m ft A.FUNKE&ZOONN.V. Iedere 2 minuten een mantel MERCATOR Haarlem, 21 Jan. Radio Moors Moderne talen ZATERDAG 21 JANUARI 1939 Werk voor 200 menschen NEDERLANDSCHE HANDELMAATSCHAPPIJ,N.v. Welvaart in 1939? STOUTENBEEK AGENDA ij toonen de nieuwste modellen japonnen, deux-pièces en mantels in jersey. MODEMAGAZIJNEN I HAARLEM N. V. Ten Berge's Confectie- industrie opent moderne fabrieksinstallatie in het voormalige veiling gebouw Amerikaansche arbeids- methoden ST. JOSEPHSGEZELLEN-VER- EENIGING HAARLEM II Opvoeringen van „Het gave leven" BEVORDERING DER BIJEN TEELT Geloof en Wetenschap Wij leveren U direct uit voorraad reischèque's in Reichsmarken betaalbaar in Duitschiand Een telepathe en een fakir in de Gem. Concertzaal EEN BIJZONDER MILITAIR GEBEUREN Winkeliersvereeniging Gen. Cronjéstraat Naar de paterskerk H.O.V. Gast-dirigent: Bertus van Lier KATH. GRAFISCHE BOND LEDENCONCERT H. O. V. Solisten: Gijs Beths (viool) Harry van Os (declamatie) Jan Engelman J. J. CREMER BURGERLIJKE STAND HEDEN TOT 21 UUR GEOPEND MODELHUIZEN. wil U toonen dat zij gezelligheid en voor elk een eigen sfeer schep pen kan! Het artistieke gedeelte wordt verzorgd door onzen Binnen huis-architect P. J. FEIJ. FLAT-COMBINATIE: 3 KAMERS, geheel compleet met tapijten, gordijnen, lampen, matrassen enz., voor totaal 1444, Dagelijks vrije bezichtiging van 14 tot 17 uur, Zaterdag van 14 tot 21 uur en volgens afspraak. Op boven genoemde uren Telefoon 23860. De St. Elisabeths vereeniging vraagt om medewerksters! Programma Radio-Centrale 22 Januari Bioscopen 23 Januari Bioscopen Apotheekdiensten Stadsschouwburg Voetbrug over Westergracht Nieuwe cursus ambachtsschool HAARL. R. K. DAMGENOOT- SCHAP Kruisstraat 38, Tel. 14609 BETERE SERVICE VAKMENSCHEN STAD Eindelijk heeft het voormalige gebouw van de Bloembollenveiling aan den Kleinen Houtweg, na een jarenlange vrijwel volko men nutteloosheid, zijn bestemming ge- Vonden, De N.V. Ten Berge's Confectie- industrie opende er gisterenmiddag een nieuwe op Amerikaansche leest geschoeide fabrieksinstallatie. Dit bedrijf, dat zich speciaal toelegt op mantelconfectie, na- menlijk mantels, mantelcostuums, swag gers e. d., is in den loop van slechts weinige jaren snel gegroeid. Nauwlijks drie jaar geleden werd het aan het Spaarne gevestigd met 34 arbeidskrachten en een grondoppervlak van 600 M2. Thans biedt het werkgelegenheid aan 200 personen en is er niet minder dan 2600 M2. ter beschik king. Een jonge Haarlemsche industrie, een jonge ^'ederlandsche industrie ook, die wel zeer dui delijk haar bestaansmogelijkheid heeft bewe en. De welvarendheid van het bedrijf bewijst dat dit speciale soort damesconfectie, dat eer tijds nagenoeg uitsluitend uit het buitenland ^trokken moest worden, zich als Nederlandseh tooduct een opmerkelijken afzet heeft veroverd, sterker nog, zelfs exportmogelijkheden bleek ce ^vatten. Speciaal Zuid-Afrika is een behoor lik afzetgebied. Het succes is, naast ondernemingsgeest en vakmanschap, voor een groot deel te danken aan het verschijnsel, dat in ons land den iaatsten tijd een grootere behoefte kwam aan het billijk geprijsde middengenre. De vrouw uit de middenstanden en ook die Hit de arbeidersklasse, werd kieskeuriger en modieuzer. Zij wilde geen overjarige model len meer dragen. Deze grootere behoefte heeft natuurlijk een klhame op grootere schaal ten gevolge en het '5 juist die „schaal", die de gunstiger voor gaarden verklaart voor de vestiging van een mdustrie, die op fabrikatie in groote series is Aangewezen, wil zij in staat zijn economisch