK, uitreis, 17 Jan. van Tampico. LEERDAM, 19 Jan. van New Orleans te R'dam. SPAARNDAM, uitreis, 19 Jan. te Antweryen. BURGERDIJK, 18 Jan. van R'dam te New Or- ZAANDAM, 18 Jan. van New-York te Phila delphia. ROTTERDAM, toeristenreis, 17 Jan. te Kingston NARENTA, thuisreis, 18 Jan. te Glasgow. KON. NED. STOOMB. MIJ. ACHILLES, 18 Jan. van Tunis naar Amst. AJAX, 18 Jan. n.m. 7 uur van Hamburg naar Amsterdam. ALKMAAR, thuisreis, 17 Jan. te Tocopilla. BOSKOOP, thuisreis, 17 Jan. te Liverpool. GANYMEDES, 18 Jan. n.m'. 8 uur van Hamburg naar Bremen. PYGMALION, 18 Jan. van Polyhnito te Izmir- TRAJANUS, 18 Jan. van Cavalla naar ChalkiS- TRITON, 18 Jan. van Lissabon naar Amst. VULCANUS, 18 Jan. n.m. 10 uur 30 van Amst. te Hamburg. SOCRATES, 18 Jan. van Barbados naar Amst. AGAMEMNON, 19 Jan. van Genua te Savona. AURORA, 18 Jan. van Susak n. Dubrovnik- DOURO, 17 Jan. van Puerto Barrios naar Cris tobal. THESEUS, 18 Jan. van Odense te Kopenhagen. BAARN, 18 Jan. van Arica naar Pisco. BERENICE, naar R'dam, pass. 19 Jan. n.no- Ouessant. COSTA RICA. 19 Jan. n.m. van Amst. naaf W.-Indië. JUNO, 19 Jan. van Amst. via R'dam n. Tanger. COLOMBIA. 18 Jan. van Kingston (J) naar Porto Limon. NED. IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. PHOBOS, 16 Jan. van Aruba te Kopenhagen. MIJ. OCEAAN POLYPHEMUS, Java naar Amst., pass. 19 Jan. Gibraltar. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-AFRIKA LIJN JAGERSFONTEIN, uitreis, 19 Jan. v.m. 7 uur te Kaapstad. HOLLAND-BRITS CH-INDIE LIJN HOOGKERK, thuisreis, 18 Jan. van Colombo. HOLLAND-AUSTRALIE LIJN AAGTEKERK, uitreis, 19 Jan. te Newcastle (N.S.W.). GROOTEKERK, uitreis, 19 Jan. van Bombay- DIVERSE SCHEPEN KATWIJK, 18 Jan. van Pandemia naar R'dam- KEILEHAVEN, 19 Jan. van Hanïvre te Ant werpen. JEANETTE, 18 Jan. van Exmoutb naar Fre- mington. TRITO. 19 Jan. van Belfast te Fowey. Opgegeven döor v. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties) Mutatie 22 Dec. 1938 is in het faillissement; van C. W- Willems, aannemer te Arnhem, in de plaats vaö mr. J. J. A. Groeneboom tot curator benoemd mr. J. ter Ho"rst, Arnhem. Stationsplein 18. Failliet verklaard: 18 Jan.: G. J. van Bennekom, IJsselstein, Ben- schopperstraat 34. R.c. mr. J. J. Plugge. Cur. mr. K. Baron de Wijkersloot, Utrecht. H. Elbertse, koopman, Vreeswijk, Wilhelmina- straat 12. R.c. mr. J. J. Plugge. Cur. mr. H. P. J« M. Steenberghe, Utrecht. M. L. van den Born, boekhandelaar, wonende en zaak doende te Amersfoort, Langestraat 12» R.c. mr. J. J. Plugge. Cur. mr. H. TydemaB. Amersfoort. Th. W. C. van den Heiligenberg .pension houder, ingeschreven te Utrecht, Klaverstr. 47. doch in werkelijkheid wonend M. H. Trompstr. 36 bis. R.c. mr. J. J. Plugge. Cur. mr. mei. E, C. Simons, Utrecht. Jacob Wijne Gzn., landbouwer. Nunspee® gem. Ermelo, Zwolscheweg. R.c. mr. A. van Heyst. Cur. mr. D. Matzer van Bloois, Zwolle, Burg. van Royensingel 6. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 17 Jan.: J. AskesGeugies, Nd. Steen, gem. Sleen. AMSTERDAM, 19 Jan. Visch. Aangevoerd door consignatiezendingen. Afgeslagen aan de Gem- Vischhal De Ruyterkade, Amsterdam. Handschol 8.10 per kist van ongeveer 35 kg. Koolvisch 70 —1.80 per 5 stuks. Kabeljauw 0.802.10, Leng 0.901.80 per stuk. Schelvisch 1.402.10 per 1° stuks. Middel Tongen 7288, kleine Tongen 68 —74 cent per kg. Karper 914, Snoek 11 cent per pond. Versche Bokking 1.50 per 100 stuks- Uit de hand verkocht op het buiten terrein: Aal 1835, Bot 2022 cent per pond. Versche Bok king 2.00—3, Harder Bokking 2.25—3 per 100 st- Gestoomde Makreel 10 cent per pond. AMSTERDAM, 19 Jan. Eierveiling Prinsen gracht 199. Kipeieren: hoogste prijs 5.00, middel- prijs 3.504, laagste prijs 3.50. Weekaanvocr 160.000 stuks. Handel gewoon. AMSTERDAM, 19 Jan. Eierveiling. 54-56 3.50-- 3.60, 56-58 3.60—3.70, 58-60 3.70—3.80, 60-62 3-80 4, bruin 68-70 4.30—4.50. Aanvoer 22000 stuks. Stemming kalm. «la hr.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2