te A'erken. De N.V. Ten Berge heeft haar fabrieksinstal- 'atie geheel volgens de rationeele Amerikaan se arbeidsmethoden ingericht, tot in alle kleinigheden. Bij een rondgang door de fabriek kregen wij indruk van verantwoorde en zoo groot [Mogelijke werkorde. Ook het systeem van den °openden band werd doorgevoerd. De stoffen ondergaan eerst een coupeursbe- "audeling; niet zooals dat een maatkleermaker eoet, iedere mantel afzonderlijk, doch in massa, ^aor ze op elkaar te stapelen en ze alle te mmen met lintmessen hetzelfde omtrekmode! e geven. Die gesneden lappen stof worden dan over ft'ee loopende banden verdeeld, waar de meis- les jecjer van haar bedient een van de veer- machines, die in een rij naast eiken loo- ''-nden band zijn opgesteld elk een bepaal- €h handgreep uitvoeren. Het resultaat hiervan is, dat iedere twee •hinuten een mantel gereed komt. Dan volgt de bewerking onder de stoom- ''smachines, het aanzetten van knoopen, het ^specteeren op mogelijke foutjes, waarna de ^titels ten slotte per electrische transport ed in de expeditie komen. Bij aiie berekendheid voor het bereiken van hoog nuttig effect, is echter de zorg voor personeel niet vergeten. &r is een rijke dagverlichting, die zoo '°odig aangevuld kan worden met niet-hinder- kunstlicht, er zijn voorzorgen tegen even- *4 4NENLAAN 114 - TELEF. 23907 - HAARLEM tueele verwondingen genomen o.a. door het aanbrengen van naaldbeschermers er is een verwarming, die ook voor de ventilatie, het vereischte vochtgehalte en de temperatuur zorgt en er is een cantine, waar gratis verschillende dranken verkrijgbaar zijn. De zorg voor het per soneel breidde zich ook uit tot de rusttijden. Er werd een openluchtontspanningsterrein rond om het gebouw gesticht. De inwijding van de nieuwe fabriek werd gis teren gevierd met een feestelijken avond, waar aan het geheele personeel deelnam. Bovengenoemde vereeniging is een van de zeer weinigen die het gedurfd heeft „Het gave leven" op te voeren. „Het gave leven." is een revue, samengesteld door den bekenden Toon Rammelt, bij gele genheid van het 70-jarig bestaan der St. Jo- sephsgezellenrereeniging in Nederland. De eerste opvoering had plaats in de hoofd- afdeeling in Amsterdam. Thans vond ook hier in Haarlem een opvoering plaats. tn Aanpak voor 'n Gezelleïivereeniging, zoo'n Revue. Maar Haarlem II heeft er zich kranig doorheen geslagen. In het gebouw aan het Teylerplein werd het op drie avonden op gevoerd en morgenavond geschiedt dit voor de laatste maal. Te meer is het voor deze afdeeling bewonde renswaardig, omdat maar twee leden van de bestaande tooneelclub disponibel waren en alle overige spelers en dat zijn er niet weinig voor de eerste maal van hun leven op de plan ken stonden. Alle decors werden door de Ge zellen zelf vervaardigd. Heemskerk en zijn bootsman hebben de zaal aardig bezig gehou den al was het dan hun debuut als tooneel- spelers De man van het partij-bureau typeerde goed en dwaas was de kassier, overgehouden van de laatste inflatie. Na de pauze kregen we 'n zeer goed tooneel met mechanisch menschen (wat 'n techniek!) vervolgens 'n vlotten filmregisseur en 'n keu- rigen kalmen praeses. Juist dit laatste n priester op het tooneel is dikwijls zoo moei lijk slaagden hier zeer goed. Met deze revue heeft Haarlem II aan haar donateurs keurig verzorgde uitvoeringen ge geven en waardevolle lessen over het Gezellen- leven, 't Smaakt naar meer! De afdeeling Kennemerland van de vereeni ging ter bevordering der bijenteelt in Neder land hield een dezer dagen te Haarlem haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag bleek, dat het lidmaatschap aan de amateur-imkers groote voordeelen schenkt. De vereeniging be zit een bibliotheek, dat binnen- en buitenland- sche tijdschriften circuleeren, geeft cursussen en lezingen en zorgt daardoor, dat haar leden theoretisch goed onderlegd de interessante na- tuursport, die het bijenhouden is, met succes kunnen beoefenen. Sinds jaren is het gewoonte in Augustus met de bijen naar de Drentsche heide te trekken. In 1938 hebben de bijenvolken geweid op het na tuurreservaat te Dwingeloo. De reisgelegen heid zal uitgebreid worden, zoodat de leder, voortaan ook kunnen profiteeren van koolzaad, klaver en zeeaster. Om de bijenteelt meer bekendheid te geven, en natuurliefhebbers, die door hun behuizing niet in staat zijn bijen te houden hiertoe ge legenheid te geven, heeft de afdeeling in prin cipe besloten tot de oprichting van een bijeen- park. Tijdens de vergadering werd een verloting ge houden van bijenteeltgereedschappen. De afdeeling telt 117 leden. De twaalfde bijeenkomst van de vereeniging „Geloof en Wetenschap" wordt gehouden op Vrijdag 27 Januari des avonds om 8'.15 uur in den Stadsschouwburg. Het tooneelgezelschap „De Nederlandsche Tconeelgroep" uit Deventer, dir. J. B. Schalij, zal opvoeren: „Een schoon avontuur", comedie in drie bedrijven door G. A. de Caillavet, Ro bert de Fleis en Et. Rey. Regie Cruys Voor- bergh. Agentschap HAARLEM Groote Houtstraat/Groote Markt Telefoon 13990 (3 lijnen) U kunt bevelen geven. Zeker. Maar of ze opgevolgd worden is nog een open vraag. Daarom is het wel eens aardig, als men weet, dat er nog altijd menschen zijn, die zonder voorbehoud en blindelings bevelen opvolgen. En dan hoeft men die bevelen nog niet eens te „donderen", maar men kan ze in gedachten geven. Het is wel een prettig idee, maar het is al leen jammer, dat de menschen die dergelijke „gedachte-bevelen" uitvoeren, zoo uiterst dun gezaaid zijn. Zij behooren n.l. tot de tele- pathen. Wederom verblijft in Haarlem hoewel slechte voor enkele dagen een vrouwelijke telepaath „Miss Hamida" en zij gaf gis terenmiddag in de Concertzaal een demonstra tie van haar kunnen. De gecompliceerdste op drachten wist zij uit te voeren. Op Zondag en Maandag zal zij voor het publiek optreden. Na de demonstraties van Miss Hamida trad de blanke fakir Rhama op. Nadat hij een kip gehypnotiseerd had doorstak hij zijn linkeron derarm met een lange naald. De naald ging dwars door zijn arm heen en stak er aan den anderen kant weer uit. Tot slot van zijn demonstraties liet hij zich levend begraven in den tuin van het Concert gebouw. Hij werd in een rasechte doodkist gezet en daarna werden zijn neusgaten en zijn mond volgepropt met watten, zoodat adem haling onmogelijk was. Toen daalde de kist.... Ondertusschen deed Miss Hamida nog eenige voorspellingen. Maar och.... men weet wel, welke waarde men aan dergelijke voorspellingen moet hechten. Zij vond 1939 voor Holland een zeer gunstig jaar. De oogst zou zeer goed zijn Oorlog kwam er in ieder geval niet Toen er twintig minuten verstreken waren gingen de genoodigden weer eens kijken hoe fakir Rhama het maakte. De kist werd ge opend. De fakir lag .nog net zooals hij erin ge gaan was. De watten werden uit neus en mond gehaald. De mond bleef openstaan; van een ademhaling was niets meer te bespeuren. Tot dat miss Hamida bezwerend haar armen voor uitstak en kleine witte wolkjes erop wezen, dat de man weer ademhaalde. Later vertelde hij, alleen maar erg moe te zijn na zoo'n begrafe nis, die hij zoo gemiddeld eens per maand on derging Binnenkort zullen zij in het Gem. Concert gebouw optreden. l De winkeliersvereeniging „Generaal Cronjé straat" hield haar jaarvergadering onder voor zitterschap van den heer H. Drupsteen. Spr. constateerde in zijn nieuwjaarsrede, waarin hij den leden alle goeds wenschte, dat het een succesvol jaar voor de vereeniging was en dat wij met vertrouwen 1939 verder tegemoet kun nen zien. De verschillende jaarstukken werden goed gekeurd. De aftredende bestuursleden werden her kozen; in de vacature Muhlhaus werd gekozen de heer Sanders. Het voorstel van het bestuur tot wijziging der contributie werd aangehouden tot de volgende vergadering. Besloten werd een intiemen feestavond te houden. Uitvoerig werd gedebatteerd over de opge richte Midza. De voorzitter gaf de vergadering de verzekering', dat het bestuur dezer kwestie terdege onder de oogen zal zien en maatregelen zal nemen om weer zoo spoedig mogelijk een ledenvergadering te beleggen. 111 Donderdagavond a.s. te half acht wacht Roomsch Haarlem een zeer bijzondere gebeur tenis. Dan doen de R. K. militairen van hel Korps Motordienst te Haarlem, als zoodanig hun plechtige Opdracht. Dit vreedzaam militair gebeuren, dat plaats vindt in de St. Antonius-kerk aan de N. Groen markt, wordt door Mgr. kolonel J. J. J. Noord man, hoofd-aalmoezenier van leger en vloot, bijgestaan door de weleerw. paters Bertels en Engels, geleid. Te 7-20 uur vertrekken de soldaten in ge sloten formatie vanaf de R .K. Miiitairen-Ver- eeniging aan de Zoetestraat, naar de kerk. Hier houdt Mgr. Noordman een korte predi cate, waarop de plechtige opdracht volgt. Hier bij vormen de soldaten (pl.m. 100 in getal) een spreekkoor. Na wijding der medailles volgt de uitreiking. Met een kort Lof, waarbij het vol ledig zangkoor medewerking verleent, wordt dit kerkelijk-militair festijn besloten. Reeds thans is er veel belangstelling voor dit zeldzame gebeuren en wij durven den wakkeren directeur van het R. K. Tehuis voor Militairen, den weleerw. pater H. J. M. Bertels, een over groot medeleven van Katholiek Haarlem te voorspellen. Op het Volksconcert, dat Zondagmiddag in de Gem. Concertzaal wordt gegeven en dat door Bertus van Lier wordt gedirigeerd, zal worden uitgevc-erd de Ouverture „La gazza Ladra" van Rossini, de Symphonie in C van Mozart en de Ouverture „Le Carnaval Ro- main" van Berlioz. De soliste Liesbeth Vel, die het vorig seizoen met veel succes het piano-concert van Grieg ten gehoore bracht, zal nu het piano-concert in A-dur K. V. 488 van Mozart met begeleiding van orkest uitvoeren. De Katholieke Grafische Bond vergaderde in het gebouw St. Bavo. waarbij de voorzitter, de heer Th. E. Puts, de gebruikelijke Nieuwjaars rede hield. Hij wees er op, dat dit jaar het vijf en twintigjarig herdenkingsfeest va.n de invoe ring van het eerste collectief contract gevierd werdt. Zaterdag 28 Januari zal een feestavond plaats hebben in het gebouw St. Bavo. waar de Vereenigde Haagsche Spelers voor de afdee ling zullen opvoeren het blijspel „Amor in de Pastorie" van Jac. Ballings, onder leiding van Pierre Balledux. Op Zondag 12 Februari zal de jaarlijksche H Mis met algemeene H. Communie der leden plaats vinden, waarna gezamenlijk ontbijt. De jaarstukken werden goedgekeurd. Tenslotte hield de geestel. adviseur, kapel. Heiink een toespraak. Het publiek had blijkbaar het, om meer dan één reden, bijzondere karakter van dit leden concert uitstekend aangevoeld en er was een grooter auditorium dan anders. Men wilde blijkbaar eens een goeden indruk krijgen van hetgeen een componist der jongere generatie, als een Bertus van Lier, presteert op het gebied der klassieke muziekinterpreta- tiemen was vol belangstelling voor het eerste solistische optreden van den nieuwen concert meester der H.O.V., Gijs Beths, en, last but not least, men was natuurlijk benieuwd naar het eigen werk van Bertus van Lier, zijn composi tie De Dijk, op verzen van Jan Engelman, dat in Haarlem voor het eerst in de concertzaal werd uitgevoerd. Het is een avond vol schoonheidsverrassingen geworden van den meest uiteenloopenden aard Doch noemen we eerst de uitgevoerde werken: de Onvoltooide Symphonie van Schubert, het Vioolconcert in A-dur van Mozart en behalve het reeds genoemde moderne werk van Bertus van Lier, de Ouverture „Le Carnaval Eomain" van Berlioz, als afsluiting van den avond. Vol verrassingen, zeiden wij, ook voor ons. Want we hadden waarlijk niet durven verwach ten, dat Bertus van Lier er in zou slagen gezien zijn sterke muzikale persoonlijkheid de den we dit toch ook weer wél de muziek van Mozart en Schubert met zooveel facetten te doen schitteren als hij gisterenavond deed en het orkest op te voeren tot wat het gisteren avond presteerde. En toch werd het geen mo dern-zakelijke Schubert, noch een uitsluitend dy namische Mozart, zooals „men" ons van meer dan één zijde had voorspeld. Het werd Schu bert en het werd Mozart en wel in een strakke, maar uiterst gedistingeerde vertolking, vol fines ses van klank en rhythme, vol innige en gezond muzikale sfeer, zonder mièvrerie en zonder overdreven romantisch pathos, maar met de juiste maat in alles, in klank, kleur, tempo en rhythme. En ook het orkest volgde zijn aanwij- zingen en restricties veelal uitstekend, zoodat men slechts hoogst zelden een minder fraaie intonatie of een rhythmische wrijving beluis terde. Zoo ooit, dan bleek hier, welk een uit stekende „muzikant" schuilt in dezen nog jeugdigen musicus, dien wij reeds van vorige concerten in Haarlem kenden. Concertmeester Gijs Beths droeg het viool concert in A van Mozart voor met groote sou plesse, uiterst muzikaal en veelal met fraaie, stevige toongeving. Speelden hem ln het eerste deel de zenuwen nog even parten, in het Ada gio en het slotdeel was hij weer volkomen zich zelf en speelde rustig en technisch zeker van zich zelf, met goede dynamische verzorging van de détails. Bertus van Lier volgde hem met het or kest hierbij op den voet en men bereikte zoo- De Kon. Letterlievende Vereeniging „J. J. Cremer" behaalde in den tooneelwedstrijd te Bergen N.H. uitgeschreven ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der tooneelvereeni- ging ,,de Maskerspelers" aldaar den eersten prijs, een gouden medaille en f 150 met 145 pun ten (max. 150 p.)de tweede prijs werd toe gekend aan „Het Zeistertooneel" te Zeist met 116 punten en de derde prijs aan de tooneel club „Rhetorica" te Zaandam met 101 punten. Voorts werden aan „Cremer" toegekend vier eereprijzen en wel voor beste regie (Henk Bakker), voor beste uitspraak, voor beste sa menspel en voor beste tooneelaankleeding Personeele prijzen waren aan dezen wedstrijd niet verbonden. „Cremer" nam aan dezen wedstrijd deel met „Liefdescapriolen" door Henk Bakker, met welk stuk het vorig seizoen in den wedstrijd van de Volksuniversiteit te 's Gravenhage eveneens den eerste prijs en de regie-prijs werd behaald. Geboren: 18 Jan: G. AndreaJoosten, d. 20 Jan.; D. J. SchoenmakersWieringa, d; C. ModdermanHoogewerf, z; W. de Jong Grauweiman, d. 21 Jan.: M. v. d. VeldeWansinck, d. Overleden: 18 Jan.: S. P. v. Maren, 77 j„ Ged. Voldersgracht. 19 Jan.: W. C. de Groot, 60 j., Marnixstraat; J. DijkmanSchraverus, 74 j., Amsterdam- schevaart. 20 Jan.; P. M. Hagemanv. Duijn, 69 j., Glasblazerstraat; J. J. HoOmans, 70 j„ Sophia- straat; M. PlantjéWellema, 79 j., Korte Spaar ne; D. Hoogstraten, 74 j., 2e Hoogerwoerd- dwarsstraat. 21 Jan.: A Prins, 79 j., Delfstraat. doende een klankschoen geheel, dat prachtig sloot. De heer Beths behaalde hiermede wel verdiend zijn eerste succes als solo-violist en werd langdurig toegejuicht. De, in opdracht van de AVRO, door Bertus van Lier geschreven muziek op het bexroonde gedicht van Jan Engelman voldeed ons uiter mate. De componist schrijft in zijn toelichting, dat de tekst van Jan Engelman „muziekbereid" was. Daarmee heeft hij, blijkens hetgeen we gisteren hoorden, niet te veel gezegd: hij heeft bij dezen krachtigen dichtertekst uiterst sug gestieve muziek geschreven, welke zich volko men aanpast aan het door den dichter uitge beelde. Het zou ons te ver voeren, hier te dé- tailleeren; volstaan we derhalve met den glo- balen indruk, dat de twee-eenheid land en wa ter, met alles wat er zich op en om bewoog en nog beweegt, hier ook in de muziek uitste kend wordt weergegeven en leidde tot een voor bet gehoor uiterst dankbare illustratieve toon- schildering. Harry van Os had als declamator de moeilijke taak, over het orkest heen vaak, deze verzen te zeggen. Waar het gold de kracht en de on gebrokenheid van den dijk weer te geven, slaag de hij veelal zeer goedhet bijna elegische middendeel (4) was expressief het minst sterke, wijl voor het gegeven te hoog en te sterk van intonatie. Nog grooter afwisseling in de dyna miek zal zijn voordracht zeker nog ten goede komen. Zijn samengaan met de muziek was over 't algemeen zeer goed en de aanwezigen brachten zoowel hem als den componist en het orkest een langdurige en welverdiende ovatie. Bertus van Lier besloot deze auditie met Car naval Romain van Berlioz. Zoowel dynamisch als rhythmisch wist hij het orkest tot een uit nemende prestatie op te voeren, vol spanning en muzikaal sterk geladen, zoodat het enthou siasme der aanwezigen na het stralende slot volkomen begrijpelijk was. zullen zich nog een tweetal gegadigden naar de positie van dirigent onzer HO.V. ko men voorstellen. Zij zullen zonder dat we vooruit zouden willen loopen op eenige beslis sing zeer veel in hun mars moeten hebben, om een beteren indruk te maken dan Bertus van Lier op dezen avond deed. Dit was gekund en af!! J- S. rArAr VIAURICIALAAN 25-27, OVERVEEN. WONINGINRICHTING - BEVERWIJr Zelden doet de St. Elisabeths-vereeniging te vergeefs een beroep op de milddadigheid en de offervaardigheid van het publiek. Men kan zich hier niet over verbazen, omdat het doel, dat door de vereeniging wordt nagestreefd, zoo goed en edel is, dat het iedereen al onmiddellijk als mensch aanspreekt! Het is dan ook zeker te begrijpen, dat vele dames zich aangetrokken gevoelen haar medewerking voor dit schoone doel te verleenen. Wanneer zij zich nog maar in beperkte mate daartoe bereid verklaard heb ben, dan is het voornamelijk te wijten aan het feit, dat de meeste dames terugsehrikker voor het vooruitzicht, dat teveel tijd en zorgen haar aan een deel van haar eigen huiselijke verplich tingen zullen onttrekken. Als de St. Elisabeths- vereeniging nu echter om medewerksters vraagt dan rekent zij, met een open oog voor de pri maire gezinsbehoeften harer leden, op een zeer groote opgave voor medewerking, zoodat ze siechts eenmaal per jaar een beroep op de acti viteit van de aangesloten dames behoeft te doen. Omtrent de werkzaamheid, waarvoor deze ruime medewerking wordt gevraagd, diene het volgende. Een -van de manieren, waarop de ver eeniging haar doelstelling nastreeft, is het ko ken voor behoeftige kraamvrouwen. Het is to taal overbodig de weldaden van deze instelling in realistische kleuren te schilderen. Iedere vrouw, die van nature de schoonheid en adeldom van het moederschap aanvoelt, weet, dat hier een heerlijke taak van sociale rechtvaardigheid en sociale liefde om haar medewerking vraagt, want wat is het niet van groote waarde voor iedere kraamvrouw als zij gedurende de 10 eerste dagen na de bevalling genieten kan van warm, zorgvuldig bereid, versterkend voedsel. Zij, die deze taak aanvaardt, wordt medebouwster aan de nieuwe gemeenschap! Zij weet ook, dat zij door de uiting van haar goeden wil in daadwer kelijk sociaal hulpbetoon mede de volkskracht versterkt en zoodoende medewerkt aan de mo- reele en geestelijke herbewapening van ons volk. O, neen, jik behoef geen schilderijtjes van hui selijke ellende op te hangen of een aanval te doen op het gemoedsleven door het verhalen van ontroerende geschiedenissen, wat intiem is blijve intiem, onverschillig of het aan arm of rijk toebehoort! Het is voldoende, dat men de gees telijke en sociale beteekenis van het werk inziet om er zóó door getroffen te worden, dat men er zich voor opgeeft, en juist bij een ruime mate van medewerking zal dit werk op niemands schouders te zware lasten leggen. Inmers vele handen maken het werk licht! We hopen en vertrouwen dan ook, dat die vele handen ons zullen worden toegestoken, opdat dit werk van barmhartigheid door de samenwerking -en de ware naastenliefde van de Katholieke huisvrou wen van Haarlem moge uitgroeien tot. een krachtige en vruchtbare organisatie. Nog eens, juist bij een ruime opgave van nieuwe deel neemsters zal de St. Elisabeths-vereeniging haar werk kunnen volbrengen, zonder meer dan slechts één keer per jaar een beroep op haar le den te doen. Dames, die genegen zijn zich voor dit mooie werk beschikbaar te stellen, en gedurende 10 dagen een deel van haar eigen gezinsmaaltijd willen afstaan aan een behoeftige kraamvrouw, worden vriendelijk verzocht, zich schriftelijk of telefonisch in verbinding te stellen met: mevr. Beerkens—van Liemt, Julianastraat 5, Haarlem, telefoon 11096. Tijdig wordt u bericht, wanneer uw beurt gekomen is, en het voedsel wordt in aan u verstrekte bussen door iemand van het betrokken gezin bij u aan huis afgehaald. Zoo de goede wil voor dit liefdewerk wel aan wezig is, maar misschien de uitvoering niet mogelijk, blijft dan toch niet achter, en zendt uwe gift. groot of klein aan bovengenoemd adres, die dan voor hetzelfde doel benut zal worden. Progr. 1: Jaarsveld. Progr. 2: Hilversum I. en II. Frogr. 3: Diversen 8.35, Keulen 8.50, Ned. Brussel 10.20, Fransch Brussel 11.20, Ned. Brus sel 12.50, Parijs Radio pl.m. 2.05, Ned. Brussel 2.35, Keulen 3.20. Fransch Brussel 5.20, Radio P. T. T. Nord 6.20, Keulen 6.50, Ned. Brussel 9.20, Keulen pl.m. 10.30, Parijs Radio 11.20. Progr. 4; Ned. Brussel 8.30, Fransch Brussel 9.20, Keulen pl.m. 10.35, Droitwich 11.05. Fransch Brussel 2.20, Pauze 2.35, Droitwich 2.40, London Regional 4.20, Droitwich 4.40. London Regional 5.20, Droitwich 5.40, Diversen 6.30, Droitwich 6.50, Ned. Brussel 7.20. Droit wich 7.50, Parijs Poste Parisien of Diversen 9.25, Droitwich 9.55, Fransch Brussel pl.m. 11.00. Progr 5: 8.30 v.m—12.00 n.m. Diversen. Gebouw St. Bavo: Geel-Wit, 6 uur; Gewone zittingen, 4 en 7 uur. Stadsschouwburg: .Lessen in laster", half twee. Zang en Vriendschap: Jansstraat: Propagan- da-avond Volksmuziekschool, 8 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 105 uur. Teylermuseum: Expositie 114 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 95 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 35 uur. Gebouw St. Bavo: Receptie R.K. Slagers, 34 uur; Feestavond R.K. Slagers. 8 uur. Stadsschouwburg: ,,De mensch wikt.... Pa beschikt", 8 uur. Gem. Concertgebouw: Zondagmiddagconcert H. O. V., 2.30 uur. Miss Hamida. 8_ uur. Kunstzaal De Bois: Expositie, 25 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie, 25 uur. Frans Halsmuseum: Expositie, 105 uur. „Demi", Overveen: R.K. Harmonie Eupho- nia"-concert, 8 uur. Rembrandt: „Hedendaagse!) Rusland", half 12; „Vier dochters", 2, 4.30. 7 en 9.15 uur. Cinema: „Golddiggers" en „Het geheim van den vuurtoren", 2. 5 en 8.15 uur. Luxor: „In geheimen dienst", 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Zweden en Lapland", 11.30 uur „Alarm in de Middellandsche Zee", 2, 450, 7 en 9.15 uur. Moviae: „Dik Trom", 250, 4.30. 7.15 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo; St. Caecilia", 8 uur Kellners, 's nachts half 1 Haarlem's Zang- genot. 8 uur R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Stadsschouwburg: „Duo", 8.15 uur. Gem. Concertzaal: „Miss Hamida". 8.15 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie, 9—5 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie. 105 uur. Frans Halsmuseum: Expositie, 105 uur. Rembrandt; „Vier dochters", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema: „Golddiggers", „Het geheim van den vuurtoren", 2 en 8.15 uur. Luxor: „In geheimen dienst", 2.30, 7 en 9.15 uur, Frans Hals: „Alarm in de Middellandsche Zee", 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviae: „Dik Trom", 2.30, 4.30, 7.15 en 9.15 uur. De Zondags- en avonddiensten der apotheken zullen tot en met Vrijdagavond worden waar genomen door de volgende apotheken: Loomeijer, Barteljorisstraat 11; Park-apo theek, Kleverparkweg 13; Teyler-apotheek. Teylerplein 79. Steeds geopend zijn: C. E. Schotsman. Bin nenweg 206—208; Elswoutapotheek, Bloemen- d&alscheweg 341; Apotheek Aerdenhout, Zand- voortschelaan, telef. 26772; Heemsteedsche Apotheek. Binnenweg 90, telef. 28197; De Bloe- menda&lsttfie Apotheek, Bloemendaalscheweg 35, telef. 22181. Zondag 22 Januari, 8 uur: Ludamus, De mensch wikt.Pa beschikt. Maandag 23 Januari, 8.15 uur: Het Masker; Duo (4e Abonn.-voorst. Serie II). Dinsdag 24 Januari. 8.15 uur: Operette-Gèz „De Hoofdstad"; Ik wil van jou 'n foto. Woensdag 25 Januari, 8.15 uur: Yemenieten Ballet. Donderdag 26 Januari, 8.15 uur: A.B.C.-Ca baret: Wim Kan en de zeven Joffers. Op Maandag 6 Februari zal de directeur van Openbare Werken, des morgens om half 12 in het Raadhuis openbaar aanbesteden: het maken van een voetbrug over de Westergracht. Gaarne verwijzen wij naar de in dit blad voorkomende advertentie, waarin onzen lezers belangrijke inlichtingen worden verstrekt om trent de inschrijving van leerlingen voor den nieuwen cursus van de Ambachtsschool. Voor het persoonlijk kampioenschap kwamen de volgende partijen tot een uitslag: Th. Bands- maT. v. Wort 0—2; G. Kraak—M. Herben 0—2; J. Lucas—L. v. Schie 2—0; G. Eising—C- Heesakkers 20; M". HerbenG. Zeeuwe 0—2. 'üilHiï;;: RADIO door PHILIPS' nieuwste serie v.a. 89. Ook op conditiën OPGERICHT 1888.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 5